FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kellam Wolverine

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
baltazar
bomber
bomber

Broj postova : 143
Datum registracije : 30.07.2009

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   15.04.11 15:44

aurora je napisao/la:
Nož je zaista lijep ali mi izgleda jako zastarjelo. Nema odgovarajući štitnik, drška je glatka, oštrica premala, drži se nitnom na stražnjem kraju... Nije mi za survival boravak u prirodi.

rista, pravo zboriš, skandinavci stvarno pojma nemaju.....
survival boravak u prirodi zna bit dosta zaje***, ak još i tipkovnicu zaboraviš pofurat, bude njesra totalno.
[Vrh] Go down
joseph
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 27
Datum registracije : 01.04.2011

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   15.04.11 21:12

dobro večer! Kolega kengur 32 dali se nož može nabaviti bez carine i tih izmišljotina? Hvala
[Vrh] Go down
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 400
Godine : 31
Datum registracije : 02.10.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   15.04.11 22:20

koliko sam ja cuo u sloveniji zakupis u posti sanducic i posalju ti ga tamo,jedino sta se moras odvest po njega,a ima i ljudi po forumima koji nude uslugu primanja posiljke bez carine za neku naknadu. inace ne podrzavam izbjegavanje placanja pristojbi drzavi al od danas.........
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 42
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   15.04.11 22:34

@Joseph;

platio sam carninu 360kn....
da li se moze izbjeci ne znam, to pokusaj saznati kod upucenijih.... i prokopaj si malo po forumu bilo je vec takvih tema.

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
aurora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 45
Datum registracije : 06.01.2011

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   16.04.11 7:52

Ludi Rus je napisao/la:
aurora je napisao/la:
Nož je zaista lijep ali mi izgleda jako zastarjelo. Nema odgovarajući štitnik, drška je glatka, oštrica premala, drži se nitnom na stražnjem kraju... Nije mi za survival boravak u prirodi.
U potpunosti se NE SLAŽEM.Nož je za boravak u prirodi,ne znam po čemu nije?
Ovo tvoje što si nabrojao,(sry,moram bit iskren) po meni nema veze s ničim....

Prvo, nisam se mislio čovjeku po**ati po nožu. Izrađen je savršeno i osobno mi se sviđa ali je u pitanju lovački nož. I stvarno mi izgleda zastarjelo, zapravo tradicionalno. Posebno korice. Ne slažeš se tek toliko da se... ne slažeš. Budi iskren!
[Vrh] Go down
aurora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   16.04.11 7:56

baltazar je napisao/la:
aurora je napisao/la:

rista, pravo zboriš, skandinavci stvarno pojma nemaju.....
survival boravak u prirodi zna bit dosta zaje***, ak još i tipkovnicu zaboraviš pofurat, bude njesra totalno.

Skandinavci trebaju lopatu za snijeg jer drvo vide mjesec dana u godini. Probaj si s ovakvim nožem nasjeći grane za sklonište!
A znaš za tipkovnicu...!?
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   16.04.11 9:50

Eto sta nastane kada covjek izabere krivu rjec.....
Aurora kaze zastarjeo umjesto tradicionalan!
Istina da skandinavci trebaju lopatu, ali trebaju i noz i trebaju sjekiru....
mislim da jos nisu napravili noz koji bi zamjenio sjekiru na velikoj hladnoci, ustvari noz koji bi bilo gdje zamjenio sjekiru .....
Skandi nozevi su izuzetno ostri i lako ih je doostravati, ostriti na terenu... imaju jedan kut ostrice.
Postoi mnogo jacih, vecih, kvalitetnijih nozeva koji su puno bolji za rad vani.
No, po mome misljenju, nema bolje kombinacije za van od dobre skandi ostrice i sjekirice

[Vrh] Go down
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 617
Godine : 20
Datum registracije : 30.08.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   16.04.11 10:03

kengur32 je napisao/la:

No, po mome misljenju, nema bolje kombinacije za van od dobre skandi ostrice i sjekirice

Ja se sa ovime potpuno slazem!!
I meni najdraza kombinacija(sjekira 50cm drska,i noz 9-12 cm ostrica) nema posla koji se nece obaviti. Ovo je samo moje misljenje.

A ovaj Kellam je stvarno prekrasan,pogotovo drska.
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 970
Godine : 32
Datum registracije : 25.07.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   16.04.11 11:42

drška izgleda zastarjelo zato jer tisučljetna upotreba kod skandinavaca nije dopustila ikakvu pomjenu jer je drška dokazala da dobro leži u ruci,a šake nisu napravile nikakvu promjenu u zadnjih 1000 god,a dizajn drške debelo je to napravio,ja vjerujem onima koji su ga koristili dugi niz godina a skandinavci bogme jesu.
[Vrh] Go down
aurora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   22.04.11 9:17

Ne samo drška, nož je zastario u cjelini- drška, oštrica, korice. Tradicionalni japanski nož je također zastario. Zastario je prava riječ.
Pod tim mislim da Mora noževi imaju znatno bolju dršku, jednako kvalitetan čelik, bolje korice i nekoliko puta nižu cijenu. Još bolji primjer je ručno rađen Bowie nož tradicionalnog izgleda koji je zastario u odnosu na, recimo, A1 od Fallknivena.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   22.04.11 9:33

E sad ga bas pilis!
Zastario za sto? I auti stari 20,30,40,50 godina se voze.
Netko voli te "zastarjele" stvari koje su i dalje 100% funkcionalne. Odi na Kellamovu stranicu i malo si pogledaj. Najskuplji Falovi nozevi imaju slicne drske, primjerice Mora Classic je tak nes slicno. Jesi radio s Morom triflex ili classic i sa Kellamom da mozes usporediti!
Ako vec kreces u tako neku raspravu onda daj i neki argument, ćinjenicu a ne samo .....
Uostalom dođi na susret pa mozemo napraviti usporedne testove svih navedenih, ako ih imas, ja imam samo moru classic i kellama!

[Vrh] Go down
aurora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   22.04.11 11:57

Neću više, da rasprava ne pređe na piljenje! Nemoj biti tako osjetljiv, nisam mislio ništa loše. Meni se Kellam noževi jako sviđaju, vjerojatno sam malo ljubomoran.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   22.04.11 17:40

kengur32 je napisao/la:

X na to :bog:
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   22.04.11 20:22

aurora je napisao/la:
Neću više, da rasprava ne pređe na piljenje! Nemoj biti tako osjetljiv, nisam mislio ništa loše. Meni se Kellam noževi jako sviđaju, vjerojatno sam malo ljubomoran.

kak necu biti osjetljiv! znas koliko sam ga platio?
salim se..... mozda sam se "lose" izrazio pa je ispalo grubo, al zaista mislim da noz ne moze zastariti.... ako sluzi svrsi.. sluzi i to je to!
vidis da se i Igsy slaze (@Igsy- mislim da nema zrnatosti, budes vidio cim stavim reportaze)

[Vrh] Go down
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 37
Datum registracije : 25.12.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   28.04.11 6:18

Jako lijep noz, nije ni cjena nesto strasno skupa za ovakav tip noza. Mislio sam te pitati u vezi carine

Zar se nemoze zaobici ta carina ako prodavac obeljezi posiljku kao "poklon" kod adrese .. Tako mi u Svedskoj radimo i onda kad nam stigne posiljka (naravno bez racuna) to se gleda kao "poklon" i onda nam carina nemoze nista ..
Mi inace posaljemo mail prodavacu i pitamo ga moze li obeljeziti to,,, prije nego sto kupimo
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   28.04.11 9:22

Viking je napisao/la:

Zar se nemoze zaobici ta carina ako prodavac obeljezi posiljku kao "poklon" kod adrese .. Tako mi u Svedskoj radimo i onda kad nam stigne posiljka (naravno bez racuna) to se gleda kao "poklon" i onda nam carina nemoze nista ..
Mi inace posaljemo mail prodavacu i pitamo ga moze li obeljeziti to,,, prije nego sto kupimo

ako je pošiljka deklarirana kao poklon nema carine, ako je deklarirana kao cutting tools platiš carinu. mene su upozorili u Kellamu da ce biti deklarirano kao cutting tools.
[Vrh] Go down
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 37
Datum registracije : 25.12.2010

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   28.04.11 10:11

kengur32 je napisao/la:
Viking je napisao/la:

ako je pošiljka deklarirana kao poklon nema carine, ako je deklarirana kao cutting tools platiš carinu. mene su upozorili u Kellamu da ce biti deklarirano kao cutting tools.

Hvala na odgovoru, znaci moze se obiljeziti kao poklon,, imam svedske nozeve
P. Holmberg + J.A. Hellberg koje sam mislio postaviti na prodaju jedan dan
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kellam Wolverine   Today at 5:22

[Vrh] Go down

Kellam Wolverine
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kellam Wolverine