FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Psi kao vjerni pratitelji

+107
maxina
neko69
nluksa
Draxor
Mrki Medo
mamac za pecanje
hyperion
emir87
ratomir6
Ikarus
Smeđi
vuk
Nubilus
yo yu
tonib
Hombre
Bare
Drvo
Wilddude10
marine317
leonisu
damjan
robert
DoomsdayST
Svarog
puls
vucko1985
glock
FrankyRC
maff
crotwar
bolle
Dravman
Igsy
JungleCity
Bobo
ivo
zenomorf
pirat
Lovac23
ante5555
sttomost
shime
chumaman
Dinx
Rumun
biga
irra
Mali
aljosa
gorance
Fesch
bearfaerie
Šimun
Mornar
Mad Max
Jolender
hankok
Ris
oetzi
Kalašnjikov
Fratt
darko1
Medo Gradela
MILI
Nero Rii
Krik Naglas
Target
kengur32
medo
REGOČ
girdeaux
Adept
exkalibur10
Fili
frbr
krtica
Mraz
Aries
WILLY
Stoney
Marko
boro
tigi
Strider
M5
Nahualli
stribor
Quanah
Domo
Đedo
trkač
ficovk
D@nijel@
dENIS
LUKSA
Damir
Milan
spyder
Mshai
Dawor
Stule
commando
mariobab
Ivan
bowhunter
Mladen
111 posters

Stranica 16 / 21. Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 29.11.12 13:19

pa, zapravo je stvar da u FCI-u, a onda niti u HKS-u, ti "novi vjetrovi" baš i ne pušu prejako, više blago pirkaju. posjet bilo kojoj izložbi i ringu gdje se izlažu pasmine kod kojih se tradicionalno vršilo kupiranje je najbolji dokaz toga. s lovačkim razlozima za kupiranje repa sam upoznat, a iako nisam lovac, dugo sam ih smatrao razumnim i opravdanim. s vremenom, međutim, slušajući argumente drugih, uključujujući i nekih lovaca, došao sam do zaključka da je riječ samo o racionalizacijama kako bi se opravdala duboko ukorijenjena praksa. kako nisam lovac, dopuštam da sam u krivu i može me se razuvjeriti.

kod ne-lovačkih pasmina i izložbenih linija ćete me malo teže uvjeriti da postoje neki opravdani razlozi za kupiranje. estetiku i tradiciju ne priznajem kao opravdan razlog za rezanje dijelova tijela, kolko god neki posprdno gledali na etičku argumentaciju. ispričavam se unaprijed ako sam krivo protumačio ton spominjanja etičnosti.

maff
tipko
tipko

Broj postova : 71
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 29.11.12 15:22

ivo je napisao/la:I to su bili odlični lovni psi. "Bili" velim, jer se kod nas gotovo izgubila radna linija. Slično kao i s koker - španijelima koji su izvrsni šunjkavci i vani se (kao i s foxterijerima) još dosta njima lovi. Na žalost, u nas su velikom većinom samo kućne maze. Nemam ništa protiv maženja pasa, hoću reći da je šteta da im je rasplodom bez kriterija nestala mogućnost primjene u onom zašto su i "stvarani".
Kolega Hombre, zašto niste kupirali rep svom terijeru ? Zbog novih vjetrova u FCI, ili vam ga je naprosto bilo žao ?
Lovni nagon mu je takav da skače na muhe, komarce, kašike bagera...

U nedostatku lova tu su lopte i loptice svih oblika, boja i veličina

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 1vm2yq9si74xuw9tujkq

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 37912ktazlz9zbwue6

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 5d374ihcrmz1gf87rs

Teško je postići da pas ne bude maza kad su ukućani meka srca, a posebno pokojna stara kojoj su unuci već bili odrasli,a babe su poznate po tome da razmaze djecu Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 478256


Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Q6sifpav8pz25s93mvbw

Ni pokojni stari nije bio ništa tvrđeg srca

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Dzt59ts8ixk5edtrx8xy

Ima još ukućana kojima se ulizivao i prosio kojima se također nije moglo objasniti da to nije dobro

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 T2um6cge81ez468en9n

Nije da mu baš nedostaje ni divljeg dalmatinskog kamenjara

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Azqj2hzzd945875dtbj

Ne fali ni terierske omiljene zabave kopanja zemlje

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 4bm4zc23s9kxxgh64g5

Zbog ovakvog stava ga ponekad zovem Bambi

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Ngppcmg1hrrxy06c45a

Malo poziranja za Vogue

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 5bb1zrv96fayhm7hack

Kočoperi se na sred pomoćnog nogometnog igrališta

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Z72bbnszvi0flxsuk0

Naučen da ne kolje mačke obilazio je oko ovog opakog macana

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 U8bod1frnozypmn4orq

Ovo je bio show. Svakoj kučki leti direktno pod rep ali kad je vidio ovu veliku djevojku koja je upravo stigla iz Češke nakosrušio se i počeo lajati na nju

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Ok1k4xfmqi23b22rojyv

Jedna veoma rijetka slika. Dva foksa koja nisu iz istog legla zajedno, a ne fajtaju se. Ovaj drugi je u parku pojeo komad otrovane šnicle tako da je moj jedini valjda stotinama km daleko.

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Ppl12bajm8w2crq9vxr3

Ustvari. Kad bolje pogledaš tko može odoliti ovom ulizičko molećivom pogledu

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Sptib2a0wl9y58icca

Ja ležim, a on prebacio glavu preko moje noge i gleda me smije li ostati na krevetu

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 6thtndf61knd5sincoka

Kupio sam ga u Zgb i išao po njega autobusom što je priča za sebe, a uzeo sam ga jer sam se prilično teško razbolio i morao sam imati obavezu koja će me prisiliti da dnevno tri puta izađem vani i napravim svojih cca 8km pješaka
Rep mu nisam rezao jer mi je ovako bio prelijep, a i ako zakon kaže tako onda mi je bilo još lakše. U zadnje vrijeme sam vidio par dobermana s nekupiranim ušima i ne izgledaju uopće tako loše.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 30.11.12 8:03

Krasan je, zaista.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 30.11.12 18:39

ti mali i srednji terijeri su meni predivni i baš mi je žao kaj nema više kratkodlakih foksića. u principu su oni i super radni psi ako se ima dovoljno znanja, volje i strpljenja raditi s njima, jer kad se probije barijera njihove tvrdoglavosti, onda jednako tvrdoglavo obavljaju i ono za kaj su trenirani.

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 03.12.12 9:45

maff je napisao/la:ti mali i srednji terijeri su meni predivni i baš mi je žao kaj nema više kratkodlakih foksića. u principu su oni i super radni psi ako se ima dovoljno znanja, volje i strpljenja raditi s njima, jer kad se probije barijera njihove tvrdoglavosti, onda jednako tvrdoglavo obavljaju i ono za kaj su trenirani.

Itekako su radni, kolega maff, itekako, ako lov podrazumijevate pod "radni". Pod osnovnim i primarnim uvjetom, da lovna linija nije u selektivnom uzgoju prekinuta. Ako jest, a to je u Hrvatskoj pravilo, ništa od njega u smislu lovne upotrebljivosti, uz sedam šaptača psima. Ima mi sestra krasnu kujicu Jack Rusell terijera, atlet pravi, skače u zrak s mista valjda 70 cm, čigra živa. Nažalost, izvan kuće je totalni blento, odbija pišat ako pada kiša pa moči capice, neće u vodu za živu glavu, nezainteresirano promatra mačku koja šeće oko nje itd... Salonski psić, kakvi su joj i preci, već niz generacija.
Valjda je jedini terijer kojim se još uopće u nas lovi NLT. Na žalost.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 03.12.12 14:19

ivo je napisao/la:
maff je napisao/la:ti mali i srednji terijeri su meni predivni i baš mi je žao kaj nema više kratkodlakih foksića. u principu su oni i super radni psi ako se ima dovoljno znanja, volje i strpljenja raditi s njima, jer kad se probije barijera njihove tvrdoglavosti, onda jednako tvrdoglavo obavljaju i ono za kaj su trenirani.

Itekako su radni, kolega maff, itekako, ako lov podrazumijevate pod "radni". Pod osnovnim i primarnim uvjetom, da lovna linija nije u selektivnom uzgoju prekinuta. Ako jest, a to je u Hrvatskoj pravilo, ništa od njega u smislu lovne upotrebljivosti, uz sedam šaptača psima. Ima mi sestra krasnu kujicu Jack Rusell terijera, atlet pravi, skače u zrak s mista valjda 70 cm, čigra živa. Nažalost, izvan kuće je totalni blento, odbija pišat ako pada kiša pa moči capice, neće u vodu za živu glavu, nezainteresirano promatra mačku koja šeće oko nje itd... Salonski psić, kakvi su joj i preci, već niz generacija.
Valjda je jedini terijer kojim se još uopće u nas lovi NLT. Na žalost.
Moj foks je besprjekorni lovni pas kojem sam imao problema ublažiti lovne nagone da ne zakolje čiju pitomu kućnu mačku pa da me vlasnik ne upuca ili njega ne otruje.
Skače na sve što gmiže, puže, hoda i leti od komaraca do golubova i galebova, a gonjanje mačaka mu je vrhunsko sportsko zadovoljstvo mada sam ga naučio da ih ne kolje već samo obilazi oko nje i laje ali zato je pravi terminator mačića i ima već kolekciju njihovih repova u svom lovačkom salonu. Pošto ih besposlene babe hrane, nemaju prirodnih neprijatelja, godi im klima pa se razmnožavaju do u besvijest. Prvi put se dogodilo kad sam vidio da je snimio nešto u grmu, kad je poletio tamo iz grma iskočilo nešto sivo pa sam mislio da je zec. Kad sam prišao leži sivi mačić slomljene kičme. Dok se ovaj napuše i frkće moj obilazi oko njega i laje. Dok pokuša pobjeći moj foks koji ima munjevite reflekse ga zgrabi, dva puta otrese glavom i stvar gotova. Jednom se namjerio na skoro odrsalog i tu je bio pravi fajt jer je ovaj grebao i grizao ali foks uopće nije obraćao pažnju na to nego ga je samo otresao dok se nije primirio. Kasnije ga je još par puta otresao kad se pokušao pomaknuti i onda sam ga morao vezati da bi macana u kesu i u kontenjer. Jest da je bilo kasnije Bivacin po ranama ali imaju kožu tvrdu ko opanak i brzo je zaraslo. Uopće nisam nešto oduševljen time ali ga van naselja pustim da se istrčava i njuška, a tih mačaka ima u neograničenim količinama i kad ga on zgrabi tu nema pomoći. Toliko ga zahvati strast da uopće ne trza na poziv, a to bude tako kratko da ne mogu ni dotrčati do njega prije krajnjeg čina. Nažalost sam ga nabavio zbog bolesti da mi bude obaveza koju moram dva puta izvesti vani, napraviti svojih 7-8km, bacati loptice, komade drveta... s njim se valjati po krevetu pa on glumi da me napada, a ja se branim... i nije šmizla pa mu ni snijeg ne smeta ali kako je došao u desetu godinu života nakon što provedemo sat vremena na kiši i dođemo kući čeka da ga osušim ručnikom.
Istina da je šteta što se ne koristi u lovu ali uzeo sam ga da mi bude prijatelj sa svojim divnim i neponovljivim temperamentom, vrhunskom ineteligencijom, bespogovornim ulizičkim ponašanjem kad je u pitanju pečeno meso, kobasice i slično dok Eukanubu jede jer mora pošto mu ljudske hrane dajem samo u posebnim prilikama i to na kapaljku i onda pred svakim brodom u luci stane i prosi jer su ljudi na brodovima meka srca pa još kad ih pogleda jedan fox...
Zaključno odličan lovni pas sa svim nagonima koje je trebalo samo malo dotjerati i ulazio bi u okršaj sa svakom lisicom ali obzirom da je meni lov stran, a pošto živim u urbanom području onda su mu kojekakve loptice zamijenile gonjenje živog plijena.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 03.12.12 14:48

Kolega Hombre, mislim da je pretenciozno govorit o besprijekornom lovnom psu, a da ga nikad u lov niste vodili. On je očito naslijedio oštrinu, što je za terijere i ne samo njih poželjna, za terijere čak i neophodna osobina. No, samo jedna od niza onih koje bi lovni pas trebao imati. Na primjer, ako je, recimo, plašljiv na pucanj, isti čas bi bio diskvalificiran na IPO-u, unatoč srcu lava i tigra. Ista bi stvar bila s vidoglasnošću, slijedoglasnošću, vodoljubivosti, donošenju, radu pod zemljom i nad zemljom, itd, neka me slobodno neki kolega lovac kinolog nadopuni ako sam nešto ispustio. Ako vam pas na IPO-u ne bi dobio ocjenu najmanje 4 (kuje 3), ne bi dobio ni dozvolu za rasplod. Itd, bla, bla, bla, da skratim... Malo sam uopće dobrih pasa vidio u ovih 40 godina koliko sam oko lova i u njemu, vrlo dobrih i odličnih svega nekoliko. Besprijekornog nijednog. No ja sam samo lovac, nisam licencirani kinološki sudac.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 03.12.12 15:05

ivo je napisao/la:Kolega Hombre, mislim da je pretenciozno govorit o besprijekornom lovnom psu, a da ga nikad u lov niste vodili. On je očito naslijedio oštrinu, što je za terijere i ne samo njih poželjna, za terijere čak i neophodna osobina.
Malo sam skratio tvoj izvorni tekst zbog preglednosti.
Naravno da pod besprijekoran nisam mislio na lovačke ispite jer niti sam lovac niti me lov privlači ali u kontekstu onog da mačku neće ni pogledati svakako mu je vrhunsko zadovoljstvo loviti je. Pošto sam vidio bezbroj kućnih pasa koji krajem godine za vrijeme ludila bacanja petardi uopće ne izlaze iz kuće, uvlače se pod ormare gdje ne bi mogao zamisliti da se pas može uvući, nisu u stanju obaviti normalno nuždu... jedna od prvih stvari kad je napunio 5 mjeseci je bila da sam kupio kutiju malih petardi, izveo ga na usamljeno polje i prvu bacio daleko pa slijedeću malo bliže sve dok nije počeo skakati od radosti kad bih je krenuo pripaljivati. Dogodilo se par puta da su debili bacili iz kafića pored nas onu veliku dinamutušu ali on samo odskoči, zalaje i nastavi kao da ništa nije bilo. Najgore je što nadrljam ja. Iako se ne bojim pucnjave i grmljavine od rata vučem gadnih 40% PTSP i onda mi se po noći vraćaju kojekakvi snovi poslije kojih moram piti dodatne tablete za smirenje, a pošto nemam hanumu onda zagrlim njega i tješi me da što prije zaspim. Par puta kad su me pitali je li lovački ja sam rekao da je terapeutski Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by tonib 03.12.12 15:45

evo da i ja predstavin svoje vjerne pratitelje:
-Blacky(muzijak)-->mjesanac njemackog lovnog terijera i jos neke pasmine kojeg sam pokupio sa ceste nakon sta ga je netko izbacia iz auta Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 30210
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 IMG_0689
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 IMG_0690 Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 IMG_0692

(ovo su slike kad je tek stiga kod mene,prije par godina(vidi se kako je uplasen...))



-Luna(kuja)-->takodjer mjesanac,samo puno krupniji,njemackog kratkodlakog pticara i labradora,nju smo uzeli jer su je se poznanci morali rijesiti iz nekih razloga Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 321675

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 IMG_1490
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 IMG_1520

(slikano za ovogodisnjeg snijega u Klisu...)



i jedna zajednicka nije bas nesto al eto Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 469245

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 IMG_1219

tonib
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 27
Lokacija : klis
Datum registracije : 25.11.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 03.12.12 23:01

kolega ivo, nisam mislio na lov jer se klasično kinološlo odvojeno gledaju radni i lovački psi (bez ikakve primisli da potcijenjujem rad s psima u lovu). dakle, obrana napad, poslušnost, trag, spasioci, agility (iako ni ovo nije klasičan rad). sve su to discipline di se terijeri često izbjegavaju zbog tvrdolgavosti i tvrdoće naravi. a ako se terijera uspije dobro izdresirati i s njim uspostaviti dobar odnos, mislim da je onda imamo iznimno dobrog i predanog radnog psa (u ovom klasičnom smislu radnog).

ta tvrdoglavost je možda najmanje problematična u lovu, jer se tamo od psa očekuje više samostalnosti nego u radnoj kinologiji. ispravite me ako griješim, ovo mi je sad palo na pamet.

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 03.12.12 23:31

maff je napisao/la:ta tvrdoglavost je možda najmanje problematična u lovu, jer se tamo od psa očekuje više samostalnosti nego u radnoj kinologiji. ispravite me ako griješim, ovo mi je sad palo na pamet.
Ja bih to prije nazvao samostalnosti. Kad se uputi u potjeru ostaje sam bez podrške čovjeka i onda treba misliti svojom glavom. Također smatram da bi terier koji bio bio sveden na ponašanje nekog dresiranog njemačkog ovčara izgubio mnogo svoje draži tako da se nisam trudio previše. Osnova je bila socijalizacija, a prvenstveno odnos s ljudima i apsolutno prvo s malom djecom. Makar nije tip labradora koje možeš relativno bezbolno vući za uši ne reagira na maženje ali ga ljudi jednostavno ne zanimaju i ne zadržava se kod njih osim ako kod sebe imaju neku mirisnu spizu ali ni tada nije neodgojen nego samo tura njušku gdje miriše bez pokušaja da se zalogaja i dočepa.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 03.12.12 23:36

da stavim i ja par slika svoje pesice: tira, kratkodlaka škotska ovčarka

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 P1000243

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 P1000052


tu se malo vozimo Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 P1000242

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 03.12.12 23:39

ma samostalnost i tvrdoglavost nisu baš isto, al mislim da mu ta tvrdoglavost pomaže kod samostalnosti. ne znam, možda sam fulo ceo fudbal Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 368870

u poslušnosti teško da će terijer biti dobar kao njo, ali recimo na tragu, nisam siguran. u agilityju su, recimo, mali terijeri sigurni bolji

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 04.12.12 0:44

maff je napisao/la:ma samostalnost i tvrdoglavost nisu baš isto, al mislim da mu ta tvrdoglavost pomaže kod samostalnosti. ne znam, možda sam fulo ceo fudbal Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 368870

u poslušnosti teško da će terijer biti dobar kao njo, ali recimo na tragu, nisam siguran. u agilityju su, recimo, mali terijeri sigurni bolji
Ma meni je on ovako savršen i ne treba mi ništa drukčije inače bih ga naučio. Jako su pametni pa izuzetno brzo uče ono što njima odgovara, a ono što ne odgovara prave se glupi ali pravilnim pristupom u smislu da mu nešto predstaviš u svjetlu koje njemu odgovara postigneš potpuni rezultat.

Krasna kuja. Imamo ovdje u mjestu jednog mužjaka i jako je dobar, kad ga počešem gurne mi guzicu u krilo da ga češkam po donjem dijelu leđa kao da se sto godina znamo, a privrežan je gospoadru pa mogu zamisliti koliko je tebi kučka jer su one još privrežnije.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Bare 05.12.12 9:12

NLT - za šjor Ivu
Bare
Bare
tipko
tipko

Male
Broj postova : 73
Godine : 41
Lokacija : St
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 05.12.12 12:14

Malo san poćirija, dug je film, pa ću doma pogledat, lipo su se "svezali" Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 832331 ! Inače, ja vam, kolega Bare, nemam terijera nego njemačku oštrodlaku jazavčarku (ona također, u smislu nastanka pasmine, ima trećinu krvi NLT-a), ali jako volim terijere, baš svestrani lovački psi. Svakako, fala za film.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 05.12.12 15:17

ivo je napisao/la:Malo san poćirija, dug je film, pa ću doma pogledat, lipo su se "svezali" Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 832331 ! Inače, ja vam, kolega Bare, nemam terijera nego njemačku oštrodlaku jazavčarku (ona također, u smislu nastanka pasmine, ima trećinu krvi NLT-a), ali jako volim terijere, baš svestrani lovački psi. Svakako, fala za film.
Režu im repoveeeeee Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 726657

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 05.12.12 17:26

Hombre je napisao/la:
Krasna kuja. Imamo ovdje u mjestu jednog mužjaka i jako je dobar, kad ga počešem gurne mi guzicu u krilo da ga češkam po donjem dijelu leđa kao da se sto godina znamo, a privrežan je gospoadru pa mogu zamisliti koliko je tebi kučka jer su one još privrežnije.

sumnjam da je čistokrvni, u hrvatskoj su, kolko znam, trenutno samo četiri kratkodlaka škotska ovčara i to sve kuje. vjerojatno je mješanac dugodlakog s nekom kratkodlakom pasminom. kratka dlaka je dominantno svojstvo, tako da nije problem dobiti "lesija" s kratkom dlakom.

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 06.12.12 8:21

maff je napisao/la:
Hombre je napisao/la:
Krasna kuja. Imamo ovdje u mjestu jednog mužjaka i jako je dobar, kad ga počešem gurne mi guzicu u krilo da ga češkam po donjem dijelu leđa kao da se sto godina znamo, a privrežan je gospoadru pa mogu zamisliti koliko je tebi kučka jer su one još privrežnije.

sumnjam da je čistokrvni, u hrvatskoj su, kolko znam, trenutno samo četiri kratkodlaka škotska ovčara i to sve kuje. vjerojatno je mješanac dugodlakog s nekom kratkodlakom pasminom. kratka dlaka je dominantno svojstvo, tako da nije problem dobiti "lesija" s kratkom dlakom.

Ttrebalo bi provjerit vraća li se kući Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986 !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by puls 06.12.12 10:33

Moj prijatelj je imao čistokrvnu njemačku ovčarku koja je izrasla u nedefiniranog balkanskog presretača....
Elem, pokušavao ju je istovariti u krugu 10 km i uvijek se vraćala kući, na "zadovoljstvo" vlasnika, a nije se čak ni zvala Lesi....


(Ovo nema veza s temom, zapravo s ničim.....molim da ne preraste u polemiku o moralnosti izbacivanja psa iz auta u svrhu rješavanja istog......hvala)
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 06.12.12 11:32

nema polemike, prijatelj ti je idiot, tu nema rasprave.

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Bare 06.12.12 11:32

Jedini razlog zašto ga nikad nisam držao (a bio sam zimus nadomak odluke)
znan da ga nemate Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 69343 ,čisto da pogledate.
Bare
Bare
tipko
tipko

Male
Broj postova : 73
Godine : 41
Lokacija : St
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 06.12.12 13:24

maff je napisao/la:
Hombre je napisao/la:
Krasna kuja. Imamo ovdje u mjestu jednog mužjaka i jako je dobar...

sumnjam da je čistokrvni, u hrvatskoj su, kolko znam, trenutno samo četiri kratkodlaka škotska ovčara i to sve kuje. vjerojatno je mješanac dugodlakog s nekom kratkodlakom pasminom. kratka dlaka je dominantno svojstvo, tako da nije problem dobiti "lesija" s kratkom dlakom.
Upsss! Dugodlaki je. Kratkodlakog nikad u životu nisam ni vidio. Zato mi je i kučka na slici bila malo neobična.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 06.12.12 23:45

e njih već ima za vidit Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986
kratkodlaki su rijetkost, ne samo kod nas, što je šteta. zdravija je pasimina i zadržali su puno više ovčarskog radnog karaktera. pretjerana popularnost, nažalost, obićno ne čini dobro psima...

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 07.12.12 9:46

[quote="maff"]e njih već ima za vidit Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986
kratkodlaki su rijetkost, ne samo kod nas, što je šteta. zdravija je pasimina i zadržali su puno više ovčarskog radnog karaktera. pretjerana popularnost, nažalost, obićno ne čini dobro psima...[/quote]

Apsolutno točno.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by crotwar 07.12.12 18:54

maff je napisao/la:da stavim i ja par slika svoje pesice: tira, kratkodlaka škotska ovčarka
wow, stvarno je prekrasna..a kako čitam dolje i rijetka..

i moj četveronožni frend
Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Bela11i
crotwar
crotwar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 276
Godine : 49
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 21.09.2012

https://www.facebook.com/PAUCI.OMB

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 10.12.12 8:29

Ima isti pogled kao Goxon Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986 ! Jeste li, kolege forumiti, općenito primjetili kako neke životinje svojim izrazom lica podsjećaju na određene ljude i obrnuto ? Mene, recimo, Fret strašno podsjeća na tapira !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by maff 10.12.12 11:59

fakat je prekrasan! nevjerojatno šarmantan pogled Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Mraz 10.12.12 12:11

Evo nakon gotovo 4 godine što me gleda Asta me jučer odlučila pustiti u box i igrala se sa mnom što do sada nije radila kada sam bio sam, jedino kada su u blizini bile cure s porte koje paze na nju i hrane ju.

Možda se jednog dana i sprijateljimo Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 350615

EDIT: Asta je "pas čuvar" firme u kojoj radim, radi se o ovoj prefriganoj dami: http://tornjak.pedigre.net/details.php?id=3938

EDIT 2:
Mraz je napisao/la:
Možda se jednog dana i sprijateljimo Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 350615
No zato se Targetov divljak više veseli meni nego njemu Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 229322
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by ivo 10.12.12 12:47

maff je napisao/la:fakat je prekrasan! nevjerojatno šarmantan pogled Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 747986

Ajme, ko će sad onom ličkom glavonji stat na kraj Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 323904 ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Hombre 10.12.12 12:49

Mraz je napisao/la:Evo nakon gotovo 4 godine što me gleda Asta me jučer odlučila pustiti u box i igrala se sa mnom što do sada nije radila kada sam bio sam, jedino kada su u blizini bile cure s porte koje paze na nju i hrane ju.

Možda se jednog dana i sprijateljimo Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 350615
Definitivno najbolji način da se sprijateljiš s psom je da mu povremeno doneseš komad dobre papice. Tu u gradu ima par AMStafova koji mi Eukanubu doslovno jedu iz ruke. Istina da se ja ne bojim pasa već ih poštujem u njihovoj samostalnosti ali me ekipa u gradu gleda s podozrenjem makar nikada nikoga nisu ugrizli ili napravili nešto naopkao pošto su socijalizirani ali svak im se miče s puta kad vidi ona nabildana tjela oi one velike glave, pa se vlasnici i ja kezimo kad vidimo ustravljene poglede ljudi kad vide kao mi jezičina veličine lopate usisava dehidrat s ruke Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Psi kao vjerni pratitelji - Page 16 Empty Re: Psi kao vjerni pratitelji

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 16 / 21. Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.