FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najbolji pištolj za preživljavanje

+66
Simke
Fratt
sttomost
Ikarus
crotwar
zenomorf
robert
puls
Mad Max
zgzagi
divlji grab
glock
Bjesomar
palac
gibo
Mačak
Frenky
cutlass
DosSantos
Dukati
Andrej
Bekrija
pinco
Nahualli
WILLY
Jolender
Wild Wolf
Adept
WildChild
Marko
PRACKA
exkalibur10
NAVIGATOR
Petrinja Saker
sgt bear
Mraz
krtica
Samobaniran
zeleni
domac
Ri istra
LUKSA
maks1969
girdeaux
mastershooter45
elvin
Franco G
Stoney
robertino
Strider
Quanah
trkač
LEGION66
antun
Damir
( . Y . )
Antonio Antrić
ficovk
bushman
ggliga022
commando
mariobab
Dawor
Mladen
Ivan
Mshai
70 posters

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Strider 11.08.09 21:05

Nisam shvatio...probio je kopljem psa i pas je jos uvijek isao prema njemu O.o

Ja osobno nisam za posjednovanje oružje, ali jesam da ljudi koji idu ovako stalno u prirodu da ga nose, ali ponovo nisam da bilo koja budala posjeduje jedan ili više komada. Nisam nikada imao napunjeni pištolj u rukama (držao sam onakav maleni koji je imao James Bond, neznam ime) ali logika mi kaze da covjek koji zivi u Rusiji punoj vukova ili u Keniji sa lavovima ima vise opravdano nosenje nego netko iz pitomih krajeva, bez većih zvijeri. To je barem moje misljenje.
Druga stvar je kolekcionarstvo, ja bi rado posjedovao Karg 98 ili onako starinsku dvocjevku

P.S. mozda je onaj pistolj bio ppk walther ali se ne sjecam bilo je to pred mnogo

Strider
honoris
honoris

Broj postova : 2611
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Gost 11.08.09 21:16

Strider je napisao/la: ali jesam da ljudi koji idu ovako stalno u prirodu da ga nose, ali ponovo nisam da bilo koja budala posjeduje jedan ili više komada.

Imam ja susjedu koja ide stalno u prirodu, šeta pse svaki dan nekoliko kilometara.
Kaže da bi joj dobro došao pištolj jer joj krpelji napadaju psa. Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 69343

A imam i susjeda budalu, a on kaže da bi on baš rado posjedovao nekoliko komada, samo ga priječi jedan mala stvar kao što je zakon, koji fino kaže tko i kada smije imati oružje. Kako njegovo nije usklađeno s tim zakonom tako je fino i ostao bez njega, a ako ponovo nabavi na crno i štrumfovi ga ponovo nađu mogao bi malo i otići svirati klavir, a to mu se neda.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Strider 11.08.09 21:21

ha ha ha Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 368870
taj zakon očito ne djeluje u rijeci...za novu godinu dolazi policija u svaki treći neboder jer neko s balkona oplai rafal prema nebu...ili kad tek dobijemo utakmicu...u ulici, kod kafića neka ćelava baraba pucala i kroz prozor frizerskog salona skoro frizerku u glavu pogodio, a tek ličani...ti imaju dovoljno streljiva da opreme kinu.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Gost 11.08.09 21:22

Zbog toga ovaj skoro ponekad i ne bude skoro.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mariobab 11.08.09 21:25

Ja također ne idem gol u prirodu, kako nisam ponosni vlasnik dozvole, a ne želim kršiti zakon, uzmem svoje staro koplje.Nije da sam ga koristio, ali ako zatreba, tu je,

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 IMAG2531
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Strider 11.08.09 21:27

baš...da se mene pita samo lovcima, policiji i vojsci bi dao. sta ce nekom u gradu pistolj, nek kao ja i željko odu na krav magu :bog:
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mariobab 11.08.09 21:29

Ili na voodoo.Kao ja.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Strider 11.08.09 21:31

ha ha ha...
e da...meni je uvijek bilo zanimljivo lov sa starim oruđem, pogotovo lov na veprove s kopljem xdxd
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Gost 11.08.09 22:12

ma u pravu si,nikad nedaj u ruke oružje čovjeku koji ga nezna koristiti!
jednom sam dao frendu neka na streljani proba pucati pištoljem,znao sam da je vrhunski strijelac sa zračnom puškom i lovačkom jednocijevkom,ali nisam znao da nikada nije imao pištolj u ruci!
opalio je prvi metak u metu i okrenuo se prema meni kao da je pištolj prazan i nekako je okinuo u pod,ali srečom nas zrno nije pogodilo.
on uopče nije znao,ili rečunao na to da pištolj sam repetira i puca više od jednom...
ovo je bilo sa malokalibarskim walther tph.

ono prije sam mislio na stari brovning,ima isti kočnicu kao uzi,i kada je metak u cijevi igla iskoči van kao kod p08,ima stražnji nišan za štelanje i jednoredni okvir za 9 metaka 7.65mm.veliki broj tih pištolja podjeljen je čelnim ljudima hdz-ja u početku rata kada su djeljeni i bezpovratni krediti.to je navodno bio stari službemi pištolj belgijske policije,strašno je precizan...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Quanah 12.08.09 6:29

Strider je napisao/la:baš...da se mene pita samo lovcima, policiji i vojsci bi dao. sta ce nekom u gradu pistolj, nek kao ja i željko odu na krav magu :bog:

Vojska,policija,neki sektori obezbjeđenja i lovci, samo oni i mogu da nose oružje a da im ne treba posebna dozvola za nošenje.
Stim da lovci mogu da ga nose samo u lovu...
A dozvolu za nošenje možeš da dobiješ samo ako imaš dokaze da ti je život ugrožen...Koja ističe onog momenta kada i prođe opasnost po život...
Samo veoma su rijetki slučajevi u današnje vrijeme da civil
dobije dozvolu za nošenje...
A svi koji nose oružje bez te dozvole,krše zakon i vjeruj mi da danas kazna za nedozvoljeno nošenje oružja, ništa nije blaža od nedozvoljenog posjedovanja...

A vjerujem lovac i ako koristi pištolj za lov, koristi ga za samilosni hitac
i nije sigurno u kalibru 7,65...
Jer jadan je taj ulov koji ćeš ostvariti sa tim kalibrom,
možeš samo da oštetiš divljač i to je sve,
ili da grupišeš okvir metaka u oko zvijerki,sa 50 metara,
što bi bila naučana fantastika ...
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Strider 12.08.09 8:40

Tako treba, sve uklonit. Kada ljudi dobrovoljno predaju oružje nitko neda samo pištolj ili pušku nego po 2-3 kalaša, par granadi i mina, glavu RPG-a i još tko zna što...Ajde barem ih ne koriste.
Da je barem tako u SAD-u. Tamo svaka budala koja ima farmu može dobit dozvolu, i kada ju dobije može imat bilo što...a ovi u gradovima nabavljaju na crno i onda pljačkaju i međusobno se ubijaju. U SAD-u ima preko 2000 žrtava od vatrenog oružja, dok kod nas ima 60ak

Samilosni hitac usmrćuje životinju? Pa što ju ne ubije prvim hicem?
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by LEGION66 12.08.09 9:05

Lovački pištolj ili revolver za samilosni hitac nesmije biti manjeg kalibra od 7,62 s time da mora imati energiju veću od 300 J.
S time da 7,65 9mm kratki kod pištolja i sve manje od .38 special kod revolvera ne ulazi u tu kategoriju, odn. ne mogu se registrirati kao lovački.
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Strider 12.08.09 9:10

a ja sam uvijek mislio da je i metak iz najmanjeg pistolja u glavu dovoljan Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 166116
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by LEGION66 12.08.09 9:17

Prilikom samilosnog hica treba misliti na nastreljenu divljać, dakle najefikasnije i najbrže skratiti joj muke.
Nekad se je divljać "dokrajćivala" kopljima i bodežima, ali mislim da smo, ako se ne varam, o tome već pisali.
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Quanah 12.08.09 9:42

Ja sam gledao kada završni udarac zadaju nožem, ali to opet rade iskusni lovci...
I to ne rade nožem za ručavanje...

Citat:Samilosni hitac usmrćuje životinju? Pa što ju ne ubije prvim hicem?

Pa eto možeš misliti kad recimo divljaka ne može da ubije oružje
koje se koristi za lov na njega...
A tek da ga usmrtiš nožem ili kakvom cjepanicom,ili koje kakvim pištoljima koji jedva
bolju kožnu jaknu probiju...


Citat:Prilikom samilosnog hica treba misliti na nastreljenu divljać...

Da trebalo bi misliti svakako na divljač,ali eto ima nas koji ne mislimo na nju pa je čak
patimo i zlostavljamo do tih granica da umire satima,samo da bi dokazali da smo veće životinje od njih,da bi izgledali zajebano i opasno...Strašno...
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by robertino 20.09.09 20:01

Pozdrav svima
Evo da se ukljucim u raspravu. Oruzje, da ili ne u prirodi. Ovu temu sam procitao od prvog do zadnjeg posta. Nisam siguran da mi je netko ni priblizno objasnio zasto bi oruzje trebalo nositi ili zasto ga nebi trebalo nositi. Sve su samo osobni stavovi i osjecaji prema tome komadu opreme (ja oruzje volim ili ga ne volim…). Mozes misliti.. Uglavnom vidim negativne impresije o oruzju. O tome se prica kao da oruzje ubija samo od sebe. Mozemo povuci paralelu sa automobilima. Koliko ljudi izgine godisnje u prometnim nesrecama pa nitko ne kaze da se nece odvesti u prirodu autom.
To je sasvim osobna stvar i nebi trebalo gledati na one koji zele ici u prirodu sa pistoljem kao na neku nizu vrstu (sto ovdje primjecujem na ovom forumu) i komentirati sa negodovanjem. Mozda su ti i takvi koji nose oruzje veci ljubitelji prirode, tehnika prezivljavanja i svega ostaloga vezanog za prirodu i ulogu covjeka u njoj nego netko ko je samoprozvani miroljubac. Ako netko zeli dodati nekakvu novu notu svom vidjenju prezivljavanja neka samo izvoli i neka ima pravo to i iznjeti na forumu. Kome se to ne svidja neka ne cita ili ne komentira. Tako ce clan foruma biti ignoriran i shvatiti poruku. Zeli li tko suvislo i konstruktivno komentirati, dati argumente za za i protiv, da bi svi mi izvukli poruku i nesto naucili, ne treba ga u tome sputavati. Dapace ponekad treba saslusati i glupu stvar i onda objasniti da je to “glupo zbog toga i toga” i da je bolje i svrsishodnije napraviti nesto na malo drugaciji nacin da bi se doslo do cilja. Mislim da je cilj svakog foruma druzenje i razmjena iskustava i znanja. A necemo razmjeniti nikakvo iskustvo i znanje ako nismo parlamentarni i ako ne znamo i ne zelimo slusati. Naravno da svatko brani svoje stavove i razmisljana. Ja ne zelim uvjeravati nekoga sto je bolje a sto gore u odredjenim situacijama prezivljavanja. Ali mogu iznjeti svoje vidjenje situacije. Pa ako netko prihvati moj savjet, ja sretan a ako ne opet prijatelji kao sto smo i bili. Volim usvajati nova znanja a pogotovo kada su vezana za ono sto mene zanima (streljastvo, prezivljavanje, fotografija, maslinarstvo itd…..) i prihvatit cu svaki savjet koji mi je koristan i koji mi dokaze da je to bolji nacin od onoga na koji ja nesto radim (pa taman savjet dosao od nekoga tko ima samo 13 godina). Vidim da su kroz postove navedene price o krivolovcima, te neodgovornoj upotrebi oruzja, te udri po fazanima i srnama. Pa to su neodgovorni clanovi nasega drustva. Ja mislim da ipak trebamo raspravljati o svjesnim i odgovornim clanovima nasega drustva i ovoga foruma i uzimati njih kao primjere. Najlakse je negativan primjer izvuci iz konteksta pa udri. Isto tako bih mogao navesti toliko gluposti koje su napravili neki ljubitelji prirode koji ne nose oruzje na prezivljavanje pa ih nitko ne uzima na zub. Ali kad imas pistolj e.. to je vec problem. Covik je postavija pitanje i temu “koji je pistolj najbolji za prezivljavanje” i nitko mu nije odgovorija. Dapace sve se svelo na sranje i brisanje guzice.
No, da se vratimo na temu “koji je pistolj najbolji za prezivljavanje” ? Najbolji je onaj pistolj koji pojedinac u odredjenoj situaciji zna koristiti i sa kojim se osjeca komotno. Nevezano za velicinu, kalibar i ostale karakteristike oruzja. Ako netko zeli nositi pistolj od 15 kg tezine, ok, neka nosi, njegova stvar (dok postuje zakonske propise). Ako netko zeli otici na prezivljavanje samo kupacim gacama i japankama, neka ide, njegov problem. Clanovi foruma mogu samo ukazati pojedincu da je malo smisno da je pistol tezi od ranca kojeg nosi ili da ce mu ili joj biti malo hladno ako ide u planinu u kupacim gacama ali ne i zasto nosi pistolj ili zasto su kupace gace zute boje. Ili iniciranje pitanja kao sto je; e za oruzje ti treba dozvola pa ovo pa ono i tako razna “moraliziranja’. Naravno da onaj tko odluci nositi oruzje u svrhu zastite na prezivlavanju vrlo vjerovatno i ima dozvolu za oruzje i upoznat je sa zakonskim regulama kada ga koristiti i tehnicki obucen kako ga koristiti. Puno ljudi kada vide nekomu pistolj u rancu naprave facu kao da je smak svita i kao da je netko upravo ubijen ili ce skoro biti . Medjutim kada netko hoda po planinama sa nozevima, macetama, macetinama i sjekirama za pojasom……nikom nista. A i jedno i drugo je oruzje. Sada ce netko reci da je noz ALAT a pistolj ORUZJE. Za mene je moj pistol alat. I usput, netko dobro obucen u rukovanju nozem je opasniji od prosjecno obucenog imatelja oruzja (u smislu borbenih vjestina u bliskoj borbi - CQB).
Dakle, moje je pitanje, cemu sluzi pistol kao komad opreme u prezivljavanju?
Meni je bitno da mi pistol posluzi svrsi; da mi pomogne da se obranim-prezivim. Od koga nebitno, moze biti zivotinja a moze i covjek. I sad opet pitanje; sto je bolje i brze, kolac u ruci ili pistol u rancu (ili gdje ga vec nosis). Bolje i brze je ono sa cime si utreniran i u cemu imas iskustva, ono sa cime se osjecas spreman i sposoban za reagirati bude li to potrebno. A postoji puno nacina prikrivenog nosenja oruzja (cime nas zakon obavezuje) a ne samo u rancu. Na kraju i da zaboravimo da je pistol oruzje i da njme mozes ubiti, uvjek ti moze u krajnjoj nuzdi posluziti za signalizaciju. Lampa ne radi, zvizdaljka izgubljena, baklje potrosene ili mokre a ti imas pistolj sa 15 metaka u spremniku ( u velikoj vecini je 15 ako kupujete modele u kalibru 9mm, pa mozda i dodatnu kutiju u rancu). Znaci imas 15 jako zvucnih signala za privuci pozornost na sebe bilo da si izgubljen ili ozlijedjen ili onemogucen u kretanju na bilo koji nacin.
Da me se ne shvati krivo; ja nisam nekakav zaludjeni fanatik za oruzje koji gleda Rambo filmove (samo sam fanatik, bez zaludjeni). Imam veliko iskustvo sa oruzjem bilo u tehnickom pogledu (moje prijasnje zvanje) bilo u sportskom pogledu (educirani trener streljastva i natjecatelj, par puta prvak HV-a u pistolju…) a i danas posao kojim radim iziskuje vrlo visoku razinu utreniranosti i znanja o oruzju a posebno o pistoljima. Neznam sve o oruzju ali imam dovoljnu kolicinu znanja da mogu komentirati.
Moj je odgovor vec naveden kroz tekst ali da ponovim: najbolji pistolj za upotrebu u nasem podneblju u prezivljavanju je onaj sa kojim si ti najbolje utreniran/a (pa taman bio u cal. 0.22) naravno ako odlucis nositi oruzje sa sobom pa ako imas dozvolu itd.. . Medjutim, za mene osobno je najvaznija procjena situacije i reakcija prikladna situaciji. Osobno ne podnosim ljude koji se eksponiraju sa oruzjem da bi bili “macho” ili face. Oruzje ima i mjesto i nacin i razlog upotrebe. Svatko od nas ima neku bolest. Ja volim i prirodu i oruzje i te dvije stvari mogu pomiriti vrlo lako. Ako cu zbog toga biti “sikaniran” ili “niza vrsta” na ovom forumu onda cu razmisliti o ucescu na forumu i komentarima.
Volio bih cuti vase komentare o tome koji je pistolj najbolji za prezivljavanje, od nekoga tko ima iskustva a da se to ne pretvori na raspravu o sranju u prirodi.
I da ne zaboravim. Kada imam vremena volim otici u prirodu. Velebit i Paklenica su mi najblizi. I da…. ponekad nosim pistolj a ponekad ne, zavisi kakav filing imam taj dan (najcesce kada vodim dicu sa sobom). Osjecam se ugodno sa i bez oruzja.
Pozdrav iz Afrike Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 369939
robertino
robertino
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 59
Lokacija : Zadar/Zaire
Datum registracije : 12.09.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Stoney 20.09.09 21:38

Odlican post i slazem se sa velikom vecinom toga.
Sa psiholoskog aspekta na pistolje ti se gleda jako extremno dok su puske jos nekako "uredu". Puno ljudi zna nekoga tko je lovac tako da ako vidi recimo sacmaricu cal. .12 onda je to jos "uredu" i nece biti nekin negativnih komentara.
Opet...ako ista prosjecna osoba vidi karabin sa optikom onda ce vec pomisliti kako je to neki fanatik koji to drzi u kuci ilegalno ili se previse pali na ubijanje.
Pistolji se ne koriste previse u lovstvu ili to barem nije previse poznato siroj javnosti tako da svi na to gledaju kao na "isfuravanje" ili glumljenje "macho tipova".... po meni su za to krivi filmovi.

Ljudi jednostavno ne razumiju da se vise trebas bojat nekoga sa skalperom nego nekoga sa pistoljem jer onaj tko si je stavio ubojstvo u glavu nece potrositi 6 mjeseci na ispite i dozvole nego ce uzet kuhinjski noz i izac van kuce sa tim.
Ali opet... psihologija je zaje. stvar i svi na to gledamo iz svojeg polu-informiranog aspekta.

Po meni sta se tice pistolja u prirodi...jedino za lov ali ako netko vec zeli nositi pistolj sa sobom na kampiranje, planinarenje ili survival, neka bude prilagodjen terenu.

Na otoku sigurno necu uzet karabin sa sobom jer toliko velike zivotinje tamo nema i to je samo viska teret, visak dozvola, novca itd itd.
Ako se ide u recimo Liku di ima medvjeda koje se redovito moze srest 100 m od naselja... uzeo bi vec karabin jer pistolj nece imat prevelikog ucinka ako medvjed stvarno napadne (JAKO rijetki slucajevi).

Ljudi bi pucali i na zmije sa zoljama da mogu ali realnost je....osoba koja ima dozvole za drzanje i nosenje oruzja ce znat kakvo oruzje se smije i moze nositi u prirodu te kako mu koje oruzje moze posluziti.
Ako vec netko zeli nositi oruzje u prirodu neka to bude plinsko ili signalizacijsko.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Mladen 20.09.09 21:48

robertino ..
drago mi je da se čovjek sa svojim jasnim stavom uključio na forum ...
i spreman je ulaziti u rasprave o oružju...
stav nas večine na forumu je bio na početku da izbjegavamo pisanje o vatrenom oružju ...
iz razno raznih razloga...ali prvenstveno radi zanimljivosti drugih tema...
ako imaš znanje i volje to nama ostalima podjeliti...
nitko ti neče reči ništa protiv...samo treba se držati teme ...
pisati o oružju koje služi u svrhu zaštite i preživljavanja na terenu...
da se nebi tema pretvorila u ratne sadržaje...
što ovakvi tip foruma ne podržava...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by robertino 20.09.09 22:12

Naravno. Na ovom forumu oruzje samo u svrhu prezivljvanja. Jedan rat u zivotu dosta. Hvala.
robertino
robertino
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 59
Lokacija : Zadar/Zaire
Datum registracije : 12.09.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Franco G 20.09.09 23:58

Ne volim se puno 'pačati' kao novajlija na Forumu, ali u potpunosti se slažem s Robertinovim tekstom.

pisati o oružju koje služi u svrhu zaštite i preživljavanja na terenu...
da se nebi tema pretvorila u ratne sadržaje...

Dravski vuče, uvjetno bih se složio s tobom u ovom stavu - no valja imati na umu da i rat koji se iznenada pojavi (tko je u ranim 80-tim mislio da će ovdje biti brutalni rat?) zahtjeva preživljavanje i to puno više nego na nekom izletu gdje vježbaš po scenariju.

Dakle, ne promicanju 'pucnjave' ali ne i cmizdrenju oko svakog spomena pištolja.

Usput - zabrane posjedovanja oružja ne smanjuju opasnosti i zloupotrebe jer milje koji ih zlorabi iste nabavlja bez problema. Uzmite samo ovo: u Engleskoj su noževi apsolutno zabranjeni - nigdje nema toliko ubodenih/ubijenih od noza kao u Londonu (mogli ste to više puta čitati u našem tisku).

Vrlo su mi odmjereni i tekstovi u Večernjakovom blogu Dubravka Gvozdanovića (Shooting Range).


Franco
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by elvin 21.09.09 0:44

robertino,ljudino pa stvarno si ovo složio filigranski i ne trebam reći da se apsolutno slažem sa tobom,možda i iz razloga jer posjedujem dva pištolja naravno i dozvolu za posjedovanje i za nošenje a život mi hvala Bogu nikad nije bio ugrožen niti sam ja bilo čiji ugrozio.
zakoni su jasni i treba ih poštivati,ali također moramo poštivati i ono što je zagarantovano u samom Ustavu a to je pravo na samoodbranu zaštitu doma...znači suština je osloboditi se predrasuda jer one koče bilo kog i bilo šta u životu.
pojačanjem restrikcije nabavke može proizvesti kontrefekat tj.pojačati crno tržište,moramo se naučiti toleranciji i prihvtiti da ako neko voli nositi pištolj ne mora da znači da je potencijalni ubica koji samo vreba priliku.
ja pištolj nosim ovisno od terena na koji idem i moram naglasiti da ga još niti jednom nisam izvadio u prirodi kamoli iz njega opalio čisto da nekom živom biću oduzmem život.
robertino još jednom hvala na zdravom razmišljanju i poboljšanju teme bez puno filozofije.
lično nosim GLOCK19,sad jel' najbolji???to je relativna stvar,siguran sam da ima i boljih.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Stoney 21.09.09 1:47

I dalje se drzim toga da je signalizacija prva stvar za koju bi nam pistolj mogao posluziti a druga je zastrasivanje zivotinje, a pistolj za signalizaciju (ispaljuje nesto kao bengalke/signalne rakete) i jos moze zapaliti vatru... Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 69343
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 25.02.10 23:57

Dakle, ovako zaspamanu temu dugo nisam vidio, a da se robertino nije argumentirano javio, mogli ste je komotno pobrisati.

Svi vi pričate o prirodi, ali što ako se bude moralo preživljavati kao prije 20 godina??

Kako smo tada preživjeli?

Od pacifizma?

Od signalnih pištolja i toaletnog papira??

Onaj tko nema oružje i ne nosi ga - njegov problem i njegov izbor.

Onaj tko ga ima, nosi ga i zna što će s njim ako mu zatreba - još bolje.

Najbolji pištolj za preživljavanje (što je tema), ustvari revolver, jer je o revolveru sa prvog posta riječ, nikako ne bih preporučio jer je prejak za običnog korisnika.

Najbolji pištolj za preživljavanje, ako se nosi bio bi Glock ili HS u kalibru .45 ACP.

Zašto?

Veliki i dovoljno jaki kalibar, 13 metaka u spremniku, primjerena težina zbog polimernog rukohvata. A za zaštitu od zmija streljivo sa sačmom u tom kalibru ima dovoljnu količinu sačme da obavi posao.

No, kako robertino veli, najbolje je ono oružje s kojim korisnik zna dobro baratati pa bilo to bilo kojeg kalibra.

Moj savjet za ultimativno oružje za preživljavanje je sačmarica repetirka koja zadovoljava sve uvjete - lov na sitnu i krupnu divljač radi hrane, zaštita od i najkrupnije divljači uporabom jedinstvenog metka.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by girdeaux 26.02.10 1:45

Ja bi uzeo sa sobom suzavac za oči i jedan veliki štap, pa ga pošpricaš i udariš štapom u jaja, dok se on jadan previja od bolova ti umakneš.
A ako ćeš nosit onaj top sa početka priče, najbolje bi bilo u prirodu ići sa tenkom. Mislim da bi sa tenkom bio okretniji nego sa onom koferčinom. Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.02.10 18:34

Ne znam kako bi medvjeda ili vepra pošpricao suzavcem i udario štapom u jaja????

Život nije crtani film (za one koji to ne znaju).

Ako se u prirodu nosi oružje, onda ga sigurno ne nosiš u rancu ili koferu, nego na dohvat ruke, u pravilu u kvalitetnom holsteru. Inače ga ne moraš ni nositi.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by maks1969 27.02.10 18:41

Ako imaš posla s krupnom divljači(medvjed) onda je najbolji TTac(7,62x25 jer ima veliku probojnu moć.
Za manje životinje bi bila dobra Bereta 92FS ili CZ(9mm).
Za naoružane osobe bez pancirke Bereta 92FS ili CZ.
Za pancike je opet TT-ac.Prbija sve poznate pištoljske pancirke.
Pištolj se nosi na dohvat ruke naravno i tu spora nema.
Ovisno o namjeni imai raznih vrsta pištolja.Nema jednoglasne odluke,svaki ima svpoju namjenu i tu je dovoljno dobar.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by girdeaux 27.02.10 18:49

Zajebavao sam se. Što mislim da bi svi trebali shvatit iz priloženog, ali dobro.
A život ni ne mora uvijek biti ozbiljan (za one koji to neznaju). Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 747986

A kolega ako niste upoznati sa ovom tematikom da vam pojasnim. Naime postoji suzavac za obranu od medvjeda. Evo vam i link pa si proučite: http://www.udap.com/product.htm
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.02.10 21:41

maks1969 je napisao/la:Ako imaš posla s krupnom divljači(medvjed) onda je najbolji TTac(7,62x25 jer ima veliku probojnu moć.
Za manje životinje bi bila dobra Bereta 92FS ili CZ(9mm).
Za naoružane osobe bez pancirke Bereta 92FS ili CZ.
Za pancike je opet TT-ac.Prbija sve poznate pištoljske pancirke.
Pištolj se nosi na dohvat ruke naravno i tu spora nema.
Ovisno o namjeni imai raznih vrsta pištolja.Nema jednoglasne odluke,svaki ima svpoju namjenu i tu je dovoljno dobar.

Uz dužno štovanje, to nije točno. TT (ili CZ M57) u kalibru 7,62x25 nije kalibar koji ima zaustavnu moć, pogotovo za životinju veličine i snage medvjeda.

Ima pancirki koje taj kalibar ne probija.

Što se tiče zaustavne moći, kalibar .45ACP je definitivno car - najbolja zaustavna moć uz relativno blagi trzaj i dobru kontrolu pri pucanju.

.357 Magnum bi po meni bio puno bolji izbor za obranu od medvjeda, ako se od mede branimo.
Doduše, za sada baš i nije bilo nekih napada kod nas (osim u Kuterevu i to od medvjeda koji je bio na skrbi i kojeg je uspio upucati posjetitelj koji je imao pištolj kod sebe; sva sreća da je, jer bi inače ona cura koja je tamburala gadno nastradala).

No, činjenica je da u USA, pogotovo na Aljasci, medvjedi napadaju i ozljeđuju i ubijaju ljude.

Nova iskustva iz Slovenije govore da su se medvjedi razmnožili i počeli dolaziti u gradove, a problem je što su izgubili strah od ljudi i mogli bi nekoga napasti radi hrane ili od straha te ga ozbiljno ozlijediti.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Franco G 27.02.10 22:26

mastershooter45 je napisao/la:
maks1969 je napisao/la:Ako imaš posla s krupnom divljači(medvjed) onda je najbolji TTac(7,62x25 jer ima veliku probojnu moć.
Za manje životinje bi bila dobra Bereta 92FS ili CZ(9mm).
Za naoružane osobe bez pancirke Bereta 92FS ili CZ.
Za pancike je opet TT-ac.Prbija sve poznate pištoljske pancirke.
Pištolj se nosi na dohvat ruke naravno i tu spora nema.
Ovisno o namjeni imai raznih vrsta pištolja.Nema jednoglasne odluke,svaki ima svpoju namjenu i tu je dovoljno dobar.

Uz dužno štovanje, to nije točno. TT (ili CZ M57) u kalibru 7,62x25 nije kalibar koji ima zaustavnu moć, pogotovo za životinju veličine i snage medvjeda.

Ima pancirki koje taj kalibar ne probija.

Što se tiče zaustavne moći, kalibar .45ACP je definitivno car - najbolja zaustavna moć uz relativno blagi trzaj i dobru kontrolu pri pucanju.

.357 Magnum bi po meni bio puno bolji izbor za obranu od medvjeda, ako se od mede branimo.
Doduše, za sada baš i nije bilo nekih napada kod nas (osim u Kuterevu i to od medvjeda koji je bio na skrbi i kojeg je uspio upucati posjetitelj koji je imao pištolj kod sebe; sva sreća da je, jer bi inače ona cura koja je tamburala gadno nastradala).

No, činjenica je da u USA, pogotovo na Aljasci, medvjedi napadaju i ozljeđuju i ubijaju ljude.

Nova iskustva iz Slovenije govore da su se medvjedi razmnožili i počeli dolaziti u gradove, a problem je što su izgubili strah od ljudi i mogli bi nekoga napasti radi hrane ili od straha te ga ozbiljno ozlijediti.

Apsolutno se slažem s Mastershooterom. Po svemu što sam čitao vrlo probojna zrna kao što su TT zrno ili kalibar 10 mm, nisu dobra za zaustaviti medu (pa ni čovjeka). Legendarni .45 ACP (ACP= Automatic Colt Pistol) je vrlo dobar iz razloga kojeg Mastershooter navodi. Uz .357 bih svakako naveo .44 kalibar (kojeg koristi Dirty Harry) koji je omiljeni američki outdoors metak, korišten također i u lovu na krupnu divljač (uključujući medu) u revolveru dulje cijevi - obično 6 incha.

Ja bih osobno kod pištolja preferirao uvijek Glock (i zbog težine) u kalibru .45ACP ili .357SIG a kod 'livorvera' (revolvera) S&W cijevi 4 incha i kalibra .44. Naravno sve to za ozbiljnu divljinu, ne Sljeme i Medvednica.

Naivno je (i opasno) smatrati da za survival pištolj ne koristi jer, eto, medo ili slične životinje su strahovito brze. Pištolj ne jamči pasolutnu sigurnost, ali signifikantno POVEĆAVA šansu za opstanak. Znate, ni u ratu protivnik ne stoji nepomičan kao na streljani i teško ga je pogoditi pa se ipak nijedan vojnik ne odriče vatrenog oružja.

Franco
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by LUKSA 27.02.10 22:34

Da, ali medo je toliko brz da bih osobno teško reagirao ispravno na bilo koji način i sa bilo čime se osjećao zaštićenim!

Kad vidiš kojom brzinom medo savladava uzbrdicu!

ma svaki komentar je suvišan, to treba doživjeti , pa onda promišljaš dugo , dugo!

nije samo on , nego svaka divlja životinja koju spontano sretneš u prirodi!

Nisu to lovački pogoni!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.02.10 22:52

Napisao sam već na ovom forumu da je idealno oružje za preživljavanje sačmarica repetirka (kod nas popularno nazvana pumperica). Nije preteška, drži 5-9 patrona, mogu se koristiti različita punjenja, od sitne i krupne sačme do jedinstvenog projektila koji može zaustaviti i grizlija.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 5 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.