FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

kako očistiti crtice od oštrenja noža

+12
Hombre
markonvs
ivo
Simke
djomla
ce3hel
Kuzma
Ikarus
zoran
robert
chumaman
ratomir6
16 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 19.12.12 17:37

Evo trebam savjet, pošto imam moru 860g i kako je tata prošl godine bijo na kolinju i zamolio me da mu posudim moru za klanje. jerl je bijo jako oštar i neznam kome ga je tata posudijo i neko mi ju je navukao na štrajher. i ima jednu veliku crticu na njemu nema nekih drugi oštećenja, ni ništa ni to smeta ali me pomalo živcira.(ako ova tema postoji ili slična dje ima objašnjene za ovaj problem neka moderatori izbrišu ovu temu ili prebace post u sličnu) (hvala kako očistiti crtice od oštrenja noža  747986 )
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by chumaman 19.12.12 18:36

Ha ha posudijo tati a neznam kome je bijo tata posudijo i bijo je oštar pa kad je bijo
što ga je dero' po štrajheru sad ti tatu oderi nek ti kupi drugu Moru pa da svi skupa naučite da se nož ne posuđuje ako baš nisi 100% kome i kad ga već posudiš da računaš da ćeš dobiti
smrdan nož pa ćeš se naućiti ono prvo pravilo.

pozdravi tatu i nek si kupi nož za kolinje kako očistiti crtice od oštrenja noža  448217
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by robert 19.12.12 18:51

A sad nije noz ZENA pa da se ne posuduje , . . i to jos ocu ?

Te "crtice" zaboravi da ces skinit , ali uvijek mozes slozit neku pricu o njima , . . . uz vatru, . . na nekom okupljanju .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by zoran 19.12.12 21:29

Jebes kozmetiku, to je bitno curicama, a ne pravim surviverima xD
zoran
zoran
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 124
Lokacija : HR
Datum registracije : 17.12.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Ikarus 19.12.12 21:40

@Zoran kao prvo predstavi se u Rubrici predviđenoj za to

https://survival.aforumfree.com/f1-dobrodosao

A drugo sa obzirom na "ozbiljne" godine koje imaš, tako češ ozbiljno bit i shvaćen ponekad...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Kuzma 19.12.12 22:01

Ray Mearsove riječi kad je govorio o nožu idu otprilike ovako. Izbjegavam posuđivat nož da ne izgubim prijatelja.
Slažem se s time i jedini nož koji posuđujem bez razmišljanja je onaj kuhinjski za mazanje pekmeza.
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by zoran 19.12.12 22:08

OK, predstavit cu se, makar ne vidim smisla u tom "predstavljanju".

Sto se godina tice, to je moj privatni podatak koji bih volio da i ostane privatan, no u opcijama profila ne postoji mogucnost neprikazivanja te informacije, tako da sam stavio sta bilo.
zoran
zoran
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 124
Lokacija : HR
Datum registracije : 17.12.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 19.12.12 22:13

nisam ja kriva to šta sam ja zna kom će tata posudit ali izvućiću ja to iz njega ali ja sam samo pito to je istina da kozmetika nije bitna meni to nesmeta ali sam samo pito
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by chumaman 19.12.12 22:32

ratomir6 je napisao/la:nisam ja kriva to šta sam ja zna kom će tata posudit ali izvućiću ja to iz njega ali ja sam samo pito to je istina da kozmetika nije bitna meni to nesmeta ali sam samo pito
kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  478256 kako očistiti crtice od oštrenja noža  747986 kako očistiti crtice od oštrenja noža  747986 kako očistiti crtice od oštrenja noža  747986 kako očistiti crtice od oštrenja noža  747986 kako očistiti crtice od oštrenja noža  592423
hebemu komedije,budućnost je vaša kako očistiti crtice od oštrenja noža  469245 bez da si pito
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 19.12.12 22:44

ko pita taj ne skita
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ce3hel 19.12.12 22:46

Lekciju ( s jedne strane opravdanu) si dobio od starijih pa ti ja neću soliti pamet. S druge strane s 14 godina nije normalno reći starom f* off; neću ti posudit nešto što si mi (vjerojatno) omogućio.

O stupnju oštećenja ovisi s čim ćeš "očistiti" crticu.

Moja preporuka - pravac mrazova tema o brušenju noževa.

ce3hel
tipko
tipko

Male
Broj postova : 97
Godine : 43
Datum registracije : 05.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by djomla 19.12.12 22:48

Ako ti oštrica nije okrhnuta, onda ti nema smisla bezveze skidati materijal. Otići će to nakon nekoliko oštrenja.

Usput rečeno, kod nas je uobičajeno korištenje štrajhera sa uzdužnim "prugicama" kojima se zapravo jako oštećuje oštrica. Trebalo bi koristiti potpuno glatke štrajhere te nož povlačiti bez pritiska i svega 2-3 puta. Tko želi detaljnije proučiti ovaj problem neka pogleda rad od John D. Verhoeven-a "Experiments on Knife Sharpening". Mikrografijom su utvrđene ogromne razlike pri povlačenju 15 i 2 puta po štrajheru.

Što se tiče posuđivanja noža, ne treba očekivati od ljudi koji na noževe gledaju kao na najobičnije kuhinjsko pamagalo koje je u rangu sa kuhačom, da će imati isti odnos prema posuđenom nožu kao i vlasnik za kojeg nož predstavlja nešto puno više i vrijednije. Ovaj navod Mearsa je vjerojatno malo banaliziran, jer ako će pravo prijateljstvo puknuti zbog komada željeza onda kvragu sve kako očistiti crtice od oštrenja noža  855911
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Simke 20.12.12 1:44

Izvini drugar,malo da skrenem sa teme. Oprema se nikada ne posusjuje.To je staro pravilo.Nikada ne znas ko je i kako koristi i kada ti mozda najvise zatreba moze da kiksne ko od cas. A ionako ces ici negdje na tur pa ces koristiti noz,tako da nebi trebalo da ti smeta. Mozda drugi put da ibjegnes da posudjujes opremu. Jedan moj drugar je dao bratu par puta svoje stvari,kao Ono eto da se zainteresuje.Posle som nas dva isli na neko pecanje duboko u jednu planinu,posto som jurili neku autohtonu pastrmku za to podrucje.Ja sam uzeo na sebe da postavim sator a drugar da nalozi vatru i pristavi kafu. Decko poceo da udara nozem po drvima da ih usitni i da ga rafalise da lakse podlozi,odjednom ostrica proleti kraj njegove tintare i zabode se u neki busjen.Ono ismijali som se,ali.....cent dva nebi bilo tako smjesno.Kasnije brat mu priznao da je izvaljivao neku ogradu,ono kao polugom????
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ivo 20.12.12 10:17

Malo off, oprostite, ali kakve su ovo pi....ije ? Da prijatelju neću posudit nož ? Pušku (ako ima oružni list) ? Auto ? Stvarno, ali stvarno nas je svakojakih, sasma različitih pogleda na život, svijet oko sebe i samo prijateljstvo kao takvo. Što prije čovjek to pojmi i s tim se pomiri, valjda brže odraste. Valjda. Valjda.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by chumaman 20.12.12 10:35

O šjor Ivo,desilo mi se davnih godina da u naj boljoj namjeri moja rodbina nakon kolinja
da naoštriti moje noževe koje sam eto mojim grijehom ostavio tu večer kod njih
pa ih se dokopali seoski majstori s fleksom, kako očistiti crtice od oštrenja noža  592423 ne znam kakva bi vaša reakcija
bila na to da vidite svoje omiljene Dickove rosenvude plave spaljene kako očistiti crtice od oštrenja noža  166116
a još jedan primjer u nebrojenom istom slučaju.
Neki dan mi prijatelj lovac donese njegov prvi Spyderco kojeg je dao naoštriti u brusioni
kod kao majstora,evo slike pa komentar nije potreban.
[img]kako očistiti crtice od oštrenja noža  Dsc03635x [/img]
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Kuzma 20.12.12 10:39

Malo je onih kojima bi posudio neke svoje stvari do kojih je meni stalo jer ljudi se uglavnom ne odnose obzirno prema onom što posude, ne vrate kad posude, vrate u lošijem stanju nego su posudili... Ne odnosi se samo na nož nego opčenito na svu opremu. Malo je onih koji će se o posuđenom brinuti sa pažnjom kakvom bi trebali. Na kraju kad se nešto ošteti onda je tebi glupo nešto prigovarati, a onaj koji je to napravio baš i ne mari previše.
Ako nije prijeko potrebno da nekom nešto posuđujem onda to i ne radim. Mnogi su skloni posuđivanju jer je njima glupo i nepotrebno kupiti neke stvari ali baš ih je ponekad lijepo imati pa šta drugo nego posuditi.
Koliko puta te netko negdje traži da mu posudiš nož, a nema isti stav prema noževima pa krene rezat kobasicu na tanjuru koji naravno nije drven. Masu puta sam posudio ronilačku opremu pa sam ju dobio natrag neopranu...
Svako od nas drugačije cijeni svoje stvari i opremu i svako je na drugačiji način došao do nje tako da mislim da to nisu nikakve pizdarije.
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ivo 20.12.12 11:27

Ja pak mislim da jesu i da nemaju veze s načinom dolaska do ičega. Moj je post bio filozofski stav, potpuno izvan teme i protumačen kako već, prema svom nahođenju, tko iščitava poruku iz njega. Ne očekujem da ga itko sa mnom dijeli. Zdravi mi i živi bili kako očistiti crtice od oštrenja noža  304316 .
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by markonvs 20.12.12 11:55

Znam da idem OT ali ne mogu se načuditi jednoj te istoj stvari koja s provlači kroz mnoge postove ovdje, a to je oštrenje noževa.

Zašto je to toliki bauk kada je to zapravo krajnje jednostavna stvar.

Pretpostavimo da si normalna osoba koja nož koristi za stvari za koje je nož i namijenjen. Rezanje hrane, obrada drva i sl., dakle ne rezanje cigli i bacanje u betonski zid.

Sve što treba imati kako bi nož uvijek bio oštar je neki od sistema za oštrenje ili neki brusni kamen za one vještije koji po osjećaju znaju odrediti kut oštrenja iako ni to nije nikakva nauka već samo rutina.

Nakon svakog ozbiljnijeg korištenja oštrica noža se provuče 20tak puta preko brusnog kamena (keramike, dijamanta, nebitno...) čime se skine mikroskopski, oku nevidljiv sloj metala i nož je uvijek oštar.

Ja sam samouk po pitanju oštrenja noževa i kao klinac sam izvodio svakakve gluposti iz neznanja ali nikada nisam uspio oštetiti nož već najgore što mi se desilo je bilo da je ostao tup.

Bilo kakva strojna obrada noža tračnim brusilicama, fleksericama i sl. je nepotrebna osim ako nož nije jako oštećen no to ionako mora napraviti netko tko jako dobro zna što radi, kao recimo kolega cutlass koji je od toga napravio nauku na čemu mu skidam kapu.

I da rezimiram, pravilnim korištenjem i oštrenjem kvalitetan nož može trajati pa usudio bih se reći doživotno. Nisam stručnjak za oštrenje niti se takvim deklariram no rezultati su mi više nego zadovoljavajući pa ako netko ima pitanja ili nedoumica oko toga rado ću podijeliti svoja iskustva.
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 20.12.12 14:38

ce3hel je napisao/la:Lekciju ( s jedne strane opravdanu) si dobio od starijih pa ti ja neću soliti pamet. S druge strane s 14 godina nije normalno reći starom f* off; neću ti posudit nešto što si mi (vjerojatno) omogućio.

O stupnju oštećenja ovisi s čim ćeš "očistiti" crticu.

Moja preporuka - pravac mrazova tema o brušenju noževa.
ja se potpuno slažem da ne treba posuđivat opremu ali istina kak ću ja reć jebi ga stari ne mogu ti posudit a ti si mi kupio nož mislim to je glupo ili reć mama nemogu ti dat svoju sikiricu da napraviš ražnjiće za kobasice jel me strah da mi je ne sjebeš opremu netreba posuđiavat ono me kome ssi siguran da nema pojma kako se radi s tim neznam šta ću ja sad reć svome prijatelju reć nemoj sjedit na mom karimatu strah me da mi ga ne uprljaš
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Kuzma 20.12.12 15:29

Naravno da se to neposuđivanje ne odnosi na tatu ili mamu ako su ti istu tu stvar prije omogučili. Generalno mislim/o na posuđivanje "frendovima".
Karimat ne spada u kategoriju posuđivanja kvalitetnog noža ili nekog sličnog komada opreme kako očistiti crtice od oštrenja noža  69343
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Hombre 20.12.12 15:40

ratomir6 je napisao/la:ja se potpuno slažem da ne treba posuđivat opremu ali istina kak ću ja reć jebi ga stari ne mogu ti posudit a ti si mi kupio nož mislim to je glupo ili reć mama nemogu ti dat svoju sikiricu da napraviš ražnjiće za kobasice jel me strah da mi je ne sjebeš opremu netreba posuđiavat ono me kome ssi siguran da nema pojma kako se radi s tim neznam šta ću ja sad reć svome prijatelju reć nemoj sjedit na mom karimatu strah me da mi ga ne uprljaš
Ima ljudi koji posuđuju sve i svakome dok ima onih koji ne posuđuju nikome.
Moja preporuka je da posuđuješ ljudima u koje imaš povjerenje i da imaš na umu da će ti možda to posuđeno vratiti u stanju kakvo ne bi trebalo ali ako imaš u njih povjerenje pomirio si se s takvom situacijom. Roditelji su van svega ali uvijek možeš reći, pogotovo od sada kada imaš takvo iskustvo, da nož ne daju drugima, da ga ne oštre niti daju drugima na oštrenje jer takve stvari isključivo servisiraš ti i da ti to što su ti oni kupili/poklonili više ne znači kada ti se vrati oštećeno ili zaprljano. Tako isto i prijatelju za karimat. Nije problem da sjedne ali se prema njemu treba ponašati kao o karimatu, a ne ga eventualno gaziti blatnjavom cipelom ili razvlačiti po nekom šiljatom materijalu pošto mora postojati međusobno poštovanje stavova između vas dvojice kao prijatelja.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 20.12.12 15:52

mislim pa sad nevalja biti pre škrt ali nevalja dati neko me kome znaš da nema pojma ai to za karimat to je istina za to ima vrlo slična poslovica samo neznam kako ide točno ide odnosi se prema tuđem kao prema svome
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by goxxon 20.12.12 15:53

što ide po selu, dobije po čelu.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 20.12.12 16:09

goxxon je napisao/la:što ide po selu, dobije po čelu.
istina ali nije uvjek tako
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Kuzma 20.12.12 16:33

ratomir6 je napisao/la:mislim pa sad nevalja biti pre škrt ali nevalja dati neko me kome znaš da nema pojma ai to za karimat to je istina za to ima vrlo slična poslovica samo neznam kako ide točno ide odnosi se prema tuđem kao prema svome

Kad vidim kako se neki odnose prema svojim stvarima nebi htio da se tako odnose i prema mojim
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ratomir6 20.12.12 16:37

Kuzma je napisao/la:
ratomir6 je napisao/la:mislim pa sad nevalja biti pre škrt ali nevalja dati neko me kome znaš da nema pojma ai to za karimat to je istina za to ima vrlo slična poslovica samo neznam kako ide točno ide odnosi se prema tuđem kao prema svome

Kad vidim kako se neki odnose prema svojim stvarima nebi htio da se tako odnose i prema mojim
IMA i takvi
ratomir6
ratomir6
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Godine : 25
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.04.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Migach 20.12.12 16:50

ok.. sad ste već previše odlutali, već se sad tema treba zvati kome posuditi nož, a kome ne.
Ili povratak na temu ili ako više se nema kaj napisati o tome onda lock.

Hvala.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by franciscus 20.12.12 18:06

ivo je napisao/la:Malo off, oprostite, ali kakve su ovo pi....ije ? Da prijatelju neću posudit nož ? Pušku (ako ima oružni list) ? Auto ? Stvarno, ali stvarno nas je svakojakih, sasma različitih pogleda na život, svijet oko sebe i samo prijateljstvo kao takvo. Što prije čovjek to pojmi i s tim se pomiri, valjda brže odraste. Valjda. Valjda.
Ako smijem, da dopunim: posuditi ocu nešto, to je contradictio in adjecto. Ti si očev i sve tvoje je njegovo dok ga imaš, te ćeš mu sa zahvalnošću dati sve za šta upita., ako si čovjek.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by robert 20.12.12 18:19

Da se vratimo bar malo na temu , . .. jeli mozes ti ta "ostecenja" slikati i staviti ovdje pa da vidimo jeli moras roniti suze radi tih " crtuca" ?



A sad malo o posudbi ,

Cody Lundin cesto posudi onaj svoj nozic Davidu Canterburyu , . . . i to jos u divljini , pravoj , . .. . a nije da nezna o prezivljavanju .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by ivan27 20.12.12 18:22

CILIT BAAANG

ivan27
bebač
bebač

Male
Broj postova : 14
Godine : 41
Lokacija : metkovic
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

kako očistiti crtice od oštrenja noža  Empty Re: kako očistiti crtice od oštrenja noža

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.