FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 20
Datum registracije : 10.07.2010

PostajNaslov: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 1:00

evo pronasao sam ovo

http://www.pik.ba/artikal/574249/kupujem-za-vas-na-ebay/

Sta mislite o tome?
s tim da pretpostavimo da je korektan covjek

[Vrh] Go down
Frnja
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 26
Datum registracije : 18.03.2010

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 1:16

U RH se to nikome neisplati jer si svako moze napraviti paypal i sam narucivat , za 3 klika mišem nedam nikome niti kune.Jedino za neke drzave u kojima banke nepodrzavaju paypal.
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 1:24

ja ne znam nista o paypal-u,zato ovo i pitam.
bojim se da ne pogrijesim nesto,pa ne bacim pare.
[Vrh] Go down
Frnja
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 1:39

Nemozes nista progrijesti jednostavnije je da nemoze bit jednostavnije
registracija ko i na bilo koju drugu stranicu
kada to obavis odes na dodavanje kartice(otvoris u bilo kojoj banci ziro racun i na njega samo uplacujes novce onoliko koliko ti košta nesto sto si kupio da ti slucajno neko nedodje do podataka i kupi nesto)
kada to napravis mozes slobodno kupovat tako da kad nesto kupis stisne da oces platit oni te odma posalju na pay pal stranicu logiras se i stines PAY i gotovo .
nakon sto postrosis 200 dolara ili cim registrias karticu odes do banke samo da ti kazu verifacijki kod i to upises na pay pal .
Stvarno nije komplicirano registracija je i ista kao i na bilo koju drugu stranicu ili nešto.
Ako te jos nest zanima pitaj tu ili na PM
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 2:26

racunao sam nesto,htio sam kupiti nekih gluposti,i kad malo bolje razmislim,kod ovog lika sa pik.ba bi me izaslo puno skuplje.
da li se placa paypal registracija u banci?
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male
Broj postova : 132
Godine : 29
Datum registracije : 30.12.2010

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 11:25

neplaca se nista, treba ti samo neki broj za medjunarodna poslovanja od racuna. kad krenes otvarati racun ce te trazit pa ces znati koji.

a ovo za registraciju nakon 200$, ja imam internet bankarstvo pa mi je tamo izbacilo, tako da cak nemoras niti u banku ici.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2742
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 13:45

bop je napisao/la:
neplaca se nista, treba ti samo neki broj za medjunarodna poslovanja od racuna. kad krenes otvarati racun ce te trazit pa ces znati koji.

a ovo za registraciju nakon 200$, ja imam internet bankarstvo pa mi je tamo izbacilo, tako da cak nemoras niti u banku ici.

Tako je,samo neznam jesu li isti standardi za BiH?

@Knele.bl,te pretpostavke bi te moglo skupo koštat...registriraj se i kupuj sam..inace kad spominjes ebay,prije neki dan došao mi Rod fire starter,napravit cu recenziju,pa ces vidit da zlata vrijedi..za 1.50 $..nisam mogao vjerovat..
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 15:03

OK.
Hvala vam puno,jos cu pogledati kako to ide u Bih pa cu se vjerovatno registrovati.

@Ludi Rus i ja sam gledao fire startere i neke nozeve... =)
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 15:20

ne znam kako je tamo, ali sumnjam da je nesto kompliciranije....

i daj molim te gdje si nasao za 1.5$?
ja sam svoj uzeo za 4.5$... a vjerovatno je isti haha
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 15:38

bop je napisao/la:

ja sam uzeo taknki,i to par komada..mozda je zato skuplji,evo,daj i ti meni link molim te da vidim..
http://cgi.ebay.com/Survival-Outdoor-Magnesium-Flint-Stone-Fire-Starter-Kit-/280545073524?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4151ca1974 :bog:
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 15:39

Ludi Rus je napisao/la:
bop je napisao/la:

ja sam uzeo taknki,i to par komada..mozda je zato skuplji,evo,daj i ti meni link molim te da vidim..
http://cgi.ebay.com/Survival-Outdoor-Magnesium-Flint-Stone-Fire-Starter-Kit-/280545073524?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4151ca1974 :bog:
vidi vidi,cak je poskupio 44 centa...haha
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 22:45

Ovi sa besplatnom dostavom,kao ovaj npr
http://cgi.ebay.com/Survival-Magnesium-Flint-Fire-Steel-Starter-Striker-Rod-/120658383889?pt=UK_SportingGoods_HikingEquipment_RL&hash=item1c17ccd411

na racun uplatim samo toliko koliko on kosta,znaci izaci ce me samo onoliko kolika je cijena?

[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   05.01.11 22:53

da, toliko ce te izaci. ne znam sad koja je granica kod vas u bosni ali u hr ne naplacuju pdv i carinu za posiljke ispod 300kn. a ako imas srece nece ni na nesto vise...

ja sam ovaj uzeo, cekam da mi dodje

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12305
[Vrh] Go down
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 244
Datum registracije : 15.11.2010

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   06.01.11 0:24

Knele, aj molim te ako uspiješ to srediti sa bankom reci mi na kojoj si banci sredio. i mene zanima, pa da si uštedim trud tražeći koje banke u nas to podržavaju.

a ja ću sutra pitati prijatelja do koliko je vrijednosti u nas oslobođeno plaćanja tog poreza.
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   06.01.11 0:37

ma moraju to sve manje vise banke podrzavati, mislim kako bi ti recimo netko iz inozemstva uplatio novce na racun ili nest tako...
[Vrh] Go down
Frnja
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   06.01.11 16:46

bop je napisao/la:
da, toliko ce te izaci. ne znam sad koja je granica kod vas u bosni ali u hr ne naplacuju pdv i carinu za posiljke ispod 300kn. a ako imas srece nece ni na nesto vise...

U Hrvatskoj do 150 ili 160 kn se roba necarini i neplaca se PDV ako se narucuje poštom ,ako osobno unosis preko granice onda 1000 kn .
[Vrh] Go down
rambo
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 39
Datum registracije : 19.12.2010

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   06.01.11 18:55

Knele , ukoliko zelis otvoriti ebay i paypal account , potrebna ti je samo debit kartica koja na poleđini ima CVV kod, odeš u raiffaisen i tamo je zatrazis. Ovako ta kartica izgleda:

http://www.spbclub.com/wallet/0f6da1260b1a23808b25dc7b3fd68bf1_img_Raiffeisen%20Bank%20Visa%20Electron.gif

Dobiti ces je nakon desetak dana. Položi na nju nesto novca. Zatim se registriras na pay pal , uneses istinite osobne podatke i adresu stanovanja , broj kartice i na izvodu s banke dobiti ces lozinku s paypala kojom se potvrdi da si to uistinu ti napravio account. Skinu ti oko 3$ za tu lozinku , ali kad je uneses novac ti vrate. Zatim napravis ebay account i kupujes... U BiH carinu plaćaš ako cijena + shipping pređe 60 km . Nadam se da sam pomogao...
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   06.01.11 19:48

Pomogao nego sta
a kako ide carina ako je preko 60 KM,posto sam ja htio uzimati noz,a izadje me oko 70-80 KM?
hvala
[Vrh] Go down
Frnja
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   07.01.11 0:59

Knele.bl je napisao/la:
Pomogao nego sta
a kako ide carina ako je preko 60 KM,posto sam ja htio uzimati noz,a izadje me oko 70-80 KM?
hvala
gle najbolje da odes u carinu i pitas kolika je carinska stopa na nozeve ili ako imate na internetu kolika je stopa za svaku kategoriju vjerovatno na to dodaš jos porez (neznam dali bosna ima porez )
[Vrh] Go down
rambo
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   07.01.11 1:17

Carina je 1/3 od ukupne cijene ( proizvod + shipping)....
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   07.01.11 1:29

rambo je napisao/la:

Carina je 1/3 od ukupne cijene ( proizvod + shipping)....

Prijatelju nisi u pravu.Mogu se pronaći proizvodi kojima je carina skuplja od njih samih.
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 41
Datum registracije : 02.01.2011

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   08.01.11 0:33

Momci, oprostite na upadanju. Rus, možeš li mi u dvije crte pojasnit kako ubacit slike dok pišeš temu ( pa nikako da ih ubacim,zapeo, a vidim jučer da si ti ubacivao svoju reportažu ).

Pomoć!!
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6519
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   08.01.11 1:24

[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 41
Datum registracije : 02.01.2011

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   08.01.11 1:28

Hvala, Mrazomoru!
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   08.01.11 15:57

divlji grab je napisao/la:
Momci, oprostite na upadanju. Rus, možeš li mi u dvije crte pojasnit kako ubacit slike dok pišeš temu ( pa nikako da ih ubacim,zapeo, a vidim jučer da si ti ubacivao svoju reportažu ).

Pomoć!!

Ako slike trebaš smanjit,najbolje ti je priko tinypic-a di moš odabrat rezoluciju,pa jednu pojednu stavljas,al pogledaj jos po forumu :bog:
sorry na offtopic mrazo!
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   11.01.11 23:44

koliko novca treba biti na racunu kada se registrujem na pay pal?
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   12.01.11 0:02

Knele.bl je napisao/la:
koliko novca treba biti na racunu kada se registrujem na pay pal?

nebitno
[Vrh] Go down
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   12.01.11 0:14

Koliko najmanje treba?
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   12.01.11 0:17

mozes imati 0 bilo koje valute xD
[Vrh] Go down
rambo
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   12.01.11 0:19

Najbolje ti je da na kartici za on line kupovinu uvijek imaš oko 30-40 KM. Tako ja radim. A ako mi se nesto kupuje s ebaya , npr. nož od 50 KM , onda tih 50 KM uplatim dan-dva prije kupovine.

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?   Today at 22:48

[Vrh] Go down

Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Usluga kupovine na ebay-u.Sta mislite o ovome?
» Kupnja noža - ebay
» noževi i ebay
» Ebay gojzerice i ruksak
» Prodaja na ebay-u, pomoč i iskustva