FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Nozevi + avion = ???

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 462
Godine : 25
Datum registracije : 27.12.2014

PostajNaslov: Nozevi + avion = ???   07.02.15 20:56

Da ukratno objasnim, u trecem mjesecu, tocnije 25.03, letim za holandiju, gdje cu biti nekih mjesec/dva, onda za njemacku gdje cu biti neko vrijeme. I u holandiji i njemackoj mislim kupiti par foldera pa me zanima za povratak... kako u avion? Da li mogu da stavim foldere u torbu koja ide "dole" u prtljagu i da prodjem "normalno"? Znam da ih ne mogu nositi "na" sebi i uci u avion ali mislio sam ih potrpat u torbu !? Takodjer planiram ponjeti svoj noz ili dva, isto pitanje, u torbu spakovat i mogu li ih prenjet normalno ? Znaci ne u dzep niti u torbicu koja ide samnom u avion nego u prtljagu koja ide dole u prostor za prtljage?

Ako neko ima iskustva sa ovime neka naglasi da znam da je to sigurno.

Ako ne mognem ovako ili ako ne prikupim dovoljno informacija odlucio sam ih poslati iz njemacke tj holandije na svoju kucnu adresu.

Svi savjeti i informacije dobrodosle.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 21:16

U prtljagu koja ide u teretni dio aviona možeš stavljati foldere koje si kupio i pokojeg od doma.
Ja nosim Vic Atlas kad idem nekud dalje s avionom i nemam problema.Isto tako sam u ŠveCkoj kupio 5 Mori pa sam ih stavio u cargo kofer,nikakvih problema.
Jednom sam morao kupiti veći kofer kako bi mi po dijagonali stala china made katana koju sam furao za frenda.
Prije će ti baciti u smeće neki parfem koji prelazi 100 ml nego nožić.
Nekad kad smo išli u Kinu smo furali sa sobom graševinu i Jamnicu ali nažalost su ta sjajna vremena prošla,sad prolaze samo kobase,salame i kulen a tekuća pitanja moramo kupovati dolje,talijanski Pinot baš i nije neka sreća sa domaćim špekom.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 21:20

Fratt je napisao/la:
U prtljagu koja ide u teretni dio aviona možeš stavljati foldere koje si kupio i pokojeg od doma.
Ja nosim Vic Atlas kad idem nekud dalje s avionom i nemam problema.Isto tako sam u ŠveCkoj kupio 5 Mori pa sam ih stavio u cargo kofer,nikakvih problema.
Jednom sam morao kupiti veći kofer kako bi mi po dijagonali stala china made katana koju sam furao za frenda.
Prije će ti baciti u smeće neki parfem koji prelazi 100 ml nego nožić.
Nekad kad smo išli u Kinu smo furali sa sobom graševinu i Jamnicu ali nažalost su ta sjajna vremena prošla,sad prolaze samo kobase,salame i kulen a tekuća pitanja moramo kupovati dolje,talijanski Pinot baš i nije neka sreća sa domaćim špekom.

Zadnji put kada sam isao nisam imao nikakve nozeve niti isla slicno, znaci samo odjecu obucu itd, znaci odjevne predmete, doslovno nista vise, i zaustavili su me, na stranu me, prokopali mi kofer i sve razbacali... to se desilo u Bonnu u njemackoj... predpostavljam da je to radi izgleda sto ne izgledam bas prijateljski nastrojen al izgled da zavarat uglavnom, strah me da mi ne uzmu nozeve ili nesto slicno... ili da me ne podju ispitivat zasto ce mi i to, vi ste ipak "stariji covijek" a ja momak... ako me razumijete sta zelim reci...
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 21:42

Za ovo "stariji čovjek" ću ti opaliti ban.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2504
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 21:43

Hahahahahahahahahahaaha

Gosp.Fratt neznam šta bi reko
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 21:53

Fratt je napisao/la:

Oho, pa zato je bilo pod navodnicima, ja smatram do 30god momak preko 30 si vec covijek... ono nekako ozbiljniji i fizicki a i psihicki... bar bi tako trebalo da bude, evo zamjeni stariji sa ozbiljniji i svi sretni nema bana Evo jedan puppy face za iskupljenje

[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Godine : 41
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:03

SmitoBona je napisao/la:
Fratt, vi ste ipak "stariji covijek" a ja momak... ako me razumijete sta zelim reci...

hahahahhah  
EPIC !!
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:07

Sad se slikaj na sofi sa ružom u ustima i siguran si od bana,možda i kakvo pićence padne.
A to kaj te kontroliraju na check-inu ti je do a) BiH putovnice b) bradice c) kratke kose,glupom sauer kraut Švabi smo mi svi ili balkanska stoka ili vehabiji.
Pulsa bi vjerovatno zatvorili na par dana da ga vide u njegovoj kombinaciji sa ćelenkom i ISIL bradurinom.

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:13

Fratt je napisao/la:
Sad se slikaj na sofi sa ružom u ustima i siguran si od bana,možda i kakvo pićence padne.
A to kaj te kontroliraju na check-inu ti je do a) BiH putovnice b) bradice c) kratke kose,glupom sauer kraut Švabi smo mi svi ili balkanska stoka ili vehabiji.
Pulsa bi vjerovatno zatvorili na par dana da ga vide u njegovoj kombinaciji sa ćelenkom i ISIL bradurinom.

Nisam nacjonalista al nisam musliman.
Imam HR putovnicu.
Kratka kosa - sportska frizura - super laka za odrzavanje.
Bradica ide pa-pa svakako,

Cuj u sofi sa ruzom, moze li u krevetu sa nozem u ustima? HAHAHAHA
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:17

Slikaj se sa nožem u ustima i stavi u putovnicu,sigurno prolaziš sve kontrole.

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:19

Fratt je napisao/la:
Slikaj se sa nožem u ustima i stavi u putovnicu,sigurno prolaziš sve kontrole.

Da prolazim od saltera do policiskih kola

Salu na stranu, nego jel sigurno da mi ne mogu uzet nozeve? Ja sam ih konto fino spakovat u orginal pakovanje i rec ono kao nosim na poklon prijatelju koju skuplja bla bla u slucaju ako me podju peglat?!
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1443
Godine : 43
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:20

Iz iskustva: u ručnu prtljagu apsolutno ništa... (zbog nepažnje i zaboravljanja u ručnoj prtljazi wenger ranger poklonio djelatniku zračne luke zg), a u prtljagu koja ide u cargo može i dželatska sjekira!
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:22

Eto,Bear je sve rekao.

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   07.02.15 22:24

Super, hvala vam svima ! ! ! ! !
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   08.02.15 10:17

Da, nema problema s oštricama u kargu bar ih do sada nikada nije bilo.
Stalno nosim mačete, velike i male noževe i uvijek sve stigne bez problema.
U laponiju avionom ću nositi Tora, sebu a možda i gransforsicu. Ne očekujem nikakve probleme.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3267
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   08.02.15 12:03

SmitoBona je napisao/la:
Fratt je napisao/la:

Oho, pa zato je bilo pod navodnicima, ja smatram do 30god momak preko 30 si vec covijek... ono nekako ozbiljniji i fizicki a i psihicki... bar bi tako trebalo da bude, evo zamjeni stariji sa ozbiljniji i svi sretni nema bana  Evo jedan puppy face za iskupljenje

Ovo je zacijelo početak jednog divnog prijateljstva
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   08.02.15 14:23

sreća da je aerodrom u Dubrovniku mali pa me pandur lijepo savjetovao da još stignem mali ruks u kojem je bio zaboravljeni Leatherman na šalteru staviti u cargo.A jednom u Splitu me pozvali na stranu i zamolili da iz torbe koja je išla u cargo izvadim mali kockasti tamni predmet koji se nalazi ""baš tu pored drške ovog velikog noža",busse battle mistress.Ni meni nije bilo jasno o čem se radi,raskopam torbu i izvadim kopču za remen.Ok,hvala,ugodan let.
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   27.03.15 13:02

Hvala vam svima na komentarima, evo samo da vam javim da sam sretno sletio... dan prije mog leta germanwings avion se srusio tako da se nisam plasio, male su sanse da se dva dana za redom srusi avion hahahha, sve proslo bez problema, nadam se da nece biti ni problema pri povratku posto cu imati jos vise nozeva... nadam se da mi nece ovi nasi srat xD
[Vrh] Go down
SENTINEL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 34
Godine : 34
Datum registracije : 30.09.2013

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   27.03.15 20:02

Nedavno mi je frend iz amerike trebao poslati kershaw cryo2, međutua njegov buraz ga je morao ostavit ljubaznim djelatnicima zračne luke u Chicagu iako je nož išao u cargo, ebi ga.
Ne znam da li se to odnosi samo na Ameriku ili?
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 911
Godine : 54
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   27.03.15 20:36

@SmitoBona, kad letiš Germanwingsom, izgleda da nije loše imati nož sa sobom, možda pilotu zatreba da odreže komad trake, kao ovdje, na primjer.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nozevi + avion = ???   Today at 12:51

[Vrh] Go down

Nozevi + avion = ???
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nož preko granice
» tekut nozevi?
» Nozevi za bacanje