FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Silky Pile-Najbolje pile na tržištu?

Go down 
Autor/icaPoruka
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2919
Godine : 24
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Silky Pile-Najbolje pile na tržištu?   27.01.18 19:32

Pozdrav forumiti,
prije nekoliko dana me kontaktirao ovlašteni dobavljač Silkyja za naše tržište s upitom da isprobam pilu i vidim kako mi se sviđa. Napravio sam test usporedbe s Lapplanderom od Bahca kojeg sam inače veliki fan.
Link dobavljača i dućana za Silky:
http://www.drezga.hr/

Nisam imao sumnje u kvalitetu i rad Silkyja jer sam se već načitao recenzija i nagledao se videa gdje je jako hvaljen. Pila je doša drugi radni dan pa pohvale za sam dućan na brzini slanja.

Model koji su meni poslali je Gomboy,najbolji veličinom za potrebe posla koji radim. Isto tako,kod kupnje se može birati gustoća zubi same pile. Dolazi u tvrdoj futroli koja se može zakačiti na remen iako sumnjam da je za to namijenjena. Svakako štiti pilu od oštećenja i sama futrola se doima kvalitetno. Unutra dolazi sama pila te mali katalog s uputstvima kako i kako ne koristiti pilu.

Gomboy pri otvaranju daje jako lijepi klik,nema nikakvog ''voblanja'' te je podesiv na 2 opcije rezanja.

Iako za razliku od Laplandera Silky pila samo na povlačenje,vrijeme samog piljenja je isto,te Silky traži dosta manje otpora te je za nijansu deblji od Laplandera. Oštrica je elastičnija jer mi se jako često znalo događati da mi se Laplander iskrivi pa ga moram ispravljati,iako je to jedini problem koji sam i imao s Laplanderom.

Razlika u zubima je vidljiva na slici. Silky ima puno višlje zube.

U ovoj bitci pobjednu ipak odnosi Silky. To je ukratko moje iskustvo na pismeno. Za cijeli test,pogledajte moj zadnji video.

Edit: Drezga isto tako drži Husqvarnin asortiman,pa bacite svakako oko na stranicu.

Lp,Šimun

[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2919
Godine : 24
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Silky Pile-Najbolje pile na tržištu?   27.01.18 19:48

https://www.facebook.com/SilkyHrvatska/

Preko Facebook stranice ćete dobiti odgovore na sve upite o njihovim proizvodima u iznimno kratkom roku.

Živli
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2850
Godine : 26
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Silky Pile-Najbolje pile na tržištu?   05.02.18 18:40

Pratim ih već ohoho godina prije nego li su kročile van Japana. No, moja učestalost u šumama nije me primorala kupnji. Jednom i nekada!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Silky Pile-Najbolje pile na tržištu?   

[Vrh] Go down

Silky Pile-Najbolje pile na tržištu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» LupusREBEL-ova oprema za boravak u prirodi
» pokusaj broj 3 :D
» JET Protector-najbolje za samoobranu
» Moj prvi noz
» moji noževi - izrada