FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

disk brusilica

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 16
Datum registracije : 10.02.2014

PostajNaslov: disk brusilica   23.12.14 19:37

pošto sam vidio da je disk brusilica odličan alat,odlučio sam se na izradu jedne.pokušao sam što više smanjiti trošak,a mislim da sam u tome i uspio.koštala me 2 eur(list šmirgla i obostrana traka).sve je od drveta osim motora i vijaka,a da proizvode drvene motore,i on bi bio drven .donji dio su vrata od ormarića,ispod motora je komad hrastovine,stol ispred diska je od blažujke,kao i disk.disk je promjera 20 cm.motor je 250 w i 1400 rpm.možda se čini slab,ali toliko dobro skida sa minimalnim pritiskom(za 3 sek skine 1 cm sa bukove letvice 1 cm x 1 cm).glavni alat stubna bušilica,ubodna pila i aku bušilica.idući projekt je grinder,ali se čeka motor iz končara tako da neće biti gotov prije 2. mjeseca

[Vrh] Go down
Fagus
bomber
bomber

Male
Broj postova : 169
Godine : 41
Datum registracije : 18.11.2012

PostajNaslov: Re: disk brusilica   23.12.14 20:01

Ja sam koristim ivericu i pravim diskove pa lijepim smirglu (obavezno platnenu) na nju i tako brusim.Koristim kao pogon mot.od ves masine.Mozda se varam ali ovo mora biti stegnuto narocito motor i ako mozes napravi radnu povrsinu da mozes mjenjati uglove brusenja sa navojnom sipkom,dosta znaci.Smirgl papir dok je nov skida kao lud a kasnije pocne da pali drvo pri velikom br.obrtaja.
pozz
[Vrh] Go down
fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 16
Datum registracije : 10.02.2014

PostajNaslov: Re: disk brusilica   23.12.14 20:09

Stegnuto je dobro,jer je u osovini narezan navoj,desni,a motor vrti u lijevu stranu tako da se vrtnjom disk steže.kada radiš,uzmeš kist,i svakih 50-ak sekundi samo prođeš par puta po disku,šmirgl puno duže traje.razmišljao sam o podešavanju ugla,ali sam odustao jer mi je nepotrebno
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: disk brusilica   Today at 21:19

[Vrh] Go down

disk brusilica
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» disk brusilica
» Nekoliko noževa i dorađena tračna brusilica
» Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition