FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 11 / 24. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by urbana_gorila 22.09.11 10:13

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Nato

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Censorship

urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1505
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 22.09.11 13:11

Pošto sam prilični novak na ovome forumu,dao sam si truda i stvarno pročitao
mnoštvo postova koji su me zanimali.
Ova tema mi nekako djeluje pretjerana,a pogotovo neki komentari,jer kao čovjek
i roditelj,ne mogu se pomiriti sa pretjerivanjem i dizanjem opće panike nekih kolega!
Pojedini "znalci" ili "vidjelice",pomalo vrijeđaju zdrav razum....
Navesti ću barem dvoje:

anita je napisao/la:mirišite li glad u zraku???

Pa znam,Anita....ti si do sada namirisala krv,patnju,mrak,bol,a konačno i glad,pa me
interesira da li možda možeš namirisati i tartufe(živiš u Istri),pa da barem neku lovu
za pripreme u nabavci namirnica za kolaps zaradiš!

@Surfer.....
Vidim da poprilično dobro barataš pojmovima i kretanjima financija i geopolitike!
Mnogima je ta tema nejasna i daleka,ali kada si tako informiran....što zaboga ne
koristiš tvoje enormno znanje,pa sa tom lovom koju ćeš zgrnuti na dionicama,
zlatu,srebru i dr. ne moraš brinuti kao ostali smrtnici,nego sa elitom dočekaš tu
imaginarnu katastrofu u pravom de lux skloništu,a ne tamo nekoj šumi!

Civilizacije tijekom povijesti su se dizale i propadale,pripremali se za to ili ne.
Oni koji su sposobni će živjeti,oni drugi ne.....uostalom,čemu toliki strah od smrti?
Vjernici (iskreni) će je prihvatiti s radošću i otići u raj,a za one druge...ne znam,ali
ako smo svi Božja stvorenja(pretpostavka) nadam se da će nam se pridružiti.
Toliko od mene i sretno svima!
pozdrav iz Osijeka

dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by marinko 22.09.11 14:30

@dado2 ti si najpozitivniji lik ovdije, sve sto si napisao -potpisujem-


ovdje su svi pukli
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by neven 22.09.11 14:48

Sa svim dužnim poštovanjem prema Aniti i Surferu !
Potpisujem ovo što je Dado2 napisao, možda sam naivan ali mislim da se dosta pretjeruje
oko ove teme.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 22.09.11 15:01

Ma nisam ja neki super pozitivac,ali me neke stvari podsjećaju na Waco(David Coresh)
i odabranu "sortu" ljudi koji će živjeti,a ostali.....
Ljudima je Bogom dano da razmišljaju o svojim postupcima,pa me zato energija koja se
usmjerava u razne priče o apokalipsi čine tužnim,jer ta ista energija bi trebala biti svjetlo
na kraju tunela u suprotnom viđenju stvari.
Da se svatko od nas potrudi učiniti ovaj svijet ljepšim i ljudskijim,ova tema bi davno umrla!
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 15:24

neven je napisao/la:Surfer !
Kada Grčka bankrotira (ako se to dogodi) euro sigurno bude oslabio, pitanje Koliko oslabio
u odnosu na tečaj koji je sada kod nas.


Pošto je kuna vezana uz Euro, tečaj eura u Hrvatskoj određuje ponuda i potražnja na domaćem tržištu.
Tebi se tečaj kuna/euro neće mijenjati ako Grčka bankrotira jer ako Euro slabi u odnosu na dolar ili franak, onda slabi i kuna.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 15:37

Listajući razne članke, literaturu, i posećujući forume, stekao sam utisak da ima puno ljudi na celom svetu, koji bi želeli opštu propast trenutnog društvenog sistema.

Čitajući dalje postalo mi je jasno i zašto. Mnogima je muka globalnog kriminala i prikrivenog robovlasništva i osećaju da bi im prijala kompletna "reinstalacija sistema".

Ja znam da, prvo, ne može doći do opšteg kolapsa svuda u istoj meri, drugo, da nije lako živeti u svetu gde nema zakona, i treće da nije baš tako jednostavno otići i živeti u prirodi. Možda neće imati ni potrebe da se napušta dom...samo će biti nestašica hrane, struje i eventualan prekid komunikacija. A i ako se napusti dom, živeti u prirodi nije isto što i trodnevni kamp.

Da se u svetu ne čine zločini epskih razmera pod imenom slobode, verovatno niko ne bi poželeo kraj civilizacije. Ovako kako sad stoje stvari, ja od ljudskog roda ne očekujem da prihvati ničije ropstvo i ne osuđujem one koji su za globalni RESET.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 22.09.11 15:41

Sada stvarno moram reagirati!
@Surfer....ili ne pratiš ovu temu s pažnjom....ili misliš da si sveznajući...ili me jednostavno
ne uvažavaš kao ravnopravnog sugovornika!
Molim te da mi odgovoriš na moj post....ignoriranje nije zrelo načelo u komunikaciji!
Dakle,zašto svoje superiorno znanje u financijama i geopolitici ne iskoristiš za svoju dobrobit,te
se tako osiguraš u "konačnom rješenju" i preživiš lagodno predstojeću apokalipsu??????

P.S.Anita,ako budeš pročitala ovo,slobodno odgovori....I tebe se tiče!
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 15:44

dado2 je napisao/la:Ma nisam ja neki super pozitivac,ali me neke stvari podsjećaju na Waco(David Coresh)
i odabranu "sortu" ljudi koji će živjeti,a ostali.....
Ljudima je Bogom dano da razmišljaju o svojim postupcima,pa me zato energija koja se
usmjerava u razne priče o apokalipsi čine tužnim,jer ta ista energija bi trebala biti svjetlo
na kraju tunela u suprotnom viđenju stvari.
Da se svatko od nas potrudi učiniti ovaj svijet ljepšim i ljudskijim,ova tema bi davno umrla!


Potpuno se slažem, ali čak i da smo ti i ja Hristovi apostoli, ne bi mogli da zadržimo propast u koju nas guraju bezumni svetski moćnici.

A znaš li da je u svetu mnogo više dobrih ljudi koji brinu o ljudima i okolini oko sebe, nego onih koju kuju globalne zavere. Međutim, oni ne vuku konce...znamo svi kako radi ovo društvo i baš zato je ljudima stalo da se oslobode tiranije i počnu novi život u manjim zajednicama koje ne moraju da podnose račune nekoj banci o doživotno plaćaju kredite koje su već otplatili.

David Coresh je otišao u ekstremizam, a i da nije bio bi zaustavljen jer je propagirao život nezavistan od državnih aparata i banaka.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 15:49

dado2 je napisao/la:

@Surfer.....
Vidim da poprilično dobro barataš pojmovima i kretanjima financija i geopolitike!
Mnogima je ta tema nejasna i daleka,ali kada si tako informiran....što zaboga ne
koristiš tvoje enormno znanje,pa sa tom lovom koju ćeš zgrnuti na dionicama,
zlatu,srebru i dr. ne moraš brinuti kao ostali smrtnici,nego sa elitom dočekaš tu
imaginarnu katastrofu u pravom de lux skloništu,a ne tamo nekoj šumi!


Ja sam već iskoristio svoje znanje da se baš kao i elita pripremim na ono što slijedi u svom "skloništu" i da ne moram brinuti kad do toga dođe.
Ostali smrtnici ne brinu jer niti ne znaju što im slijedi.
Ustvari, oni su čuli na Dnevniku Jadranku da je kriza gotova i uzeli su kredit za novi auto.

Oni isto tako misle da kad uđemo u EU da će im stan vrijediti duplo više i misle da je svijet jedno prekrasno mjesto gdje žive ljudi dobre volje i da se samo treba više moliti Bogu pa će sve biti bolje.

dado2 je napisao/la:.uostalom,čemu toliki strah od smrti?
Vjernici (iskreni) će je prihvatiti s radošću i otići u raj,a za one druge...ne znam,ali
ako smo svi Božja stvorenja(pretpostavka) nadam se da će nam se pridružiti.


Gdje sam ja spomenuo bilo kakvu smrt?
Vi pretjerujete a ne ja.

Što se mene tiče samo vi sa radošću dočekujte smrt.

Ja ću za to vrijeme popiti svoju domaću rakijicu u svom "skloništu" i otići nacijepati drva za potpalu Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 393492
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 15:59

dado2 je napisao/la:Sada stvarno moram reagirati!
@Surfer....ili ne pratiš ovu temu s pažnjom....ili misliš da si sveznajući...ili me jednostavno
ne uvažavaš kao ravnopravnog sugovornika!
Molim te da mi odgovoriš na moj post....ignoriranje nije zrelo načelo u komunikaciji!
Dakle,zašto svoje superiorno znanje u financijama i geopolitici ne iskoristiš za svoju dobrobit,te
se tako osiguraš u "konačnom rješenju" i preživiš lagodno predstojeću apokalipsu??????

P.S.Anita,ako budeš pročitala ovo,slobodno odgovori....I tebe se tiče!



Kolega, smanjite unos kafeina i počnite se baviti nekim sportom.
To bi bilo dobro za vas kao pojedinca, kao i za društvo u cjelini.
Stres je tihi ubojica

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 16:09

Surferu, frajeru, praviš sklonište, a ovde nećeš da podeliš iskustva Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 659728

Daj da i mi drugi koji bi da preživimo vidimo kako to ti radiš...možda se nama nešto omaklo.

A za one koji smatraju da je smrt OK i da je se ne treba plašiti, poručujem da ću se pomoliti za spas njihove duše. Toliko mogu da učinim za njih.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 16:50

Branimir76 je napisao/la:Surferu, frajeru, praviš sklonište, a ovde nećeš da podeliš iskustva Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 659728

Daj da i mi drugi koji bi da preživimo vidimo kako to ti radiš...možda se nama nešto omaklo.


Kako neću, pa ja sam i otvorio ovu temu, napisao sam vam puno toga i podijelio.
Bilo je još puno kolega koji su konstruktivno doprinjeli ovoj temi i od kojih smo štošta naučili.

Stvari su vrlo jednostavne.
Ja iznosim svoje viđenje situacije u svijetu i moguće scenarije.
Vi odlučujete da li tome dati bilo kakvu važnost ili ne.
Ja nikoga ne nagovaram.

Većina stvari koje sam ja spomenuo su stvari koje nikoga ne koštaju da ih primjeni.
Zaliha hrane za mjesec dana ili iskopirani osobni dokumenti u vodonepropusnoj vrećici ne mogu nikome naškoditi.

Obaviještenost ili civilna pripravnost mogu spasiti glavu a ne koštaju ništa.

Oni koji ne misle da se treba spremiti za bilo što i oni koji misle da su vijesti na Dnevniku,
ne trebaju čitati ovu temu ako ih ne zanima.

Ja recimo ne čitam putopise i ne gledam slike bukve iz Podravine jer me ne zanima,
pa shodno tome niti ne komentiram na toj temi i ne pričam kako je bezveze ići u Podravinu i slikati bukvu.

Ova tema se ne zove Vjerujete li da će doći do globalnog raspada sistema? nego se zove vrlo jasno Globalni raspad sistema i samoodrživost i namijenjena je svima koji žele razmjenjivati informacije i iskustva.

Pozdrav


Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by urbana_gorila 22.09.11 19:20

Ma when the shit hits the fan svi idemo k Surferu.. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 469245
Samo će čovijek morati malo podebljati zalihe hrane i proširiti sklonište... Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 747986
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 22.09.11 19:20

@Surfer je napisao......Ova tema se ne zove Vjerujete li da će doći do globalnog raspada sistema? nego se zove vrlo jasno Globalni raspad sistema i samoodrživost i namijenjena je svima koji žele razmjenjivati informacije i iskustva.


Totalno si u pravu i ne želim ti kvariti temu,ovo je moj zadnji post ovdje.
Ukoliko ti nestane rakijice,slobodno navrati do mene,jer imam zalihe za stvarno dugo
vrijeme,a imam i nešto košnica sa pčelama,pa možemo i medenu zamiješati Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 393492

Pozdrav iz Osijeka
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 19:56

Surfer, u slučaju ekonomskog kolapsa, trebaće nam skladište hrane. To može biti podrum, soba, ostava i sl.

Ako pominjemo sklonište, onda se uglavnom misli na hemijski ili nuklearni rat. Kako si rešio sistem ventilacije?
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 21:28

urbana_gorila je napisao/la:Ma when the shit hits the fan svi idemo k Surferu.. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 469245
Samo će čovijek morati malo podebljati zalihe hrane i proširiti sklonište... Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 747986


Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 350615

Mislio sam i na tu mogućnost pa sam pripremio srdačan doček.

Prvo ide nagazna, a onda silent alarm za svaki slučaj Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 350615

Obično se stavlja obrnuto ali igram na faktor iznenađenja Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 350615
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 21:31

dado2 je napisao/la:@Surfer je napisao......Ova tema se ne zove Vjerujete li da će doći do globalnog raspada sistema? nego se zove vrlo jasno Globalni raspad sistema i samoodrživost i namijenjena je svima koji žele razmjenjivati informacije i iskustva.


Totalno si u pravu i ne želim ti kvariti temu,ovo je moj zadnji post ovdje.
Ukoliko ti nestane rakijice,slobodno navrati do mene,jer imam zalihe za stvarno dugo
vrijeme,a imam i nešto košnica sa pčelama,pa možemo i medenu zamiješati Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 393492

Pozdrav iz Osijeka


Ne kvariš ti temu prijatelju, piši, samo nas nemoj proglašavat luđacima. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 350615

Možda jesmo blesavi ali nismo ludi Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 42368
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by urbana_gorila 22.09.11 21:33

Nije mi jasno koja je svrha tihog alarma nakon vrlo glasne eksplozije?!?
Svejedno, jesi neki drug...
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 22.09.11 21:45

ova tema je pokrenuta negde sredinom marta tekuce godine....

i od tada medju nekim kolegama uvek postoji neka atmosfera "evo samo sto nije nastupila katastrofa.......haos i uzas slede....samo sto nisu itd,itd".....

a ako bolje pogledate za ovih 6-7 meseci se NISTA konkretno nije desilo sto bi izazvalo GLOBALNI raspad sistema........(bilo je prirodnih katastrofa u pojedinim delovima sveta,finansijski problemi i potresi na berzama sirom planete,kao sto se desava vec decenijama,mozda vekovima unazad,ali nikada nije doslo do neke opasnosti koja moze GLOBALNO da urusi postojeci sistem)......

videcete da ce na ovom forumu i za pola godine ili godinu medju nekim ljudima i dalje postojati slicno raspolozenje tipa "evo samo sto nije doslo do katastrofe" iako zapravo nikakve GLOBALNE katastrofe nema, a meseci i godine prolaze,i oni koji su gledali dnevnik i slusali Jadranku ili Borisa(svejedno) i kupili novi auto na kredit ce uzivati u tom autu,a oni koji su pravili skloniste ce uzivati(koliko se to uopste moze) u tom sklonistu........Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 747986


knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 21:47

Branimir76 je napisao/la:Surfer, u slučaju ekonomskog kolapsa, trebaće nam skladište hrane. To može biti podrum, soba, ostava i sl.

Ako pominjemo sklonište, onda se uglavnom misli na hemijski ili nuklearni rat. Kako si rešio sistem ventilacije?


Čuj, ja imam podrum za skladištenje hrane.
To je vjerovatno najbitnija prostorija u kući koju imam.
Jako puno stvari se odigrava u podrumu i ima jako puno načina za upotrebiti ga.

Ja nemam "sklonište", nego sam spominjao tu riječ jer su je drugi spominjali.
Ja imam rezervnu poziciju.
To je mjesto van grada, na priličnoj osami, dovoljno blizu potpunoj civilizaciji a dovoljno izolirano od iste.

Ne očekujem nuklearni rat, ne očekujem napad Marsovaca, niti udar meteora ali očekujem da stane ekonomija, stane trgovina, da propadne financijski sustav kakav je sad poznat i da počnu sukobi, neimaština, glad i propadanje svih koji ovise o nekom drugom.

To i je svrha ove teme da priča o samoodrživosti.
Imam svoju kuću- rezervnu poziciju, vodu, zemlju za uzgoj hrane, mjesto za uzgoj životinja, šuma je ispred mene za drvo za ogrjev.
To je osnova sa kojom se može preživjeti bilo što.
Dakle zaklon, voda, hrana, grijanje.

Sve drugo je ekstra.
Od solarnih punjača, do Thyrosafe tableta, Drinksafe filtera za vodu, zaliha konzervi, wc papira, alkohola, sapuna, svijeći, ulja za lampe, punjivih baterija, itd, itd.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 21:47

urbana_gorila je napisao/la:Nije mi jasno koja je svrha tihog alarma nakon vrlo glasne eksplozije?!?
Svejedno, jesi neki drug...

Pa to je ako posle nagazne, tvrdoglavci nastave dalje.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 21:50

Surfer, a jel to mesto van grada u tvom vlasništvu?
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 22.09.11 21:52

knight je napisao/la:ova tema je pokrenuta negde sredinom marta tekuce godine....

i od tada medju nekim kolegama uvek postoji neka atmosfera "evo samo sto nije nastupila katastrofa.......haos i uzas slede....samo sto nisu itd,itd".....

a ako bolje pogledate za ovih 6-7 meseci se NISTA konkretno nije desilo sto bi izazvalo GLOBALNI raspad sistema........(bilo je prirodnih katastrofa u pojedinim delovima sveta,finansijski problemi i potresi na berzama sirom planete,kao sto se desava vec decenijama,mozda vekovima unazad,ali nikada nije doslo do neke opasnosti koja moze GLOBALNO da urusi postojeci sistem)......

videcete da ce na ovom forumu i za pola godine ili godinu medju nekim ljudima i dalje postojati slicno raspolozenje tipa "evo samo sto nije doslo do katastrofe" iako zapravo nikakve GLOBALNE katastrofe nema, a meseci i godine prolaze,i oni koji su gledali dnevnik i slusali Jadranku ili Borisa(svejedno) i kupili novi auto na kredit ce uzivati u tom autu,a oni koji su pravili skloniste ce uzivati(koliko se to uopste moze) u tom sklonistu........Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 747986


Neko skuplja selvete, neko značke i bedževe, a mi, eto, konzerve...
Nemoj da nam kvariš uživanje u hobiju.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 22.09.11 22:20

ok cijeli vaj podforum se zove preživjeti nemoguće,imamo i podforum "extremne novosti" i tu možemo pisati ovakve teme, zakonito je...nismo zalutali u krivi podforum, ne pišemo u temi o noževima, niti u podfroumu "galerije...meni je ovo sve ful zanimljivo i volim o tom pričati, čitati...al me nešto ipak pretpostavilo i malo malkice povrijedilo...a to je ovaj gornji koment kad je kolega rekao da kad bi mi ovdje odlučli učiniti nešto dobro za svijet, svijet bi bio bolji...a kolega me ne zna, nikad me nije susreo, nije moje oči vidio, nema pojma o meni, moju životnu priču. a ovdje pričamo o zadanoj temi, i on to tako kaže...što uostalom nije baš ni istina, jer onda bi svi nakon majke terezije imali bolji svijet, a ta se baš naradila u činjenju dobra dok svijet svoje živi. želim samo reći da pričamo u zadanom mjestu za ove teme, nismo zalutali i nešto spamali. ja nikad ne otvaram teme o noževima, jer to nema smisla. spamala bih, nekog možda i uvrijedila...to nikako nisu moje teme...ne pada mi na pamet vrijeđati nekog jer se meni ne sviđa imati toliko tema o noževima, ja imam neke druge teme i tu pišem. i nikad nijednog ne bih nazvala ludim jer slini nad noževima, to nije moja stvar. ovo je nama zanimljivo. kužite. a onda ste još spomenuli strah od smrti i vjeru. to što pričamo o ovome ne govori o strahu, ja nas uopće tako ne doživljavam. jednostavno volimo te teme, čitamo o njima, pratimo ih. to jel se ja bojim smrti ili ne, možete samo pretpostaviti, i to je vaš film o meni, koji uopće ne mora biti točan. ako već postoji ova tema, imamo pravo mi koji to volimo pričati o tome. a svi drugi je možete ignore, kao što ja radim sa podforumom noževa...
lijepo nas pustite da uživamo u svojoj ludosti,,ni ja vas ne diram u ludoj ljubavi prema noževima...niti vas sudim prema tome, to bi me srozalo u vlastitim očim u ljubavi prema blženjem....
nastavljamo temu s guštom;ja sam imala sklonište u brdu moje doline Neretve, sad u Istri ga nemam...



tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 22:21

Branimir76 je napisao/la:
urbana_gorila je napisao/la:Nije mi jasno koja je svrha tihog alarma nakon vrlo glasne eksplozije?!?
Svejedno, jesi neki drug...

Pa to je ako posle nagazne, tvrdoglavci nastave dalje.


Vidi se da si čovjek sa iskustvom, hehe Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 350615
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 22.09.11 22:21

Branimir76 je napisao/la:Surfer, a jel to mesto van grada u tvom vlasništvu?

Da
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 22.09.11 22:22

da i mi skupljamo konzerve...naravski..i učimo sačuvati hranu bez frižidera, naravski Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 469245
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.09.11 1:01

Bravo Anita! Ni ja ne bih bolje napisao.
Pitam se zašto vrše agresiju na naša interesovanja?
Možda se boje samoodrživosti toliko da im smeta i kad neko o tome piše. Kao, ako o tome ne bi pisali, to se ne bi ni dogodilo. Svoje strahove ne usmeravajte na nas, molim vas.
Niti ćete nam ih preneti, niti nas zaustaviti.
I verovatno će se Surfer setiti da nam je tema bila zatvorena 10-ak dana upravo zbog ovakvog spama, i ja ne bih želio da se to ponovo desi.
............................................
Surferu, nadam se da posle te nagazne imaš još nešto arsenala :bog:
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 2:24

knight je napisao/la:ova tema je pokrenuta negde sredinom marta tekuce godine....

i od tada medju nekim kolegama uvek postoji neka atmosfera "evo samo sto nije nastupila katastrofa.......haos i uzas slede....samo sto nisu itd,itd".....

a ako bolje pogledate za ovih 6-7 meseci se NISTA konkretno nije desilo sto bi izazvalo GLOBALNI raspad sistema........(bilo je prirodnih katastrofa u pojedinim delovima sveta,finansijski problemi i potresi na berzama sirom planete,kao sto se desava vec decenijama,mozda vekovima unazad,ali nikada nije doslo do neke opasnosti koja moze GLOBALNO da urusi postojeci sistem)......

videcete da ce na ovom forumu i za pola godine ili godinu medju nekim ljudima i dalje postojati slicno raspolozenje tipa "evo samo sto nije doslo do katastrofe" iako zapravo nikakve GLOBALNE katastrofe nema, a meseci i godine prolaze,i oni koji su gledali dnevnik i slusali Jadranku ili Borisa(svejedno) i kupili novi auto na kredit ce uzivati u tom autu,a oni koji su pravili skloniste ce uzivati(koliko se to uopste moze) u tom sklonistu........Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 747986


eto ne sramim se rec da vec par godina govorim da ce biti sve gore i gore i stvari koje se dešavaju to samo potvrđuju, ako ti to ne vidiš... I prijatelju sam to rekao 2008 al je on slušo tadašnju Jadranku ili Borisa ili neku marionetu sličnu njima i uzeo si auto na kredit kako bi mogao uživati u njemu. 2009 je počeo pričat kako jedva čeka da prođe ta 2009-a i kriza s njom(pošto je Marioneta, prije obaveznog Red Carpeta, rekla tako). Prije 2 mjeseca se vratio živjet sa starcima pošto mu plaća više nije dostatna za uživanciju pomoću kredita pa mora iznajmljivat stan... e sad tu počinju novi problemi, treba nać tko će ga iznajmit. Ako sve ide prema dole negdje mora biti dno, logika, a ak se može izvuć iz financijske krize molio bi te da mi objasniš pošto samo govoriš kako se ništa ne bude dogodilo a ničim to ne potkrepljuješa sve je gore i gore i mi to bar pokušavamo potkrijepiti.

Globalni reset je potreban ako želimo blagostanje, a ako postoji naznaka mogućnosti blagostanja onda je to to što želim. Globalni reset ne mora biti kaos, anarhija, nuklearne katastrofe i ratovi. Mislim da je sve na nama al mi uvijek tražimo od drugog da odlučuje umjesto nas, tražimo neku Jadranku ili Ivu da nas predstavljaju u svijetu pa onda možemo svalit krivicu na nekog drugoga.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 2:31

anita je napisao/la:ok cijeli vaj podforum se zove preživjeti nemoguće,imamo i podforum "extremne novosti" i tu možemo pisati ovakve teme, zakonito je...nismo zalutali u krivi podforum, ne pišemo u temi o noževima, niti u podfroumu "galerije...meni je ovo sve ful zanimljivo i volim o tom pričati, čitati...al me nešto ipak pretpostavilo i malo malkice povrijedilo...a to je ovaj gornji koment kad je kolega rekao da kad bi mi ovdje odlučli učiniti nešto dobro za svijet, svijet bi bio bolji...a kolega me ne zna, nikad me nije susreo, nije moje oči vidio, nema pojma o meni, moju životnu priču. a ovdje pričamo o zadanoj temi, i on to tako kaže...što uostalom nije baš ni istina, jer onda bi svi nakon majke terezije imali bolji svijet, a ta se baš naradila u činjenju dobra dok svijet svoje živi. želim samo reći da pričamo u zadanom mjestu za ove teme, nismo zalutali i nešto spamali. ja nikad ne otvaram teme o noževima, jer to nema smisla. spamala bih, nekog možda i uvrijedila...to nikako nisu moje teme...ne pada mi na pamet vrijeđati nekog jer se meni ne sviđa imati toliko tema o noževima, ja imam neke druge teme i tu pišem. i nikad nijednog ne bih nazvala ludim jer slini nad noževima, to nije moja stvar. ovo je nama zanimljivo. kužite. a onda ste još spomenuli strah od smrti i vjeru. to što pričamo o ovome ne govori o strahu, ja nas uopće tako ne doživljavam. jednostavno volimo te teme, čitamo o njima, pratimo ih. to jel se ja bojim smrti ili ne, možete samo pretpostaviti, i to je vaš film o meni, koji uopće ne mora biti točan. ako već postoji ova tema, imamo pravo mi koji to volimo pričati o tome. a svi drugi je možete ignore, kao što ja radim sa podforumom noževa...
lijepo nas pustite da uživamo u svojoj ludosti,,ni ja vas ne diram u ludoj ljubavi prema noževima...niti vas sudim prema tome, to bi me srozalo u vlastitim očim u ljubavi prema blženjem....
nastavljamo temu s guštom;ja sam imala sklonište u brdu moje doline Neretve, sad u Istri ga nemam...





haha, nešto su ti se noževi ful zamjerili.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 11 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 24. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.