FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Chemtrailovi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next
Autor/icaPoruka
sinke
spikač
spikač

Broj postova : 638
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   13.01.14 19:37

Hombre je napisao/la:
ce3hel je napisao/la:
Odličan link Igsy.

Meni je zanimljivo kako se teoretičari zavjera uvjek uhvate neke pojave koju ne mogu kontrolirati, na koju ne mogu utjecati, nevjerojatan mi je taj donkihotovski aktivizam, dok nam ispred nosa stoje stvarni, teži a mnogo lakše rješivi problemi. Npr ja ću navesti nekoliko iz svoje okoline: http://web.zpr.fer.hr/ergonomija/2004/librenjak/detektori.htm
http://www.bisgrad.hr/hrv/sadrzaj/vodapunateskihmetalaibakterija/
Ja sam svojevremeno pronašao taj detektor i kad je ekipa iz Ruđera prolazila usput su ga pokupili. Imali su kod sebe krasni scintilacioni brojač koji nije pokazao tragove curenja. Jednom sam pronašao nekoliko kutija od mjerača radijacije JNA u kojima su još bili radioaktivni elementi za kalibraciju ali kad sam slijedeći dan došao to pokupiti neki pametnjaković je sve bacio u more.
Za nevjerne Tome evo jedan link i na prvoj fotografiji je pukim slučajem i potpuno nehajno prikazan avionski trag i oblaci koji od njega nastaju tako da poznavateljima nauke to nije ništa novo ni nepoznato ali nekome to predstavlja zavjeru i ne možeš ga razuvjeriti.
http://jadran.gfz.hr/pojmovnik_c.html

zasto bi itko ikoga razuvjeravao... ako se netko drzi svog misljenja to se treba respektirati a ne nametati svoju istinu kao jedinu neopozivu...
[Vrh] Go down
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 18
Datum registracije : 04.11.2013

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   13.01.14 23:47

Da ali ne treba tvrdoglavo drzati svoje misljenje.Ako te netko nadargumentira priznaj poraz i promjeni misljenje
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 638
Godine : 38
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   14.01.14 0:37

tko je koga nadargumentirao, a tko je tvrdoglav je isto tako misljenje pojedinca...
[Vrh] Go down
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 431
Godine : 40
Datum registracije : 15.07.2012

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   28.02.14 14:38

Hm, hm, što li je sad ovo! Nakon poslijediplomski i doktorskih programa na Oxfordu, interesa oil&gas industrije sada i nacionalne televizije polako skidaju rukavice.

Najveća nacionalna njemačka televizija ZDF u svom udarnom terminu emitirala je emisiju o chemtrailsima, u nastavku je prilog. MIslim da svi dovoljno razumijete njemački da shvatite poantu.
Drage volje i otvorenog srca prihvaćam isprike svih onih koji drugima olako dijele etikete luđaka, teoretičara zavjere ...   
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1294
Godine : 43
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   28.02.14 15:56

Emisija je o globalnom zatopljenju, isječak priloga je o 'pametnoj' ideji dodavanja sumpora u kerozin, kako bi izgaranjem nastajali oblaci sumpor dioksida koji bi, kao, smanjili insolaciju površine, a bili na dovoljno velikoj visini da se razgrade prije dolaska do površine, i bili, kao. ipak 'sigurni', obzirom da je sumpor dioksid otrovan...

Mo'š mislit pametne ideje... Što je više-manje i rečeno na kraju...

[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3395
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   28.02.14 16:14

DoomsdayST je napisao/la:
Emisija je o globalnom zatopljenju, isječak priloga je o 'pametnoj' ideji dodavanja sumpora u kerozin, kako bi izgaranjem nastajali oblaci sumpor dioksida koji bi, kao, smanjili insolaciju površine, a bili na dovoljno velikoj visini da se razgrade prije dolaska do površine, i bili, kao. ipak 'sigurni', obzirom da je sumpor dioksid otrovan...

Mo'š mislit pametne ideje... Što je više-manje i rečeno na kraju...

Kolega Dumzdej, vi i njemački razumite tako dobro ?!? Ja ne mogu virovat, koja glava...  
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2580
Godine : 35
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   28.02.14 16:48

Moj skromni doprinos zanimljivog neba, meni lijepoga...
Slikano prije god dana.

[Vrh] Go down
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 431
Godine : 40
Datum registracije : 15.07.2012

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   11.04.14 17:03

Znači ipak nije nemoguće zaprašivati ljudi, što reći, što reći???   

[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 771
Godine : 71
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   25.05.14 17:46

Za oživljavanje teme:

Chemtrails - buuu
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 63
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   25.05.14 18:47

Franco G je napisao/la:
Za oživljavanje teme:

Chemtrails - buuu

Buuu   
Nagledao sam ih se ovih dana. Opet me se dokopala depresija i jedino što mogu je ležati u krevetu. Pošto kroz staklena vrata vidim nebo, a laptop je pored mene kliknem na Flightradar i gledam kad će se pojaviti. Samo što su zadnjih dana slabo natankali pa su tragovi kratki i brzo se raziđu ali barem mi nekako prije prođe vrijeme.
[Vrh] Go down
maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 48
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   25.05.14 23:23

http://www.crometeo.hr/crometeo-clan-tocno-prognozirao-nastanak-dugotrajnih-avionskih-tragova-pa-izbacen-iz-facebook-grupe/
Chemtrails su pored teorije o Udbašima danas vjerovatno najgluplja teorija urote......
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   26.05.14 0:21

maks1969 je napisao/la:
http://www.crometeo.hr/crometeo-clan-tocno-prognozirao-nastanak-dugotrajnih-avionskih-tragova-pa-izbacen-iz-facebook-grupe/
Chemtrails su pored teorije o Udbašima danas vjerovatno najgluplja teorija urote......

Pa pusti ljude da vjeruju u to. Svatko od nas ima neko svoje malo zadovoljstvo   
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 401
Godine : 46
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   10.06.14 12:15

Iskreno, ja sam se rugao zagovornicima chemtrailova. I zapravo, ne znam o čemu se radi. Ali sve više zanimljivh snimaka počelo mi je zvoniti u glavi za uzbunu. Kako ja sada to trenutno vidim: nešto se ipak gore događa, a netko to nastoji skriti, pa automatski to onda nisu čista posla.

Dakle, evo još malo materijala o ovoj problematici. Snimka je vrlo zanimljiva, pazite, zrakoplov je zrakocisterna KC-10, s dva mlazna motora na krilima i mlaznim motorom u repu.

https://www.youtube.com/watch?v=bSSWnXQsgOU
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 401
Godine : 46
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   10.06.14 12:17

Zaboravio sam reći kako možda zrakocisterna ispušta gorivo, ali to se obično radi ispuštanjem kroz teleskopsku cijev, a ne raspršivanjem u prostor.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   10.06.14 12:51

Hajde ljudi naučite nešto, uposlite zdrav razum i onda gledajte teorije zavjere na you tube. Ovako obrnuto postajete objekt manipulacije.
Evo link gdje tko leti. Klikneš na avion i pokaže koji tip letjelice, koja visina, odakle je poletio i koji mu je odredišni aerodrom što se sve može provgjeriti na internetu gdje su redovi letenja. Kad je dan povoljan da se vide contrails samo pogledaš koji nailazi i točno tu ga vidiš kad prolijeće iznad tebe (i šire).
http://www.flightradar24.com/42.52,15.68/7

Prevesti tek tako veliki avion preko neke zemlje nije baš jednostavna tvar jer je zračni prostor zagušen. Treba se najaviti kontroli leta, prate te radari i svašta nešto, a vidiš svojim očima da te tragove ispuštaju putnički avioni na redovitim linijama. Putnički avioni nemaju mjesta ni načina da nose kojekakve rezervoare jer im je svaki kilogram dragocjen pa se čak i gorivo tanka u odnosu na udaljenost zbog manje težine i troškova koji time nastaju. Ako bolje pogledaš u cijelom svijetu, gdje god lete avioni vide se tragovi što bi značilo da rusi, kinezi, ameri... dopuštaju da ih drugi truju. Prava globalna zavjera gdje su svi odlučili potrovati sve.
Avioni za zaprašivanje su poznati odavno, zna se kako funkcioniraju i koliko mogu zaprašiti dok se samo zaprašivanje odvija s male visine jer bi s 10 km u nekim slučajevima sve otišlo stotinama km dalje.
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   17.06.14 17:38

Paranoja može biti i opasna:

Rat je počeo.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   17.06.14 18:12

Franco G je napisao/la:

Paranoja je uvijek opasna.
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 241
Godine : 37
Datum registracije : 05.05.2014

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   18.06.14 0:11

[Vrh] Go down
maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 48
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   18.06.14 10:18

Prvo se mora postaviti ova pitanja: 1.Kakvog efekta ima zaprašivanje sa 7-15000m 2.Zašto nitko nikad nije našao sumnjive supstance u avionskom gorivu(koje može nabaviti svaki panj kojem to padne na pamet). 3. Zašto se te kemikalije ne stavljaju u automobilsko gorivo? 4.Kako objasniti tako golemu urotu a da nitko nema pojma ni proizvođači goriva,ni radnici koji isto obrađuju(dodaju se aditivi) ni oni koji zrakoplove pune gorivom ni kabinsko osoblje 5.Kakve kemikalije su sposobne preživjeti temperaturu dok izlaze iz mlazne turbine..A ako postoje dodatni spremnici za te kemikalije gdje su skriveni,tko ih puni te najvažnije kako to da ne remete let?Temperatura na izlazu iz motora je oko cca 1800-2000˙c. Kakva kemikalija može preživjewti tu toplinu? Željezo se tali na temperaturi od 1538˙c. Di neće kemijski agens. Da bi zaprašivanje bilo uspješno moraš imati određenu koncentraciju čestica(aerosola) po m3.Polonij 210 - najotrovnija tvar na svijetu.
LD 50% (smrtna doza u 50% slučajeva) je 10 nanograma .
Znači, 1 gram je dovoljan za 100 milijuna ljudi. Da zaprašuju sa 10 km sa njim na površinu zemlje ne bi palo -ništa. Nitko to ne bi ni osjetio pa da svi avioni lete iznad Grmeča na 10000m. Tko bi to utovario u avion? I pri tom ostao živ?Crab dusting ime je dobiveno po avionu Crab(zaprašivanje usjeva) radi se s visine od nekoliko desetaka metara a ne sa 150000m.Amerikanci su bacali agent orange sa visine do 100 m i ako je samo pirio povjetarac ne bi zaprašili vijetkong nego sebe.
Znte kako troje ljudi uspješno čuva tajnu? Kada je dvoje od troje dva metra pod zemljom. Što se tiče tragova na nebu pogledajte dokumentarce iz WW2 o bombardiranjima Njemačke. Vide se "chemtrailsi".Možete li objasniti zašto su onda svioni na visinama 8000m+ nastajali ovi dugotrajni tragovi?Nije valjda da su tak trovali Njemce??? Biolo bi logičnije da su umjesto tih kemikalija teglili bombe? Ipak bolje djeluju.
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   18.06.14 13:12

@maks1969

Izvrsno napisano.
[Vrh] Go down
Apsurdistan
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 18
Datum registracije : 18.06.2014

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   18.06.14 22:38

eh što volim ove rasprave gledat,iako znam što je uzrok chemtrailima,tj. postoje 2 uzroka,al ne želim otkrit jer volim gledat natezanja između 2 strane

Kada voliš gledati natezanja,ne želiš sudjelovati i niti se predstaviti evo bana pa gledaj sa strane kolko ti srce želi
maxina
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   18.06.14 22:44

Apsurdistan je napisao/la:
eh što volim ove rasprave gledat,iako znam što je uzrok chemtrailima,tj. postoje 2 uzroka,al ne želim otkrit jer volim gledat natezanja između 2 strane

Onda bolje šuti. Očito da nemaš svoje mišljenje, a i da imaš onima koji imaju drugo bilo bi sasvim svejedno.

Vidiiii! Nisi se ni predstavio. Sad će tebe modovi...
[Vrh] Go down
Hercolubus
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 42
Datum registracije : 17.06.2014

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   19.06.14 14:16

[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1294
Godine : 43
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   19.06.14 16:21

Ovo je gore od senzacionalnih natpisa po našim žutim novinama...  

Opet ponavljam, prilog sa ZDF-a nije nikakvo 'priznanje Njemačke' nego špekulativna popularno znanstvena emisija o globalnom zatopljenju, u kojoj se kaže, kako 'neki znanstvenici' bi željeli spriječiti rast temperature 'na primjer' dodavanjem sumpora u avionsko gorivo i izgaranjem istog u sumpor dioksod, za koji tvrde da je neškodljiv i neće niti stići do površine, a sam komentator/autor emisije ne vjeruje u potpunu neopasnost takve prakse, što i jasno kaže na kraju ovog isječka...

Ali, niti u jednom trenutku nije nitko 'priznao' da se to već događa, niti su uopće spomenuti poimenice znanstvenici koji bi, možda jednom, bili za takvo 'rješenje' problema globalnog zagrijavanja... Čista hipotetika, i nikakva senzacija...

[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2696
Godine : 28
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   20.06.14 21:45

Franco G je napisao/la:

Rat je počeo.

Al je zabavna šta je, je.

[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 241
Godine : 37
Datum registracije : 05.05.2014

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   20.06.14 23:18

zasto bi nas netko trovao iz aviona?sta bi se tim trovanjem nas,ljudi na "zapadu" postiglo?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   21.06.14 1:22

jimkukri je napisao/la:
zasto bi nas netko trovao iz aviona?sta bi se tim trovanjem nas,ljudi na "zapadu" postiglo?

Zanemari. Neograničene količine bolesnika s manijama zavjera i proganjanja pojavom novih tehnologija dobile su priliku izraziti i propagirati svoje bolesti, a kao što možeš vidjeti i udruživati se i pokušavati to naturiti zdravim ljudima pa oni koji nisu dovoljno obrazovani ili nisu dovoljno inteligentni postaju njihove žrtve i šire priču.
Što se mene tiče da sam admin cijela ova tema bi otišla u smeće jer osim što je of topic samo podgrijava njihove teorije zavjera i daje im priliku da se još šire čuju.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2696
Godine : 28
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   21.06.14 16:37

Ko kaže da nas truju? Možda nas oni liječe i štite od nečega, dok se zemlje 3. svijeta truju jer nisu zaprašene tajnom zaštitom...
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 34
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   21.06.14 17:14

nad hr se vjerojatno bacaju kemikalije koje uzrokuju bezvoljnost ljudi te zato nema prosvjeda protiv sranja koja nas okruzuju...na mene utjecu tako da sam nekad glup i bezobrazan, nekima izazivaju depresiju, kod nekih sljepocu jer ih ni ne vide... ima svega, ne treba biti iskljuciv
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   21.06.14 18:34

Glupost je trajan oblik i ne može biti povremena.
[Vrh] Go down
Hercolubus
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 42
Datum registracije : 17.06.2014

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   21.06.14 19:42

Ne poznajem nikoga koji je na prvo spominjanje chemitraila prihvatio istinu. Sve ovisi o sposobnosti i inteligenciji pojedinca da procesuira informacije i dokaze koje i dalje dolaze. Odnosno kao što je gore spomenuto da pojedinac tvrdoglavo brani svoj stav iako postaje svjestan da nije u pravu, ali ego mu ne da. Mnogi još neznaju za HAARP i geoinženjering, ali doznat će.
I zašto se o tome već govorilo u Hrvatskom saboru, a i na HRT-u;
http://cudaprirode.com/portal/inoskops/7367-mirela-holy-i-dalje-ne-prestaje-s-chemtrailsima
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Chemtrailovi   

[Vrh] Go down

Chemtrailovi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 17 / 19.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next
 Similar topics
-
» Chemtrailovi