FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
izrada lukova i strela - Page 9 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
izrada lukova i strela - Page 9 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
izrada lukova i strela - Page 9 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
izrada lukova i strela - Page 9 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
izrada lukova i strela - Page 9 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
izrada lukova i strela - Page 9 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
izrada lukova i strela - Page 9 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
izrada lukova i strela - Page 9 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
izrada lukova i strela - Page 9 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
izrada lukova i strela - Page 9 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
izrada lukova i strela - Page 9 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
izrada lukova i strela - Page 9 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
izrada lukova i strela - Page 9 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
izrada lukova i strela - Page 9 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
izrada lukova i strela - Page 9 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
izrada lukova i strela - Page 9 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
izrada lukova i strela - Page 9 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
izrada lukova i strela - Page 9 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
izrada lukova i strela - Page 9 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
izrada lukova i strela - Page 9 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
izrada lukova i strela - Page 9 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
izrada lukova i strela - Page 9 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
izrada lukova i strela - Page 9 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
izrada lukova i strela - Page 9 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
izrada lukova i strela - Page 9 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
izrada lukova i strela - Page 9 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
izrada lukova i strela - Page 9 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
izrada lukova i strela - Page 9 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
izrada lukova i strela - Page 9 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
izrada lukova i strela - Page 9 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

izrada lukova i strela

+76
urbana_gorila
Njonjo
lemi412
elvin
Stribog
DeltaWayper
minehunter
stefan.j
Armin
mali plavi
Askathar
Fesch
Ris994
vlado88
Drvo
laki4884
Monkey_Bussines
DaniloJOKSO
BowMaker 6
kinaski
mlotar
krlekrkic
edin
BorisLav
Filip
Ikarus
hrvac98
Damir001
kostale.mk
akijana
oetzi
Ris
diniczoran
orao
Leon
slava
aco
Jurgen
martin
Strider
Mirnes
c.boris
miho
dragan K
Nahualli
SoLoSaroman
kicolino
transformator
Ja
Ishi
-ANUBIS-
NAVIGATOR
Jovan
aljosa
Bansek
musashi
Aeon
Marko
DaRkGuitaRist88
Cave Bear
ben-66
mariobab
Dule**PO**
Alexander
Wild Wolf
feniks
robin
Spuzva Bob
Zokac
dragan-cupa
silver bullet
zora
boro
Sasa
tihoos
debeli6
80 posters

Stranica 9 / 33. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Next

Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 07.10.10 20:22

Ja je napisao/la:Ja imam koanap od kudelje(bar mislim) prirodan je i braonkast , kupio sam ga u poljoprivrednoj apoteci ,pa dal valja i dal treba posebno da ga pripremim ,da ga namazem voskom ili nesto slicno ili samo da ga vezem , a bagrem znaci samo isecem i skinem grane,ne ljustim koru , neoblikujem ga nego ga stavim samo da se susi , a prethodno mu dobro namazem krajeve lepkom za drvo,i to uradim sa nekoliko stapova ako polomim jedan da imam drugi, jeli tako , a kolko treba da ga ostavim da se susi i dal znas neki snimak gde mogu da vidim tacan nacin i tehniku oblikovanja???I iz kog si grada?
I naravno ponovo hvala unapred!
=)
premaži voskom zemljace lepse izgleda vezuje se i jače se.tačno tako(za bagrem) sussi ga godinu-godinu i po.
izrada lukova i strela - Page 9 A1%202%20view%20f1
najbolje radi ovakav PLJOSNATI luk
trbuh ce ti biti širi od ledja(trbuh-deo okrenut ka tebi,LEDJA-od tebe)
uvek sam tu da pomognem
nekada sam ziveo u stanu u beogradu a sada u kuci u somboru

Cave Bear
spikač
spikač

Broj postova : 700
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 07.10.10 20:41

E hvala , nego nisi ti tolko daleko ja sam u Novom Sadu , pa ako budes prolazio imas na adicamaimas , na telepu, na veterniku , ima mnogo na fruskoj gori i na skoro svim mestima da nisu bas u centru grada bagremlja kolko oces , sto je cudno jako puno ga ima na novom naselju po krovovima atomskih sklonista pa ti jedno dodji ponesi sekirce i uzmi , ja bi ti poslo ali bi me u posti cudno gledali da dodjem sa stapetino mislim da bi zavrsio u onoj lepoj prostoriji sa resetkama i cikama u plavom=O izrada lukova i strela - Page 9 368870
Nego dal ja samo da uzmem svecu pa da prodrljam o kanap (povucem iz kanap) ili treba da natapam preko , i jel moguce da napravim dobar i jak luk za nesto krace vreme od godinu dana da odma gadjam a za one bas valajne da ostavim pa kad dodje vreme i dal mogu nekako vec suve grane da iskoristim ili su one ispucale pa su samo za lozenje????
I kao i uvek hvala unapred! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 07.10.10 20:47

Ja je napisao/la:E hvala , nego nisi ti tolko daleko ja sam u Novom Sadu , pa ako budes prolazio imas na adicamaimas , na telepu, na veterniku , ima mnogo na fruskoj gori i na skoro svim mestima da nisu bas u centru grada bagremlja kolko oces , sto je cudno jako puno ga ima na novom naselju po krovovima atomskih sklonista pa ti jedno dodji ponesi sekirce i uzmi , ja bi ti poslo ali bi me u posti cudno gledali da dodjem sa stapetino mislim da bi zavrsio u onoj lepoj prostoriji sa resetkama i cikama u plavom=O izrada lukova i strela - Page 9 368870
Nego dal ja samo da uzmem svecu pa da prodrljam o kanap (povucem iz kanap) ili treba da natapam preko , i jel moguce da napravim dobar i jak luk za nesto krace vreme od godinu dana da odma gadjam a za one bas valajne da ostavim pa kad dodje vreme i dal mogu nekako vec suve grane da iskoristim ili su one ispucale pa su samo za lozenje????
I kao i uvek hvala unapred! =)
možes i za krace =) ja sam ponekad u ns-u pa se vidimo jednom izrada lukova i strela - Page 9 747986 protrljaj.nadji kog nekog suseda suvo drvo pa vjezbaj.dobra drva su ti bagrem,jasen,orah
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by aljosa 07.10.10 21:00

slusaj Ja

kao sto Marko stalno kaze od svakog drveta mozes napraviti luk ali ne i DObAR luk

ako hoces da krace vrijeme usijeci bagrem kad ga usijeces odmah oguli koru,zatim ga raspolovi po pola i stavi da se susi jedno 4 sedmice i onda ga obradjujes po zelji ja sam tako radio i dobio sam dobar bagremov luk

aljosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 25
Lokacija : Banja Luka - Sargovac
Datum registracije : 13.08.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by aljosa 07.10.10 21:01

i naravno da kazem da mi je te savjete dao mariobab veoma iskusan u plavljenju lukova pozdrav

aljosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 25
Lokacija : Banja Luka - Sargovac
Datum registracije : 13.08.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 07.10.10 21:07

E hvala obojci !!!!!!
Nego aljosa nisam bas shvatio jel trebam da isecem bagrem ,namazem mu krajeve lepkom, onda ga isecem po pola, po duzini i stavim 4 nedelje(sedmice) da se susi i onda ga obradjujem, jel tako?
I vec znate hvala unapred! =)


Zadnja promjena: Ja; 07.10.10 21:14; ukupno mijenjano 1 put.

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 07.10.10 21:09

A nazvao sam se ja jer mi je to prvo palo napamet a bilo mi je glupo da se nazovem ti,on ili oni ili mi ili mozda sam mogao i komsija , sve jedno!!!! :bog: izrada lukova i strela - Page 9 368870

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 07.10.10 21:10

Samo Cave Bear nisi mi rko dal mozda znas dal treba samo da prevucem par puta svecu preko kanapa ili da natapam vosak preko kanapa?
Ponovo Hvala unapred! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by aljosa 07.10.10 21:19

evo detalja tzv Ja izrada lukova i strela - Page 9 368870

osjeces bagrem 20 cm duzi nego sto mislis da ce biti,kad ga usijeces ogulis mu koru,zatim ga prepolovis po pola,namazes krajeve lijepkom i stavis da se susi.susenje traje kao sto ti je cave bear rekao godinu,godinu i po ali ti zelis neki brzi


pusti ga da se susi 4 sedmice mjesec dana,kada to prodje onda ga dalje obradjujes

aljosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 25
Lokacija : Banja Luka - Sargovac
Datum registracije : 13.08.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 07.10.10 22:16

Ja je napisao/la:Samo Cave Bear nisi mi rko dal mozda znas dal treba samo da prevucem par puta svecu preko kanapa ili da natapam vosak preko kanapa?
Ponovo Hvala unapred! =)
protrljaj =) ne trosi tasttaturu na zahvalnost izrada lukova i strela - Page 9 368870 tu smo da pomognemo
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 08.10.10 11:03

Nebrinite tastatura se ne trosi!(dobro malo su istrosena slova A,S,D i W samo malo , otkud to...? :bog: ) izrada lukova i strela - Page 9 368870
Nego dal mozda moze neko da mi posalje kolki bi otprilike trebao da mi bude poluprecnik grane kad je secem i dal mozda zna neko cime bi bilo najlakse i najbolje da skida koru , pre sam naveo sta imam od alata , mrzi me da ponovo pisem? izrada lukova i strela - Page 9 368870
A kao sto znate i ocekujete dame i gospodo svima hvala unapred! =)


Zadnja promjena: Ja; 08.10.10 11:11; ukupno mijenjano 1 put.

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 08.10.10 11:05

Inace to hvala unapred sam pokupio sa sajta www.rapidserbia.com za skidanje igara , filmova i drugo , sajt je legalan i siguran ,.. u svakom slucaju tamo ne mozes da stavis post sa naprimer "E ljudi puno vam hvala!" nego im kazes unapred i posle stisnes zeleno dugme za pohvalu ako su ti pomogli sustinski fin cin zahvalnosti, a vi ljudi ste mi ovde bas lepo pomogli i nije vas opste mrzelo da pisete ! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by aljosa 08.10.10 19:33

drbo ti nesmije biti manje od 10 centa kad ga mjeris(sirinu kad mjeris mislim)najbolje oko 12,13 centa zbog kore

moras naci bagrem sa ravnom korom tad znas da je i unutra ravan
ne boj se ti za nas sto god ti treba uvijek smo tu izrada lukova i strela - Page 9 368870

aljosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 25
Lokacija : Banja Luka - Sargovac
Datum registracije : 13.08.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 08.10.10 23:34

E ljudi Hvala vam puno , ziveli i bili uvek radosni svi vi! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 09.10.10 10:12

Ja je napisao/la:Nebrinite tastatura se ne trosi!(dobro malo su istrosena slova A,S,D i W samo malo , otkud to...? :bog: ) izrada lukova i strela - Page 9 368870
Nego dal mozda moze neko da mi posalje kolki bi otprilike trebao da mi bude poluprecnik grane kad je secem i dal mozda zna neko cime bi bilo najlakse i najbolje da skida koru , pre sam naveo sta imam od alata , mrzi me da ponovo pisem? izrada lukova i strela - Page 9 368870
A kao sto znate i ocekujete dame i gospodo svima hvala unapred! =)
sto deblje to bolje!
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 09.10.10 20:20

E zdravo svima danas sam celo popodne trazio okolo bagremlja za luk (luk od lajsne koji sam sa tatom ovih dana pravio je pukao , taman smo ga zavrsili i stavljali kanap , kad ono puse izrada lukova i strela - Page 9 166116 ) i oko moje kuce sve bagrem narastao ali ne ko drvo nego ko siblje , debelo drvo oko 15 centimetara , a visoko 10m i tako do kraja , nasao sam i poceo da secem jedno valjano , a kad sam prisao da mogu bolje da mlatim sekircetom vidim drvo preko 10m i ja ga ostavim bilo mi bezveze da unakazim celo drvo zbog metar i po stapa , posle sam trazio , a ono sve ili predeboelo ili tanko ili ista prica ko ono prvo , samo nije tako ravno glatko i uopste dobro , cak sam se i verao preko 4 badrema da isecem na jednom granu , a ono grana suva , a sa liscem, nit je mozes prelomiti , nit iseci , a poada mrak ,pa ono siblje od bagrema koje bi i bilo dobro da prokrcim iza komsije sad valjda poseceno i drugi komsija stavio zid izmedju pa bi morao da idem kroz drugu ulicu , pa kroz travuljinu od 1m i verovatno ne bi nasao nista , a letvi , lajsni i slicnog nemam , nego nasao sam neki dobar suvi bagrem medjutim on popucao , pa mislim da ne bi mogo da ga obradim , dal neko ima ideju kako da nabavim drvo , nemam vremena da idem do sume , dal bi mozda valjala drva od hrasta koja se naruce za lozenje tj. za potpalu , ona su valjda suva ali kolko se ja secem ona ne budu skroz ispucana , pa jel ima neko igeju , i dal znate s cim da presecem stap na pola i cime je najbolje obradjivati ga??
I kao i uvek puno vam hvala unapred!! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 09.10.10 21:35

Ja je napisao/la:E zdravo svima danas sam celo popodne trazio okolo bagremlja za luk (luk od lajsne koji sam sa tatom ovih dana pravio je pukao , taman smo ga zavrsili i stavljali kanap , kad ono puse izrada lukova i strela - Page 9 166116 ) i oko moje kuce sve bagrem narastao ali ne ko drvo nego ko siblje , debelo drvo oko 15 centimetara , a visoko 10m i tako do kraja , nasao sam i poceo da secem jedno valjano , a kad sam prisao da mogu bolje da mlatim sekircetom vidim drvo preko 10m i ja ga ostavim bilo mi bezveze da unakazim celo drvo zbog metar i po stapa , posle sam trazio , a ono sve ili predeboelo ili tanko ili ista prica ko ono prvo , samo nije tako ravno glatko i uopste dobro , cak sam se i verao preko 4 badrema da isecem na jednom granu , a ono grana suva , a sa liscem, nit je mozes prelomiti , nit iseci , a poada mrak ,pa ono siblje od bagrema koje bi i bilo dobro da prokrcim iza komsije sad valjda poseceno i drugi komsija stavio zid izmedju pa bi morao da idem kroz drugu ulicu , pa kroz travuljinu od 1m i verovatno ne bi nasao nista , a letvi , lajsni i slicnog nemam , nego nasao sam neki dobar suvi bagrem medjutim on popucao , pa mislim da ne bi mogo da ga obradim , dal neko ima ideju kako da nabavim drvo , nemam vremena da idem do sume , dal bi mozda valjala drva od hrasta koja se naruce za lozenje tj. za potpalu , ona su valjda suva ali kolko se ja secem ona ne budu skroz ispucana , pa jel ima neko igeju , i dal znate s cim da presecem stap na pola i cime je najbolje obradjivati ga??
I kao i uvek puno vam hvala unapred!! =)
iseci taj bagrem od 10m visine,raseci u devet delova po 1,5 metra i jedan od 1m imaces za naredne lukove izrada lukova i strela - Page 9 368870
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by transformator 09.10.10 21:47

Pozdrav svima, pratim ovu temu vec par dana, i odlucih se da se registrujem.
Naime, danas isekoh jedan balvan bagemov, 4 sata sam ga tesao, i na kraju sam skontao da sam trebao da ga prepolovim.Tj. veceras sam skontao. Evo kako je izgledao danas, a kako sada:
http://img214.imageshack.us/gal.php?g=slika265.jpg
Moze li se sta uciniti od njega, ili sutra da trazim novi?
Hvala, pozdrav izrada lukova i strela - Page 9 69343

transformator
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 29
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 09.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 09.10.10 22:44

E hvala Cave bear , nego dal znas cime mogu da presecem drvo uzduz na pola , vec sam rekao sta imam od alata , tako da necu ponovo mnogo pisati , nego dal bi ja mogao ista da uradim sa ona dva dela od polomljenog luka od lajsne da napravim mozda takedown luk , video sam da je jedan clan (izvinjavam se sto nisam zapamtio ime ) napravio takav luk od skija i kaze da je jako dobar , pa dal valjaju ti lukovi ?
Transformator ja sam poslednji koji bi trebao da te savetuje , jer sam i ja dosta nov clan , ali meni se cini da bi mogao da napravis luk od toga sto vec imas , samo uzmi posle sekirceta malo ga nozem oblikuj i ako mozes ujednaci i onda turpijom i smirglom oblikuj detalje .
Plemenit covek koji uvek rado pomogne iako ne mora i netrazi nista za uzvrat je stvarno istinski dobar covek i treba mu odati zahvalnost! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 09.10.10 22:46

Joj ljudi ja mnogo pricam vec sam za par dana postavio preko 20 postova, lele majko !

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by transformator 09.10.10 22:51

Ja, od koga si ukr`o citat?
Eheheheh salim se izrada lukova i strela - Page 9 368870
U svakom slucaju hvala na savetu, al idem opet sutra u sumu, cuo sam da je dobro drvo "grab"
a i da probam da nadjem javor, lakse se rukuje njime nego bagremom, danas sam 5 sati obradjivao, otpala mi ruka izrada lukova i strela - Page 9 747986

transformator
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 29
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 09.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Marko 09.10.10 22:56

Ja je napisao/la:E hvala Cave bear , nego dal znas cime mogu da presecem drvo uzduz na pola , vec sam rekao sta imam od alata , tako da necu ponovo mnogo pisati , nego dal bi ja mogao ista da uradim sa ona dva dela od polomljenog luka od lajsne da napravim mozda takedown luk , video sam da je jedan clan (izvinjavam se sto nisam zapamtio ime ) napravio takav luk od skija i kaze da je jako dobar , pa dal valjaju ti lukovi ?
Transformator ja sam poslednji koji bi trebao da te savetuje , jer sam i ja dosta nov clan , ali meni se cini da bi mogao da napravis luk od toga sto vec imas , samo uzmi posle sekirceta malo ga nozem oblikuj i ako mozes ujednaci i onda turpijom i smirglom oblikuj detalje .
Plemenit covek koji uvek rado pomogne iako ne mora i netrazi nista za uzvrat je stvarno istinski dobar covek i treba mu odati zahvalnost! =)

pitaš možda čime raskalati drvo? sjekirom ili klinovima. Ja sam baš danas javor kalal.

A kaj se tiče takewdown lukova dobri su.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by transformator 09.10.10 23:05

Gledao sam na nekom klipu, lik je uzeo klin, zabio malo i macolom raspalio.

transformator
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 29
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 09.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 09.10.10 23:28

E transformator probaj da uzmes malo uze drvo , meni su rekli da treba da je siroko 10 cm , a bolje malo vise zbog kore , kolko sam ja video , ono tvoje ima negde 20cm, pa ces se namuciti dok ga odeljes .
I jer zna neko kako da napravim drsku za takedown luk??
I kao sto pomenuh hvala puno unapred! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by transformator 09.10.10 23:39

Tacno tako, Ja.
Sutra idem u shumu po novo drvo.
Boli me saka... xD
A od ovoga cu da napravim katapult, i katapultiracu macke sa ovog brda na grad.
Hahahha shalim se naravno izrada lukova i strela - Page 9 69343

transformator
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 29
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 09.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Ja 10.10.10 1:00

Ja te podrzavam u tvom osvajackom pohodu , ima da ti okupim ceo bataljon naoruzan pacovima i slaninom i jurisss!!!!!!
I dal neko mozda zna kako da napravim drsku za takedown luk??
I po tradiciji hvala puno unapred! =)

Ja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 113
Lokacija : Kod komsije
Datum registracije : 06.10.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Marko 10.10.10 1:02

Budem ti ja sutra dal mjere otprilike i smjernice neke, ali oko nekog dizajna buš moal sam vidjeti kaj ti se sviđa.

napisal bi ti i danas ali sam preumoran =)
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 10.10.10 9:59

Ja je napisao/la:Ja te podrzavam u tvom osvajackom pohodu , ima da ti okupim ceo bataljon naoruzan pacovima i slaninom i jurisss!!!!!!
I dal neko mozda zna kako da napravim drsku za takedown luk??
I po tradiciji hvala puno unapred! =)
izrada lukova i strela - Page 9 GetImage
odaberes sliku risera,recimo ovu,razvuces preko celog ekrana,precrtas na list,presrtas sa lista na drvo,iseces rajzer ubodnom testerom i daje brusis šmirglas turpijaš dok ne dobiješ željen oblik
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Marko 10.10.10 11:11

a nije baš tako, ako ne misli raditi recurve ovi uglovi moraju biti manji jer nebu bas dobar luk.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Cave Bear 10.10.10 11:20

Marko je napisao/la:a nije baš tako, ako ne misli raditi recurve ovi uglovi moraju biti manji jer nebu bas dobar luk.
nisam rekao da mora ovaj riser vec je to primer izrada lukova i strela - Page 9 747986
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Marko 10.10.10 11:24

ma sve je u redu, nego samo kažem da mora paziti na uglove.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

izrada lukova i strela - Page 9 Empty Re: izrada lukova i strela

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 33. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.