FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

+8
2,9,29
chumaman
palac
Zile
Fagus
cvox
ssverko13
gorky
12 posters

Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 16.10.13 15:27

PRVI DIO

Pozdrav forumitima. Već neko vrijeme razmišljam o tome da sastavim neki mali tutorijal o tome kako napraviti peć za toplinsku a obzirom da sam dobio i par upita o istoj, vidim da ljude to zanima. Tako sam se odlučio sakupiti sve detalje na hrpu dok su još svježi i podijeliti ih s vama.

Ja sam prije par mjeseci gruntao koju peć odabrati(plin ili električna) odluka je pala na električnu. Par je razloga zašto sam tako izabrao:


  • mogu točno odrediti temperaturu, držati je precizno određen     vremenski interval i samim time napraviti vrhunsku toplinsku obradu mojih nožeka

  • male radne dimenzije peći  što je u mojoj radioni izuzetno bitno

  • ne moram nositi trećoj strani noževe i vjerovati da je toplinska super  napravljena. Usto ne gubim vrijeme na vožnju po gradu.(Nema veze s plinom ali eto)

  • bojim se plina:) 


Tutorija ću napraviti u par cjelina. Prvi dio je Kontrolna kutija, zatim izrada grijača i izrada peći. Obzirom da se radi o struji sve što raditi radite na svoju ruku i ja ne snosim nikakvu odgovornost za moguće posljedice nastale nestručnim rukovanjem!
Odmah na početku da raščistimo da ja nisam elektroničar niti električar ali eto malo kužim materiju pa ako i nešto krivo nazovem/napišem slobodno ispravite!

Da bi mogli podešavati/programirati peć potrebne su sljedeće komponente:


  • PID kontroler (logička jedinica)
  • Sonda za mjerenje temperature
  • SSR relej
  • Hladnjak za relej
  • Dva prekidača
  • Jedan Fuse osigurač
  • Kutija u koju treba sve to nagurati
  • Nešto žice


PID kontroler
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 2q1z78
služi za postavljanje željene temperature i održavanje reguliranje iste. Ovisno o izvedbi postoji nekoliko modele kao npr. s ugrađenim SSR-om koji je manje snage i nije za ovo, s vanjskim izlazom za SSR(taj vam treba), zatim ovisno o mogućnostima PID-a npr. da li se može programirati da dostigne neku temperaturu drži je neko određeno vrijeme i onda automatski isključi peć itd. Može se naći i na ebayu i cijene se kreću od 30$ pa do 150 i više. Treba paziti na raspon temperature koju mjeri da ne kupite PID  koji je namjenjen kontroli temperature  aparata za kavu Uz PID obično dođe i primjer spajanja na grijače, SSR i sondu. Preporuka je uzeti kvalitetnije jer peć radite da bi točno mogli odrediti temperaturu a i da komponente traju

SSR relej
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 24cfse
je zapravo prekidač koji pušta 'struju' na grijače. Treba gledati da je snage bar 25A. Izlaz s PID-a spaja se na SSR. Ulaz na SSR je zapravo niski napon do 12VDC. S druge strane SSR-a je izlaz koji je naravno mrežni napon.

Hladnjak
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 70ygy
služi za hlađenje releja. Ukoliko imate metalnu kutiju onda SSR možete zaljepiti direktno na kućište kutije. Između se obavezno stavlja termovodljiva pasta jer se SSR grije i mora se hladiti inače pregori.

Sonda
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Idsrv
koju treba nabaviti mora biti K-Type(1250°C) za visoke temperature. Kod spajanja sonde na PID treba paziti da se žice pravilno spoje jer je crvena žica minus a žuta plus. Ukoliko se zamijene žice PID će pokazivati temperaturu negativno.
Prekidači se spajaju tako da se na jedan prekidač pali samo PID a na drugi pušta napon na grijače. Ovo je dobro jer kad ugasimo grijače i dalje možemo pratiti temperaturu u peći.

Fuse
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 2iayfc
osigurač je tu u slučaju da dođe do porasta napona ili kratkog spoja da jednostavno zaštiti elektoniku i mrežu.
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 2qiwn0
Primjer spojenih komponenti. Koristio sam žarulju koja je bila izvor topline. Pored žarulje vidi se sonda koja mjeri temperaturu. PID ovisno o temperaturi pali i gasi žarulju(grijače)

Shema spajanja:
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 21e94y
Nacrtano na papiru na brzaka...
Napominjem da u ovisnosti o opremi oznake na kontroloru i SSR-u se mogu razlikovati ali u biti osnovna šema je tu.

Gotova Kutija
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Dze4p
Slikano taman prije nego će temperatura dostići 1000°C. Zato je neka okrljaštena fotka.  Crveno je trenutna temperatura u peći a zeleno je zadana:) 



Uskoro ide video testiranja komponenti prije sastavljanja kutije!!!

Evo mali video:
Nema tona ali nema veze. Uglavnom na displayu se vidi pored temperatura i jedna mala zelena lampica. Kad lampica gori gori i žarulja. Crveni prekidač prekida napajanje za žarulju(grijače) Lampica će i dalje goriti ali žarulja ne.



Zadnja promjena: gorky; 10.02.17 10:12; ukupno mijenjano 4 put/a. (Reason for editing : Dodavanje video zapisa)
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by ssverko13 16.10.13 19:15

Uh mozda kad skupim para i zavrsim skolu (elektro mehanicar 2razred Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 368870) i ja to napravim Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 368870 Svaka cast. Gdje si nabavio grijače?. Vrlo korisne informacije. Koliko je bio cjelokupni budget ? Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 704997 ZakOn ZakOn
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 17.10.13 11:21

ssverko13 je napisao/la:Uh mozda kad skupim para i zavrsim skolu (elektro mehanicar 2razred Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 368870) i ja to napravim :DSvaka cast. Gdje si nabavio grijače?. Vrlo korisne informacije. Koliko je bio cjelokupni budget ? :lova:ZakOn ZakOn
Mladi kolega ide dio s grijačima:)
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by cvox 17.10.13 11:56

Kapa do poda , svaka čast kolega
cvox
cvox
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 58
Lokacija : Ivanic Grad
Datum registracije : 16.08.2013

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Fagus 17.10.13 20:42

Svaka cast kolega
Fagus
Fagus
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 48
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 18.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 17.10.13 23:07

Hvala ekipa:) 
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Zile 18.10.13 9:30

E ovo mi je došlo u pravo vrijeme jer baš skupljam materijal i informacije jer si i ja hoću napraviti peč za kaljenje.
Zile
Zile
lingua
lingua

Male
Broj postova : 304
Godine : 62
Lokacija : osijek
Datum registracije : 05.05.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 18.10.13 9:35

Zile je napisao/la:E ovo mi je došlo u pravo vrijeme jer baš skupljam materijal i informacije jer si i ja hoću napraviti peč za kaljenje.
Umjetniče Žile radi toga sam i stavio tutorijal! Da ljudi ne lutaju i ne gube vrijeme kao ja. Drago mi je da si se odlučio za peć. Kad je sastaviš očekujem detalje:) 
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by ssverko13 18.10.13 21:38

Hvala Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 368870
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by palac 19.10.13 19:40

prije ljeta kupio sam "neispravnu" peć u Sesvetama na otpadu, poklonio ju prijatelju u VŽ jer se bavi metalom pa ima potrebe i za kaljenjem, uglavnom peć sam kupio na kile, čak su i odbili šamot koji je u pečnici tako da sam dao punih 200 kuna, nedostajala je samo sonda koju sam kod nas kupio za 400 kn, peć radi savršeno. možda negdje po otpadima se može naći još koja, treba tražiti.
nisam našao (http://www.auberins.com) sondu na ovim stranicama, čini mi se da sam svoju preplatio, ili ne znam tražiti, ako znate gdje se nalazi molim označite mi stranicu.
palac
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 66
Lokacija : zagreb sesvete
Datum registracije : 08.08.2010

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 19.10.13 21:25

palac je napisao/la:prije ljeta kupio sam "neispravnu" peć u Sesvetama na otpadu, poklonio ju prijatelju u VŽ jer se bavi metalom pa ima potrebe i za kaljenjem, uglavnom peć sam kupio na kile, čak su i odbili šamot koji je u pečnici tako da sam dao punih 200 kuna, nedostajala je samo sonda koju sam kod nas kupio za 400 kn, peć radi savršeno. možda negdje po otpadima se može naći još koja, treba tražiti.
nisam našao (http://www.auberins.com) sondu na ovim stranicama, čini mi se da sam svoju preplatio, ili ne znam tražiti, ako znate gdje se nalazi molim označite mi stranicu.
Svakako korisna informacija. Meni je najveći problem bila struja u radionici. 2,5kW max.
Većina peći počinje od 3,5kW..

Evo link na sonde http://www.auberins.com/index.php?main_page=index&cPath=20_3
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by chumaman 19.10.13 22:16

Mrkli mrak tutorijal Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 611886 Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 478256  kolega ,izvanredno Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 747986 
Da se nadovežem, dakle prije svega prvo provjerite snagu i ispravnost strujnog voda Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 368870 
Neka bude pećica kolege Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 304316
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije <a href=Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Fcns " />


Zadnja promjena: chumaman; 20.10.13 11:59; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dodana slika)
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by 2,9,29 21.10.13 19:11

Gorky
Respekta!.....dakako i na drugom tutorijalu.Sretno!
2,9,29
2,9,29
lingua
lingua

Male
Broj postova : 414
Godine : 239
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 16.03.2011

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 22.10.13 7:37

2,9,29 je napisao/la:Gorky
Respekta!.....dakako i na drugom tutorijalu.Sretno!
Hvala:)

Tutorijal je mogu slobodno reći pogodio cilj. Neki su se odlučili na izradu svoje peći a oni koji su o tome već prije razmišljali imati će puno jednostavniji put. Vjerujem da će svi oni dati svoj doprinos u razvoju teme bilo savjetima iz osobnog iskustva ili svojim idejama kako bi obogatili temu. Neki su to već i napravili.

Bilo bi možda lijepo ako bi modovi prepoznali tutorijal kao dobar i uvrstili ga u za to predviđen dio kako bi bio na raspolaganju svim trenutnim i budućim članovima foruma.

Negdje sam pročitao da je 50% izrade noža kvalitetno napravljena toplinska obrada.
Sretno svima s izradom svog knifemakerskog dragulja Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 747986 
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 22.06.14 20:14

Još jedna kutija zgotovljena. Baš sam happy kako je dobro ispala:)


Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 2014-06-22191734_zps65666131

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 2014-06-22192009_zps2cafeb6f
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Knife_maniac 22.06.14 20:50

Opa ! Prebacio si se na SLIM kutije Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 747986

Evo i moje kutijce....vise manje po istom principu uz neke nadopune....

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije N2mxxg
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Hombre 22.06.14 21:59

gorky je napisao/la:Još jedna kutija zgotovljena. Baš sam happy kako je dobro ispala:)

Više nego dobro.
Zar je baš tolika gužva u radioni da si je morao postaviti uspravno jer time postaje nestabilna, hladnjak preteže na jednu stranu, horizontalno bi ljepše izgledala...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Zile 22.06.14 23:05

Evo gdje se kod nas može kupiti sonde i elektronika za el peći za toplinsku obradu.

bojan.zadar@gmail.com

mob.098 475 220

https://docs.google.com/file/d/0Bwk_dVFANwGMdXgwSjRmejhxYkE/edit?usp=gmail

Zile
Zile
lingua
lingua

Male
Broj postova : 304
Godine : 62
Lokacija : osijek
Datum registracije : 05.05.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 22.06.14 23:23

Knife_maniac je napisao/la:Opa ! Prebacio si se na SLIM kutije Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 747986

Evo i moje kutijce....vise manje po istom principu uz neke nadopune....
Darac, ova tvoja izgleda ko jukebox Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 478256 

Sala naravno. Dobra je. Znaci jos malo i imas jos jedan dragulj u radioni.
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 22.06.14 23:32

Hombre je napisao/la:
gorky je napisao/la:Još jedna kutija zgotovljena. Baš sam happy kako je dobro ispala:)

Više nego dobro.
Zar je baš tolika gužva u radioni da si je morao postaviti uspravno jer time postaje nestabilna, hladnjak preteže na jednu stranu, horizontalno bi ljepše izgledala...
Kutija se montira bocno na pec. Zato je ovako orijentirana. Kolegi nozaru za koga je i radjena se svidja, a kako i ne bi kad je on izabrao kutiju Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 478256 
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Hombre 22.06.14 23:51

gorky je napisao/la:Kutija se montira bocno na pec. Zato je ovako orijentirana. Kolegi nozaru za koga je i radjena se svidja, a kako i ne bi kad je on izabrao kutiju Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 478256 

Sve u redu. Nisam znao da je predviđena za montažu na peć.
Što se tiče prvog posta i da nisi elektroničar sve si točno napisao i jasno opisao. Razumijem se pomalo i u to jer mi je elektronika hobi, a zadnjih deset godina bila i profesija.
Još jednom čestitke na svestranosti i kod tako vrijednih ruku ne moraš brinuti da ćeš ostati gladan.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Bushcrafter 23.06.14 13:30

Kada dolazi 2.tutorijal i grijači? Prvi tutorijal je odličan, svaka čast na trudu i vremenu, a pogotovo dijeljenju informacij i znanja sa ostalima.

Bushcrafter
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 34
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.04.2014

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by gorky 23.06.14 14:10

Bushcrafter je napisao/la:Kada dolazi 2.tutorijal i grijači? Prvi tutorijal je odličan, svaka čast na trudu i vremenu, a pogotovo dijeljenju informacij i znanja sa ostalima.

Tu se može naći ponešto i o grijačima:)
https://survival.aforumfree.com/t8382-pea-za-toplinsku-ii-izrada-grijaea?highlight=izrada
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Bushcrafter 23.06.14 15:45

Odlično, hvala.

Bushcrafter
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 34
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.04.2014

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Knife_maniac 23.06.14 21:48

gorky je napisao/la:Darac, ova tvoja izgleda ko jukebox Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 478256 


Pa tako je i zamisljena i da svira samo najvece folk hitove  Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 478256 
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Born_Survivor 31.05.17 13:07

jos jedna pećka u izradi.. kontrolna kutija gotova... Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije 304316
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Img_2011
Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Dsc_0219
Born_Survivor
Born_Survivor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 449
Godine : 25
Lokacija : Gradačac,BiH
Datum registracije : 25.10.2014

[Vrh] Go down

Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije Empty Re: Peć za toplinsku obradu I - izrada kontrolne kutije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.