FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Jugoslavenski svemirski program

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Jugoslavenski svemirski program   31.07.14 12:36

foršpan za film svakako pobuđuje znatiželju.

[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 474
Godine : 26
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   31.07.14 14:20

Tito je prvi put bio u Washingtonu 1963., a We choose to go to the moon govor na Sveučilištu Rice 1962. godine, tako da je taj dio sigurno izmišljen.
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 349
Godine : 17
Datum registracije : 10.03.2014

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   01.08.14 1:58

Nemam nista reci nego jeeeeeeeee*ote . Penkala , tesla , padobran ....
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 656
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   01.08.14 11:12

... Ma pusti svu novu istoriju iz interneta - barem 9/10 je izmišljene, napuhane i promjenjene ...

L.p. Max
[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 262
Godine : 22
Datum registracije : 09.01.2012

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   01.08.14 14:25

Koliko sam mogao videti u traileru, radi se o podzemnom aerodromu Željava koji se nalazi nekoliko km od Bihaća, tačno na granici između Hr i BiH.Postoje na netu razni videi o tome npr. https://www.youtube.com/watch?v=X455wiHCCac
Mada sumnjam da se tu radilo o nekom ozbiljnom svemirskom projektu, više mi liči na neku ideju i kopiranje "Velikih" dok se nije utvrdilo da Jugoslavija nema finansijske kapacitete za to, ali da je aerodrom bio za to vrijeme zadnji krik vojne tehnologije, u to ne sumnjam.   
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   01.08.14 19:24

Kao i mnogi filmovi koji se mogu naći na yt ovo je pokušaj blefiranja neukima. Jugoslavija nikad nije imala snage za svemirski progra niti je imala takvih ambicija. Točno je jedino to što se na slikama vide piloti i dio podzemnog aerodroma Željava kojeg je JNA uništila do te mjere da se ne može vratiti u funkciju sve i da hoće, a smatra se da je za taj kompleks potrošeno 5-8 milijardi dolara. Održavanje takvog objekta košta stravično mnogo, a Hrvatska ne održava ni druge mnogo manje koji su rađeni u skladu s tadašnjom vojnom doktrinom koji su napušteni, devastirani i koje nagrizaju podzemne vode i vlaga. Jedini podzemni objekt u Hrvatskoj koji se koliko toliko koristi je objekt Kuk iznad Vrulje kod Makarske i koji je trebao biti baza SIVa u slučaju rata. Iako je interijer tijekom rata devastiran od naših zakupio ga je privatnik koji u njemu uzgaja gljive.
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2806
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   03.08.14 16:56

Tema počišćena od svih odstupanja od "Yu space programa"

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   06.08.14 12:35

možda je sve to laž, iako mnoge činjenice iz filma stoje. možda juga nije imala dovoljno love za svemirski program no hrvatska nema novaca ni za održati tih nekoliko hrđa u zraku. što ne lete u svemir nego do susjedstva i natrag.
nisam jugonostalgičar no činjenica što su "rvati" napravili iz hrvatske....   
sigran sam da nitko nikada za hrvatsku neće pokušati snimiti trailer o svemirskom programu pa makar ni lažan.
imamo krasnu zemlju samo šteta što u njoj žive krivi ljudi, zapravo je toliko lijepa da sam spreman podnijeti život u društvu takvih samo da mogu ostati ovdje, (čast izuzecima)

malo sam o ovome traileru istraživao po stranim forumima i oglasila se čak i nasa zapravo ljudi iz nase koji nisu porekli mnogo toga što je u filmu rečeno. Ja stvarno nisam povijesni niti tehnološki expert za astronautiku ali ima tu dosta dima pa je negdje vjerujem bilo i vatre. Možda makar u činjenici da je u spomenutom podzemnom aerodromu rastavljen ruski mig koji je mistično nestao sa jugoslavenskog neba i skrivečki bio isporučen SAD-u za što je juga itekako bila nagrađena u dollarsima. Tko za što se sve u tim podzemnim dvoranama rastavljalo i sastavljalo.
Javio se i autor trailera za film koji je produžio rok snimanja za dvije godine zbog mnogih novootkrivenih činjenica i potrebe za dodatnim financiranjem.
Napominjem da sam na video klip naletio potpuno slučajno i da sam na kompletno ostraživanje oko te teme potrošio manje od dva sata tako da sve ovdje nakucano ne mora uopće biti istina. Za pravo istraživanje trebalo bi potrošiti više mjeseci i godina i obaviti mnoge razgovore i zaviriti u mnoge dokumente ovako sve ostaje na gospodinu googlu koji ćesto priča gluposti.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Jugoslavenski svemirski program   Today at 16:47

[Vrh] Go down

Jugoslavenski svemirski program
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» I djeca imaju pravo na prirodu
» NASA program obuke preživljavanja!!!
» MORH i GSS