FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Mora Carpet 175P

Go down 
Autor/icaPoruka
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 353
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Mora Carpet 175P   16.06.18 20:29

Dragi čitaoci evo uvid u najnoviju Moru u mojoj kolekciji  !
Radi se o Mori Carpet (tepih), nožu namjenjenom za poslove gdje je potrebno rezanje povlačenjem, kao pri rezanju tepiha, kože itd. No to nije sve za što se ovaj predivan nož može koristiti!
Ovu Moru sam prvenstveno kupio zbog kolekcije i jer nije jedna od "čestih" Mora, pa ono da imam .
Oštrica je duga 60mm(6cm) , karbonski čelik (hrđa) ,plastična drška i plastična futrola. Cjelokupna dužina noža je 180mm (18cm) .
Futrola sa kojom dolazi nema opciju priključenja za pojas ili bio kakvu opciju nošenja pa ću to trebat malo modificirat, nož inače sigurno sjeda u nju i čvrsto se drži unutra. Drška je malo duža nego na klasičnim Morama pa nema straha da će ruka skliznuti na oštricu a ujedno i oni sa velikim rukama će imati i više nego dosta mjesta za uhvatiti ju. Oštrica je došla iznimno oštra kao i svaka Mora, te očekujem da će imati odlična svojstva zadržavanja oštrine kao i ostale.
Oštrica po meni ima široki spektar primjene jer smatram da se može dobro koristiti u vrtlarenju, samoobrani , pa čak i kuhinji. Špicasta oštrica, slična karambitima, oblika kandže , može "derati" od brodskog jedra , zrelog grozda do mišića i tkiva vašeg neprijatelja!!!!  
Ili znate ono....tepih i tako to

Uglavnom evo slikica, opis nije detaljniji jer sam ju tek dobio pa ću nakon mjesec , dva nadupuniti dojmove

[Vrh] Go down

Mora Carpet 175P
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mora of Sweden noževi
» Možda "MORA" ima ime ,al se "FARKAŠ" nosi s time
» Pozdrav s mora i Cetine
» Slike životinja
» Gdje čuvate noževe