FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Magnum by Boker, Great Knight

Go down 
Autor/icaPoruka
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 353
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Magnum by Boker, Great Knight   26.05.18 14:54

Zadovoljan kupovinom Pocket Kukria odlučih se na još jedan Magnum. Izbor je pao na Great Knight model iz razloga što i on odsupa svojom veličinom od drugih.
Pa da krenemo sa osnovnim. Oštica je duga 120mm,debela 4mm u najdebljoj točki kralježnice. Cijeli nož je dug 150mm zatvoren i 275mm otvoren.Lineri su obloženi sa G10-om. Dobar je za bockanje stvari ali za rezanje i ne baš. Kako je oštrica relativno debela a uska , pad od 4mm do ruba oštice ostavlja previše debljine na rubu smanjujući tako rezna svojstva. Čelik je 440a, odgovarajući cijeni no makar termička obrada Bokera je uvijek odlična ostavljajući daleko iza sebe kineze u istom cijenovnom rangu. Nakon brušenja na kamenu uspio sam smanjiti debljinu oko samog ruba te učiniti nož pogodnijim za rezanje iako i dalje ni blizu željenim mogućnostima. Veće razoračanje od oštrice su pak lineri, samo 1,25mm na oštricu od 4mm.... savijaju se u ruci i daju izniman osjećaj nesigurnosti. Na njima se nalazi još 2.5mm G10-a koji nažalost ne pridonosi čvrstoći. Lock up, tj kočnica je odlična , nema blade playa sve dok ne stisnete malo jače otvoreni nož i utisnete linere unutra. Onda ima svega,naprijed nazad , na stranu, kočnica prolazi skroz na drugu stranu itd. Nož dolazi sa pocket clipom za nošenje vrhom gore. Ja sam ga skinuo jer uz ovako veliki nož je nepotreban. Koliko je Pocket Kukri bio dobar toliko je Great Knight loš, te ga vam stoga ne mogu preporučitit. Na slikama imate i Victorinox Tinker i Pocket kukri za bolji uvid veličine. Hvala na čitanju, komentari su dobrodošli

[url=https://servimg.com/view/19902979/24]
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1304
Godine : 44
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: Magnum by Boker, Great Knight   26.05.18 21:15

Prelijep  nož...

Ali, ako bi želio korigirat te mane, mogao bi to učiniti... Rastaviš ga, i oštricu daš reprofilirati, ako ne možeš sam, nekome tko zna kako i može...

Mogao bi dobiti puno ako bi se prema njemu ponio kao prema maču, pa mu napravio značajan tapper debljine, lagano smanjivao debljinu od baze gdje oštrica počinje, do samog špica...

Na taj način bi dobio sve veće 'proširenje' centralne crte, pa bi onda morao precizno označiti gdje ide centralna linija, i pobrusiti obje strane do linije... U tome bi mogao malo stanjiti i false edge, pa bi sa svime poprilično dobio na povećanju reznih svojstava...

Stvar traži poprilično strpljenja i vještine, da bi ispalo kako treba... Ali, mislim da bi rezultat bio spektakularan što se poboljšanja reznih osobina tiče...

Što se problema sa linerima tiče, jednostavno rješenje bi bilo napraviti identične scales od iste debljine aluminija, koji je sam po sebi dosta krut, nema savijanja... U kombinaciji sa linerima možda bi dobio na potrebnoj krutosti...

A da bi dobio grip, možeš uzet točkalo u ruke, i u starom dobrom maniru 'istočkat' teksturu u aluminiju... Traži strpljenje, ali rezultat može bit spektakularan, ako odradiš nekakav pattern...

Tako bi dobio jedinstven i funkcionalan nož,  koji bi usprkos gabaritima sad bio i dosta lakši...

Naravno, jednostavno je to ispričat, malo teže  napravit... Ali...

[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 353
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Re: Magnum by Boker, Great Knight   26.05.18 22:40

Ideje su na mjestu i sve je to super ali opet se radi o nožu od 25 eura te mu osim meni osobno nebi povećalo puno vrijednost no možda i napravim nešto tako u budućnosti , čisto za zabavu.
Ne bi mi bio problem dobiti i lijepih 2 ili 3 mm nehrđajućeg čelika sa posla za linere pa ih olakšati bušenjem.... hmm...
Lineri od stainlessa sa tankim slojem mesinga 0,5mm preko ?!  
Ideja ima samo treba nać vremena haha
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Magnum by Boker, Great Knight   

[Vrh] Go down

Magnum by Boker, Great Knight
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cold Steel mačeta Magnum Kukri (preview)
» čizme magnum hi tec elite spider
» moja mala kolekcija noževa
» ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)
» ONTARIO RANGER BUSH RBS-4