FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

+55
trolshein
hydra
vuk
PJER
robert
markonvs
Login
explode
goran.h
.
slavonika
Stribog
Jolender
Silentfear Warrior
biga
Strider
NAVIGATOR
glock
Šimun
Elp
hankok
Aries
aldinbear
beargrylls12
Luftwaffe
kengur32
girdeaux
enkos
Target
jratko30
orao
Drvo
miho
Mraz
Marko
Nero Rii
rinos
Fratt
damjan
WILLY
Boris P
djuro110kv
rolly
MI666999
Druid
zora
Nahualli
Stule
commando
Lynx
bushman
Mshai
Stoney
LUKSA
Mladen
59 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by explode 12.12.11 18:06

Samo proslog meseca (novbembar ) sam 18 dana spavao u zoni lovista bez satora samo u vreci na otvorenom i naikakav problem sa divlji zivotinjama nisam imao. Ne samo sad nego nikada do sada.

Pogledaj koliko se ti kao covek (najopsniji, najbrutalniji i tehnoloski najnapredniji ubica) bojis.
Sta mislis koliko se onda boje zivotinje koje svakog vikenda ti (covek) juris i ubijaš.

Na jednig ubijenog coveka od strane zivotinje na Balkanu dodje verovatno preko 100 000 ubijenih životinja od strane ljudi. Pa ti sad vidi koliko SE (OPRAVDANO) zivotinje vise boje tebe nego ti njih . One tebe plase opravdano, a ti njih sasvim realno.

Uz to zivotinje imaju mnogo istancanija cula, tako da ce te verovatno osetiti kilometrima i skloniti se .

Mozda je drugacija situacija u nekim Sibirskim prerijama gde zivotinje ne nailaze toliko cesto na coveka , ali kod nas, strah je ne opravdan.

Najopasnija zivotinja koja te zaista moze ugroziti je dugacka oko 2 mm i zove se Krpelj. Od nje zaista mozes imati posledice, pa cak opasne i po zivot. Ostale su tako reci bezopasne. Mozda zmija ako si totalno neoprezna i totalni baksuz.


Po svim statistikama oko 1000 puta je verovatnije da te zivotinja (npr pit bul terijer) napadne u uzem gadskom jezgru nego u bilo kojoj divljini na prostorima bivse SFRJ.

Dakle od zuba zivotinje bezbednija si u najguscoj i najnepristupacnijoj sumi nego na centralnom gradskom trgu.

Upoznao sam desetak ljudi koje je u cenru grada napao pas ali NI jednog koga je napala divlja zivotinja niti sam cuo za to ( sem ludog rusa koga je ujeo poskok).

Znaci verovatnoca da te u divljini napadne zivotinja hiljadama puta je manja nego da nastradas u sabracajnoj nesreci u sred grada. Mislim da stotinu puta vise ljudi pogine od groma nego od napada divljih zivotinja u prirodi.

U prirodi su prisutne druge opasnosti.
Po mom iskustvi najopasniji je vetar koji moze tokom noci da obori granu neke bukve sa visine od 10-20 metara i koja ako te udari zaista si zavrsio karijeru.

Sledeca opasnost je lom noge ili zgloba ako ides sam, a nemas domet mobilnog telefona....


sve drugo mozes slobodn da zanemariš

(izuzimam trovanje gljivama i krpelje )


Zadnja promjena: explode; 12.12.11 19:13; ukupno mijenjano 1 put.

explode
bomber
bomber

Broj postova : 170
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 12.12.11 18:57

Životinju bih ubila samo u samoobrani ili nuždi.
samostrel jesam nabavila iz tog nekog straha i ne velim da ga neću nositi sa sobom kada budem išla kampirati sa femili.
imam dva dečka od kojih je jedan 4 god i njihova mi je sigurnost na prvom mjestu. s druge strane želim ih približiti prirodi...

što se tiče krpelja i ostalih beštija... da , svjesna sam toga. zato ne bih s djecom išla u pravo "preživljavanje".

više volim imati svu tu krasnu opremicu pa sam nekako sigurnija.

ja sam prošla taj basic tečaj i nadala sam se još pokojem takvom iskustvu jer to je najbolji način suočavanja sa strahom ali kako reče ne diraj mamu prasicu sa mladima pa tako je i kod nas.

za svoju mladunčad ću ja napasti međeda! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986

slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Login 12.12.11 19:29

Vidim da si iz Slavonije pa jedan mali savjet.. kod nas tu od životinja potencionalno može biti opasna samo divlja svinja u sveri zaštite samostrelom (dakle tu neubrajam krpelje zmije i sl. ). Nadam se da je to profesionalni lovački samostrel sa lovačkim glavama, i da si dobro utrenirana, no i tad bi bilo gusto. Ukoliko je samostrel slabije snage, neadekvatne strijele ili nisi utrenirana i nemaš iskustva pucati na svinju u trku nebih ti preporučio da se pouzdaš u to. Raniti svinju s tim je ravno samoubojstvu.


Ili vatreno oružje ili buka ili uzmicanje.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by goran.h 12.12.11 19:31

može jedno pitanje i ne bi htio ispasti bezobrazan ili nešto, ali:

Zašto ideš i forsiraš odlaske u prirodu, ako se panično bojiš iste?

meni jedino paničan strah objašnjava nabavku samostrela, za odlazak u prirodu Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 166116

i iskreno, neznam kako očekuješ da se djeca zbliže s prirodom, ako je tebe toliko strah i ti im to izravno prenosiš sa radnjama tipa nošenja samostrela

neznam koliko je tvoje znanje i vještina sa samostrelom, ali ako si ga nabavila isključivo radi "obrane od divljih životinja", onda stvarno nemoj ga nositi, samo češ ga u panici upotrijebiti, ozlijediti životinju, koja će onda iz samoobrane ozlijediti tebe ili nekog od tvoje obitelji...

uostalom, koliko duboko misliš ići u "divljinu" sa djecom? (pogotovo od 4 godine)

najbolji način suočavanja sa strahom je edukacija, kao što si i sama napisala, tečajevi, po potanju životinja razgovor s lovcima...

evo jedna stranica, izašla mi je među prvima na google http://www.britishwildboar.org.uk/index.htm?walking%20in%20the%20woods.html

lijepo je opisano kakve su divlje svinje zapravo...

za upoznati djecu s prirodom bi bolje bilo stavit samostrel na njuškalo ili tu na prodajem podforum i kupiti dobar dvogled ili teleskop Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 , a za "zaštitu" od životinja nabaviti psa i to opet ne nekog "reklamiranog ubojicu", nego normalnog obiteljskog psa...

Goran
goran.h
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 109
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by explode 12.12.11 19:35

slavonika je napisao/la:Životinju bih ubila samo u samoobrani ili nuždi.
samostrel jesam nabavila iz tog nekog straha i ne velim da ga neću nositi sa sobom kada budem išla kampirati sa femili.
imam dva dečka od kojih je jedan 4 god i njihova mi je sigurnost na prvom mjestu. s druge strane želim ih približiti prirodi...

što se tiče krpelja i ostalih beštija... da , svjesna sam toga. zato ne bih s djecom išla u pravo "preživljavanje".

više volim imati svu tu krasnu opremicu pa sam nekako sigurnija.

ja sam prošla taj basic tečaj i nadala sam se još pokojem takvom iskustvu jer to je najbolji način suočavanja sa strahom ali kako reče ne diraj mamu prasicu sa mladima pa tako je i kod nas.

za svoju mladunčad ću ja napasti međeda! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986

vidi ja sam sa mojom cerkom kada je imala 2 godine isao u sumu, hranili smo se samo iz prirode i spavali u satoru nekih desetak dana. Auto je za svaki slucaj bio parkirana na 100 metara od satora, ali nije nam bio potreban na svu srecu.

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Img1181g
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Img1180g
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Img1182m
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Img1194k
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Img0976ex
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Img1182m

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 12.12.11 19:45

ajme svaka čast! curetku pogotov!

htjela je ići i nije se bojala?

ja sam svoje uspjela nagovoriti samo jednom ali to je bilo kada je u šumi bilo dosta drugih entuzijasta pa se moglo bez straha.

ovako da bih sama na osamu s femili... zapravo to mi je želja ali dalek je put od ideje do realizacije.

u svakom slučaju ovakve slikice čisto daju poticaj pa hvala na njima.

slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by explode 12.12.11 20:56

Ma kakav strah. Bila je odusevljena! Majka priroda - cega imas da se bojis kad je mama svuda oko tebe Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 69343

Za prvi put idi s nekim i neka bar jedan odrastao ide na jedno dete.
i mozete da idete negde gde je neko od prisutnih vec bio.
mi smo isli na Homoljske planine gde i sam ranije nikada pre nisam bio. Na osnovu topografske karte odredio sam lokaciju za kamp.
bitno da imate blizu vodu i da je relativno ravno. Takodje ja sam gledao da je u blizini asfaltni put i da za sat vremena mozemo da stignemo do prvog vecege mesta.

A ovi nasi prostori su toliko pitomi i divni, da je tesko govoriti o prezivljavanju. Nikad mi se nije desilo da iz prirode ne donesem mnogo vise hrane nego sto sam u nju poneo. Nema tu nekog "prezivljavanja" . Mozda u nekim zimskim uslovima ili na visinama preko 2000 metara gde je krš.

Opušteno. nema sta ose da ti se desi . U bezbednijem si okruzenju nego bilo gde drugde. Nema opasnosti od saobracaja, zagadjenja, manijaka, ....

pozz

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by markonvs 12.12.11 21:23

Nisam čitao baš sve ali dovoljno je bilo izvaditi iz konteksta samostrel i pucanje na divlje svinje Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 368870

Sirote svinje... Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 368870

Uglavnom, sad sam se dobro nasmijao pa da budem malo ozbiljan, ja se pomalo bojim da ne naletim onako iznebuha na medvjedicu sa mladima jer tada mislim da ni jedna taktika ne bi upalila i da bih vjerovatno izvukao deblji kraj... ali prošao sam uzduž i poprijeko šire područje plitvičkih jezera i baš sam išao na zabačena mjesta u nadi da ću možda vidjeti nešto divljači no osim jedne sove, neke zmije nalik poskoku koja je pobjegla prije nego sam stigao bolje pogledati i nešto medvjeđih i srnećih tragova - ništa... i to u nekoliko navrata i u 2 različita godišnja doba...

Moj savjet ti je da ostaviš samostrel doma da ne upucaš njime sebe ili ne daj Bože djecu u nekakvom napadu panike u mraku jer ti je vjeverica prošla pored šatora... oružje je đavolja igračka...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Fratt 12.12.11 21:50

Za biti par dana u prirodi sa djecom dovoljan je pas,sluzi kao alarm koji se nece niti ukljuciti jer ga divljac moze namirisati nadaleko,manjim dijelom i on njih.
Preporucam kampiranje s malom djecom u vrtu iza kuce sa nekom prakticnom radionicom,ak to radi Vuk sa svojim mladuncetom a znamo njegovo iskustvo,zasto bi ti trebala biti ekstremnija od toga.
Kad imas 4 i nisi visi od taburea grm agacije ti moze biti poput Amazone.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Drvo 12.12.11 21:57

Fratt je napisao/la:
Kad imas 4 i nisi visi od taburea grm agacije ti moze biti poput Amazone.
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986
Živa istina.Znam po sebi.Kad sam imao 4 godine vrt mi je izgledao velik kao šuma.
E mladosti gdje si otišla Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 592423 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 592423
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 13.12.11 9:50

ajoj!
samostrel je više spomenuto onak- u šali. pucačke sposobnosti su mi jadne- nikakve. i sigurno nema straha za divlje svinje od mog samostrela. ustvari čisto sumnjam i da netko puno iskusniji može samostrelom uloviti divljač.
imam samostrel jer eto volim takve stvarčice. šta da vam kažem - od muža sam za rođendan dobila nož Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 a ne bih na mrava zgazila eto takva sam.


što se tiče četverogodišnjaka- pa bili smo prvo ispred kuće pa ispred vikendice. prvi put je zapravo bilo spavanje u šatoru U vikendici.
priznajem da mi je čudno što ovdje dobijam savjete tog tipa jer zapravo cilj nekakvog osposobljavanja u preživljavanbju jeste da sam u stanju pobrinuti se i za najmilije.

zapravo planiram dobar dio iduće sezone provesti van hotela , apartmana etc...
zato se informiram , pitam , istražujem i pokušavam se riješiti vlastitog straha.

evo jako je utješno gdje sam saznala opasnost od zmija npr. uopće nije tako velika kako je to uvriježeno.

na koncu od medvjeda preko divljih svinja , zmija i ostalih dođemo do krpelja kojih se , ispada svi najviše boje.






fratt- imam psa kojemu je potreban pas da ga čuva! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986
sredni šnaucer. zapravo dobar pas i čuvar kuće jer laje kad zatreba ali nakon susreta u šumi sa nekim opakim psom taj se boji i vlastite sjene. ali ići će s nama, naravno.

slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by robert 13.12.11 18:22

slavonika je napisao/la:ajoj!
samostrel je više spomenuto onak- u šali. pucačke sposobnosti su mi jadne- nikakve. i sigurno nema straha za divlje svinje od mog samostrela. ustvari čisto sumnjam i da netko puno iskusniji može samostrelom uloviti divljač.
imam samostrel jer eto volim takve stvarčice. šta da vam kažem - od muža sam za rođendan dobila nož Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986 a ne bih na mrava zgazila eto takva sam.


što se tiče četverogodišnjaka- pa bili smo prvo ispred kuće pa ispred vikendice. prvi put je zapravo bilo spavanje u šatoru U vikendici.
priznajem da mi je čudno što ovdje dobijam savjete tog tipa jer zapravo cilj nekakvog osposobljavanja u preživljavanbju jeste da sam u stanju pobrinuti se i za najmilije.

zapravo planiram dobar dio iduće sezone provesti van hotela , apartmana etc...
zato se informiram , pitam , istražujem i pokušavam se riješiti vlastitog straha.

evo jako je utješno gdje sam saznala opasnost od zmija npr. uopće nije tako velika kako je to uvriježeno.

na koncu od medvjeda preko divljih svinja , zmija i ostalih dođemo do krpelja kojih se , ispada svi najviše boje.








fratt- imam psa kojemu je potreban pas da ga čuva! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986
sredni šnaucer. zapravo dobar pas i čuvar kuće jer laje kad zatreba ali nakon susreta u šumi sa nekim opakim psom taj se boji i vlastite sjene. ali ići će s nama, naravno.

S obzirom koji strah imas , neiskustvo , a i taj pomocnik kojega imas ( pas ? ) ne
uljevaju neku nadu u dugotrajno "prezivljavanje " u prirodi .
Toplo savjetujem da pricekas dok djete ne napuni 14 god. i onda odes
malo u divljinu .
Velika je vjerovatnost da ce tebe onda 14 god. cuvati , . . . i to dobro !
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by PJER 13.12.11 18:33

A da se jednostavno priključiš idućem okupljanju članova foruma negdje u prirodi kada vremenske prilike budu povoljnije.Koliko vidim na forumu ima najava za proljeće pa zašto prve korake ne provesti u društvu članova foruma? Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 393492 A i zemljaci su ti prilično aktivni na tvom području pa zašto im se ne pridružiti?Tvojoj obitelji biti će drago upoznati ljubitelje prirode a i poprilično ćete naučiti.
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Fratt 13.12.11 19:50

Potpis.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 14.12.11 8:43

pjer? aktivni zemljaci?

znam samo ove u sklopu planinarskog društva s kojima sam dosta hodala ali to je sve.


robert- nikako to ne bi bili moji prvi koraci .
ne miskim djecu voditi u neku "divljinu" što opet ne bi trebalo biti ništa čudno uzmemo li pozitivan primjer od explodea.

pretpostavljam da umjesto slavonike piše slavonac s rotvajlerom ne bi vam palo na pamet da dajetze savjete tipa- sjedi kod kuće narednih 10 godina.

ali dobro to je normalno-balkanski! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 393492

slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by goran.h 14.12.11 9:10

Slavonika, s duznim postovanjem, ali malo pretjerujes...

Ja sam isto kao i ti novi clan foruma, ali ne slazem se s tvojom izjavom da je u odgovorima bilo ikakve primjese sovinizma na sto ti aludiras...

Balkanski je tvoj pristup, trazis odgovor na pitanje, a onda kada nisi zadovoljna, jer se nije potvrdilo tvoje misljenje, onda izvrces stvar na neke musko-zenske odnose i prozivas ljude balkancima (ne mislim da je to nuzno ruzan naziv, jer van politike, geografski spadamo na balkanski poluotok, ali mislim da si ovdje aludirala na zaostalost kulture i obrazovanja)

Ja sam ti lijepo stavio link da malo procitas o divljoj svinji, nisam primjetio nijedan komentar na to...

Nije stvar u tome jesi slavonka ili slavonac, u pasmini psa jos manje, nego o tvom odnosu prema prirodi i zivotinjama, koji je prema ovom kako si se predstavila tu los i najvece sanse za ugrozit svoje dijete imas ti sama...

I izjave su ti malo nekonzistentne, prvo kazes da vodis djecu u divljinu i nosis samostrel, onda na kraju u zadnjem postu kazes da ih ne mislis voditi u divljinu? Probaj prvo lijepo s kampovima ili ovo kada se skupi vise ljudi...

Ja sam se stvarno nakampirao na raznim lokacijama, divljim i uredenim i nikad nisam imao problema sa zivotinjama, osim komaraca i mrava, ali s ljudima bome par puta, a tu ne bi bas preporucio ni samostrel ni noz, jer su posljedice zatvor...
goran.h
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 109
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Fratt 14.12.11 9:36

Od svih strahova na kampiranju su mi najjači da mi ne padne suha grana na glavu dok spavam i da mi netko ne opelješi auto kojeg ostavim na nekom parkingu.
Na obje stvari ne mogu potpuno utjecati osim sa mjerama predostrožnosti,ostalo je sve spokoj...krpeljii me ne napadaju baš često,medvjeda u Zagorju nema (osim u pokojoj birtiji),divljom svinjom me nazivaju najbolji prijatelji...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 14.12.11 9:36

goran h. stranica je iznimno zanimljiva- zahvaljujem.

zahvaljujem i na analizi.(na stranu što moj pas nije pas i što nek izvolim čekati 10 godina. na što? da odgojim junake da me brane? ideš.)

divljina je u "navodnicima" što će reći naravno da ću djecu voditi u prirodu a ne u neistraženu divljinu.

omg i samostrel smo prodiskutirali. znaš ono- odeš u šumu postaviš metu na drvo i ispucaš dvije tri strelice- jer to voliš. točka.



slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Aries 14.12.11 9:46

nema potrebe za ovakvim kritikama - žena se jednostavno možda malo boji, a strah je iracionalna emocija i to treba prihvatiti i onda polako raditi na uklanjanju uzroka.


@Slavonika:
Na tvom mjestu, ja bih to ovako radio:
- krenuo s dnevnim izletima kako bih upoznao okolinu i naviknuo se (i djecu) na zvukove prirode
- za prvo noćenje (koje bi bilo na ovoj lokaciji koju sam upoznao u dnevnim izletima), imati nekog s više iskustva tko bi vam ulio povjerenje i bio vođa grupe
- imao plan zaduženja tj. poslova za svakog poput skupljanja drva, pomoć oko vatre, priprema štapova za peći kobasice i sl.


Zašto je bitno da imate zaduženja:
- strah je veći ako nemate posla jer kad imate previše vremena i ne znate što ćete od sebe onda samo osluškujete gdje što šuška
- zabavnije je pogotovo za klince, ali svakako tako treba funkcionirati u grupi
- umoriti ćete se pa ćete brže zaspati



Inače, najčešća greška koju ljudi u početku rade je da ponesu jednostavno previše stvari ("zlu ne trebalo") pa im onda taj izlet ne ostane baš u najboljem pamćenju jer su se polomili pod teškim ruksakom :-)
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 14.12.11 10:09

Aries - zahvaljujem na korisnim informacijama.

imamo već neka početnička iskustva ali zato se i bavim temom. forum čitam jako jako dugo. uglavnom sam se oslanjala na iskustva koja sam pročitala na forumu bilo da nabavljam opremu bilo da prikupljam informacije.

a onda sam se drznula pisati! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 877312

trenutno sam se opet aktivirala s planinarima pa do proljeća kada bih opet mogla planirati kampiranja s djecom.

a nadam se i nekim druženjima na treninzima škole preživljavanja.


slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Aries 14.12.11 10:16

svi smo mi počeli s malim koracima, ta nije ni se Reinhold Messner odmah zaletio na Himalaye :-)


Zadnja promjena: Aries; 14.12.11 11:54; ukupno mijenjano 1 put.
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by glock 14.12.11 10:50

I nije,on je prvo ispenjao sve šta se dalo u Dolomitima i Alpama.Znaš kad dva Jetija razgovaraju-Siguran sam da sam vidio Reinholda Messnera!

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mraz 14.12.11 10:53

Spominjala si dilemu šator-hammock. Nekome manje iskusnom definitivno bih preporučio šator iz par razloga:

- imaš osjećaj sigurnosti jer si zatvorena, iako te te od "mraka" dijeli samo komad tkanine
- manje posla oko pripreme kampa/skloništa, traženja zavjetrine i ostalih sitnica koje čine razliku između dobrog sna i čekanja jutra zbog hladnoće
- zaštićena si od vremenskih (ne)prilika
- zaštićena si od kukaca ako šator držiš zatvorenim

Hammock je udoban i ja ga koristim stalno, no on "hladi" pa trebaš uz njega dobru izolaciju od vjetra (kojeg gotovo uvijek ima jer nisi u zatvorenom prostoru) i trebaš kakvu ceradu/tarp radi kiše.

E sad, doživljaj prirode raste što imaš manje umjetnoga oko sebe šator> hammock> prirodno_sklonište> spavanje_pod_vedrim_nebom, no tako i strah od "mraka" pa treba postepeno prelaziti s jednoga na drugo.

Druga stvar koja te mući su divlje životinje tj. "mrak". Tu je većina napisala kako stvari stoje a to je da se životinje uglavnom bolje ljudi no i tu ima varijacija na temu koje ovise uglavnom o tvojem ponašanju u prirodi (ne da li se boje nego koliko se boje).

Istina da ih većina pobjegne prije nego si ti svjesna da su uopće bile tamo, no ako se kroz prirodu krećeš tiho i smireno imaš dobre šanse ne samo vidjeti životinje nego im se i približiti što je poseban doživljaj.

Priče da će napasti, pogotovo ako je više ljudi u kampu su po meni bajke. Životinja bi mogla napasti ako ti naletiš na nju i stjeraš ju u kut (Goran i Explode su već napisali kolike su šanse za to) ali da te životinja napadne dok si ti stacionirana u kampu bi značilo da životinja tebe lovi, a to je već scenarij za hollywoodski blockbuster a ne realnost u našim krajevima.

Kreni polako sa onim što ti ne predstavlja stres kao npr. piknici/šetnje šumom, pa produži vrijeme boravka u prirodi malo po malo i nestati će strahovi koje mislim da su svi jednom imali (iako ovdje na forumu takvih nema, mi se ničega ne bojimo osim da nam nebo ne padne na glavu Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 350615).
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by explode 14.12.11 11:57

@ goran.h > potuno se slazem da je covek moze biti prilican problem. Cak i ako izostavimo zlu nameru *kradja, pakost,... Problem zna biti i higijena. U outdoor uslovima obicno nema vode i sapuna kao kod kuce, a i ne polazu svi isto na higijenu. Uz to covek na zalost vrlo cesto ostavlja otpad iza sebe pa time yagadi vodeni tok, jestive biljke,mesto za kamp,... Dakle nije nuzno da je prisutan pored vas nekada je dovoljno da je tu bio pre godinu dana.

NIKADA nisam imao bilo kakav, ni najmanji problem sa stomakom kada sam bio u potpunoj divljini, cak i kada nedeljama nisam imao vode za pranje ruku i hrane.

Inace mi je stomak osetljiv i veoma sam cesto imao manjih ili vecih stomacnih problema kada sam boravio u grupi ljudi, u blizini mesta gde je covek pre mene bio, ili u blizini ljudskih objekata,putevi, pojate, barake, obradivo zemljiste, ...

@ slavonika> evo js par saveta , ne iy pretpostavki nego iy licnog iskustva i yaisya mislim da nemas rayloga da se bojis vise nego sto se bojis kod kuce

1. Idi na teren koji je poznat tebi ili nekome od ljudi sa kojima ides
2. Proveri da li na tom poteyu imas domet mobilnog telefona
3. Mesto kampa obaveyno treba da na 50 /100m ima izvor ciste pijace vode. 99,99% je dobar svaki iyvor tekuce vode iy tla ako iynad nema ljdskih naselja.

4. Neka teren ya kamp bude ravan , ne yarasten u visokuu travu,....
5. Oko kampa svaki ako sae bas toliko bojis zivotinja pospi blag rastvor hlora, dake napravi onu koncentraciju vode koja bi mogla da se pije i pospi mestimicno oko mesta gde je kamp. *ovo ne rado pisem jer se radi o hemikaliji i njenombacanju po prirodi ali je isparljiva pa nece ostaviti posledice kao kese ili plasticne flase. Takodje je bolje nego samostrel

NI POKOJU CENU nemoj doyvoliti da hlorisana voda procuri u potpok, reku ili jeyero jer moye naskoditi biljkama i yivotinjama koje yive u njoj !!!!


Ya rayliku od coveka ni jedna zivotinja, cak ni svinja nece da pije hlorisanu vodu jer im strasno smrdi i odbija ih. Tako si potpuno sigurna da ce svaka yivotinja u sirokom luku iybegavati mesto na kome boravis. Ovo ne mora da vayi za krpelje. Za ymije vazi.

Moyda moyes da poneses i par petardi / eto da ako bas hoces da isprepadas i oteras neku yivotinju . ovo je da se rayumemo vise psiholoska stvar i ne verujem da ces biti ikada u situaciji da to zaista i utadis, ali hajde nek ti se nadje. I medvedi na severnom polu koji vaye ya najkrvolocnije yveri na planeti, i jednom ili ni jednom u zivotu vide coveka beye kad cuju pucanj.

6. Gledaj da iynad mesta gde boravite ne bude trulih grana koje mogu da padnu na vas. gledaj da ne bude kamenja koje bi se moglo odvaliti i pasti na vas.

7. Gledaj da oko vatre imas bar metar brisanog prostora da ne iyayoves poyar. Uvek ugasi vatru i yatrpaj yemljom yar kad odlayis iz kampa.

8. Posle prolaska kroy gustu travu pregledaj sebe i decu od krpelja. Ako primetis krpelja na odeci pregledajte se medjusobno detaljno. Narocito pazuh, prepone, stomak, iza i oko usiju.
Treba ynati da nije svaki krplej yarayen, da krplej koji se nije uhvatio ya kozu nije mogoa ni da prenese bolest, kao i da je ya prenosenje biolesti neophodno da provede nekoliko , kayu 12 sati yakacen. U slucaju da na koyi naidejes na krpelja payljivo ga pincetom ili dugim noktima vrti u istu stranu dok ne otpadne. NIKAKO ga ne vuci i ne cupati . Krplelja staviti u flasiu sa malo vode , yatvoriti je i predati u labaratoriju gde ce ispitati krpelja . Ovo je sigurniji i manje invayivan test nego kada vi dajete krv. :ak i ako je krplej yarayen to jos uvek ne mora ynaciti da set i vi. Licno sam sve krpelje koje sam pokupio, pokupio u gradskim parkovima ili u bliyini naselja. Nikada, bas nikada ni jednog u totalnoj divljini

9. Na svako dete treba da bude bar jedan odrastao, i da bude vise od jednog odraslog. Nije lose da bude vise dece jer deca vole drustvo i mnogo im je yanimljivije kad su yajedno.

10.Parkiraj auto tako da u roku od 2 sata moyes doci do veceg naseljenog mesta. U slucaju bilokakavih problema , napda slepog creva npr.


iyvinjavam se ybog permutacije slova y i Z , to je ybog tastature.

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by goran.h 14.12.11 21:56

Slavonika, ovdje stvarno ima vrhunskih savjeta i nadam se da ćete i ti i obitelj i pas uživati u šumi, planinama i prirodi =)

nadam se da se nisi nešto naljutila/uvrijedila na moje komentare, jer mi to nikako nije cilj...

što ja imam od toga? pa ni ne poznajemo jedno drugo, a ni onda ne bi imalo smisla, zar ne?

jasno mi je da te strah, pogotovo što ne radi se samo o tebi, nego o djeci i upravo zato je moj jedini cilj bio da te pokušam navest da i ti i djeca provedete neko vrijeme u ugodnoj edukaciji o stvarima koje vas je strah, pa možda budu manje strašne i nepoznate =)

ovo govorim iz određenog iskustva kojeg imam kada sam učio ljude snowboardu, windsurfu ili možda najstrašnijem od nabrojanog slobodnom penjanju (jako puno ljudi ima strah od visine, ne vjeruje opremi itd.), gdje se upoznavanje ljudi s tematikom i edukacija o opremi i opasnostima i rizicima i kako doskočiti istima pokazala dobitnom kombinacijom...

eto, nadam da češ se sprijateljit sa divljim životinjama i uživati u prirodi bez straha, a da ćemo mi još dugo tipkat ovdje i možda se sresti u živo na nekom druženju Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 393492

isprika moderatorima zbog offtopica, razmišljao sam da li da pošaljem na PM ili tu napišem, ali neka bude javno (ako ne smeta nadam se)

goran.h
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 109
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 15.12.11 9:51

goran- sve 5.

Naravno da sam i ja tu da naučim nešto. učim od najboljih i ne pristajem na manje. :migg:

svakako mislim na neka druženja a aktiviram cure koje su samnom proše basic tečaj. čisto da ojačamo snage. Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 747986

slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by vuk 02.09.12 15:25

točno je da i male životinje prave veliku buku ali ako vidiš da ve neka veća životinja bolje je ostati u šatoru i biti tiho...
vuk
vuk
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 26
Lokacija : sisak
Datum registracije : 01.09.2012

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mraz 02.09.12 18:05

Dajte mi tup nož i komad konopa da se mogu raniti jer ovo nema smisla Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 30210
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by hydra 02.09.12 18:10

Ako se to dogodi najbolje je prebaciti na drugi kanal ili ugasiti u potpunosti TV! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 478256
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by trolshein 02.09.12 18:37

Ja bih rado imal 12 mm samo radi svinja onako usput... Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 564295 , zlu ne trebalo, ali kad nismo u Americi...
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by ivo 03.09.12 8:39

trolshein je napisao/la:Ja bih rado imal 12 mm samo radi svinja onako usput... Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 564295 , zlu ne trebalo, ali kad nismo u Americi...

Uvaženi kolega Trolshein, ako ste mislili na pušku sačmaricu u kalibru 12, tada vam se to ne odnosi na 12 mm. To vam je anglosaksonska oznaka, računa se koliko kugli olova promjera te cijevi stane u jednu uncu. Ili nekako slično, već sam zaboravio, neka me neki lovac (balističar) slobodno ispravi.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 5 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.