FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Chemtrailovi - Page 13 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Chemtrailovi - Page 13 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Chemtrailovi - Page 13 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Chemtrailovi - Page 13 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Chemtrailovi - Page 13 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Chemtrailovi - Page 13 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Chemtrailovi - Page 13 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Chemtrailovi - Page 13 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Chemtrailovi - Page 13 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Chemtrailovi - Page 13 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Chemtrailovi - Page 13 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Chemtrailovi - Page 13 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Chemtrailovi - Page 13 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Chemtrailovi - Page 13 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Chemtrailovi - Page 13 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Chemtrailovi - Page 13 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Chemtrailovi - Page 13 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Chemtrailovi - Page 13 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Chemtrailovi - Page 13 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Chemtrailovi - Page 13 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Chemtrailovi - Page 13 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Chemtrailovi - Page 13 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Chemtrailovi - Page 13 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Chemtrailovi - Page 13 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Chemtrailovi - Page 13 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Chemtrailovi - Page 13 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Chemtrailovi - Page 13 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Chemtrailovi - Page 13 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Chemtrailovi - Page 13 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Chemtrailovi - Page 13 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Chemtrailovi

+41
maxina
PJER
Hercolubus
Apsurdistan
jimkukri
maks1969
ce3hel
Otto Rino
Inspektor
poljičanin
xps
Ikarus
flok
dado2
Smeđi
Šimun
Frenky
chumaman
Migach
kengur32
marine317
ivo
RubberDuck
RiverMonster
Strider
Spuzva Bob
DoomsdayST
Franco G
puls
NAVIGATOR
sinke
Igsy
damjan
robert
TomoZg
trolshein
urbana_gorila
goxxon
Fratt
hydra
Hombre
45 posters

Stranica 13 / 19. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next

Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by urbana_gorila 14.11.12 20:01

Tebi je u dosta stvari teško vjerovat...

Meni se čini da čak i kad ti se daju dokazi koje tražiš jednostavno odbijaš prihvatit da je to možda istina jer bi morao priznati da si do sada sa svojim gorljivim zagovaranjem ne postojanja chem-trailova bio u krivu.

C, c, c, a Sinkeu govoriš o ego tripovima...



Zadnja promjena: urbana_gorila; 14.11.12 20:06; ukupno mijenjano 1 put.

urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1505
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by TomoZg 14.11.12 20:04

urbana_gorila je napisao/la:Tebi je u dosta stvari teško vjerovat...

Meni se čak i kad ti se daju dokazi koje tražiš jednostavno odbijaš prihvatit da je to možda istina jer bi morao priznati da si do sada sa svojim gorljivim zagovaranjem ne postojanja chem-trailova bio u krivu.

C, c, c, a Sinkeu govoriš o ego tripovima...


Cek ti meni linkas report iz labosa,koji je rucno upisan od pitaj boga koga.. bez referentog potpisa i nekakvog pecata?? i samo zato sto oni kazu na svojoj stranici da ih je kao EPA odobrila,pa daj mi barem kopiju gdje to pise.. nikakav ego trip,vi se bojite da ste u krivu Chemtrailovi - Page 13 747986 ja sam presretan kada saznam nesto novo ili naucim nesto novo..


http://books.google.hr/books?id=9Qb4aLComiAC&dq=aluminum+TOXICITY+soil+levels&pg=PA159&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by urbana_gorila 14.11.12 20:09

Samo ti mogu reći da čitaš što ti već piše pod nosom i vidjet ćeš da je sve tamo.
Bez preskakanja i ne na brzinu.
Nemoj text na linkovima koje sam stavio čitati kao novine: samo naslov i izvući neki bzopleti zaključak.
Možda se i razveseliš (saznaš/naučiš nešto novo).

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by urbana_gorila 14.11.12 20:25

I moram pitati jer mi nije jasna svrha tvog linka: kakve veze ima pojava toksičnih aluminijskih soli u tlima siromašnim kalcijem sa uzorcima zraka??

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 14.11.12 21:31

@urbana_gorila

mislim da imaš problem s ocjenom vjerodostojnosti laboratorijskih nalaza. Pogledavši na brzinu uočio sam da većinu nalaza navodi i tumači rense.com


Rense

1. pogled na njihov web ukazuje jasno o čemu se radi.

2. Članci, izvorni a ne prepričani, koje publicira NIH (a navode se u tvom linku) su znanstveno vjerodostojni (što ne znači da među njima nema i poneki krivi). Oni su relevantni.

3. Zagađenja u Phoenixu, ili negdje drugdje, ukazuju uglavnom na industrijska zagađenja nastala bezprizornom trkom za profitom. Gorila, i sam si aktivan u kampanji stopiranja takvih slučajeva u RH, pa znaš na što mislim.

4. Nije tajna da američke vojne snage testiraju razna nova oružja pa i ona koja navodite - poglavito su to inovacije koje producira DARPA. No ta su istraživanja, ili bi trebala biti, pod kontrolom civilnih vlasti i Kongresa. Zloporabe se, naravno, događaju, ali to je daleko od globalne zavjere s chemtrailovima. Vidiš, tu se mi razlikujemo.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 14.11.12 21:34

Danas sam zauzet ali pokušat ću, barem u kasnoj noći, odgovoriti sinkeu na njegovo pitanje. Moram sad ići skuhati jedan specijalitet.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by kengur32 14.11.12 21:41

u ovoj temi ste na skroz krivi naćin pristupli .... niti će sinke, gorila, damjan znanstveno dokazati postojanje niti će tomo dokazati ne postojanje chem niti će franco objaviti rad u toj svojoj super kul bazi radova! mi možemo filozofski razglabat o tematici i ništa više...
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 14.11.12 22:09

@kengur32

Kengur, ne radi se o tomu da sinke et al. dokaže postojanje niti da ja objavim rad (ne u bazi, baza samo registrira objavljene radove i broji citiranost), već o tomu da kritički sagledamo koji su dokazi za postojanje chemtrailova vjerodostojni, koji su suspektni, te koji su bljezgarije.

Zato je potrebno iskustvo, zapravo znanstvena metodologija.

U chemtrailove se ne vjeruje, njih se dokazuje. Oni su, ako postoje, prirodna pojava namjerno izazvana od zlih ljudi, zar ne? Dakle, treba ih dokazati. Primjerice, ako posipaju Zagreb, sinke uzme nekoliko uzoraka tla, skupite nešto novaca i date na analizu u referentni lab. Recimo na institutu gdje radim.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by TomoZg 14.11.12 22:14

urbana_gorila je napisao/la:I moram pitati jer mi nije jasna svrha tvog linka: kakve veze ima pojava toksičnih aluminijskih soli u tlima siromašnim kalcijem sa uzorcima zraka??


Htjeo sam se nadovezat na onaj post prije sa uzorcima tla..

I vidim gdin Franco vam je dao genijalnu ideju,umjesto da se hvatamo nekakvih dokaza sa drugog kraja planete imate izvrsnu priliku odnijet uzorak na analizu kod gdin Franca,vjerujem da ce vam pomoci da se ispod stola nesto obavi da se ne mora platit Chemtrailovi - Page 13 469245


TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 14.11.12 22:42

Franco G je napisao/la:U chemtrailove se ne vjeruje, njih se dokazuje. Oni su, ako postoje, prirodna pojava namjerno izazvana od zlih ljudi, zar ne?
Smatram da ne.
Chemtrail nisu prirodna pojava koju netko namjerno izaziva. Takvo nešto bi bilo paljenje velike površine da bi se stvorio oblak tj. pyrocumulus
To je jednostavno posipanje nečim tečnim ili praškastim, poznato je iz povjesti ratovanja, koristi se na poljoprivrednim površinama za tretiranje usjeva...

Ovo Franco nije namijenjeno tebi.Tvrditi da je chemtrail ono što nastaje iza aviona na nebu i pretvara se u tanki mliječni sloj mi je nepojmljivo da bi odrastao i obrazovan čovjek u to mogao povjerovati jer postoji toliko logičnih stvari koje govore da bi bili otkriveni u jako kratkom vremenu, a već sam pisao o tome da se putnički avioni u redovnom prometu ne mogu napuniti nekom supstancom koju bi mogli ispuštati niti za to imaju potrebne naprave, niti bi mogli biti neprijećeni pošto je na civilnim aerodromima infrastruktura javna i dostupna velikom broju ljudi.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by TomoZg 14.11.12 22:48

@Hombre ja osobno mislim da se ovo najcese zamjenjuje za "chemtrailove"

http://en.wikipedia.org/wiki/Cirrus_cloud

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 14.11.12 23:08

TomoZg je napisao/la:@Hombre ja osobno mislim da se ovo najcese zamjenjuje za "chemtrailove"

http://en.wikipedia.org/wiki/Cirrus_cloud


http://en.wikipedia.org/wiki/Geoengineering
Managing solar radiation using aerosols or cloud cover will change the ratio between direct and indirect solar radiation. This may affect plant life and solar energy. There will be a significant effect on the appearance of the sky from aerosol projects, notably a hazing of blue skies and a change in the appearance of sunsets.[81] Aerosols may affect the formation of clouds, especially cirrus clouds.

Contrails http://en.wikipedia.org/wiki/Contrails
Contrails ( short for "condensation trails") or vapor trails are long thin artificial clouds that sometimes form behind aircraft. Their formation is most often triggered by the water vapour in the exhaust of aircraft engines, but can also be triggered by the changes in air pressure in wingtip vortices or in the air over the entire wing surface.[1] Like all clouds, contrails are made of water, in the form of a suspension of billions of liquid droplets or ice crystals.
Depending on the temperature and humidity at the altitude the contrail forms, they may be visible for only a few seconds or minutes. Persistent contrails are thought to have a significant effect on global climate.[2]

Chemtrail conspiracy theory http://en.wikipedia.org/wiki/Chem_trails
Experts on atmospheric phenomena deny the existence of chemtrails, asserting that the characteristics attributed to them are simply features of contrails responding differently in diverse conditions in terms of the sunlight, temperature, horizontal and vertical wind shear, and humidity levels present at the aircraft's altitude.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by kengur32 14.11.12 23:11

vidiš ... ovo sa uzimanjem uzoraka po zg ti je isto kao moj ind. div! stavili su mjernu stanicu za kakvoču zraka uz benzisku (njihovu Chemtrailovi - Page 13 747986 ), koja je sama po sebi zagađivać, i onda tvrde da su očitanja loša baš zbog toga...
ovi rasipaju po urbanim sredinama i njihovoj okolici i onda tvrde da su očitanja loša...
ista stvar samo što je moje lokalno a ovo sa chemt ....
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by kengur32 14.11.12 23:12

sinke brate kako ide s kokicama? ja sam rješio svoje sad sam na kikirikiju... Chemtrailovi - Page 13 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 14.11.12 23:14

i na kraju za il protiv, sve se vrti oko toga
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 14.11.12 23:15

kengur32 je napisao/la:vidiš ... ovo sa uzimanjem uzoraka po zg ti je isto kao moj ind. div! stavili su mjernu stanicu za kakvoču zraka uz benzisku (njihovu Chemtrailovi - Page 13 747986 ), koja je sama po sebi zagađivać, i onda tvrde da su očitanja loša baš zbog toga...
ovi rasipaju po urbanim sredinama i njihovoj okolici i onda tvrde da su očitanja loša...
ista stvar samo što je moje lokalno a ovo sa chemt ....

mislio da na kruščićkom uzmemo Chemtrailovi - Page 13 69343
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 14.11.12 23:17

i na onom filmu su ocitanja iz 'nedirnute' prirode Chemtrailovi - Page 13 469245
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by kengur32 14.11.12 23:20

slabo nam lete tamo! mada prošle god nam je neki mig leto 2 dana... ali puno smo pili pa je vjerovatno alkohol djelovao kao protuotrov...
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 14.11.12 23:39

TomoZg je napisao/la:@Hombre ja osobno mislim da se ovo najcese zamjenjuje za "chemtrailove"

http://en.wikipedia.org/wiki/Cirrus_cloud
Ipak ne. Svi biseri čije fotke sam vidio baš su na njima vidljivi razmazani contrails uključujući onog fantoma iz Splita i Mišaka koji je gostovao na TV.
Ti razmazani tragovi u pravilu i nastaju kad su povoljne vremenske prilike jer su to oblaci visina i ako je nebo kristalno čisto i plavo nikada nisam vidio contrails koji se zadržavao jer nije imao prirodnih uvjeta.

Što se tiče tragova aviona prije 2000. godine očito je da o njima pričaju oni kojima je stalo do medijske pozornosti i da se priča ili bezmozgovići koji ne raazumiju da je na ovim prostorima bjesnio rat od 1991. i da su sve aviokompnije napustile ovaj dio neba pa se dosta godina nija mogao ni čuti ni vidjeti zvuk ili trag aviona. U zadnjih deset godina avio promet je jako uvećan i pojavili su se daleko veći avioni pa to za povoljnjih prilika još jače utječe na pojavljivanje tih razmazanih tragova.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 14.11.12 23:56

Hombre je napisao/la:
TomoZg je napisao/la:@Hombre ja osobno mislim da se ovo najcese zamjenjuje za "chemtrailove"

http://en.wikipedia.org/wiki/Cirrus_cloud
Ipak ne. Svi biseri čije fotke sam vidio baš su na njima vidljivi razmazani contrails uključujući onog fantoma iz Splita i Mišaka koji je gostovao na TV.
Ti razmazani tragovi u pravilu i nastaju kad su povoljne vremenske prilike jer su to oblaci visina i ako je nebo kristalno čisto i plavo nikada nisam vidio contrails koji se zadržavao jer nije imao prirodnih uvjeta.

Što se tiče tragova aviona prije 2000. godine očito je da o njima pričaju oni kojima je stalo do medijske pozornosti i da se priča ili bezmozgovići koji ne raazumiju da je na ovim prostorima bjesnio rat od 1991. i da su sve aviokompnije napustile ovaj dio neba pa se dosta godina nija mogao ni čuti ni vidjeti zvuk ili trag aviona. U zadnjih deset godina avio promet je jako uvećan i pojavili su se daleko veći avioni pa to za povoljnjih prilika još jače utječe na pojavljivanje tih razmazanih tragova.

ok, al se promet udeseterostrucio u zadnjih godinu dana po tome, a nije da si ljudi, pogotovo danas mogu priustit neka vozanja... i onda tolke oscilacije, u sat vremena ih prođe 50 vecina poostavlja tragove, zaprlja nebo a u par sati prije toga ih je proslo mos na prste prebrojati..pa sljedeci dan nista prođe onak rutinski dvadesetak aviona kroz cijeli dan, ne ostavljaju nis,a sljedeci dan od 4 do 5 popodne u tih sat vremena rostiljada njih 50, zovem frenda u zagreb veli ovdje su poceli isto u 4, pa onda opet par dana onak u rutama od par sati nailaze pa se smire...i to koje rute.. s frendom svake godine gledam nebo, navecer i prek dana i znamo vec sve rute kojima avioni idu i ok ak ih je par dodano, al nije tolko u samo godinu dana a u 19 dve..ma velim, tko pozorno gleda i gledao je prije vidit ce..
jednom sam na moru vidio jedan bio je ogroman, nakon pol sata duplo veci, sjednem u birc i pitam konobaricu jel vidis ti ovaj trag na nebu, veli ona, imam ja pametnijeg posla nego gledat nebo, naravno, i na kraju ona pogleda, a izraz lica, šok i nevjerica.. sam je rekla u j**o te koji je ovo k...
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Igsy 15.11.12 1:03

Ljudi se voze tj. plove nebom više manje kao i prošle godine... Nebi vjerovao, ali unatoč krizi, u svijetu se broj zračnih putnika svake godine povećava zbog sve više low cost avio kompanija koji ti npr. omogućuju da danas rezerviraš let iz Zadra u London na proljeće 2013. za manje od 30€!

Na HR nebu ovog ljeta nikad više aviona nije bilo pod zračnim nadzorom Hrvatske kontrole zračne plovidbe. Rekord iz kolovoza ove god je bio u jednom danu 2504 civilna aviona koja su preletila našim nebom. To je direktna posljedica (uspijeh) naše zračne kontrole jer omogućavaju sve kvalitetniju uslugu sa skoro pa nikakvim kašnjenejm od 0,3 minute, dok je europski prosjek 0,6 minuta. Stoga nije ni čudo što se sve više stranih avio kompanije odlučuje za prolazak baš našim nebom, a ne npr. Mađarskim ili Talijanskim iako bi im zračna linija tako bila nešto kraća. Kažem uspijeh jer preleti preko našeg neba državi donose novce... Ekolozima i ljubiteljima čistog neba možda to i nije neki uspijeh.


Zadnja promjena: Igsy; 15.11.12 1:05; ukupno mijenjano 1 put.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 15.11.12 1:05

damjan je napisao/la:I mene smeta takav nacin komunikacije sa sinkeom, prijatelj mog prijatelja je i meni prijatelj- onaj ko mi zayebava frenda zayebava i mene... Uskoro ce vikend, nemojte da dizem revoluciju Chemtrailovi - Page 13 478256 ili preusmjeravam kemtrejlove nad vase kuce

Kengur daj napisi nesto vise o tom lijecenju ili izlijecenju na nekom prikladnom podforumu

a frende pa ovo tek sada vidim...hvala...sljedeci put cu ti kavu dat u cistoj casi a ne ko danas Chemtrailovi - Page 13 469245
Chemtrailovi - Page 13 69343
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 15.11.12 1:14

Igsy je napisao/la:
Na HR nebu ovog ljeta nikad više aviona nije bilo pod zračnim nadzorom Hrvatske kontrole zračne plovidbe. Rekord iz kolovoza ove god je bio u jednom danu 2504 civilna aviona koja su preletila našim nebom. ...

slazem se..i slazem se da ih je vise, ali ovo nije normalno..stari, koji je skeptik, i koji me ovo ljeto, kad smo isli na more kucicu dovrsit, tero u krasan k**** kad bi mu spomenuo pogledaj gore, dva dana poslije nakon sto smo dosta vremena proveli sjedeci zajedno vani ispred kucice posto tak i tak tam nema pametnijeg posla kada se ne radi nista fizicki,pricajuci, gledajuci nebo, me trazio da mu citam sa interneta sa moba postove o chemtrailsima i izbezumljeno u nevjerici gledao nebo,paradu i šaradu...
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 15.11.12 1:17

hocu rec, danas je to nekak pre pre pre pre kaoticno...
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 15.11.12 1:18

@sinke

i za kraj ako mozete molim vas svi francu g dozvoliti jedan off topic, trebao bi biti zanimljiv..
u jednom postu si izjavio kako si katolik

zelim te zamoliti da mi znanstveno dokazes katolickog boga, neke dijelove slobodno mozes matematicki prikazat, ne ustrucavaj se niti latinskog..ili ce zavrsiti sa sedit qui timuit ne non succederet?

Sinke, prije dvi godine bio sam u Splitu na CERN-ovoj konferenciji. Jedan od govornika je bio Ed (Eduard) Witten, najcitiraniji suvremeni teorijski fizičar, jedan od tvoraca teorije superstringova (hrv. superstrune), čovjek koji je valjda 90% američkih fizičara čestica povukao na tematiku stringova.

U splitskom HNK (na trgu iznad Marmontove, držao je javno predavanje za širu publiku.

Jedno pitanje iz publike je bilo: njegovo mišljenje o Bogu.

Ed je mirno i sabrano rekao da je pitanje suviše privatno i da neće na njega odgovoriti.

U tom smislu i za mene je tvoje pitanje, ako se tiče mene osobno, suviše privatno.

No, obzirom da sam srazmjerno vrlo dobro upućen u filozofiju i teologiju odgovorit ću ti s toga aspekta.

Bog (apsolutum, ens absolutum, esse absolutum (apsolutni bitak), izvor i ponor postojanja (existentia) i svekolikog bitka, nije PREDMET znanstvenog pred-stavljanja (ob-iectum) i stoga ne može biti 'proučavan'.

Tvoje pitanje o katoličkom bogu cilja zapravo na Boga Objave.

Prihvatimo li kao radnu hipotezu (lat. concedo non dato) da Bog postoji, postavlja se pšitanje dali možemo s njim komunicirati?

Katolici vjeruju da se Bog objavio nizom proroka i na kraju Kristom. Poruka koju Krist predaje i koja se kroz vijekove prenosi je predmet vjerovanja ili ne-vjerovanja.

Kad govorimo o vjeri imamo na umu da latinski credere tumačimo ka cor+dare, tj. posvemašnje čovjekovo predanje (srce+davanje) objavljenom nauku o ljubavi.

To je bit katoličkog nauka o Bogu.

Heidegggerovski kazano, moderna je znanost pred-metna (lat. ob-iectivna), tj. predmet svog proučavanja mora pred-metnuti, tj. učiniti pred-metom. To s Bogom ne ide - stoga je jedina relacija s Bogom osobna relacija - credo ali bez isključenja razuma.

(Ovo je i bitna razlika spram chemtrailova - kod chemtrailova nema osobnog odnosa jer se radi o prirodnoj pojavi (tj. nečemu što znanost u laboratoriju može ustvrditi).



P. S. Budući da religijske rasprave jesu zabranjene na ovom Forumu, molim ovo tretirati kao odgovor Sinkeu a ne kao početak novih rasprava.



Zadnja promjena: Franco G; 15.11.12 9:23; ukupno mijenjano 1 put.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by trolshein 15.11.12 8:29

Ukratko i vjera se može znanstveno-logički razložiti umiješnom dijalektikom ili samospoznajno logičkim protuslovljem samo što katolici, etc...tvrde da boga ima, a budisti da ga nema, odnosno i da Jest bio bi konačan. Chemtrailovi - Page 13 368870
Ali s obzirom da je tema toliko privlačna zbog svoje retoričke note pitanje je bilo neizbježno, pa sam ga i ja htel postaviti ali nisam zbog potonjeg pravila.
između ostalog zašto su rasprave zabranjene kad je vjera toliko nužna za opstanak. Chemtrailovi - Page 13 30210 na forumu preživljavanja... to bi bilo zabavno... iz šupljeg u prazno... moram se ulogirati i na drugi forum Chemtrailovi - Page 13 374724
S obzirom na neizbježno nemili opseg dotične tematike i njenih konotacija mogli bi otvoriti drugu temu pod imenom Zavjere pa nebi bilo toliko off-a, a rasprava bi naravno mogla teći od ugodnog časkanja pa do petodnevnog banna Chemtrailovi - Page 13 368870

trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 15.11.12 16:35

@Franco g

sto se mene tice, Franco g : dijagnoza jegulja

kao pravi politicar, puno price, hrpa govana, a voda nije puštena..
nemoj se zavaravat niti mazat drugima oci..sve je jako jednostavno... i u vjeri ti si se prividno priklonio masi... u tvojoj glavi ne postoji vjera, jer da postoji u odgovoru bi se osjetila ljubav, a to kod tebe nije slucaj.. vjera se osjeti, a ti je ne posjedujes

odgovoor od franca g sinketu prihvacen

Chemtrailovi - Page 13 806172
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Igsy 15.11.12 17:06

@trolshein

Dok nije bilo zabrane 2010. na forumu su se vodile takve rasprave, ali uvijek bi se pojavio neko pre zatucan ili pre netolerantan na različitosti, te bi kasnije nastala prava makljaža. Ja iako uskoro idem u moderatorsku penziju nisam za izmjene tog pravila jer to bi unilo samo dodatni raskol među neke forumaše, rijetko bi nešto dobro proizašlo iz toga.

@Sinke

Smiri strasti. Nek se čovjek izjašnjava kako hoće, ovo sa osudama i davanjem dijagnoza je nepotrebno.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by TomoZg 15.11.12 18:13

@Sinke... hmm,necu komentiratu tvoje obracanje starijim clanovima foruma,ali cu komentirat tvoje linkove sa wikipedije..

1. Kolega koji se slaze s tobom kaze : "Ako je wikipedija izvor pouzdanih znanstvenih informacija onda zbilja nema smisla ništa dalje raspravljati (he, he, pa čak se i sama wikipedija ograđuje)." - selektivno biranje "pouzadnih" izvora mi je uvijek bilo fascinantno,znaci sada vjerujemo wikipediji.. ok,idemo redom.. Sve sto si ti linkao se vise manje vec spomenulo,prvo geoinzinjering nitko ne osporava cak sam ga i ja spomenuo,a jedan fun fact :

http://facstaff.uww.edu/travisd/pdf/jetcontrailsrecentresearch.pdf

TL;DR - temp se povisila nakon 9/11 jer je cijeli zracni promet iznad SAD-a bio prizemljen,znaci opet nista novo i vec navedeno i ne ide u korist trovanja putem chem trailova.

2. Ovo je Hombre nekoliko puta lijepo objasnio i prilozio vlastita istrazivanja.
(ako ih ne razumijete pitajte covjeka na PP)

3."Experts on atmospheric phenomena deny the existence of chemtrails, asserting that the characteristics attributed to them are simply features of contrails responding differently in diverse conditions in terms of the sunlight, temperature, horizontal and vertical wind shear, and humidity levels present at the aircraft's altitude." - Hmmm nije mi jasan ovaj dio,ovo je nesto s cime se mi slazemo.. :S

i uzorak sto je uzet iz sludge-a i neka je uzet iz netaknute prirode,hoces mi reci da niti jedan taj element se ne moze naci u uzorcima tla? Tu je potrebna veeeeeliko znanje o geologiji.I tu cu ti naci dodatnu literaturu sto je sve moguce naci u uzorcima tla s varijacijama zbog okoline gdje su uzeti ti uzorci.

Kolega Igsy je takodjer jako lijepo objasnio zasto ucestalije vidite contrailove,zasto jedan duze traju drugi ne to ce vam Hombre moooozda opet objasniti.

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 15.11.12 18:52

Igsy je napisao/la:
@Sinke

Smiri strasti. Nek se čovjek izjašnjava kako hoće, ovo sa osudama i davanjem dijagnoza je nepotrebno.

Shvaćam da sam krivo reagirao i pogrijesio, malo me ta dijagnoza zasmetala..iskreno se ispricavam za sve sto je shvatio i osjetio kao uvredu..
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 15.11.12 19:28

sinke je napisao/la:
Igsy je napisao/la:
@Sinke

Smiri strasti. Nek se čovjek izjašnjava kako hoće, ovo sa osudama i davanjem dijagnoza je nepotrebno.

Shvaćam da sam krivo reagirao i pogrijesio, malo me ta dijagnoza zasmetala..iskreno se ispricavam za sve sto je shvatio i osjetio kao uvredu..

Sinke, ja sam napisao tekst kao odgovor na tvoje pitanje - posve hladno, profesionalno i s distancom, ne kao neko svoje osobno mišljenje. Nisam mislio glumiti sv. Antu od 13 gracija.

Jutros sam največi dio priloga, pisan modrim i žutim slovima, izbrisao iz mog posta da tako izbjegnem daljnje rasprave (vjerojatno ga je pročitao samo trolshein). Mislim da sam dovoljno jasno napisao razliku između znanstvene metode (pred-metanje i analiza pred-metnutog) od čina vjere koji se ne odnosi samo na transendenciju već je prezentan u normalnom životu. Kad se mladić i djevojka vole onda taj odnos nije temeljen na znanstvenoj analizi već je određeni čin vjere, povjerenja, itd.

Znanošču i njenim metodama se ne može Boga niti dokazati niti negirati - njega se naprosto, ako postoji, ne može pred-metnuti.

Chemtrailove se može dokazati jedino laboratorijskom pretragom kontaminiranog uzorka - lab mora biti referentan i vjerodostojan.

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 13 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 19. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.