FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Otvorena MORH-ova trgovina za civile

+22
tigi
Ikarus
hydra
gibo
Drvo
Hombre
nicknamr
pirat
flecktarn
Igsy
RubberDuck
glock
sgt bear
lololorenzo
DoomsdayST
BANOVIĆ
Guybrush
krtica
Login
yasko
NAVIGATOR
lonewolf
26 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by lonewolf 20.04.12 21:50

http://www.vecernji.hr/vijesti/otvorena-morh-ova-trgovina-kojoj-mogu-kupovati-civili-galerija-400696
lonewolf
lonewolf
lingua
lingua

Male
Broj postova : 496
Godine : 54
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 26.04.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by NAVIGATOR 20.04.12 22:12

adresa?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by yasko 20.04.12 22:15

sused....povise burze sa desne strane prema đamiji...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by NAVIGATOR 21.04.12 1:08

pa tamo je bio i bivši takav dućan, odlično, odem idući tjedan provjeriti čega ima.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by yasko 21.04.12 7:48

ajd javi kad ces i pa odemo zaedno..
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Login 21.04.12 12:55

Javite šta je dostupno građanima koji nisu DVO. Mislim da uniforme i odjeća u novom uzorku su samo za prodaju DVO-u? Zanima me onaj šešir u cropat uzorku ako se može kupiti, pa ako tko može pitati ako bude išao.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by krtica 21.04.12 14:50

Zvonimirova blizu MORH-a i slastičarnice Vincek. Par metara od džamije. Bio sam unutra prije par mjeseci, roba je bila unutra nije bilo još otvoreno do sad...
krtica
krtica
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 41
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 16.03.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Guybrush 24.04.12 8:56

Pretpostavljam da su i cijene poprilične? Ako netko bude tamo, neka malo prošnjofa i pliz stavi cijene na forum. Hvala.
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by BANOVIĆ 24.04.12 9:46

I nek vidi sta se daje od hladnog oružja :-)
BANOVIĆ
BANOVIĆ
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 41
Lokacija : Knin
Datum registracije : 03.05.2011

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by DoomsdayST 24.04.12 10:10

Ako je moguće, volio bih saznat u tom dućanu cijenu Inkop vojne ljetne čizme, one sa cordura umetcima... Broj 45, ako išta znači... Unaprijed hvala...
Otvorena MORH-ova trgovina za civile 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by NAVIGATOR 24.04.12 13:58

bio danas, sve fensi namještaj, lijepo uređeno ali robe jedva da imaju.
nešto troopera i ostalih marki koje se mogu naći po army šopšvima, od kroka jedna torba sve ostalo samo po naruđbi.
nekoliko maskirnih šešira, par košulja i nekoliko svečanih odora.
od ferrina dvije vreće iz iglua, tri noža (neke vrste bajoneta) i to je to.
sve u svemu ne vrijedi ni tramvajske karte za otići tamo(sva sreća pa sam ja bio motorom Otvorena MORH-ova trgovina za civile 478256 )

cijene košulja digital raznih boja 500kn, pa ti vidi
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by lololorenzo 24.04.12 14:05

A vidio sam na vjestima da imaju one hlaće maskirne.Pa jesu li to prave od HV ili neka marka.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by sgt bear 24.04.12 14:40

pleterova politika... bez komentara. Otvorena MORH-ova trgovina za civile 469245
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by NAVIGATOR 24.04.12 15:04

ima i HV hlaća košulja i jakni, košulja je 500kn.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by glock 24.04.12 15:20

Jebote,imamo najbolje (ili samo najskuplje) košulje od svih vojski,a sigurno je i sa ostatkom uniforme.Šupčine,hrvatska posla,ako te nemrem zajebat za 100%,nije vrijedno trgovine.Nek im mama nosi čuvenu uniformu s uzorkom RH.Inače,Jelen sympatex čizme su 700 i 8ookn,kordura ili koža,u njihovoj trgovini u Tratinskoj.Imaju sve brojeve.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by RubberDuck 24.04.12 15:54

glock je napisao/la:Šupčine,hrvatska posla,ako te nemrem zajebat za 100%,nije vrijedno trgovine.Nek im mama nosi čuvenu uniformu s uzorkom RH.

POTPISUJEM .. nemerešbilivit .. hah
RubberDuck
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 441
Godine : 61
Lokacija : Koprivnica
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by lololorenzo 24.04.12 16:02

NAVIGATOR je napisao/la:ima i HV hlaća košulja i jakni, košulja je 500kn.

Koliko ja znam nije dozvoljeno zakonom nositi tu odjeću na javnim mjestima.
Jedino ako je neka marka ,a nije od HV-a.Ili se taj zakon promjenio?
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Login 24.04.12 16:20

Stvarno žalosno ako je tako.. na jednom drugom forumu ekipa slične dojmove prenosi (skupo, slaba ponuda, prodaju maglu.. ). Nisam bio da mogu potvrditi.

Pa nek se čude što se po Jakuševcu i sličnim buvljacima, njuškalima, aukcijama prodaje nova vojna oprema po nekoliko puta jeftinijoj cijeni.

Umjesto da su pametni pa napravili ono što i ameri.. vojne otpade sa otpisanom opremom. Kamperi, izviđači, lovci.. bar imaju kome to prodati.

Što se tiče tih novih uniformi, mogli su maknuti ona mala smeđa slova po uniformi (OSRH) i s time dobiti civilnu verziju za prodaju. A ovako im mutikaše po buvljacima mlate tu robu.


@lolorenzo - to da je uniformu HV-a zabranjeno nositi na javnim mjestima nepiše nigdje u zakonu. u zakonu piše da je zabranjeno nositi oznake vojne. problem je što na toj uniformi postoji na svakih 10-20cm malim slovima napisano OSRH između šara uniforme.. e sad ako se baš netko zainati iz njihovih redova mogao bi te ganjati da je to oznaka njihova i da nosis vojnu oznaku. onda bi ti trebao traziti nekakav pravilnik ili pravilo oznaka oružanih snaga pa vidjeti jeli ta oznaka na popisu važećih vojnih oznaka i činova..
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by lololorenzo 24.04.12 16:38

Login je napisao/la:Stvarno žalosno ako je tako.. na jednom drugom forumu ekipa slične dojmove prenosi (skupo, slaba ponuda, prodaju maglu.. ). Nisam bio da mogu potvrditi.

Pa nek se čude što se po Jakuševcu i sličnim buvljacima, njuškalima, aukcijama prodaje nova vojna oprema po nekoliko puta jeftinijoj cijeni.

Umjesto da su pametni pa napravili ono što i ameri.. vojne otpade sa otpisanom opremom. Kamperi, izviđači, lovci.. bar imaju kome to prodati.

Što se tiče tih novih uniformi, mogli su maknuti ona mala smeđa slova po uniformi (OSRH) i s time dobiti civilnu verziju za prodaju. A ovako im mutikaše po buvljacima mlate tu robu.


@lolorenzo - to da je uniformu HV-a zabranjeno nositi na javnim mjestima nepiše nigdje u zakonu. u zakonu piše da je zabranjeno nositi oznake vojne. problem je što na toj uniformi postoji na svakih 10-20cm malim slovima napisano OSRH između šara uniforme.. e sad ako se baš netko zainati iz njihovih redova mogao bi te ganjati da je to oznaka njihova i da nosis vojnu oznaku. onda bi ti trebao traziti nekakav pravilnik ili pravilo oznaka oružanih snaga pa vidjeti jeli ta oznaka na popisu važećih vojnih oznaka i činova..

Aha nisam to znao ja sam mislio da je uniformu zabranjeno nosit.Jer meni je očev prijatelj,u Zg nosio uniformu iz rata i dobio je kaznu ja mislim 1000kn.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Igsy 24.04.12 17:54

Pa svako 3. seljak u slavoniji nosi gardijsku uniformu iz rata po polju, ulici i birtijama... Treba samo skinit oznake, jer one znače da si u aktivoj službi. Ukoliko imaš oznake na uniformi, a nisi u službi, onda je to lažno predstavljanje.

Koliko ja znam ona mala mapica Hrvatske po digi camo tkanini nije službena oznaka. Za natpis OSRH nisam siguran, jer on ipak nešto predstavlja. No većina krokovih stvari nema taj natpis nego samo mapice HR.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by flecktarn 24.04.12 19:17

Nisam odvjetnik ali mi je to bila želja Otvorena MORH-ova trgovina za civile 478256
Obzirom da baratam često zakonicima....!!!
Ajmo malo analizirat članak Kaznenog zakona RH koji spominje određene slične okolonosti!!
Nošenje uniforme ne mora ostvarit elemente kaznenog djela ako nije postojala namjera pribavljanja koirsiti i nanošenja materijalne štete!! Eh sad..ja kupim uniformu HV-a sa generalskim činovima i šetam po šumi, sretne me lugar i zove policiju...jesam li ja počinio kazneno djelo citirano u ovom članku??? Za lugara jesam, za policajca koji želi napredovanje preko mrtvih ili nezna tumačit zakone ili krivo protumači moju namjeru isto jesam ali na sudu to jednostavno nebi pilo vode!!! Druga je priča obući odoru da bi pristupio na zabranjena mjesta ili ostvario neke koristi od svega toga!! Bitna je namjera i eventualna šteta koja nastupi vašim spremanjem u vojnika ili policajca!! Članak kaže još..TKO SE LAŽNO PREDSTAVI KAO SLUŽBENA ILI VOJNA OSOBA...to je "kvaka 22"...ja hodam ulicom u odori HV-a, zaustavi me VP..i ja kažem tko sam i šta sam, pokažem osobnu..pitaju me zašto nosiš odoru..eto bio sam kod djevojke ...ima fetiš!!! Jednostavno nema elemenata KD-a....pa nije ovo Juga gdje ti je mogao sustav napakovat kazneno djelo podrivanja vojne i obrambene moći države!!! Otvorena MORH-ova trgovina za civile 469245 Definirali smo stavak 1!!

Stavak 2 ovog člaka kaže da moraš učinit neku radnju za koju je ovlaštena službena osoba u odori(vojska i policija npr)..zaštitar isto...lovočuvar, ribočuvar i sl..Npr legitimirat nekoga a nosit policijsko znakovlje, uzet mu osobnu i pitata ga kuda ide i šta radi...itd....međutim čak bi i tu bila olakotna okolnost ako nisi imao namjeru napravit štetu ili ostvarit korist..sve bi to sudac odvagao!! Naravno ako ti se to često događa...možda bi sukladno nekim propisima dobili obavezu liječenja od neke ovisnosti!! Otvorena MORH-ova trgovina za civile 478256
COPY PASTE KZ-a

Lažno predstavljanje

Članak 328.

(1) Tko se lažno predstavi kao službena ili vojna osoba ili neovlašteno nosi kakve znakove službene ili vojne osobe s ciljem da sebi ili drugome pribavi kakvu korist ili da drugome prouzroči kakvu štetu,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko izvrši kakvu radnju koju je ovlaštena izvršiti samo službena ili vojna osoba.
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by flecktarn 24.04.12 19:22

Da napomenem još!!
Ako se građanin predstavi lažno ovlaštenoj osobi....to je opet jedna sasvim druga priča iz jednog sasvim drugog zakona!!! Otvorena MORH-ova trgovina za civile 304316
E sad...još nisam baš potkovan nekim internim pravilnicima OSRH-a, pravilnicima po kojima postupa VP, međutim najgore što vam se može dogoditi je da vam netko piše kaznenu prijavu nadležnom drž. odvjetništvu...ali i to može samo na temelju članka kojeg sam gore zalijepio!! Gore od toga je da sudac ne uzme u obzir vaše fetiše, pa donese presudu koja vam ne ide u prilog!!
Opet naglašavam...sve aktivnosti u odori koje bi se događale su opet stupnjevane na sudu....sve ovisno o šteti i namjeri koja je nastupila ili je mogla nastupit!!
Ako grišim možda ima neki dipl.iur..priznajem nisam sveznalica...neka me ispravi!!
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by lololorenzo 24.04.12 22:16

@flecktarn JAKO LIJEPO si sve to proučio i vidim da se dosta razumiješ u sve ovo.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by flecktarn 24.04.12 22:45

lololorenzo je napisao/la:@flecktarn JAKO LIJEPO si sve to proučio i vidim da se dosta razumiješ u sve ovo.

Nisam se mogao suzdržat!!! Bilo je jače od mene...nisam kriv majke mi!! Otvorena MORH-ova trgovina za civile 592423 Otvorena MORH-ova trgovina za civile 478256
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by pirat 30.11.12 12:12

tamo sam vidio neke cizme Geox za 800kn, djeluju dobro.. netko zna vise o njima..?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by nicknamr 02.12.12 13:34

flecktarn je napisao/la:Da napomenem još!!
Ako se građanin predstavi lažno ovlaštenoj osobi....to je opet jedna sasvim druga priča iz jednog sasvim drugog zakona!!! Otvorena MORH-ova trgovina za civile 304316
E sad...još nisam baš potkovan nekim internim pravilnicima OSRH-a, pravilnicima po kojima postupa VP, međutim najgore što vam se može dogoditi je da vam netko piše kaznenu prijavu nadležnom drž. odvjetništvu...ali i to može samo na temelju članka kojeg sam gore zalijepio!! Gore od toga je da sudac ne uzme u obzir vaše fetiše, pa donese presudu koja vam ne ide u prilog!!
Opet naglašavam...sve aktivnosti u odori koje bi se događale su opet stupnjevane na sudu....sve ovisno o šteti i namjeri koja je nastupila ili je mogla nastupit!!
Ako grišim možda ima neki dipl.iur..priznajem nisam sveznalica...neka me ispravi!!

Stari moj, nisi u pravu: ti kupiš odoru generala, staviš čvarke i nosiš je po smetlištu, ili kako si rekao šumi?
Članak 37.
Vojna osoba nosi vojnu odoru za vrijeme službe, a po osobnom izboru može dolaziti na posao i odlaziti s posla u civilnoj odjeći.
Ministar obrane na prijedlog načelnika Glavnog stožera propisuje: vrstu, kroj i sastav vojne odore; vrijeme, način i prigode u kojima vojnu odoru i pripadajuće vojne oznake nose vojne osobe, umirovljene djelatne vojne osobe te djelatne vojne osobe raspoređene na rad izvan Oružanih snaga.

I u svoje slobodno vrijeme DVO može nositi odoru, ali propisane su prigode kada se mogu nositi, npr. dozvoljeno je nositi odoru za posebne prilike i svečanosti (obilježavanja dana OSRH, Dana državnosti i sl.) pa i za umirovljene vojne osobe - to bi bilo onda kada nije posebno propisano da moraš ili nemoraš i gdje ćeš se i kako kretati ili gdje ćeš zalaziti.

Odavno se nošenje ove standardne radne odore zabranjuje zapovjedima u svoje slobodno vrijeme (pogotovo u ugostiteljske objekte, alkohol+odora nije baš dobra kombinacija) iz raznih razloga da ovdje ne ulazim preduboko u problematiku.

I u službi, DVO pribivaju i raznim civilnim (i vojnim) domjencima, ručkovima, večerama i sl., tada im obično dođe napismeno dress code, ponekad je to obavezno civilna odjeća ponekad službena odora, ako ne i svečana. Ponekad imaš neku svečanost npr. vatrogasne zajednice na koju su službeno pozvani i DVO, u pravilu bi trebalo doći u službenoj odori, ali često DVO dođu i u digitalnoj odori ili čak maskirnoj - woodland.
Pravilnik MO RH za nosenje vojnih odora, jasno odreduje da umirovljena vojna osoba, ima pravo nositi odoru za posebne prilike i svecanosti, svim pripadajuci oznakama, odlikovanja itd., čak i za osobe koji su primili odlikovanja u stranim drzavama (npr zbog sudjelovanje u Nato vjezbe, itd) mogu se nositi s time da se mora nositi i barem jedno hrvatsko odlikovanje.
To je slucaj stranim dragovljcima koji su dolazili 91 92 i koji su prije bili npr u legije stranaca ili drugim vojskama, te oznake specijalnosti i ili odlikovanja se moze nositi.
nicknamr
nicknamr
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 40
Godine : 45
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.09.2011

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Hombre 02.12.12 15:34

nicknamr je napisao/la:Stari moj, nisi u pravu: ti kupiš odoru generala, staviš čvarke i nosiš je po smetlištu, ili kako si rekao šumi?
Članak 37.
Vojna osoba nosi vojnu odoru za vrijeme službe, a po osobnom izboru može dolaziti na posao i odlaziti s posla u civilnoj odjeći.
Ministar obrane na prijedlog načelnika Glavnog stožera propisuje: vrstu, kroj i sastav vojne odore; vrijeme, način i prigode u kojima vojnu odoru i pripadajuće vojne oznake nose vojne osobe, umirovljene djelatne vojne osobe te djelatne vojne osobe raspoređene na rad izvan Oružanih snaga.
Nadam se da se nećeš ljutiti kao neki zato što sam citirao samo dio da ne kopiramo trakavicu milion puta.
U svemu što si napisao spominje se MORH i DVO što znači propisi kako i u kojim situacijama DVO treba odijevati službenu odjeću.
Ovaj thread je pokrenut nošenjem kamuflažne odjeće od strane civila i to bez vojnih oznaka. Bilo kakva odora bez oznaka je ništavna jer oznake na njoj određuju kome pripadaš i što predstavljaš.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Drvo 02.12.12 18:23

Zar nije zabranjena za civile samo uniforma koja je u službenoj uporabi? Ova WOODLAND uniforma koja je bila do nedavno nije ,koliko znam, više u službenoj uporabi vojske nego ova sa digitalnom šarom.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by gibo 03.12.12 6:15

Nije mi jasna jedna stvar. AKO HV ima propisanu odoru sa propisanim znakovima i obilježjima Hrvatske priozvodnje zašto bi se onda kažnjavalo na bilo koji način civil ili umirovljenik koji nosi odoru Američke vojske. A po mome iskustvu umirovljenog 1.dočasnika 2.gbr odora postaje službena onoga trenutka kada su na njoj propisana obilježja i oznake HV, čina i svega što pripada a do tada je obična maskirna odjeća koju možeš kupiti u trgovini. Već sam 12 godina u mirovini pa ne zna nova pravila i zakone ali mislim da se nije puno toga promijenilo.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Guybrush 03.12.12 9:21

Da, bilo koja maskirna odjeća se može slobodno nositi sve dok na njoj ne postoje oznake pripadnosti vojsci, postrojbi, činova itd. Jedino nisam siguran za naše CROPAT uniforme, jer na njima postoji sitno izvezeno OSRH.
Prema riječima aktivnog vojnog osoblja, to isto spada pod oznake, tako da one vjerovatno nisu odobrene za slobodno nošenje, makar sumnjam da će te netko ići zaustaviti i da ćeš biti kažnjen ako nosiš npr samo hlače a ostatak civilnu odjeću, pogotovo ako te netko zaustavi negdje u šumi, divljini itd.
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Otvorena MORH-ova trgovina za civile Empty Re: Otvorena MORH-ova trgovina za civile

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.