FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
World War III - Page 14 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
World War III - Page 14 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
World War III - Page 14 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
World War III - Page 14 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
World War III - Page 14 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
World War III - Page 14 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
World War III - Page 14 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
World War III - Page 14 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
World War III - Page 14 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
World War III - Page 14 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
World War III - Page 14 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
World War III - Page 14 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
World War III - Page 14 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
World War III - Page 14 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
World War III - Page 14 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
World War III - Page 14 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
World War III - Page 14 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
World War III - Page 14 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
World War III - Page 14 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
World War III - Page 14 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
World War III - Page 14 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
World War III - Page 14 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
World War III - Page 14 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
World War III - Page 14 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
World War III - Page 14 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
World War III - Page 14 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
World War III - Page 14 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
World War III - Page 14 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
World War III - Page 14 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
World War III - Page 14 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

World War III

+77
puls
maxina
maks1969
fusher
Inspektor
ivo
blinddog
poljičanin
UBERSOLDAT
Ikarus
Usamljeni vuk
ElPrezidente
vibor
remez
PJER
duke
Axter
chumaman
Duh
DoomsdayST
trolshein
Molokai
goxxon
Guybrush
gibo
hydra
crospider
Franco G
Mad Max
Spuzva Bob
Ivn
Buco
Target
SelinaKyle69
bearfaerie
.
tonka
kengur32
robert
Valkyra
Guru
Surfer
Strider
Migach
mahapirot
dkclaymore
beargrylls12
sinke
Branimir76
stefan.j
Luftwaffe
Mije
Dinx
Stribog
Julio
TomislavOS
Zokac
jratko30
Pomorac
Cave Bear
Drvo
Marko
Igsy
antun
miho
damjan
domac
girdeaux
astifan
sgt bear
Fratt
Mraz
baron
vladimir-vlay
MI666999
Nero Rii
Freeman
81 posters

Stranica 13 / 14. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by fusher 20.07.14 16:46

po meni najbolje mjesto za ovakve stvari je sjever rusije.nakon globalnog zatopljenja otopit će se snijeg i ostati voda,zato,ne prodavajte boce World War III - Page 14 469245 .samo si napravite neku bajticu od jela,unajmite kamion i potrpajte sve potrebno u njega,i pravac rusija! World War III - Page 14 478256 

fusher
tipko
tipko

Broj postova : 79
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by maks1969 20.07.14 17:05

poljičanin je napisao/la:

   Prvo su došli po komuniste,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio komunist.

   Zatim su došli po Židove,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio Židov.

   Zatim su došli po sindikaliste,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio sindikalist.

   Zatim su došli po katolike,
   a ja se nisam pobunio
   jer sam bio protestant.

   Zatim su došli po mene,
   a do tada više nije bilo nikoga
   da se pobuni.
E samo da nadodam u originalu je Niemoller naveo još jedan stih:
Zatim su došli po bolesne, takozvane neizlečive, a ja se nisam pobunio,
jer nisam bio mentalno bolestan.
Najljepša mi je obrada te pjesme ova:
Jednoga dana došli su i odveli komuniste
A ja nisam rekao ništa jer nisam bio komunista
Zatim su jednoga dana došli i odveli ljude jevrejske vere
A ja nisam rekao ništa jer mi je nestalo vere
Jednoga dana došli su i odveli sindikalce
A ja nisam rekao ništa jer nisam bio sindikalac
Jednoga dana zapalili su katoličke crkve
A ja nisam rekao ništa jer sam rođen kao protestant
Onda su jednoga dana došli i odveli mene
A ja nisam mogao reći ništa jer bio sam kriv kao i oni
Jer nisam se pobunio i rekao da svi ljudi imaju pravo na slobodu
U svakoj zemlji
Bio sam kriv za genocid
Kao ti
Svi vi
Jer vi znate kada je čovek slobodan
I kada ga osloboditi njegovog ropstva
Zato vas sve optužujem za genocid
Isto kao sebe
Jedan od 18 miliona mrtvih Jevreja
18 miliona mrtvih ljudi
Chareles Mingus, UCLA 1965

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 29.09.14 23:02

Skidam kapu, Mišak je sve rekao:

Krešimir Mišak: ISIS i/li kako skuhati 3. svjetski rat

ISIS je dio šireg pokušaja kuhanja 3. svjetskog rata, jer ništa ne mijenja svijet kao svjetski ratovi. Ako konstruirani rat promatrate kao globalni problem, tada će vam on pružiti odličnu priliku da uvedete svoje globalno rješenje. Treći svjetski rat trebao bi dovršiti projekt preoblikovanja svijeta u globalnu državu


Kad se čitaju, gledaju ili slušaju zapadnoeuropski mediji glavne struje čovjek uvijek treba biti na oprezu. Toga se držim pa zato u tim prilikama uvijek nadohvat ruke imam vrećicu za povraćanje. No, ne možeš uvijek sve predvidjeti, o čemu zorno svjedoči situacija koju sam doživio ovog ljeta. Nevino se šećući rivom gradića u kojem sam ljetovao, pogled mi je nehotice pao na naslovnicu jednih dnevnih novina s kojih su divovskim slovima vrištali nadnaslovi "Novi obračun s terorizmom - rat protiv islamizma" (ziijeeeev) i naslov "Obama: ISIS je karcinom kakvog ne smije biti u 21. stoljeću". Kako sam sve to zapamtio? Ne zato jer imam odličnu memoriju već zato jer sam, gledajući ga u nevjerici, odlučio te naslove zapisati u mobitel. Na kraju krajeva, čovjek nikad ne zna kad će nečime pokvariti želudac, ili popiti previše, pa da mu zatreba dobar stimulans za povraćanje.

Isprobani obrazac manipulacije emocijama i percepcijom

U mojoj perspektivi svijeta očito je, i čak preočito, da iza naglog uspona i financiranja ISIS-a stoji SAD. Ne "država SAD", koliko "korporacija SAD", koja ustvari vodi "državu SAD" praveći se da je predstavnik američkog naroda, dok je ustvari izraz interesa financijske i korporatističke oligarhije. Same po sebi Sjedinjene Američke Države su čak sporedan čimbenik  u toj igri,  tek sredstvo, jer  kao jedna od najmoćnijih država svijeta predstavljaju dobru polugu za svakojake manipulacije, kojih su američki građani često prve žrtve. I na čelu nekih drugih utjecajnih država, kao i na čelu svih svjetskih financijskih tijela i nadnacionalnih struktura (poput EU-a, UN-a i sl.) stoje predstavnici iste globalne korporatističke stranke. Neki su više ili manje zamjenjivi, često su i u međusobnim sukobima za moć, ali reagiraju kao jedan ako netko izvana pokuša omesti neki njihov plan. Političari su tek glasnogovornici i izvršni radnici te nadpolitičko-nadnacionalne korporatističke elite.

Obrazac pojave ISIS-a na svjetskoj sceni savršeno se uklapa u već puno puta isprobani obrazac manipulacije ljudskim emocijama i percepcijom, kojeg je David Icke sažeo u formulu "problem-reakcija-rješenje". Ako želite promijeniti svijet prema svojim potrebama ili stvoriti nekakvu situaciju koja bi svim ljudima bila potpuno neprihvatljiva kad bi bila objelodanjena, svima javno dosupna, nema vam druge - prvo morate potajno stvoriti neki problem i za njega okriviti nekoga drugog. Mediji će vašu željenu sliku događaja prenijeti bez ikakvog pogovora i razmišljanja jer su uglavnom u vašem vlasništvu, a ako i nisu nema veze - već ste odavno kroz medije izgradili željenu sliku stvarnosti koja, koliko god nevjerojatna i netočna bila, ipak u glavama ljudi ocrtava granice dopuštenog, pristojnog, prihvatljivog i "normalnog", a to se suvremeno jednoumlje često nazva "politička korektnost". Kad javnost povjeruje u vašu interpretaciju problema (pogrešno smatrajući da novine nisu tek komunikeji nekih struktura nego da tu netko nešto istražuje), ona će reagirati ogorčenošću ili strahom, kao i zahtjevom da se po tom pitanju nešto mora učiniti. Ili barem stanjem duha u kojem će prihvaćati vaše prijedloge. Tada ponudite "rješenje" za problem koji ste sami stvorili i nastavite dalje sa svojim koracima u smjeru građenja svjetske totalitarističke države.

Orwell, cionizam i islamski svijet, sloboda sve manje

Tako je i nastao orwellovski vječni "rat protiv terorizma" bez početka, kraja, definirane bojišnice i neprijatelja kojeg se može poraziti, ali s konstantnim smanjivanjem opsega sloboda - na temelju potpuno nedosljedne službene priče o napadu na New York 11. rujna 2001., prepune zapanjujućih količina proturječja i anomalija. Za odbacivanje tumačenja događaja 9/11 doista ne treba biti nikakav genij. Na sličan način su nastali, ili opravdavani, i svi drugi ratovi i političko-ekonomske akcije. Ali ako službena priča u vezi 9/11 nije istinita, tada sve ono što je njome pravdano - ratovi u Afganistanu, Libiji, Siriji itd - počiva na divovskoj laži. Možda je korisno - u maniri starih detektivskih romana - krenuti tragom pitanja: tko ima koristi od tih događaja? Islamski svijet svakako ne, američki narod također ne. A kako stvari stoje s već spomenutom grupacijom koja želi zgaziti građanska prava, prava na privatnost i temeljne ljudske slobode posvuda u svijetu?

ISIS je dio šireg pokušaja "kuhanja" trećeg svjetskog rata, jer ništa ne mijenja svijet kao svjetski ratovi, što pokazuju iskustva dvaju svjetskih ratova. Ako konstruirani rat (a drugih niti nema, jer nikad ljudi samo od sebe, bez dugotrajne propagande, nisu htjeli u rat) promatrate kao globalni problem, tada će vam on pružiti odličnu priliku da uvedete svoje globalno "rješenje". Treći svjetski rat, rekao bih, trebao bi dovršiti projekt preoblikovanja svijeta u globalnu državu.

U jednom tekstu David Icke navodi jedno "kontroverzno pismo" koje neki ljudi "odbacuju kao nevjerodostojno, ali se, s obzirom na dosadašnje događaje, pokazuje 'proročki' točnim". O tom pismu datiranom 15. kolovoza 1871. on piše:

"Napisao ga je čovjek po imenu Albert Pike, koji je bio veoma utjecajan slobodni zidar u Sjedinjenim Državama u 19. stoljeću. U pismukoje je napisao Giuseppeu Mazziniju, detaljno su navedena tri svjetska rata koja će transformirati globalno društvo. Prvi svjetski rat je opisan upravo onako kako se dogodio, drugi svjetski rat također, ali netko bi mogao reći da su činjenice o ta dva rata ubačene u pismo naknadno, nakon što su se ti ratovi dogodili. Dakle, vjerodostojnost stvari o kojima pismo govori leži u onome što je u njemu rečeno o trećem svjetskom ratu. U Pikeovom pismu govori se o izazivanju sukoba između islamskog svijeta i onoga što se naziva političkim cionizmom. Dakako, ljudi bi mogli reći: 'Ma, pismo je sigurno krivotvorina, jer u vrijeme kad je napisano nije bilo cionizma'. No, to je agenda koja je projicirana daleko unaprijed, o čemu su npr. pisali Aldous Huxley u romanu 'Vrli novi svijet'i Eric Blair (George Orwell) u '1984-oj'.

Njih dvojica su se poznavali; Huxley je Orwellu predavao francuski jezik na koledžu Eaton kojega pohađa elita i kraljevske ličnosti. Poznavali su se i sprijateljili, a iz istih su izvora, između ostalih i Fabijanskog društva u Britaniji, dobivali informacije o predviđenoj agendi. Još 1932., kada je objavljena Huxleyjeva knjiga, i 1948., kada je objavljena Orwellova, opisivani su događaji, odnosno društvo koje nastaje danas. Ima mnoštvo primjera gdje su budućnost predviđali ljudi koji su bili insajderi, a čija su se predviđanja pokazala zapanjujuće točnima. Dakle, ako pogledate pozadinske dokaze, ideja o tome da je Albert Pike znao da će se pojaviti cionistički pokret i da će doći do uspostave Izraela, vrlo je osnovana. Cionizam je stvoren nedugo nakon što je to pismo napisano. Pike govori o tome da islamski svijet treba uvući u rat s političkim cionizmom, s onime što danas nazivamo Izraelom. Time bi se stvorio vrtlog koji bi u taj rat povukao velike sile, odnosno Ameriku, Europsku uniju, NATO, itd.".

ISIS i Iran - "novi saveznik Amerike"

Skočimo u današnje vrijeme. Pripadnici raznih sekti koje su živjele u miru pod vladavinom Saddama Husseina, Gaddafija i Assada sada kolju jedni druge. Metež kojeg su na Bliski istok donijeli Bushov i Obamin režim značio je smrt i raseljavanje za milijune ljudi i nebrojene buduće pogibije. Odjednom, praktički niotkuda, pojavila se nova grupacija pod nazivom ISIS, strahovito dobro naoružana i financirana, koja nastoji stvoriti novu državu od dijelova Iraka i Sirije. Prema nekim piscima, na raspolaganju ima oko dvije milijarde dolara. Izuzetno brzo zauzima iračke gradove te granične prijelaze u Siriju i Jordan stvarajući okolnosti nalik onima iz Pikeovog pisma, a sve garnirano bizarnim nasiljem koje putem televizije ulazi u sve ljudske domove. ISIS, predstavljajući sunite, ratuje protiv Iraka koji predstavlja šijite, a također je i prijetnja Iranu koji, sa skoro devedeset posto šijitskih muslimana, predstavlja središte šijitskih muslimana.

Tada dolazi do jednog čudnovatog zaokreta (čudnovatog samo na površini) o kojem svjedoči vijest otprije nekoliko dana: "Novi saveznik Amerike".

"Iran će se", pisalo je, "boriti protiv Islamske države (IS-a), ali pod jednim uvjetom..., itd"; "Javno, i Washington i Teheran su isključili mogućnost vojne suradnje na poražavanju IS-a, no privatno, iranski su dužnosnici izrazili volju za suradnjom sa SAD-om u borbi protiv džihadista, iako ne nužno na bojišnici"; "Američki državni tajnik John Kerry u petak je ustvrdio da Iran ima svoju ulogu u nanošenju poraza Islamskoj državi, dajući do znanja da se američko stajalište možda mijenja"... I tako dalje, i tako dalje.

Još jedna velika namještaljka lutkara iz sjene

SAD je sve ove godine stajao uz bok Izraelu tvrdeći da se mora spriječiti rad iranskih nuklearnih pogona i uvesti sankcije protiv Irana i njegovog groznog režima. Sada, pod krinkom zaštite šijita koje progone i masakriraju sunitski ekstremisti iz ISIS-a, u sukob sunita i šijita želi uvući Iran. Ako Iran bude uvučen u rat, teško da će iz njega izaći. Sve je to čista namještaljka - Saudijska Arabija i Katar (koje neki nazivaju 51. državom SAD-a)  financiraju ISIS i čitav taj terorizam. Amerikanci im jednostavno mogu zapovjediti da to prestanu raditi, ali umjesto toga SAD tek formalno osuđuje isti taj terorizam kojeg njegova "51. država" podupire. Cijela slika ima neugodnu jasnoću. Još jedna velika namještaljka, ovog puta s ciljem izazivanja svjetskog rata.

ISIS ili ISIL  je skraćenica ekstremne organizacije "Islamic State of Iraq and Syria" odnosno „Islamic State of Iraq and the Levant". Zemlje Levanta - uz Jordan, Palestinu, Libanon, Cipar i područje na jugu Turske koje obuhvaća Hataj - uključuju Izrael.

Dok ta ekstremistička islamska vojska najavljuje osvajanje Levanta, Izrael se ne oglašava svojim uobičajenim mantrama o tome da se mora zaštititi jer je u opasnosti, kakve se mogu čuti kod svake rakete ispaljene na Izrael. Izrael se ponaša kao da ga se to ne tiče. Niti SAD bitno drukčije ne reagira. John Kerry je u Iraku rekao da SAD "neće vršiti zračne napade da ne povrijedi civile". Haj'te, molim vas! Dosad vas nikad to nije sprječavalo.

Koji zaključak preostaje? Možda taj da svi oni puštaju da  ISIS  stekne čvrsto uporište u tom području. U međuvremenu ISIS čak nesmetano trguje naftom preko raznih posrednika, na tržištu kojim upravljaju američki naftni lobiji.

Prije ili kasnije ISIS će doći do stupnja izravne prijetnje Izraelu koji, s manje od osam milijuna stanovnika, ima jednu od najbolje opremljenih vojski na svijetu i silan nuklearni arsenal. Bit će to dobar trenutak za pritiskanje gumba za dolazak SAD-a i NATO-a koji su se obvezali da će braniti sigurnost Izraela. Dugoročno gledajući, možda je to odgovor na pitanje zašto je ta tempirana bomba - stvaranje Izraela na mjestu Palestine na temelju prava koje predstavljaju tekstovi iz Biblije (!) - uopće postavljena. A sve to neugodno podsjeća na sadržaj Pikeova pisma kako treba sve različite skupine uvući u vrtlog međusobnog samouništenja i tako izazvati rat koji bi promijenio svijet, naslanjajući se na učinke prethodna dva svjetska rata koja su to već učinila. Pri čemu bi - pod opravdanjem potrebe za svjetskom vladom i svjetskom vojskom kao jamcima budućeg mira - bilo uvedeno globalno fašističko društvo. Uveli bi ga isti oni koji su čitav kaos izazvali.

Plan ne ide uvijek glatko. U jednoj kolumni David Icke je to sročio ovako: "Mislili su da će Sirija pasti kao i Libija, ali to se nije dogodilo. Za njih je to bio veeeeeeliki problem. Budući da su kasnili s ostvarenjem svog plana, smislili su onu podvalu s napadom kemijskim oružjem. No, Assad s time nije imao ništa; bio bi to samoubilački potez, a on nije nimalo glup. To je djelovalo jednom u Iraku, ali sada je uskočila Rusija i spriječila takav scenarij, a kasnije je stekla široku podršku za prestanak rata u Siriji. A i činjenica je da su ljudi na Zapadu odbacili nastojanja svojih vlasti da bombardiraju Siriju i time je zaustavljena zločinačka agenda".

Pa se sada, niotkud, pojavljuje ISIS. Je l' tko za okladicu da ih naoružavaju sami Amerikanci? Slučajnosti i spontanosti zaboravite, sve se to odvija hladno i proračunato, pod paskom lutkara iz sjene. U slučaju tih lutkara ne računajte na uobičajene ljudske osobine poput empatije ili suosjećanja s tuđom patnjom. Njima nije teško organizirati ubijanje, sakaćenje i masakriranje jer nisu u stanju osjetiti emocionalne posljedice svojih nedjela. Parafrazirajući njihovog službenika Obamu s početka teksta - oni su zapravo taj karcinom kojeg ne bi trebalo biti niti u ovom niti u ijednom drugom stoljeću.

Bliski istok je samo dio šahovske ploče. Vjerojatno je ideja u tom novom svjetskom ratu suprotstaviti Rusiju i Kinu s jedne strane, te Zapad s druge (scenarij doslovce nalik onome iz romana "1984" gdje Oceanija ratuje protiv Eurazije). Paralelno uz muljažu na Bliskom istoku, danas se doista u zapadnim ratnohuškačim medijima - a to su skoro svi - provodi demonizacija Rusije. Rusija lako može biti uvučena u taj sukob na Bliskom istoku zato što podupire Siriju, a dug je popis onih na čekanju koji su dosad izrazili želju za uništavanjem Sirije: ISIS, SAD, NATO... Ne zaboravimo da bi, prema svemu što se dosad pokazalo, i Kina i Rusija poduprli Iran. Bez razumijevanja skrivenih ciljeva nemoguće je razumjeti i predvidjeti buduće poteze, a time ih i spriječiti.

Bubnjevi rata tuku sve u šesnaest, a novinskim naslovima poput onog s početka teksta sapuna se daska svim ljudima. Dobar razlog zašto im se ne treba približavati bez vrećice za povraćanje.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Franco G 30.09.14 23:08

Glavna referenca Mišakova koju navodi u ovom pamfletu je DAVID ICKE.

Nisu li onda iza zavjesa ipak LJUDI-GMAZOVI?

Dajte, kolega Hydra, napišite vi vašu analizu - ta to vam je profesija. Bilo bi puno korisnije od trkeljanja neobrazovanog Mišaka, čak ako je djelomice i u pravu.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 01.10.14 0:56

Slažem se, ni meni nije jasno zašto se Mišak referira na David "lizard-huntera" Icke-a  World War III - Page 14 304316 a ima toliko valjanih referenci koje može koristiti te time ruši vjerodostojnost svoje priče koja je ipak točna.
Ali kolega Franco, pa zašto ste se baš uhvatili za taj detalj, a ne za bit teksta? Može li komentar na bit ovog teksta s nažalost veoma lošim referencama?
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 01.10.14 4:32

Nego....hoće li bit nuklearki ili neće?

Ako će samo konvencionalno da ne ulažem previše u fallout shelter.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 01.10.14 16:40


A zasto se uopce u ovakvim temama spominje i David Icke? Po cemu je on kompetentan, ili kompetentniji od Misaka za raspravu?... Citao sam neka njegova istrazivanja.., ma supalj je ko nas proracun. kakvi Gusteri i Zaharije Stichin.. to su naprosto gluposti.

Do svjetskog rata ce doci iskljucivo jer idemo prema smjeni svjetskog poretka.. SAD i Britanija su na zalasku, dok su Kina i jos neke velesile na uzlaznoj putanji, i to nece proci mirno. Pa gdje bi Ameri dopustili da netko bude bolji od njih?

Masovnog nuklearnog rata nece biti jer je on autodestruktivan, no zato su sada u modi mali i precizni takticki nuklearni projektili. Mi ovdje na jugozapadu Europe cemo imati socijalni, natalitetni, privredni i drzavotvorni kolaps. Nece nam biti bitni ni Ameri ni Rusi....

Gladan covjek ima samo jedno na misli.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by ivo 01.10.14 19:06

UBERSOLDAT je napisao/la:
A zasto se uopce u ovakvim temama spominje i David Icke? Po cemu je on kompetentan, ili kompetentniji od Misaka za raspravu?... Citao sam neka njegova istrazivanja.., ma supalj je ko nas proracun. kakvi Gusteri i Zaharije Stichin.. to su naprosto gluposti.

Do svjetskog rata ce doci iskljucivo jer idemo prema smjeni svjetskog poretka.. SAD i Britanija su na zalasku, dok su Kina i jos neke velesile na uzlaznoj putanji, i to nece proci mirno. Pa gdje bi Ameri dopustili da netko bude bolji od njih?

Masovnog nuklearnog rata nece biti jer je on autodestruktivan, no zato su sada u modi mali i precizni takticki nuklearni projektili. Mi ovdje na jugozapadu Europe cemo imati socijalni, natalitetni, privredni i drzavotvorni kolaps. Nece nam biti bitni ni Ameri ni Rusi....

Gladan covjek ima samo jedno na misli.
P...u ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Mad Max 02.10.14 0:36

ivo je napisao/la:
UBERSOLDAT je napisao/la:
A zasto se uopce u ovakvim temama spominje i David Icke? Po cemu je on kompetentan, ili kompetentniji od Misaka za raspravu?... Citao sam neka njegova istrazivanja.., ma supalj je ko nas proracun. kakvi Gusteri i Zaharije Stichin.. to su naprosto gluposti.

Do svjetskog rata ce doci iskljucivo jer idemo prema smjeni svjetskog poretka.. SAD i Britanija su na zalasku, dok su Kina i jos neke velesile na uzlaznoj putanji, i to nece proci mirno. Pa gdje bi Ameri dopustili da netko bude bolji od njih?

Masovnog nuklearnog rata nece biti jer je on autodestruktivan, no zato su sada u modi mali i precizni takticki nuklearni projektili. Mi ovdje na jugozapadu Europe cemo imati socijalni, natalitetni, privredni i drzavotvorni kolaps. Nece nam biti bitni ni Ameri ni Rusi....

Gladan covjek ima samo jedno na misli.
P...u  ?


Bwahahahaha
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by maxina 02.10.14 10:33

Molim Ivu da pojasni što je mislio pod "P...u"??!!

Ako je odgovor na išta drugo osim "Pušku" onda mu slijedi ban kao i Ludom Maxu iz Kopra zbog suučešništva.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by chumaman 02.10.14 10:41

maxina je napisao/la:Molim Ivu da pojasni što je mislio pod "P...u"??!!

Ako je odgovor na išta drugo osim "Pušku" onda mu slijedi ban kao i Ludom Maxu iz Kopra zbog suučešništva.

Tko bi rekao da će Singeritza ovako reagirati na P...u World War III - Page 14 478256
pa makar i cijev bila World War III - Page 14 747986 e sad ja bi se solidarizirao ali stvarno
nije od World War III - Page 14 865284  Ivota (po Striderovom) , nikad ne znaš što misli World War III - Page 14 855911
a ratno je stanje World War III - Page 14 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by puls 02.10.14 15:06

Ja sam razumio "Palentu"..... World War III - Page 14 30210
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by ivo 02.10.14 16:15

Pušku, kolega Mladene, pušku, razumije se. A i o čemu bi čovjek moje dobi, nego o lovu i psima, vidi se da me poznajete. I nemojte kolegu Maxa, molim vas, on je dobrodušan i pristojan.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by poljičanin 09.10.14 0:30

Zanimljivo je danas pogledati zemljovid svijeta i pogledati države u kojima postoje ratni sukobi, različitih intenziteta. I to usporediti s vrućim sukobima vođenim u vrijeme Hladnog rata. Ne mogu se sjetiti ni jednog trenutka Hladnog rata, a da je u toliko zemalja bilo ratnih sukoba kao danas: čitava južna obala Mediterana (Alžir, Libija, Egipat, Sirija, Izrael, Palestina, Libanon, Irak) uključujući Tursku (sukob Turska - Kurdi u PKK, ove pripreme za invaziju na Siriju još ne mogu nazvati ratom), dalje Armenija i Azerbejdžan (u nas medijski potpuno zanemaren sukob, a pogledaje kako tamo izgledaju "pogranični sukobi", ovaj je snimka s početka godine:
https://www.youtube.com/watch?v=2WzimSG81TU ),
Ukrajina, Afganistan. A na neki način, sve nam je to susjedstvo. A o Africi da ne pričamo. Imam osjećaj kao da je taj rat već počeo - WW III. Ne promijeni li se nešto značajnije na bolje, sukobi imaju potencijala prijeći u još goru fazu. Užas. Na djelu je "upravljanje krizama" kao način kontrole i upravljaja globalnim odnosima, ali nikad nije nemoguće da se situacija otme kontroli. Večeras sam molio krunicu za mir u Svijetu. Morat ću malo i češće.

A pogledajmo što se danas dogodilo u UN-u:
Citat (http://www.dnevno.rs/vesti/svet/143525-drama-u-ujedinjenim-nacijama-zbog-govora-argentinske-predsednice-prkinut-televizijski-prenos.html):
Drama u Ujedinjenim nacijama: Zbog govora argentinske predsednice prkinut televizijski prenos
Većina međunarodnih televizijskih kanala obustavila je emitovanje i prevod govora argentnske predsednice u Opštoj skupštini Ujedinjenih nacija u Njujorku. Kristina Fernandez de Kirčner obrušila se na SAD i njihove saveznike zbog rata s Islamskom državom.

Glavne tačke njenog govora objavljene su i na društvenim mrežama:

– Ovde smo bili pre godinu dana, kada je kao ”teroristički režim”označena vlada sirijskog predsednika Asada, a podržali su ”pobunjenike” u Siriji, koje ste definisali kao ”revolucionare”. Danas smo se okupili kako bismo iskorenili ove revolucionare za koje se ispostavilo da su teroristi. Vi ste optužili Iran da stoji iza eksplozije koja je uništila Izraelski centar AMIA u Buenos Ajresu 1994, iako argentinska istraga nikada nije uspela da dokaže učešće Irana u tom napadu.

Vi ste usvojili rezoluciju protiv Al-Kaide nakon terorističkih napada 11. septembra. Zemlje poput Iraka i Avganistana razorene su i njihovi stanovnici su ubijeni, dok obe zemlje još pate zbog terorizma!

Pokazali ste nakon izraelskog napada na Gazu, kada je Izrael počinio strašne zločine i uzrokovao smrt mnogih palestinskih civila, da je vaša pažnja usmerena na rakete koje su pogodile Izrael, a koji nisu uzrokovale nikakvu štetu, ni žrtve!

Danas smo se, dakle, okupili kako bismo usvojili rezoluciju o našoj odgovornosti i međunarodnoj borbi protiv 'Islamske Države Iraka i Levanta' (ISIL), organizacije koja koristi potporu saveznika velikih zemalja članica Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija – rekla je argentinska predsednica Kristina Fernandez de Kirčner i time zaslužila da se hitno obustavi prenos i prevod njenog govora u Ujedinjenim nacijama.

Izjave argentinske predsednice posebno su važne, jer dolaze od strane predsednice naroda koji je kroz istoriju bio pod velikim uticajem moćnih lobija iz Vašingtona.
Nema sumnje da je već nakon prvih rečenica zavladala prava panika u televizijskim kućama i ekipama koje su njen "heretični" i "skandalozni" govor prenosile iz dvorane Ujedinjenih nacija. Jedini izlaz je bio pogasiti sve kamere i praviti se da se ništa ne događa, ali je sadržaj ipak izašao u javnost putem medija u Latinskoj Americi.

Ne treba zaboraviti da je njena država pre nepunih mesec dana bila prisiljena da proglasi bankrot (drugi put u istoriji) upravo zbog presude jednog američkog suda.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 09.10.14 18:23

Ovo sam našao na većem broju portala:

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/134175-nesto-se-ozbiljno-sprema-nasem-planetu-500-najmocnijih-bankara-skrilo-se-u-svoja-podzemna-sklonista.html
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by maxina 09.10.14 18:46

Evo "spornog" govora argentinske predsjednitze na Generalnoj skupštini UN-a.

Titlovi su na engleskom.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EyShGogzIn4
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 09.10.14 21:27

Svaka joj čast ali bojim se da bi je sada uskoro mogla zadesiti neka opaka bolest kao i Huga Chaveza.
Već je preboljela rak štitnjače ali govori protiv SAD obično djeluju veoma karcenogeno!
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 10.10.14 20:50

Branimir76 je napisao/la:Ovo sam našao na većem broju portala:

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/134175-nesto-se-ozbiljno-sprema-nasem-planetu-500-najmocnijih-bankara-skrilo-se-u-svoja-podzemna-sklonista.html

ima i nastavak....


http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/134490-sok-njemacki-novinar-priznao-obucavali-su-me-kako-da-pisem-lazi-i-manipuliram-javnosti-kako-bi-izazvali-treci-svjetski-rat-video.html

Dakle, stvari su kristalno jasne. Zapad nezaustavno propada ,kao sto je propadao u vrijeme velike krize 1922. A ta kriza se rijesila s umjetno izazvanim WW2. Danas tu ulogu Hitlera bi trebao preuzeti Putin.. Sva sreca sto je Putin daleko mudriji politicar, pa za sada izbjegava sve klopke postavljene od zapadne bankarsko-politicke elite.

Rusiji trenutno nikako nije u interesu nikakav rat, no bojim se da ratna propaganda ovih dana guta i one najmiroljubivije i da nam je taj rat neizbjezan.

Na nama je da pocnemo pomalo razmisljati o tome...
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by jovan.j.vico 07.01.15 16:33

sgt bear je napisao/la:ekipa... ljudska je glupost beskrajna, istina... ali smo i prokleto otporni, tako da vjerujem da će netko preživjeti. a onda slijedi pravi survival! World War III - Page 14 747986  World War III - Page 14 747986  World War III - Page 14 747986
SLAZEM SE
NA NEKI NACIN LUDI NACIN TAKO RECI BI I VOLIO U NEKIM
TRENUTCIMA DA SE DESI ALI KADA BOLJE RAZMISLIS
IPAK NAM JE OVAKO DOBRO
IAKO VOLIMO SURVIVAL !!!! !!!!
jovan.j.vico
jovan.j.vico
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 33
Lokacija : Trebinje
Datum registracije : 07.01.2015

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by PatrioticBacon 07.01.15 17:01

CAPS dolje , molim te pročitaj pravila foruma
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by dzolix 07.01.15 17:06

Vecini nije u interesu da dodje do rata ali ipak dolazi, zato shto uvijek ima onih koji ga zele, Ko zeli vecinom rat ,,vojska ,, najvecim djelom. Kako smanjiti shansu da dodje ponovo do rata vecih razmjera,, ukidanjem vojnih saveza a uvodjenjem svjetske policije poput UN. Vecina zemalja ima zakon o mobilizaciji to znachi da moze proglasiti vanredno stanje i ljude mimo njihove volje slati u rat Taj zakon treba ukinuti ili promjeniti i uvesti pravilo referenduma i pitanja da li se narod slaze da udje ta drzava u rat protiv druge drzave a ne da neko moze iz kabineta mimo pitanja naroda proglasiti rat, shto se uvijek dogadjalo. To je komplikovano jer se moze desiti da zemlja bude napadnuta te nema vremena za referendum i u tom sluchaju ima pravo da se brani bez referenduma ali zato taj zakon treba uvesti u svakoj zemlji

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Stanky 07.01.15 17:35

Rusiji u interesu trenutno nije rat?? A trpa se u Ukrajinu... svima njima je rat u interesu...kao izvor zarade,pokretač gospodarstva...i naravno kako bi drukčije utvrdili tko maše najvećom palicom... A to Jovane isključi Caps i otiđi se predstaviti...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by PatrioticBacon 07.01.15 19:43

Svaki narod ima vođu ,u demokratskim zemljama on predstavlja najveći dio istomišljenika kao svoju državu ... rusima nije u interesu rat , rusiji je , prorusi su glasali za putina i oni idu u rat . Njemci su podlegli hitleru i idu u rat ( iako su poniženja i sankcije krive ) , srbi su glasali za miloševića i ..... nemojmo dalje .
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Stanky 07.01.15 19:53

U ratu je najveća zarada...to je najveći pokretač gospodarstva... SAD kad god ima unutarnjih problema,na rubu bankrota su,gospodarstvo šteka...oni zarate...a nisu ni ostali drugačiji...kolikim korporacijama je rat izvor zarade...a budale ginu za ideale...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by dzolix 07.01.15 20:11

Nijedan politichar kad se kandiduje pogotovo kad je novi nece javno reci da ce povesti narod u rat i zato imaa ona,, daj mu vlast pa cesh vidjeti kakav je ,,vodja treba da vodi drzavu ali kada se radi o zivotu i smrti onda bi trebalo da budu druga pravila. Lako je kritikovati shta je bilo treba rijeshiti taj problem u korijenu Da je u ratu najveca zarada to je kako za koga za one koji prodaju oruzije i jeste dok za one koji ratuju je upravo suprotno ,,,npr svjetska ek. kriza je i povezana sa najnovijim ratovima

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Stanky 07.01.15 20:16

pod zaradom sam mislio na političare,tvrtke,dilere oružjem i kojekakve domoljube...a za ove koji ratuju sam i rekao onu - budale ginu za ideale... a svjetska kriza je povezana s ratovima samo tako što Amerika započela par ratova da se izvuče iz krize... a nisu ratovi uzrokovali krizu...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by dzolix 07.01.15 20:31

Rat ako je osvajanje tudje teritorije moze donjeti bogatstvo, tako je bilo nekada u istoriji kolonije i velike imperije ali toga vishe nema ,,Amerika se moze gledati dvojako, da je ona sila koja se bori za bolji svjet, demokratiju i pomocu rata ili da je ona sila koja ima kroz rat i svoje finansijske,, nize,, interese,,, vjerovatno je oboje od toga .Ratovi sami nisu uzrokoval ek. krizu jer tu ima vishe chinilaca ali je pogorshavaju.

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Stanky 07.01.15 20:40

gle...amerika pošalje ljude u irak...industrija cvjeta,gospodarstvo se pokreće...od proizvodnje municije,oružja do gaća...zar ne...?? rat završi...uvedu ono svoje famozno hrana za naftu,i opet gospodarstvo cvjeta...prehrambena industrija proizvodi,to mjenjaju za naftu...svi sretni i zadovoljni...i usput još puno love zgrnu...na obnovi,na kojekakvim savjetnicima,na poslovima u budućnosti...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Mad Max 07.01.15 20:54

Amerika je pokrenula svoj do sada največi kolonijalistički rat protiv Europe ... što ne može preko nišana donesu joj euro poslanici ... upakovano Eurupskim Direktivama . A mi smo žrtvena Jagnjad ... nadam se da če Kolega Putin najzad odgovoriti kako priliči i sjebat im raČUNE.

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 16.01.15 9:04

Mad Max je napisao/la:Amerika je pokrenula svoj do sada največi kolonijalistički rat protiv Europe ... što ne može preko nišana donesu joj euro poslanici ... upakovano Eurupskim Direktivama . A mi smo žrtvena Jagnjad ... nadam se da če Kolega Putin najzad odgovoriti kako priliči i sjebat im raČUNE.

L.p. Max

Europa nema buducnosti.. ama bas nikakve.

SAD sa svojim trulim gospodarstvom prebacuje krizno teziste na EU.

EU je donedavno bila jedna od sigurnijih svjetskih destinacija za zivot.. no odnedavno joj prijeti ekonomski i integracijski kolaps, a na vanjskim granicama oruzjem sve vise zveckaju Rusija i radikalni islamisti logisticki uzdignuti od same Amerike kao proxy-topovsko-meso.

Putin je itekako svjestan ekonomske ovisnosti Rusije o nafti, ali je isto tako svjestan da Rusija trenutno ima 30 000 tenkova i najrazorniji nuklearni arsenal na planeti. Cisto sumnjam da ce skrstenih ruku cekati raspad Rusije slican onom iz doba starog SSSR-a, kojeg je btw. i sam prozivio. Putin je politicki sahist, i nista ne prepusta slucaju, pa tako i ovu zavrzlamu oko Ukrajne.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 14 Empty Re: World War III

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 14. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.