FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

+55
trolshein
hydra
vuk
PJER
robert
markonvs
Login
explode
goran.h
.
slavonika
Stribog
Jolender
Silentfear Warrior
biga
Strider
NAVIGATOR
glock
Šimun
Elp
hankok
Aries
aldinbear
beargrylls12
Luftwaffe
kengur32
girdeaux
enkos
Target
jratko30
orao
Drvo
miho
Mraz
Marko
Nero Rii
rinos
Fratt
damjan
WILLY
Boris P
djuro110kv
rolly
MI666999
Druid
zora
Nahualli
Stule
commando
Lynx
bushman
Mshai
Stoney
LUKSA
Mladen
59 posters

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Lynx 23.09.09 21:43

Stoney je napisao/la:Nema ih na Pagu samo 15 nego prije cca 200. Staziram u lovackom drustvu pa sam pitao.
Vjerojatno i je toliko. Ja sam na južnom djelu otoka i ne sicam se da je nekome na tom djelu zaklalo. Možda prije koju godinu ali rijetko. Problem je u središnjem djelu otoka di ima dosta makije i tu oni obitavaju. Ne usude se kretati po otvorenom kamenjaru. Mudri su mamu im Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 747986

Čak u predgrađu Zadra žive na nekoj zarasloj parceli. Zaraslja je gusto za popizd... 100X100m je veličine Ta je parcela okruzena kucama ali očito im to ne smeta. Čuju se po noći i uznemiravaju pse ali za sada nitko ništ ne poduzima.

Lynx
tipko
tipko

Broj postova : 67
Datum registracije : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mladen 23.09.09 21:47

treba pustiti nekoliko vukova...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 23.09.09 22:02

Sad ću malo uć u offtopic... ali jednostavno ne mogu odoljeti.

Ne znam zašto ikoga čudi što se divlje životinje nanovo kote. Pa pogledajte koliko smo im izsilovali svaki mogući teritorij. Šta je slika budućnosti da ćemo jedine divlje životinje moći vidjeti isključivo u nacionalnim parkovima? Mene to rastužuje. Veseli me činjenica da ima životinja koje su inteligentne i prilagodljive, i žele živjeti! I zato se prilagođuju životu uz gradove, pa čak i životu u gradovima. Evo, baš mi je neki dan pričala prijateljica koja živi na 17-om katu kako joj je sokol sljetao na antenu gotovo svakodnevno jer je podigao gnijezdo negdje niže. No, je li to riješenje?

Što je npr. s vukovima? Medvjedima? Može zvučati usiljeno, ali mene doslovno rastuži kad pročitam vijest kako je još jedan medvjed s mladunčetom izgubio život pokušavajući prijeći cestu. Znate li vi da od ZGa do Rijeke nad autocestom postoji samo JEDAN napravljeni prijelaz za divljač? Ok, tamo kad počnu tuneli, pa mogu preko brda... ali što je s onim djelom prije? A vukovi? Vječni čovjekovi susjedi iz šume koji mu kroz čitavu povijest zadaju probleme a i mi njima - i zato su bile hajke. I danas ih ima. No pogledajte malo planinarske (ili bilo koje detaljne karte) karte Hrvatske... gotovo više nema kutka koji nije zagađen ljudskom prisutnošću... i onda se ljutimo na vukove koji pređu granicu svojih već sada premalih mjesta netaknute prirode.

No, kao što je sa svime u RH, ali i u svijetu, i to je jedan od problema koji je toliko kompleksan da ga je gotovo nemoguće otpetljati i donijeti jedan realan konsenzus između ljudi i divljih životinja.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by bushman 24.09.09 9:59

Ljudi,probajte da okrenete pogled na stete koje zivotinje stvaraju seljacima.
Gledajte na njih kao na nekog ko pokusava da prezivi,kome je upravo covek uskratio stanista,ugrozio lanac ishrane,....
Kao sa indijancima ,setite se onog pisma poglavice.
Ono sto covek,a posebno mi treba da vidimo,a i da ucimo od njih,jeste upravo to da vrste koje su inteligentne,spremne da se prilagode,usvoje nove tehnike,imaju vise uspeha u prezivljavanju.
Nasuprot tome,one koje nisu spremne da se prilagode,koje su usko specijalizovane u nacinu zivota i ishrane,kao npr pande,gube zivotnu trku.
Uostalom,i kod coveka je instikt za samoodrzanje jak,pa zar i vi nebi ukrali hranu da je glava u pitanju?
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Stule 24.09.09 12:48

Ja bi volija da neko snimi dokumentarac o cagljevima,poput bbc-wild,znate na sto mislim,to bi onda caglja dovelo na sasvim druge grane.....ali vratimo se mi na zadanu temu DIVLJA ŽIVOTINJA ISPRED ŠATORA DOK SPAVAMO.
Nisam imao takav susret,nego jednom davno sam ispred satora cuo glasno disanje,pa upitam frenda sto je to,a on ce ;da je to jež,eto nije mi bilo sve jedno....
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 24.09.09 15:02

Stule je napisao/la:Nisam imao takav susret,nego jednom davno sam ispred satora cuo glasno disanje,pa upitam frenda sto je to,a on ce ;da je to jež,eto nije mi bilo sve jedno....
Yep, jež se bolesno glasa! Kombinacija glasnog disanja kao s nekim mumljanjem. Vrlo podsjeća na nekakvog psihotičnog brđanina šaljivđiju. Baš jezivo. I onda ideš vidjet šta je, i skužiš malog piz*eka kako otrčkara iz grma. Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 747986
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 24.09.09 15:06

A to je dakle jež, ja misla šuma puna skrivenih perverznjaka :/
Dobro da ste spomenuli
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by zora 24.09.09 17:55

jež se glasa ko malo prasence. vrlo lijep zvuk. i znao je doć do ljudi koji sjede oko vatre i ak ga niko nije dirao nebi pobjego, već smireno điro po kampu

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Druid 01.10.09 22:00

Kakav, zločudni homo sapiens, je jedina realna opasnost ispred šatora, dok spavamo..
Druid
Druid
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 62
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 19.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 01.10.09 22:26

toga se ja jako bojim, ja kao zena, tih zlih homo sapiensa, da nade mene samu zenu u sumi da tam spavam, mislim da se ne bi dobro provela, em bi mislil ludakinja, em ..ma ono.... e to su trenuci kada bi voljela imati nesto uz sebe sto puca:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 01.10.09 22:49

vatrica je napisao/la:toga se ja jako bojim, ja kao zena, tih zlih homo sapiensa, da nade mene samu zenu u sumi da tam spavam, mislim da se ne bi dobro provela, em bi mislil ludakinja, em ..ma ono.... e to su trenuci kada bi voljela imati nesto uz sebe sto puca:)

Ili ovo recimo. Za to ti barem ne treba dozvola.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 01.10.09 22:59

isuse bravo, vidis nije mi opce palo na pamet!!! e hvala ti puno kaj si me podsjetila na to!
nisam na linku procitala ili mi promaklo...na koliko dugo to onesposobi covjeka? ono kolko imama vremena da trcim? ili se u tom sucaju priveze covjeka strikom? da vjerojatno tako
nemam pojma o takvim situacijama, ne znam razmisljati glavom sto recimo muski rade u takvim trenucima, nisam nikad bila u prilici da se snalazim na taj nacin od drugih judi, mogu jedino zamisljati scene iz fimova:)
mozda bi i suzavac pomogao i njega se moze bez problema kupiti

dal netko zna...pomazu li ovi elektro sokeri i suzavci za zivotinje?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 01.10.09 23:09

Da ti ne prepisujem svojim riječima tekst na kojem sve lijepo piše, evo dva informativna linka pa si malo pročitaj:

Kontaktni elektrošokeri

Sredstva za samozaštitu

Danas je ponuda stvarno velika, sredstva su lako nabavljiva, možda jedini nedostatak ne tako mala cijena, ali nađe se lova za nešto tako korisno.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 01.10.09 23:20

vatrica je napisao/la:
dal netko zna...pomazu li ovi elektro sokeri i suzavci za zivotinje?
Suzavci su dobri. Njuh je životinjama jedan od najjačih alata, a suzavac upravo cilja na to. Također, iritira i oči. Znam već nekoliko priča kako su se ljudi sa suzavcem obranili od divljih pasa. A i znam da Aljaska i Kanada ohrabruju izletnike da kupe suzavac za medvjede. Puno je veći spremnik i dalje štrca van tu "traku" tekućine.

Za šokere nemam pojma. Sigurno jesu... samo je pitanje s kolikim ćeš ozljedama proć kad ti se životinja toliko približi da je možeš strest šokerom.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 01.10.09 23:20

vatrica je napisao/la:
dal netko zna...pomazu li ovi elektro sokeri i suzavci za zivotinje?

Na ovom linku kojeg sam prvo postala piše:

Električni šokeri su uređaji za osobnu samozaštitu u slučaju mogućeg bliskog fizičkog napada, krađe, razbojstva, napada životinja i sl.

Glavno da ne naudiš već mrvicu šokiraš.
Ti spasiš svoje d*pe a ona se malo izbezumi dok ti ne pobjegneš - snađeš se - i poslije je sve ok.
Životinja ima dobre razloge zašto napada (obrana mladunčadi i druge ugroženosti) i zašto bi joj ozbiljno naudili kad smo mi ti koji smo u njenom domu.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 01.10.09 23:25

Mshai je napisao/la:Za šokere nemam pojma. Sigurno jesu... samo je pitanje s kolikim ćeš ozljedama proć kad ti se životinja toliko približi da je možeš strest šokerom.

Ali zamisli neočekivanu situaciju. Ja ne mogu zamisliti da imam u svakom trenutku suzavac u rukama, puno mi je vjerojatnije da će me šoker spasiti ako ga nosim primjerice oko vrata kao mobitel (danas ima na prodaju šokera jako malih veličina, gotovo kao mobitel).
Recimo napadne te divlji i bijesan pas, pretpostavimo da te ščopi za ruku, drugom rukom ga šokiraš. Šokeri su predviđeni da se koriste samo jednom rukom.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 01.10.09 23:44

Nahualli je napisao/la:Glavno da ne naudiš već mrvicu šokiraš.
Ti spasiš svoje d*pe a ona se malo izbezumi dok ti ne pobjegneš - snađeš se - i poslije je sve ok.
Životinja ima dobre razloge zašto napada (obrana mladunčadi i druge ugroženosti) i zašto bi joj ozbiljno naudili kad smo mi ti koji smo u njenom domu.

Naravno ovo sam rekla kao u najboljem slučaju. Nažalost se možemo naći u situaciji da zbilja moramo nauditi životinji kako bi spasili svoj život, ali to je naš instinkt za preživljavanje i branimo se kako znamo i umijemo sredstvima koja su nam dostupna.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Stoney 02.10.09 2:42

Sumnjam da ce netko tko po prvi puta vidi opasnu zivotinju u divljini prvo pomisliti "di mi je soker" i kako to upotrjebiti... ali opet se nadam da nitko nece doc na taj test zivaca.

To sta govorite o ozljedjivanju zivotinje...
Priroda je jednostavno prekrasna i savrsena ali svatko tko voli bit u divljini mora znat da je priroda isto tako i velika gadura. Ovo je samo moje malo misljenje ali da me zivotinja napadne i da postoji i 5% sanse da me ta zivotinja ubije ili da ostanem invalid do kraja zivota nebi me bilo imalo briga ako je ta zivotinja jedna od 2 na svijetu. Neznan kako drugi ljudi razmisljaju ali ako se iskreno zapitate... kad bi ste dosli u situaciju borili bi te se sa cim god mozete jer je to osnovni nagon svakog zivog stvorenja.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by MI666999 02.10.09 10:19

veći problem su životinje unutar naselja za koje se nitko nebrine a kad se pobrinem onda pop---šim kaznu
MI666999
MI666999
tipko
tipko

Male
Broj postova : 97
Godine : 43
Lokacija : BARANJA
Datum registracije : 08.07.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Druid 02.10.09 13:41

u slučaju ako čovjeka napadne zaštićena životinja, (vuk, medvjed), i utvrdi se da napad nije bio isprovociran, pa čovjek ubije takvu životinju, neće prekršajno biti kažnjen jer postupa u krajnjoj nuždi... (s druge strane, ako ti vuk napada ovce to pravilo ne vrijedi jer se štiti već dobro, u ovom slučaju vuk, a država nadoknađuje štetu vlasniku ovaca).. malo prava ..
Druid
Druid
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 62
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 19.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by rolly 02.10.09 18:59

Evo i tu da se malo pojavim,mislim da se ne udaljimo malo od teme.Znači MORAM u šumu u kojoj ima vukova i medvjeda pa želim znati i način da ih ne uznemirim a ako sam nesreče da ga uznemirim moram znati i da se obranim.Za vuka je sigurno da ga buka plaši,glasno deranje(da nekažem luđačko) zvonjava i sl. Međutim rijetko naiđemo na usamljenog vuka.Vuk kada biježi ,recimo pred psima, na pristojnoj udaljenost stane,okrene se i glasno napravi par škljocaja zubima u prazno,od tog glasnog zvuka psi se znaju povuči.Ili pretpostavljaju da više nema opasnosti.Sad, mi to možemo povezati kako hočemo.Za medvjeda ne znam kako biti hladnokrvan i praviti se mrtav ali gledao sam par snimaka gdje ljudi rade upravo to .Medvjed kada prevrne čovjeka ,a ovaj opušten pusti da recimo ruka padne o tlo, pobjegne glavom bez obzira.Ali ja sam se susreo sa jednim puno večim problemom od ovoga ,znači divljih životinja koje uglavnom pobjegnu prije nego ih vidimo.Naime šetajuči papučkim vrhovima naišao sam na napuštene(ili izgubljene)lovačke pse.Imao sam sreču pa su psi (dva )bili uglavnom uplašeni ali šta da su bili bijesni...znam rijetko...jer su cijepljeni.Pretpostavimo ako su napušteni da je moguče da nisu ni cijepljeni.Moramo znati da ljudi(ako ih možemo tak nazvati)sve češče ostavljaju pse negdje duboko u šumi.
rolly
rolly
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.09.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 03.10.09 2:56

rolly je napisao/la:Moramo znati da ljudi(ako ih možemo tak nazvati)sve češče ostavljaju pse negdje duboko u šumi.
Da, to je žalosna činjenica. Imao sam već nekoliko susreta sa divljim psima i moram priznati da mi niti jednom nije bilo svejedno. Na sreću, boje se praska i svaki put je petarda bačena među njih poslužila da ih rastjera. Uvijek su bili nekakvi mješanci, među kojima je uvijek bio barem jedan veličine vučjaka i takve građe. A taj je ozbiljna prijetnja u društvu par manjih, brzih i okretnijih pasa.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 29.12.09 12:12

Psi se privremeno mogu zadržati i ako ih poprskate vodom iz bidona (doduše, provereno samo sa bicikla).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by djuro110kv 07.04.10 2:04

Često sam na kampiranju i imam par iskustava sa divljim životinjama ispred šatora.
Inače, mjesto gdje redovno kampiram sa ekipom (jedan otok na Dravi u blizini Belišća) je prepuno divljači. Dok spavamo, oko šatora se najčešće motaju divlje svinje, ako je netko budan ili se probudi, dovoljno je da zazviždi ili pljesne rukama i one će pobjeći.
Često se dešavalo da ih ne čujemo, a ujutro na par metara od šatora svježe izrovana zemlja. Jednom su nam pojele krumpire i malo "uredile" kamp (njih smo čuli, ali smo tada bili još jako mladi i uplašeni da bi ih otjerali i samo smo se umirili i čekali da odu).
Najzanimljivije je bilo kada nam je "nešto" popilo čobanac iz kotlića. Čuli smo čudne zvukove vani i kada smo izašli da vidimo što je, nepoznati "gost" je pobjegao u šumu, a u kotliću ostala samo mast od čobanca i malo mesa.
=)
djuro110kv
djuro110kv
bebač
bebač

Male
Broj postova : 18
Godine : 41
Lokacija : Marjančaci, Valpovo
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Boris P 07.04.10 9:17

Na Mljetu, Mungosi potpuno ladno otvaraju tanke aluminijumske konzerve, tamane zaboravljen hleb, kekse, bukvalno očiste tetrapak sa mlekom, a deblje konzerve ih intenzivno nerviraju, i na njima se vide tragovi obijanja.
Usled tuča za prevlast nad hranom udaraju u stranice šatora, ispuštajući besno režanje i čudno "groktanje", glasove koji u noći NE naviknutim tek pridošlim kontinentalcima liče na riku lavova.
Žena mi je bila preneražena, a i ja ( naravno kao hrabar predstavnik muškog roda to nisam priznavao ), dok nisam shvatio i video u relativno malu ZVERKU (veličine bezobrazne mačke ).
Već sledećeg dana smo shvatili da ih zaustavlja samo poveća gomila kamena naslagana preko sakrivene hrane, i mekih konzervi, strane sintetičkih ili pamučnih šatora, ovoj pametnoj zverki fenomenalnog njuha nisu ama baš nikakva prepreka. Baka koja živi u Babinim Kućama nam je objasnila da to nije stvarno ništa,i da su se ovi" lopovi " posle utamanjivanja Mljetskih zmija, potpuno adaptirali na pljačku kokoši, pilića, ili na drsko otimanje hrane iz kuća.
Pozdrav, Boris P.
Boris P
Boris P
tipko
tipko

Male
Broj postova : 90
Godine : 62
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 12.03.2010

http://ipas.rs

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by WILLY 07.04.10 22:20

možda plinski pištolj pomogne u rastjerivanju pridošlica,neki mali lagana kolutaš.grmi ko pravi,legalan je i provjereno tjera živinu
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by djuro110kv 08.04.10 3:01

WILLY je napisao/la:možda plinski pištolj pomogne u rastjerivanju pridošlica,neki mali lagana kolutaš.grmi ko pravi,legalan je i provjereno tjera živinu
To je OK, ali mislim da nije potrebno, jer dovoljno je da pljesneš rukama ili zazviždiš i one bježe (barem se meni ta metoda pokazala uspješna).
Ako već misliš pucat, ponesi si par petardi. Samo moje mišljenje je da nije baš lijepo stvarati takvu nepotrebnu buku u prirodi (a ne znam da li se i smije).
Pozdrav!
djuro110kv
djuro110kv
bebač
bebač

Male
Broj postova : 18
Godine : 41
Lokacija : Marjančaci, Valpovo
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by damjan 23.11.10 16:39

evo slika da znate šta da očekujete Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 865284

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Medvjedsator
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Fratt 23.11.10 18:02

Fotošop ali vrlo dobar.

http://2.bp.blogspot.com/_9CXVkzeIU7U/TDtLND1QwOI/AAAAAAAAAUs/A5YuNll9B80/s1600/species-spotlight-grizzly-bear-brown-mouth-open-black-nose-attacking-growling-biting-photo.jpg
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by rinos 23.11.10 22:19

posle utamanjivanja Mljetskih zmija, potpuno adaptirali na pljačku kokoši, pilića, ili na drsko otimanje hrane iz kuća.
daleko je to od utamanjavanja,te dvije vrste sasvim ugodno žive jedna pored druge(našao sam gnijezda od jedne i druge vrste na par metara udaljenosti),
istina je da su mungosima kokice i jaja draži i laksi plijen Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 350615

razni zvukovi u noći uistinu mogu nenavikle uši dovesti do "lagane" panike Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 659728 na suhom lišću,miševi i puhovi pa čak i kukci zvuče kao monstruozna stvorenja...
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nero Rii 24.11.10 23:04

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs927.snc4/74003_1648117036574_1046397576_31839211_2150845_n.jpg

ovog se najvise bojim!!! (molim admine da ne obrisu)
Nero Rii
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 472
Godine : 33
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 2 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.