FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 9 / 24. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 06.09.11 22:40

Dok bude kafa, da se ja, običan prosečan građanin vratim na temu. Samoodrživost nije vezana za upotrebu zlata. To je već ponovno otvaranje trgovine u kako-tako uređenom društvu. I ako ste se vi u najvećoj krizi održali proizvodeći sebi energiju i hranu, lako ćete doći i do zlata ako vam baš bude trebalo, jer će ga mnogi imati, a neće ga moći pojesti.

Ljudi kupuju zlato. Ulažu u njega. A ja sad pisem kako nije to prioritet. Zašto tako? Nemoguće da sam ja pametan, a svi ostali budale. Ali sinulo mi je. Prosta stvar. Vidite kako nas malo ima onih koji pominju opšti haos tipa bezakonje, anarhija, kraj sveta kakvog poznajemo. Čak i na ovoj temi vezanoj za to, nismo svi uvereni u taj scenario.

Odgovor je u savremenom životu i društvenom uređenju koje je čoveku izbilo iz glave svaku pomisao da bi mogao sam opstati u svetu bez klima uređaja, tople vode, TV-a, restorana, itd. Ljudi su zaboravili ko su. I sve je to bilo lepo dok se nisu počele dešavati stvari zbog kojih su se ti isti ljudi počeli pitati da li je kraj blizu. Upravo je američko društvo, čiji nam je standard i filozofija dobro poznata, skovalo skraćinicu TEOTWAWKI (The End Of The World As We Know It). I dešava se da se oni polako mire sa neizbežnim. Ali tolike godine ispiranja mozga, dovele su do toga da oni ne mogu da zamisle potpuno nezavistan život, već je količina zlata u posedu krajnji domet njihove pripreme za taj neki kraj sveta.

Delom jesu u pravu. To zlato će pronaći svoj put i njima obezbediti neku sigurnost u određenim stupnjevima haosa. Ali ne svuda i ne u svim slučajevima.

Zato sam ja stavio zlato na kraj svoje liste za pripremu. I složiću se sa Surferom o interakciji sa masama i medijima. Ja upravo zato gledam vesti na TV-u. Da bih znao šta ekipa koja svira želi da ja mislim.

Zato mi, narodi sa Balkana, kojima su i stranci i domaći prali mozgove...a opet nisu to uspeli do kraja, treba da prvo shvatimo šta imamo, a onda će biti lako organizovati svoj budući život ukoliko za to ima i najmanje šanse.

Branimir76
lingua
lingua

Broj postova : 344
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 07.09.11 0:37

slozio bih se sa Branimirom
uopste nastupilo je velimo ispiranje mozga raznim reality show-ovima i obecanjima
kroz istoriju sve velike imperije i klture su propale na vrhuncu
a posle toga je uvek nastupala anarhija, pljacke i ubistva... naravno posle toga nastupi drugi drustveni poredak i stvar se normalizuje
tako da je najbolje biti u sumi tajno (koliko je god to moguce) i posmatrati stvari sa periferije nego biti u centru
a sto se tice "onih stvari" to se ne dogadja kada je organizam na nivou prezivljavanja (katabolizam)


pozdrav Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 229322
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 07.09.11 8:10

Kada se jednom nađete na sigurnom i za druge nezanimljivom terenu, lako je po potrebi vratiti se u centar zbivanja. Ali ako ste u centru, vrlo je teško napraviti korake.

Zato je prvi korak za sve koji žive u gradu imati plan kuda, sa kime, čime i sa čime.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 08.09.11 0:05

izvinjavam se zbog smaila nisam video na prvi pogled kakav je
hteo sam da postavim Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 42368 ovaj
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 08.09.11 0:17

sinoć sam s kćerkom imala ozbilan razgovor povodom datuma čipiranja koji je kao obznanjen, al opet ne vjerujem previše dok ne kažu na vjestima..i kaže ona meni
" kuda ćemo bježat, u koje brdo? jesi smislila mama??"
svima nam miriše na promjenu...znate li da su mnogi ljudi čovječanstva prije drugog svj rata imali snove o potocima krvi kako teče...i bi tako!!!
i sada mnogi ljudi sanjaju slične snove, o bježanju, o skrivanju, o lovanju ljudi...o trčanju kroz šume, penjanje u brda i skrivanje u jame...
ove teme su postale svakodnevnica, primjećujte li to..nešto je debelo u zraku....
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 08.09.11 1:32

Ja primećujem. Zato sam i ovde na temi. I pratim svetska događanja. Želim da budem među prvima koji će prepoznati talas svega kad krene na nas.
Preporuka bi bila svima:
- Idite kod zubara i sredite sve zube (ko nije).
- Proverite zdravstveno stanje da znate na čemu ste
- Ako vi ili neko u porodici uzimate lekove za neku hroničnu bolest, kupite veću količinu i saznajte kako u prirodi spraviti lek koji će taj zameniti u slučaju krize
- Ukoliko neko pati od alergija količinu lekova protiv alergijskih reakcija i eventualnu prirodnu zamenu
- Ukoliko imate višak telesne težine, smršajte
- Nabijajte kondiciju za trčanje (prvo bez opterećenja, a onda dodajte ranac sa par kilograma tereta)
- Naučite kako da zamahujete motkom, sekirom, mačetom i sl. (priručnim sredstvima koja u uglavnom svuda na dohvat ruke)

- Naučite decu i osobe sklone stresu da ne paniče u situacijama kad se nešto nepredviđeno desi, već da slepo slušaju vaša naređenja ili nekog iskusnog koga oni poznaju. Da ne rade ništa na svoju ruku i ne traže objašnjenja ili negoduju. Ja svog sina od 9 god. povremeno šokiram kad mu u sred neke aktivnosti naredim da uradi nešto neočekivano. Posle par puta već je shvatio da jednostavno obavi posao, pa posle pričamo zašto je to moralo tako. Verujte mi, mnogo korisna stvar, čak i u svakodnevnom životu.

Pazite da ove pripreme ne vršite tako da ometaju vaš svakodnevni život, jer i nema potrebe da se preteruje. Nećemo da se pretvorimo u DOOMSDAY fanatike. Bitno je svaki dan učiniti po jedan korak...stiče se samopouzdanje koje je neprocenjivo u situacijama kad ste sami sebi jedina šansa.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by djomla 08.09.11 4:36

Povijest mi je iskreno slaba točka, (kao i većina toga,zapravo Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 69343 ),ali mislim da je činjenica da je trend ratova, sukoba među zemljama u opadanju (jest da suvremeno ratovanje nanosi neusporedivo više štete od srednjovjekovnog, ali to je više pitanje tehnologije nego li ljudske svijesti). Mislim da je jedan od bitnijih čimbenika takvog trenda svijest ljudi koja se razvija i uzdiže obrazovanjem i kvalitetnim informiranjem... Prosto rečeno, što je rulja glupavija lakše njome manipulirati. Mislim da se u posljednjih 20-ak godina pod utjecajem masovnog korištenja interneta, te slobodnog protoka informacija globalna svijest značajno razvila-u pozitivnom smislu, pri tome je za mene najznačajnije oslobađanje od predrasuda prema drugim ljudima i nacijama, stvaranje kritičkog i nezavisnog razmišljanja (pa samo usporedite "mentalitet stada" naših djedova i baka kojima je bilo sveto i bezpogovorno sve što pop ili neki drugi autoritet kaže i današnjih klinaca kojima se baš neda prodati mudo pod bubrege Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 747986 ) Nekako mislim da su ljudi danas više senzibilizirani po pitanju nasilja, rata, nepravde nego ikada prije te da nam je to i jedini temeljiti pristup za učiniti ovaj svijet boljim. Trebamo se razvijati kao osobe, razvijati toleranciju, prihvaćati različitosti, razmišljati dalekosežno a ne samo dok je našoj guzici dobro.. Problemi nastali na jednoj razini svijesti, ne mogu se s te iste razine riješiti, zahtjevaju napredak, evoluciju! Ali da ne mislite da sam previše optimističan, i ja polako slažem survival opremu i educiram se pomalo u tom pravcu, za svaki slučaj...


Zadnja promjena: djomla; 08.09.11 12:38; ukupno mijenjano 1 put.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 08.09.11 6:27

Ovde mi i potenciramo da se pripremamo ZA SVAKI SLUČAJ. Da sam ja siguran da će doći do opšteg rasula, sve bi resurse usmerio tamo, tako da ne bih imao vremena da dođem ovde i pišem.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 11.09.11 9:25

Malo se zateže u svetu...

Izgleda da će se pripreme prvo odnositi na nuklearni rat, pa posle ostalo.

Jel neko mrdnuo sa pripremama i dokle?
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 11.09.11 17:42

ja se debelo i sigurno pripremam....mnogi oko mene se primpremaju, svi moji frendovi se pripremaju, a i neki članovi šire familije. svatko se sprema kako zna i umije i tempom kako njemu miriše. Ja sam najsretnija kad o tome pričam sa najbližim frendovima. mi se pripremamo na isti način, al ja još dodajem i sve što učim surivalski...
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stribog 11.09.11 17:45

anita je napisao/la:ja se debelo i sigurno pripremam....mnogi oko mene se primpremaju, svi moji frendovi se pripremaju, a i neki članovi šire familije. svatko se sprema kako zna i umije i tempom kako njemu miriše. Ja sam najsretnija kad o tome pričam sa najbližim frendovima. mi se pripremamo na isti način, al ja još dodajem i sve što učim surivalski...

Kako se pripremate, dali skupljate znanje ili konkretnu opremu? I koliko je to pripremanje intenzivno?
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 11.09.11 17:55

moje i mojih nabližih prijatelja je intenzivno. Skupljamo svijeće, neki skupljaju drva za duži period, hranu skupljamo, učimo primitivne načine spremanja hrane. mislimo i na odjeću i obuću. Ona će biti jako važna...kći mi još nema gojze(!) vraćamo se jednostavnosti naših potreba, shvaćamo da je puno toga što imamo ustvari nepotrebno. I jako pričamo o tome da se kao obitelj ne trebamo razdvajati na neke duže periode. izbacujemo tv i družimo se, pričamo, obnavljamo svoje odnose...sad više nemamo vremena za površne stvari i svaki je trenutak dragocjen kao biser. a kad bude trebalo spremni smo bježati u brdo!!!!
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stribog 11.09.11 17:58

Dali ste si pripremili mjesto na koje cete pobjeci ili ce to biti na principu lutanja i privremenih sklonista? I ako je tako dali nosite ikakvo oruzje?
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 11.09.11 18:04

neki od mojih frendova znaju gdje će pobjeći. Ja još ne znam, u dolini Neretve sam znala, i ako se tamo zateknem znat ću gdje ću. ovdje u Istri baš ne znam, jer je ne znam dobro.
o oružju smo pričali; noževi, itd....al smo isto svjesni da je lako moguće da tada položimo svoje živote, tako i djecu pripremamo...... pa moraš jednom nekako i negdje..........
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stribog 11.09.11 18:10

Nazalost zakon u hrvatskoj nam nedopusta posjedovati vatreno oruzje dok se to nepromjeni osudjeni smo na nozeve, sjekire...
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 11.09.11 18:12

ako bude nuklearna katastrofa bit će lakše, al nekako više mirišem osamljeniju i podmukliju situaciju. u nukelarnoj situaciji otvorili bi razna slkoništa itd..meni osobno i monogima oko nas više miriše na bježanje u šumu zbog lova na ljude....ajde, valjda sam to sad dobro rekla, nadam se da me razumijete...mislimo da će biti opasan lov na ljude....
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stribog 11.09.11 18:19

Iskreno mislim da taj "lov na ljude" nece biti jos u nasem zivotnom dobu, jos uvijek tehnologija nije toliko razvijena da mozemo biti cipirani u svojstvenu kolektivnu svijest, mogu nas povezat sve i drzat fajlove ali trenutno bi to ogroman zadatak za tehnologiju, kada mislim o raspadu sistema uvijek pomislim na krah modernog svijeta u obliku pada ekonomije koji zasobom u domino efektu povlaci druge stvari
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 12.09.11 9:10

anita je napisao/la:ja se debelo i sigurno pripremam....mnogi oko mene se primpremaju, svi moji frendovi se pripremaju, a i neki članovi šire familije.

a od cega se vi zapravo stitite?......odnosno ZA STA se pripremate?

knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 12.09.11 9:27

Branimir76 je napisao/la:Malo se zateže u svetu...

Izgleda da će se pripreme prvo odnositi na nuklearni rat, pa posle ostalo.

pa u svetu se zateze od samog nastanka istog...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 747986

negde tokom kasnog proleca ove godine ili pocetkom leta su obelodanjene (kao tajne) informacije kako ce tokom septembra Izrael napasti Iran,i to ce biti uvod u nuklearni rat.......medjutim,evo septembar prolazi,nikakvih naznaka za neki Izraelski napad nema....cak su i sami Izraelski politicari demantovali te vesti o napadu....

mi cemo i tokom ove jeseni i zime konstatovati da se nesto "zateze" u svetu.....isto tako i sledeceg proleca,leta i narednih godina.....ali sva sreca,pa ce ostati samo na tom zatezanju...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 747986

knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 12.09.11 11:03

10 najuticajnijih survival blogova

P.S. Kolega Surfer nema ljutnje, hvala ti sto si me ispravio.
Mogao bi da napises neki dobar clanak na temu finansija tokom raspada ako imas vremena
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by neven 12.09.11 13:32

anita je napisao/la:moje i mojih nabližih prijatelja je intenzivno. Skupljamo svijeće, neki skupljaju drva za duži period, hranu skupljamo, učimo primitivne načine spremanja hrane. mislimo i na odjeću i obuću. Ona će biti jako važna...kći mi još nema gojze(!) vraćamo se jednostavnosti naših potreba, shvaćamo da je puno toga što imamo ustvari nepotrebno. I jako pričamo o tome da se kao obitelj ne trebamo razdvajati na neke duže periode. izbacujemo tv i družimo se, pričamo, obnavljamo svoje odnose...sad više nemamo vremena za površne stvari i svaki je trenutak dragocjen kao biser. a kad bude trebalo spremni smo bježati u brdo!!!!

Anita
=)
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 12.09.11 13:57

Stribog je napisao/la:Nazalost zakon u hrvatskoj nam nedopusta posjedovati vatreno oruzje dok se to nepromjeni osudjeni smo na nozeve, sjekire...


Daj nemoj da zezaš. Možete imati oružje isto ko mi u Srbiji!
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 12.09.11 14:01

anita je napisao/la:ako bude nuklearna katastrofa bit će lakše, al nekako više mirišem osamljeniju i podmukliju situaciju. u nukelarnoj situaciji otvorili bi razna slkoništa itd..meni osobno i monogima oko nas više miriše na bježanje u šumu zbog lova na ljude....ajde, valjda sam to sad dobro rekla, nadam se da me razumijete...mislimo da će biti opasan lov na ljude....


Ako je sve ovo ovde što pišeš istina...svaka čast i jedino mogu da ti pozavidim što ja nemam takve ljude oko sebe.

Ukoliko ti je potreban bilo kakav savet, zatraži ovde. Nadam se da mogu pomoći.

Jedan za početak...ako bude nuklearnog rata...nikako u javna skloništa. Nikad. Čak ni pod pretnjom.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 12.09.11 14:59

ne vjerujem u javna skloništa, tu sam više msilila na to neko masovno spašavanje, pa ono biti poslušan...al mi više slutimo osamljeno bježanje u brda i planine....na ovom forumu sam na pravom mjestu u pravom trenutku SADA!
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 12.09.11 15:18

anita je napisao/la: ne vjerujem u javna skloništa, tu sam više msilila na to neko masovno spašavanje, pa ono biti poslušan...al mi više slutimo osamljeno bježanje u brda i planine....na ovom forumu sam na pravom mjestu u pravom trenutku SADA!

Ukoliko dođe do nuklearnog rata, zaboravi na brda ukoliko tamo nemaš sklonište. Ako imaš podrum, počni da ga preuređuješ...odmah...
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 12.09.11 15:22

ali rekla sam ne vjeujem u nukelarni rat.....vjerujem u nukl. katastrofe kao ova danas. al u nukl. rat ne....vjerujem u korištenje bojnih otrova i da nam treba imati gasmasku. al u nukl. rat ne vjerujem. podrume fala Bog imamo i to dobre.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 12.09.11 15:39

Moj cilj je pripremiti se za svaku katastrofu. Ne samo za onu za koju trenutno mislim da bi se desila.
Uglavnom se dese one na koje su ljudi najmanje spremni.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stribog 12.09.11 15:40

Branimir76 je napisao/la:
Stribog je napisao/la:Nazalost zakon u hrvatskoj nam nedopusta posjedovati vatreno oruzje dok se to nepromjeni osudjeni smo na nozeve, sjekire...


Daj nemoj da zezaš. Možete imati oružje isto ko mi u Srbiji!

Naravno, u plastici i metar pod zemljom u dvoristu
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 12.09.11 15:42

Stribog je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:
Stribog je napisao/la:Nazalost zakon u hrvatskoj nam nedopusta posjedovati vatreno oruzje dok se to nepromjeni osudjeni smo na nozeve, sjekire...


Daj nemoj da zezaš. Možete imati oružje isto ko mi u Srbiji!

Naravno, u plastici i metar pod zemljom u dvoristu


Pa imate lovačka udruženja. Kako to radi.
A ako ne drugo i ta u plastici. Ko će to gledati kad pukne.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 12.09.11 16:13

e ludi nece nas pa nas nece ove godine sa nuklearkama

jeste culi da je eksplodirala fabrika nuklearnog goriva na jugu Francuske
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 12.09.11 16:23

najgora moguca katastrofa koja je mogla da nas zadesi sto je najgore ne vidis kad se desi
za one koji se razumeju u elektroniku kako da naprave gaiger milerov brojac

https://www.youtube.com/watch?v=wxS-cEa_3mI
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 9 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 24. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.