FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Guybrush
lingua
lingua

Broj postova : 337
Datum registracije : 17.12.2010

Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty03.12.12 11:21

Da, bilo koja maskirna odjeća se može slobodno nositi sve dok na njoj ne postoje oznake pripadnosti vojsci, postrojbi, činova itd. Jedino nisam siguran za naše CROPAT uniforme, jer na njima postoji sitno izvezeno OSRH.
Prema riječima aktivnog vojnog osoblja, to isto spada pod oznake, tako da one vjerovatno nisu odobrene za slobodno nošenje, makar sumnjam da će te netko ići zaustaviti i da ćeš biti kažnjen ako nosiš npr samo hlače a ostatak civilnu odjeću, pogotovo ako te netko zaustavi negdje u šumi, divljini itd.
[Vrh] Go down
hydra
lingua
lingua
hydra

Male
Broj postova : 431
Godine : 42
Datum registracije : 15.07.2012

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty03.12.12 21:36

Ajmo realno da li je ikada ikoga službeno lice zaustavilo u šumi i pitao ga o porijeklu odjeće i obuće?
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN
Ikarus

Male
Broj postova : 2581
Godine : 37
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty03.12.12 21:53

Da se vratimo na temu...

Ako se ne varam ovo je stranica

http://opteko.hr/

Samo jedna stvar, uvijek me fasciniralo šta kopiramo uniforme od drugih vojski a to šta iskopiramo izgleda grozno...
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty03.12.12 23:49

ikarus je napisao/la:
Da se vratimo na temu...
Samo jedna stvar, uvijek me fasciniralo šta kopiramo uniforme od drugih vojski a to šta iskopiramo izgleda grozno...
Ništa posebno. Kopiranje je u svijetu unosna rabota. Samo me krpi to što smo loši u kopiranju, bolno skupi i na netu ima brdo takve robe za manje pare ali to je vojska i ona sigurno plaća pa neki omaste brk mada u nekoj kokurenciji ne bi ni primirisali glavnom jelu.
[Vrh] Go down
tigi
spikač
spikač
tigi

Male
Broj postova : 709
Godine : 45
Datum registracije : 13.02.2009

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty05.12.12 21:28

bio sam neki dan u tom dučanu, odore se nesmiju kupovati ako nemaš DVO iskaznicu, što pobija izjavu tadašnjeg ministra obrane koji je prilikom otvorenja dućana rekao kako mnogi mladi nose djelove odore pa zašto onda ne bi nosili odoru iz hrvatske, kako je sam NAVIGATOR rekao od noževa imaju jedan bajonet koji mi je tak tak(striktno moje mišljenje) jer za naše potrebe(boravak u šumi, kampiranje) baš i nije sretno riješenje, čizme se mogu kupiti bez iskaznice i privukle su me te GEOX-ice od svojih 750kn. samo mi đon ima zig-zag uzorak koji je dosta plitak pa se bojim da bi se u slučaju mokrog terena dosta klizalo, imaju i INKOP-ice ako se ne varam ljetni i zimski model samo me začudilo da koštaju cca 910kn, sve u svemu ja sam razočaran i ponudom i cijenama!
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2913
Godine : 41
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty05.12.12 21:35

A ostalo?

Čuture, porcije, ruksaci, torbe...
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty06.12.12 0:38

puls je napisao/la:
A ostalo?

Čuture, porcije, ruksaci, torbe...
Zar očekuješ da to mađeš kod njih.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 57
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty06.12.12 1:07

gibo je napisao/la:
Već sam 12 godina u mirovini pa ne zna nova pravila i zakone ali mislim da se nije puno toga promijenilo.
namjerni offtipic Čovječe na koji si ti način uspio sa 35 godina uhvatiti se mirovine? ) Odradio fulltime u Arnijii BH, pola mene je rasuto po brdima (evidentirano), pa opet moram raditi još, a stariji sam od tebe. JBG, malko sam zbunjen.
[Vrh] Go down
gibo
lingua
lingua
gibo

Male
Broj postova : 322
Godine : 54
Datum registracije : 10.04.2011

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty06.12.12 8:53

franciscus je napisao/la:
gibo je napisao/la:
Već sam 12 godina u mirovini pa ne zna nova pravila i zakone ali mislim da se nije puno toga promijenilo.
namjerni offtipic Čovječe na koji si ti način uspio sa 35 godina uhvatiti se mirovine? ) Odradio fulltime u Arnijii BH, pola mene je rasuto po brdima (evidentirano), pa opet moram raditi još, a stariji sam od tebe. JBG, malko sam zbunjen.

Ja ratovao u svojoj Domovini, ranjavan, imam oštećenje ruke, noge, kičme, i otišao u mirovinu kao invalid kome je invalidnost posljedica povrede na radu, jbg, tako Zakon o radu kaže. Nemam PTSP. E, na taj način sam u mirovini, a ti vidi zašto ti nisi a stariji si od mene. Inače kada sam odlazio u mirovinu imao sam 39 g. i 11 mj. starosti i 36 g i 3 mj. radnog staža sa benificiranim. I jebi ga u mirovini sam od studenog 2003. tako da sam devet a ne dvanaest godina u mirovini, kriva računica, mislio sam na micanje iz sustava i povlačenje po bolnicama i operacijama, te rehabilitacijama. Oprosti na pogrešnoj interpretaciji i zbunjivanju a svi vi na off-u. I jebi ga, država i vojska, ja sam ratovao u HV-u kao profesionalac pod Ugovorom a ti u Armiji BiH, ne znam status. Ti i kada bi htio onda bi kao pripadnik Armije BiH vjerovatno morao dokazivati i Srbima i HVO-u neka stvari. Ne znam kako ide kod vas, kod nas je tako.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 57
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty06.12.12 11:38

gibo je napisao/la:
Ti i kada bi htio onda bi kao pripadnik Armije BiH vjerovatno morao dokazivati i Srbima i HVO-u neka stvari.
Hajde, makar HVO-u ne moram, bio sam 115-oj dok nije rasformirana; za Srbe ne znam, dosad se nisu izjašnjavali, a za ostale - e tu mi dokazivanje baš i nije naročito uspjelo. Nema veze, živa je glava. Svako dobro ti želim i završavam sa offtopičarenjem.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile   Otvorena MORH-ova trgovina za civile - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2