FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

WORK SHARP ručni belt grinder

+32
franciscus
Hombre
erdadj
jimkukri
Drvo
Koaksijalac
gorky
ssverko13
ce3hel
Ikarus
roy
neko69
vladimir-vlay
zmerro
zippo
Relja
Igsy
kengur32
didapatak
ratomir6
mali mačak
elvin
renato
zoki208
damjan
ivo
puls
Mraz
Fratt
woody_
zlatko1
NAVIGATOR
36 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by franciscus 17.11.14 21:38

Hombre je napisao/la:Definitivno prva stvar koju bih na tom starom modelu napravio je da ga fiksiram za radnu površinu pa da mi obje ruke budu slobodne. Ipak je to naprava na kojoj se nešto brzo okreće i tu treba potpuna kontrola. Ovako je desna ruka zauzeta pritiskanjem nečeg što bi se bez nje micalo po stolu, a za finije stvari neophodne su obje ruke. Još ako se i prekidač mora stalno ržati priključen išao bi klasični ili nožni.
Inače belt grinder kao belt grinder kakvih po radionicama naših majstora ima u priličnom broju samo je ovo umanjeni model za kućnu upotrebu.
Moguće je da to što morašdržati prekidač pritisnut ima veze s time što proizvođač deklarira "duty cycle" od 20 minuta na sat, pa te tako primorava da ohladiš motor. Ken Onion model ima jači motor i "continuous duty cycle", barem sam ja to tako skontao iz ovog poređenja

franciscus
spikač
spikač

Broj postova : 943
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by jimkukri 03.12.14 22:48

evo da i ja napisem kratki osvrt na WS
ostrac imam 3mjeseca i naostrio sam 30ak nozeva, što foldera,fiksnih,maceta,cak i dve sekire
dakle nisam nikakav ekspert,niti imam iskustvo kao kolega navi, ali mislim da ce biti korisno potencijalnim kupcima ove spravice da cuju razlicita iskustva

za pocetak da odma kazem da je WS jako dobar sistem za ostrenje
koristio sam one ostrace na provlacenje(tipa accu sharp) i kineski edgepro i razmisljao o kupovini nekoliko "boljih" ostraca, al posto najvise koristim outdoor nozeve odlucio sam da je WS najbolji izbor za mene

odma bi napomenuo svakome ko namjerava koristiti WS da u startu vjezba na nekim jeftinim nozevima,jer je ovo ipak mini grinder koji jako brzo(i dobro) ostri nozeve - ali ce isto tako u rukama nekog tko nije naucio osnovne tehike ostrenja na WSu jako brzo unistiti noz...
dakle OBAVEZNO procitajte jednostavne upute koje dolaze sa WS i pogledajte DVD koji dobijete na kojem je demonstrirano ostrenje vise manje svih alata koje cete brusiti

ne bih zelio nikoga preplasiti jer su tehnike ostrenja na WS prilicno jednostavne i mislim da ih svatko moze relativno brzo savladati, a kada ih savladate rezultati ostrenja su jako dobri

sada bi napomenuo pluseve WS sistema(tu se nema sta filozofirati pa cu ih samo nabrojati):
-mozete ostriti sve od malih foldera do maceta
-imate dve vodilice koje dobijete za ostrenje outdoor nozeva(50stupnjeva ukupno) i za kuhinjske nozeve(40 stupnjeva ukupno)
-ko voli ima opciju vlastorucnog(freehand) ostrenja bez vodilica,kao i opciju rotiranja glave ostraca u poziciju za ostrenje sjekira i slicnih alata
-ostrac dolazi sa tri remena gradacija 80,220,6000 koji su dosta dugotrajni i koji su dovoljni za solidno ostrenje, a tko voli ima za kupiti i dodatne remene raznih gradacija(17kn komad u replikartu)
-WS brusi konveksni grind koji je po meni odlican pogotovo za outdoor nozeve
-ostrenje je vrlo brzo i prilicno jednostavno

a sad malo kritike, ili sta bi ja promjenio da WS bude jos bolji...

kao prvo volio bi da vodilica za outdoor nozeve ima potporu za noz kao i ona za kuhinjske
da ilustriram nekome tko nije koristio WS- kada ostrite na kuhinjskom nastavku imate potporu za noz cijelim putem od baze do vrha ostrice, dok kada koristite outdoor nastavak kada dodjete do vrha noza gubite potporu sto ostrenje vrha cini tezim nego sto bi trebalo biti
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Wskt4

to se da poboljsati kroz praksu ali jos ne mogu reci da sa outdoor nastavkom savrseno ostrim vrhove nozeva
mozete naravno ostriti freehand i onda nemate tih problema ali za to treba praksa koju ja jos nisam stekao

i moja druga zamjerka je sto EU verzija WS nema opciju konstantnog rada nego stalno morate drzati gumb pritisnut prilikom ostrenja
to nije problem kod ostrenja s nastavcima (kada tu opciju ne bi ni koristili), vec kod freehand ostrenja kada bi mogli jednostavno ukljucit stroj i objema rukama ostriti(cime bi poboljsali kontrolu i preciznost ostrenja)

eto toliko za sada, nadam se da ce nekome biti korisno...
kada se jos izvjestim kroz neko vrijeme napisat cu dodatne utiske, a za sada mogu reci da sam unatoc malim zamjerkama jako zadovoljan sa WS i da bi ga preporucio svakome tko zeli kvalitetno i brzo ostrenje, bez puno filozofije i savladavanja specijalnih vjestina
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mad Max 04.12.14 12:02

jimkukri je napisao/la:i moja druga zamjerka je sto EU verzija WS nema opciju konstantnog rada nego stalno morate drzati gumb pritisnut prilikom ostrenja

To možeš jednostavno rješiti - ili tako da neko vreme držiš pritisnut prekidač lagano gurajuči ga u jedan smjer aksijalno pa ostane kada polako popuštaš zakačen i grinder uključen a drugi i jednostavniji i pouzdaniji sistem : Izrežemo staru zračnicu od bicikla i napravimo obruč od cm gume - prevlečeš preko kabla na mašinu i kada uključiš povučeš preko prekidača ...

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Keltan 05.06.15 19:31

NAVIGATOR je napisao/la:

proizvođači noževa kako bi njihovi uradci bili što čvršći u pravili rade pre velik kut sekundarnog grinda i zbog toga većina tvornički brušenih noževa ima prilično loše rezačke osobine, ali su zbog toga nešto trajnije umjereno oštri.
ovaj je grinder idealan za smanjenje kuta sekundarca na putu ka stravičnoj oštrini.

Kut ostrenja nema nikakve veze oce li noz na kraj biti stravicno ostar ili ne  .I noz sa 30 stepeni i noz sa 20 stepeni mogu biti stravicno ostri ...isto i convex ostrica ..... Veze ima jedino debljina dela ostrice koji   prvi ima  kontakt sa mediumom koji sece .....a to je ivica ostrice.....

http://www.google.com/patents/WO2013010049A1?cl=en
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Hombre 05.06.15 23:01

Keltan je napisao/la:Kut ostrenja nema nikakve veze oce li noz na kraj biti stravicno ostar ili ne  .I noz sa 30 stepeni i noz sa 20 stepeni mogu biti stravicno ostri ...isto i convex ostrica ..... Veze ima jedino debljina dela ostrice koji   prvi ima  kontakt sa mediumom koji sece .....a to je ivica ostrice.....
http://www.google.com/patents/WO2013010049A1?cl=en

Smjerno dižem prst u zrak zbog pitanja. Zašto nitko ne oštri noževe pod 90 stupnjeva da budu stravično oštri i onda s njima šnita papir ili paradajz.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mad Max 06.06.15 4:04

Hombre je napisao/la:

Smjerno dižem prst u zrak zbog pitanja. Zašto nitko ne oštri noževe pod 90 stupnjeva da budu stravično oštri i onda s njima šnita papir ili paradajz.

Jer to ni pametni Slovenci nisu bili kadri napraviti ... možda pak neko iz Europe .



L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Keltan 06.06.15 12:24

Mozda pisem na vama nerazumljiv jezik WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 350615  Noz naostren pod ukupno 20 stepeni i ima ajde nek bude deset microna debeo vrh ...Noz naostren na 30 stepeni / znaci 2x15/  i ima dva microna debljinu na vrh  ..I , koji je od njih dva  ostriji  , strucnjaci   WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 690498
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mraz 06.06.15 15:04

Hm. Jedno je ta "pokazna" ostrina a sasvim drugo su rezne osobine. Noz sa izrazenom konveksnom fazetom se da naostriti da bude "hair popping" ostar a i dalje ce imati lose rezne osobine (npr. vecina Fallkova). S druge strane, slabije naostren noz sa konkavnom ili ravnom fazetom ce imati dobre ili izvrsne rezne osobine.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by NAVIGATOR 15.06.15 18:52

Keltan je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la:

proizvođači noževa kako bi njihovi uradci bili što čvršći u pravili rade pre velik kut sekundarnog grinda i zbog toga većina tvornički brušenih noževa ima prilično loše rezačke osobine, ali su zbog toga nešto trajnije umjereno oštri.
ovaj je grinder idealan za smanjenje kuta sekundarca na putu ka stravičnoj oštrini.

Kut ostrenja nema nikakve veze oce li noz na kraj biti stravicno ostar ili ne  .I noz sa 30 stepeni i noz sa 20 stepeni mogu biti stravicno ostri ...isto i convex ostrica ..... Veze ima jedino debljina dela ostrice koji   prvi ima  kontakt sa mediumom koji sece .....a to je ivica ostrice.....

http://www.google.com/patents/WO2013010049A1?cl=en

s oproštenjem Keltan možda je to zbog jezične barijere ali mislim da ti ovo što si napisao nikako ne stoji.

Dakle Nož koji je recimo grindan sa sekundarnom fazetom od 90% nikadas neće moći brijati bez obzira koliko ga oštrili. Dok recimo nož koji je čak i od vrlo lošeg čelika ali mu je sekundarac pod 15% gotovo uvijek će se dati naoštriti da brije.
Ovo su dijametralno suprotni primjeri ali u svim ostalim veličinama kuteva je stvar jednaka samo manje naglašena.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by CroPrepper 04.03.16 12:50

Dobro pisana iskustva i rivjuvano do bezsvijesti što me na kraju potaklo da ipak kupim taj worksharp jer mi je već puna ona stvar brušenja na ruke.  WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 304316
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mraz 04.03.16 13:10

Samo pripazi jer s nastavcima ne možeš oštriti skroz do ricassa a kada skineš nastavke nije neka sreća jerbo treba držati prekidač jednom rukom a nož drugom. I trake se dosta brzo potroše, pogotovo ako reprofiliraš.

Eh da, nemoj koristiti "tupe" grube trake. Nova traka skida materijal i ne zagrijava toliko oštricu, stara traka će puno prije pregrijati oštricu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 04.03.16 13:17

Kad bih si kupovao onda bih uzeo Ken Oniona. Uglavnom ako se baviš oštrenjem i imaš potrebu naoštriti barem 10ak noževa mjesečno onda se isplati. Pod 10ak mislim tuđih tupih motika. Svoju kolekciju možeš puno kvalitetnije održavati kakvim jeftinim kutnim oštračem!
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by CroPrepper 04.03.16 13:35

Jeftini kutni ostrac = nesto u tipu Lansky sharp set?
Meni vecinom samo treba za odrzavanje ostrine (za sad). Ken Onion je skup u PM pa to otpada za moje potrebe. Inace brusim rucno na vodenom kamenu ali mi za jedan noz treba dobrih 20-40 minuta ovisno o ostrici. Kad mi zenska dene na stol 4 kuhinjskih nozeva me odma hladni znoj oblije...
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 04.03.16 13:41

CroPrepper je napisao/la:Jeftini kutni ostrac = nesto u tipu Lansky sharp set?
Meni vecinom samo treba za odrzavanje ostrine (za sad). Ken Onion je skup u PM pa to otpada za moje potrebe. Inace brusim rucno na vodenom kamenu ali mi za jedan noz treba dobrih 20-40 minuta ovisno o ostrici. Kad mi zenska dene na stol 4 kuhinjskih nozeva me odma hladni znoj oblije...

Nešto tipa ovoga:
http://www.ebay.com/itm/Professional-Kitchen-Knife-Sharpener-Sharpening-System-Fix-angle-With-Stones-Hot-/350842949233?hash=item51afde8e71:g:6NQAAMXQvJVRWpnp

Ja svoje kuhinjske oštrim u prosjeku svakih 6-8mj.(Oštrenje kamenom) Do tada ih održavam samo sa štrajherom. Svi su oštri i nemam nikakvih problema. Za noževe u kući ja brinem WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 747986
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mraz 04.03.16 13:57

Frend ima ovaj gore sistem i super radi ali je pimplav dok se ustima. Meni je Lansky odlican, imam ga godinama i sve na njega ostrim. WorkSharp je kod mene kratko vrijeme i super je stvar za sjekire, macete i slicne alate jer stavi konveksni brid. Jedini je nedostatak sto ne brusi od ricassa ali dao bi se napraviti nastavak i za to.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by erdadj 04.03.16 18:17

gorky je napisao/la:Kad bih si kupovao onda bih uzeo Ken Oniona. Uglavnom ako se baviš oštrenjem i imaš potrebu naoštriti barem 10ak noževa mjesečno onda se isplati. Pod 10ak mislim tuđih tupih motika. Svoju kolekciju možeš puno kvalitetnije održavati kakvim jeftinim kutnim oštračem!
Jeftini kutni oštrač? Imao sam Spyderco triangle i s njime nisam bio zadovoljan.
Molim prijedlog WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 747986

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mraz 04.03.16 18:38

Gorky je vjerovatno mislio na ostrace tipa Lansky, WickedEdge i slicne sa prihvatom ostrice i predodredenim kutevima
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 04.03.16 19:34

erdadj je napisao/la:
gorky je napisao/la:Kad bih si kupovao onda bih uzeo Ken Oniona. Uglavnom ako se baviš oštrenjem i imaš potrebu naoštriti barem 10ak noževa mjesečno onda se isplati. Pod 10ak mislim tuđih tupih motika. Svoju kolekciju možeš puno kvalitetnije održavati kakvim jeftinim kutnim oštračem!
Jeftini kutni oštrač? Imao sam Spyderco triangle i s njime nisam bio zadovoljan.
Molim prijedlog WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 747986

Prijedlog si dobio par postova gore. Jeftina kopija američkog Apex-a koja posao odrađuje jako dobro.
Spyderco triangle(nemam ništa proti istog) za sebe ne bih uzeo niti u razmatranje. Rađe bih da mi ponude izabrao ovaj kineski jeftilen. Za moje potrebe puno upotrebljivije!

Inače ako hočeš još jeftinje a i to bih izabrao prije nego Triangle... evo moje prve inačice koju sam izradio u roku 2 sata:

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 1_zpsf75223e6

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 2_zps7533e711

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 3_zps8c134a18

Treba se priviknuti na njega ali radi fantastično. Lansky isto dobar ali me smetaju žičane vodilice na kamenju. Malo tanašne za moj ukus. I za njega ima jeftina kineska alternativa:

http://www.ebay.com/itm/Professional-Wide-Range-Kitchen-Knife-Sharpener-System-5-Stone-Version-Fix-angle-/400895836374?hash=item5d574100d6:g:MlsAAOSwstxVC5sE

za koju vjerujem da bi odradila pristojan posao!

WorkSharp nije loš ali Ken Onion je ipak par ljestvica iznad. Opet ja bih svoje noževe oštrio samo na nekom kutnom ručnom sistemu!!!

Uglavnom šta god izabrao, uvijek ćeš se morati naučiti raditi s istim. Nema čarobnog oštrača WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 4031665509
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by gorky 04.03.16 19:38

Mraz je napisao/la:Gorky je vjerovatno mislio na ostrace tipa Lansky, WickedEdge i slicne sa prihvatom ostrice i predodredenim kutevima
Yap, predodređeni kut!
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by erdadj 04.03.16 20:11

gorky je napisao/la:
Prijedlog si dobio par postova gore. J
Ovaj prvi košta 213kn a drugi 130kn, stvarno povoljno.
Iako, planiram uzet Worksharp, 100E za oštrenje svega i svačega mi djeluje ok, od tupih noževa do sjekira i kosira...
A možda uzeti http://www.scheldt24.de/de/work-sharp-knife-and-tool-sharpener-ken-onion-edition.html pa biti miran za vijeke vijekova

Uglavnom šta god izabrao, uvijek ćeš se morati naučiti raditi s istim. Nema čarobnog oštrača WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 4031665509

E ovo me muči, pogotovo naći pravi kut oštrenja...

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by ivo 04.03.16 20:21

Meni je Lansky dobar, no isto me štufalo par godina guslat po njemu, pa razmišljam o nabavci dijamantnih kamenčića koji bi brže skidali. No, nisu jeftini.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by erdadj 04.03.16 21:07

ivo je napisao/la:Meni je Lansky dobar, no isto me štufalo par godina guslat po njemu, pa razmišljam o nabavci dijamantnih kamenčića koji bi brže skidali. No, nisu jeftini.
Dijamantni kamenčići?

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Mad Max 04.03.16 21:09

Ive sve sam imao i sve pobacao osim Ken Onyon-ovog brusa na trake . Najupotrebljiva je po meni osnovna verzija iako sam kupio čitav set  sa oštračem za sikire i rezače trave ( sječiva od motornih kosačica ) Skinuo sam mu sve one dodatke dole i držim samo da nož brusim uvjek u smjeru trake od sječiva ... mašina radi čuda. Sad za nabrusit deset noževa potrošim deset minuta - najviše od toga vremena ide za završno štropanje koje izvuče žicu i napravi od noža britvu ... Isplati se kupiti ga -WSKT sam prodao kolegi - isto je dobar ali zbog širine trake treba više vremena i ako ideš raditi 20 + noževa odjednom imaš ako ideš bez stanke na pregrijanje motora ... Ken O. se ne grije !  isplati se dvojici ili trojici kupiti ga . Ako malo mrdneš s njim isplatiš kupnju u kratko vreme .

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 10iglf8

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Fncz7q

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 2hf3xts

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 2ng5xko

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 34gnjtw

L.p. Max


Zadnja promjena: Mad Max; 04.03.16 23:02; ukupno mijenjano 2 put/a.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by erdadj 04.03.16 21:20

E to te pitam!

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by ivo 04.03.16 21:46

Max, moja razmišljanja idu u tom smjeru svakako. Jebemu suntze, uvijek neki prioriteti, već godinu i po pokušavam kupiti bolju optiku za 8x57...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by ivo 04.03.16 21:48

Kolega Erdadj, spominjao sam Lansky diamond stones.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by erdadj 05.03.16 9:04

ivo je napisao/la:Kolega Erdadj, spominjao sam Lansky diamond stones.
Ok fala!

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Hombre 05.03.16 22:25

Mana svih tih Lansky i sličnih sistema je što su na ruke i onda treba vremena ako je nešto tupo. Za održavanje noža idealno ali kad dođe nešto baš tupo onda ni dijamantni brus ne pomaže mnogo i treba guslati čak i satima ako je tvrd materijal. Pristroj koji sam ja napravio daleko je sofisticiraniji i precizniji iako je to u biti sve isti princip koji krasno funkcionira unatoč tome što mi se odvratno tresu ruke, a što me opet nije odvratilo od toga da kupim i belt sander (kad mi nemamo pogodan izraz) tj. brus koji koristi brusnu traku.
Živjeli kreteni tj. ja. Naravno da imamo izraz i to je tračna brusilica  WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 832331

Krasan stroj koji koristi traku širine 25mm i njime naoštrim pošadu (tupi nož iz pribora za jelo) da šnita papir i to u roku od minute. Ono što bih mu pripisao kao manu je da oštri convex jer motor ima oko 2800 rpm i još kada se uzme da ima dosta veliki promjer pogonskog kotača ispadne da u sekundi prođe mnogo metara trake što zahtijeva lagan pritisak i relativno brzo povlačenje i to onemogućuje da prislonim nož na dio gdje traka klizi preko metalne pločice jer ono što se brusi počne udarati ako je traka finija od 100. Pošto sam ja naručio 400 i 800 to se mora brusiti da ispod trake nema ništa što nije baš poželjno za većinu novih noževa koji su flat jer je proizvođačima najlakše i najbrže brusiti tako.
Problem bi se riješio kada bih drastično smanjio brzinu motora, a to ne ide bez faznog regulatora koji opet košta više nego cijeli stroj, monofazne trebaš tražiti jer su praktično svi trofazni...


Zadnja promjena: Hombre; 06.03.16 15:22; ukupno mijenjano 3 put/a.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by erdadj 06.03.16 7:02

Hombre je napisao/la:Pristroj koji sam ja napravio daleko je sofisticiraniji i precizniji iako je to u biti sve isti princip koji krasno funkcionira unatoč tome što mi se odvratno tresu ruke, a što me opet nije odvratilo od toga da kupim i belt sander (kad mi nemamo pogodan izraz) tj. brus koji koristi brusnu traku.
Krasan stroj koji koristi traku širine 25mm i njime naoštrim pošadu (tupi nož iz pribora za jelo) da šnita papir i to u roku od minute.
Može slika te makine?

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Hombre 06.03.16 15:36

Naravno da može.
Ima i uluminijsku ploču, radni stol koja se pričvrsti ali sam je skinuo jer mi za ovakve poslove nije potrebna. Naravno da je zatvoren sa ove strane od koje je fotkan ali ja sam skinuo da se vide detalji.
WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 KTRpZsq

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Fratt 06.03.16 19:39

Gdje si to kupio crni Hombre,baš interesantna hobi stvarčica. WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder - Page 5 Empty Re: WORK SHARP ručni belt grinder

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.