FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Borovo gojzerice

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Black Jack
tipko
tipko

Broj postova : 57
Datum registracije : 08.11.2013

Borovo gojzerice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty17.09.15 21:35

Mogu se promjeniti đonovi na gojzericama, mislim da to dodje 100-150 kn. Bolje opremljeni postolari na kontinentu to rade. Neznam koliko to pomaže ako ti stavi stari đon jer ne vjerujem da ih još uvjek rade. Za tvornice treba pitati.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač
zuzonja

Male
Broj postova : 684
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty18.09.15 0:52

Moze nekakva uputa gdje i kod koga? Imaju bas djonove za "adidas" gojzerice? Borovo gojzerice - Page 2 747986 Za tvornice cu se raspitati, vec cekam neke odgovore pa cu vas svih uputiti. Ali mene zanimaju postolari na kontinentu! Nije mi toliko bitno koliko je stari djon jer cu ih ja ionako satrati kroz sezonu dvije, a ovako star kao na ovima nije sigurno jer ako ga uzmes u ruke raspada se tako da je sve bolje od ovoga. Molin te kolega malo detaljnije nas uputi. Borovo gojzerice - Page 2 4031665509
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1303
Godine : 56
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty18.09.15 1:49

mislim da,nažalost,nemaš pomoći.Imao ovakav slučaj prošle zime,nove Jelen policijske gojze,uzeo za frenda.Nenošene ali stajale par godina,đon se nakon par dana počeo mrviti,postolar koji je zbilja dobar majstor,objasnio mi je da ako bi mijenjao đon,bilo bi to kao da ga lijepi za prašinu.Otišlo 400kn u vjetar.A pretprošli vikend na Velebitu,prvi dan išli u tenama,sunčano dok je slijedeći počela kiša pa je kompa obuo NOVE Sloga tzv,adidas gojze koje su stajale 5g.Odmah sam ga upozorio na mogućnost raspadanja što se nakon par sati i dogodilo,a gojze završile na Baškim Oštarijama u smeću.Imao još par takvih slučajeva,čak ni marke poput Meindl i Hanwag nisu imune na dugogodišnja mirovanja,gojze su napravljene da se troše,heh.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 65
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty18.09.15 6:42

Oprez s gojzama koje imaju sumnjivo sniženje Borovo gojzerice - Page 2 478256
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1303
Godine : 56
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty18.09.15 11:51

P.S.Mislim da su na stajanje osjetljive one gojze sa mekšim,PU đonom koji se na sobnoj temperaturi raspada dok one za jače planinarenje sa tvrdim đonovima zadržavaju svojstva,imam neke takve da stoje po par godina pa ih nosim nekoliko dana u đir i sve ok.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 57
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty18.09.15 17:41

Ne znam ima li ovo veze sa temom, ali: ja sam jedne Alpinine gojzerice kupio 1983. godine. Gnjavio ih do 2013., odnosno, dok nisu postale "slick". Odnio ih svom obućaru (80+ years old chap, yebote) koji je zamijenio đon nekakvim đonom koji najviše liči na đon od starih "pješadinki", usput je đon i old-school zakovao, iako sam ga molio da to ne radi (na to mi je on rekao da gledam svoja posla ili da uzmem cipele i isparim iz radnje). Cipele rade k'o sat ono za šta su namijenjene - nema tu nikakvih membrana i sličnih high-tech novotarija, vodu uredno puštaju šta god da im uradim (ne puštaju tamo gdje ih je stari manijak zakovao), ali to su svakako, recimo, ljetne gojzerice uvijek i bile i vodu su uvijek puštale, čak i nakon svojedobnog kuhanja u kozijem loju (e kako to smrdi, ne bih rekao da itko može opisati). Ako nekoga zanimaji slike, i to ćemo napraviti, ja se svakako bavim zbrinjavanjem otpada, pa mi i to ide u opis posla Borovo gojzerice - Page 2 368870
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty18.09.15 21:06

Ovo je svakako off. Pošto je kilo Cu kod vas na otpadu kad ga prodaješ.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty19.09.15 6:56

Hombre je napisao/la:
Ovo je svakako off. Pošto je kilo Cu kod vas na otpadu kad ga prodaješ.
Kako se dogovoriš - nisi valjda mislio da postoji neki cjenovnik?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty19.09.15 9:13

Ahh sorry. Zaboravio sam da ne živimo u istoj državi. Da, ovdje postoje cjenici. Prva, druga, treća klasa... jedino ako se radi o većoj količini ili egzotici može se pregovarati.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty19.09.15 14:09

Hombre je napisao/la:
Ahh sorry. Zaboravio sam da ne živimo u istoj državi. Da, ovdje postoje cjenici.
Pa to je sjajno! Potpuno sam zapanjen tim podatkom Borovo gojzerice - Page 2 368870 Hombre, ne zayebavaj, otkud bih ja mogao znati koliko košta bakar na sitno, osim da pitam, ako te stvarno zanima?

Edit: Usput, ako je đon na mojim gojzericama stvarno od "JNA pješadinki", onda nisam bio off-topic - te su čizme rađene (i) u Borovu.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty19.09.15 17:10

Pa napisao si da si zadužen za sekundarne sirovine Borovo gojzerice - Page 2 478256

Inače na ovdašnjem otpadu je bilo milin džonova od JNA čizama koje su zatrpane zajedno s kožnim fišeklijama i to sve novo novcato.

Kao što si i sam napisao to je samo za suho vrijeme, a i majstori koji znaju i hoće se baktati s time su rijetka roba tako da zu ima malo šansi da prohoda u njima.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty19.09.15 17:20

Pai u Tuzli je ostao samo jedan pravi obućar, a i on je poprilično stari, stalno nadrkani gospodin (ja ga, naprosto, obožavam i nosim mu na popravak cipele koje mi zapravo uopće i ne trebaju, tek da malo slušam šta i kako priča), ostalih dva-tri su poispadali iz ugašenih tvornica obuće, a ustvari i ne znaju raditi taj posao - oni su obučavani za rad na traci.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač
zuzonja

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty22.11.15 21:38

Pozdrav ekipa. Javljan se sa novostima koje bi mogle koristiti mnogima. Dobro, ne bas onima koji su svoje adidas, sloga, borovo, inkop, viko gojzerice ostavili u kanti za smece na dnu paklenice, ali vecini da. Naime ako procitate moj problem u gornjim postovima vidit cete da su skoro svi smatrali da je problem ne rjesiv. Medjutim ne samo da su gojzerice reparirane sa potpuno novin djonon iz tvornice nego su rijesene i vec otpisane adidas gojzerice iz "94. Svi oni koji imaju slican problem kontaktirajte obucara Moby Dick iz Koprivnice. Malo san ceka da dodju djonovi iz Slovenije ali isplatilo se. Kontakt: Moby Dick, Ljudevita Posavskog 22, Koprivnica. Tel: 048 671 672. Facebook: https://www.facebook.com/mobydick.kc.hr/
[Vrh] Go down
gibo
lingua
lingua
gibo

Male
Broj postova : 322
Godine : 54
Datum registracije : 10.04.2011

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty23.11.15 8:54

Prije tri-četiriu godine tu sa foruma mi je čovjek poslao gojzerice koje su stajale par godina, skoro za džabe i nakon godinu dana se raspao đon. Poslao sam gojzerice u Karlovac kod postolara na tržnici i majstor je za 200,00 kn stavio kompletan novi dio koji izgleda kao kod "onih starih" gojzerica i radi savršeno. Čvrste, ne kližu se, ne odljepljuju, za male novce dobio sam nove gojzerice. Pošto mi Ka nije na ruku gojzerice mi je nosila prijateljica pa ne znam točno koji majstor, samo znam da je na tržnici u Karlovcu. Osobno sam prezadovoljan uslugom i ciojenom.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info
zuzonja
spikač
spikač
zuzonja

Male

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty23.11.15 11:44

ovaj je i jeftiniji. i da, kompletan djon. ne samo donjiste. nego i PU i oni "cepovi". radi na toplo i sa preson. svaka pohvala majstoru.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6780
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty23.11.15 12:30

Isto rad Karlovačkog postolara "sa tržnice"... raspao se originalni djon pa je stavio ovaj i evo vec par godina drzi kao nov.

Borovo gojzerice - Page 2 11216703_10206383994452926_1333364120529493654_n

Borovo gojzerice - Page 2 12246940_10206384001093092_9202835878898716913_n

Borovo gojzerice - Page 2 6xxcgm
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika
sgt bear

Male
Broj postova : 1562
Godine : 45
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty23.11.15 19:15

Marković je ime postolara. Radi cijela obitelj u radionici koja ima pogled prema McDonaldsu. Meni je za 200 kn stavio vibram johnny na dannerice. Još su itekako nosive!
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2914
Godine : 41
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty23.01.16 14:15

Trenutno mi je vrlo aktualno mijenjanje đona pa me zanima je li tko to radio u Zagrebu?
[Vrh] Go down
dux aeron
lingua
lingua
dux aeron

Male
Broj postova : 383
Godine : 53
Datum registracije : 02.03.2013

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty24.01.16 11:50

Jesam, mijenjao sam donji sloj đona (sa "čepovima") na Borovo gojzama... pri jednoj hodnji kroz duboki snjeg mi se odljepio na jednoj... Kod postolara sam zamijenio đonove za neku vrlo prihvatljivu cijenu. Držalo je dosta dugo, ali mi se opet pri nekoj zahtijevnoj hodnji po kamenjaru đon počeo odvajati, tako da sam ih prije cca 1,5 godinu dao ponovo na popravak i predao ih mlađem rođaku. On ih nosi i dan danas na radovima na terenu i super su mu.

PS: Pardon, najbitnije ne napisah Borovo gojzerice - Page 2 611886 ... Kvalitetni i cijenovno povoljni postolarski radovi su izvršeni kod postolara "Viher", I.G.Kovačića u Sesvetama Borovo gojzerice - Page 2 747986
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Borovo gojzerice   Borovo gojzerice - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Borovo gojzerice
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next