FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

WORK SHARP ručni belt grinder

+32
franciscus
Hombre
erdadj
jimkukri
Drvo
Koaksijalac
gorky
ssverko13
ce3hel
Ikarus
roy
neko69
vladimir-vlay
zmerro
zippo
Relja
Igsy
kengur32
didapatak
ratomir6
mali mačak
elvin
renato
zoki208
damjan
ivo
puls
Mraz
Fratt
woody_
zlatko1
NAVIGATOR
36 posters

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 28.09.13 10:45

ikarus
e da to je to samo ja se sjećam hala koje su svaki kvadratni centimetar bile tako obljepljene i po hodnicima, svlačopnicama zahodima dakle kompletan sexy coating

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Ikarus 06.10.13 15:57

Nisam bio pri vremenu prije to napraviti a niti samo mogo naći nož na kojemu bi to demonstriro...

Ovo je ono o čemu sam ti govorio Navi, kolko je jasno vidljiv prijelaz na sekundarcu na normalnom nožu, znaći 20' convex koji izgledaju ko da su flat i preko njih povučenih 20' na Wicked Edge!

Ovo je slika noža...

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 2f5o

Gornja tamnija linija grinda je convex a doljnja flatt
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 07.10.13 21:54

istina vrlo se lijepo vidi.
ovaj flatt dio mi izgleda kao da je barem 22, ali istina da po fotki to ne mogu točno odrediti jer ni ne vidim kako nož stoji nakošen.

work sharp je za one koji ne žele puno vremena reskirati za održavanje oštrica, a žele da su oštre(nije strojček za filozofe nego za praktičare) ali wicked edge je za freekove i perfekcioniste koji u oštrini uvide božansko prosvjetljenje WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 478256 

upravo malo isprobavam performanse wicked edgea, na jednoj damasciranoj oštrici uloženoj u ručku od kosti moram paziti da si palac ne odfikarim. nadam se da će i vlasnik biti zadovoljan oštrinom.
zgodna sparavica!

pokazao bi i fotku ali kad mi photobucket ne radi.
možda im večeras i platim dodatni band!

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by ivo 09.10.13 7:55

NAVIGATOR je napisao/la:istina vrlo se lijepo vidi.
ovaj flatt dio mi izgleda kao da je barem 22, ali istina da po fotki to ne mogu točno odrediti jer ni ne vidim kako nož stoji nakošen.

work sharp je za one koji ne žele puno vremena reskirati za održavanje oštrica, a žele da su oštre(nije strojček za filozofe nego za praktičare) ali wicked edge je za freekove i perfekcioniste koji u oštrini uvide božansko prosvjetljenje WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 478256 

upravo malo isprobavam performanse wicked edgea, na jednoj damasciranoj oštrici uloženoj u ručku od kosti moram paziti da si palac ne odfikarim. nadam se da će i vlasnik biti zadovoljan oštrinom.
zgodna sparavica!

pokazao bi i fotku ali kad mi photobucket ne radi.
možda im večeras i platim dodatni band!

Još jedna tragična predrasuda o ljubiteljima ove prekrasne znanstvene discipline u kojoj je ishodište mnogočega...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by ssverko13 09.10.13 14:38

Ako budem kupovao sigurno cu uzeti ovaj oštrač WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 368870
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by zlatko1 09.10.13 19:26

Jest zgodna stvar,al belt je belt.
Meni se na ovoj masini najvise svidjaju raznovrsnost traka.Imaju bas neke sa sitnom granulkacijom,sto za veliki moze samo da se sanja.
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by zoki208 09.10.13 22:40

Zlatko, pa proizvodjac traka za taj grinder isto tako radi i za veliki. Odnosno radi trake bilo koje velicine. Samo problem je sto kod nas jako mala ponuda. Ja sam zadovoljan s ovim sto imam, od 40 do 800 sasvim dovoljno. Ionako nakon 800 se moze napraviti mirror

zoki208
lingua
lingua

Male
Broj postova : 313
Godine : 41
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.12.2010

http://www.zl-knives.com

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by zlatko1 10.10.13 9:41

To je i meni palo napamet klega Zoki,al nisam tek letimicno pogledao na njega.Nisam doduse siguran,ali mi palo napamet da kod te firme postoi sansa za izradu finijih granulacija i za vecu masinu.
Ali to sto rece da ti koristis verujem da si u pravu.Jer traka je zanimljiva alatkica.Kako se trosi postaje finija.Meni sasvim slucajno dopao brusni papir na disku gradacije mislim 80.Za veliku rucnu brusilicu.Posle duzeg koriscenja onako kao se iztrosio daje prilicno finu povrsinu,mozda recimo kao nov papir od 220.
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 11.10.13 0:48

Istina je da se trake brušenjem malo popeglaju pa su "finije", iduća tri dana radit ću kao prezenter Work sharpa i wicked edgea na replikovom štandu na sajmu lova u varaždinu.
Tamo ću izložiti i svoje trake koje su odradile 500+ noževa. Kako se trake troše počinju s vremenom odnositi sve manje materjala oštrice ali se te oštrice zbog trenja i "neodnošenja" matrejala počnu više grijati. Kako se work sharpom radi samo po sekundarcu, tj. brusi se mala ploha, to je grijanje nezamjetno. Nikada se nije dogodilo da odma po brušenju nisam mogao oštricu uhvatiti i držati rukom.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by ivo 11.10.13 7:57

NAVIGATOR je napisao/la:Istina je da se trake brušenjem malo popeglaju pa su "finije", iduća tri dana radit ću kao prezenter Work sharpa i wicked edgea na replikovom štandu na sajmu lova u varaždinu.
Tamo ću izložiti i svoje trake koje su odradile 500+ noževa. Kako se trake troše počinju s vremenom odnositi sve manje materjala oštrice ali se te oštrice zbog trenja i "neodnošenja" matrejala počnu više grijati. Kako se work sharpom radi samo po sekundarcu, tj. brusi se mala ploha, to je grijanje nezamjetno. Nikada se nije dogodilo da odma po brušenju nisam mogao oštricu uhvatiti i držati rukom.
A nogom, kolega Tomislave ? Peče li tada WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 747986  ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 11.10.13 8:55

NAVIGATOR je napisao/la:Istina je da se trake brušenjem malo popeglaju pa su "finije", iduća tri dana radit ću kao prezenter Work sharpa i wicked edgea na replikovom štandu na sajmu lova u varaždinu.
Tamo ću izložiti i svoje trake koje su odradile 500+ noževa. Kako se trake troše počinju s vremenom odnositi sve manje materjala oštrice ali se te oštrice zbog trenja i "neodnošenja" matrejala počnu više grijati. Kako se work sharpom radi samo po sekundarcu, tj. brusi se mala ploha, to je grijanje nezamjetno. Nikada se nije dogodilo da odma po brušenju nisam mogao oštricu uhvatiti i držati rukom.
Navi, nisam primijetio da li ima regulacija brzine. Grublje trake bi se trebale vrtiti brže a finije sporije jer se kod finih granulacija više grije!
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Ikarus 31.10.13 22:22

@Gorky da ti ja odgovorim kad Navi nije, nema.

Za njihovo tržište je imo "prvu" i "drugu" brzinu
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Ikarus 31.10.13 23:04

Druga stvar koju ću reći svima koje zanima ovaj "strojček" koj je Bogom dan (kako je tu u najmanju ruku opisan).
Ima nekoliko problem
1. djeluje jeftino i plastično, to se može vidjeti i samim time da odete u trgovin i pitate da ga vidite tamo ( prvenstveno mislim na klimanje djelova)

2. Nisam naoštrio niti približno 500+ plehnatih "plac" kuhinjskih noževa nego puno puno manje ali kvalitetnijih noževa (vjerojatno i puno tvrđih od hreljić pleha) i trake su poprilično gotove, da se oštirit ali normalno se troše a ne da mistično dugo traju. (trake se dobre)

3. Kad bi pod ovim reko šta mislim i kako mislim.... probat ću bit "kratak"...

Dakle ima jedan problem koj očito kolega, koji je naošrio 500+ noževa nije ustanovio ili nije htijeo reć, jer ustanovit je morao, je taj da zbog načina na koji je stanica za oštrnje napravljena, vam ne dopušta da oštrite dio noža uz Ricasso odnosno dršku, dok je nož na vodilicama, bez vodilica je naravno moguće ali to je druga prića....

Znači ovo je šta se događa...
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Zsq0

Jasno je vidljiv prijelaz od normalne linije na work sharp liniju.
Kod ovog foldera je konkretno u ovome problem

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Bwgb

Ali niti jedan kuhinjski nož kojemu oštrica ide skroz do drške nećete moć drugačije naoštriti

Kao npr ovo...

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 6lc1

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 0oug

Dok noževi kao gornji na slici nemaju problema...

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 A7v5

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Gvqo

Dakle ono šta me jako jako razočaralo...

Dragi naš Replikart-e citiram vaš tekst sa stranice...

"...Nakon višemjesečnog testiranja uvjerili smo se da je njihova tračna brusilica WORK SHARP idealna za brušenje konveksnih oštrica noževa, sjekira i mačeta..."

Kako ste Vi to testirali? ili dali ste uopče vi, ili "naš" kolega koj na 500+ naoštrnih noževa nije htijeo (ili nije znao, a tako iskusan oštrač) reć da se ovo događa...

Kao ni nitko drugi od "kolega forumaša" koji su kupili ovaj "savršeni" mali oštrač....

Dakle kolege i dragi moji forumaši, neki ovdje vam pokušavaju uvaliti mačka u vreći... Ja ću reći samo jedno, oštrać stvarno nije loš ako znate šta i kolko očekivati od njega...

Ovo sam napisao samo zato da nebi netko svoj nož, koji mu/joj je drag gurno u ovo i onda se čudio kako mu je oštrać uništio nož...

To šta se događa je jednostavno stvar razlike u odstupanju trake i vodilice, odnosno njihov razmak...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 01.11.13 0:00

Uh, zaboli me nešto u prsima na pogled prve slike:( Svaka čast na iskrenosti i nešto drugačijem osvrtu na oštrač!
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Koaksijalac 01.11.13 5:56

Kolega Ikarus ima pravo.
Mene taj dio price nije nimalo zbunio jer sam na prvi pogled shvatio sto ce se desiti pa eventualnu tuznu pricu nebi pripisao marketingu nego svojoj bedastoci WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 747986

Strojcek OK radi za ono sto je namijenjen i kako je napravljen, trake se po meni dosta brzo trose jer imaju malu povrsinu tj. Trose se normalno obzirom koliko povrsine se vrti po nozevima. Ja sam na jednom nozu uspio unistiti dvije trake ali pripisimo to testiranju.

Na mom Strojceku se ne klimataju dijelovi. Ili nisam uopce obracao paznju WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 747986

Ja sam Strojcek posudio kolegama sa posla da si sami naostre nozeve i docekao me val odusevljenja od svakoga da kako je super naostrit nozeve i kako su do sad zivjeli u spilji i rezali kruh i meso kamenima.

Zakljucak.

Izvrsna stvar za obicne ljude.
OK stvar za nozarske entuzijaste da pomogne kod nekog reprofiliranja ili da se postruze nesto na brzinu ako nemate mogucnosti imati pravu stvar

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 22.04.14 10:41

već dugo vremena nisam otvorio ovu temu pa vidim da se ponešto pisalo. Drago mi je da ljudi iznose svoja mišljena koja ne moraju nužno biti slična mojima, mada tvrdim da će dvoje ljudi o istome proizvodu nakon godina korištenja imati prilično slične osvrte na isti. Razlika u mišljenima može proizaći uglavnom iz velike razlike u iskustvu korištenja nekog artikla i neiskustva jednog od recenzenata.

Ovdje se navodi problem oko nemogućnosti oštrenja oštrica od početka i stvaranja umjetnog riccasa. Prvo da napomenem da večina noževa ima riccaso tako da taj problem zapravo i ne postoji. No ipak za noževe koji ga nemaju i gdje oštrica počinje odma iz ručke ili vrlo blizu poput more ili opinela i sličnih noževa rješenje se samo nameće.
Dakle isporučene plastične šablone sa predefiniranim kutevima oštrenja ograničavaju manevriranje oštrice po brusnoj traci. Svatko tko ima i malo iskustva s ovim sistemom oštrenja, ja bi rekao tko je nabrusio 10+ noževa (to može malo varirati ovisno o spretnosti osobe) shvato odma da mu te šablone uopće netrebaju i da su one namjenjene neukim domaćicama koje uopće ne zamaraju glavu tematikom brušenja noževa, takvima taj mali ricaso niti ne smeta.
Svi ostali koji imaju i malo iskustva s work sharpom shvate da im te šablone uopće nisu potrebne i bruse noževe iz ruke.
Dakle ne da se oštrica bez ikakvog problema može naoštriti do nule nego se to može s milimetarskom preciznošću bolj nego na i jednom brusnom kamenu ili sličnom.
Ove fotke su copirane od ranije iz ove teme gdje je to već jednom objašnjeno.
Dakle na svim fotkama ranije kroz temu se vidi da ne koristim te početničke šablone to je poput blokade gasa na dječjim malim motociklima.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0458Medium_zpsf4f91a3d

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0459Medium_zpse3a17a4c

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0499Medium_zpsd5d9b333

pretpostavljam da su fotke ranije u postu navedene kao primjer problematičnog uzete s neta nekog tko je work sharp prvi puta primio u ruke.

pisat ću ovu temu u nastavcima jer mi se upravo srušio post od 30tak fotografija i teksta.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 22.04.14 11:12; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 22.04.14 11:06

zapravo sam otvorio ovu temu jer sada nakon već više od godinu dana korištenja work sharpa i nabrušenih već više od 2000 noževa i ostalog alata ima već prilično iskustva s istim pa sam ta iskustva htjeo podjeliti s vama.
Mogu reći da mi je sada nakon toliko prakse taj sistem oštrenja još draži.
Najprije da jedno rasčistim da ne bi bilo dileme.
Ja svoje sebenze, umnumzaana, ZT-a, TiSpinea brusim isključivo na extra fine keramiku od spyderca.
Svoje fiksne fallkove Tora i iduna brusim na work sharp jer je on za te oštrice idealan. Da sam imao prije dvije godine Work sharp kada sam morao regrindati svoju small sebenzu učinio bi to ujednačenije na work sharp a ne bi se mučio i patio s brusnim kamenom gradacije 300. stare su sebenze 2008 i starije imale bitno deblji vrh i ramena reznog brida, zato regrindanje.

dakle sve ostalenoževe koje imam brusim isključivo na work sharp i još nisam pronašao efikasniji sistem, probao sam ih gotovo sve.

ja sam u noževima od svoje 5-6 godine, otac kao veliki ljubitelj istih uvijek me je podržavao u tome i noževi nikada nisu bili bauk u mojoj familiji.
Noževesam počeo brusiti sa negdje 9 godina i to pod nadzorom moga dede koji je za to koristio stari brus za kose i sjekire.
U više od 30 godina nožarskog staža stekao sam obavezu održavanja svih oštrica u široj familiji i većine prijatelja koje sam ja potaknuo interes u nožarskom smjeru.
Nekada bi doslovce tjedne trošio za za brušenje tuđih noževa i ostalog alata. Danas to vrijeme radije provodim na izletu s obitelji. Nekada mi je tup nož bio izazov na koji bi potrošio i nekoliko sati da ga nabrusim vodobrusnim kamenima a usput bi zasrao cijelu kuhinju. Danas i najtuplji nož work sharpom rješavam samo u nekoliko minuta i to u dnevnoj sobi na krpici koju kasnije samo stepem kroz prozor.
Upravo mi je zato taj grinderčić postao osobito drag jer mi je u godinu dana uštedio tjedne vremena.

ovo je samo mali dio onoga što svakodnevno prolazi kroz moje ruke.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2145Medium_zps620c2379

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2157Medium_zps463dcfee

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1945Medium_zpsab714535

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1946Medium_zps02575124

a najdraži mi je u ovakvim situacijama kada brusim zajedničke alate koje koriste svi ikućani poput ovog mog hrđavog kosira koji sam u manje od pet minuta doveo u red kompletno mu regrindavši skroz zatupljenu i skrhanu oštricu.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2184Medium_zps78cc55aa

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2186Medium_zps70116272

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2188Medium_zps3dd860b9

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2197Medium_zpsbe28d7c7

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2206Medium_zps66331844

još jedna bitna stvar. Prije kada bi brusio noževe mnoge šrot primjerke loše grindane od nekvalitetnog pleha nikada ne bi mogao dovesti do savršene oštrine(možda i zbog prevelikog truda koji bi morao uložiti ili zbog pomanjkanja entuzijazma za takav šrot od noževa). Sa WS sve oštrice koje primim na brušenje briju.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2211Medium_zps99eac3ba

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 22.04.14 11:40

no prednost ovog grindera nije samo u oštrenju nego i u mogućnosti korištenja za mnoge druge zadaće poput modifikacije koje sam radio na svom ZT-u 561, bogu Toru(sve je fotkano ranije kroz ovu temu) i mnogim drugim reznim alatima koje ću ovih dana postaviti.

No sada najprije jedna kratka priča.
ranih 90tih sam se zaposlio na HRT-u, tada smo imali brojne povlastice koje smo kroz godine pojavom ostalih televizija izgubili. Jedna od povlastica je bila i ta da smo u velikom broju dućana mogli kupovati po sindiklanim cijenama i to na neki beskonačni broj rata. Tako je bilo i sam trgovačkim lancem nama.
Tada prije pojave iglu športa, replikarta i drugih sličnih dućana nama je bila prilično uobičajen izvor outdoor artikala.
Na hrtu su brzo moji suradnici uvidjeli moju sklonost ka izboru dobre opreme pa su kao i danas često me pitali za savjet što kupiti za ovo pa za ono.
tada je izbor noževa u hrvatskoj bio skoro nikakav. Nešto ih je bilo pod zidom, astronomski skupih za tek zaposlenog Hrtovca u As-timu, nekvalitetni u lovcu i ponešto u nami.
Na policama name pronašao sam za to vrijeme odličan talijanski backlock falcon i kada su ga moji kolege vidjeli mnoštvo ih je pohrlilo i sve su ih pokupovali koliko got ih je bilo na zalihi.
Od tada je prošlo već više od 20 godina a u hrvatskoj nam je na sreću mnogo toga super kvalitetnog dansa dostupno no nedavno mi je stavljeni mi u ruke nožić u mislima vratio u prošlost.
Kolega mi je na brušenje dao upravo spomenuti Falcon.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2263Medium_zps9248527e

Na fotki se vidi i kožna torbica koju sam uz minimalnu naknadu svim ponosnim vlasnicima sašio.
Uzmite u obzir da sam tada ima 18 godina i da sam šivao od kože starih torbi i rokovnika. I danas bi me ta torbica performansama i izgledom zadovoljila. Ponudio sam lovu da otkupim nož i torbicu ali vlasnik nije htjeo ni čut, skroz se navikao na torbicu i folder i ne želi ih se odreći.

Torbica je sašivena iz tri komada kože. napravio sam ih mislim oko 12 komada.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2266Medium_zpsa19ed875

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2267Medium_zpsda1ae4d8

na fotografiji se osim nestručno naoštrene oštrice vide i oštri rubovi mesinganih bolstera i micarta skala.
Odlučio sam grinderom riješiti i jedno i drugo i još ispolirati mesing nakon više od 20 godina patiniranja.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2265Medium_zps9e579f9a

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2271Medium_zpsc30ab189

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2269Medium_zpsb23deb02

nedavno jeizašao novi model work sharpa koji ću imati prilike uskoro koristiti, uz veću cijenu s novim modelom stižu i brojne prednosti no jedna od stvari koja je na starom bolja je to što su trake uže pa je moguće njima raditi delikatnije stvari mimo brušenja. Bolje se zavlaće u neravnine.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2275Medium_zps6393d3c2

vlasnik se oduševio oštricom koja brije od početka do kraja (skroz do zadnjeg mikrona blizu riccasa) ali i novom unaprijeđenom ergonomijom.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2277Medium_zpsae8002b6

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2284Medium_zps82b22d36

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2287Medium_zps7b77a329
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by elvin 22.04.14 18:50

Odlična tema, kao i fotografije, a i komentari su dobri jer nisu jednolični tako da zaista vrijedi proanalizirati ovu temu i nadam se da će je imaoci WS još proširiti svojim iskustvom koje su stekli korištenjem ove spravice.
Imao sam u planu ovako nešto nabaviti ali još se dvoumim pa upravo ova tema treba da mi olakša odluku.
Da li će taj novi WS dolaziti u Replik Art i koje su modifikacije u odnosu na stari?

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 22.04.14 19:35

Novi sam grinder imao samo kratko u rukama i nisam njime imao još prilike raditi.
Trake su znatno šire i duže, ima štelanje brzine vrtnje i kuta brušenja po stupanj. Ima dodatak i podložak za totalno flatt grindanje i brušenje. večina stroja je metalna i cijeli je bitno veći i teži.
Prilično ozbiljnija brusačko-grinderska naprava. Nažalost i cijena će mu biti barem duplo veća.

Kako nisam nožodjelac za moje je potrebe dovoljan i ovaj osnovni model koji trenutno i imama.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Ikarus 22.04.14 22:24

To je jedna od prvih stvari koje vidiš kad poćneš raditi sa strojem(nemože se naoštriti oštrica skroz do Ricassa ), a to nije dobro, ako si imao novi stroj kako kažeš, onda si vjerojatno vidio da su i oni to pokušali umanjiti, to odstupanje...

Druga velika stvar tu je da se gubi mogućnost "flatt" grindanja jer upireš u traku i momentalno radiš convex, znaći neko ko voli pravi "Scandi" ili "Full flat" je tu u neogućnosti uporabe, zanima me šta bi profesionalni "drvodjelci" rekli na to....

Treća i velika stvar je

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2197Medium_zpsbe28d7c7

Te iskre koje vidiš na slici to je paljenje, to metal gori....

Da ti odma odgovorim na tvoj mogući komentar koj bi mogo imat, da ti ne osijetiš toplinu, pričamo o reznom bridu od nekih 0.20mm do 0.30mm tako da to "pipanje" nema nikakve veze...

A ni diskoloracija, jer metal izgori prije nego promjeni boju, (ima previše dokaza i navoda u stručnim tekstovima i primjerima o metalurgiji pa koga zanima neka traži)

A šta se tiće dokaza o tome(da rezni brid gori i mane istoga) , to je jako jednostavno dokazati, samo dotićnome koga zanima (čitaj nevjerni toma) treba određeno vrijeme i jako brzo će to shvatiti....

I za kraj Copy/Paste mojeg zadnjeg navoda o ovome Alatu...

"... Ja ću reći samo jedno, oštrać stvarno nije loš ako znate šta i kolko očekivati od njega..."

Ovo sam napisao samo zato da nebi netko svoj nož, koji mu/joj je drag gurno u ovo i onda se čudio kako mu je oštrać uništio nož..."


Zadnja promjena: Ikarus; 24.04.14 17:51; ukupno mijenjano 4 put/a.
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 23.04.14 0:17

osobno sam pod barem 50 tema naveo da ne volim, dapaće maksimalno izbjegavam, scandi grind pa zašto bi plakao nad strojem ako nemože napraviti grind koji ne podnosim nego umjesto njega napravi blagi konvex kojeg preferiram.

zar je iskra od dva kamena koji se udare znak da je kamen raskaljen i termički oslabljen????
trake WS-a su stvarno odične i to me najviše iznenadilo i razveselilo kad sam ga prvi puta koristio, to je najveći razlog zašto je WS dostupan u hrvatskoj, zato jer se pri korištenju i brušenju oštrice na noževima manje griju od ijednog stroja koji sam ikada imao prilike vidjeti i koristiti.

Pa neke sam svoje noževe na WS brusio već desetak puta. Da se nešto loše trebalo dogoditi pa već bi se odavno dogodilo.
Pa ne uništava grinder nož nego bedak koji taj grinder ne zna koristiti, a ja sam tu u temi kroz bezbroj fotografija ljudima pokazao kako bi se primjereno njime trebalo raditi i koji su primjereni zadaci za takav.
Osobno znam ljude koji su njime gotovo uništili vrlo kvalitetne i skupe noževe, kasnije su se tukli po glavi što su za prvi nož uzeli bencha od 1200kn ali tome nije stroj kriv nego bedak koji ga koristi. Svi oni su nakon skupe greške uzeli nekoliko jeftinijih noževa na kojima su doslovce izbrusili znanje i sada sve noževe bruse na WS.
ja sam osobno počeo ovdje na forumu rasprodavati sav ostali brusni alat, dakle sve kamene i bruseve koje imam osim WS-a. ostavio sam si samo nekoliko keramičkih štapića za sebenze.
a vjeruj mi probao sam sve što si i ti probao za brušenje ili barem veliku većinu.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1794Medium_zpsd5cff634

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1791Medium_zps787e0f3a

radio sam na prezentacijskim sajmovima kao prezenter za mnoge brusne sisteme pa i za work sharp upravo iz razloga što sam brdo vremena proveo za pultom trenirajući. Brusio sam 500-700 dolara vrijedne noževe na taj grinder i to svoje i tuđe. Brdo forumaša i ostalih posjetitelja mi je dolazilo sa novo kupljenim noževima da im ih naoštrim u živo pred njima.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0813Medium_zpsf4bf19c8

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0816Medium_zps1d1307b7

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0818Medium_zps4198ed87


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 24.04.14 11:38; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 23.04.14 0:59

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2197Medium_zpsbe28d7c7

dakle ovdje na fotki se vidi stari i vrlo drag mi kosir koji sam dobio od dragog mi prijatelja za 11 dana veslanja kanuom dravom i dunavom.
Sad je taj kosir uz kućni roštilj i koriste ga svi. Od prošle godine je zaradio nekoliko vrlo dubokih oštećenja od neprimjerenog korištenja i od zimske vlage je sav pohrđao.
Ovdje na fotografiji koristim vrlo grubu, skoro najgrublju brusnu traku koja postoji gradacije 120, (postoji i 80). na fotki se vidi da prilično stišćem kosir kako bi grinder skinuo što više mesa i oštećenje reznog brida nestalo. Taman da sam i svojim drastičnijim brušenjem narušio toplinsko-konstrukcijski integritet reznog brida u širini od desetinke milimetra (kako neki navode u postovima gore ) to uopće nije važno jer ću do završetka brušenja promjeniti još barem tri gradacije brusne trake i skinuti i više materjala od te sporne desetinke milimetra prije nego će oštrica biti stravično oštra.
No tvrdim da čak i da sam ostavio samo tako na najgrublju traku nabrušen rezni brid da funkcija kosira ni po jednome parametru što se mehaničkog integriteta tiče i toplinske obrade ne bi bila narušena,( isprobao sam)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Ikarus 23.04.14 10:29

Uzmi dva noža jedan oštri na Wicked Edge (jer pretpostavljam da će ti biti lakše nego na kamenje) ako još imaš pristup istome (a vjerojatno imaš) a drugi na Work Sharp...

Kad ih naoštriš do "brijanja" napravi sa njima po 1000-1500 rezova u kartonu nakon toga ponovi brušenje na istim strojevima i ponovi postupak 4 do 5 puta, zabilježi kad je koji nož počeo "trgat" a ne rezat karton

Svaki čelik ponaša drugačije kod brušenja,određeni kamen može duže rezati 440c od zdp189 čelika...


Zadnja promjena: Ikarus; 24.04.14 11:08; ukupno mijenjano 2 put/a.
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 24.04.14 11:05

kod WS-a mi je odlično to što osim primarne namjene grinderčića a to je oštrenje, što je vrlo široka lepeza nejgove upotrebe i to ne samo uz tematiku noževa.
Vrlo ga često koristim za sve operacije gdje negdje treba odstraniti komad materijala ili nešto stanjiti, zaokružiti i slično.

Meni se pokazao odličnim, iako nisam nožodjelac, ali za unaprijeđenje nekih odličnih dizajna kako bi neki predmet bio još više po mom čefu, svojevrsno tjuniranje prema vlastitim specifikacijama.

navest ću primjer vezane uz noževe jer njih mogu potkrijepiti i fotografijama.
dakle postoje mnogi dizajni noževa koji su mi odlični ali ih volim još malo više prilagoditi svojim potrebama tako da ne prezam niti od piljenja naskupljih i najcjenjenijih.

ipak najprije sam krenuo sa vježbom na jeftinim kinezima koje bi nakon uspješne operacije poklonio.

Ovdje se na fotkama vidi skidanje oštrih bridova s nekog jeftinjaka.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_9580Medium_zpsb711b668

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_9585Medium_zps6d551ddd

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_9592Medium_zps9de95768

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_9586Medium_zps46d249f2

onda sam se dao na prepravke onih malo skupljih.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_5383Medium_zps459b1428

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_5389Medium_zps1a75f251

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_5432Medium_zps5c175c02

Vrlo mi dragi ZT-561 također sam unaprijedio prema svojim specifikacijama i učinio ga pogodnim za hendlanje čak i u debelim neoprenskim rukavicama u izrazito hladnoj vodi prilikom ronjenja.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_8408Medium_zpsa4fddeac

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_8410Medium_zps8766208e

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_0907Large_zps313dd2f3

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 DSC00013Large_zps5bca8bd7

bilo je vježbe i na mnogim tuđima ali tek kada sam u praksi već osjetio da ne mogu nešto bitno zeznuti i čovijeku uništiti nož.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2275Medium_zps6393d3c2

od lijepog sam noža ali pajsera uspio napraviti prilično dobar slajser, podigavši mu sekundarac do pristojno malih stupnjeva.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2158Medium_zpsdc888b43

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2161Medium_zpsc9aa057e

upravo sam taj sada slajser zamijenio za jedan prekrasan hi-end old school backlock folder i to fallk FH9.
Iako gotovo nekorišten i nikada oštren patina od nošenja i tumbanja po džepovima bila je vidljiva. Mislim da ovakav krasan komad reznog alata zaslužuje postupak face liftinga.
Uočit čete i oštre rubove nikl-srebrnog bolstera koje sam također odlučio učiniti ergonomičnijima i zaoblit ih.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2414Medium_zps7f5b8f57

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2433Medium_zpsa49b4d4d

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2422Medium_zpsdf076bc8

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2425Medium_zpsa6d99a4b

primjetite detalj kako sam selotejpom prije obrade zaštitio mehanitzam foldera od abrazivne prašine.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2430Medium_zps17391e99

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2434Medium_zpsc8f2a155

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2435Medium_zps340a51a3

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2437Medium_zps70631504

nekoliko minuta i volaaa, nožić je blistav okrugli ko nov.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2485Medium_zps55bcd6f0

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2478Medium_zps9c797916

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2466Medium_zps6e9fcd9d


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 24.04.14 11:21

kada sam još davno kupio ovaj korzikanski pastirski nož bilo mi je odma jasno da neke stvari u dizajnu nisu idealne. autor ga je po mojem viđenju ostavio previše čoškastog. Već godinama planiram to dovesti u red i malo zaokružiti drvene skale od masline kako bi i ukupna silueta noža bila manja i okruglija.

evo fotki od prije nekoliko godina kako je nož izgledao.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1393Small

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1396Small

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_1404Small

kako su u originalu korzikanski pastirski noževi okruglastije siluete nisam mislio da bi svojom doradom narušio originalni dizajn, baš suprotno mislim da sam ga učinio još autentičnijim. Valjda autor noža nije mislio da za oko 150 eura mora još malo više vremena uložit u nož pa nije i sam stigao zaokružit te maslinove skale.

i ja sam to odgađao godinama jer sam znao da mi treba barem cijelo poslijepodne ako ne i više za taj posao. Ovako sa grinderom mi je trebalo svega nekoliko minuta a rezultat sam već objavio pod jednom temom ali evo i ovdje nekoliko fotografija.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2277Medium_zps9c7dd630

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2283Medium_zpse106814b

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2286Medium_zpsce258869

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2324Medium_zpsfcd58e6e

jedini je nedostatak što je cijeli grinder i nož bio potpuno prekriven drvenom piljevinom no ništa što s dva tri puhanja i malo drmanja ne bi bilo riješivo. ovakav mi je nož još puno draži i upotrebljiviji.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Drvo 24.04.14 11:31

Stvarno je ovaj "pastirski" nakon obrade puno ljepši.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 25.04.14 9:04

Na drugoj slici prerade, vide se risevi od trake. Pretpostavljam da nisi imao finiju traku ali si mogao to malo ručno ispolirati. Još stigneš nije kasno. Isto tako linije scala uz okvir bi se dale još malo poravnati ali ni ovako nije loše.
Uglavnom ono što želim reći je da mi se sad puno više sviđa od originala. Lijepo odrađeno.
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 25.04.14 11:37

da vidiš ovo za riseve od grublje trake na maslinovom drvu to je primjetila i moja supruga. Ma za sada su namjerno ostavljeni kao neka vrsta texture za bolji grip. Nije to nikakav taktički nož koji će se koristiti u nekim susludim rezačkim zadaćama nego više izletnički nož za piknike ali sam si mislio da ostavim malo te hrapavije površine pa ih uvijek stignem popeglati. Imam trake 80, 120, 220, 400, 600, 800, 6000.
Mislim da sam završio sa 600 ali ispod se vide risevi od 120.
Možda u budućnosti to mali još popeglam.
Vidim oštrom oku nožodjelca ništa ne promakne, ma ja sam ti amater po tom pitanju.

druga stvar je i da sam račinao da će drvo biti još malo skliskije kada ga dobro natopim maslinovim uljem pa i iz tog razloga ta grublja tekstura.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 14.11.14 8:48

već odavno planiram postaviti ove fotke ali nikako da stignem.
Prije dosta vremena mislim prije ljeta kontaktirao me forumaš jimkukri. Razmišljao je o kupnji WS-a ali ga je prije toga želio isprobati da vidi radi li se tu o sajam-brusačima koji čarolijom bruse noževe ili stvar stvarno šljaka.
Dogovorili smo se jedno jutro da navrati do mene. Slučajno se tog jutra kod mene našao o forumaš Glock.
Kako se ekipa pomalo skupljala ja sam pripremio pršut, ajvar i pivo za pod zub. Nažalost jimkukri je bio na djeti pa se najprije bacio na isprobavanje navedene spravice. Za probu sam mu dao svoj stari kovani kosir kojega je trebalo malo "popraviti" jer je bio iskvrcan jer njega uglavnom koriste svi ukućani za oko roštilja.
Sistem stvarno nije kompliciran za korištenje ali ga je dobro najprije isprobati na nekom manje vrijednom rezačkom alatu. Jimu je krenulo bez štucanja

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2753Medium_zpsc1b17405

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2754Medium_zps31a984e7

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2742Medium_zpsf4a90c52

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2746Medium_zps6c68f6fd

ovaj kosir ima izuzetno fino tanko kovanu oštricu, zato mi je drag. Kao da je flatt grindan tako da se vrlo lako i brzo da naoštriti do sasvim solidne oštrine a zbog težine prilično duboko zasjeca, vrlo blizu gransforsice koju također često koristim za oko roštilja. ali ona je za korištenje i brušenje samo meni. Ovaj je kosir super svima za vježbu i cijepanja i rezanja i brušenja. Nakon jimovog tretmana bio je sasvim solidno oštar.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2752Medium_zpsd311c6c1

Jim je donio i svoj ontariov veliki bowie da mu malo popravimo inicialni grind koji je bio kao na sjekiri iz peveca. Ramena sekundarca su bila toliko široka da sam ga morao barem 15 minuta peglati s najgrubljom trakom kako bi mu malo stanjio oštricu iza sekundarca.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2755Medium_zps6f51f656

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2758Medium_zps24d022cc

iako smo se jim i ja još jednom dogovarali za brušenje jednog od njegovih foldera to nismo stigli realizirati pa evo pozivam da mi se javiš ako se do sada već nisi snašao i nadam se da je ontariov bowie ovakav "tanji" ipak bolje poslužio u šumi.

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 IMG_2757Medium_zps72a97709
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by jimkukri 14.11.14 9:44

Haha kolko smo ovdje mladji ...sigurno par mjeseci
drago mi je da si zadovoljan mojim brusenjem kosira,fakat sam se potrudio WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 478256
hvala na ponudi stovani kolega al razlog zasto nisam svratio na novo ostrenje je zato sto sam si u
medjuvremenu nabavio WS i poceo sam brusiti
proslo je kroz moje ruke dosad sijaset nozeva...od kuhinjskih do sumskih
budem slozio neki osvrt na WS cim ulovim cajta
a bowie je jos zlobniji nego prije
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 4 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.