FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Slobodni planet.. - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Slobodni planet.. - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Slobodni planet.. - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Slobodni planet.. - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Slobodni planet.. - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Slobodni planet.. - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Slobodni planet.. - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Slobodni planet.. - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Slobodni planet.. - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Slobodni planet.. - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Slobodni planet.. - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Slobodni planet.. - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Slobodni planet.. - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Slobodni planet.. - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Slobodni planet.. - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Slobodni planet.. - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Slobodni planet.. - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Slobodni planet.. - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Slobodni planet.. - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Slobodni planet.. - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Slobodni planet.. - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Slobodni planet.. - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Slobodni planet.. - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Slobodni planet.. - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Slobodni planet.. - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Slobodni planet.. - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Slobodni planet.. - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Slobodni planet.. - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Slobodni planet.. - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Slobodni planet.. - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Slobodni planet..

+21
termit520
Franco G
roy
Delete
poljičanin
Guru
Ivn
SelinaKyle69
knight
Mraz
Šimun
Target
kengur32
urbana_gorila
beargrylls12
crospider
djomla
Mačak
sinke
Freeman
bearfaerie
25 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by vladomado10 09.11.15 16:31

Povratak u šumu?
Samo vikendom.
Ti koji to predlažu ne znaju ništa o održivom razvoju, samo o patetici i strahu od budućnosti.
Naša budućnost su vertikalne farme, uzgoj na hidroponijima, znaci integriranje prirode u gradove, a ne ic se bavit stočarsvom sa stilom u osami.

vladomado10
lingua
lingua

Broj postova : 477
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by roy 09.11.15 17:24

Potpuna sloboda ne postoji. Uvijek o nečemu ovisimo, uvijek nečemu robujemo. I u šumi i u gradu.
Najbliže što se čovjek, i kao pojedinac i kao društvo, uspio približiti idealu slobode je upravo u zapadnom demokratskom društvenom uređenju.
A u tom uređenju najizraženiji oblik robovanja je, čini mi se, robovanje vlastitim zabludama i strahovima.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by poljičanin 09.11.15 22:55

roy je napisao/la:Potpuna sloboda ne postoji. Uvijek o nečemu ovisimo, uvijek nečemu robujemo. I u šumi i u gradu.
Najbliže što se čovjek, i kao pojedinac i kao društvo, uspio približiti idealu slobode je upravo u zapadnom demokratskom društvenom uređenju.
A u tom uređenju najizraženiji oblik robovanja je, čini mi se, robovanje vlastitim zabludama i strahovima.

Prelaskom s nacinalne države na nadnacionalni oblik društva kojeg kontroliraju multinacionalne kompanije kroz potpunu kontrolu medija, dolazimo u društvo koje je presjek "1984." i "Vrlog novog svijeta". Kako se dogodila ta mutacija iz društva koje je imalo potencijal za biti slobodno u ovaj nakaradni privid slobode s, u celofan političke korektnosti uvijenu, kontrolu slobode govora, iskreno, još mi u potpunosti nije jasno. Ne kako se to dogodilo, to mi je jasno, nego ako se to bez otpora u čitavom svjetu dogodilo. Do sada se naša pseća sloboda očitovala u tome što smo mogli makar slobodno lajati, i onako nismo mogli ništa mijenjati. (U ovom svemu sto pišem ne mislim na RH, tu su neki drugi modeli u pitanju.) Moj Roy, ako je ovo najbliže idealu slobode, onda nas dvojica živimo u paralelnim svjetovima. A najveća prevara nije u teoriji zavjere, nego u zatvaranju očiju pred njenom praksom.

Da i spomnuo si i ovo:
"Priče da cjepiva uzrokuju autizam generiraju raznorazni pseudoznanstvenici i dio javnosti"; pa, objasni to mom prijatelju Ivi, čija curica ide u prvi osnovne, samo ne može sama, ili mojoj prijateljici Tanji, čija klinka smatra svoju doktoricu najboljom prijateljicom jer se s njom najviše druži, koji nakon cjepljenja s dvije godine prestaju biti ravnaopravni sa svojim vršnjacima. Na žalost, nisu jedini u mom okružju, ali su mi, eto, prvi pali na pamet.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by ivo 09.11.15 23:13

Očekuje se munjevit kontranapad kolege Vladomade !!!
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by vladomado10 09.11.15 23:43

Nažalost, moram bit grub, moram navesti primjer sve ostale djece vaših prijatelja koja se sretno igraju za kompjuterima i u dvorištu jer nisu umrla od difterije, tetanusa, tuberkuloze, rubeole, zaušnjaka, pertusisa, ospica, hepatitisa, pneumokoka, baš zbog cijepljenja.

U igri velikih brojki umiru mali ljudi.
Nekoliko stotinki promila komplikacija, naspram 20% smrtnost djece do puberteta, promislite malo o tome drugi put kad budete razmišljali štetnosti najvećeg dosega ljudske civilizacije.
Najveća osavština Jugoslavije nakon Drugog rata je program preventivne medicine i školske medicine, s najboljom procjepljenosti u zapadnom svijetu, neki stariji ljudi na forumu se mogu sjetiti hripavca, odnosno magarećeg kašlja.
Danas na medicinskom fakultetu se spominje kao fusnota, od strašnog problema do 10 slučaja godišnje u RH, u jednom naraštaju.
Problem je što su ljudi postali prekomodni i kad na svoje oči ne vide nešto onda ne vjeruju, kad jednom vidite nekoga kako umire od difterije, guši se da dođe do zraka, polako, polako, polako, moj naraštaj medicinara je nikad nije vidio, ali me strah da će se ubrzo opet pojaviti.

Nakon toga, kad već razmišljate, počnite razmišlja o štetnosti antibiotika, pa se kuga možda vrati.
A nakon toga se i puštanje krvi može činit predivno.

P.S. Hvala gospon Ivo
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by roy 10.11.15 0:35

Politička korektnost zaista predstavlja izvjesnu opasnost za slobodu govora, ali na zapadu se još uvijek možemo boriti protiv nje - slobodom govora.
Nekada smo mogli lajati, a možemo i danas. Još i glasnije i prema još večoj publici. Također, možemo mijenjati. Sebe prije svega, a onda pomalo sve ostalo.
Dići ruke od svega, kriviti nepobjedive "mračne sile" za sve probleme i odbijati osobnu odgovornost sigurno nam neće donijeti više slobode.
Mislim da je Churchill vrlo dobro sumirao ovu temu kada je rekao da je demokracija najgori oblik vladavine, osim svih drugih koji su dosad isprobani.

Što se tiče cijepiva, vašu priču ne mogu objasniti ne samo zato što nisam liječnik, nego i zato što nemam niti približno dovoljno informacija da bi formirao mišljenje o njoj, a kamoli ponudio objašnjenje.
Na ono što je vladomado10 rekao mogu samo dodati da je život rizik, svemir nam ništa ne duguje.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Hombre 10.11.15 20:05

Život je bolest sa smrtonosnim ishodom.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by ivo 10.11.15 20:48

Hombre je napisao/la:Život je bolest sa smrtonosnim ishodom.
'En ti pasa, koja misao. Sokrat bi Hombreu moga bit jedino shegrt...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Hombre 10.11.15 21:11

Naravno da nije moja samo je ti do sada nisi čuo.
Mislim da u originalu zvuči "Život je smrtonosna bolest"

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by poljičanin 10.11.15 22:21

Vlado, ne sumnjam ja ni u tebe, ni u medicinu (uglavnom), ali sam jako sumnjičav prema farmaceutskoj industriji.

Vidi, prava radnika su bila na Zapadu zaštićena kao lički medo, pa vidimo gdje su ta prava danas (mogli smo usporediti i nešto drugo, ovo mi je prvo palo na pamet), a kada mehanizam negativnih promjena preslikamo na cijepljenje djece, normalno da se plašim za svoje djete, ne znam da li ga potencijalno liječim ili sigurno trujem. Imao sam kontakt (spomenuti gospodin je u međuvremenu preminuo) s farmaceutom koji je čitav svoj radni vijek proveo u Švicarskoj na poslovima razvoja ljekova, koji mi je rekao: "Otišao sam u prijevremenu mirovinu jer taj posao više nisam mogao raditi, zbog toga što nije u skladu s mojom savjesti".

Roy, moji preci su znali što je istinska demokracija, veliki knez Poljičke Republike bio je biran na godinu dana, to je bio netko koga su poznavali, s kim su skupa kopali, jeli, veselili se i plakali, ginuli, netko njihov. Danas imamo medije u rukama nepoznatih vlasnika, a predsjednik postaje onaj tko uloži više novca, neko o komu ne znamo ništa stvarno, marionetu kojom upraljavljaju sivi ljudi iz sjene. Ne mislim da je takva "demokracija" nešto dobro, meni je to samo savršeni oblik totalitarizma, toliko perfidan, da za razliku od svih drugih totalitarizama koji su na svoj način "pošteni" jer nisu krili da su totalitarizmi, ovaj oblik totalizma mimikrijski prerušen u pozitivca, stvarno teži apsolutnoj kontroli manje brutalnim metodama, ali je zato apsolutno djelotvorniji.

Roy, kažeš, ima mogućnosti borbe, viči. Ali ja to i radim, jer, možda i griješim, ali ja sam shvatio da si upravo ti u svojim postovima podržao globalnu elitu i njihovo agitpropovsko/goebbelsovsko/orwellovsko izvrtanje pojma demokracije.

Mislim, svatko ima pravo na svoje viđenje, za nekoga je čaša dopola puna, a za drugog je dopola prazna iako gledamo istu stvar.

P.S. Imam iskustva da se komentari na forumima shvaćaju preosobno, što je, samo po sebi, suludo, pa onda i među virtualnim, nepostojećim, likovima padaju teške riječi, do izljeva mržnje. A ja nemam ni volje, ni energije, za konflikte pa bih volio da priča ostane na razini sukoba argumenata.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by roy 11.11.15 0:11

Farmaceutskoj industriji glavni cilj nije naša dobrobit nego zarada, kao i svakoj drugoj industriji. Plasiranjem štetnog cjepiva na tržište mnogo više gube nego dobivaju.

Nisam sklon romantiziranju prošlosti, pogotovo one prošlosti koju nisam iskusio.
I dalje mislim da je zapadna demokracija najbolje i najslobodnije društveno uređenje koje smo do sada stvorili. Generalno gledajući ljudi nikada nisu imali toliku slobodu govora, izražavanja, kretanja, izbora, toliko ugodan, siguran i dug život, imali toliko znanje na dohvat ruke, itd., itd. kao u modernom zapadnom društvu.

Mediji uglavnom nisu u rukama nepoznatih vlasnika, a da i jesu, mislim da to nije toliko bitno. Od same informacije bitnije je što činimo s njom, na koji način ju obrađujemo. Ako imamo kvalitetan filter, prljavština se neće provuči kroz njega.
A tu je i internet. Nikada u povijesti nije tolika količina informacija iz tolikog broja izvora bila toliko lako dostupna tolikom broju ljudi, nikada nije bilo toliko lako komunicirati, toliko lako stvarati, djeliti i konzumirati sadržaj.
Danas se svaka informacija može istražiti, provijeriti, usporediti, raspraviti.

Novac je bitan, ali na kraju predsjednik postaje onaj za kojega glasa najviše ljudi. Mislim da previše nas traži odgovorne u sjenama umjesto da ih potražimo u ogledalu.

Uspoređivati demokraciju sa totalitarizmom je po meni promašeno. Postoji dobar razlog iz kojega ljudi iz totalitarističkih režima bježe u zapadne demokracije, a ne obrnuto.

Ako pod globalnom elitom mislite na već spomenute ljude u sivom, illuminate ili nešto slično tome, moram reći da nisam sklon takvim pričama. Svijet je preveliko, prekomplicirano i preneuredno mjesto da bi njime upravljala šačica ljudi iz sjene, koliko god oni bogati i moćni bili.

Mislim da su optimizam i pesimizam gubljenje vremena, ne vode ničemu osim iskrivljenoj slici realnosti.

Svakako ne treba sve ovo shvaćati osobno. Ako je nešto što sam napisao protumačeno kao napad ili uvreda, znajte da mi to zaista nije bila namjera.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by ivo 11.11.15 8:04

Evo nešto osobno... Živila Poljička republika ! Živio moj prijatelj Tomo Vojnović zvani Genšer, Poljičanin koji se proda krupnom kapitalu, pa se, evo već u pedeset i drugoj, zaboravio oženit Slobodni planet.. - Page 3 368870 !!!
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Hombre 11.11.15 10:13

Ko kaže da nije. Oženija se za krupni kapital.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. - Page 3 Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.