FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Moj folder slicer

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Moj folder slicer   30.03.14 15:35

Prije svojih mjesec dana gledao sam recenziju Ganzo G-704 pa sam se odlučio baciti u investiciju (slijedećih dana i o njemu slijedi koja riječ i fotka). Poslije sam još malo razgledao kojekakve oštrice i naletio na NJEGA!
Nisam imao pojma da se ta vrsta radi u folder verziji ali debljina sječiva od 1,5mm govorila je da bi to morao biti slicer i to samo takav. Kobasice, slanina, paradajz... i sve potrepštine pravih bushcraftera naprosto vape za takvinm nečim, a pošto je cijena bila skroz pristojna kliknuo sam na polje Kupi.
Čak i kineski brandovi u pravilu dolaze u tankoj najlonskoj foliji dok je ovaj, uz kuvertu došao u kartonskoj kutijici i spužvom unutra s utorom u obliku noža. Iako je prošlo već par dana od kada je stigao još uvijek se potiho cerekam i prevrćem ga po rukam.

Da predstavim nešto što je vjerovatno raritetnije u hrvatskim džepovima od Sebenze   

Kutija

Folder s keramičkom oštricom   

Van kutije

Ime, prezime, mama, tata

Malo sunčanja u novoj postojbini

Zadnja promjena: Hombre; 30.03.14 19:06; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1506
Godine : 24
Datum registracije : 26.10.2011

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   30.03.14 16:07

Uh slicer...biti će zanimljivo čuti kako se ponaša keramika nakon nekog vremena .
Volim ja takve kuhinjske pomoćnike i svoga sam dugo tražio jer se već dugo ne proizvodi a i nije folder   
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   30.03.14 16:48

chumaman je napisao/la:
Uh slicer...biti će zanimljivo čuti kako se ponaša keramika nakon nekog vremena .
Volim ja takve kuhinjske pomoćnike i svoga sam dugo tražio jer se već dugo ne proizvodi a i nije folder   

Ma uzeo sam ga da vidim kako izgleda i kako se ponaša.
Baš jutros se ispostavilo da lokalni besposličar koji sjedi i žica ispred trgovine u roku od tri dana popije pive u protuvrijednosti istog tako da se uopće ne zamaram tim pitanjima. Kad se jednog dana istupi ako bude potrebe kupit ću novi i problem riješen, a uvijek za džep od farmerica imam zakačen i neki klasični folder. Još ću mu otkinuti onaj ružni lančić od kuglica i imam perolako naoružanje jer se ono maklo keramike i plastike u ruci ni ne osjeti.
Još nisam probao slaninu ali sam sasjeckao jednu jabuku i stvar zaista radi kako sam i zamislio.
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 970
Godine : 32
Datum registracije : 25.07.2010

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   30.03.14 22:42

Baš zanimljivo, sviđa mi se jako  
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   30.03.14 23:36

Jebenica!

Jedino mi djeluje malo krhko, slavonski špek je u redu, ali za vašu pancetu.....

Malo sam računao, koliko Lokalac popije za tri dana, znači nož košta 120-150 kn?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   30.03.14 23:51

puls je napisao/la:
Jebenica!

Jedino mi djeluje malo krhko, slavonski špek je u redu, ali za vašu pancetu.....

Malo sam računao, koliko Lokalac popije za tri dana, znači nož košta 120-150 kn?

Ako mi se nešto učini pretvrdo prvo ću ga srediti klasičnim folderom, a onda keramikom dinastije Ming   
Ovi moji lokalci su dosta skromniji od tvojih.
Nož košta manje od 40kn s tim da sam uzeo prvog na kojeg sam naišao. Kasnije sam otišao na ebay, ukucao ceramic knife i našao svašta nešto.

Između ostalog skoro isti kao moj i još jeftinije
http://www.ebay.com/itm/2013-NEW-Folding-ceramic-knife-Ultra-Sharp-Kitchen-Ceramic-Cutlery-Knives-Fold-/251204678095?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3a7cf731cf
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   30.03.14 23:54

Zbilja jeftino!

Nisam vjerovao da je tako malo, pa sam uzeo prva tri dana kada prime socijalu....
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   31.03.14 0:09

puls je napisao/la:
Zbilja jeftino!
Nisam vjerovao da je tako malo, pa sam uzeo prva tri dana kada prime socijalu....

Nema razloga biti skupo. Komadić plastike, keramike i jedan vijak s maticom (skoro sam zaboravio lančić) bi bilo sve. Još kutijica da ne pukne oštrica tijekom transporta.
Solidno je oštar i reže papir bez problema, a koliko će ostati u takvom stanju ostaje tek vidjeti. Ima kupiti pravih foldera koji su vjerovatno i oštriji samo što su mi ovi baš simpa zbog svog bezazlenog izgleda i neznatne težine. Na bilo kojem javnom mjestu tipa terase kafića i slično možeš ga mirno izvaditi i oguliti/presjeći nešto bez bojazni da izazoveš stampedo unezvjerenih gostiju.
Opet kad promislim da se prišuljaš nekome s leđa, uhvatiš za kosu i povučeš po vratu   
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Moj folder slicer   Today at 7:42

[Vrh] Go down

Moj folder slicer
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» custom futrola za folder
» EnZo Birk 75 folder
» moj folder nož