FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Najbolji terenac - Page 11 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Najbolji terenac - Page 11 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Najbolji terenac - Page 11 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najbolji terenac - Page 11 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najbolji terenac - Page 11 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najbolji terenac - Page 11 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najbolji terenac - Page 11 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najbolji terenac - Page 11 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najbolji terenac - Page 11 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najbolji terenac - Page 11 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najbolji terenac - Page 11 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najbolji terenac - Page 11 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najbolji terenac - Page 11 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najbolji terenac - Page 11 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najbolji terenac - Page 11 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najbolji terenac - Page 11 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najbolji terenac - Page 11 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najbolji terenac - Page 11 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najbolji terenac - Page 11 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najbolji terenac - Page 11 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najbolji terenac - Page 11 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najbolji terenac - Page 11 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najbolji terenac - Page 11 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najbolji terenac - Page 11 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najbolji terenac - Page 11 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najbolji terenac - Page 11 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najbolji terenac - Page 11 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najbolji terenac - Page 11 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najbolji terenac - Page 11 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najbolji terenac - Page 11 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najbolji terenac

+95
OrMar
siga
zhrvoje
Jones32
Hombre
Svizac
Keltan
gorky
maxina
puls
termit520
SmitoBona
Redneck
poljičanin
FrankyRC
duke
Inspektor
madWez
mamac za pecanje
blinddog
simbad
Simke
goxxon
flecktarn
Frenky
niner.alpha
forestpk
pirat
glock
Guybrush
ivo
RubberDuck
Mad Max
nordfjord
gomar
marinko
miles
rox
cutlass
Nemanja88
Alexander
hrvac98
ksian
Ito Ogami
Target
Elp
Aquaman
divlji grab
mrkva4
rolly
RoundMan
StArKa
Drvo
Levi
hankok
jratko30
Fratt
Ikarus
grisport
Julio
gordon
Pole
Marko
Dukati
Jedan
kengur32
Adept
rafter
palac
cro-josip14
Jolender
damjan
jenny
Aries
zippo
Wild Wolf
tigi
maks1969
Mraz
Mandić
forestman
avantura
kile_
Quanah
Stule
D@nijel@
LUKSA
M5
Deda
Antonio Antrić
ggliga022
Mladen
LEGION66
Damir
ficovk
99 posters

Stranica 11 / 18. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next

Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 23.10.12 19:00

Fratt je napisao/la:Znalci,sto mislite o Ford Rangeru 2.5 dizel,jel valja sto takav terenac,razmisljam da ga uzmem za lov i drndanje po grabetinama?




ja mislim sve najbolje.

to je ustvari mazda b serije

pikap, otraga federi ko na tamiću, naprijed torzionke, klasika.

motor 4 cl. zastario, osamdesetak konja, malih japanskih, ide na ložu ako treba.

ako ga bivši gazda ili gazde nisu zloupotrebljavali, pretovarivali, neodržavali i sl. za navedene potrebe (lov i drndanje po šumskim putevima) je idealan.

obrati oažnju na uključivanje prednjeg pogona, ako dobro pamtim, to je kombinacija el. ventila i vakuma, zna zezati.

vidi da nema zračnosti na križevima kardana, da se ne čuje koji homo zglob kod uključenog prednjeg pogona (ako je oštećen čuje se kad smotaš volan i kreneš), pogledaj u kakvom je stanju akumulator, auspuh, amortizeri, vidi jel ima lufta na volanu itd.

takve stavri znaju koštati dodatnih soma evropskih novaca.

i računaj da trebaš kupiti mt gume, ako misliš u šumu.

Frenky
spikač
spikač

Broj postova : 905
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Fratt 23.10.12 19:38

To Vas pitam kolega Frenky,hvala na iscrpnom odgovoru! Najbolji terenac - Page 11 393492
Budite slobodni još nabaciti koju o Rangeru.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 23.10.12 22:02

Fratt je napisao/la:To Vas pitam kolega Frenky,hvala na iscrpnom odgovoru! Najbolji terenac - Page 11 393492
Budite slobodni još nabaciti koju o Rangeru.



nema na čemu, nisam imao nikad rangera, ali je prijatelj imao mazdu b 2500, koja je ustvari identična rangeru.

tako da neznam bog zna kaj o tom autu, ali vozio se ovaj s njim po šumi s nama ostalima.

iako je to vrijeme pred jedno 13-14 godina, kad smo svi vozili više manje standardne aute i imali na tri auta jedno vitlo, vozilo se po sljemenu i to prilično ekstremno.

tako da mogu tvrditi sa sigurnošću da je taj auto sposoban za offroad.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by divlji grab 26.12.12 11:51

Frenky je napisao/la:
Fratt je napisao/la:To Vas pitam kolega Frenky,hvala na iscrpnom odgovoru! Najbolji terenac - Page 11 393492
Budite slobodni još nabaciti koju o Rangeru.



nema na čemu, nisam imao nikad rangera, ali je prijatelj imao mazdu b 2500, koja je ustvari identična rangeru.

tako da neznam bog zna kaj o tom autu, ali vozio se ovaj s njim po šumi s nama ostalima.

iako je to vrijeme pred jedno 13-14 godina, kad smo svi vozili više manje standardne aute i imali na tri auta jedno vitlo, vozilo se po sljemenu i to prilično ekstremno.

tako da mogu tvrditi sa sigurnošću da je taj auto sposoban za offroad.

Poštovanje, možeš li mi dati neki savjet oko pickupa. Vidio sam ih neke na cesti tipa mazda, mitsubishi, pa imaju i manji tipa škoda, vw polo pickup, novije dacije itd. Zanima me koji je dobar u omjeru cijena/kvaliteta i naravno da nije nov, 10 godina i više (da je i za cestu i za srednji makadam).

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 26.12.12 12:05

divlji grab je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
Fratt je napisao/la:To Vas pitam kolega Frenky,hvala na iscrpnom odgovoru! Najbolji terenac - Page 11 393492
Budite slobodni još nabaciti koju o Rangeru.



nema na čemu, nisam imao nikad rangera, ali je prijatelj imao mazdu b 2500, koja je ustvari identična rangeru.

tako da neznam bog zna kaj o tom autu, ali vozio se ovaj s njim po šumi s nama ostalima.

iako je to vrijeme pred jedno 13-14 godina, kad smo svi vozili više manje standardne aute i imali na tri auta jedno vitlo, vozilo se po sljemenu i to prilično ekstremno.

tako da mogu tvrditi sa sigurnošću da je taj auto sposoban za offroad.

Poštovanje, možeš li mi dati neki savjet oko pickupa. Vidio sam ih neke na cesti tipa mazda, mitsubishi, pa imaju i manji tipa škoda, vw polo pickup, novije dacije itd. Zanima me koji je dobar u omjeru cijena/kvaliteta i naravno da nije nov, 10 godina i više (da je i za cestu i za srednji makadam).


pokušaj definirati za što ti točno treba.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by divlji grab 26.12.12 13:09

Treba mi pickup koji ima veći koš iza, sa dva glavna i iza dva pomoćna sjedala. Malo veći koš u koji mogu ubaciti motornu pilu, kosilicu, sadnice, drva, nekoliko vreća cementa i vapna. A opet da mogu s njim i u grad, na posao i sl. Vidio sam takve marke Mazda i Mitsubishi.

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 26.12.12 17:56

vidi grab, imaš veće i jače pikape, načelno sa 4 pogona, kao što su mitsubishi L200, nissan navara ili neki stariji model, mazda B50, toyota hilux, defender i slične i manje sa 2 pogona, od kojih neke si i pobrojao.

prvo moraš znati da je pick up vozilo registrirano kao teretno, pa je samim time i registracija skuplja, a i ne možeš prenjeti bonus na osiguranju koji imaš (ako ga imaš) sa osobnog vozila.

registracija je načelno skuplja nego za osobni auto.

veliki pikapi, koje sam naveo, osim toga i dosta troše, to su teški automobili, treba računati sa cca 12l potrošnjom, ako je takav ato stariji i s time da je krcan i korišten, pa treba računati i sa troškovima popravaka.

mali pikapi, kao caddy su jeftiniji, manje troše, manja im je nosivost, kubikaža i konjaža, pa su time jeftiniji za registraciju i tankiranje, ali su skučeni po pitanju putničkog dijela.

teško mi je sad reći ovaj ili onaj auto, ali kad gledamo uloženo i dobiveno, meni se čini da je najpovoljniji omjer kod daćije logan pick up-a, a od većih ili mazda B50 ili nissan D22.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Simke 26.12.12 18:14

Dizel,sto manja potrosnja,sto manje elektronike,godina proizvodnje 80-95. 4x4,obavezna generalka motora,zamjena svih vaznijih djelova.Ostalo po ukusu,kao vanjske rezervne gume,cekrk naprjed,galerija,manja ili odgovarajuca prikolica. To bi bio neki moj terenac.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by divlji grab 26.12.12 19:03

Pa, vjerujem da bi čak Dacia Logan bila primjerena za moje potrebe. Jedino što mogu sjesti samo dvije osobe, ali ne možeš sve dobiti. Glavno da je malo viša karoserija tako da mogu otići u brda i natovariti je alatom i potrebnim sadnim materijalom. Samo još treba vidjeti za koje se novce može naći.

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by simbad 28.01.13 1:55

Pozdrav svima.
Čitam vaše postove i rekoh da i ja podelim svoje iskustvo. Zbog prirode posla vrlo često sam na off road terenu i pritom sam vozio dosta terenaca, pa cu ovom prilikom opisati svoje iskustvo sa njima:
- Land Rover Defender 2,5L td. 2004g. posto su sa njim poceli, pa i ja da pocnem sa njim. Terenac koji sam izbegavao da vozim iz razloga sto je vrlo zamoran za voznju, kvacilo mu je nezgodno postavljeno, vrlo skucen prostor za vozaca, na off road-u je Ok, ali ima i boljih od njega, prednost mu je bila zakljucavanje zadnjeg diferencijala, ali i sam taj diferencijal mu je velika mana, u sred voznje je zakucao (kao zavaren) i ljudi su se prevrnuli sa njim, srecom bez posledica.
- Toyota Hilux 2,5 D-4D, 2008.god. Udoban auto za duzu voznju, vrlo dobar na off road terenu, mozda mu je mana sto je malo duzi pa u krivinama mora dosta da se manevrise. Mana mu je sto nema zakljucavanje diferencijala i mozda kome smeta kamijonski zvuk motora a i ponasanje u polasku kao kod kamiona, a i fali mu malo snage tako da je verovatno bolji izbor 3.0 D-4D.
- Isusu D-MAX 2.5td i 3.0td oba 2007. Po meni su uopsteno gledano najbolji pick up-ovi, udobni, prostrani, dobri su kako na asfaltu tako i na terenu. Motori su im vrhunski i jedni od naj elastisnijih motora koje sam vozio, uopste nema potrebe za cestim menjajnem brzina. Jedina mana je sto im je reduktor na dugme, pa nekad nece odmah da uhvati, ali i za to ima fora.
- Micubishi L200 2,5td jedan stariji model 2002 i novi model 2007 i 2010. Stari model je OK auto dobar je na terenu ide lepo, mana mu je sto je zadnja klupa cudno posravljena i vrlo neudobna. Novi model je skroz druga prica i sto se tice off road-a najbolje se pokazao od svih terenaca. Malo je uzi od Hiluxa i D-MAXa pa mu je to mozda i prednost, sa njim sam izlazio gde Hilux i Niva nisu mogli da izadju.


Sutra nastavljam posto je sad malo kasno... Pisacu i o Mazdi BT50, Nissan Terano II i Navara, Subaru Forester (mada to nije klasican terenac) i najzad UAZ hanter.

Pozdrav.


Zadnja promjena: simbad; 29.01.13 0:32; ukupno mijenjano 1 put.

simbad
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 43
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by divlji grab 28.01.13 7:35

Imaš sreće što si isprobao toliko vrsta terenaca i pickupova i vrlo korisni su podaci iz tvog posta. Jesi ikad vozio Toyota Prado i ako jesi kakav ti se čini po našem terenu?

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 28.01.13 13:45

simbad je napisao/la:Pozdrav svima.
Čitam vaše postove i rekoh da i ja podelim svoje iskustvo. Zbog prirode posla vrlo često sam na off road terenu i pritom sam vozio dosta terenaca, pa cu ovom prilikom opisati svoje iskustvo sa njima:
- Land Rover Defender 2,5L td. 2004g. posto su sa njim poceli, pa i ja da pocnem sa njim. Terenac koji sam izbegavao da vozim iz razloga sto je vrlo zamoran za voznju, kvacilo mu je nezgodno postavljeno, vrlo skucen prostor za vozaca, na off road-u je Ok, ali ima i boljih od njega, prednost mu je bila zakljucavanje zadnjeg diferencijala, ali i sam taj diferencijal mu je velika mana, u sred voznje je zakucao (kao zavaren) i ljudi su se prevrnuli sa njim, srecom bez poledica.
- Toyota Hilux 2,5 D-4D, 2008.god. Udoban auto za duzu voznju, vrlo dobar na off road terenu, mozda mu je mana sto je malo duzi pa u krivinama mora dosta da se manevrise. Mana mu je sto nema zakljucavanje diferencijala i mozda kome smeta kamijonski zvuk motora a i ponasanje u polasku kao kod kamiona, a i fali mu malo snage tako da je verovatno bolji izbor 3.0 D-4D.
- Isusu D-MAX 2.5td i 3.0td oba 2007. Po meni su uopsteno gledano najbolji pick up-ovi, udobni, prostrani, dobri su kako na asfaltu tako i na terenu. Motori su im vrhunski i jedni od najelastisnijih motora koje sam vozio, uopste nema potrebe za cestim menjajnem brzina. Jedina mana je sto im je reduktor na dugme, pa nekad nece odmah da uhvati, ali i za to ima fora.
- Micubishi L200 2,5td jedan stariji model 2002 i novi model 2007 i 2010. Stari model je OK auto dobar je na terenu ide lepo, mana mu je sto je zadnja klupa cudno posravljena i vrlo neudobna. Novi model je skroz druga prica i sto se tice off road-a najbolje se pokazao od svih terenaca. Malo je uzi od Hiluxa i D-MAXa pa mu je to mozda i prenost, sa njim sam izlazio gde hilux i Niva nisu mogli da izadju.


Sutra nastavljam posto je sad malo kasno... Pisacu i o Mazdi B50, Nissan Terano II i Navara, Subaru Forester (mada to nije klasican terenac) i najzad UAZ hanter.

Pozdrav.




simbade, bilo bi lijepo da si sukladno pravilima foruma sebe predstavio na pdf-u koji je za to predviđen.

a što se tiče tvog komentara vezano za defendera, ovako: land rover 90 i 110 (popularno zvani defender, što je inače nivo opremljenosti, postoji i county), nije nikad, ali pazi NIKAD, imao zatvarač iliti šperu ili locker zadnjeg diferencijala.

90 & 100 land roveri imaju zatvarač srednjeg diferencijala, dakle transfer box (inače preuzet sa range rovera) sa permanentnim pogonom na sva 4 kotača.

i 2004. je 300 tdi, a ne td, td se radio do 91.

to da se netko izvrnuo radi špere su gluposti. špera na defu se uključuje ručno, a taj auto ide bez problema i sa zaključanom šperom po normalnoj cesti. najčešća greška ustvari je neisključivanje špere, nakon terenske vožnje, kad vozač ne pomakne ručicu dovoljno, a lampica se ugasi. da je špera uključena, osjeti se jedino kod punog "anšlaga". vožnja sa uključenom šperom naravno radi štetu, najčešće diferencijal dobije veliku zračnost. ali za to treba par tisuća km.

a to da se mitsubishi l-200 pokazao kao najbolji terenac, neću ni komentirati. Najbolji terenac - Page 11 368870
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Ikarus 28.01.13 22:58

@Frenky pošto je ovo vaše da ne kažem znanje koje bacate na sve strane puno veće od onoga moga o istoj temi , jer je očito i jedna velika ljubav imam par amaterskih pitanja


Dakle ako ste imali mogučnosti koristiti gume "Gumi Protekt-a"

stranica : http://www.schnee-offroad.com/guma-protekt/index3.htm

Naime poznanik ima model iz ponude Open Land

Najbolji terenac - Page 11 Open-land

I govori sve najbolje o njima ali on vozi SX4 i govori ljudima sa terencima (čitaj land cruiser): "pa nisam ja običan auto ja sam 4x4 ko i ti"

Tako da njegovo mišljenje uzimam sa oprezom

A drugo pitanje je kakvo je vaše mišljenje o Mitsubishi Pajero sport modelu

ovom modelu

Najbolji terenac - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcSC_T-mn6QRTD4GfGzcZhe5MnsLLtHYrVjySkEYcMIjSHv9rj4a

Ako ste ga koristili, kako se ponaša u normalnoj i off vožnji, njegove mane, motori itd...

Zahvaljujem Najbolji terenac - Page 11 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 29.01.13 0:03

o gumama koje obnavlja gumi protekt mogu reći samo riječi hvale.


to su tzv. rundernoert gume, dakle na rengenski snimljenu karkasu se vulkanizira novi protektor u alatu, baš kao u tvornici.


vozio sam njihove monsterice i usporedbi sa originalnin simex-om su bolje držale mokru cestu, a imale veće ripne.


ove open land su kopija good year wranglerica, koje ne grabe blato kao monster model, ali su puno tiše po asfaltu. recimo neki kompromis.

dakle koje god gume kupili u gumiprotektu nećete pogriješiti, rade kao originalne, pa čak i bolje u nekim segmentima, a koštaju pola cijene isti takvih istih.

da daju se balansirati bez problema.

što se micka tiče ovoga sporta sa slike taj je dosta sposobniji u u terenu od pickupa L200. radi mekanijih federa s većim hodom otraga i manjeg prevjesa karoserije otraga tako da mu je i zadnji kut prilaza veči.

to je inače više SUV nego terenac, ponajprije radi neovisnog vješanaj prednjeg mosta, ali ima reduktor i prednji pogon i to radi bez greške. moraš jedino znati da neovisni prednji most u odnosu na kruti ima manji hod (artikulaciju) i slabije homozglobove i poluosovine.

motori koji se najčešće pojavljuju u tim autima kod nas su 2,5 td 4 cil, mislim da mu je deklarirano 120 ks i benzinci v6 sa 190 ks, s time da je benzinac već zvijerka.

ta klasa auta se uglavnom vozi po cesti, tako da je prednji diferencijal i cv zglobovi obično usčuvani, dizeli su obično puno prošli, a benzinci manje.

kod kupovine je najbitnije da auto ima nekakvu, makar neoriginalnu servisnu knjigu, da znaš što je kada promjenjeno, u protivnom je lutrija ili investicija u ozbiljan veliki servis.

želim reći da kilometri nisu toliko bitni, ako je auto redovno servisiran.

inače, neznam na koju svotu ciljaš, ali evo ja prodajem nissana pathfindera 2007 godinu, 2,5 tdi commonrail, 175ks, kupljenog u rh i sa kompletnim rodoslovljem, servisima i računima za iste koje je moguće provjeriti u baotiću.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by simbad 29.01.13 0:12

Frenky u pravu si da je motor tdi i svi gore navedeni si injection motori, ali je motor 2.5 a ne 3.0 (znam sta sam vozio) inace u beogradu se ljudi mogu prisetiti tih Land Rovera (dva komada) bili su beli i pisalo je na njima velikim slovima VIVO inace vlasnistvo bivseg Mobtela a sad Telenora. Dvoica kolega su sletela sa puta i prevrnula se kod Golubca na Dunavu. Na tehničkom pregledu ustanovljeno je da je blokirao zadnji diferencijal (bukvalno zakovao) i da su zbog toga izgubili kontrolu(posle toga su oba prodata), vozio sam ih par puta i toliko zamaraju u voznji da je to neverovatno, i ako su imali brdo dodatne opreme.

Drugo ovde iznosim svoje utiske i svoje misljenje pa slago se sa tim ili ne, a veruj mi da si vozio L200 ne bi bio tako sarkastican.

Elem da nastavim sa ovim kojima sam vozio.

- Mazda BT50 2.5 WLT diezel 2011. To su zadnji pick up-ovi koje je firma nabavila i strasno mi se ne svidjaju, nekako su nezne na off roadu. Voznja na zadnjoj klupi je kao da se vozis na skucenoj drvenoj klupici. Ima neku smesnu rucnu kocnicu kao rucka od kisobrana. I pogon na sva cetri je malo cudan i ako je rucica reduktora ubacena na 4hi ona ako prepozna da ne mora da ima konstan pogon na sva cetri tocka ona to sama iskljuci i onda je opet pogon samo na zadnjoj osovini, ima neko dugme da pogon ostane ukljucen konstanto ali i to posle nekog vremena se ugasi. Po meni najlosiji od ovih terenaca.

- Nissan Navara vozio sam ih u Makedoniji mislim da su isto 2.5 (nisam siguran) 2000 i 2001 godiste. Jedan je bio krs a drugi onako. Nisam bas isao na neki ektreman off road sa njima pa ne mogu biti bas objektivan, ali imaju jednu stvar koja me strasno nervira a to je centralni stub, odnosno srednji deo instrumen table koji je izbacen i na koji sam uzuljao kolena nikad gore i kao vozac i kao suvozac Najbolji terenac - Page 11 747986

- Nissan terano II - to je prvi terenac koji sam vozio odnosno samo sam ga probao. To je meni tad bilo fantasticno. Moj brat ga je vozio jedno vreme na poslu i on je bio zadovoljan sa njim.

- Subaru forester - i njega sam vozio samo jedan put, mislim daje bio 2002-3 g. On i nije pravi terenac vec vise kao neki odignuti karavan, ali me je odusevio kada sam bio sa covekom koju ga je vozio po snegu koji je bio 20-30cm. On je isao po snegu kao po suvom putu, prosto nisam mogao da verujem.

- i na kraju UAZ Hanter Najbolji terenac - Page 11 747986 - 2.7 benzin. Te terence je vozio moj otac i to 6 kom. svakog je vozio do 20.000 pa predavo dalje mladjim vozacima. Ja sam ih vozio vise puta, to je auto kao tenkic Najbolji terenac - Page 11 747986 sav od celika skoro nista plastike van. Unutra su ih malo sredili ubacili malo udobnija sedista, malo tapacirali vrata i volan, ali zato duva na sve strane Najbolji terenac - Page 11 747986. To je masina koja moze skoro svukuda. Moj otac radi u firmi koja gradi strujne dalekovode i profesionalni vozac je, i on kaze da je sa UAZ-om izlazio gde drugi nisu mogli da prodju, čak ni land roveri Najbolji terenac - Page 11 747986 posto i njih imaju u firmi (jeste da su malo stari modeli). Jedino im je mana potrosnja otvoren put 12-14l kad se dohvati brda i terena preko 20l.

E sad se pitate odakle sam vozio ovoliko terenaca, e pa ovako prvo sam radio jedno vreme u nekadasnjem Mobtelu, a sada radim u jednoj privatnoj firmi koja se bavi izgradnjom baznih stanica i stubova za mobilnu telefoniju. Obicno su ti stubovi na nekim cukama i tesko dostupnim terenima. Pa otud firme sa ovakom delatnoscu uvek moraju da imaju dobre terence i cesto ih menjaju posto se izrabljuju, i primetili ste da su uglavnom pick up-ovi to je zbog prevoza opreme i materijala.


Pozdrav svima.

simbad
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 43
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 29.01.13 0:30

@simbad, ja sam napisao 300 TDi, predhodnik je bio 200TDi, prije toga 2,5 TD i 2,5 atmosferski.

200 i 300 su šifre motora koji su oba 2,5l i oko 115 ks, da ti sad ne nabarajam razlike u glavama, turbinama i sl. ova dva motora su tzv. čisti dizeli, sa direktnim ubrizgavanjem

predhodni 2,5 atmosferski i 2,5 TD su motori sa predkomorama i slabiji od gorenavedenih.


ne tvrdim da na se defu nemože raspasti zadnji diferencijal i blokirati kotače, nego da def kao takav nije imao nikada tvorničku šperu zadnjeg diferencijala, a to si napisao.

inače sam imao prilike voziti L200 i dalje tvrdim da je njegov off road kapacitet mizeran.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by simbad 29.01.13 0:57

Tog Land Rover difendera sam vozio 2006. Ne mogu da se zakunem ali koliko me secanje sluzi imao je zakljucavanje diferencijala. Pritom su imali brdo dodatene opreme, kozna sedista, automatsku klimu, aluminijumske felne (mada one i nisu bas za off road), ustvari oni su vise korisceni u marketinske svrhe i isli su na teren kad je bio manjak ostalih terenaca. Inace glavni terenac onda a i sad u Telenoru je Hilux.

Procitao sam gore oko registracije. u Srbiji je obrnuta stvar sa registracijom. Klasicni terenci i SUV registracija im se krece za 2.5-3.0 motore od 500-800e ,a za preko 3.0 1200-1500e opste dranje, to se smatra luksuzom. Dok za pick up-ove je registracija od 180-280e jer se to smatra privrednim vozilom. Zato je kod nas sve veci broj pick up-ova.

A sto se tice L200 i dalje se ne slazem s tobom Frenky, ne znam kog si vozio, ja tvrdim da je zadnji model L200 odlican i ne bi verovao kuda sam sa njim izlazio.

A da sto se tice opreme za terence mislim da su najbitnije dobre guma, a posle toga vitlo.

simbad
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 43
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by pirat 25.07.13 11:28

i koji je onda zakljucak koji je najbolji terenac za nase uvjete, omjer ulozeno/dobiveno, best buy..?
suzuki samurai?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by goxxon 25.07.13 14:38

lada njiva Najbolji terenac - Page 11 747986
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 25.07.13 21:23

pirat je napisao/la:i koji je onda zakljucak koji je najbolji terenac za nase uvjete, omjer ulozeno/dobiveno, best buy..?
suzuki samurai?


zavisi na koje uvjete misliš pod našim.

samurajček je mali lagan autić i to mu je prednost, ali bome i mana.

ali slažem se, za malo para je samuraj puno terenske glazbe.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 25.07.13 21:27

goxxon je napisao/la:lada njiva Najbolji terenac - Page 11 747986


pa s i s time su se ljudi navozili po šumama i gorama
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Fratt 25.07.13 22:47

Nisam se pohvalio ali ja sam ubo onog Ford Rangera iz početka teme,prošao je dosta lovišta i vadio se iz zadovoljavajućih količina blata i snijega,u trugi imam složen cijeli sanduk za prijevoz divljačine i popratnog alata a u autu se komotno voze 4 a za silu bez brige 5 konjeva.
160 po vuri a stvarna 150 km/h,troši onda dosta ali ako ga voziš do 80 zaboraviš na tank štel.
Ostavio u sniježnom brijegu ove zime sa novim gumama dva šminkerska BMW-a 5 i Hilluxa,meni dosta što se tiče dokazivanja terenskih sposobnosti.
Obožavam taj terenac i bolji mi ne treba.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by pirat 25.07.13 22:49

Frenky je napisao/la:
pirat je napisao/la:i koji je onda zakljucak koji je najbolji terenac za nase uvjete, omjer ulozeno/dobiveno, best buy..?
suzuki samurai?


zavisi na koje uvjete misliš pod našim.

samurajček je mali lagan autić i to mu je prednost, ali bome i mana.

ali slažem se, za malo para je samuraj puno terenske glazbe.

za eventualno 2 osobe i 2 psa, da li bi terenac tipa samurai bio premalen.. kolika mu je nosivost..?

pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 26.07.13 12:31

pirat je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
pirat je napisao/la:i koji je onda zakljucak koji je najbolji terenac za nase uvjete, omjer ulozeno/dobiveno, best buy..?
suzuki samurai?


zavisi na koje uvjete misliš pod našim.

samurajček je mali lagan autić i to mu je prednost, ali bome i mana.

ali slažem se, za malo para je samuraj puno terenske glazbe.

za eventualno 2 osobe i 2 psa, da li bi terenac tipa samurai bio premalen.. kolika mu je nosivost..?



pa dva dvonožna i dva četveronožna idu bez problema, nije nosivost u pitanju, nego prostor, malo je mjesta za opremu.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by pirat 26.07.13 13:17

pa oprema na krov Najbolji terenac - Page 11 747986
koliko sam uspio iscitati samurai je bolja opcija od nive, a opet su tu negdje sa cijenom.. ne znam koji jos terenac takvih gabarita konkurira u cijenovnom razredu..?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 26.07.13 17:08

pirat je napisao/la:pa oprema na krov Najbolji terenac - Page 11 747986
koliko sam uspio iscitati samurai je bolja opcija od nive, a opet su tu negdje sa cijenom.. ne znam koji jos terenac takvih gabarita konkurira u cijenovnom razredu..?


pa vitara mi prva pada na pamet, zatim daihatsu feroza, stari pajero, uaz, stari patrol i slično.

u stvari, ako ne kaniš pokušavati nešto ekstremno, svi nabrojani su bolji i veći od samuraja.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Fratt 26.07.13 17:13

Za ferozu kažu da je zmaj ali je problem servis i nedostupnost dijelova...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 26.07.13 17:19

Fratt je napisao/la:Za ferozu kažu da je zmaj ali je problem servis i nedostupnost dijelova...


evo upravo sam ja složio jednu i registrirao.

donator organa je stigao iz italije.

potrošnih dijelova ima kod kreše i japan partsa, a na smeću svega i svačega.

poslikam idući tjedan pa naljepim.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by pirat 26.07.13 17:50

Frenky je napisao/la:
pirat je napisao/la:pa oprema na krov Najbolji terenac - Page 11 747986
koliko sam uspio iscitati samurai je bolja opcija od nive, a opet su tu negdje sa cijenom.. ne znam koji jos terenac takvih gabarita konkurira u cijenovnom razredu..?


pa vitara mi prva pada na pamet, zatim daihatsu feroza, stari pajero, uaz, stari patrol i slično.

u stvari, ako ne kaniš pokušavati nešto ekstremno, svi nabrojani su bolji i veći od samuraja.

nista ekstremno, nikakav pravi off road, ali voznja van staze da.. bolje bi bilo zbog komocije veci, ali opet bi ostao pri 3-vrata..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 26.07.13 18:30

@pirat, sve pobrojano ima verziju sa dvoja vrata, osim uaza, koji ima četvera, ali uska Najbolji terenac - Page 11 747986 

staviš na hrpicu jedno 3 soma€ i latiš se njuškala..
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by blinddog 27.07.13 20:39

Jedanaest godina sam vozio KIA Sportage. Prva generacija, ne ovi noviji.
Ima klasičan terenski pogon: stražnji stalan, prednji uključiv, reduktor. Nema šperu (blokadu diferencijala) ali nisam imao ni potrebe za šperom. Koristio sam je pri odlasku u ribolov i na ranč. Četiri ribolovca s punom opremom za kamp od pet dana (šator, vreće, ribolovni pribor, voda i hrana) stanu bez problema. Svaki vikend sam u prtljažnik utrpao veliku samohodnu kosilicu, košaru i karnister s 10 litara goriva i na ranču pokosio oko 7000 m2. Toliko o kapacitetu.
Sad je na redu tehnikalija. Motor 2000 ccm benzin, 128 KS, potrošnja od 8 litara na više. Pri brzini od 80 kmh - 8 lit/100; 120 kmh - 10 lit; 150 kmh (autoput) - 13 lit; 185 kmh (autoban D) - 17 lit. Motor do 2000 obrtaja lijen i slab, do 5000 agilan i pun snage, preko 5000 samo troši gorivo.
Na zasnježenoj cesti obavezan pogon na sve kotače jer je po defaultu stražnji pogon a prtljažik prazan. Idealna kombinacija za piruete. Naravno, u igri je i kvaliteta guma. Prvi komplet je bio KUMHO cestovna guma koja je prvih 20000 km bila dobra, nakon toga sama plastika. Drugi komplet do 60000 Toyo neka terenska, ocjena vrlo dobra ali skupa. Treći komplet s kojim sam prodao auto je bio Sava neke gume za laka dostavna vozila i bio je izvrstan. I jeftin s obzirom na dimenziju 205/75*15 koja je rijetka kod nas.
Komfor i sigurnost putnika
Klima, ABS, električni paket (stakla, centralno, retrovizori), pregradna mreža prtljažnika (čelična), euro kuka. Vozilo ima klasičnu šasiju a ne samonosivu karoseriju.
Opći dojam
Od devedesete sam vozio puno 4x4 i sličnih vozila: Niva, Land Rover, UAZ, Fiat kampanjola, razni Pajero, Samurai, Vitara, Hilux, Mazda B2500, Novi Sportage, Tucson, IX35, Fiat Panda4x4 i možda još koje, ne sjećan se sada. Svi imaju prednosti i mane. Ali kako je kod nas ograničavajući faktor novac ne treba Kia Sportage izbaciti iz izbora. Za dobar terenac treba izdvojiti dosta novca pa se mi krpamo s ovim jeftinijima, Niva, Sportage i slično.
Moja Kia je prodana lovcu i prema zadnjim informacijama čovjek je vrlo zadovoljan. Povećana potrošnja mu ne smeta jer i tako povremeno se koristi autom. Servisi nisu skupi a još jeftiniji ako se obavljaju zamjenskim dijelovima.
Da imam viška love kupio bi pick-up tipa Mazda B2500 jer ima mjesta u kabini i ogroman teretni prostor. Nadgrađe teretnog prostora se danas kvalitetno može kupiti kao i winch, bull bar i ostalo. Ograničavajući faktor je samo količina love na raspolaganju.
A na kraju svega, najbitnije je poznavati vozilo i njegove mogućnosti; đaba i špera i 4x4 i redukcija ako smo se precijenilii zapali u 20 cm blata kao ja pri prvoj vožnji Defendera.

A, jesam se raspisao .....

blinddog
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Godine : 57
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 19.07.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 11 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 18. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.