FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

sjekira, alat bez kojeg se ne moze

+127
chagalj
Lawman
elvin
GeoVuky
JamesSurv
ZG-Dubrava
duke
Salix
CroPrepper
zuzonja
siga
Wolfy
erdadj
MarLep
Redneck
iron-man
azur.jahic.5
Keltan
jimkukri
tagart
doktor
Jure.
rinos
madWez
ivanv66
ssverko13
laredo
fuzoo
gordon
fusher
macho
Delete
Od1n
Mad Max
nodado
mamac za pecanje
Hombre
markonvs
Black Jack
Frans03
ivek
Inspektor
pirat
Taks
ratomir6
tarpe
lazar
Franco G
Nubilus
gorky
franciscus
sgt bear
Cober
Ikarus
streetmode
Bare
Sivi Oblak
didapatak
Frenky
trolshein
JillValentine
sremac
brdo
vens
Vilcambu
Guru
roguefox
fero
oetzi
explode
antun
čagalj
ben-66
obg
ivo
kengur32
Knife_maniac
Aries
Jolender
robert
Mladen
djomla
nix1909
marinko
damjan
Drvo
rtiduti
Winterwolf
poletan
cutlass
urbana_gorila
.
maxina
baltazar
Quanah
chikaperadetlic
mortimer
lonewolf
redbeard rum
chumaman
Ernest
puls
GAGY
ante5555
Guybrush
Medo Gradela
goxxon
orao
Mraz
DoomsdayST
lololorenzo
NAVIGATOR
2,9,29
chulaf
Migach
Strider
mariobab
Šimun
Login
glock
miles
Fratt
Igsy
Adept
trail master
PJER
yasko
131 posters

Stranica 32 / 37. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next

Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by puls 02.11.14 16:06

A i nezamjenjiva je alatka za tradicionalno držanje "za vratima", ako znate na što mislim.... sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 150683

puls
guru
guru

Broj postova : 2791
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by iron-man 02.11.14 16:40

Upravo se vratih iz šume, bio sam naložio vatricu za kavu, izvadio sam sjekiru iz ruksaka, ali sva drva sam pripremio lomljenjem s rukom i nogom, i tako vratih sjekiru bez da sam ijednom zamahnuo.

iron-man
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 59
Lokacija : Ljubljana
Datum registracije : 29.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by sgt bear 02.11.14 19:41

maxina je napisao/la:Da dodam argument u prilog sjekiri-u našem podneblju se dosta nesuglasitza riješi kada sugovornika nasikiraš,što je nemoguće s drugim alatima.

Upravo suprotno, kolega cijenjeni! "Nasikirati nekoga" je moguće sa bilo čime... ponajčešće postupcima...a bogami i jezikom! Sikira je doduše poput kalkulatora: dobra za obračunavanje. ;-)
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 02.11.14 20:31

iron-man je napisao/la:Upravo se vratih iz šume, bio sam naložio vatricu za kavu, izvadio sam sjekiru iz ruksaka, ali sva drva sam pripremio lomljenjem s rukom i nogom, i tako vratih sjekiru bez da sam ijednom zamahnuo.

naloziti vatru i skupiti par drvaca za kavu..i biti dva tri dana negdje vani ..ne bi to uopće upoređivao..sutra sa majim jopcom idem u sumu na dnevni izlet i ponijeti cu sjekiricu ipak..
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 02.11.14 21:29

ja sjekiru najviše koristim u krugu vikendice ili na gepek kampiranjima iz auta(GB-ice). na hodačkim turama kako sam to već nebrojeno puta napisao najradije nosim Tora ili desetljećima prije tora vjernog fantastičnog CS-ovog trailmastera.
Veliki nož nad sjekirom ima puno prednosti i samo nekoliko nedostataka.
Tor i laplander su fantastična kombinacija.
Mene je kod autorskih sjekira iz naših krajeva također uvijek živcirala ta nedovršenost-nesavršenost, a o BiH nebrendiranim kovačkim uradcima iz bauhausa i sličnih dućana to uopće neću komentirati koliko je to škart roba, dovoljno je reći da bi svakoj drugoj otpala glava već pri prvom cijepanju.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 03.11.14 10:41

Navi uspoređivati sjekiru i nož je kao uspoređivati žlicu i vilicu :-)
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by didapatak 03.11.14 11:30

..potpisujem..uz malu opasku..i jedno i drugo je alat..znači..za što nam treba i kako se znamo koristiti tim alatom..a sad o kvaliteti i upotrebljivosti pojedinih alata..cijenama..možemo ajme..
.. sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 481349
didapatak
didapatak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 300
Godine : 62
Lokacija : baranja
Datum registracije : 29.03.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by iron-man 03.11.14 11:47

Slažem se s navijem, sjekira (ne sjekirica) za oko kuće, eventualno za kamp (kada treba nacijepati puno drva), a za u šumu "na noge" veliki nož, lakše ga je koristiti i sigurniji je za rukovanje, a za ono malo što treba nacijepati može se batonirati. Evo jučer, prije bi mi zatrebala lopatica nego sjekirica!

iron-man
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 59
Lokacija : Ljubljana
Datum registracije : 29.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 03.11.14 13:53

nagledao sam se dovoljno puta kako ti veliki noževi ostaju u futroli oko pojasa a vadi se i koristi ta preteska sjekirica...od Vudelja..Dravanture ...pa do Kestenijade...tako stoje stvari koje cu vrlo rado potkrijepiti slikama jer sam bio tamo,..da smo ovisili o noževima samo..bespredmetno je uopće pričati...hmmmm jedino doduse priznajem..Urbana Gorila bi napravio dovoljno drva nožem :-)
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 03.11.14 14:11

Pjer slažem se da nož nije ni do koljena za neke zadaće sjekiri(zato ih imam nekoliko, sjekira) ali opet pitanje je i kakav je nož. Nije isto mala mora ili neki veliki bowie koji 5-6 cm grane cijepa ko od šale.
Dakle ja sam govorio o usporedbi velikog noža u mojem slučaju Tora sa recimo sjekirom kamperske veličine pogodnom za nošenje u ruksaku. Sasvim nam sigurno na hodačkoj turi od 3-4 dana neće biti potrebno obarati stabla, uloga u kojoj bi se sjekira sigurno bolje snašla.
Dakle govorim o tome da je za mene na hodaćkom izletima veliki nož bolja opcija upravo zato jer na takvom putu ima puno više potrebe za zadaćama namjenjenih nožu nego sjekiri a oni malobrojni zadaci za koje bi trebali sjekiru solidno će odraditi i velik nož.
Vudelja, Dravantura i Kestenijada upravo spadaju u kategoriju gepek izleta gdje smo zapravo vrlo blizu mjesta gdje su nam parkirana vozila, niti sat vremena hoda do njih,  pa nije veliki problem dovući i veliku sjekiru štednjak i slično.
Sjekiru bi eventualno nosio na zimski hodački izlet za koji znam da neću spavati u domu ili skloništu nego u šatoru ili improviziranom bivku. Mada sad kad razmišljam vjerujem da bi čak i u tom slučaju radije nosio veliki nož i pilu.
Sjekiru bi definitivno imao sa sobom da idem negdje statično na dva tri mjeseca pa da znam da ću graditi solidniju kolibu-brvnaru koju će trebati grijati ili na recimo putovanje rijekom drvenim čamcem i slično.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 03.11.14 14:21; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 03.11.14 14:21

u svakom slučaju slažem se sa svojim prijateljem Navigatorom...stvar osobnog izbora i afiniteta...svakome prema osobnom ukusu..a sto se tice batoniranja i kojekavih kerefeka...dobro bi se nasmrzavao dok se drvo ne pripravi..niti sam se ogrijao na ograncima vec na kvalitetnom i debelom drvu a na njemu sa noževima modu se pisati samo inicijali..pila da u svakom slučaju..eka viking..sa Risom kada sam bio nisam mogao vjerovati koliko je dobar alat..
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by MarLep 26.01.15 12:20

yasko je napisao/la:Koje su najbolje? Kakva izrada je najbolja? koja marka? Drška? Metal?..

prezivljavanje i buscraft su dvije razlicite stavke ,za prezivljavanje je namjenjeno imat sto manje korisnih stvari te najcesce to su one stvari koje nosimo kao edc...a buscraft je prakticki vjezba za prezivljavanje u kojoj  mozemo si pomoc svim alatima koji su nam potrebni.....


sjekira je uz noz jedno od najpotrebnijih  alata (orudja) u bushcraftu...ima razlicitih modela i vrsta to jest sve ovisi o duzini drske i raznolikosti glave (djela kojim se sjece) ...


sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Axes

posto je najjednostavnija  za nosenje najcesce se susrecemo sa malim sjekirama koje su lagane i jednostavne za nosit...kao naprimjer

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 SAW10H

u danasnje vrijeme ima dosta "kamp" sjekira ali njihova kvaliteta nazalost nije bas pretjerana jer  drske su im radjene od plastike ili aluminija tako da vrlo lagano dolazi do puknuca



sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 757yw

ima razlicitih modela i razlicitih  proizvodjaca... ja imam jednu rucno kovanu glavu kupljenu u BIH..pa me zanima sta i o tome mislite?



koja su vasa misljenja i koje sjekire koristite??

Na linku http://www.kresevo.net/talk/ možete pod "proizvodi" vidjeti proizvode poduzeća "TALK" d.o.o. Kreševo koje proizvodi razni alat za domaćinstvo, industriju, poljoprivredu i željeznicu. Možda neki od proizvoda već posjedujete u svojoj kući

MarLep
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 58
Lokacija : Kreševo, BiH
Datum registracije : 26.01.2015

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 26.01.15 21:39

yasko je napisao/la:Koje su najbolje? Kakva izrada je najbolja? koja marka? Drška? Metal?..

u danasnje vrijeme ima dosta "kamp" sjekira ali njihova kvaliteta nazalost nije bas pretjerana jer  drske su im radjene od plastike ili aluminija tako da vrlo lagano dolazi do puknuca

Baš si našao koga ćeš citirati. Mora da je te "plastične" drške vidio samo na slikama jer da je probao ne bi mu palo na pamet nešto tako napisati.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 07.03.15 20:35

Hombre..citirao je mene to jest ja sam zapoceo temu tim pitanjem...koristio sam hrpu sjekira..ima plasticnih koje pucaju ima plasticnih koje nema sanse da puknu...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by erdadj 08.03.15 18:58

Ja koristim ovu Fiskarsovu s plastičnom drškom, fantastična je.
Jedino je oštrica izuzetno oštra ali jako osjetljiva na udarce po kamenu i sl. Inače, reže ko britva, svinjsku kost u jednom udarcu prepolovi


Zadnja promjena: erdadj; 08.03.15 20:21; ukupno mijenjano 1 put.

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 08.03.15 19:50

yasko je napisao/la:Hombre..citirao je mene to jest ja sam zapoceo temu tim pitanjem...koristio sam hrpu sjekira..ima plasticnih koje pucaju ima plasticnih koje nema sanse da puknu...

Isto kao da si rekako kako si koristio hrpu noževa od istih materijala različitih proizvođača. Ovi rijetki kod mene koji ih imaju i ostatak ekipe s foruma nikad neće reći da je plastična loša ako je dobar proizvođač, a opet ima stručnjaka koji bi je slomili da je ne znam od čega.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 08.03.15 22:55

Bas zato i je postavljena tema kako bi ostali iznjeli svoja misljenja i testiranja ,poznatih i manje poznatih brendova sjekira ,te prikazali samim time nedostatke i prednosti....nekad cijena ne znaci kvaliteta....
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Wolfy 08.03.15 23:30

Koliko ovo ima smisla? djeluje dobro, a puno jednostavnije za nosit

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 FB-as-a-hatchet-b
Wolfy
Wolfy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 36
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 22.01.2015

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by puls 09.03.15 21:50

Jednostavnije od čega?

Kompliciranije od noža a nema dovoljno mase da bude sjekira.......da ne spominjem nepraktičnost ovog vezanja......
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ivo 10.03.15 8:21

Podupirem stav uvaženog kolege Pulsa. Potpuno.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by siga 10.03.15 8:27

Ovo čudo svezati na štap, a da bude čvrsto i upotrebljivo i da se ne okreće i klima i što već ne, je prava umjetnost u idealnim uvjetima, a kamoli u survival situaciji... sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 865284
Mislim da je ovo već negdje na forumu netko pokazao, isto nije baš pokupilo najbolje komentare...
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ivo 10.03.15 8:31

Već pri prvom dobro odmjerenom udartzu u Goksonovu ličku glavudžu, cijela konstruktzija bi se potpuno raspala.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by maxina 10.03.15 20:11

siga je napisao/la:Ovo čudo svezati na štap, a da bude čvrsto i upotrebljivo i da se ne okreće i klima i što već ne, je prava umjetnost u idealnim uvjetima, a kamoli u survival situaciji... sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 865284
Mislim da je ovo već negdje na forumu netko pokazao, isto nije baš pokupilo najbolje komentare...

Potpuno se slažem.

Btw,naš kolega Navigator nam je napomenuo da je naišao na reklamu za ovaj "alat" i zaključili smo da,osim za rezanje bureka,nije neka sreća.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Mraz 10.03.15 21:22

...od sada i u lokalnoj pekari!
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 10.03.15 21:50

Koliko sam vidio cijena nije baš zanemariva.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by maxina 10.03.15 21:52

Hombre je napisao/la:Koliko sam vidio cijena nije baš zanemariva.

Al kada vidiš kako prereže burek,pitu ili gibanicu u survajvl situaciji nije ti žao izbrojat toliko dolarsa.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by goxxon 10.03.15 22:01

atax pizza cutter
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by puls 10.03.15 22:43

ivo je napisao/la:Podupirem stav uvaženog kolege Pulsa. Potpuno.

Odveć hvala komšija.
Vaša podrška mi u mnogome imponuje. sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 611886
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Mraz 08.08.15 15:17

Od nedavno sam i ja vlasnik GB sjekirice sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 747986 Naravno, čim sam ju dobio sam morao "doraditi" pa sam izravnao stražnji dio glave, napravio kožni štitnik i omotao dršku. Kožni štitnik je napravljen "za prvu" da vidim kako će to uopće funkcionirati pa se nisam zamarao detaljima. Drška je omotana kudeljom i premazana lanenim uljem. Ne klizi u ruci a komad iste te kudelje fino gori kada se zapali pa može poslužiti i kao fitilj.

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 11811471_10205764892255758_5399117212334850561_n

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 11870636_10205764890055703_2437895040810611947_n

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 11846776_10205764890135705_5049092124138764216_n
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by zuzonja 09.08.15 4:21

Fiskars x15 sikira. 300kn na INA pumpama. Isplati li se ili ne? Najjeftinija x15 u HR bi bila di i koliko?
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by erdadj 10.08.15 7:34

Mislim da vrijedi, imam manju X10 mislim da je model (već sam zaboravio sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 478256 i to je oštro kao britva.
Cijepat drva s njome ili tako nešto sitno raditi kad ideš na pecanje, planinarenje i slično je neprocjenjivo.

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 32 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 32 / 37. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.