FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Moj EDC (osnovno)

Go down 
Autor/icaPoruka
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 706
Godine : 24
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 13:58

Dakle, htio bih vam pokazati svoj EDC kompletić. U njemu su osnovne stvari koje nosim stalno sa sobom, ali neke izmjenjujem, ovisno što očekujem.

Dakle:
[img][/img]

Ovo je sve što nosim (zaboravio sam poslikati i maramice, nikud bez nosobrisa)

[img][/img]

Nosim novčanik sa osobnom, zdravstvenima, kondomom (nek se nađe, jel) i nekad čak bude para unutra. Osim njega imam ključ od kuće s kojim je CRKT HUG2 in the dark i striker sa firesteela (ima ravnalo od 5 cm i otvarač za pivu ). Od noževa izmjenjujem Bokerov Magnum Urban Tank 2 i Sanrenmu M020FH Ariza Camo. Još imam i paracord narukvicu sa malo puknutom, ali funkcinalnom kopčom i sat (Q&Q).

[img][/img]

Nadalje, nosim malu, ali snažnu lampicu (omotao sam ju djelomično paracordom). Naručena je da DX-a za 7$, ima cree diodu i u godinu dana me nije iznevjerila. Ima 3 moda (jače, slabije, blic). Ne znam kolika joj je snaga, meni je dovoljna. Imam i rezervnu punjivu bateriju, za svaki slučaj. Uz lampicu imam kolut izolirke (profesionalna bolest: uvijek izolirku uz sebe), žvakaće, labelo i metalnu kutijicu za bombone ili bilo što drugo.

[img][/img]

Pušim već par godina pa je neizostavan dio mog EDC-a i kutija cigareta i upaljač. Kutija zna dobro doći kad ne želim nositi novčanik pa novce i osobnu/zdravstvenu stavim u onu foliju u kojoj je kutija. Upaljače mijenjam ovisno o raspoloženju. Imam crnog Zippa, običnog brushed chrome, Blu i jednog običnog Cricketa (također omotanog paracordom). Cijeli komplet najčešće nosim u nekoj noname torbici preko ramena ili u pederuši. Namjeravam si kupiti nešto kvalitetnije, ali nikako da skupim lovu

[img][/img]

Dog tag pločice također stalno nosim. Za slučaj da ostanem bez osobne/zdravstvene u nekoj nesreći, imam uz sebe ime, prezime, krvnu grupu i kontakt telefone.

Eto, to je moj osnovni EDC, ako imate neke prijedloge ili tako nešto, slušam

PS: naočale. Moram nositi dioptrijske naočale. Ne znam jel i to spada u EDC, ali nosim ih stalno.

Zadnja promjena: Okibex; 01.04.13 14:24; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7274
Godine : 43
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 14:14

ja ne vidim ni jednu fotku???
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 14:26

NAVIGATOR je napisao/la:
ja ne vidim ni jednu fotku???

Evo, sredio sam. Nešto se dogodilo s photobucketom, moje isprike.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7274
Godine : 43
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 15:16

sad šljaka.

imaš nož, svjetiljku i upaljač to je po meni ono osnovno a ostali artikli kakko kome odgovara.

osobno bi izolir traku zamjenio nečim malo jačim, duck tapeom ili još bolje gaffer trakom, u bauhausu mali kolut takve TESA-ine košta oko 13 kuna.

u jednađbu bi ubacio možda još neki manji multialat i neku kemijsku ili tanki flomić.
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 15:41

Hvala na savjetu
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3812
Godine : 38
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 19:25

ja bi dodao i još jednu kutiju cigareta, uvijek zna zafalit
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   01.04.13 19:31

goxxon je napisao/la:
ja bi dodao i još jednu kutiju cigareta, uvijek zna zafalit

Kad dođem do pola, kupujem sljedeću, nikad ne fali
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 695
Godine : 51
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   05.12.14 1:18

Moj EDC kit :

EDC : Kineska kopija Wilsonovog Eagle noža - Bliztwing ,
imam u torbici još : Falk U2 , Svjetilku Led Lenser L7 , radni telefon Samsung GT-C3550 upaljač Sony fotoaparat Cyber shot DSC WX-300 i bocun s vodom ... i neki gadgeti kao npr. Sabre Red mali papar sprej i lanac sa ključevima koji je odličan EDC u primjeru nekih nepoželjnih susreta ...

Zaboravih nabrojiti i DC3 i hemijske koje imam isto po raznim pretincima torbe koji paket žvakačih ili brzi obrok - energisjku pločicu onda Fishermans friend bombone, vunenu Kapu, žviždaljku i dvije male Led Lenser svjetilke koje sam sasvim zaboravio, krpice, maramice ... itd.

L.p. Max
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Moj EDC (osnovno)   

[Vrh] Go down

Moj EDC (osnovno)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.