FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Konzerve Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Konzerve Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Konzerve Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Konzerve Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Konzerve Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Konzerve Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Konzerve Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Konzerve Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Konzerve Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Konzerve Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Konzerve Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Konzerve Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Konzerve Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Konzerve Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Konzerve Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Konzerve Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Konzerve Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Konzerve Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Konzerve Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Konzerve Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Konzerve Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Konzerve Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Konzerve Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Konzerve Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Konzerve Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Konzerve Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Konzerve Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Konzerve Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Konzerve Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Konzerve Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Konzerve

+7
horvat
poljičanin
Hombre
madWez
Frenky
FrankyRC
pirat
11 posters

Go down

Konzerve Empty Konzerve

Postaj by pirat 13.05.14 22:54

vidim da nema teme o konzervama, pa ako netko koristi kakve može napisati što je dobro..
vidim da po Lidlu ima sada milijun vrsta ribljih konzervi sa raznim umacima, a čini mi se Podravka ili Gavrilović osim standardnog graha sa kobasicama i fileka imaju sada i zapečeni grah te čobanac..

zanimljivo mi je jer se brzo priprema, ove ribe samo pojedeš dok ove druge konzerve samo podgriješ dok recimo tjestenine moraš puno duže kuhati..
što se tiče smeća opet nije problem jer praznu konzervu zgnječiš
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by FrankyRC 13.05.14 23:17

gavrilovičev mesni sa kapulom i krupnom soli, ,mljac. Od grahova, gulaša itd, koristim redom sve. A glede konzervi nemoraš ih gnječit možeš ih iskoristit ko čašu, đezvu, posudu sa kuhanje, kuhalo, nož, bombu,...Postoje isto tako gotova jela u aluminijskim posudama proizvodio ih je prije 29. Novembar. Mislim da su propali pa ih nema kupit u Hr (bar ja godinama nisam naišao, a ni na ništa slično) kupim kad sam u Bih canexova jela tipa grah, punjenje paprike, tripice,...
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by pirat 13.05.14 23:31

ne trebaju mi čaše, đezve a bome ni bombe  Konzerve 855911 
sjećam se iz davnijih studentskih dana kada bi dolazio skršen sa prakse sa terena samo bi stao u trgovinu u kvartu po grah sa kobasicama.. baš me zanima kakav je ovaj čobanac  Konzerve 990630 

to ću definitivno nositi sljedeći put, za kasniji obrok, lagano podgriješ u loncu i odmah iz lonca udri, toplo, brzo.. jedino još malo kruha fali
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Frenky 13.05.14 23:31

konzerve su teške za nositi, ima paštarija, defakto dehidrirane hrane.

za konzerve graha, ili gulaša i sl. jedan vojnički recept: stisneš ju gojzericom, pa baciš u žar.

kad se izravna, možeš ju bez opasnosti otvoriti.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by pirat 13.05.14 23:35

istrpim tih pola kg za dobar i brz obrok.. gledao sam malo te pašte, sve zahtjevaju kuhanje od 15-ak minuta najmanje.. sada sam nosio neku rižu u vrećici sa nekim umakom, ali mi se nije dalo toliko kuhati i trošiti dragocjeni plin..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by madWez 13.05.14 23:38

Podravka ima konzervirano: Zapečeni grah, grah sa zeljem, grah s kobasicom, grah sa hamburgerom, fileki, čobanac, meksički grah, čufte.

http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/meso-i-mesne-preradevine/mesne-konzerve/gotova-jela

grah sa hamburgerom je odličan, tak da nema sumnje u ostalo Konzerve 747986 samo treba nać di ima za kupit, konzum nula bodova, čuo sam za plodine da imaju sve navedeno
madWez
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 38
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2013

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Frenky 13.05.14 23:50

pirat je napisao/la:istrpim tih pola kg za dobar i brz obrok.. gledao sam malo te pašte, sve zahtjevaju kuhanje od 15-ak minuta najmanje.. sada sam nosio neku rižu u vrećici sa nekim umakom, ali mi se nije dalo toliko kuhati i trošiti dragocjeni plin..



paštarija se kuha na slijedeći način: otvoriš vrećicu, za jedan kraj ju objesiš zamkom za nešto (snđi se i naliješ jedno 1,5dcl kipuće vode i ostaviš nek stoji.

nakon desetak minuta možeš jesti.

ja od konzervi na višednevne izlete nosim, tj. nosio sam jedino konzerve tune i mesni narezak, dehidrirane paštarije i juhu u vrećici a od ostalog špek iliti pancetu, luk i kruh, zobene pahuljice, mlijeko u prahu i nes tri u jedan.

hrana je teška i kad ideš na višednevne izlete treba biti racionalan.

kuham isključivo na vatri, a u trškim zimskim uvjetima sam nosio kerozinsko kuhalo.

nemam živaca za mala plinska kuhala.

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by pirat 13.05.14 23:59

riblje konzerve također mogu proći.. ne čista tuna jer je ne mogu samu tako jesti, ali ove zanimljive iz lidla može..
ja recimo baš volim na plinskom kuhalu zbog brzine, recimo kavu ujutro skuhati, nescaffe classic, šečere ponesem iz kafića i nosim još 2dcl mlijeka i eto odlične kave u roku dok si rekao keks..
racionalno i praktično gledam rasporediti stvari, ionako imam ruksak od 38L..
mislim da za dvodnevni izlet jedna ili dvije konzerve nisu puno, druga stvar da idem na 5-6 dana, onda sigurno nebi nosio 3-4kg konzervi
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Hombre 14.05.14 0:15

pirat je napisao/la:racionalno i praktično gledam rasporediti stvari, ionako imam ruksak od 38L..
mislim da za dvodnevni izlet jedna ili dvije konzerve nisu puno, druga stvar da idem na 5-6 dana, onda sigurno nebi nosio 3-4kg konzervi

Umjesto šećera nosi med!
U našem Lidlu je bilo tih konzervi graha, fileka... i uz rižu i ostalo namijenio sam ih za zalihe zlu ne trebalo s tim da ih pomalo trošim i zanavljam da ne istekne datum ali nisam izdržao pa sam ih pojeo, a nova pošiljka već odavno nije došla. Inače sve te konzerve su mi najslađe bez podgrijavanja koje nekako oslabi okus. Obzirom da su već termički obrađene nema neke potrebe ih grijati još jednom.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by FrankyRC 14.05.14 0:19

ja konzerve nikad ne nosim kad idem preko jednog dana, odnos kvalitete i težine konzervirane hrane mi ne ide baš na ruku. I ta jela iz konzerve su mi kad sam negdje u "kratkom"(jednodnevnom) điru pa nabrzinu pogrijem pojedem i gibam dalje
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Hombre 14.05.14 0:35

FrankyRC je napisao/la:ja konzerve nikad ne nosim kad idem preko jednog dana, odnos kvalitete i težine konzervirane hrane mi ne ide baš na ruku. I ta jela iz konzerve su mi kad sam negdje u "kratkom"(jednodnevnom) điru pa nabrzinu pogrijem pojedem i gibam dalje

Ja te konzerve jedem kad me uhvati glad u ovo doba, a frižider prazan  Konzerve 478256 

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by pirat 14.05.14 7:55

šećer nosim zbog kave, med mi pokvari okus..
kada idem na jednodnevni izlet nosim ili sendvič ili tjesteninu sa tunjevinom na salatu..
ovo mi se čini baš praktično da nabrzinu imaš topli obrok
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by poljičanin 25.05.14 10:53

Pogledajte ovo, genijalno!

http://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/123479-revolucionarno-naucite-kako-otvoriti-konzeru-bez-ikakvog-alata-video.html

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by horvat 16.06.14 14:21

Konzerve su divna stvar, cak i kada pojedem sadrzaj za koji znam da je siguran kao hrana, metalni dio mogu iskoristiti za drugu namjenu. Voda se moze prokuhati i prenositi u konzervi, donji dio se moze ispolirati i koristiti kao ogledalo - za signalizaciju ili gledanje vlastotog lica u slucaju ozljede, vatra se moze prenositi u praznoj konzervi, a od poklopca ili drugih djelova se mogu napraviti udice. Konzerva dobro dode ako pozelim napraviti char cloth (pougljenjenu tkaninu)(http://en.wikipedia.org/wiki/Char_cloth). Jednom kad se isprazni je vrlo lagana pa njezinu tezinu u ruksaku ni ne osjetim. Prostorno takoder jer razne sitnije predmete mogu pohraniti u nju, kao npr. upaljac ili kompletan kit za potpalu. Od plitkih ribljih konzervi, malo ulja i papira se moze napraviti lampa na ulje koja dugo gori. To su samo neke od mogucih namjena... Dobro je znati foru koji nam je poljičanin pokazao, ali vjerujem da bi svako ljudsko bice pronaslo nacin da otvori konzervu u slucaju teze gladi makar i sa zubima...

horvat
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 35
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 16.06.2014

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by FrankyRC 16.06.14 20:44

hm, sječanje me odvede na jedno otvaranje k-plus tunjevine kamenom. Konzerva je bila neprepoznatljiva, al je sadržaj u roku odmah nestao :-)
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Hombre 16.06.14 21:22

FrankyRC je napisao/la:hm, sječanje me odvede na jedno otvaranje k-plus tunjevine kamenom. Konzerva je bila neprepoznatljiva, al je sadržaj u roku odmah nestao :-)

To se zove glad  Konzerve 690498 

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by sgt bear 17.06.14 11:04

Zna li netko gdje se može kupiti gotove obroke PREGO od NEOPLANTE. Bilo ih je u Konzumu. Grah s kobasicama je odličan...
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by LUKSA 17.06.14 17:54

" Najbolje" kod konzervi je kad nekome posudiš nož pa ti ga on sredi otvaranjem konzervi, rezanjem žice i sl.  Konzerve 469245 Recimo fino nabrušeni Švicarac na čije si brušenje potrošio određeno vrijeme, maziš ga i paziš i kreten ti ga sredi.

Konzerve izbjegavam osobno jer mi ih je dosta nakon više od pola života gutanja istih.
Uvijek se potrudim napraviti obrok od što manje takvih sastojaka. Jednostavno na sam miris mi je više dosta, ali nekada moraš. Jedino što trpim je pašteta. Je da je napravljena od onoga što je bolje da ne znaš da je napravljena, ali barem nema okus konzerve.
Malo samoniklog bilja, gljiva popravi okus itekako, ali mi je cijelo vrijeme taj " konzerva " okus prisutan dok se krećem.

Fora je dobra s otvaranjem, a engleski još bolji u videu ! Konzerve 469245
Sve pripremljeno na vatri, pa makar to bio samo čaj i pogača mi je ukusnija od svega konzerviranog.
Samo poznavanjem samoniklog bilja se može napraviti super obrok, ako pukneš unutra kakav komad mesa je divota. Nosio to sa sobom ili ulovio.
Za mene je zakon slanina, brašno i čokolada za kuhanje. Ako smijemo paliti vatru.
Slaninom poboljšaš okus, imaš dosta energije, a o toploj pogači s čajem od bilja koje si ubrao putem da i ne pričam.
Kad se pojede konzerva obaveznao ju spljoštim kamenom i puknem u ruksak, ako ju baš moraš nositi.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by PJER 18.06.14 21:02

Odlično pogocena tema....poprilično ih koristim bez obzira sto su mi se u pojedinim trenucima zbog specifičnih okolnosti mozda i zamjerile..posto stavljam i koju sliku a i razmjeniti mišljenja ostavicu se ovoga do sutra ...
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Apsurdistan 18.06.14 21:29

meni nisu loše one haringe u lidlu u velikom,duguljastom,ovalnom pakovanju....pogotovo s umakom od pome ili obično ulje....

Apsurdistan
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 24
Lokacija : Apsurdistan
Datum registracije : 18.06.2014

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by PJER 19.06.14 11:22

bas kao što sam sinoc rekao u jednom dijelu svog života dobar dio provodio sam samo na konzervama sviđalo se to meni ili ne..bilo je tu svakavih dobavljaca i robe dobre i sumnjive kvalitete no nije bilo druge..

Sada uglavnom ako vec moram uzmem nesto konzervi iz Podravke,uglavnom pretežito preferiram grah a tu i tamo koji mesni ragu ili haše pa se fino skombinira sa kuhanom rižom

Konzerve 6k5qbsezyxu9vuzh2ix

Tu i tamo u Lidlu pronasao sam po prvi puta i konzervu graha čiji je sadržaj bio puno ukusniji od Podravkinog graha a osjetno jeftiniji..nisam nikada gledao na cijenu ako mi je nesto pasalo da me krivo ne shvatite..no vecina onoga sto uzimamo stvar je osobnog ukusa.Mada iskreno priznam da uglavnom vecinu konzervi koje ponesem sa sobom dobrim dijelom vratim nazad kući jel uvijek se nesto ili pronađe ili pripremi.
 
Mada iskreno najviše volim nesto ovako od konzervirane hrane
Konzerve L2zgixvxbz3jitcii9s
fina vratina

Konzerve 3nb8ku9s01vz78x9vgt3
sušena junetina u prirodi

Možda najvece iznenacenje koje sam probao bio  je gulaš od kestena koje je pripremio Maxina silni na zadnjoj Kestenijadi...Konzerva kao konzerva..sam njezin sadržaj daleko da se može uporediti sa bilo čime ako smo spremni uloziti vrijeme i trud ..no dobar je nadomjestak ako nemamo vremena želje ili mogucnosti pripremiti nešto iz prirode..dobar dio forumaša koristi ih na kracim višednevnim izletima jer omogućava im komociju i pokretljivost...sve ima svoje za i protiv..sve je stvar samo osobnog ukusa i afiniteta
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Konzerve Empty Re: Konzerve

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.