FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Born_Survivor
lingua
lingua

Broj postova : 454
Datum registracije : 25.10.2014

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 20:27

odlicno svaka cast stvarno �mi se dopada samo nastavi tako sretno u daljnjem radu dobro izbalansiran,samo mi reci koji si finis koristio za drsku tj.ulje
[Vrh] Go down
Bushcrafter
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 27
Datum registracije : 03.04.2014

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 21:07

odlican, svaka čast
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 967
Godine : 55
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 21:17

Još ti fali jedna slika - turpija od koje si napravio nož i nož kraj nje. Svaka čast, majstore! Krasan allround nož, baš nož kako je nekad bilo, kad ljudi nisu mogli sebi priuštiti stotinu noževa. Jedan ovakav za ozbiljna posla, jedan za orezivat voćke i lozu i jedan za narezat ono malo šta se ima, ako se ima.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3800
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 21:35

čestitke! lijepi.
[Vrh] Go down
nodado
bomber
bomber

Male
Broj postova : 192
Godine : 28
Datum registracije : 24.11.2013

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 21:50

odličan nož, čestitam.
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 31
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 22:53

Hvala dečki. Mada još to nije gotovo @franciscus - kad bude futrola i sve napravim jednu before/after montažu
@born_survivor - dršku sam samo premazao nekoliko puta lanenim uljem i pustio da ga malo upije pa utrljao, čuo sam a i uvjerio se da laneno jako lijepo obrađeno drvo uljepša.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 967
Godine : 55
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   06.03.15 23:02

Ma meni je ovaj thread baš za zakačit na početak, jer je totalno potpun - i materijal, i postupak, i alat i pribor. Ne mogu se sad sjetit kako se to točno kaže forumskim riječnikom - ovo kačenje na početak.
[Vrh] Go down
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 960
Godine : 29
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   07.03.15 1:18

Odličan rad! Jako lijep nož!
[Vrh] Go down
https://habilisurvival.wordpress.com
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2906
Godine : 39
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   07.03.15 17:57

Super je ispao-čestitam!
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 619
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   07.03.15 18:06

bravo, kolega
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   07.03.15 21:52

Login.svaka cast na trudu..jako ljepo odradjeno... sta je u planu za futrolu?
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 808
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   08.03.15 0:02

Jako je lijepo ispao, možda samo da je malo profila u dršci, ali svakako je dobro i ovako...
Čestitam na završenom nožu, još futrola i gotovo...
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   08.03.15 13:55

Futrola jedna kožna, druga kydex. Vec sam s kožom počeo raditi, prilično jednostavan dizajn a opet malo drukčije nego što inače viđamo kod nas, stavim fotke kad dovršim.
Uspio sam i gravirati inicijale na oštricu, ona fora sa 9V baterijom i solnom otopinom radi fantastično.
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   10.03.15 23:19

Graviranje inicijala je riješeno

Skica futrole

Izrezano. Utisnuti ukrasi na natopljenoj koži, prerađenom glavom vijka. Označene rupe

Gotova futrola. Može se nositi na visku opušteno ili ispod na fiksnom nosaču pripijeno za manji remen. Nakon bušenja rupa, kod postolara sam odnio da mi zašije i stavi nitne i drukere, nisam mogao naći adekvatan pribor za to. Finiš je ok, još moram nešto za sjaj riješiti, neki pčelinji vosak ili nešto slično.

[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2906
Godine : 39
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   11.03.15 0:34

Napravi još koji ovako i morat ću i tvoj rad imati u kolekciji....

Mislim da je futrola mogla i bez nitni...ljepše bi izgledala........inače je super.....
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   11.03.15 0:50

Hvala
Možda i bi,išao sam da bude što sigurnija. Izgled mi je zbilja sekundaran, nož sam počeo praviti da mi bude upotrebljiv, robusan.. a ako je i oku ugodan neka, dodatan plus. Nisam se u ovo u početku upustio iz ljubavi prema knifemakingu, već iz neke neobjašnjive ideje "bilo bi fora u prirodi koristiti nož koji sam sam napravio" .. tak nešt. Mada ne mogu reći da se nisam pomalo zarazio sa samom izradom i idejom da još toga radim, samo daj bože više slobodnog vremena (ovo sam sve radio preko 2 mjeseca ).
[Vrh] Go down
Bushcrafter
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Datum registracije : 03.04.2014

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   11.03.15 1:38

Lijepo kolega, slazem se sa kolegom Pulsom da je mogla biti bez nitni ali to su detalji vec, super je
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 808
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   11.03.15 10:45

Odlično je ispao, svaka čast...
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   16.03.15 17:50

Evo poslikao sam gotov nož malo lijepše

I napravljena je kydex futrola za nekakav tactical način nošenja, sa molle-lok i tek-lok sustavom

To je to, sad je sve gotovo. Jako sam zadovoljan sa onim što je ispalo, a još više sa naučenim stvarima, dobra je ovo škola bila. Kolega Ben mi je poklonio štilov list, federplate, turpije, tako da će na ljeto biti svega i svačega nadam se
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 462
Godine : 26
Datum registracije : 27.12.2014

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   16.03.15 18:16

Svaka ti cast, ovo je odlicno !!!! nadam se da neces prestati raditi !
[Vrh] Go down
ben-66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 506
Godine : 51
Datum registracije : 16.07.2009

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   16.03.15 22:08

Imao sam cast da noz vidim uzivo i mogu reci samo rijeci hvale !.Odraden je profesionalno ,pedantno i sto se tice i kvaliteta izrade i izgleda ,,stvarno zasluzuje najvise ocjene ..Jos jednom cetitke kolegi Loginu !
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4700
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   16.03.15 22:18

Pa to je Budak Knives!!!

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3388
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   16.03.15 22:23

Futrole Fret !!!
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1484
Godine : 41
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   17.03.15 8:53

ivo je napisao/la:
Futrole Fret    !!!
Strpljenja Ivo
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   17.03.15 12:39

Hehe hvala ekipa na pohvalama, na svim savjetima u ovoj temi i van nje!
[Vrh] Go down
ttrruii8
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 30
Datum registracije : 09.05.2012

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   24.03.15 16:37

Zakucan sam za stolicu od-do... fakat prekrasan nož, a trud uložen, svaka čast...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala   

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala
» Doslo vrijeme da predstavim svoj prvi uradak!!
» novi covijek - pitanja & slike
» ...umjesto toga upotrijebio sam svoj nož (EDC use)
» prvi nož.....camp knife