FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Magnum by Boker, Pocket Kukri

Go down 
Autor/icaPoruka
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Magnum by Boker, Pocket Kukri   29.04.18 16:46

U mom vlasništvu sad skoro godinu dana ovaj nož je postao jedan od mojih omiljenih. Ogroman je ,građen kao tenk i zabavan. Čelik je 440a , oštrica je duga 110mm a otvoreni nož 260mm. Debljina oštrice je 4mm a noza 15,30mm. Zbog teške i velike oštrice nož se može otvoriti laganim trzajem zgloba što je iznimno zabavno. Lako se oštri i zadržava oštrinu puno bolje nego recimo moji sanrenmu 710 ili crkt thunderbolt ali ne toliko dobro kao More Pro S. Korice su g10 i nož jako ugodno leži u ruci a lineri su mu debeli 2mm. Iako je oštrica debela jako glatko reže od slanine i rajčica pa do užadi ,tkanine itd. što pridajem geometriji oštrice. Zbog svog oblika moguće je i "sjeći" sa njime ali osobno ne preporučavam jer se stvara udubina u zaustavnom pinu pa poslje dolazi do bladeplaya naprijed nazad. Nakon sto sam to naučio okrenuo sam pin na stranu bez udubine te je sad opet lock up potpuno čvrst. Mana mu je da se glavni vijak otpušta pomalo otvaranjem pa recimo nakon 40 otvaranja već nije centriran i ima primjetan blade play sa strane. Vijak se može učvrstit sa malo ljepila i to funkcionira odlicno, oštrica uvijek u centru, nema blade playa aliii kad se treba nož otvorit da bi se okrenuo pin koji je "netko" udubio lupanjem po drveću, onda je to malčice teško hehe.
Sve u svemu odlican nož za cijenu, rado bih ga opet kupio a možda i budem

[Vrh] Go down

Magnum by Boker, Pocket Kukri
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Boker nozevi
» Magnum (Boker) U.S. Army Ranger Kukri
» Cold Steel mačeta Magnum Kukri (preview)
» noževi boker-magnum
» VUK SIT A KOZA CIJELA - CS LTC KUKRI