FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Lukovi i strijele - Page 9 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Lukovi i strijele - Page 9 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Lukovi i strijele - Page 9 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Lukovi i strijele - Page 9 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Lukovi i strijele - Page 9 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Lukovi i strijele - Page 9 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Lukovi i strijele - Page 9 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Lukovi i strijele - Page 9 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Lukovi i strijele - Page 9 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Lukovi i strijele - Page 9 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Lukovi i strijele - Page 9 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Lukovi i strijele - Page 9 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Lukovi i strijele - Page 9 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Lukovi i strijele - Page 9 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Lukovi i strijele - Page 9 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Lukovi i strijele - Page 9 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Lukovi i strijele - Page 9 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Lukovi i strijele - Page 9 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Lukovi i strijele - Page 9 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Lukovi i strijele - Page 9 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Lukovi i strijele - Page 9 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Lukovi i strijele - Page 9 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Lukovi i strijele - Page 9 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Lukovi i strijele - Page 9 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Lukovi i strijele - Page 9 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Lukovi i strijele - Page 9 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Lukovi i strijele - Page 9 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Lukovi i strijele - Page 9 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Lukovi i strijele - Page 9 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Lukovi i strijele - Page 9 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Lukovi i strijele

+53
LupusREBEL
Ikarus
Marko
Wild Wolf
dragan-cupa
svarožić
LUKSA
Mraz
Boris P
silver bullet
Kaishun
dman
đoni
ceranac96
markomesin
Aries
medo
Sasa
campy
slava
tihoos
ancestor
tigi
debeli6
forestman
Morska_glista
Pomorac
damjan
WildChild
Alexander
Psychotic
p.strumf
elvin
Dane
MI666999
pracka123
antun
zora
boro
Strider
bowhunter
Đedo
Stoney
Wood-000
bushman
LEGION66
Mshai
Stule
miha_vg
mariobab
( . Y . )
Mladen
gladiator
57 posters

Stranica 9 / 33. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Next

Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 06.11.09 23:16

gladiator je napisao/la:uf opet su mi slike velike, a podesio sam na 800x600 Lukovi i strijele - Page 9 321675
slab je ovo luk

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 07.11.09 22:15

Luk ti izgleda dobar i ako baca onoliko koliko kazes onda je stvarno super......ali probaj da napravis duze strijele.....barem 70-80 cm......najbolje su od lijeske ili od trske.....mada od lijeske moras da susis a od trske nemoras....samo sto trska lakse puca ali je ipak dobra.........ja imam luk kojim bacam 60-70 m i koristim ga za gadjanje limenki.....bas je cool....sad planiram da napravim jedan veliki luk za extra daleke domete =) ...... mada treba punoooooo prakse za gadjanje.....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 03.12.09 0:51

Zar ovde nitko ništa ne radi ili tek nitko ništa ne piše?!
Ja sam vrlo aktivan,dok mi se drvca suše i ravnaju,ja sjedim u suhom i toplom.
Gađanje lukom,kad ga već napravite je priča za sebe. Možete napravit najbolji mogući luk i pripadajuće strijele i na,recimo,20 metara ne pogodit metu veličine,recimo,slona. Streličarstvo je sport i to olimpijska disciplina. Nemojte se nadat da će to doć samo od sebe. Ja već neko vrime gađam iz svoh luka,kupljenog,natjecateljskog i dok nisam našao čovjeka koji se razumi u materiju,strijele su letile svugdi,samo ne tamo di sam ja želio. Za gađanje iz luka napravljenog u tvornici,izbalansiranog do krajnjih granica i s istim takvim strijelama,da bi se kako-tako uspješno gađalo treba puuuno rada. Zamislite tek onda naše hand made lukove,rađene bez nekog vlikog iskustva.
Baš zbog toga sam i naumio napraviti nešto da mogu bar relativno uspješno gađat iz njega. I jasno mi je da će prvih nekoliko pokušaja bit krivo. No,nadam se da ću učit na greškama. Momci,nemojte samo klonut duhom nakon nekoliko pogrešaka. Volja i iskustvo (stečeno na greškama) čuda mogu napravit.
Pozdrav ekipi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 03.12.09 21:54

gađanje lukom je 20% vježbe, grubo rečeno, ostalo je "talent" kojeg imaš ili nemaš, isto kao i ples, možeš naučiti korake, ali, ako nemaš "urođenu" tu vještinu, uzalud ti sve, kao klinjo sam radio lukove i strijele, vrlo uspješno gađao vrapce po drveću i krovovima, ponekad i na više od 20 metara, ali, nogomet nikad nisam znao igrati kao neki moji prijatelji, koji luk i pračku nisu uspješno koristili, nisu mogli pogoditi ni garažna vrata na 10 metara =)
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by WildChild 03.12.09 22:16

joj nemrem vise ovo slusat... evo ovako ljudi koji tvrde da na 20 m s lukom i strijlom (koji sami naprave)ubijaju vrapce nek mi se jave na pm ja dolazim k njima i svakog vrapca ubijenog iz luka i strijele na daljini 20 m i vise jedem s perjem i glavom... ponjet cu i kameru da snimim kak jedem male stvorove i stiscem ruku novom robin hoodu...
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 03.12.09 23:20

nitko nije tvrdio da je svaka strijela pogodila vrapca, ali je bilo i uspješnih rezultata, klinci su u neko drugo vrijeme radili igračke, pa tako i lukove i strijele sami, danas se vode dubokoumne rasprave oko toga koje drvo, kako ga obraditi, kakvu tetivu nabaviti, ćome ga impregnirati, pišu se priručnici o tome kako napraviti pojedine vrsta koplja ili nekakvih stvari za preživljavanje, sve su to klinci znali u vrijeme kad nije bilo interneta i specijaliziranih trgovina...
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by WildChild 03.12.09 23:39

nece ici dragi gosp. Alexander jer ak vi od 100 strijela ne pogodite tog jadnog vrapca onda nemozemo pricet o "urođenoj" vjestini i "talentu" nego o matematici i pukoj sreci...
moja ponuda i dalje stoji 100 strijela(pokusaja) 1 vrabac na 20 m kamera i ja papam...
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 04.12.09 6:45

Alexander je napisao/la:nitko nije tvrdio da je svaka strijela pogodila vrapca, ali je bilo i uspješnih rezultata, klinci su u neko drugo vrijeme radili igračke, pa tako i lukove i strijele sami, danas se vode dubokoumne rasprave oko toga koje drvo, kako ga obraditi, kakvu tetivu nabaviti, ćome ga impregnirati, pišu se priručnici o tome kako napraviti pojedine vrsta koplja ili nekakvih stvari za preživljavanje, sve su to klinci znali u vrijeme kad nije bilo interneta i specijaliziranih trgovina...

rasprave ili ne, svakako da odabir vrste drveta ima veliki utjecaj na performans luka, budući da svako drvo ima drugačije mehaničke karakteristike(pa i unutar vrste primjerci dosta variraju). tetiva isto tako utječe. pa i impregnacija drveta kad dosegne idealnu suhoću inače vlaga ide nutra van što isto utječe na luk(i na trajnost i na karakteristike). da smo to baš ko klinci znali...nebi rekao. ali da se radilo lukove, je. iako ni blizu nisu bili ovim današnjim izrađevinama. na kraju krajeva klinac je preslab da nategne pravi luk, a da bi luk bio kakvo takvo oružje nesmije bit slab.
lukova je bilo i ima more vrsta, za različite namjene-tu činjenicu ne treba zanemarit

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 04.12.09 22:28

the show must go one......
evo, potaknuli smo zamrlu temu za nastavak....hajde, ljudi, nemojte dopustiti da opet utihne... =)
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 05.12.09 2:15

Ja se nadam da neće opet zaspat ova tema a da smo je probudili,probudili smo je.
Alex,NHF ali čudim se kako nisi ako ne nosilac olimpijske medalje u streličarstvu,onda ba r medalje na prvenstvu lijepe nam naše. Kad si već talentiran. Moje 25 godišnje iskustvo u (individualnom) sportu govori da talent "umire" otprilike zajedno s pubertetom. Sve posli je rad. Težak,krvav i mukotrpan. Imaš talentirane ljude za neki sport i supertalentirane.
Ovi drugi + dobro izabran sport + trening = Bubka,recimo. Ili Jordan. Da se vratimo na streličarstvo,napraviš luk od nekog tamo drva,strijelu od isto neke tamo letve,luk u nekom čudnom reflexo-deflexu i za rezultat imaš - govno. Sorry na vokabularu ali tako je. Ja sušim neka svoja drva,po naputku nekih ljudi sa ove teme ali nisam izdrža,pa sam napravija 2-3 luka.Pogađate rezultat? Govno. Ne kažem da će ovi koje tek tribam napravit bit bolji ali neki nekad s vremenom sigurno hoće. I onda ću se napucat s njim i polomit strijela dok ne budem nešto uspija pogađat. Šta sam,netalentiran?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 05.12.09 8:07

subhunter, vjerujem da je žurba (vjerujem da si se informirao o osnovnim stvarima, koje treba poštivat pri izradi) uzrokovala da ti prvi lukovi ispadnu tak loši. meni prvi nije ispao loš(iako sam očekivao da bude loš). ali je izrada trajala nekoliko mjeseci. zato sad drugi sam skoro zgotovio u dva tjedna. a vjerujem da će bit i bolji.

što se tiče pucanja ja sam isto počeo sa kupljenim lukom(ne tvornički već ručni rad). prvih sam par tjedan napucavao sa nekih 5-8 metara. tako me savjetovao majstor kod kojeg sam kupio. jer za početak treba naučit nategnut luk pravilno. pa malo izvježbat release (neznam hrv. otpust možda). tek sam tada počeo na udaljenostima od 15-30 metara (vjerujte da je to dobro i za strijele, ne gube se toliko i ne pogađaju ono što ne bi trebale). ove veće udaljenosti sam probavao ali samo iz zezancije(isto se da samo treba upoznat svoj luk da možeš kalkulirati pad na određenu udaljenost).
recimo nakon dva do tri mjeseca svakodnevnog pucanja po minimalno sat vremena, ali češće dva, postigao sam preciznost u koju wild child ne želi vjerovat(ne govorim o vrabcima, već o onom što smo raspravljali prije nego je premješteno na drugu temu)). tak da vam mogu reć da nije potrebno ono godine non-stop pucanja da se uvježba. ali treba to vježbat kontinuirano. sad su se dani skratili pa dok dojdem s posla već je mrak i nisam neko vrijeme, sigurno sam izašao iz štosa. al vjerujem da će mi trebat max tjedan da se vratim.
o talentima neću, to je nezahvalno ocjenjivat (neznam puno ljudi s kojima bi se uspoređivao, da mogu dat procjenu).

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 05.12.09 22:55

no, cilj sam postigao, istina, kao klinjo sam radio lukove i nisu bili tako loši, dobro mi je išlo i korištenje, no, namjerno sam pretjerao sa nekim izjavama da vas probudim, ova sitna provokacija je ostvrarila cilj, bila je prava šteta da ova zanimljiva tema zamre, ovdje sam skupio dosta novih spoznaja i podataka koje nisam znao, dosta sam griješio u izradi luka, istina, najjednostavnije je itići u "Cicio-sport" i kupiti luk i strijele, ali, to nema nikave draži, upravo sam završio jedan luk od ljeske, ispao je dosta dobro, dapače, iznenađujuće dobro i to mi je veče zadovoljstvo od samog gađanja lukom, ne zato što sam prestar, nego zato jer imam oštar vid poput slona.
Zato, neka oni koji imaju saznanja i malo više iskustva, o izboru drva i načinu pripreme, neka se okane TV-a i nogometnih prijenosa i neka podijele svoja iskustva sa nama ostalima =)


Zadnja promjena: Alexander; 05.12.09 23:01; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : lapsus tipkovnica..;))
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 06.12.09 0:09

Streličarstvo i izrada luka su u vezi kao i puškarstvo i streljaštvo, jedno nije preduvjet drugome.U dalmaciji bi morao moći naći jarebiku, dud, svib, ...Moraš se odlučiti što želiš-kakav luk, a ovisi i što ti je važno, ako samo funkcionalnost možeš proći i sa nešto sitno kuna.Butan je jedna od jačih zemalja u streličarstvu i to im je omiljeni sport, pa ipak većina stanovništva ne koristi hi-tech lukove za stotine i tisuće dolara, već koristi ono što možeš složiti za kratko vrijeme od malo bambusa i izolir trake...

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20924020&postcount=261
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 07.12.09 1:02

Zora,ovi lukovi koje sam napravija,radija sam ih tek tako,da vidim kako to izgleda kad ne valja. Drvo skoro neobrađeno,tanko,neosušeno,drača ili tanki javor. Ovih par drvaca je oguljeno,otesano (ugrubo),10 cm oba kraja umočeno u "Drvofix" i čekaju,recimo,proljeće.
E,sad da vas nešto pitam: Drvo od kojeg mislim radit luk,koliko da bude debelo,otprilike. Da uberem granu od 3 centimetra,otešem trbuh i na sušenje ili drvo mora bit deblje,pa da ga recimo rascijepam na pola,pa opet na pola. Po dužini,naravno. I još nešto: na tom drvu ili grani nebi smilo bit čvorova ili izdanaka mladica ili sam u krivu? Ako sam u pravu,majko moja di da nađem takvo drvo? Sve šta sam do sad pregleda ima neku grančicu svakih 10-15 centimetara. Jedino neke grane čempresa su čiste. Ali ovde sam čempres naša samo na groblju. A groblje mi i nije nekako misto za brat drvo,nije red...
Nemojte se čudit da u Dalmaciji nema čempresa,bilo je,no bilo je i požara po poljima. Ovde se već pričalo o čempresu,izgleda da je kvalitetno drvo. Nać ću ga ja,samo ću morat malo potegnit van splitske okolice.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 07.12.09 10:26

hm, ajmo redom.
po mom ti je min promjer na tanjem dijelu negdje 5cm. al i to ovisi od kojeg se drva radi, jer na nekima treba skinut dio koji je relativno loš (bijel na bagremu), dok neka moš samo skinut koru, i ispod ti je upotrebljivo drvo. Ja sam recimo mlatno nedavno jednu granu (ma šta granu balvan) od bagrema koja ima 25cm na tanjem dijelu (zaljepio krajeve i poslo ga na spavanje-biće na jedno godinu dana). biće ih više iz tog komada.

kak si i sam primjetio teško je naći komad koji je baš bez grančica, i ta su mjesta svakako slabija. ali ne znači da ih nesmije bit. samo ostavi oko tog dijela malo više drveta i trebalo bi bit uredu. S tim da ak ćeš odsjeć deblji komad i broj grana će ti bit manji vjerojatno. Meni su nekak ti privlačniji komadi jer je kružnica godova manjeg zakrivljena. nevolim jaku krunu na leđima-iako to je samo moja osobna preferncija, nije nikakvo pravilo.

čempres je navodno dobar za luk. tj ameri koriste neki juniperus koji je valjda dobro drvo (ja sam pitao za materijal za strijelu, ne luk, jer su mi sve dostupne bile pretanke). a sad ti probaj pa ćeš vidit.

već sam ti napisao gore, moja ti je preporuka bijeli grab, kojeg ima u tvom kraju. ja sušim obični grab jedan komad, on je navodno jako dobar. a prema šumarskoj enciklopediji bijeli je još žilaviji, tvrđi od običnog pa računam da mora dati dobar materijal za luk.

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 07.12.09 15:54

svakako se slažem s alexandrom u tome da je puno veći gušt napravit svoj luk pa ga pernjat.ak ti je preslab napraviš drugi-jači.ak ti je prejak jednostavno ga oslabiš. a i primitivca se napravi dost brzo, ak imaš suho drvo za par dana ga možeš pucat. dobro ovisi o iskustvu, može i brže. a oni kupljeni high tech su mi totalno nezanimljivi. osobno bi radije pucao iz puške ak već idem na taj stupanj potrebne tehnologije za izradu. compound lukovi su mi recimo katastrofa.

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 07.12.09 16:25

Ma imam ja recurve luk,kupljeni,naravno i čak sam počeo vježbat gađanje u klubu. Pazi,u klubu. Još u Splitu ! Streličarstvo se kod nad nekako udomaćilo sjevernije,Zagreb i okolica,Međimurje ali evo,naša se jedan entuzijast i ovde. Baš zbog toga sam zapeja napravit jedan ili više lukova,da vidim kako to radi kad ga ja napravim pilom,sikirom blanjom... Jednom će jedan valjat. Ja se bavim podvodnim ribolovom pa sam se nagleda rukotvorina ljudi koji rade drvene puške. Silan trud,nešto znanja i ogromna volja. Divim se tim ljudima,ja to nemem volje niti pokušavat. To morte vidit ! Neki naši momci rade takve puške da im sve ove svjetske hi tech nisu ni do kolina! Super jake,super precizne a izgled im je da bi ih prije stavija na zid u primaću nego uša s njom u more. Pa kad se to može napravit,šta luk ne bi moga. Danas je bilo lipo vrime,pa sam ostavija auto doma i šeta po gradu i mirija koju ću granu čempresa maznit jedne mračne,kišovite noći. Još će me uhapsit i proglasit uništavačem biljnog svijeta. Ili će me netko pribit ko magarca.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 07.12.09 20:34

htio sam "uplodati" sliku luka koji sam napravio, no, rasprostrla se preko cijelog monitora,
nakon mjesec dana sušenja ljeskovog "kolca" od oko 5 cm promjera, izrezbario sam luk, liči na longbow samo je 170 cm dug, mjerio sam nateg sa primitivnom vagom na oprugu (sa kakvom su nekad vagali po sajmištima) i dobio rezultat, 24kg na duljini natega od oko 55 -60cm, 3/4 strijele, domet mu je, kad ga uspijem nategnuti do kraja, oko dužine i pol nogometnog igrališta, odprilike, prilikom ispucavanja pod kutem od 45 stupnjeva, dakle, može se i doma napraviti dobar luk, i kao što sam već napisao, nebih ga mjenjao niti za novi kupljeni luk..sada su na redu za izradu strijele, one kupljene, drvene za 25 kuna, u trgovini "KŽ-hunter" ali i drugdje su čisti škart, samo moram otići do Maksimira i naći nekoliko pera koje su ostavili labudovi ili guske na jezeru, ako skužim kako se fotografija smanjuje, rado ću poslikati rezultat rada i prezentirati kritičkom oku forumaša...
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 08.12.09 19:27

Lukovi i strijele - Page 9 Longbow

ovako to izgleda... prije bih napravio još jedan luk nego ovo uplodao... Lukovi i strijele - Page 9 865284
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 08.12.09 22:23

dobro izgleda. može možda slika punog natega?
a drvene strele u hunteru su katastrofa. em se oće spigat, a i kad mi strela pukne na kartonsku kutiju, sve mi je jasno

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 08.12.09 23:04

napravio sam nekoliko strijela od drvenih "štapovh" kupljenih u "Merkuru" koji inače služe za nekakvo aranžiranje, ima ih od 10mm promjera i od 8mm promjera, dužine 1m, i začudo, ravni su gotovo savršeni i ne pigaju se, istina, drvo je, izgleda, bukovo i malo su teže, ali su zato čvrste.
Svakako ću staviti sliku punog natega da se vidi koji dio krakova naviše "radi"...
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 09.12.09 10:09

uzeo sam i ja jedan takvi bukov, za tiple. 5kn metar. dost su teže, a i problem je kaj je na bukvinim štapovima puno teže uočiti smjer godova, pa se lakše potkrade greška kod odabira štapova. dok kod četinjača su oni jasno vidljivi. a i cijena je za (jelu bar) manja.
neznam, ja sam totalno za četinjače, kaj se tiče strijela

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 09.12.09 12:06

Lukovi i strijele - Page 9 1002624
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 09.12.09 12:07

ovo je, skoro, puni nateg, lijevo je strelica kupljena u trgovoni, desno je moj "hand made"...malo ofucana jer je bila posvuda..
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 09.12.09 12:24

dobro izgleda, strele nevidim izbliza al ak dobro lete to je najvažnije. ali i na ranijoj slici mi se činilo da ima jednu slabu točku na desnom kraku. Kakav je u radu?

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 09.12.09 14:47

moguče je na tom dijelu slabiji jer je sa gornje strane, na leđima, kvrga, na koju nisam obračao pažnju kad sam skidao višak drveta, no uz malu doradu, mislim da ću ga moći uravnotežiti, za sada radi dosta dobro, vrhovi krakova su mu dosta olakšani tako da se brzo vraćaju, mislim da mu ova slaba točka ne utječe puno na rad, no, za drugi pokušaj, mislim da izgleda savim dobro, naime, prvi luk, od svibovine, mi je pukao kad je već bio gotov i to samo jedan god, no, to više nije bilo to pa sam ga spremio za podpalu roštilja..


Zadnja promjena: Alexander; 10.12.09 19:37; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : korekcija teksta..)
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by zora 09.12.09 17:03

pa to što je kvrga na leđima nemože uzrokovati slabo mjesto.mogo bi bit samo jači.
sigurno da se to može popraviti. sad, jedino što ovisi jel već na željenoj snazi, pa će ujednačavanjem izgubit nešto.
može malo podataka: koje drvo, koja snaga. koji finiš, ako ikoji (ak nema finiš onda me baš zanima koje je drvo), koja tetiva. i još kaj ak se nisam sjetio

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 09.12.09 18:12

naravno da mislim da se može popraviti, ionako je prejak, mjerio sam nateg sa vagom na oprugu (ona sa kojom su na sajmištima vagali purice i ostalo) i pokazao je rezultat od oko 24 kg na duljini od oko 3/4 strijele, odprilike na dužini 55-60cm, što je malo prejako za dulje gađanje, tako da ga mogu još doraditi, mada namjeravam raditi još jedan ljeskov luk, (i ovaj je od ljeske sušene oko mjesec dana, bez kore), i trenutno je na sušenju kolčina od 7cm u promjeru od svibovine za slijedeći pokušaj, no, od njega ču pokušati napraviti recurve luk.
Na kraju sam ga malo obajcao i premazao sa lanenim uljem, tetiva je od konopca sa kojim osiguravaju gajbe za prijevoz pive ili jamničke, nekakva vrsta plastične niti, dok ne dobijem obećana goveđa crijeva za tetivu...


Zadnja promjena: Alexander; 09.12.09 18:17; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : lapsus tipkovnica...)
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by gladiator 10.12.09 18:40

prekrasan luk, kako si napravio vrh one svoje hand made strijele?
gladiator
gladiator
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 28
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 08.03.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Alexander 10.12.09 19:06

gladiator je napisao/la:prekrasan luk, kako si napravio vrh one svoje hand made strijele?

to je dio čahure za pušku cal.5,45 sa navarenim metalnim vrhom..
dosta je lagan a ipak dovoljno tvrd da se ne deformira čak niti kad se zabije u drvo, nedavno mi je jedna strijela ostala u krošnji starog hrasta jer sam ju ispucao u vis, pa je prilikom pada udarila u granu i ostala zabodena, a ne mogu do nje..
Alexander
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 223
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Gost 11.12.09 0:20

Posijeci hrast.
Šalim se,naravno.
Alexander,ovo je jako dobar uradak. To ti kaže jednočlani,neiskusni,čak štaviše,laički žiri - ja. Kažeš 24 kila ?! Pa triba to nategnit ! A i ova tvoja strijela,neka je pohabana,izgleda ni puno bolje nego kupljena.
Svaka čast!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lukovi i strijele - Page 9 Empty Re: Lukovi i strijele

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 33. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.