FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Moja oprema (godišnja tema) Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Moja oprema (godišnja tema) Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Moja oprema (godišnja tema) Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Moja oprema (godišnja tema) Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Moja oprema (godišnja tema) Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Moja oprema (godišnja tema) Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Moja oprema (godišnja tema) Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Moja oprema (godišnja tema) Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Moja oprema (godišnja tema) Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Moja oprema (godišnja tema) Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Moja oprema (godišnja tema) Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Moja oprema (godišnja tema) Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Moja oprema (godišnja tema) Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Moja oprema (godišnja tema) Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Moja oprema (godišnja tema) Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Moja oprema (godišnja tema) Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Moja oprema (godišnja tema) Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Moja oprema (godišnja tema) Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Moja oprema (godišnja tema) Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Moja oprema (godišnja tema) Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Moja oprema (godišnja tema) Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Moja oprema (godišnja tema) Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Moja oprema (godišnja tema) Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Moja oprema (godišnja tema) Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Moja oprema (godišnja tema) Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Moja oprema (godišnja tema) Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Moja oprema (godišnja tema) Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Moja oprema (godišnja tema) Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Moja oprema (godišnja tema) Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Moja oprema (godišnja tema) Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Moja oprema (godišnja tema)

+13
pirat
ratomir6
duke
goxxon
markonvs
ssverko13
Fratt
mamac za pecanje
Inspektor
mariobab
glock
Šimun
Migach
17 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 03.01.14 13:03

Pozdrav društvo,
 u ovoj temi mislim kroz cijelu godinu pisati o promjenama u svojoj opremi , te ju predstavljati segment po segment.
Ima moja tema u kojoj sam pisao i o opremi te kratkim izletima, ali pošto se moj sistem promijenio malo, odlučio sam otvoriti za ovu godinu novu temu gdje će se pisati samo o opremi , te ću jednu otvoriti za svoje kraće izlete i šetnje, da bude čim preglednije Vama ostalim forumašima.

Pošto mi možemo samo pisati o preživljavanju i vježbati vještine (bar ja osobno, nisam nikad morao preživljavati sa 3 tone opreme , dosta su osnove , te ciljano uzimati opremu za određenu vrstu izleta.)

Pa bih krenuo s uvodom u temu sa 3 noža koja najčešće koristim i sasvim su mi dovoljna u većini stvari koje radim. Napominjem, u većini stvari.
Da budem precizniji, većinom kad idem na kraće šetnje ili neke cjelodnevne izlete gdje mi se iskreno neda paliti vatra i čekati da mi se stvori žar da mogu ispeći nešto koristim Esbit komplet i tablete te u kompletu skuham, čaj il neku tjesteninu i pojedem.
U tom scenariju nosim sljedeće oštrice, 2 foldera i jedan do 2 fiksna.
Kershaw Cryo , Enlan , BG i Moru MG i iskreno to može zadovoljiti većinu potreba.
Ako palim vatru samo ubacim sjekiru u ruksak ili pilu i to je to.

To je moj sistem i naravno da se većina ne mora složiti s njim.

Folder koji je uvijek samnom i koristim ga kao EDC (SDN) je Cryo i sasvim mi se zgodno našao u toj ulogi svojim dimezijama. Čelik je 8Cr13MoV na koji baš i nemam nekih zamjerki, isti mi je na Enlanu i BG-u i sasvim dobro mi funkcionira.

Pošto je Cryo u mom džepu već neko vrijeme a nisam o njemu ništa pisao, detalje o njemu možete naći na stranici Replikarta.

Moja oprema (godišnja tema) IMG_1992_zps40d1675c

Moja oprema (godišnja tema) IMG_1993_zpse390f688

Moja oprema (godišnja tema) IMG_1994_zps6ffcd8d1

Moja oprema (godišnja tema) IMG_1996_zps093f2835

Moja oprema (godišnja tema) IMG_1997_zps797597ab

Što se tiče BG noža, ako ste čitali moje prošle reportaže, ima i o njemu koja riječ, nož je dobar, nije odličan. Najviše mi se sviđa kako leži u ruci, a smeta mi malo za nazubljena oštrica ali nije ni ona tolika mana, nek samo estetika. Za manje radove oko kampa, pripreme hrane je taman.

Evo za uvodni post u temu, bit će toga dosta nadam se kroz godinu =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Šimun 03.01.14 22:13

5+ za recenziju Migach Moja oprema (godišnja tema) 393492


Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by glock 04.01.14 2:02

utakmice su nešto drugo ali nositi džepni nož u džepu nije provocirajući način.Uostalom,uvijek ti dobro dođe i stalno za nešto zatreba,a oni koji ga ne nose stalno te žicaju da im ga načas posudiš.Ne moraš imat nož u džepu da bi ga koristio da nekog ubodeš već za bezbroj drugih sitnica.U Britaniji su noževi skroz zabranjeni pa....kriminal se čak povećao.Noževe nije zabranjeno nositi na javnim mjestima samo ne na vidljiv tj. uznemirujući način.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by mariobab 04.01.14 6:46

Šteta što dobro zamišljene teme često krenu u krive vode, iako tema o nošenju i nenošenju i opravdanosti i neopravdanosti postoji.
Glock je lijepo napisao što naš zakon kaže o nožu. Druga stvar je hladno oružje i kada i nož smatra oružjem.
Što se SAD tiče, onaj upis o noževima za pasom su stereotipi; neke države imaju veoma rigorozne zakone, negdje ih je zabranjeno nositi prikrivene, negdje otvoreno, negdje uopće, a zgodno je da je bowie nož zabranjen u Teksasu, zemlji iz kojega je krenuo u svijet.
Nožu je mjesto u šumi, a ne na utakmici, svi se u tome slažemo, nadam se, ali Migač nije krenuo temu o tome. EDC njemu znači kao i mnogima ovdje (noža što se tiče) nošenje alata, ništa drugo.
Bilo bi dobro da mod prebaci sve i očisti Migačevu temu od još jedne uzaludne rasprave, uključujući i ovaj moj upis.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Šimun 04.01.14 7:34

Prvo,nadam se da će se tema očistiti od glupih i suvišnih komentara,jer očito neki ne znaju koliko truda i živaca treba za postat jednu ovakvu temu.
Drugo,Otto Rino znam da si mlađi i ost,al pričaš gluposti. Usporedba ti je kriva,i po tvom pisanju ispada mišljenje da Migach po gradu šeta s ruksakom i vrećom za spavanje i pali vatru na trgovima.
Nosim foldera 5 godina,ne švicarca,ohohoh puta mi se ove godine desilo da na poslu pred policijom,i stranom i našom (ispomoć zbog turista) radim sa folderom,i nitko ni riječi. Zato,jedno su zakoni,jedno realnost. Čovjeka možeš ubit i vilicom,šta znači da vilicom nebi trebao ručati?

Nadam se čišćenju teme. Lp
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Inspektor 04.01.14 11:05

Migach, lijep setup i fine fotke! Moram priznati da mi super izgleda taj tvoj Cryo. Ja sam nedavno uzeo na INI Gerberov Remix, prvenstveno zato što ne izgleda kao nož i nosim ga vidljivo okačenog na mojoj torbi koju nosim na ramenu. Iznenadio sam se koliko ljudi uopće ne prepoznaje da je to nož, uglavnom me pitaju "a što ti je ovo?".

U zadnje vrijeme sam praktično prestao nositi sjekiru na teren. U mom kraju šuma ima u izobilju, drva za vatru se lako skupi u krugu od 100 metara, pa iako nisu top kvalitete, ima ih toliko da to ne predstavlja problem. Drva lomim ili napinjanjem između dva stabla ili nogom, a za deblje komade koristim malu preklopivu Fiskars pilu i to je to.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 04.01.14 17:06

Jednostavno moram i ja koju napisati pošto moja tema.
Hvala Ikarus na intervenciji, tema je pogrešno otišla i ako možeš da ostaviš ovaj moj post zbog daljnjem mogućeg spamanja.
Ljudi, lijepo Vas molim, prihvaćam sve kritike i sugestije u vezi svoje opreme, ali ne volim da se teme uništavaju. I prije dok sam na forumu bio jako aktivan to sam mrzio. Ekipa se dosta promijenila tu i ima puno novih lica pa sam mislio da su se i osobnosti promijenile, ali to je očito ostalo isto.
Jer čim netko počne pričati o noževima odma nastane prava zbrka i pomutnja. Da mi je prvi post bio recimo o ruksacima ili obući nebi bilo prepucavanja.
Otto , bez zamjere, imaš 14 godina, ja u tvojim godinama nisam ni nosio nož ti iskreno možeš imati problema pošto si maloljetnik. Nosim Cryo kao EDC, ali nisam ga nosio na utakmice Medvešćaka jer znam da mi tamo neće biti potreban i zbog strogih kontrola kod ulaza, al o tome je pisao i Navigator, on je imao svoj EDC sa sobom i nitko mu nije prigovorio. Sve ovisi u kakvom si društvu i kako se ponašaš.

Zato bih Vas molio ubuduće samo da mi tema ne odlazi u smjerovima prepucavanja jer to jednostavno nema smisla. Svejedno će ti postovi biti obrisani.

Inspektor, istina, mnogo granja ima i može se lagano skupiti i pila u tom trenutno može biti odličan alat i sasvim dovoljan u nož.

Hvala =)
Uskoro sljedeći post Moja oprema (godišnja tema) 747986
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by mamac za pecanje 05.01.14 19:48

Migach sve pohvale samo nastavi sa temom.A pohvale i Ikarusu na brzoj intervenciji.Nadam se da neče biti ova cijela tema obrisana samo neki njeni dijelovi koji nemaju veze sa ovom temom.Jer stvarno treba uložiti truda i živaca da bi nešto napravio da pokažeš i objasniš pa i pomogneš drugima.Pogotovo mladim članovima koji su na početku i koji sada upijaju i uče kao i ja sam.Prošao sam svašta u životu i naučio da treba poslušati svaki pametni savijet i razmotriti svaku ideju i usavršiti da nama bude svima lakše i bolje.Oprostite ako sam skrenuo sa teme ali jednako nevolim kada netko skreče sa teme u nešto što nema veze.Još jednom oprostite.Hvala.


mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 05.01.14 20:58

Krenimo dalje s temom =)
Sljedeći post bih posvetio prvoj pomoći. Što se nalazi u mojem ruksaku dok sam u prirodi, odma na početku posta mogu reći ne mnogo.
Slagao sam prema potrebi ovu prvu pomoć, znači za jednodnevne-dvodnevne ture, a i da ne nosim stvari koje ne znam primijeniti.

Moja oprema (godišnja tema) IMG_2002_zpsd38a595f

Moja oprema (godišnja tema) IMG_2008_zpsa63ad41c

Mala kompaktna torbica koju sam dobio prošle godine od Navigatora pokazala se sasvim dovoljne veličine da složim unutra PP.

Moja oprema (godišnja tema) IMG_2010_zps4260ea75

A u vrećici :

Moja oprema (godišnja tema) IMG_2011_zpsd6f1ffac

Najviše je flastera , pošto se na terenu u praksi sitne porezotine dešavaju najviše, a i ovo crveno je samoljepljivi flaster kojeg je Inspektor spominjao može poslužiti i kao elastični zavoj ako za to ima potrebe. Jedino ću njega prerezati na pola jer mi je ovako preširoki.
U planu mi je složiti i jednu veću PP za nošenje na izlete za koje mislim da će mi više opreme trebati, zato napominjem da je ovo samo osnovno što nosim i do sad se pokazalo da je sasvim dovoljno.
Znam da se može nadograditi i svakako prihvaćam sve sugestije za sitnice koje ubaciti, te tablete koje dodati. Trenutno unutra samo lupocet i brufen.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Fratt 05.01.14 21:21

Neko će me proglasiti hašomanom ali tko od vas nosi u MED-KIT-u nešto za ispiranje očiju?
Ja u prvoj pomoći u ruksaku imam uz brufene i gastal (jebga,pojelo me) obavezno i Visine,milijun puta mi je od potencijalno patničkog izleta ta "sveta voda" izvukla cijelu stvar.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by ssverko13 06.01.14 9:49

Hvala puno za zakon štivo za čitanje Moja oprema (godišnja tema) 368870
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by markonvs 06.01.14 11:12

Po meni još neku koagulacijsku kompresu, QuickClot, Cellox i trokutnu maramu...

Ja sam recimo iz svog izbacio rukavice i nemam samoljepljivu traku budući da imam duct tape  Moja oprema (godišnja tema) 368870

Od tableta samo ibuprofen...

I u bočici od kapi za nos nosim 96% alkohol...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 06.01.14 11:26

@ssverko13, uživaj i dalje u čitanju ove teme, nadam se da će ti pomoći u odabiru svoje opreme.

Za sad dobri savjeti , markonvs, cellox sam imao vrećicu ali sam izbacio iz PP jer ne znam, ovo je samo moje mišljenje , teško da će mi doći do tolike porezotine da ne mogu zaustaviti krvarenje, bar se nadam , al naravno, dobro je imati u kitu, a i čitao i čuo da može doći do gadnih reakcija nakon primjene... samo se toplo nadam da nikad neću ni morati razmišljati o upotrebi tak nečeg Moja oprema (godišnja tema) 368870
Ova samoljepljiva traka je samoljepljivi flaster, a bar ne znam dal duck tape to može zamjeniti , može poslužiti da se gaza ili flaster pričvrsti.
Imam i ljepilo u ruksaku, tako da mi i to može pomoći.
Trokutastu ću sigurno staviti unutra.
Fratt, može malo više podataka o ovoj svetoj tekućini ? =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by markonvs 06.01.14 11:55

Što se tiče Celloxa, vjerovatno se radi o alergijskoj reakciji na životinjske proteine, ako se ne varam proizvodi se ili se proizvodio od oklopa rakova, neka me ispravi netko ako griješim...

QuikClot ne sadrži nikakve proteine pa je navodno bezopasan u tom smislu... imam jednog u kitu i jednog u kući jer mislim da malom nepažnjom u rukovanju nečim jako oštrim, čime svi ovdje obilujemo Moja oprema (godišnja tema) 368870 može doći do ozljede neke veće krvne žile, ne daj bože kilometrima od civilizacije... možda sam samo paranoidan...

Duct tape upravo kako kažeš, za pričvrstiti zavoj ili gazu iako za to imam i onu malu kopčicu sa gumicom i ziherice u 3 veličine, evo još jedna ideja za kit, zanemarive su veličine i mase, a vrijede zlata...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by goxxon 07.01.14 13:25

hajde Fratt, objasni Migaču, čemu ti služi Visine Moja oprema (godišnja tema) 747986
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Inspektor 07.01.14 14:10

Visine služi da kad se mamurni vraćate kući nakapate koju kap u krvave oči i ženi slažete da ste samo umorni jer ste puno drva pilili / dugo pješačili kroz šikaru / vukli kamenje iz rijeke za ognjište i slično. Također znam da ga rado koriste ljubitelji smiješnih cigareta, s obzirom na, jelte... Krvave oči Moja oprema (godišnja tema) 747986

Inače, Visine nije baš preporučljivo često stavljati u oči, jer sužavaju očne kapilare, isušuju rožnicu i tako dalje.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Fratt 07.01.14 14:24

Ispiranju očiju kad je vani jaka pelud od bukve i kad je opčenito prašina i cvijet u zraku,probajte proći kroz visoku travu u cvijetu,ja si hoću oči iskopati trljanjem ako nemam Visine ili Proculin.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Inspektor 07.01.14 16:01

Fratt, mislim da je za ispiranje bolje uzeti neku od tekućina za vlaženje očiju, tzv. umjetne suze. Takvih tekućina se može naći u različitim pakiranjima u svim ljekarnama i oftalmološkim radnjama. U biti gdje do možete kupiti kontaktne leće, tamo sigurno ima i tih tekućina. Ako se ne varam, čak postoje i Visine umjetne suze, ali to nije isti preparat kao Visine Classic, koje se najčešće kod nas prodaju. Ove Visine Classic služe kao trenutno olakšanje crvenila, ali isto tako mogu pojačati osjećaj svrbeži u oku, a dugoročno mogu smanjiti količinu suza koje oko prirodno treba. O ovome dosta znam jer sam prije nosio leće, pa sam na početku često imao crvene oči i dobro sam se informirao o raznim kapima. Btw, možda bi najprikladnija stvar za kit prve pomoći bila malo veća bočica sterilne fiziološke otopine s kojom se mogu ispirati i rane i oči i nos i uho itd.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by goxxon 07.01.14 16:26

Fratt ti bi mogao skupljati suze od djeteta kad ti plače pa imaš za šumu.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by duke 07.01.14 16:29

vidim Migach da si dobro stanjil PP...
onda kad smo mi bili, pored svega ovog imal si kit za omanje kirurške zahvate, balzamiranje, mumifikaciju i ostalo... Moja oprema (godišnja tema) 69343
keep up the good work!

p.s. goxx budalo hahahahahahaha
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Fratt 07.01.14 17:24

Za sad od nekih 3-4 puta koliko sam ih koristio obične Visine su mi bile zadovoljavajuće,kum mi radi za Alkaloid pa mi je dofurao pakovanje Proculin-a ali njih nisam koristio još,ovo za fiziološku je vjerovatno najbliže idealnom rješenju kad bi furao staklenku od pola litre ali mi Visine najbolje djeluju u tim malim doziranjima a kako to koristim samo kad je vražja sila onda se ne sekiran previše da ću "naviknut" oko na nešto kaj ne valja...umjetne suze,hmm,čuo sam za njih prvi prvi put kad sam vidio Ivu na sprovodu njegovog rođaka,naime to đubre nema suznih kanala jer su mu istrunuli namjerno,vjerovatno je zaključio da je to isto rasipanje nečega što se neda unovčiti.
Tim je umjetnim suzama on natapao svoje oči kriomice i ridao poput gravidne mazge kako bi možda ga zapalo nešto na ostavinskoj raspravi.Prizor za osuditi,u svakom slučaju.

Ali da nejdemo u offtopic,Goxxone je*la te Špagina jazavčarka.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Inspektor 07.01.14 19:31

Kad se samo sjetim kako je nekad "narikača" bilo unosno zanimanje... Pune novine oglasa "plačem po sahranama, naričem na ispraćajima, kukam po karminama", a danas je takva kriza da štede ljudi i na suzama!

evo kako se inače pristojan forumaš može navući na off topičarenje,i to od moderatora!


Zadnja promjena: maxina; 07.01.14 20:03; ukupno mijenjano 2 put/a.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 11.01.14 11:10

duke26 je napisao/la:vidim Migach da si dobro stanjil PP...
onda kad smo mi bili, pored svega ovog imal si kit za omanje kirurške zahvate, balzamiranje, mumifikaciju i ostalo... Moja oprema (godišnja tema) 69343
keep up the good work!

A čuj, stavio doma sve iz ruksaka na hrpu i lagani proces eliminacije što mi zapravo treba i što mi ne treba i dođe do ovoga. Jer čemu nositi da nekog mumificiram i balzamiram kad nemam za tim potrebe ( osim kad nosim bar 2L noje, tu onda ni cijela torba PP ne pomogne)
Tak da realno, ovo mi je sasvim dovoljno od prve pomoći. Još ću samo dodati malu bočicu octenogsepta i to je to. (za ovaj mali kit)

Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by ratomir6 12.01.14 0:05

Migach dali si rastavljao crya zanima me dali ima lainere unutra pošto se ne mogu vidjet imam istog pa ako netko zna  Moja oprema (godišnja tema) 393492 
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 13.01.14 19:44

@ratomir, nisam ga rastavljao

A ovu temu nastavljam sa kitom koji je u izradi te još nije dovršen, a to je kit za paljenje vatre.
Znamo da je najjednostavniji način da se vatra upali upaljač, pa je to način za paljenje u većini slučajeva kad se nađem u prirodi i palim vatru.
Svoj kit sam počeo slagati u malu torbicu koju sam u davninama koristio za fotić.

Moja oprema (godišnja tema) IMG_2286_zps00220613

A ono što nosim je :

Benzinski upaljač , svijeću , esbit tablete , flame sticks i fire steel, a u PP mi se nalazi tampon, pa mogu i to iskoristiti za potpalu.
U ruksaku se zna naći i kora breze, te mi je to sasvim dovoljno kod paljenja vatre.Također prije svakog izleta nalijem zippo benzin u upaljač i dovoljno da upalim vatru.

Moja oprema (godišnja tema) IMG_2289_zps207bb8d9

Uz upaljač najviše prakticiram kresivo, vježbam paljenje s njim, te mogu reći za sebe da sam već dosta uvježbao paljenje s kresivom.

Uskoro novi post =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by goxxon 13.01.14 21:09

nemaš, ni litru benzina, ni malo napalma u kitu. pih
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 20.01.14 18:08

Evo zadnji kit opisan i u video uradku =)
Nije nešto , ali za prvom mi je dobro ispao Moja oprema (godišnja tema) 478256
Komentari dobrodošli.

Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by goxxon 20.01.14 19:02

pogledah video, nek ti bude na čast što sam ti posvetio nekoliko minuta vremena Moja oprema (godišnja tema) 747986
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by pirat 20.01.14 19:06

odlican video.. jel taj pribor nosis uvijek sa sobom u prirodu..?

ja bi ti predlozio jedan set vjetro i vodootpornih šibica, na ebayu kostaju oko 6-7kn 20kom, ja jos cekam svoj paket pa da vidim koliko je to vjetrootporno i vodootporno..

http://www.ebay.com/itm/New-Waterproof-Windproof-Portable-Extra-Large-Head-Matches-For-Outdoor-Camping-/400484492184?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d3ebc6398
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Migach 20.01.14 19:11

Gox, čast mi je =)

Pirat, da, taj pribor je uvijek u ruksaku i uvijek ga nosim na izlete.
Što se tiče prijedloga za šibice, ima ih kolega u kitu i iskreno da ti velim, svaki put do sad nikad mi nisu trebale :/ , uvijek ili upaljač u nekoj kombinaciji ili kresivo u kombinaciji s tamponom ili korom breze i do sad mi uvijek uspjelo.
Ali dobar savjet za imati u kitu kome treba.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Moja oprema (godišnja tema) Empty Re: Moja oprema (godišnja tema)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.