Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin
Share | 

Noz od pile za mermer

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Keltan
tipko
tipko

Male
Broj postova: 62
Godine: 51
Datum registracije: 30.06.2013

PostajNaslov: Noz od pile za mermer   01.07.13 0:40

Pozz !!
Ovaj noz sam izradio od nerdzajuceg celika od one dugacke pile za mermer.Ima toga kod mene u okolini koliko oces . posto sam iz Prilepa , Macedonia  . Dimenzije , oblik   sve iz glave , kako mi ruka vukla olovku  .. . Izrada ...turpija i brusni papir , nista drugo.Imam pristup savrsenim masinama za ovo . ali sam hteo da bude totalno rucni rad ,valjda ce sin ceniti to  .. posto je ovaj za njega. Trajalo je dugo ,svaki dan po malo turpijanja  . . . Poliran je samo malo na JNA opasac  . Drvo je makedonski orah .Nisam  uradio nikakvu termicku obradu , posto iskreno nisam uspeo da nadjem nikakve podatke koji je celik  i dali se i kako kali . Kada sam zavrsio sa ostrenjem, brije fino .Posle mnogo isecenog kartona  ne brije ali i dalje sece odlicno.Turpija tesko i polako skida materijala ,  rupe jedva probusio ... e kolika je tvrdoca pojma nemam , ali je vrlo zilav , mozda neko od vas pomogne ako zna koji je ovo celik i dali se moze kaliti i do koliko? debljina je 3mm . . .

A ovaj trebam jos mesec dana turpijati . . .

evo i slike materijala od koga je ovaj noz pravljen . ..

Dok sam kod ovog celika evo i jedne macete od njega .uradjena na brziunu posto mi treba za ovu sezonu ribolova . .. A posto nisam nigde sreo sliku macete sa ovakvim vrhom , mozda treba da patentiram ,sta mislite ...ili kasno je  , hehe ?

Nisam sreo na forum da neko spominje ovaj opruzni celik od Folkswagenove stare Bube , opruzni celik je iz prednjeg vesanja , debljine 3mm sirine 2cm, i duzine oko 90 cm . nadam se da ce nekome ova info nesto znaciti , ima ih u jedno vesanje punoooo komada .  Ova dva sam hladno kovao od tog celika  ,ali zajebano je , bar meni posto prvi put to radim ,  uvija mi se celik kod kovanja prema gore , kao jatagan , hehe .Ima li neka finta za to ? Na kraju sam poravnao i ispalo je ovo sto je na slike. Kalicu obavezno  a ovaj ljepsi , bar meni j e;epsi .. cu poslati na dodatnu obradu kod ove decke .  . http://plasma-macedonia.info/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=65&lang=en
prvo ovo Plasma Nitriding & Nitrocarburising pa ovo PVD Coatings sta ce ispasti videcemo ..

Evo slika kako izgleda celi komad . . .

evo koja je oznaka na njemu  , meni izgleda nesto kao W ako me oci ne lazu  . . . dali je dobar pojma namam . .

Evo i ove koje sam hladno kovao ,potrajace dok i ih uradim .

Malo sam preterao najverojatno , pomalo od svega ali oprosticete mi valjda . Preko jeseni  nameravam uraditi jedan ozbiljan projekat pa taj noz pretstavim kako treba sa puno slika i kako sta sam radio . Nabavio sam nekoliko lezaja od CRONIDUR 30  celika pa cu se malo ozbilnije uhvatiti posla sa njime .
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova: 3732
Godine: 35
Datum registracije: 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   01.07.13 1:08

Bok Makedonac i dobro došao,nisi zagnjavio nimalo,samo nastavi dalje sa radovima.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male
Broj postova: 291
Godine: 52
Datum registracije: 29.03.2012

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   01.07.13 11:27

pozdrav ti i dobrodošao..
..lijep alat..želim tebi i sinu još puno gušta u izradi i korištenju...
.. 
[Vrh] Go down
siga
lingua
lingua

Male
Broj postova: 330
Godine: 35
Datum registracije: 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   01.07.13 13:43

Pozdrav, i dobro nam došao,
nož me malo podsjeća na onaj benchmade buškrafter, zgodan i upotrebljiv nož
čestitam!
mačeta je pravi zombie killer (znam da je za ribolov, ali ovo mi je veća fora...)
u svakom slučaju, samo naprijed...

Siga
[Vrh] Go down
gorky
spikač
spikač

Male
Broj postova: 547
Godine: 38
Datum registracije: 19.11.2012

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   01.07.13 14:44

Pozdrav Keltan,

Nisi zagnjavio. Probaj kvalitetnije slike u budućnosti staviti. Radovi su dobri i jedva čekam sljedeće uratke;)
[Vrh] Go down
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova: 299
Godine: 49
Datum registracije: 10.04.2011

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   04.07.13 5:24

Dobro došao prijatelju, onaj prvi mi je odličan. Pozdrav od redova sa Skopskog Petrovca klase 8/84.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova: 626
Godine: 24
Datum registracije: 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   23.07.13 0:33

Sjajno..Mada i logicno mi je da se rupe tesko bude i da je zilavo taj amterijal je napravljen da traje....
[Vrh] Go down
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   27.07.13 16:36

Hvala vam svima momci . Moja teorija oko izrade vlastitog noza je da ne treba teziti savrsenosti, tako bi izgledao kao svaki kupljeni noz . Ne bi se uopste primecivalo da je rucni, vlastiti rad. cak i kada bih narucivao neki unikatan za sebe od nekih masjtora ovde , a vidim da ih ima puno koju su izradu doveli do savsenstva Ja bih trazio da bude po mojoj zelji malo drugaciji. Ne bih trazio savrseno precizno izbusene rupe na drsci , savrseno bruseno secivo sa obe strane pa ni savrseno simetricna rucka ...Voleo bih da se na njemu lepo vidi rad ruke od majstora , razumete sta hocu reci .
Jedan savet od mene do sve vas , jedno je proba seciva kuci druga prica je na teren u prave uslove.Sta sam uradio ? Poneo novu macetu koju sam uradio , mislim ova na slici ovde i tamo je trebalo da rascistim puteljak oko reke gde cemo cesce prolaziti ... Super radi , posebno onaj zarez na vrh se pokazao odlicno kod sklanjanja isecenih grana , kupina , trnja sa staze. ALI na prvi ozbilniji komad drveta , mislim deblji koji je trebalo da sklonim umalo da mi odnese pola noge. Debljina je bila oko 4-5 cm zivo drvo ,zeleno kako d akazem ne suva grana ..nisam ocekivao da ce biti potreban samo jedan udarac macetom , jak zamah i secivo vrha je zavsio u moje koljeno sa unutrasnej strane leve noge. Srecom po mene , vrh , zadnjih desetak cm ostrice nisam bas naostrio kako treba , namerno da bih mogao udarati u sam koren nekih rastinja, a da se vrh lako ne osteti od zemlje i sitnijih kamencica. Zasto kazem kuci u pririodi nije isto ? Kuci sam probao kako sece na vece komade buke , hrasta , balvane ..one za ogrev i nisam stekao pravu sliku sta moze taj komad celika .I eto sta se desilo , naravno da je moja krivica , trebalo je da budem pazliviji , ali nisam ocekivao da ce biti potreban samo jedan udarac i eto belaja..duboka rana oko 7/8 mm siroka nekih 2cm skoro u samu kost je rezultat. Srecom uvek imam u ranac flastere i te sitnice pa nisam sebi pokvario ta nekoliko dana u ribolov. Pazite na sebe , paznje nikada dosta...

Nego , niko mi nije pomogao nekom smernicom oko toga koji je tip ovaj celik , naci cu na net gde je Klintonica danas kupila gace ali verujte da sam se namucio i nikako da dodjem do nekih konkretnih odgovora.Dovoljno bi mi bila samo neka smjernica , dalje cu sam .verujte nisam gotovan , potrudio sam se ali eto...Pri kraju sam sa turpijanjem drugog komada i voleo bih da znam dali se kali ovaj celik, ma koji je mi je bitno drugo cu sam naci o njemu . .Hvala vam unapred . 

[Vrh] Go down
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   09.08.13 14:22

JillValentine je napisao/la:
Sjajno..Mada i logicno mi je da se rupe tesko bude i da je zilavo taj amterijal je napravljen da traje....
Da znas da je tako .Samo ja jos ne znam koji je to celik .. . Evo vec drugi put ga nosim sa sobom . Sin se tamo dosta igrao sa njime , sekao drva .. . I hleb i dalje sece kao puter . posto niko nista oko toga koji je ovo materijal , najverovatnije i moj cu raditi na isti nacin , bez termicke obrade .
Evo neka slika sa vode .. valjda su boljeg kvaliteta od prvih  .. . One dve crte na ostrici sam ostavio kao dokaz da je ipak dijamant najjaci .. .

Nego , prilikom odabira sta da stavim za kako vi zovete ove nitne .. pins li ? probao sam jedne od nerdzajuceg celika , pojma nemam odakle mi .ALi sa jedne strane su bile sire i zavrsavali u neki blagi konus . Znaci taj konusni deo je bio visak ..Ali kod probe stavio sam jednu tako da taj konusni deo viri napolje , sa leve strane gde bi dosao palac..Hm , neverovatno bolje tako drzim noz , deset puta lakse i jace pritiscem na secivo kada secem recimo neko drvo . Taj konusan deo je posluzio kao odlican oslonac za vrh palca... Ali onda sam zaboravio na te nitne i zalepio ove mesingane i kasnije me mrzelo da ih busim i stavim te nerdzajuce. na ovaj sledeci koji radim za sebe obavezno cu probati taj slucajan pronalazak . Znaci , posto sam desnjak , sa leve strane prva nitna , pins .. do ostrice da ima neki vid izrastak na koji bi hvatao palac , probajte mislim da ne gresim kada opisujem kakav je bolji hvat drske tako . A nisam nikada video da je neko nesto slicno uradio ... Znaci sa leve strane prva nitna nije ravna sa drvetom vec je duza  i sluzi kao oslonac za vrh palca  . .Ako vam nije jasno sta opisujem improvizovacu nesto za slikati... pozz
[Vrh] Go down
wolwerine502
bomber
bomber

Male
Broj postova: 107
Godine: 18
Datum registracije: 27.07.2013

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   10.08.13 0:12

dobro nam dosao stari...usput lijep uradak
[Vrh] Go down
http://bushcraft-ba.weebly.com/
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   08.11.13 23:50

Pozz decki ! Evo , skoro sam privrsio kopiju F1  .. .  i mogu reci da mi se bas dopada kako drska lezi u ruci  . . . . Mnogo bolje lezi u ruci nego ona moja  . . na gornji noz  .Planiram da drska  bude od Tise  .

Ova dva sam pre F1 poceo  . ..ali sacekace bolja vremena izgleda .Na gornji je secivo skoro dovrseno , ali   . . . trebalo je da bolje promislim dizajn drske   . . .

[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova: 626
Godine: 24
Datum registracije: 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   09.11.13 0:46

AH..Po mome meraku oba
[Vrh] Go down
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   10.11.13 19:39

Moze li mala pomoc ? Treba mi ukupna debljina drske na Falknivena F1 ?
[Vrh] Go down
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   16.11.13 21:48

Evo  kako ce izgledati drska od tise , nisam mogao da cekam da isusi onaj veci i bolji komad  . . .  danas izbusio rupe .. .  i polomio zadnju vidiju  . .  .  izrezao drske i zalepio aralditom .Sutra smirgla i kraj mukama . Sledeci  bice Folder  

[Vrh] Go down
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   17.11.13 0:31

Nisam mogao da cekam  pa sam malo toplotom posusio  . . .   

Slikano na neon svetlo , nema veza sa ono sto ja vidim ocima  . Ove prve dve slike su bez ulja na drvo  .  . .

Evo kako izgleda premazano sa malo ulja , onog obicnog za kuhanje .

Jos pinse i da oblikujem drsku . E kakve pinse nemam pojma .Mislim , zute - mesing ili srebro- nerdzajuci celik . . . ?? Ili od drveta , recimo drijen ? Sta mislite ?
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova: 1495
Godine: 45
Datum registracije: 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   17.11.13 11:23

Na ovo prekrasno drvo koje je potamnilo od ulja bi legli čelični pinsi.

Vidim da te nožarska groznica gadno uhvatila.

Čekam nastavak...

Ivo:"Goxon je inače dosta educiran, poprilično inteligentan i dobar čovjek"
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova: 433
Godine: 53
Datum registracije: 20.03.2013

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   17.11.13 20:01

Zaista jako lijepo i maštovito ljepi pozdrav samo nastavi.
[Vrh] Go down
madWez
bomber
bomber

Male
Broj postova: 153
Godine: 28
Datum registracije: 05.11.2013

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   17.11.13 20:40

svaka pohvala majstore, i da znate kolega nebi se bunio da ga imam u privatnoj kolekciji, jer mi se skroz svidja  jos puno takvih dobrih radova vam zelim i naravno sve nam foto evidentirajte
[Vrh] Go down
http://www.outdoor-hrvatska.eu/index.php
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   17.11.13 23:42

Hvala vam momci na pohvalama .Sto se tice slika tokom izrade , nema se sta slikati .. stara turpija , papir i rucna busilica  je sve sto koristim Evo danas jos malo smirglao  .  .  . sada vec pocinje  da lici na nesto .

[Vrh] Go down
Keltan
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Noz od pile za mermer   19.11.13 11:21

maxina je napisao/la:
Na ovo prekrasno drvo koje je potamnilo od ulja bi legli čelični pinsi.

Vidim da te nožarska groznica gadno uhvatila.

Čekam nastavak...
A moze li crne pinse , nekako ove tungsten carbide kuglice mu lepo stoje . . celicne pinse bih skratio i ostale bi akrivene ispod ove kuglice ? Razmisljam i o srebrenim pinsima ..imam neke replike kovanice koje vrede kolko srebro u njima . . pa lako ih stopim .Nekako mislim da bi bu najbolje pristajale . . .

[Vrh] Go down

Noz od pile za mermer

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Noz od pile za mermer
» Izrada noža od lista motorne pile
» NOŽ ručni rad, divlja trešnja+list motorne pile.
» Preklopne i skopive pile
» Laminirani list motorne pile...