FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Solo prenoćenje u šumi i iskustva

+24
Vikingr
Hombre
Okibex
Fratt
Nubilus
survival_996
maxina
dux aeron
pirat
kengur32
Šimun
beskućnica
FrankyRC
mamac za pecanje
madWez
Mladen_K
antun
shpaga
goxxon
Inspektor
antarctica
markonvs
duke
CroPrepper
28 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by beskućnica 30.11.13 17:53

Hvala na linku, sad ću to pogledat čim se skine. Pa treba mi sve kad jednom odem, jer ja se ne mislim vraćat kad jednom odem. A možda baš na Alpe, ima više mjesta tamo za nać skriveni kutak nego kod nas, i nisu daleko.

beskućnica
tipko
tipko

Broj postova : 84
Datum registracije : 20.11.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Šimun 30.11.13 17:54

Ima i ovdje pregršt mjesta,al priroda nije tako druželjubiva kako izgleda. Prekrasna je,ali jako surova.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by antarctica 30.11.13 18:00

Ne znam na kojoj si stranici našla taj šator,ali u kategoriji šatora za 2 osobe a više cijene većina njih imaju vodeni stupac 10 000mm. Evo link :

http://www.vaude.com/de-DE/Produkte/Ausruestung/Zelte/Space-2P-green.html

Ima i jedan lakši ali je manji.Pa sad...ovisi što ti je važnije.
Ja sam prije dosta godina kupio Outdoor extreme u Iglušportu koji je bio za 3 osobe,ali namjerno jer je bio odličan za 2 osobe i strpati opremu unutra.Jedino,s obzirom na cijenu(cca 1200 kuna na akciji) bio je dovoljno otporan (cca 3500mm pod) ali je bio težak.
antarctica
antarctica
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 46
Lokacija : Podravska Slatina
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by beskućnica 30.11.13 18:08

antarctica je napisao/la:Ne znam na kojoj si stranici našla taj šator,ali u kategoriji šatora za 2 osobe a više cijene većina njih imaju vodeni stupac 10 000mm.  Evo link :

http://www.vaude.com/de-DE/Produkte/Ausruestung/Zelte/Space-2P-green.html
E ovaj mi se dizajn posebno sviđa, ali ja gledam samo po našim dućanima, a vidjela sam u nekom našem webshopu, makar ne kupujem ništa na internetu.

Meni je dovoljan za 1 osobu i da se može i sjesti unutra, i da ima mjesta za stvari. a sad što se tiče onog vješanja hrane na drvo noću, jel to treba i zimi?


Zadnja promjena: beskućnica; 30.11.13 18:10; ukupno mijenjano 1 put.
beskućnica
beskućnica
tipko
tipko

Female
Broj postova : 84
Godine : 50
Lokacija : zg
Datum registracije : 20.11.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by kengur32 30.11.13 18:08

ox rupal3, 990kn, 3000-4000mm, iglu...
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Inspektor 01.12.13 3:30

Ako želiš četverosezonski šator, onda budi spremna na paprene cijene. O tome kakav šator ćeš odabrati ovisi o tome u kakvim ga uvjetima misliš koristiti. Nisu isti šatori namijenjeni korištenju na rubu neke planine u 1 metar dubokom snijegu ili npr. u šumi. Također treba dobro voditi računa o tome koliku količinu opreme treba smjestiti unutra. Nije isto ruksak od 35 litara i od 100 litara, nije isto gojzerice i 3 sloja obuće naspram tenisica i par majica kratkih rukava. Moraš biti svjesna da je zimska oprema glomazna, teška, nezgrapna i da za takav setup treba i odgovarajući ruksak.

Također je problem ako se planira dugoročniji ostanak na lokaciji, jer u tom slučaju količina opreme ide unedogled.

No, da se vratimo na šator. Ne vjerujem da ćeš u Hrvatskoj naći neki veliki izbor 4-sezonskih šatora, a i ono što se nudi je uglavnom namijenjeno ekspedicijama što podrazumijeva tim od 3-4 utreniranih osoba. No, možda bi se dalo naći u Sloveniji ili Austriji. Ne zanosi se pričama da se u 3-sezonskom šatoru može boraviti zimi. To je teoretski izvedivo, ali bilo kakav vjetar, padaline, zapusi snijega ili slično mogli bi ti zadati ogromne probleme.

Osnovni problem je što za razliku od tvog plana, većina ljudi ovdje kampira najčešće 1-2 noći, tako da su i kriteriji drugačiji. Prespavati ispod šatorskog krila jednu noć može više-manje svatko. Pa ako te i zadesi nekakava snježna oluja, tu jednu noć ćeš izgurati nekako. No, ako je u pitanju duži period, onda treba uložiti novce u opremu. Isto tako dobro gledaj težinu svakog dijela opreme. Koliko si u stanju nositi na leđima? Koliko si u stanju prijeći po divljem terenu u snijegu? Sve su to stvari na koje treba misliti.

Isto tako, s vremenom mnogi kampisti skupe cijele kolekcije šatora, vreća za spavanje, madraca, noževa, stolica... I onda tu opremu kombiniraju ovisno o godišnjem dobu, trajanju puta, prognozi itd. Ja npr. imam 6 vreća za spavanje. I upravo pravim sedmu. I sve ih tijekom godine koristim barem jednom. Podloga i madraca imam punu policu, dva šatora, tri šatorska krila, kamperskog posuđa cijelo čudo, stolica raznih veličina, mijehova za vodu, a o odjeći i obući bolje da ne počinjem. I sve se te stvari koriste ciljano i promišljeno. Neke od njih su bile promašene investicije, neke su se isplatile višestruko. Ne možeš jednostavno sve to svladati od jednom.

Sad se već ponavljam kao papiga, ali kupi neki jeftini šator za 1-2 osobe, imaš ih po njuškalu ili trgovinama poput jyska i slično i idi u šumu, lezi unutra i prenoći. Tad ćeš puno bolje znati što trebaš, nego ovako.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by pirat 01.12.13 11:15

moja preporuka za tvoje prvo solo nocenje u sumi je da sator podignes ispred nekog planinarskog doma
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by CroPrepper 01.12.13 21:50

Totalno ste temu oteli...
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by antarctica 01.12.13 23:48

Koje je ono bilo pitanje? Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 69343
Malo sam razmišljao o onom strahu za koji si pitao,ali nema tu toliko veze strah koliko nešto neočekivano.
Ne znam jesi li pogledao film "127 sati"?
Više me to spriječava da odem sam negdje negoli neki Langolijeri. Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 747986
antarctica
antarctica
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 46
Lokacija : Podravska Slatina
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Šimun 01.12.13 23:55

U filmu 127 sati je pokazan fenomen,inače ljudi padaju u nesvjest prilikom onakvih ''operacija''.
Mogućnost za nesreću je uvijek ista,nažalost znam osjećaj kad žudiš za životom bez obzira na cijenu udova.
Pripremljenost je vrlo bitna stvar,isto tako i kod noćenja.
Mislim da se u 90% slučajeva ljudi najlagodnije osjećaju u šatoru prvih par noći,tako da bi to preporučio više nego prirodna skloništa,plašit će vas šuškanje lišća i otvoreni ste za milijun vrsta insekata i ost.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Šimun 02.12.13 0:09

evo slika mog prvog noćenja,i skloništa za noćenje
Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 An1q3a
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by CroPrepper 05.12.13 13:34

Cool! Lijepo skloniste si slozio.
Bas me primilo solo prenocenje kada padaju temperature ispod -5°C. Definitivno cu prenociti prvi put solo u hammocku, ali kada se temperatura digne recimo do 5°C po noci. Odma i isprobam ovaj usgi mss jeli zbilja tako topli na niskim temperaturama. Definitivno cu napravit koji filmic o mojim dozivljajima Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 747986
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Inspektor 05.12.13 14:42

USGI MSS je vrlo topao! Iako moraš znati da se sve službeno navedene temperature odnose na sljedeće uvjete:
1. da na sebi imaš obučen minimalno baselayer
2. da imaš ispod sebe karimat ili madrac
3. ekstermne krajnosti na vrećama omogućuju 4 sata sna, ako se koriste svi dijelovi sistema

Što će reći, krajnje oznake se NE odnose na kraljevsko spavanje u toplini i udobnosti, nego na situaciju kad mrtav umoran padneš u vreću i ubiješ oko na par sati. Isto tako ne znam da li si navikao na tako skučene prostore (pod uvjetom da misliš koristiti i bivi), jer je to drastično manje naspram šatora.

Uz sve rečeno, mislim da se može udobnospavati u MSS-u do temperature od -20. Sve ispod toga moraš imati puno dodatne odjeće na sebi ili provesti jednu od onih noći kad si više budan nego što spavaš.

Vidio sam na jednom američkom forumu da uskoro stižu novi MSS-ovi, koji će biti manji i lakši, a sam bivi će imati jednostavnu konstrukciju koja će omogućiti da ti ne leži na licu. Mislim da su u igri i ventilacijski otvori, tako da bi to mogao biti vrlo lijep sistem.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by dux aeron 05.12.13 22:43

CroPrepper je napisao/la:Spremam se na moje prvo solo prenoćenje u šumi. Kakva imate iskustva sa strahom i panikom? Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 15955 
...već i sad zamišljam izvanzemaljce, Big Foot, Mutante, Spiderman, bijesne zvijeri, ubojice, itd... iza idućeg drva u mraku... Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 865284 

Kak ste vi zbavili prvu solo noć i imate kakve prijedloge (bez alkohola)?
Pri kraju mi je prikupljanje slika za nastavak jedne teme koju sam bio postavio na forum, obzirom da nisam imao svojih fotki. Nema doduše veze sa prvim noćenjem u šumi ali ima sa čudnovatim bićima i uznemiravanju nevinih izletnika ... ali o tom-potom Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 69343

Koliko si platio usgi mss i brodarinu za isti? Je li bilo pri tome i poštarine kod nas?Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 611886 
dux aeron
dux aeron
lingua
lingua

Male
Broj postova : 372
Godine : 57
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.03.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by maxina 05.12.13 22:54

@dux-kakva crna poštarina kod nas?Misliš carina?
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Inspektor 05.12.13 23:41

Ja sam kupio dva USGI MSS-a i oko toga sam se napatio kao rijetko kad... Sve što je uključivalo poštarinu za HR je koštalo stravično puno. Nisam cicija, ali cifre su bile čak i za moje tolerantne stavove jednostavno neprihvatljive. Pogotovo te duša boli kad vidiš da u SAD-u sa shippingom košta 3 puta manje...

I onda sam lijepo kupio dva MSS-a, rekao prodavaču da ih dostavi na adresu u Bostonu (curin brat tamo živi) i strpljivo čekao 3 mjeseca da njegova svekrva, inače Slovenka, ide kući. U međuvremenu su se njegova djeca oduševljeno igrala s vrećama... Onda je ta gospođa jadna vukla vreće avionom u Sloveniju, a ja sam, kad sam bio na poslovnom putu u Umagu, otišao do Ljubljane i napokon preuzeo vreće. U tom aranžmanu me overweight na avionskoj karti koštao nekih 350 kn, što je opet bilo skoro tri puta manje od klasičnog poštanskog shippinga. Sve skupa je trajalo 4 mjeseca.

Ukupno su me dvije vreće koštale oko 1400 kn. Najjeftinije što sam našao u Hrvatskoj je bilo 1600 kn za jedan MSS i to je bilo rabljeno, lvl 2 (vidljivi znaci korištenja).
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by CroPrepper 06.12.13 9:24

Ja sam svoje kupio preko njemackog ebay-a buduci da smo EU ne placas vise carinu, tak da me kostala oko 1000 kuna sa postarinom.
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Inspektor 06.12.13 11:08

Zaboravio sam napomenuti da sam ja moje uzeo prije 2 godine... A sad prakticno sve kupujem unutar EU.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by dux aeron 06.12.13 21:03

maxina je napisao/la:@dux-kakva crna poštarina kod nas?Misliš carina?
daaa care, carinu, lapsus litterae... oprosti ako možeš Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 747986

dux aeron
dux aeron
lingua
lingua

Male
Broj postova : 372
Godine : 57
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.03.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Šimun 06.12.13 21:32

Evo vezano za temu moja oprema za doslovno svako višednevno,jednodnevno,kako god putovanje i bushcraftarenje.

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 K9uzc9

Na slici nije: Šatorsko,vreča,hrana/voda. Rezervna odjeća.

Neke stvari ne vidite jer su u vrečama,al zna se.

''Oštre alatke'' ovise na kakvom sam terenu. Gransforsica je nova,do tad je mijenjala bosanska sjekira,nju nosim samo u šumu,na kršu dominira moj famous kosir koji nažalost nije na slici.

Zašto sve nosim i za jednodnevne izlete?
Često mi se priroda svidi i odlučim ostati do sutra ujutro.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by FrankyRC 06.12.13 21:56

Palestinka je sveta stvar. Od kad sam nju otkrio "prosvjetlilo me". Koliko je praktična i koliko različitih primjena ima a svaku odrađiva bez premca. ni na wc bez nje .-)
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Šimun 06.12.13 22:00

Jepp,pogotovo kod nas u ASu. G&Gov shemagh nezaobilazan dio opreme. Ovu bijelu sam stavio samo za slikanje,naravno zeleni se ugl nosi na teren.

Odličan je za prvu pomoć-sve imobilizacije,improviziranje ovratnika i sl stvari,za sakupljanje stvari,otapanje snijega i ohohohoho primjena.
Svakom preporučam.

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 806172
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by survival_996 04.02.14 23:03

...


Zadnja promjena: survival_996; 23.01.22 19:31; ukupno mijenjano 1 put.

survival_996
bebač
bebač

Male
Broj postova : 15
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.01.2014

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Šimun 04.02.14 23:18

Bilo je tu svega dragi kolega,uključujući i gađanje kamenjima u blizini svega što se miče,da me netko snimio u Nightvision modeu pa da vidi sta radim,Direkt Ugljan ili Vrapče.....
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Nubilus 06.02.14 1:20

Ja ja sam već podosta puta spakirao pse noćio uz rijeku na rubu šume i moram priznat da sam prvi put imao panična okretanja i svjetljenja u prazno čak i po cijenu gubitka ribe i oštećivanja nimalo jeftinog ribolovnog pribora. Onda shvatiš da se sve šta se nalazi u šumi tebe izuzetno boji, a oni koji se ne boje i dovoljno su odvažni da se približe ubrzo odustanu i nestaju u trku ili zapomažu jer su prvi stup obrane moji psi. Tako se dogodilo da se lija odlučila na sok u vodu, neki padobranac koji se u cik zore dovezao autom do šatora (u kojem sam ja poput medvjeda hrkao) i išao "provjerit tko je to" ali prvo do mog ribolovnog pribora zavijao je i zvao "ima li koga? upomoć" jer su psi počeli lajat i više nije imao prolaz do svog auta. Samo da napomenem da se radi o bokseru i flat coated retrieveru koji su dresirani, socijalizirani i izuzetno miroljubivi psi i ja sam uvjeren da ne bi nikoga ugrizli (osim u slučaju da me netko napadne) glasom su dosta uvjerljivi i u takvim situacijama poprilično zaštitnički nastrojeni.
Šta se tiče brige za njih jedina je da imaju mjest gdje će se skloniti od kiše, rose ili bilo kakvih padalina te voda i hrana. Ostale brige nema jer ako su cijepljeni protiv bjesnoće straha od bijesne lisice nema taman da dođe i do sukoba. Jedini problem bi bio ako pas voli poletjeti za divljači šta ga može dovesti do drugih problema. Ugl. dobra volja, vjera u sebe, pomiriti se sa činjenicom da u šumi ima svega ali da nas se boji i da su itekako svjesni da smo prisutni, tako da osim ekipe iz mašte nema ničega čega bi nas trebalo biti stra, pogotovo ako imamo svoje vjerne ljubimce uz sebe. Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 368870
Nubilus
Nubilus
bomber
bomber

Male
Broj postova : 188
Godine : 36
Lokacija : Karlovac/Generalski Stol
Datum registracije : 23.01.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Fratt 06.02.14 16:53

Ako se računa spavanje na čekama (otvorenih najviše puta) visine 1.5 do 3 m od zemlje onda ni sam više neznam koliko puta sam prespavao tako,budio se na urlike koječega i dalje nastavio dremuckati...Liku nebi dao za ništa,spavaš a kraj tebe se u šumi na nekih 20-ak metara vrzma mama bear sa medvjedićima.Na sve se čovjek navikne,prvi put su ti oči ko u sove a nakon toga se navikneš na zvukove ali i tišinu koja nekad govori više nego zvuk...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by duke 06.02.14 20:46

šta ti kaže tišina?
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Fratt 06.02.14 23:16

Kaže da nekaj dolazi,nikad ne griješi...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by goxxon 06.02.14 23:54

Ivo stiže...
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Okibex 07.02.14 0:50

goxxon je napisao/la:Ivo stiže...

Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by mamac za pecanje 07.02.14 10:22

Kad nastane tišina u šumi ili blizu nje onda je nekakav predator u blizini.Pogotovo kada ptice prestanu pjevati po noći kao da bi nožem odrezao nastane tajac.Jednostavno i čovjeku nije svejedno nevidiš nečuješ a srce hoće da iskoči od prevelikoga uzbuđenja a uši ko radari osluškuju svaki šum.Od uzbuđenja i napetosti čuješ i mrave u travi kako hodaju.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

Solo prenoćenje u šumi i iskustva - Page 3 Empty Re: Solo prenoćenje u šumi i iskustva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.