FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Mora Chisel

Go down 
Autor/icaPoruka
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Mora Chisel   26.05.18 16:36

Švedska Mora.... Treća najbolja stvar koja dolazi iz Švedske rekao bi, odmah poslje Sabatona i Šveđanki!
Mora Chisel ili po naški dijetlo je nož izrađen u švedskoj , carbonski švedski čelik debljine 3mm , magično oštar i nakon tisuće godina. Legende kažu da ih sam Thor kali munjama ali to su opet samo legende....ili nisu?
Duljina primarne oštice je 73mm a sekundarne 20mm.Cijeli nož je dug 193mm.  Iz tvornice dolazi extremno oštra kao i svaka Mora ikad. Odlično zadržava oštrinu ali može bit malo problematična za naoštrit zbog oblika oštrice. Makar meni jer mi je to prvi nož sa chisel grindom. Drška je ugodna , čvrsta i sigurna. Nož dolazi sa klasičnom plastičnom futrolom koja čuva Moru u sigurnom zagrljaju.
Kao dijetlo ju je lagano i ugodno koristit iako se mora priviknuti na lagani trbuh drške u tom slučaju što nije toliko udobno kao ravna drška kod klasičnog dijetla.
Pri klasičnom rezanju rez bježi lagano na stranu bez grinda što je normalno za ovaj oblik oštrice.
Sve u svemu odličan radni nož koji vas nikad neće iznevjeriti. Ujedno i moja 7. Mora ali ne i zadnja naravno
Toplo preporučam ,komentari dobrodošli

[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 24
Datum registracije : 09.01.2012

PostajNaslov: Re: Mora Chisel   27.05.18 15:39

Meni sad nije jasno jel se smije tući nekim drvenim ili gumenim čekićem po dršci kao po dlijetu ili je namjenjena samo da se koristi rukom? Takodje me zanima s kojom svrhom si je kupio da li samo skupljaš more ili se baviš profesionalno/amaterski obradom drveta?
[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Re: Mora Chisel   27.05.18 21:05

Naravno da se može tući čekićem, svoju sam tuko par puta čeličnim i nisu ni tragovi ostali , jedino kad ju držiš kao dijetlo je malo čudno je drška nije potpuno ravna kao na dijetlu što sam prije bio spomenuo. Skupljam sve noževe naravno ali bavim se i amaterskom obradom drveta kad imam vremena, ništa veliko doduše. Uz Moru classic No2 ovo mi je najkorišenija mora kad radim nešto , jako mi je dobra i za rezanje kože samo pritiskom . Ako te još što zanima slobodno pitaj

Sent from Topic'it App
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Mora Chisel   

[Vrh] Go down

Mora Chisel
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Od mora pa do vrha Ucke
» Mora postala noćna mora