FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Slobodni planet.. Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Slobodni planet.. Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Slobodni planet.. Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Slobodni planet.. Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Slobodni planet.. Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Slobodni planet.. Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Slobodni planet.. Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Slobodni planet.. Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Slobodni planet.. Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Slobodni planet.. Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Slobodni planet.. Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Slobodni planet.. Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Slobodni planet.. Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Slobodni planet.. Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Slobodni planet.. Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Slobodni planet.. Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Slobodni planet.. Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Slobodni planet.. Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Slobodni planet.. Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Slobodni planet.. Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Slobodni planet.. Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Slobodni planet.. Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Slobodni planet.. Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Slobodni planet.. Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Slobodni planet.. Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Slobodni planet.. Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Slobodni planet.. Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Slobodni planet.. Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Slobodni planet.. Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Slobodni planet.. Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Slobodni planet..

+21
termit520
Franco G
roy
Delete
poljičanin
Guru
Ivn
SelinaKyle69
knight
Mraz
Šimun
Target
kengur32
urbana_gorila
beargrylls12
crospider
djomla
Mačak
sinke
Freeman
bearfaerie
25 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Slobodni planet.. Empty Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 25.06.11 1:34

..Opet ne znam gdje bi svrstala temu,pa je završila ovdje..možda ovo i nije mjesto za pisati o ovakvim stvarima, ali ja si ne mogu pomoć.. Slobodni planet.. 726657
..ponovno gledanje Zeitgeista potaknulo me na razmišljanje..nije da inače ne razmišljam, ali me ovo malo trgnulo da izbacim par riječi iz sebe..
Život je danas brak s poslom i razvod od sveg ostalog, uključujući i zdrav razum.. Razvod od svih ostalih, temelj je postojanja "slobodnog tržišta" o kojem je iluzija razbijena tijekom aktualne financijske krize što još uvijek devastira površinu zemaljske kugle..
Nekoliko posljednjih mjeseci mi u glavi odjekuje zvonjava, zvuk koji me ne podsjeća da na nešto trebam obratiti pozornost, već pravi pravcati alarm da petama treba dati vjetra i pobjeći iz ovog svijeta. Radi se o znaku da se mentalno treba početi orijentirati prema življenju izvan granica zatvorenih okvira suludog sustava..

Prošeta li se malo ovom planetom, netko bi mogao pomisliti da je upoznao različite ljude, visoke, niske, šire i uže u struku, ili na primjer žute i crne boje..iako to izgleda nemoguće, sve se ovo šarenilo ljudskih bića ponaša na identičan način kad se radi o nekim ozbiljnim stvarima..probaš li ih upitati o važnim temama kao što su život, politika ili društveni problemi, sresti ćeš se sa sličnim izrazima lica i gotovo istim odgovorima.. Mentalitet ljudi suvremene civilizacije je odraz skoro apsolutnog nedostatka kreativnosti..populacija se jednolično poput robota ponaša predvidljivo što je vrlo vrijedna olakšavajuća okolnost za vladajuću elitu..

Neizbježna sudbina svakog od nas je da neko prije, neko poslije, umrijeti na kraju ipak moramo..Pretpostavka je da to igra važnu ulogu u načinu na koji ljudi troše svoj dragocjeni životni vijek..no stoji činjenica da ljudska stvorenja za to uopće nisu zainteresirana, jer bi u suprotnom slučaju, shvaćajući življenje kao osnovnu svrhu samog postojanja, ljudi danas bili stanovnici nekog skroz drukčijeg mjesta..
Autentični individualni životi, inteligencija i kreativnost, mnogo bi se više cijenili nego danas..ali u toj realnosti i tom paralelnom svijetu, tko bi više bio voljan sudjelovati u izgradnji svijeta gdje su ubijanje, mučenje i uništavanje primarna industrijska djelatnost?
Imajući u vidu cijeli niz abnormalnih okolnosti koje smo olako prihvatili kao nešto sasvim normalno, bit će da smo svi skrenuli..iz nekog čudnog razloga, u okružju u kojem za one koji povlače glavne poteze nema nikakvih restrikcija, smetnuli smo s uma postaviti si ona najključnija pitanja..

Kako smo se u stvari zapravo nasukali na ovu noćnu moru? Slobodni planet.. 323904

Slobodni planet.. Opranimozak


Ljudska bića su živjela u mraku neznanja i neprepoznavanja sudbonosnih činjenica te u ignoranciji očitog bezumlja, preokupirana samo brigom za očuvanje radnog mjesta.
Bez ikakvog pretjerivanja, uvijek je veliko iznenađenje spoznati koliko čovjek može postati glup kad mu o tome ovisi posao..
Ne bi li naši pogledi na svijet morali biti naša neovisna vlastita mišljenja? Ne bi li naši postupci trebali izvirati duboko iznutra svakoga od nas - s mjesta na kojem se istina o svijetu poznaje ali ignorira zbog vanjskog dogmatizma u sebičnoj bespoštednoj borbi s konkurentima za novac i položaj? Slobodni planet.. 704997

Ne bi li svako morao imati mogućnost izbora: odabrati svoj vlastiti put, izabrati ono što želi biti i odlučiti kako stići do mjesta na koje zna da želi otići? Ključna riječ je naravno raznolikost raznih različitosti.. Sve ostalo su samo najobičniji nusproizvodi načina na koji je neko odlučio živjeti..
Većina ljudi zbog toga što se o tome ne uči u školama, niti priča na vijestima ili u obrazovno-informativnim emisijama, ne poznaje istinu o pozadini monetarnog sustava.. Problemi s kojima se danas suočavamo nisu nikakva novost..
Kako prije svega uopće nastaje novac? Kako uistinu funkcionira bankarstvo?
U pitanju je samo ekonomija ili vlade lažu, a banke kradu dok se bogati smiju?
Slobodni planet.. 865284
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Freeman 25.06.11 2:10

Prijatelju, ovaj sajt je posvećen praistorijskoj temi: preživljavanju. To što ti opisuješ je filozofija.
Preživljavanje je jednostavno(jednostavno ne mora značiti lako): voda, hrana, zaštita od elemenata, sigurnost.
Prevedeno na savremeni rečnik: krov nad glavom i pun stomak.

E sad svako od nas ima svoju viziju svrhe života, ali za sve oblike života samo jedna svrha postoji: produžavanje vrste.
Zato, formula za srećan život je:
1. Dobra žena
2. Dobar posao
3. Dobra deca
Ako sva 3 cilja dostigneš, smatraj da si uspeo u životu.

Što se tiče slobode koju misliš da nemaš, dozvoli da te uverim u suprotno:

1. "Ljudska bića su živjela u mraku neznanja i neprepoznavanja sudbonosnih činjenica te u ignoranciji očitog bezumlja, preokupirana samo brigom za očuvanje radnog mjesta." prijatelju, ne živi se od duboke misli nego od novca. Posao je preživljavanje, tvoj izvor hrane, vode i sigurnosti. Čuvaj ga. Bori se za njega. To je hleb koji jedeš.

2. "Ne bi li svako morao imati mogućnost izbora: odabrati svoj vlastiti put, izabrati ono što želi biti i odlučiti kako stići do mjesta na koje zna da želi otići?"
Nikada, ali ponavljam nikada u istoriji čovečanstva nisi imao slobodu kakvu imaš sada. Radio si što si morao, za koga si morao, kada si morao.
Sada, kao mlad čovek, odabereš put kojim ćeš ići, dal to bio konvecionalni (zanat/srednja škola/fakultet) ili možda neki alternativni kao što je recimo umetnost, uložiš sve što možeš u sebe i trudiš se da opstaneš, a šanse za uspeh su ti nikada bolje.

3. "Većina ljudi zbog toga što se o tome ne uči u školama, niti priča na vijestima ili u obrazovno-informativnim emisijama, ne poznaje istinu o pozadini monetarnog sustava.. Problemi s kojima se danas suočavamo nisu nikakva novost..
Kako prije svega uopće nastaje novac? Kako uistinu funkcionira bankarstvo?
U pitanju je samo ekonomija ili vlade lažu, a banke kradu dok se bogati smiju?"
Banke ne kradu, banke zarađuju novac na osnovu toga što tebe mrzi da radiš sa kešom.
Mani se ti Amera: svi ti zakoni nisi uvedeni sinoć već decenijama sami sebi ruše sistem. Bilo im je bitno da se živi američki san, dobra kola, plaćanje na kredit a sada kukaju kako su ih zahebali... Nećemo tako kolege.

Da rezimiram priču: ako želiš bti srećan posveti se rešavanju gore navedenih ciljeva, i kad to rešiš slobodno razmišljaj o slobodi i svrsi života.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 25.06.11 3:58

Da li je tvoje razmišljanje zastalo na zeitgeistu ili svoje znanje tj. informacije crpiš iz još nekih sličnih izvora. Kod svih ovakvih tema ljudi si počnu kontrirat... jedni kažu sutra smo naj***** žešče jedni kažu vi i vaše teorije zavjere, gluposti i tako može u nedogled. Ovo je toliko opširna tema da se o njoj da razglabat godinama... i ja takve teme obožavam... drago mi je vidit da ljudi razmišljaju. Ne znam od kud bih počeo pričat i ako nešto kažem ljudi mogu postavit tisuću pitanja koja moram odgovorit da bi vidjeli kako sam došao do tog zaključka. Kaži da li postoji još netko tko je utjecao na tvoje gledište, neki predavač na internetu, neki film, ima ih krdo. S kojim inf. na kraju krajeva raspolažeš? Sve ovakve teme završe na teorijama zavjere koje teško probijaju firewall čovječanstva...
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 25.06.11 15:57

čitam sve i svašta, 'The Economist recimo..objavljen članak pod naslovom "The world's water-coolers" u kojem se govori o ovoj strukturi moći, ne kao o teoriji zavjere već se jednostavno potvrđuje da ta kozmopolitska elita postoji, i da na sastancima u ekskluzivnim klubovima radi na stvaranju svijeta u kojem super-klasa želi živjeti..(budući da je urednik redoviti posjetitelj godišnjih konferencija Grupe Bilderberg..U jednom članku se na ironičan način Bilderberg opisuje kao "zavjera zla usmjerena prema svjetskoj dominaciji")
gledam filmove svakakve.npr. (We Feed the World)..pa donesem neko mišljenje za koje ne tvrdim da je točno ili krivo..samo ga ponekad imam potrebu iznjet, pa makar se i ono kosilo sa svima i svakime..
hvala na linku..krenula gledat to nedavno..
osobno..ja sam jedna od onih koja bi htjela izrealizirati scenu iz Fight Cluba..(a nije ona gdje se Edward Norton tuče sam sa sobom Slobodni planet.. 69343

“Anarchism has but one infallible, unchangeable motto, 'Freedom.' Freedom to discover any truth, freedom to develop, to live naturally and fully.”
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 25.06.11 20:19

Osobno već znam krdo o tim močnicima koji planiraju zavladat svijetom pomoću svojih nekih agendi buahaha. Svjestan sam toga i to mi je dosta. Ne želim krivit ni njih ni nas ali je činjenica da je nas 95% a njih 5 tj. možemo sve okrenut u našu korist bez previše muke ali bi trebala velika doza razuma i mudrosti. Ideja nasilne promjene vlasti mi se nikako ne sviđa al to je opet jedna opširna tema...
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Mačak 25.06.11 22:48

Sviđa mi se taj anarhistički moto ali problem je u tome što se večina ljudi boji slobode i odgovornosti za sebe i druge,nepoznatog što sloboda donosi i bježi od slobode u ropstvo.
Mačak
Mačak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 68
Lokacija : split
Datum registracije : 08.09.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by djomla 26.06.11 3:07

bearfaerie je napisao/la: kugle..
Nekoliko posljednjih mjeseci mi u glavi odjekuje zvonjava, zvuk koji me ne podsjeća da na nešto trebam obratiti pozornost, već pravi pravcati alarm da petama treba dati vjetra i pobjeći iz ovog svijeta. Radi se o znaku da se mentalno treba početi orijentirati prema življenju izvan granica zatvorenih okvira suludog sustava..

Kao što reče Sinke iznad, opširna je ovo tema te je teško nešto konstruktivno reći... Masa je informacija za prožvakati, trebaju godina proučavanja da bi se donekle shvatile zakulisne igre i stvarni ustroj i funkcioniranje raznih sfera društva, koje naoko vrlo prosto izgledaju. Po mom mišljenju mislim da su ljudi poput Jordana Maxwella, Davida Ickea, Jacquea Frescoa uspjeli dobrano zagrebati po površini. Ali iza njih stoje 20-30 godina proučavanja i to ne fokusiranog na usko područje kao što svaka znanost danas zahtjeva, nego vrlo široko, da bi se na kraju svo znanje sintetiziralo u jednu cjelinu. Za Ickea su rekli da je lud ali da su mu sve informacije točne. Pa naravno da je iz perspektive običnog čovjeka lud, jer postoji izreka da vidiš koliko znaš, dakle većina je ljudi slijepo i ne može uočiti uzrok nekog problema...

Izvukao sam ovaj tvoj navod jer sam često razmišljao o distanciranju od društva i života neovisnog o društvu... Ali to nosi velike dvojbe. Društvo od svakog svog člana nešto zahtjeva i nešto mu zazvrat daje, istina netko izvuče više a netko manje. Ako bi prekinuli odnos s društvom, prekinuli bi i sve blagodati suvremenog društva, jer drušvo zahtjeva suradnju i recipročni odnos tako da nema džabe ni za babe... Znači samim izoliranjem, osuđeni smo se u potpunosti sami o sebi skrbiti, a u slučaju da se radi o obitelji komplikacije se umnažaju. Takav život iziskuje kao prvo dosta love, barem u početku, a i jako puno znanja i vještina. Nameće se i pitanje imamo li pravo odabirom takvog života uskratiti "normalan" život našoj djeci?

djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by crospider 28.06.11 23:17

sinke je napisao/la:Ne želim krivit ni njih ni nas ali je činjenica da je nas 95% a njih 5 tj. možemo sve okrenut u našu korist bez previše muke ali bi trebala velika doza razuma i mudrosti. Ideja nasilne promjene vlasti mi se nikako ne sviđa al to je opet jedna opširna tema...

slažem se, ali medju 95% "nas" je preko 50% onih koji su potpuno isti onima iz 5% i koji bi bez ikakvog okljevanja napravili sve što i oni trenutno rade, samo da bi zadovoljili svoj ego i udovoljili svojoj "guzici" kak bi stari rekli...

razuma i mudrosti ima , ali premalo da bi se neš promijenilo , za promjenu je se potrebno odreči trenutnog sistema tj, modela društva, a to bi značilo odreči se novca jer oni kontroliraju novac i preko njega ljude. nažalost svi ovise o novcu bilo o plaći , mirovini ili socijali i gotovo nitko se nije spreman odreći novca ma koliko malo ga imao i otići živjeti u šumu ili brda , a ako to učini mnogi bi ga nazvali ludim i ismijavali , (vidio sam na ovom forumu) a kao svi su prirodnjaci i vole prirodu i takav način života ... i samo želim reči da onih 5% nema nikakvu stvarnu moč , njihova moč je u novcu ,a novac je obični komad papira i meni je totalno apsurdno da nam komad papira kroji sudbinu, a ne vlastita sposobnost , ali kao što rekoh ljudi jednostavno vole previše novac da bi se pobunili i živjeli bez njega a i nemogu jer je ovo društvo napravito da nemože funkcionirati bez novca.....
crospider
crospider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 34
Godine : 41
Lokacija : kopno
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by beargrylls12 29.06.11 1:09

Slažem se s Freemanom u potpunosti
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by urbana_gorila 29.06.11 9:15

A da mi svi skupa odemo negdje na vrh brda, ili u duboku sumu i osnujemo anarho-survival komunu? Mislim, ima zajednica koje zive same od sebe i koje su pokazale srednji prst modernoj civilizaciji i njezinim "zlim" utjecajima na boljitak covjecanstva... Uzmimo npr. Amise.
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 29.06.11 10:23

mi možemo bit anarhoamiši..
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 29.06.11 19:59

crospider je napisao/la:
slažem se, ali medju 95% "nas" je preko 50% onih koji su potpuno isti onima iz 5% i koji bi bez ikakvog okljevanja napravili sve što i oni trenutno rade, samo da bi zadovoljili svoj ego i udovoljili svojoj "guzici" kak bi stari rekli...

I više od 50% ih spava, tj kako se to kaže izabrat će manje zlo, pošto dobro ne mogu niti zamislit.Moć ovih upravljača je jednim djelom u novcu ali imaju nešto puno jače... imaju nas da kontroliramo sami sebe i sami sebe držimo na lajni.
Kako reče jedan poznati čovo: 'People have outsheeped the sheep.' tj. dok ovci treba pas da je drži u grupi ako želi skrenut s puta, mi imamo sami sebe tj. čim netko počne razmišljat izvan okvira prihvatljivog ljudi ga ismijavaju i proglase luđakom automatski diskreditirajući njegove poglede na svijet.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 29.06.11 20:11

Freeman je napisao/la:
E sad svako od nas ima svoju viziju svrhe života, ali za sve oblike života samo jedna svrha postoji: produžavanje vrste.
Zato, formula za srećan život je:
1. Dobra žena
2. Dobar posao
3. Dobra deca
Ako sva 3 cilja dostigneš, smatraj da si uspeo u životu.

Znači ak nemaš ženu, djecu i posao nisi uspio u životu????

sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 29.06.11 20:59

ja uopće nisam htjela komentirat taj post od Freeman-a jer mi se neda trošit riječi..
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by kengur32 29.06.11 23:39

Koja debilna izjava! Ako na forumu bude natječaj za najdebilniji post ovaj sigurno osvaja zlato.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 29.06.11 23:52

ja mogu uručit nagradu..
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by kengur32 29.06.11 23:53

nemožeš Slobodni planet.. 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 29.06.11 23:56

zašto? Slobodni planet.. 323904
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by kengur32 29.06.11 23:58

zato! i daj prestani budu nas špotali
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Target 30.06.11 0:01

kengur postao si vidovit Slobodni planet.. 747986

Slobodni planet.. 806172
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Šimun 30.06.11 1:03

Kengur,zloćko Slobodni planet.. 747986

Yapp,ja i gorilla prvi osnivamo komunu,samo da ja postanem punoljetan Slobodni planet.. 747986 Slobodni planet.. 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 30.06.11 4:30

Freeman je napisao/la:1. "Ljudska bića su živjela u mraku neznanja i neprepoznavanja sudbonosnih činjenica te u ignoranciji očitog bezumlja, preokupirana samo brigom za očuvanje radnog mjesta." prijatelju, ne živi se od duboke misli nego od novca. Posao je preživljavanje, tvoj izvor hrane, vode i sigurnosti. Čuvaj ga. Bori se za njega. To je hleb koji jedeš.

???

duboka misao postavlja duboka pitanja i dobija duboke odgovore...
duboka misao prosvjetljuje...
duboka misao oslobađa...

novac drži um zarobljenim u zabludi da ovisimo o njemu, da bez njega nema hrane, vode, sigurnosti... da bez njega nečeš preživjeti... što više imamo to se više bojimo jer prividno možemo izgubiti više. Novac je okovi ljudske slobode.

Freeman je napisao/la:2. "Ne bi li svako morao imati mogućnost izbora: odabrati svoj vlastiti put, izabrati ono što želi biti i odlučiti kako stići do mjesta na koje zna da želi otići?"
Nikada, ali ponavljam nikada u istoriji čovečanstva nisi imao slobodu kakvu imaš sada. Radio si što si morao, za koga si morao, kada si morao.
Sada, kao mlad čovek, odabereš put kojim ćeš ići, dal to bio konvecionalni (zanat/srednja škola/fakultet) ili možda neki alternativni kao što je recimo umetnost, uložiš sve što možeš u sebe i trudiš se da opstaneš, a šanse za uspeh su ti nikada bolje.

Ne znam više jel se ti to zezaš il... O kojem ti to planetu pričaš?
Ljude je najlakše držati u ropstvu ako misle da su slobodni.
Ovo je moj život i ja želim s njim radit kaj hoću... dal mogu... u većini slučajeva ne. Zašto? Nemaš novaca, kosi se sa zakonom, ne mogu dobiti vizu (ono nemrem otići negdje na svom planetu gdje sam se rodio jel mi netko iz tko zna kojeg razloga neće dat komad papira) itd.
Reci nekom malom kinezu koji radi u tvornici za dolar dnevno da uloži sve od sebe i postigne što želi.

Freeman je napisao/la:3. "Većina ljudi zbog toga što se o tome ne uči u školama, niti priča na vijestima ili u obrazovno-informativnim emisijama, ne poznaje istinu o pozadini monetarnog sustava.. Problemi s kojima se danas suočavamo nisu nikakva novost..
Kako prije svega uopće nastaje novac? Kako uistinu funkcionira bankarstvo?
U pitanju je samo ekonomija ili vlade lažu, a banke kradu dok se bogati smiju?"
Banke ne kradu, banke zarađuju novac na osnovu toga što tebe mrzi da radiš sa kešom.
Mani se ti Amera: svi ti zakoni nisi uvedeni sinoć već decenijama sami sebi ruše sistem. Bilo im je bitno da se živi američki san, dobra kola, plaćanje na kredit a sada kukaju kako su ih zahebali... Nećemo tako kolege.

Banke kradu i ne zarađuju zato što ne želimo s kešom radit već zbog toga samo kontroliranije i lakše kradu i lakše upravljaju burzom. Štampaju novac bez pokrića... A Ameri u tom polju ne vode glavnu riječ i američki narod nisu jedine žrtve tog sistema, i najlakše je sad pljuvat po Amerima. Pometimo prvo u svom dvorištu.

Freeman je napisao/la:Da rezimiram priču: ako želiš bti srećan posveti se rešavanju gore navedenih ciljeva, i kad to rešiš slobodno razmišljaj o slobodi i svrsi života.


Da rezimiram: Udahni život punim plučima i pogledaj svijet drugačijim očima. Mi polažemo pravo na njega i nitko nas ne smije kočiti u tome i ograničavati našu slobodu u bilo kojem obliku.

Svatko ima pravo iznjeti svoje stavove i gledišta ne forsirajući drugoga da ih prihvati. Slobodni planet.. 393492
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Mraz 30.06.11 7:46

Sinke Slobodni planet.. 393492
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 30.06.11 15:58

Slobodni planet.. 393492
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Freeman 01.07.11 4:39

Mali kurs vraćanja u realnost Slobodni planet.. 747986

novac drži um zarobljenim u zabludi da ovisimo o njemu, da bez njega nema hrane, vode, sigurnosti... da bez njega nečeš preživjeti... što više imamo to se više bojimo jer prividno možemo izgubiti više. Novac je okovi ljudske slobode.

Novac je šta?
Što ga više imamo to se više bojimo? Ajde bre budi ozbiljan.
Bez novca svakako možeš preživeti(o čemu mi ovde i pričamo) ali SINE probaj ti živeti bez njega
Javi mi se kad probaš.
Naravno da se nećeš javiti jer nećeš probati Slobodni planet.. 469245



Ne znam više jel se ti to zezaš il... O kojem ti to planetu pričaš?
Ljude je najlakše držati u ropstvu ako misle da su slobodni.
Ovo je moj život i ja želim s njim radit kaj hoću... dal mogu... u većini slučajeva ne. Zašto? Nemaš novaca, kosi se sa zakonom, ne mogu dobiti vizu (ono nemrem otići negdje na svom planetu gdje sam se rodio jel mi netko iz tko zna kojeg razloga neće dat komad papira) itd.

Pričam baš o ovoj planeti gde ja živim. Na kojoj si ti? !!!!
Nemaš novca? Radi
Kosi se sa zakonom? Čime bi ti voleo da se baviš? Ubijanjem ljudi?!?
ŠTA TO NE MOŽEŠ DA RADIŠ ZBOG ZAKONA?

Ne možeš dobiti vizu? Ajde bre uozbilji se. O kome/čemu ti pričaš?

Banke kradu i ne zarađuju zato što ne želimo s kešom radit već zbog toga samo kontroliranije i lakše kradu i lakše upravljaju burzom. Štampaju novac bez pokrića... A Ameri u tom polju ne vode glavnu riječ i američki narod nisu jedine žrtve tog sistema, i najlakše je sad pljuvat po Amerima. Pometimo prvo u svom dvorištu.

Jao...
Kukaš što banke kradu jer tebe MRZI da radiš sa kešom?
Znači banke su ti krive?
Za mrzovolju?
Daj bre...

Da rezimiram: Udahni život punim plučima i pogledaj svijet drugačijim očima. Mi polažemo pravo na njega i nitko nas ne smije kočiti u tome i ograničavati našu slobodu u bilo kojem obliku.

Svatko ima pravo iznjeti svoje stavove i gledišta ne forsirajući drugoga da ih prihvati.

Niko te, ali ponavljam niko, ne možeš te kočiti u životu osim samog sebe.
Šta htedoh time reći?
Ako se osetiš ukočenim, problem traži u sebi.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 02.07.11 2:20

Nisam te želio naljutiti... oprosti zbog toga....

Žao mi je što si nisi dao vremena i malo razmislio i kontemplirao o stvarima koje sam napisao već si reagirao na prvu i branio se napadom. Nemoj sada ovo shvatit kao napad već dobro razmisli da li je to zbilja bilo tako il ne...

Pošto ima 4 citata tak ću ih raspodjelit



1. Pričao sam o utjecaju novca na naš um koji se odmalena počinje formirati tako, kroz utjecaj raznih institucija, da na kraju ne može uopće zamisliti društvo koje funkcionira bez novca a da ne vidi kaos i anarhiju.. Ak uspijem živjet bez novca pokušat ću ti javit al ne znam kak pošto neću imat za internet a ni za razglednicu.



2. Naveo sam neke primjere zbog kojih život ne možeš potrošit na stvari koje te ispunjavaju, a ima ih još puno.

"Nemaš novca? Radi."

Mizeran postotak ljudi danas radi za novce posao koji ga ispunjava tj. velika većina troše pol dana na nešto na što ne žele trošit. Na kraju imaš onolko vremena za radit što želiš koliko ti posao dopusti i za onoliko novaca kolko si zaradio.

"Kosi se sa zakonom? Čime bi ti voleo da se baviš? Ubijanjem ljudi?!?
ŠTA TO NE MOŽEŠ DA RADIŠ ZBOG ZAKONA?"

Ne želim se bavit ubijanjem ljudi. Zbog zakona npr. : ne mogu doći tebi u posjet bez putovnice, ne smijem šetat gradom bez osobne, ne smijem pecat na rijeci bez dozvole, napravit kuću na svojoj zemlji jer nije u zoni u kojoj je dozvoljena gradnja itd... uglavnom sve što se kosi sa današnjim zakonom a tiče se mene i nije na štetu nikome drugome.


"Ne možeš dobiti vizu? Ajde bre uozbilji se. O kome/čemu ti pričaš?"

Znam par slučajeva, navest ću najbliži. Brat nije dobio vizu za Ameriku.



3. Ne kukam uopće. Iznosim činjenice. Osobno imam otvoren jedan račun u banci na kojem stoji 0 kn od kraja 2008-e tako da ne brzaš sa zaključcima u pogledu drugih ljudi. Mrzovolja je rijetkost u mom životu... ne ispunjava me kao neke druge stvari, npr. smijeh Slobodni planet.. 747986


4. "Niko te, ali ponavljam niko, ne možeš te kočiti u životu osim samog sebe.
Šta htedoh time reći?
Ako se osetiš ukočenim, problem traži u sebi."

Slažem se u potpunosti osim što bih umjesto da te nitko ne može napisao kako te nitko ne smije kočiti u životu osim samog sebe.








sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by crospider 02.07.11 11:40

bravo sinke Slobodni planet.. 393492 still the best of the rest ..
crospider
crospider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 34
Godine : 41
Lokacija : kopno
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 02.07.11 13:43

..ja mislim da više nikad nebum načela ovakvu temu..ko da me nešto opsjednulo, a možda su me samo oteli i vratili nazad lobotomiziranu kad sam krenula pisat o tome, a ja zapravo nemam pojma..Slobodni planet.. 726657
tko ste vi svi uopće? i šta ja tu radim? Slobodni planet.. 323904
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by sinke 02.07.11 21:42

Slobodni planet.. 747986 we are Borg, resistance is futile
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by bearfaerie 02.07.11 21:54

aaaa..onda okej ak je tak..sad mi je jasnije =)
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Slobodni planet.. Empty Re: Slobodni planet..

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.