FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Procjena: Tanto original - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Procjena: Tanto original

+12
Ikarus
elvin
Molokai
Nero Rii
chumaman
Igsy
Migach
zb17ghost
cutlass
DoomsdayST
NAVIGATOR
Hombre
16 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by NAVIGATOR 17.11.12 19:18

pa ja ne uzimam u obzir ručke početnika koje bi nagrdile nož koje izgledaju ko glava od homera simpsona, ali mislim da bi neki od renomiranih nožodjelaca da napravi adekvatnu zamjensku ručku na nivou ostatka noža dakle da to bude stvarno lijep i upotrebljiv primjerak vintage CS-a da bi sigurno za to uzeo 500kn za neki sasvim običan materjal. pa nije to jednostavno, uzme barem dan dva da se složi. ako je opet materjal neka mala egzotika ond 700kn ode iz džepa ko od šale.
to je bila moja procjena, pa neka se nožodjelci oglase oni će sigurno biti precizniji.

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Nero Rii 17.11.12 19:21

ja imam takvoga mozda malo duzega u bezprijekornom stanju, star nekih 20-ak godina... i drska je kao nova...
Nero Rii
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 472
Godine : 33
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 17.11.12 19:29

Hvala na pojašnjenju,drška baš i nije tako komplicirana oblikom a za egzotiku znam cijene Procjena: Tanto original - Page 2 478256
Ustvari oprostite što se uplićem jer nisam 'renomiran' za ikakav daljni komentar.
Uostalom možda se i javi netko s više renomea ako ga konkurencija ne otepe na poznate načine. Procjena: Tanto original - Page 2 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 17.11.12 20:24

decki , nemojte se samo posvadati Procjena: Tanto original - Page 2 69343

chumaman, vidim da si se jako "zacudio" pri Navijevoj izjavi da drska kosta 500-600 kn.
ali ja mislim se da si se iznenadio jer te iznenadilo kako je tako jeftina izrada , posto si upucen u egzoticne materijale i one malo manje egzoticne ..

no kako god bilo , evo da pokusam dati koji savjet ili argument ...

dakle , da se preuredi ovakva rucka , koja ima 2 bolstera , sto je jako bitno u cijeloj prici oko izrade , narocito to jer je prednji bolster ovalan i iziskuje jako precizno pripasivanje materijala na samoga sebe ,potrebno je kupiti materijal za drsku , njenu obradu i oblikovanje ..

pa krenimo redom, navest cu cijene za sve pojedinacno racunajuci sto je sve potrebno da se napravi rucka ..


materijal :

Micarta block - 190 - 230kn

https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_oscommerce&osMod=product_info&cPath=98_57&products_id=2466

stabilizirano drvo block - 220-300kn

https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_oscommerce&osMod=index&cPath=91_329


epoxy ljepilo - 46.50kn

smirgl papir 3.5 kn x 5 = 17.5kn

brusna traka za drvo = 40-60kn

laneno ulje = 25 kn


dakle , ovo su materijali u grubo ,koji izlaze 400kn cca ...

eto , pa poneku kunu bi ti "renomirani" majstori uzeli i za izradu te iste rucke , osim ako si stvarno dobar s jednim od njih pa ti to napravi u zamjenu za 2 pive ili recimo cevape (znaci jos 30kn!! Procjena: Tanto original - Page 2 478256 ) e da , i kajmak - 8 kn !!


nadam se da sad vise cifra od 500-600kn za izradu rucke i nije tako precijenjena Procjena: Tanto original - Page 2 69343


a moze se ici i na ovu varijantu koju sam radio na zadnjem takvom nozu, ali je financijski daleko "neisplativija " i dosta je udaljenija od spominjanih 500-600kn Procjena: Tanto original - Page 2 69343

Procjena: Tanto original - Page 2 1009924f



Procjena: Tanto original - Page 2 1009083


Procjena: Tanto original - Page 2 1009081


Procjena: Tanto original - Page 2 1009076


Procjena: Tanto original - Page 2 1009080u




pozdrav
Denis
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 17.11.12 20:40

E jbg.meštre sad ga pretjera Procjena: Tanto original - Page 2 374724
1.sigurno nećeš potrošiti 1 litru ulja
2.isto tako ni cijelu tubu epoxya
3.jako sam iznenađem tvojim odabirom materijala za dršku,za 35-40$ kupiš 'iha' Procjena: Tanto original - Page 2 592423 komad
dostojan tog noža.

Sa svim ostalim se slažem te Navijevoj procjeni oko cijene noža i blanka tako da nema
nikakve ljutnje ni govora samo na glas razmišljam Procjena: Tanto original - Page 2 478256


sorry na smetnji jbg. ipak sam ja AMATER Procjena: Tanto original - Page 2 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 17.11.12 21:03

ma naravno da nema ljutnje , pa razumni smo ljudi i koristimo se cinjeninama , ne nagadanjima ..

i takoder se slazem s tobom da neces potrositi litru ulja , ali ces ju kupiti , je tako ?

alneces ni ugraditi u drsku 50kn goriva da odes u bauhaus , odes u "boje i lakove" ili gdje god , takoder neces "ugraditi" u tu rucku ni 12 eura shippinga za materijale , zar ne ?

epoxi ces potrositi vise od 2/3 u ovoj drsci , ali svejedno ga moras kupiti ...

tak da ne vidim di ga "pretjerah" , nego sam jos u premalo napisao!

odabir materijala za drsku?! pa stavio sam tu te materijale da se vide neke smjernice ..
jer stavit na ovaj noz materijale poput bukve, smokve ,ljesnjaka , oraha , lubenice, buče i kojecega drugog kaj ljudi u nedostatku "pravih" materijala pokusavaju stavljati na nozeve , je samo nagrđivanje jednog legendarnog nozarskog djela!

a ono sto si rekao da si AMATER , ja to neznam ,mozda i nisi s obzirom koliko si upucen u egzoticne materijale , al ti se nemoras bojati da te "konkurencija " ne "otepe" na vec neki od poznatih nacina jer ti to napravis sam ovakvim "izletom u nepoznato"..

i samo da ponovim prvu recenicu :

naravno da nema ljutnje , pa razumni smo ljudi i koristimo se cinjeninama , ne nagadanjima ..
eto , drago mi je ako sam svojim skromnim znanjem uspio nekome pomoci ,

pozz
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Molokai 17.11.12 21:30

Nemoguće da je ono na četvrtoj slici stabilizirani komad drveta, a i da je, ne radi se o kako bi rekli znalci u egzote, higly figured wood,
koje košta 300 kuna koje si ti naveo
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Igsy 17.11.12 21:37

Nemojmo zaboraviti ni da nož s bilo kakvom preradom koja ne teži ka vraćanju u original stanje gubi na kolekcionarskoj vrijednosti... a za stare CS-ove se otprilike zna vrijednost i ona oscilira ovisno o stanju istog. Ovakav kakav je -50% od cijene minta, koja je preko 1000 kn sigurno jer ih ima sve manje i manje, a poznata je kvaliteta CS-a nekad i danas. Kad bi bio moj i na prodaji, ja bi bio presretan kad bi doguro do 100€.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 17.11.12 21:42

Molokai , da sigurno je to stabilizirano drvo , koje sam poslje obljepio razinom kožom i namotao na njega Ito..

ne kuzim kak uopce postavis takvo pitanje ili je samo u pitanju neznanje?!

ono je komad nekog africkog drva , od parketa, od njega sam radio "osovinu " ua drsku , kako je napravljeno i na originalu ..
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Molokai 17.11.12 21:51

cutlass je napisao/la:Molokai , da sigurno je to stabilizirano drvo , koje sam poslje obljepio razinom kožom i namotao na njega Ito..

ne kuzim kak uopce postavis takvo pitanje ili je samo u pitanju neznanje?!

ono je komad nekog africkog drva , od parketa, od njega sam radio "osovinu " ua drsku , kako je napravljeno i na originalu ..

pa ti si linkao stranicu na brisi gdje uopće nema sličnog drveta,
sad ja mogu linkati barem 10 stranica na ebayu gdje ima stabiliziranog drva koje ne košta više od 10 dollara,
e sad što se tiče mog neznanja,
JA se u drva razumijem, imam doma više od 50 egzota, ne parketa i slično, nego blokova kvalitetnog drva koje kolekcioniram, čak mogu reći da znam i latinske nazive većine tih drva.
moj savjet, riješi se brise i prijeđi na ebay

nadam se da ovo neće prerasti u neku daljnu raspravu jer stvarno, ne da mi se..

Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 17.11.12 22:00

slazem se s tobom u vezi brise , samo je stvar u tome sto je na jednome mjestu sve lako i brzo dostupno , kad uzimam micartu, drvo , g10, titan, mosaic pinse ,npr... nemoram traziti okolo po cijelom svijetu nego je sve tu, pa i vrijedi tih par eura vise ..


zato sam i napisao o tvom"neznanju" jer znam da radis s drvom i da si upucen, pa me zacudilo ono..


stabilizirano drvo nebi sigurno upotrijebio kao ovo "obicno" da na njega naljepim kožu..

linkove sam naveo da se vidi cijena drva ili micarte .. i ne mislim da ce se netno odluciti na kupnju stab. drva pa na njega ljepit razu i motait ito ...
a i mislim da se mora napraviti dobra drska od KVALITETNIH MATERIJALA a ne od neceg kaj smo u vlastitom vocnjaku odsjekli prija 2 dana ..


mislim da ovaj noz zasluzuje kvalitetne materijale i dostojnu preradu , sto je i postao cilj ove teme ..

eto , i ja se nadam da nece prerasti u neke nepotrebne debate ..
pozz
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 17.11.12 22:02

Masakrirašmo čovjeku temu i prodaju Procjena: Tanto original - Page 2 478256
pa kad je tako hebiga mene apsolutno ne diraju CS noževi odavno .iako sam u mladim danima ludovao baš za ovom serijom.
He customizacija ne znači nužno zlo,a ovaj na prodaji više ne ulazi u kategoriju kolekcionarski
pa da se osvrnem Igsy i na taj aspekt(pa ti poslije očisti čovjeku temu)
Nedavno me igrom slučaja zadesilo neko mudrovanje o SRK-u koji me još manje privlači
ičim ali tražeći neke ideje o customizaciji naletim na ovo i moraš priznati da je ovo u svakom pogledu prihvatljiviji oblik istog.
[img]Procjena: Tanto original - Page 2 Srk3y [/img]
tako vjerovatno da bi i ovaj tanto sređen i za razliku od SRK s nikakvim izmjenama oštrice bio po meni daleko bolji komad noža i ono naj važnije oštrica je kako vidim mint,
ne dirana što smo u predhodnom slučaju istog vlasnika imali more Procjena: Tanto original - Page 2 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Igsy 17.11.12 22:15

Ne znači zlo, niti sam rekao da znači zlo.. može neko napravit i preradu od zlata etc, al onda više to nije original i ne gleda se cijena po tablicama, nego po vlastitoj cijeni meštra. Ulazi itekako.. samo da se nađe pravi meštar koji bi mu povratio skoro pa originalno stanje. Malo teže izvedivo, al ne i nemoguće.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Hombre 17.11.12 22:44

chumaman je napisao/la:Masakrirašmo čovjeku temu i prodaju Procjena: Tanto original - Page 2 478256
Ako moderatorima ne smeta, ne smeta ni meni. Ustvari mi je drago kad se pojave stvari i iskustva koja na forumu nisu već negdje drugo izrečena ili prezentirana jer time obogaćujemo znanja.
Sviđa mi se onaj sistem koji je radio cutlass. Japanski nož i japanske vezice meni su daleko pojmovno i geografski bliži tom obliku nego ovaj "svemirski" kraton Procjena: Tanto original - Page 2 321675

Vidjet ću. Obzirom da mi financije ne škripe i da sebi mogu priuštiti želje za dobrima u nekim razumnim okvirima tako mi ni prodaja nije žurna ili neophodna ali obzirom da me taj nož ne privlači niti ga planiram koristiti za bilo što uključujući i kolekcionarstvo vjerojatno će jedan dan osvanuti na prodaji.

I nije mi jasno otkud već kolekcionarski primjerak. Meni se čini da sm ga kupio niti prije godinu dana Procjena: Tanto original - Page 2 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 18.11.12 6:04

Procjena: Tanto original - Page 2 747986
ma nije kolekcionatrski , cak je i daleko od toga , ali ljudi vole dobar noz , u ovom slucaju Hombre , ti posjedješ taj "dobar " komad Procjena: Tanto original - Page 2 69343
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by elvin 18.11.12 11:47

Evo citam ovo i bas mi je zanimljivo pogotovo vidjeti ovako star ali ocuvan primjerak TANTA koji je bio mokri san vecine iz generacije kada je izlazio casopis Metak i Oruzje i da mi je neko tada rekao da ce se ovako raspravljati o njemu rekao bih da je lud,ali vrijeme i strpljenje mijenjaju dudov list u svilu pa i Tanta izgleda u rang nekih "bezvrijednih" sjeciva,a ja ipak mislim da nije tako.
Ne sumnjam da cutlass nece od ove drske napraviti malo umjetnicko djelo samo ako se prihvati posla jer zaista je to covjek koji zna i voli ono sto radi i tu mu nema ravnoga slobodno mogu reci i dalje od ovog Balkanskog poluostrva. Ali je izgleda i kod formiranja cjena zavrsio obuku stanovnika SAD-a Procjena: Tanto original - Page 2 478256 i raduje me sto ne formira cjene ulja i osnovnih zivotnih namirnica jer bi ove bile smijesne Procjena: Tanto original - Page 2 478256 Procjena: Tanto original - Page 2 478256 Procjena: Tanto original - Page 2 478256 a islo bi otprilike ovako dok posadim suncokret,dok sam otisao kupiti sjeme,pa na benzinskoj natocio gorivo i prosetao do blagajne da platim,pa dok sam docekao da naraste...pa dok sam obrao i iscjedio svaku sjemenku...pa dogovorio ambalazu,a tek naljepnicu dok sam osmislio i nabavio ljepilo da se ista zalijepi...pa nije li realno da boca ulja bude 800 kuna Procjena: Tanto original - Page 2 478256 Procjena: Tanto original - Page 2 478256 Procjena: Tanto original - Page 2 478256 oprosti cutlass ali nisam mogao odoljeti.
I dalje sam misljenja da tvoj rucni rad vrijedi svaku kunu i da ga treba posjedovati svatko ko ima novca i da ce uskoro imati duplo vecu vrijednost od one placene tebi jer pred cutlass-om je svijetla buducnost ako Bog da.
Ali oprezno sa formiranjem cijena jer ne moras ukalkulisati svaki treptaj oka u svoj rad.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by NAVIGATOR 18.11.12 13:13

ja osobno često kritiziram cutlassa za njegove cijene, zapravo to je uglavnom jedina kritika koju imam na njegov stvarno vrhunski rad.
istina je da su mu neki artikli iz ponude po mojoj ocjeni pre skupi, no ovaj ću puta stati u njegovu obranu, najme čovijek nastoji živjeti od nožodjelstva znaći na tome treba ipak ponešto i zaraditi i to nije nikakva sramota dapače, pa ja isto dobrano naplaćujem svoj rad. jedini ispravan način formiranja cijena je taj da uračuna apsolutno sve troškove, pa i one koji se mnogima čine beznačajni.

primjer:
ja ,u razgovoru sa ženom, tvrdim da nam je isplativije naručiti pizzu iz dostave za 40 kn nego je raditi doma sam. ona veli da to nije istina jer ona potroši namirnica za 25-30 kn. kada bi se samo to gledalo ona bi bila u pravu, ali ima tu još argumenata za raspravu, najme prilično se struje potroši za pečenje pizze, pa kasnije moraš i suđe oprati, pa detrđent pa i samo vrijeme koje potrošiš na njezinu izradu koje si mogao ljepše ili korisnije iskoristiti od ribanja sira i razvlačenja tijesta. pa ni namirnice ne možeš sve kupiti točno koliko ti treba za pizzu nego moraš uzeti veće pakiranje. kada bi se to sve uzelo u obzir onda je stvarna cijena ručno doma rađene pizze preko 100kn prema serijski rađenoj u pizzeriji gdje košta 40 i još ti ju dostave u kuću.

drugo su "vegetarijansko-utopijske" rasprave kakve se u većini vode i ovdje na forumu a realnost, pa i ručke tanta, je ponešto drugačija.

kad ja naplaćujem snimanje ili postprodukciju onda u trošak ulaze i gorivo da dođem do lokacije snimanja i kazete na koje ću snimati i struja koju studio potroši za vrijeme rada i vrijednost sata resursa kamere itd, itd. istina nekima jezik ispadne do poda kada čuju cijenu snimanja za jedan termin koja je drastično veća od cijene cutlassove ručke. jedino kod nas balkanci misle da bi sve trebalo biti badava, zato ni ne valja većinu toga što se radi jer ako si platio ništa ili malo toliko ćeš i dobiti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Ikarus 18.11.12 13:44

Off topic

@Navigator samo jedna stvar vezana za tu istu pizzu koju ti dostave, šunka koja je na njoj je cijena od 16-19 kn/kg a sir koj je zamjena (čitaj biljna masta) je 26kn/kg pa mislim da je ipak bolje doma ispeći pizzu.

Šta se tiće samog noža, mislim da je više-manje dobro procijenjena njegova vrijednost, i ono šta Igsy kaže stoji, u kolekcionarstu prolazi jedino MINT stanje (ali mint stanje cijelog proizvoda,futrola,oštrica,drška) onda oni sa godinama dosežu velike vrijednosti.

Daleko od toga da ovaj ne vrijedi, pogotovo jer je oštrica stvarno ko nova!

Moje osobno mišljenje je da bi bilo najbolje ga zadržat, samo dat napravit dršku...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 18.11.12 13:45

Procjena: Tanto original - Page 2 150683 http://lonhumphreyknives.com/?page_id=10
Toliko o našem renomeu kao i sve u HRV precjenjeno,kamo sreće da smo veća zemlja tj.
tržište,kako narod kaže tanko bi ste k....... Procjena: Tanto original - Page 2 478256
A izvan svake pameti je uspoređivati renome kod nas i u Americi,valjda je to jasno.


Zadnja promjena: chumaman; 18.11.12 13:49; ukupno mijenjano 1 put.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Ikarus 18.11.12 13:46

@chumaman mislim da je ovo naj lijepša prerada SRK koju sam vidio!

Jedino bi ja stavio bolster na ricasso jer ovako onaj naj "deblji" dio tanga je ispod bolstera a mislim da bi tu već trebala počinjat drška...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 18.11.12 13:52

Misliš ovako kao ovaj customiziran u Bark Rivera
[img]Procjena: Tanto original - Page 2 Bushpipes007 [/img]
[img]Procjena: Tanto original - Page 2 Bushpipes008 [/img]
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Ikarus 18.11.12 13:59

Ne,bolster bi išo preko ricassa, znaći preko natpisa "cold steel".
Mislim da je to nepotrebni dio nenaoštrenog noža na nije niti "finger choil" koj na ovako malom nožu nije ni potreban (iako se ukusi razlikuju)
Onda bi hvat bio tik do početka oštrive.

P.S predivan crossover Colda i Barka! vaše?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 18.11.12 14:08

Elvine , razumijem ja sto ti zelis reci , isto tako razumijem da svako tko kupuje neku uslugu ili proizvod zeli proci jeftinije , svi smo takvi i to je normalno..
nitko ne tezi tome da bude ostecen ili prevaren ..

jedna je jako bitna stvar u ovome svemu , a to je ta da ja osobno zivim od ovoga posla , od njega placam zivotne troskove , racune, jedem od njega , pijem itd..
takoder kod kupovanja svih tih materijala uredno platim PDV i ne trazim nikakve povlastice niti odstupanja od onih kod kojih isto kupujem ...
ali problem nastaje kad na sve te matrijale i troskove zaracunam vlastiti rad!
jer je to suludo , nenormalno i nemoralno ...

najbolje bi bilo da nozeve radim iz usluge ..
recimo kupite si celik i komad drva i mesinga , na to poreositi 500kn i eto .. donesete ga meni i ja vam napravim noz..

stvarno sam smijesan kad zelim naplatiti ono sto napravim , a sta cu , kad sam takav..

ljudi, morate razlikovati nekoga ko nozeve radi iz gusta i zadovoljstva i nekoga ko od ovoga pokusava zivjeti ..

u HR nas ima (ozbiljnih ) trojica "knifemakera" , da se tako izrazim ,trojica koji od izrade nozeva pokusavamo zivjeti , od toga je jedan kovac , drugi radi u brusionici , a treci radi nozeve i nista drugo ...

nadam se da razumijete poantu sto zelim reci ...

nije isto imati lokal, trgovinu, raditi u ZET-u, u nekoj firmi il bilo gdje i za vikend rezati komad drva i celika u garazi i jedva cekati da vam frend ili poznanik izrazi zelju da mu napravite nesto ili raditi nozeve za egzistenciju ...

nemojte brkati pojmove ..

ovo "nase zanimanje" u HR ni ne postoji , nas "knifemakera" ima da nabrojis na prste jedne ruke i jos ti ostane "lufta" Procjena: Tanto original - Page 2 747986 i zato neznam , ali mozda nije dobro suditi o "vrijednosti" tudeg rada i sam donositi procjenu koliko isti vrijedi jer mislim da je jako malo ljudi u HR kompetentno da to "procijeni" realno ...

pozz



ovo je stvarno predivan SRK!!
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 18.11.12 14:09

Ma jok jednostavno potraga za primjerima kako bih customizirao 2 komada SRK-a
mojim prijateljima kojim jednostavno ne odgovaraju i stoje u ladici,ja nisam ljubitelj
CS baš zbog tj. karton drški ali da se ko veliko dijete volim poigrati,naravno uz pomoć
većih majstora od mene (ja nisam nikakav samo volim noževe).
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by chumaman 18.11.12 14:24

Cutlass u potpunosti te razumijem u jednu ruku a u drugu sam znaš da u tržišnom natjecanju
nema milosti još ako kažeš da si obrtnik jasno da tu nema logike,morala,normale i da
radiš u debelom minusu,ništa želim ti puno sreće u poslu sve ostalo imaš.
Daleko od toga da bi podcjenjivao tvoje umjeće i rad,samo eto malo grintam Procjena: Tanto original - Page 2 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Hombre 18.11.12 15:24

cutlass je napisao/la:jedna je jako bitna stvar u ovome svemu , a to je ta da ja osobno zivim od ovoga posla , od njega placam zivotne troskove , racune, jedem od njega , pijem itd..
ovo "nase zanimanje" u HR ni ne postoji , nas "knifemakera" ima da nabrojis na prste jedne ruke i jos ti ostane "lufta" Procjena: Tanto original - Page 2 747986 i zato neznam , ali mozda nije dobro suditi o "vrijednosti" tudeg rada i sam donositi procjenu koliko isti vrijedi jer mislim da je jako malo ljudi u HR kompetentno da to "procijeni" realno ...
Nije malo nego nitko to ne može procijeniti realno!

Nije to isto kao kad dođeš i kažeš.
Dobar dan majstore. Je li vi cijepate drva. Koliko tražite za 10 kubika, moje dvorište, vaš alat. Kad se čuje cijena pristaješ ili ne pristaješ, a najčešće se pokušava cjenkati. Znam mnogo ljudi koji se groze cjenkanja ali to je drevna istočna mudrost gdje čovjek razvija vijuge, a možeš proći i bolje nego što si mislio iako, meni osobno cjenkanje je dosadno Procjena: Tanto original - Page 2 478256
Obzirom da živiš od toga i da taj posao ne može bilo tko kvalitetno uraditi kao i da je svaki rad unikat onda imaš pravo tražiti i veću cijenu.
Ako ti to tržište dozvoljava...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by puls 18.11.12 16:20

Cutlass, mislim da si s ovim postom malo promašio.....gruba smisao bi bila:
"moji noževi su skupi jer mi treba novac"

Pomalo nespretno, zar ne?

Ja znam da nije baš tako,da računaš vrhunske materijale + sati ručne izrade = besprijekoran završni rad koji vjerojatno vrijedi te novce, osobito u ozbiljnim (svjetskim) nožarskim krugovima......druga je stvar što je to nama preskupo Procjena: Tanto original - Page 2 166116
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 18.11.12 17:27


puls - nebi se slozio da su moji nozevi skupi jer mi treba novac, ja za zivot imam i bez ovoga ..ali sa, se odlucio da ce mi ovo biti posao!
mislim da su skupi jer je standard u HR takav kakav je ..

u Hr sam od ljeta prodao 2-3 noza , zamisli da moram od toga zivjeti , mislim da bi krepo od gladi ..

u Njemackoj , Švedskoj, Americi, Grckoj, Italiji i drugdje gdje mi nozevi odlaze ocito nisu skupi ...
neznam zasto si tu smisao izvukao i zakljucio , ali ni na kraj pameti mi to nije bilo..

a narocito jer od 16te godine sam zaradujem za svoj kruh i nikad u zivotu nisam kukao da nemam, pa cak ni kad stvarno nisam imao ni 10kn u djepu!


cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by cutlass 18.11.12 17:32

chumaman - slazem se s ovim zadnjim postom!
i zahvaljujem na dobrim zeljama!

Hombre - ja se obozavam cjenkati , to mi je bas gust ..
neizvjesnost , adrenalin, realizacija dogovora , kad nesto dobijes po "iscjenkanoj" cijeni ... ma to mi je mrak!
znam puno ljudi koji to nevole i postujem i razumijem to ..
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by skyrunner 18.11.12 18:05

eto ,nakon svega možemo li se početi razgovarati o cijeni?
puno toga je rečeno,postoji li kakva procjena,cijena,idemo li licitirati ili što?
skyrunner
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 45
Lokacija : sveti ivan žabno,hrvatska
Datum registracije : 01.01.2011

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by hydra 18.11.12 18:24

Cutlass apsolutno se slažem s tobom. U svojoj profesiji se srećem s istim fenomenom - dobro stojećim ljudima treba nešto iz područja moje specijalnosti, objasne što im treba, do kada (obično je rok jučer) i onda cijena dolazi na red. Šok i nevjerica - pa to ćeš ti lako, ti to znaš, bla, bla.
Moram priznat da sam vremenom izgubio živce, više se ne natežem, to ti je cijena uzmi ili ostavi, vjerujem da će ti netko drugi to napraviti i za nižu cijenu tako da hvala na kavi i vidimo se, e onda za divno čudo 99% njih bez problema prihvaća.
Tako da samo onaj tko radi zna koliko truda, znanja i energije je utrošeno, a na kupcu je da uzme ili ostavi.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Procjena: Tanto original - Page 2 Empty Re: Procjena: Tanto original

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.