FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Muhara (Amanita muscaria)

Go down 
Autor/icaPoruka
thepecarski
bebač
bebač
thepecarski

Male
Broj postova : 13
Godine : 46
Datum registracije : 05.02.2011

Muhara (Amanita muscaria) Empty
PostajNaslov: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty13.10.19 14:25

Ako ima neko neki recept sa muharom koji djeluje protiv reume-išijasa..
[Vrh] Go down
marin_2411
tipko
tipko
marin_2411

Male
Broj postova : 67
Godine : 23
Datum registracije : 18.07.2017

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty14.10.19 0:38

Pozdrav! Realnije bi bilo napraviti mast od kestena, nego se igrati s muharom za koju svatko zna da je otrovna
[Vrh] Go down
vladomado10
spikač
spikač
vladomado10

Male
Broj postova : 514
Godine : 29
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty14.10.19 22:30

Imam ja, uzmete muharu, bacite je i onda uzmete 400 do 600mg ibuprofena.
Molim.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4712
Godine : 40
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty16.10.19 11:07

Muhara (Amanita muscaria) 478256

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
thepecarski
bebač
bebač
thepecarski

Male

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty16.10.19 22:57

marin_2411 je napisao/la:
Pozdrav! Realnije bi bilo napraviti mast od kestena, nego se igrati s muharom za koju svatko zna da je otrovna
Pronašao sam nešto na fb... drži se u alkoholu izvjesno vrijeme, procijedi i maže bolno mjesto. Nešto slično kao i korijen Bljušta (Tamus communis)
Ima podatak da ih u Rusiji jedu nakon kuhanja u slanoj vodi, koja se prospe, a dalje se postupa kao sa jestivim, jer im je otrov termolabilan. I to samo mladi primjerci kojima se obavezno oguli kožica. Veći primjerci upiju otrov iz kožice klobuka u meso.
[Vrh] Go down
ness
tipko
tipko
ness

Male
Broj postova : 51
Godine : 57
Datum registracije : 27.06.2018

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty17.10.19 20:59

thepecarski je napisao/la:
Ima podatak da ih u Rusiji jedu nakon kuhanja u slanoj vodi, koja se prospe, a dalje se postupa kao sa jestivim, jer im je otrov termolabilan. I to samo mladi primjerci kojima se obavezno oguli kožica. Veći primjerci upiju otrov iz kožice klobuka u meso.

Ne bih ekperimentisao s tim. Bez prisustva nekog, ko je kao ovaj momčina sa videa, ne bih se usudio ni vrganj da spremim Muhara (Amanita muscaria) 15955
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika
urbana_gorila

Male
Broj postova : 1631
Godine : 36
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty21.10.19 3:41

"Tinktura od Amanite
~protiv išijasa~

Ne želite jaku alkoholnu tinkturu zato koristite alkohol od 32-40%. Narežite 2-3 cijele gljive, srednje veličine, na 2-3 cm komadiće i stavite ih u teglu od 700 ml, napunite vodkom, neka odstoji 2-3 tjedna, pažljivo procijedite, presipajte u bocu, označite- crvenim slovima što se unutra nalazi kako ne bi došlo do zabune.

Stavite 2 do 3 kapi tinkture na bolno mjesto, kad se išijas probudi. Pomaže gotovo odmah.

Najvjerojatnije tinktura opušta mišiće oko kralježnice, od kuda bol i dolazi, i kad se ti mišići napokon opuste prestanu stiskati kost i ukliješteni živac, što znači da se živac može napokon opustiti i prestati slati poruku mozgu da je u bolovima. Bol nestane. Uživancija.

Ovo je recept od jedne stare žene iz Finske koja je podijelila svoje znanje nakon jednog predavanja. Svatko tko ga je probao nije se razočarao i zbilja ga vrijedi imati kod kuće ako patite od povremenih napada išijasa. Tinktura generalno opušta mišiće.

Nikako nemojte piti tinkturu, samo za vanjsku upotrebu. Može vam oštetiti jetru. Trudnice mogu koristiti ovu tinkturu, nekoliko kapi nanesenih na kožu ne može štetiti."
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika
urbana_gorila

Male

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty21.10.19 3:46

"No možda mnogi ne znaju da amanita nije samo magična gljiva duge povijesti i upotrebe, već i odlična gljiva kao hrana ali i kao lijek. No da bi pripremili Amanitu za jelo i "očistili" je od svih toksina mi ju moramo tretirati na pravilan način, nakon toga onda postaje hrana koja nije ni štetna niti otrovna niti halucinogena.

Zbog duge povijesti i mita koja prati ovu gljivu većina ljudi ni ne pomišlja da ju bere a kamoli koristi za hranu. No kad bi malo pogledali druge kulture možemo vidjeti da neke imaju vrlo dugu povijest upotrebe Amanite kao hranu, a to su Japanci, Litvanci, Finci i Rusi koji su je najčešće frigali, kiselili ili čuvali u ulju."

Izvor:
https://www.themajka.com/viewtopic.php?t=1443
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika
urbana_gorila

Male

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty21.10.19 3:56

Imam i osobnog iskustva sa Muharama.
Nisam ih nikada pripremao doma i kuhao sa njima, ali jeo sam ih samo sušene na suncu, i nikada nisam imao negativnih nuspojava, čak je i kao "čarobna" gljiva dosta slaba (i sa njima imam bogatog iskustva...).
Meni su osobno jako ukusne, blago kiselkastog okusa jer su prepune C vitamina.
I danas imam doma jedno 10ak sušenih klobuka koje si tu i tamo gricnem i ništa mi nije. Ništa mi nije. Ništa mi nije. Ništa mi nije.
...ups, jesam to već rekao ili samo pomislio???
[Vrh] Go down
thepecarski
bebač
bebač
thepecarski

Male

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty21.10.19 23:02

urbana_gorila@ e to se traži, zahvaljujem na receptu i dodatnom odgovoru. Pokušaću napraviti tinkturu ovih dana dok je sezona Muhare.
Nadam se da ću preživjeti da javim učinak Muhara (Amanita muscaria) 747986
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Muhara (Amanita muscaria)   Muhara (Amanita muscaria) Empty

[Vrh] Go down

Muhara (Amanita muscaria)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.