FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Besplatna topografska GPS navigacija za android

+12
Delete
heks
antena30
CroPrepper
renato
Igsy
markonvs
neko69
woody_
poljičanin
Migach
girdeaux
16 posters

Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by girdeaux 10.06.13 0:51

Evo ovako malo sam kopao i tražio GPS navigaciju za android koja ima topografske karte i ne zahtjeva stalnu podatkovnu vezu. I naravno da je đabe! Besplatna topografska GPS navigacija za android 747986
Pa sam naletio na ovo:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.frogsparks.mytrails&hl=hr
Malo isprobao i radi odlično. Radi na principu spremanja mape određenog područja koje planirate posjetiti na memoriju telefona. Izbor karata je odličan i svaka se može spremiti na mobitel. Normalno karte nisu detaljne, ali bitna područja su ucrtana.
Mislim da je za sada ima samo za android ali nisam 100%.
Trajanje skidanja karte sa neta ovisi o veličini obilježenog područja.
Eto, meni će sigurno dobro doći pa možda nekome od vas također pomogne!
Živili! Besplatna topografska GPS navigacija za android 304316
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by Migach 10.06.13 10:07

Hvala =)

bumo sprobali Besplatna topografska GPS navigacija za android 368870
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by poljičanin 10.06.13 11:49

Ja koristim Oruxmapas, pisao sam o njemu pod "Individuana oprema/karte", također za android, također besplatan, a karte preuzimaš DGU, najnovije 25-ice RH. Također radi i bez podatkovne veze, opisano kako. Po specijaliziranm forumima drze da je najbolja free GPS navigacija.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by woody_ 10.06.13 12:31

Dok nisam nabavio Garmin Dakotu,takoder sam koristio OruxMaps na Samsung Galaxy S,i mogu ga preporuciti.
Radi skroz ok,online i offline karte. Novost je da sad podrzava i Garminove karte (adriatopo),sto je samo dodatni plus.

woody_
woody_
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 46
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 22.05.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by neko69 10.06.13 22:01

Bok svima.

Ako ovo nije dobro mjesto za upit molim "admine" da me "preusmjere".

Želio bih kupiti jeftiniji GPS uređaj do 500-600 kuna.

Na njuškalu sam pronašao dva modela pa me interesiraju Vaša mišljenja i (eventualno) prijedlozi.
Napominjem da je "buđet" takav kakav je trenutno i da sam svjestan da vjerojatno za te novce ne mogu dobiti bogznakaj.

Svi prijedlozi i sugestije dobro su došli.

Unaprijed hvala

Prvi je:

NAVON N650 iGO Amigo

Navigacija NAVON N650 iGO Amigo, instalirane karte cijele Europe (43 zemlje) originalno zapakirana, račun, garancija 12 mjeseci, kupljena 9.5.2013.
HRVATSKI JEZIK I GLASOVNO NAVOĐENJE, BLUETOOTH SPEAKERPHONE FUNKCIJA, BESPLATNI UPDATE KARTI, OPCIJA SPAJANJA TMC UREĐAJA

U kompletu dolazi auto punjač, držač za automobil, USB kabel te originalna Navon kožna torbica

SPECIFIKACIJA:
Veličina ekrana: 5" (13 cm)
Rezolucija ekrana: 480x272 pixela
Frekvencija procesora: 400 MHz
GPS funkcija: Centrality Atlas III
Unaprijed instalirana karta 43 europske zemlje
Ugrađena memorija: 64 MB ROM / 64 MB RAM
Operativni sustav: Microsoft Windows CE.Net 5.0 Core
Audio: priključak za slušalice, ugrađeni zvučnik
GPS funkcija: TMC prijemnik ( Traffic Message Channel)
Multimedijske funkcije: gledanje slika JPEG, MP3 player, video player
Li-ion baterija: 1700mAh

Cijena 499 kuna

Drugi je:

Garmin Nuvi 40

Cijena 450 Kn
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by markonvs 10.06.13 22:30

Ovo je prebolesno dobro! Hvala!
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by Igsy 11.06.13 1:58

Isprobam pa javim. Također na mobu koristim OruxMaps kao i BackCountry Navigator Pro. Al čim su uvjeti na planini malo ekstremniji s mobitelom se "moš slikat". Besplatna topografska GPS navigacija za android 855911 Neki pošteniji uređaj tipa Garmin 62s je ipak nezamjenjiv.


BTW: ima ko iskustva s prebacivanjem adriaTOPO na sd karticu mobitela i učitavanjem s OruxMaps? To mi je prvi glas od kolege woody_, a bilo bi zgodno za imat najdetaljnije planinarske karte i na mobu za svaki slučaj.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by woody_ 11.06.13 2:26

Jednostavno je. Skopiras .img fajl u map folder u OruxMaps i to je to.

Rade i Adriatopo i topoAdriaXL.

Ja imam Samsung Galaxy S i kod mene je problem sto je preslab za takvo hardwersko opterecenje pa se karta sporo ucitava,dugo traje skakanje po karti itd.

Ak netko ima S3/S4 ili neki slicni jaci mobitel,sve bi trebalo radit super.

Sve u svemu,ko neki backup odlicno rjesenje,ali ja ipak kao glavno oruzje koristim
Garmin Dakota 20, super sam zadovoljan s njim. Kad bude viska love,kupujem Oregon,ipak je puno brzi,veca rezolucija i veci ekran.

Ali realno,do sad mi nikad nije trebao GPS radi snalazenja,a obisao sam cijelu HR,SLO,nesto Austrije i Svicarske (planinarenje,alpinizam,rock climbing). Mislim da je priprema prije pohoda jako bitna,dakle dobro prouciti teren po kojem cemo se kretati,te uz markacije i malo snalazenja,kartu i kompas,sve ce bit ok.

Meni GPS vise sluzi da mi oznaci rutu po kojoj sam isao,pa mi je kasnije fora vidjet u Base Campu i u Google Earthu put koji sam prosao,koliko sam km napravio,koju visinsku razliku sam napravio,itd.

Al opet,GPS ti daje neku sigurnost,i ako se dogodi da zalutas,nema panike.
woody_
woody_
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 46
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 22.05.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by poljičanin 11.06.13 21:21

Za Oruxmaps rad bez mreze:
Otvorite željeni zemljovid, npr. TK 25, područje Velebita, i zumirate tako da na zaslonu imate veću površinu od potrebne.

U gornjem desnom kutu je četvrta po redu ikonica s nacrtanim globusom.

Pokrenite je i potom izaberite „Map Creator“.

Sada izaberete jedan željeni kut zemljovida dodirom na zaslon, a potom ćete, pritiskom na suprotni kut željenog zemljovida, definirati prostor koji će pokrivati vaš zemljovid i automatski će vam se na zaslonu označiti prostor koji ste odredili.

Zemljovidu dajete odgovarajuće ime, npr: „Sjeverni Velebit“, pokrenete „Download“ i imate TK25 prostora kojeg ste izabrali na vašem mobitelu, tabletu, ili kakvom već Android platformom raspolažete.

Sada se vratite u glavni meni i izberite „Map offline“.

Odmah će vam se ponuditi „Sjeverni Velebit“, jasno, odabirete ga i sve ostalo je sada u vašim rukama, odnosno mobitelu ili sl.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by girdeaux 13.06.13 13:59

@poljičanin hvala ti! Skinuo sam kartu po tvojim uputama i radi mi savršeno! Šteta što prije nisam vidio tvoj post u temi ''karte''! Dobro je imati obje za svaki slučaj. Besplatna topografska GPS navigacija za android 304316
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by woody_ 25.06.13 22:35

Jedan ispravak na moj post gore.

Probao sam sad opet kako radi Garmin AdriaTopoXL na mom Galaxy S i sad je sve savrseno.
Ocito su sa zadnjim updateom optimizirali rad i mogu rec da je kretanje po karti brze nego na Dakoti 20. Nema stekanja,nova podrucja se otvaraju gotovo trenutno,zumiranje jako brzo...
Uglavnom odlican backup ,pa i vise od toga.
woody_
woody_
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 46
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 22.05.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by renato 09.07.13 23:21

Pozdrav!!
Tek sam poceo koristiti Oruxmaps tako da se bas ne snalazim.
Uspjesno sam odradio skidanje karte i spremanje u offline karte,sada bi me zanimalo kako izbrisati tu kartu.
renato
renato
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 46
Lokacija : hrvatska
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by woody_ 10.07.13 0:34

Samo spoji mobitel na komp,i odi na Oruxmaps/mapfiles i izbrisi / dodaj sta god zelis.
woody_
woody_
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 46
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 22.05.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by renato 10.07.13 0:38

ok hvala na objasnjenju
renato
renato
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 46
Lokacija : hrvatska
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by CroPrepper 11.12.13 11:01

Kako konfigurirati orux maps da skida TK25 ?

Evo napravio sam mali tutorial za sve zanimane (po objašnjenju poljičanina - negdje je njegov post nemogu ga naći)

CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by antena30 26.02.14 2:05

CroPrepper - tutorijal je odlican.
Sad se postavlja pitanje kako napucat DGU topo kartu u npr. Garmin GPSMap 60?
surfao sam po netu i nisam bas nasao mogucnosti kako WMS kartu skinut te konvertirat u img file od Garmina. Najblize sto sam dosao je http://geocommons.com/home#url ali nisam uspio natjerat da povuce kartu. mozda je (sigurno) prevelika???
Razmisljam da skinuti dio kate koji sam kreirao u Oruxu napucam gore pa probam nekako dobiti img file koji bi stavio u Garmina... ima netko ideju??

antena30
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 23.02.2014

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by poljičanin 06.04.15 22:46

Jedna zanimljiva besplatna andrid navigacija, za koju kažu da je u bespućima Afrike i dalje najpouzdanija, a svakao je zanimljiva i za naše krajeve:

Soviet Military Maps Free

Jednostavna instalacija i zanimljivi zemljovidi, možda će Naviju najbolje doći! Besplatna topografska GPS navigacija za android 304316 Besplatna topografska GPS navigacija za android 478256 Besplatna topografska GPS navigacija za android 855911

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by heks 12.03.16 19:07

CroPrepper je napisao/la:Kako konfigurirati orux maps da skida TK25 ?

Evo napravio sam mali tutorial za sve zanimane (po objašnjenju poljičanina - negdje je njegov post nemogu ga naći)


je li još moguće na ovaj način povuć ove karte sa geoportal.dgu.hr na mobitel preko orux maps?
Meni javi  "Greška kod učitanja VMS Compatibilites"

Ako nije moguće ima li neka druga karta koju bi mogao koristiti umjesto ove tk25 sa navedene stranice?

Pohvala za tutorial
heks
heks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.02.2015

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by Delete 14.03.16 22:37

Moguce je, ja sam probao i meni savrseno radi. Provjeri da li si odradio sve kao na videu.
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 29
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by CroPrepper 15.03.16 9:32

Meni isto radi... Provjeri jel si sve tocno ispunio
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by heks 15.03.16 11:06

Danas mi je nakon 10 pokušaja upalilo!
Upisivao sam sve kako je kolega objasnio u tutorijalu no jednostavno nije htio jučer učitat kartu.Iz kojeg razloga ne znam?

Sad je prošlo, jednostavno ne znam gdje je bilo zapelo.
Hvala svima na pomoći posebno kolegi CroPrepperu koji je sve fino objasnio u video tutorijalu.

Za vikend idem u planinu pa ću malo isprobat navigaciju.
pozzz
heks
heks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.02.2015

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by heks 16.03.16 10:46

Zna li netko za dobru online topografsku kartu za područje bosne i hercegovine kao što je ova tk25 sa geoportala.dgu.hr?
heks
heks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.02.2015

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by da000 12.11.16 12:48

Naletio sam na jednom forumu na link od AdriaTOPOv3 pro karte https://mega.nz/#!cNlk3Q5S!HL4uO3rVKQpf-gNLgZEfv7Rjkvtmr6O55so4j6KU0ag, ali kad otvorim pomoću Oruxmapsa ispadne mi sve pomiješano Besplatna topografska GPS navigacija za android Screenshot_20161112-123044_zps3tnjf2tp. Probao sam malo mijenjati parametre u postavkama ali bez uspijeha. Da li zna neko zašto mi se tako pojavljuje jer imam onu stariju verziju Garmin AdriaTOPO XL 1.0 IMG Unlocked i na njoj je sve ok ?

da000
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 32
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 02.03.2015

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by Delete 25.04.17 14:58

Pokusavam vec pola dana da sa ovog sajta prebacim karte na telefon http://www.geoportal.co.me/ . Pokusao sam pomocu ovog youtube tutorijala sa naravno ovom crnogorskom adresom ali nisam uspio. Pa ako ima neko upuceniji da mi objasni, ako se uopste moze to.
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 29
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by GeoVuky 21.05.17 18:39

Prenosim:
"Copy/paste upute kako dobiti TK25, DOF5 ili HOK5 kartu Hrvatske s Geoportala na Android mobu u offline modu u Orux maps aplikaciji.

Ja sam ovo dosta dugo tražio pa ako nekom treba.
Skinuo sam TK25 i stvar radi.

Instalirajte program Oruxmaps.

Pokrenite program.

U glavnom meniju ponuđena vam je opcija „Map online“. Pokrenite je.

Na samom dnu ponuđena vam je opcija „WMS Creator“. Pokrenite je.

U meniju „WMS Creator“:
I. pod točkom 1. upišite: „geoportal.dgu.hr/wms“ (za neupućene: Geoportal Državne geodetske uprave), i potvrdite s „OK“ na kraju retka;

II. pod točkom 2. izaberete onaj sloj koji vas zanima su
- DOF (digital orthofoto - avionske snimke)
- HOK (hrvatska osnovna karta - 1:5000)
- TK25 (topografska karta 1:25000)
(ima još toga, ali samo ovo me zanima, ko želi više neka malo kopa);

III. pod točkom 3. su zumovi, e, tu sami eksperimentirajte, ali mora vam biti jasno kako su u pozadini skenirane karte, pa povećavanjem zuma gubite mogućnost čitanja sa zemljovida;

IV. pod točkom 4. postavite zumove (ja sam postavio min na 10 i max na 15, vjerojatno možete dobiti i bolje)

V. aktivirajte „Cache“

VI. aktivirajte „Download“

VII. nazovite zemljovid željenim imenom, npr. „Hrvatska TK 25“

VIII. aktivirajte „Create“

Sada vam se zatvorio meni „WMS Creator“ i pojavio vam se popis izvora zemljovida, te sada imate na popisu, pri dnu, po abecednom redu: WMS: Hrvatska TK 25, možemo kliknuti i otvoriti ga.

I slabije upućeni će reći, ok, ali to je online, a onaj tko posjećuje ovaj forum tu je zbog trenutka kada civilizacija nije više oko nas, dakle nešto što radi offline. Zato sada otvorite željeni zemljovid, i zumirate tako da na zaslonu imate veću površinu od potrebne.

U gornjem desnom kutu je četvrta po redu ikonica s nacrtanim globusom.

Pokrenite je i potom izaberite „Map Creator“.

Sada izaberete jedan željeni kut zemljovida dodirom na zaslon, a potom ćete, pritiskom na suprotni kut željenog zemljovida, definirati prostor koji će pokrivati vaš zemljovid i automatski će vam se na zaslonu označiti prostor koji ste odredili.

Zemljovidu dajete odgovarajuće ime, npr: „Sjeverni Velebit“, pokrenete „Download“ i imate TK25 prostora kojeg ste izabrali na vašem mobitelu, tabletu, ili kakvom već Android platformom raspolažete.

Sada se vratite u glavni meni i izberite „Map offline“.

Odmah će vam se ponuditi „Sjeverni Velebit“, jasno, odabirete ga i sve ostalo je sada u vašim rukama, odnosno mobitelu ili sl."

odavde: http://www.forum.hr/showthread.php?p=40611476
GeoVuky
GeoVuky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.10.2014

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by goxxon 23.05.17 16:32

@GeoVuky: ove upute su zastarjele. čini se da više sad Orux karte nisu besplatne - 23 krznaša traže.

evo i upute http://www.oruxmaps.com/oruxmapsmanual_cro.pdf
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by scout&search 17.06.17 12:59

Preporučujem svima "MyTrails" aplikaciju koju i sam koristim zaista ima dosta besplatnih karti samo je važno što je kolega mislim i spomenuo skinuti na mobitel željeni dio karte kako bi je mogli koristiti offline jer sam par puta na Medvednici bio u situaciji da nema signala i da ne možete otvoriti kartu.
Ja sam si osobno skinuo OpenHikingmap(europe) i to sam učinio preko wifi veze doma i to preko noći budući da sam označio malo poveći dio karte pa to onda zna potrajati, kad se skine samo naznačite da želite koristiti tu offline verziju i radi savršeno, bilježi svaku vašu rutu sa opsežnom statistikom i zaista je lijepo vidjeti nakon nekoliko odrađenih ruta gdje ste se sve kretali pogotovo ako je sve na nekom užem području recimo veličine Medvednice.Isto tako bilježim si svaki izvor pitke vode ako nije već označen na samoj karti i recimo nekakva prirodna skloništa ako me uhvati kakvo nevrijeme da znam gdje mi je najbliži spas.Uglavnom veoma korisna stvar, jednom prilikom mi je jako dobro došla kada sam malo odlutao previše u nepoznati teren i bilo mi je prekasno da se vračam istim putem te sam uz pomoć nje vrlo jednostavno odredio smjer prema polaznoj točki to jest autu i uštedio si puno hoda i vremena.
scout&search
scout&search
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 44
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 15.06.2017

[Vrh] Go down

Besplatna topografska GPS navigacija za android Empty Re: Besplatna topografska GPS navigacija za android

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.