FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Mora Chisel

Go down 
Autor/icaPoruka
marine317
lingua
lingua
marine317

Male
Broj postova : 354
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

Mora Chisel Empty
PostajNaslov: Mora Chisel   Mora Chisel Empty26.05.18 16:36

Švedska Mora.... Treća najbolja stvar koja dolazi iz Švedske rekao bi, odmah poslje Sabatona i Šveđanki!
Mora Chisel ili po naški dijetlo je nož izrađen u švedskoj , carbonski švedski čelik debljine 3mm , magično oštar i nakon tisuće godina. Legende kažu da ih sam Thor kali munjama ali to su opet samo legende....ili nisu? Mora Chisel 855911
Duljina primarne oštice je 73mm a sekundarne 20mm.Cijeli nož je dug 193mm.  Iz tvornice dolazi extremno oštra kao i svaka Mora ikad. Odlično zadržava oštrinu ali može bit malo problematična za naoštrit zbog oblika oštrice. Makar meni jer mi je to prvi nož sa chisel grindom. Drška je ugodna , čvrsta i sigurna. Nož dolazi sa klasičnom plastičnom futrolom koja čuva Moru u sigurnom zagrljaju.
Kao dijetlo ju je lagano i ugodno koristit iako se mora priviknuti na lagani trbuh drške u tom slučaju što nije toliko udobno kao ravna drška kod klasičnog dijetla.
Pri klasičnom rezanju rez bježi lagano na stranu bez grinda što je normalno za ovaj oblik oštrice.
Sve u svemu odličan radni nož koji vas nikad neće iznevjeriti. Ujedno i moja 7. Mora ali ne i zadnja naravno Mora Chisel 304316
Toplo preporučam ,komentari dobrodošli Mora Chisel 747986

Mora Chisel 20180523
Mora Chisel 20180527
Mora Chisel 20180526
Mora Chisel 20180524
Mora Chisel 20180528
Mora Chisel 20180525
Mora Chisel 20180529
[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua
Delete

Male
Broj postova : 286
Godine : 25
Datum registracije : 09.01.2012

Mora Chisel Empty
PostajNaslov: Re: Mora Chisel   Mora Chisel Empty27.05.18 15:39

Meni sad nije jasno jel se smije tući nekim drvenim ili gumenim čekićem po dršci kao po dlijetu ili je namjenjena samo da se koristi rukom? Takodje me zanima s kojom svrhom si je kupio da li samo skupljaš more ili se baviš profesionalno/amaterski obradom drveta? Mora Chisel 368870
[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua
marine317

Male
Broj postova : 354
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

Mora Chisel Empty
PostajNaslov: Re: Mora Chisel   Mora Chisel Empty27.05.18 21:05

Naravno da se može tući čekićem, svoju sam tuko par puta čeličnim i nisu ni tragovi ostali , jedino kad ju držiš kao dijetlo je malo čudno je drška nije potpuno ravna kao na dijetlu što sam prije bio spomenuo. Skupljam sve noževe naravno ali bavim se i amaterskom obradom drveta kad imam vremena, ništa veliko doduše. Uz Moru classic No2 ovo mi je najkorišenija mora kad radim nešto , jako mi je dobra i za rezanje kože samo pritiskom . Ako te još što zanima slobodno pitaj Mora Chisel 368870

Sent from Topic'it App
[Vrh] Go down
Sponsored content

Mora Chisel Empty
PostajNaslov: Re: Mora Chisel   Mora Chisel Empty

[Vrh] Go down

Mora Chisel
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.