FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

sjekira, alat bez kojeg se ne moze

+127
chagalj
Lawman
elvin
GeoVuky
JamesSurv
ZG-Dubrava
duke
Salix
CroPrepper
zuzonja
siga
Wolfy
erdadj
MarLep
Redneck
iron-man
azur.jahic.5
Keltan
jimkukri
tagart
doktor
Jure.
rinos
madWez
ivanv66
ssverko13
laredo
fuzoo
gordon
fusher
macho
Delete
Od1n
Mad Max
nodado
mamac za pecanje
Hombre
markonvs
Black Jack
Frans03
ivek
Inspektor
pirat
Taks
ratomir6
tarpe
lazar
Franco G
Nubilus
gorky
franciscus
sgt bear
Cober
Ikarus
streetmode
Bare
Sivi Oblak
didapatak
Frenky
trolshein
JillValentine
sremac
brdo
vens
Vilcambu
Guru
roguefox
fero
oetzi
explode
antun
čagalj
ben-66
obg
ivo
kengur32
Knife_maniac
Aries
Jolender
robert
Mladen
djomla
nix1909
marinko
damjan
Drvo
rtiduti
Winterwolf
poletan
cutlass
urbana_gorila
.
maxina
baltazar
Quanah
chikaperadetlic
mortimer
lonewolf
redbeard rum
chumaman
Ernest
puls
GAGY
ante5555
Guybrush
Medo Gradela
goxxon
orao
Mraz
DoomsdayST
lololorenzo
NAVIGATOR
2,9,29
chulaf
Migach
Strider
mariobab
Šimun
Login
glock
miles
Fratt
Igsy
Adept
trail master
PJER
yasko
131 posters

Stranica 37 / 37. Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 09.04.21 12:36

Cijena joj nikad nije bila 400kn. To što smo je mi tako plaćali to je nešto drugo.

"Držalici" na onom "kupusu" iznad se nista mece dogoditi. Ne siječeš držalicom već s bridom glave.

Šimun
guru
guru

Broj postova : 2747
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by puls 09.04.21 15:48

Uuu, kakva napeta rasprava....toliko postova u jednoj temi ne vidjeh već 5 godina....
Sad sam tek vidio, idem po kokice i čekam nastavak.... sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 469245

Da ne budem skroz off, iznijet ću i svoje opažanje....
Obožavam drvene sjekire, sve doma su mi takve, kužim i ove skupe i slažem se da su odlične...
Ipak u autu držim godinama plastičnu Fiskars (nešto tipa X10), jer mi ne treba često a želim je imati (nek se nađe). Tu je izložena svemu, na ekstremnim vrućinama, hladnoćama, vlaga i prljavština....nije mi je žao i uvijek će odraditi što treba...

Smatram da svaka ima svoje prednosti i ne isključuje drugu...

A tko god ima Fiskars, Husku, GB, Hult i slične; nema problema sa sječenjem i cijepanjem i ne treba se bojati preživljavanja u najsurovijim dijelovima Hrvatske udaljen sat hoda od najbliže babe...

Sjekire iz mas produkcije tipa 40-50 kuna su već druga priča i ne idu u istu rečenicu s ovima gore...
A većini će i one nešto odraditi...

Zato, samo mirno... sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 393492
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Marko 09.04.21 16:40

Bome je napeto. Imam ako se ne varam Fiskars X5 i X7, niti jedne zamjerke na njih. Kužim ovaj dio da nemaju dušu i slažem se s tim, i ja bi volio GB, ili bilo kaj od navedenih gore, ali nisu na redu, otom potom. Nego primjetio sam da se spominju male sjekire uglavnom, i pobogu kako slomiti dršku na tim sjekirama ako se koristi pravilno, i ako nije limun u pitanju, odnosno greska u proizvodnji? To mi je opet rasprava da ako mlatis po nozu koji v leđima ima 2,5mm s macolom nebu bas sjajno, karikiram naravno. Ali svaki alat ima svoju namjenu, tak i sjekire. Ali ako vec pukne drska, ili se glava rasklima, svakako bih volio imati klasicnu sjekiru, i nije neka nauka sanirati taj problem problem na terenu, barem privremeno. Od survival đira, univerzalnih alata i slicnih stvari sam davno odustao tako da se uvijek prikladno opremim. U svakom slucaju drago mi je vidjeti malo života na forumu i za kraj thumbs down za apple, godinama ga koristim na dnevnoj bazi zbog posla, bas nedugo stigel novi iMac pro 27, osim kvalitetnih ekrana ja mu zasad nisam detektiral prednosti u odnosu na pc da opravda tu cijenu, doduse nema veze s temom ovo sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 659728
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 09.04.21 20:34

Trooba, molim te, zar nije GB upravo poznat po tankom profilu sječiva?!? A fiskars upravo suprotno, po izrazito klinastom profilu prikladnije za kalanje??

Što se tiče one gransforsice, ona ima stvarno ozbiljan problem jer se godovi ne pružaju duž cijele drške. Da je to scandinavian forest axe a ne small forest axe odnosno da ima dužu dršku, garantirao bi puknuće. Ovako ne garantiram, može i nemira, ali opet ja osobno bi to mijenjao s obzirom da koristim sjekire maltene svakodnevno i ne štedim...

Evo malo da ubacimo još jednog igrača u utrku:
https://www.etsy.com/listing/789851997/hand-forged-outdoorpack-axe?ref=shop_home_feat_4&frs=1

Btw, stigla mi je konačno jedna zanimljiva sjekira. Švapski dizajn korištena za sječu u Schwarzwaldu. Takvu još niste vidjeli, garantiram! Više o njoj kad ju poslikam i kad se završi ova rasprava tako da ne prekidam 😊
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by termit520 10.04.21 15:29

ivo je napisao/la:
termit520 je napisao/la:pa, kolege, ja mislim da je sjekira alat bez kojeg se moze naravno.....moze li mi iko na ovom forumu dokazati da je koristit sjekiru na ijedan moguci nacin bolje, brze, ili ikako produktivnije nego koristit preklopnu pilu naprimjer, ili ikakvu vrstu pile,i dobar noz? Ja shvacam da je sjekira ipak sjekira, naravno da volim sjekire ali....vrijeme ide, a stari alati su ipak stari sa razlogom.

Živili, kolega Termit !
Kako žena i cure ? Kako pas ? Jeste li uvjerili Paddyje da je bevanda piće s mnogo više duše od piva ?
Što se tiče ovoga gori, evo , ja bih se usudio. Recimo, za nacipat drva, ili triješće... Ili griješim sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 676815  ?

Evala sjor Ivo.....svi su ok, i zena, i cure i pas, pas je lud potpuno, to obozavam kod njega, bas nikidan je prova ubit susida irca....jer mu je njegova pudlica utekla u moj dvor....sricom za njega nije on bija meta nego njegov pas, a posto ga je uvatija na prsa, onda ga je moj pas samo bacija na pod.....hahhahahaha, covik od 110 kila je letija na leda jedno 3-4 metra, sricom ja vezem na konop pasa u vrtal pa mu nije veliki domet. A irci ko irci - budale. Ma ja ne pokusavam naucit irce nista o bevandi, to je ko da pokusavas naucit pasa atomsku fiziku....ali ipak sam ih naucija da su Dalmatinci stvarno sjebani likovi, to svi znaju, i policajac me zaustavija u prometu pa kada je dozna odakle sam reka je da smo svi iz Dalmacjije u qurtzu, i da mogu samo nastavit. Nije ovo bas tema bila vezano za sjekire, ali kada sjor Ivo nesto pita onda moram odgovorit.
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 11.04.21 11:14

I meni je drago da je forum malo živnuo sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 478256
Šimun istina baš sam pogledao u bilješke 2011g GB SFA sam platio ne 400 nego 450kn. Osnovna cijena je bila 500 kn ali sam kao stalni klijent još dobio i 10% popusta. Tada su me na forumu spočitavali da sam lud što sam toliko love dao za te neke GB sjekire.

Slažem se da su fiskarsove sjekire potpuno zadovoljavajuće za manje više sve zadaće oko kuće vikendice. Idealne za drvarnicu, za ostaviti i zaboraviti bez ikakvog održavanja. Mislim da ovdje poput gospodina Troobe neki komentiraju gorljivo a da neku kvalitetniju sjekiru poput GB-a i sličnih nisu nikada ni imali u rukama ili njome radili. To bi bilo kao da ja tvrdim da je moja Honda Civic bolja ili barem jednako dobra kao Audi A8 zato jer je 4 puta jeftinija a da pritom spomenutog Audia nisam nikada vozio. Ni nisam ga vozio sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 478256 .

Razlika je u iskustvu korištenja, kvaliteti ali i namjeni. Teško je netkome spoznati prednosti i kvalitete ako ih nikada osobno nije osjetio.
Koristio sam sve vrste sjekira i bosančice za 50 kn i kranjske za 150 i Pevec sjekire za 49.99, Fiskarsice ali i švedske kovane s drvenim ručkama. Nema do Šveda! Sad netkome je to skupo platiti i ta kvaliteta mu već unaprijed ne opravdava cijenu. Ja sam ih kako sam ranije rekao kupio dok su bile više nego duplo jeftinije. Da ih kupujem sada ne bi ih kupio 5 nego bi kupio jednu ili dvije ali su mreni nezamjenjive i znatno bolje od bilo koje druge.

Već godinama skoro sam svaki vikend s obitelji i prijateljima na izletu u prirodi, osim zadnja dva vikenda jer sam ozlijedio nogu. Sjekiru uvijek nosim sa sobom. Bilo da se radi o hodačkom, veslačkom ili biciklističkom izletu. Postali smo kao aboriđini, izlet nam nije izlet ako ne palimo vatru sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 478256 .A za vatru uvijek je tu nož pila i sjekira. Iako bi poslužila svaka oštra i dobro nasađena ali ima nešto u tome kada iz ruksaka ili bisage izvadim krasno kovanog šveda kojim je svaki zamah uživancija.


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 11.04.21 15:17

Ono što ja govorim jest da ima "krasno kovanih" i kod nas, samo treba znat pronaći!

Nego, evo da napišem nešto o "planinskoj sjekiri" (gebirgsbeil) ili "vučjoj obarajućoj sjekiri" (wolfacker fallaxt) kako je zovu u Schwarzwaldu. Ovako nešto naši krajevi ne poznaju. To je vrlo stari oblik dugačke sjekire koja se specijalno koristila samo za obaranje stabala u vrijeme dok su se šume još uvijek krčile ručno. Karakteristična je za područje Schwarzwald, južnu Njemačku, Švicarsku i zapadnu Austriju, odnosno uglavnom Alpske dijelove tih država. Svojom geometrijom ona je jednostavno stvorena za sječu, a ako pridodamo 1900g njemačkog čelika na dršci od skoro jedan metar - ja joj ne bih stao na put. Možemo reći da je to sjekira koja je zaslužna za razvoj njemačke industrije. Ono što je neki True Temper double bit u SAD-u, to je ova sjekira u Njemačkoj. Jednostavno posjekla je sve što se posjeći dalo. Nisu se proizvodile niti prodavale masovno, svaki drvosječa imao je jednu koju je čuvao kao oko u glavi. Često su se nasljeđivale s koljena na koljeno u obitelji. Zbog svega toga danas ih je izuzetno teško pronaći. Čak je teško pronaći i fotografije na internetu. U nastavku vam dajem par slika ove koju sam se ja Božjim čudom domogao. Mijenjao sam dvije sjekire, vrhunsku vintage Jeklo Ruše kranjsku (carniola/krainer/belovar kako god želite) sjekiru te Ochsenkopf Bavarian pattern (ultra rijetko a i kvalitetno), obje otprilike iste mase kao i ova, za jednu. I još par slika iz dobrih njemačkih filmića na YouTubeu gdje prikazuju kako su se to nekada sjekla i izvlačila drva u spomenutom području.
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Img_2032
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Img_2033
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Screen16


GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 11.04.21 15:19

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Screen19
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Screen18
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Screen17
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 11.04.21 15:20

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Screen20
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 11.04.21 15:28

Možete primijeniti na ovim slikama iz filmića da svaki drvosječa ima dvije sjekire. Jednu za sječu, upravo ovu koju predstavljam te još jednu koja je bila najčešće Rhineland ili Harzer pattern koje su korištene kasnije kad je drvo oboreno, za sječu grana i za oblikovanje vrhova trupaca kako bi se lakše spuštali niz brdo...
Vidimo da su profesionalci koristili razne sjekire za različite poslove (a ovi su doduše i dosta slični) tako da nemojte misliti da jedna sjekira može napraviti sve. All around ne postoji. Odnosno može postojati, ali gubi zasigurno performanse u svim područjima. Ne može sjeći i cjepati istodobno na vrhunskoj razini, eventualno prolaznoj
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 11.04.21 15:36

Da.. Samo šta su slike stare stoljece.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 11.04.21 15:49

Stoljeće da, zlatno vrijeme drvne industrije i proizvodnje sjekira
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by erdadj 12.04.21 8:12

Da se i ja ubacim u raspravu sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 747986
Imam malu Fiskars sjekiru za usitnjavanje ali mi je premalena.
Trebam neku sjekiru "srednje" veličine za povremeno cijepanje drva kad roštiljam i sl.
Da li je Fiskars X25 dobra za takve posliće?
Ima li neka povoljnija alternativa?

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by GeoVuky 12.04.21 8:42

erdadj, i više nego dobra. Taj posao obaviš i s bilo kojom kupljenom u Bauhausu/Pevecu a proći ćeš puno jeftinije
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ivo 12.04.21 8:59

erdadj je napisao/la:Da se i ja ubacim u raspravu sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 747986
Imam malu Fiskars sjekiru za usitnjavanje ali mi je premalena.
Trebam neku sjekiru "srednje" veličine za povremeno cijepanje drva kad roštiljam i sl.
Da li je Fiskars X25 dobra za takve posliće?
Ima li neka povoljnija alternativa?

Više nego dobra. Sada imam u autu X11, a u kućici na gruntu X21. Ova najmanja (X nešto, mislim XXS...) je u ruksaku kod prijatelja Dejana, koji je češće u lovu od mene. Za moje potrebe, izvrsne sikire.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Mraz 12.04.21 19:44

GB iz prijašnjeg posta nije moja, da se razumijemo. Ja sam svoju Husqvarnu platio 300kn prije par godina i to sam imao sreću (sorry Duby) da naletim na staru seriju po staroj cijeni. Toliko mi je sjela da sam svoju GB Small Forest Axe poklonio jer mi je ta bila.. "ni vrit ni mimo". Imaš sjekiru a nemaš.



Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by zuzonja 13.04.21 0:38

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Img_2033
Fiskars 😉
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Trooba 15.04.21 15:43

Kako već rekoh, tuđe mišljenje poštujem, ali isto tako ostajem pri svojem...

Sumnjam da bi nešto drugo za slične pare izdržalo ovakav režim korištenja:

https://youtu.be/KrmPdPOJH8Y

Evo i čuveni Gerber / Fiskars vs. GB test:

https://youtu.be/KVdUuTAMv3g

S obzirom na činjenice koje proizlaze iz ovakvih (i mnogo sličnih) iskustava logično je zaključiti kako je Fiskars za sve realne potrebe i namjene zapravo nenadmašna kupovina (bar za naše uvjete).
Trooba
Trooba
bebač
bebač

Other / Decline to state
Broj postova : 11
Godine : 38
Lokacija : Zgb
Datum registracije : 01.04.2021

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Fratt 19.04.21 10:36

A kaj je s mojom Praktik tools fejkušom fiskarsice?
U survival situaciji kad dolaze gosti na roštilj a drva još nisu nacjepana pokazala se na nivou.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 23.04.21 12:41

Da to su najgore situacije kad nenajavljeno banu gosti na roštilj a nema nacjepanih drva sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 478256
To je u rangu zombi apokalipse. Tada drhtava ruka poseže za bilo čime oštrim. Mislim da u takvoj situaciji nisi uračunjiv i kompetentan objektivno ocijeniti rezni alat jer tada ti je svaki dobar.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 37 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 37 / 37. Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.