FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

+22
jurgen88
cidnam
Strider
Mad Max
Medo Gradela
oetzi
Replikart admin
yasko
Luftwaffe
ante5555
cutlass
Mraz
RECON 353
dame
meduza
Adept
damjan
LEGION66
p.strumf
Knife_maniac
antun
tigi
26 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by tigi 19.08.09 21:53

svaki savjet bi mi dobro došao(pogotovo koje borere koristiti)?
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by antun 19.08.09 22:10

postoje ti posebna svrdla za to
uglavnom lagani obrtaji uz podmazivanje
antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Gost 19.08.09 22:11

ak je čelik kaljeni nemreš ga bušiti svedrom,koji je promjer u pitanju?
ak je u pitanju dio tam gdje bude drška bi se možda dao prvo odkaliti,pa pokušaš bušiti svedrom od kobaltnog hss čelika -za bolje svedre neznam,svakak trebaš smanjiti brzinu,bušiti sa stankama i dobro hladiti rashladnom tekučinom borer da ga ne spržiš.
ako ne ide,mogao bi kroz nož pregorjeti rupu sa elektrodom,i onda nju izbrusiti sa dijamantnim nastavkom na gravirki.
najbolje je bakrenom elektrodom erodirati rupu.taj stroj imaju alatnice u večim firmama,koristi se kada pukne urezica u slijepoj rupi pa se mogu komadi odstraniti jedino tako na taj način jer su od zakaljenog alatnog čelika i zakajlani u poluproizvodu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by tigi 19.08.09 22:22

hvala dečki!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Knife_maniac 19.08.09 22:25

kobaltna svrdla svakako. malo su skuplja ali sta se moze.
kreni sam manjim promjerom pa onda vecim ako moras !!
ako se radi o drsci onda imas tamo u samogradnji kako odkaliti tang a da se ne odkali ostrrica
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by tigi 19.08.09 22:31

da pročitao sam ih, sam je problem kaj je drvo već ljepljeno i pošerafljeno, a šarafi su pobrušeni, tak da baš nisam za raskapanje cijele drške da ga otkalim, ostaje mi opcija kobaltnog borera!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by p.strumf 20.08.09 9:25

Ili odnesi u neku radionu da izbuše.
O svrdlima
p.strumf
p.strumf
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.08.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by LEGION66 20.08.09 9:48

tigi je napisao/la:da pročitao sam ih, sam je problem kaj je drvo već ljepljeno i pošerafljeno, a šarafi su pobrušeni, tak da baš nisam za raskapanje cijele drške da ga otkalim, ostaje mi opcija kobaltnog borera!
Sigurno želiš izbušiti rupu na dršci noža za uzicu.
Nemoj to raditi jer lako možeš pogriješiti kod bušenja i napraviti više štete nego koristi.
Rupu za uzicu rađe napravi na drugom nožu.
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by damjan 27.06.10 11:17

..ne znam sa čim tj. sa kakvim borerima vi bušite feder plate ili neke druge deblje čelike, ako neko zna neko bolje rješenje napišite..
..uglavnom jučer sam proveo sat i pol bušeči 1 rupu na nezakaljenoj federplati debljine 6mm, koristio sam kobaltne borere od 2,4 i 6 mm( bolje za čelik nisam našao) na ručnoj bušilici od 650w., nakon tih sat i pol uspio sam ogrebati površinu federplate i polomiti borere od 2 i 4mm..
..e onda sam slučajno probao s ovim nastavkom za dremel iako nije namjenjen za čelik:
http://www.dremeleurope.com/dremelocs-uk/Product.jsp;jsessionid=B1C3D6C1F7A2CF81A92603F3107AAF3D?&language=en-GB&ccat_id=508&prod_id=368

stavio sam ga na bušilicu i probušio rupu debljine 3,2mm za 8 sekundi (nakon prve rupe od oduševljenja uključio sam štopericu), uglavnom prolazi kroz feder platu kao kroz drvo(vjerujem da bi jednako probušio i zakaljeni čelik, nije se oštetilo ni najmanje nakon što sam s njim probušio 3 rupe, s tim da sam sa istim glodalom 2 rupe proširio na promjer od 8mm, a od 3 rupu sam glodao nekih sat vremena bez odmaranja bušilice/borere jer sam ju proširio kroz cijeli zadnji dio drške (vidjet cete slike)
..uglavnom nabavite si to glodalo od dremela ili javite bolji način bušenja kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Adept 27.06.10 11:23

Hvala na informaciji!!!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by meduza 27.06.10 16:19

Pozdrav!
Znam da zvuci suludo ali svako ima doma kvalitetnij(hilti,wurth) borer za beton ...probaj sa njim...ja sam sa njim busil reznu plocu za rezanje zeljezda(vjerujte stvarno je nevjerojatno tvrda) i uspjelo mi je sa jednim jedinim borerom promjera 4mm izbusit 3 rupe.
Moras busit polako i ne sa prevec pritiska.
meduza
meduza
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 43
Godine : 47
Lokacija : Jaska/Zürich
Datum registracije : 02.12.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Adept 27.06.10 18:06

Eto još jedna informacija - super :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by p.strumf 27.06.10 20:01

damjan je napisao/la:..ne znam sa čim tj. sa kakvim borerima vi bušite feder plate ili neke druge deblje čelike, ako neko zna neko bolje rješenje napišite..
..uglavnom jučer sam proveo sat i pol bušeči 1 rupu na nezakaljenoj federplati debljine 6mm, koristio sam kobaltne borere od 2,4 i 6 mm( bolje za čelik nisam našao) na ručnoj bušilici od 650w., nakon tih sat i pol uspio sam ogrebati površinu federplate i polomiti borere od 2 i 4mm..
..e onda sam slučajno probao s ovim nastavkom za dremel iako nije namjenjen za čelik:
http://www.dremeleurope.com/dremelocs-uk/Product.jsp;jsessionid=B1C3D6C1F7A2CF81A92603F3107AAF3D?&language=en-GB&ccat_id=508&prod_id=368

stavio sam ga na bušilicu i probušio rupu debljine 3,2mm za 8 sekundi (nakon prve rupe od oduševljenja uključio sam štopericu), uglavnom prolazi kroz feder platu kao kroz drvo(vjerujem da bi jednako probušio i zakaljeni čelik, nije se oštetilo ni najmanje nakon što sam s njim probušio 3 rupe, s tim da sam sa istim glodalom 2 rupe proširio na promjer od 8mm, a od 3 rupu sam glodao nekih sat vremena bez odmaranja bušilice/borere jer sam ju proširio kroz cijeli zadnji dio drške (vidjet cete slike)
..uglavnom nabavite si to glodalo od dremela ili javite bolji način bušenja kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 393492
Ovo zvuči kao znanstvena fantastika. Nevjerovatno je da kobaltni borer nemože bušiti čelik. I nevjerovatno je da borer za drvo buši čelik.
Otkad sam naučio oštriti borere sa fleksom više nemam problema sa bušenjem slabog čelika(jaki čelik nisam ni probao). Preporučam svakome da ih nauči oštriti, uputstva ima po internetu. Inače ako rupa nije daleko od ruba može se sa fleksom izdubiti.
p.strumf
p.strumf
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.08.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by damjan 28.06.10 7:36

znam ...pravi SF zato sam i javio jer je nevjerojatno...probaj, vidjet ces..bez brusenja i odmaranja kobaltnih borera...samo rupa do rupe kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 86830
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by dame 02.09.10 15:42

gdje nabaviti kobaltno svrdlo

dame
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 33
Lokacija : gorski kotar
Datum registracije : 02.09.2010

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by tigi 03.09.10 8:57

u skoro svakoj željezariji(bar sam ja uspio tamo naći te borere) po gradu, razlika između dućana može biti jedino da nemaju debljinu borera kojeg tražiš
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by RECON 353 03.09.10 12:45

U svakom Pevecu imaš za kupiti svrdla sa naoštrenim vidija vrhom(za metal, keramiku i sl..). Označena su narančastom bojom utora i najčešće su u parnim promjerima ( 4, 6, 8, 10 i 12 mm). Vjeruj buše savršeno, ja sam bušio D2 čelik 8 mm debljine zakaljen na 60 HRC bez problema. Moraš bušiti na stupnoj sa što manjim brojem okreta, a ne moraš ni hladit. Cijene su od 20-50 kn/kom, ovisno o debljini. Sretno !
RECON 353
RECON 353
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 07.12.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Mraz 06.03.11 13:25

Jučer sam kupio hss-tin te hss-co svrdla za probati izbušiti rupu od 4mm na nožu. Stavio ulja i krenuo s bušenjem... nakon 5 minuta neprestalnog "bušenja" sa svakim svrdlom na nožu nema nikakvih znakova bušenja kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 30210

Prvi mig da to neće biti jednostavan posao bio je što točkalom nisam mogao označiti mjesto bušenja, jednostavno nije ostala rupica nakon što sam udario, nije se niti primjetilo mjesto udara.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by damjan 06.03.11 21:37

jedini borer sa kojim sam ja uspio probusiti tvrdo kalljeni čelik je ovaj gore spomenuti nastavak od dremel-a, trazio sam ove narancaste kobaltne borerere sa naostrenim vrhom koje je recon spominjao al svi su me blijedo gledali
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Mraz 06.03.11 23:21

Yeah ni ja ih nisam nigdje našao... ovi su bili najskuplji pa sam uzeto te. Žali bože love, mogao sam si Moru a to kupit kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 350615

Ovo za dremel sam vidio ali bedak nisam kupio, mislio sam da će "titan" i "kobalt" odratiti posao... pis of šit boreri!
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by cutlass 09.02.12 17:53

Drustvo bušača , lijepi pozdrav!! ostali stoj!! kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 747986


da dignemo ovu vise nego korisnu temu iz mrtvih...

dakle..

kao sto znate surađujem s REPLIKART-om u vidu customizacije svima nam znanih FALLKNIVENA ..
dobijem blankove nozeva F1, S1, A1, WM1 itd i na njih stavljam rucke , vulkanizirani papir i pinse.. e sad , promjer rupa na originalnim blankovima je 5.4 ili 6.2mm i nema nikakvih cjevcica , serafa , okruglih profila u toj dimenziji i jedno od rjesenja je dati kod tokara napraviti pinse po mjeri.. medutim ni tokari nisu kaj su bili pa fusaju, pinsi ispadnu lagano konusni, nepravilni, tanji, deblji , ma svakakvi samo ne onakvi kakvi trebaju biti..

drugo i puno jednostavnije rjesenje je probusiti rupe u dimenzijama koje nam trebaju (6 i 8mm) i unutra staviti pinse kojih ima svugdje..

medutim , kako u zakaljenom blanku na 59-61 hrc probusiti rupe??!!
HSS- smijesan, HSS-Ti - mrvicu, HSS-Co -nekako ali samo do pola... nakon toga boreri su potamnili, omeksali i za baciti su.. buseno je na najslabijoj mogucoj brzini i svejedno nista..

jedina prava stvar koja je na trzistu je CARBID BORER..
ali i ta prica ima svoju drugu stranu..
Carbidni borer u 8mm stoji sa PDV-om oko 800kn !!
6mm - oko 700kn... !!

mislim da nije potrebno imati 5 iz matematike da se provali koliko je ovo skup sport...
ako se tome doda jos upustivac za pinse nismo ni krenuli raditi a minus je ogroman..

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 001pfa




kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 008ypw




rad sa ovim borerima je spacifican i proizvodac deklarira od 2500- 3400 okretaja u minuti, znaci sasvim drugacije od onog sto smo navikli, cim sporije tim bolje...


boreri prolaze kroz celik sa lakocom dok ne dodu do sredisnjeg dijela laminata.. (VG10)

tu postoji izuzetan otpor i grijanje i ne izgleda nimalo obecavajuce, nakon par minuta laganog busenja borer prolazi kroz 59-61 hrc tvrd celik i rupe koje su zamisljene su tu...

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 010gdx


kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 009kp



kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 011avy







međutim, da nebi sve proslo kako sam zamislio pobrinula se visa sila, naravno... kao i svaki put do sad u ovoj godini.. da zbrojim koliko sam neplaniranih troskova imao do sad u ovih mjesec i nesto ove prekrasne 2012g , mogao bi hladno zatvoriti "radnju" i reci doviđenja nozarstvu.. uzas kakva me nesreca prati...

kad sam izbusio sve rupe skinuo borere i ocistio ih, imao sam sto vidjeti.. ovo je rezultat busenja ni 10ak rupa jednim i drugim borerom ..

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 002sgy


kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 005ulr


kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 006nkf


kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 007iz





znaci da podvucem crtu , prerada 8 blankova ,tj. samo busenje rupa u njima stajala je vise od 1500kn.. to govorim iz razloga da kad se sljedeci put odredeni veliki strucnjaci globalne ekonomije odluce komentirati cijene odredenih proizvoda dobro razmisle sto ce izjaviti i koji komentar dati..

u ovom poslu ima toliko stvari koje utjecu na cijenu proizvoda da je bolje ne ulaziti uopce u to i prihvatiti ili ne prihvatiti cijenu noza je na vama, nikakva iscuđavanja i jalna komentiranja nece nikome pomoci ni dobro donijeti, kao i u prijasnjim dobro nam znanim temama...


i kao slag na kraju, na smiraju dana, ubiranje plodova jednodnevnog rada...

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 012duq


kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 013oly




na onaj minus od prije dodamo:
stabilizirano drvo - 35e
vulk papir - 8e
epoxi - 5e
pinsi - 3e
----------------------------------------
- 251e iliti 1890kn!

a smirgli, trake za grinder, struja ,plin za grijanje itd.. - NEPROCJENJIVO!!


hvala lijepo , dodite nam opet..... kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 592423 kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 564295





cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by ante5555 09.02.12 18:08

eto ako te zanima javi se na pp u svezi tokarenja
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Luftwaffe 09.02.12 18:36

jbga... kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 374724

ja kada sam busio list pile cirkulara debljine 3,5mm potrosio sam samo 2 borera od 15-tak kuna...a 6 rupa....jest da pila nije na 59hrc....jesi probo sa vidia borerima...oni se krecu u cijeni oko 150-250kn....ja sam sa njima probusio 2 rupe na protupozarnom aparatu i jos su bili na upotrebu...
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by yasko 09.02.12 18:41

ja busim sve metale sa vidia borerima imam set doma..i nikad nis..i to sam na tvrdom hssu busio rupe od kojeg sam noz radio i nikad nista... samo spori okretaji i hladjenje uljem..i to je to
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by cutlass 09.02.12 18:46

Luftwaffe je napisao/la:jbga... kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 374724

ja kada sam busio list pile cirkulara debljine 3,5mm potrosio sam samo 2 borera od 15-tak kuna...a 6 rupa....jest da pila nije na 59hrc....jesi probo sa vidia borerima...oni se krecu u cijeni oko 150-250kn....ja sam sa njima probusio 2 rupe na protupozarnom aparatu i jos su bili na upotrebu...


luft- ovo o cemu pricas je sve oko 45hrc-a... cobalt je za to mila majka...

list motorne pile je 44 hrc, i cobaltni borer prolazi ko kroz putar...


problem su TVRDO KALJENI celici, kao sto naslov kaze..

ove vidije koje navodis znaju biti ok, samo ima treba maknuti one glave i nabrusiti ih kako treba
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by yasko 09.02.12 18:50

zasto ond an ekoristis vidiu jeftinijee ti je nego ovo...ovo je trosak u pm
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Luftwaffe 09.02.12 18:59

ja sam bio uzeo ta dva borera od vidie i nisam nikaj skido sa njih...takve sam ih koristio...ali nemogu ih vise naci nigdje kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 321675

i bas si planiram uzet opet dva...samo da me opet sreca opali po djepu kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 747986
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Replikart admin 09.02.12 19:01

cutlass je napisao/la:
Luftwaffe je napisao/la:jbga... kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 374724

ja kada sam busio list pile cirkulara debljine 3,5mm potrosio sam samo 2 borera od 15-tak kuna...a 6 rupa....jest da pila nije na 59hrc....jesi probo sa vidia borerima...oni se krecu u cijeni oko 150-250kn....ja sam sa njima probusio 2 rupe na protupozarnom aparatu i jos su bili na upotrebu...


luft- ovo o cemu pricas je sve oko 45hrc-a... cobalt je za to mila majka...

list motorne pile je 44 hrc, i cobaltni borer prolazi ko kroz putar...


problem su TVRDO KALJENI celici, kao sto naslov kaze..

ove vidije koje navodis znaju biti ok, samo ima treba maknuti one glave i nabrusiti ih kako treba


Da se i ja ubacim pošto je moja roba u pitanju kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 592423

Kod bušenja nije bitna samo tvrdoća materijala koji se buši već i SASTAV legure.

Nije isto da li se buši nelegirani ugljični čelik, niskolegirani ili visokolegirani kao npr. VG10 makar svi oni bili iste tvrdoće npr. 60 HRc
Zato se laminat i ponašao kako je Cutlass opisao.

Legirajući elementi Mo, V i Co uz Cr i C daju sasvim drugačiju otpornost na habanje od "karbonca" koji uz C i Fe ima samo u tragovima Cr i V.


Replikart admin
partner
partner

Male
Broj postova : 17
Godine : 49
Lokacija : Križevci
Datum registracije : 17.11.2010

http://www.replikart.com

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by oetzi 09.02.12 19:53

mislim da ti tokarenje ne gine kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 166116
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by cutlass 09.02.12 19:59

bio sam kod tokara prije tjedan dva, kad mi je radio žljeb na INTERCEPTORU , odnio sam mu N690 noz, zakaljen na 59.5 hrc..

skoro mu je puklo glodalo od 8mm...

samo je proklizalo, htio sam po rubu rucke napraviti utore.. poslao me kod vracare prije kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku 747986
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku Empty Re: kako izbušiti rupu na tvrdo kaljenom čeliku

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.