FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
BICIKLOM UZ DOBRU Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
BICIKLOM UZ DOBRU Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
BICIKLOM UZ DOBRU Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
BICIKLOM UZ DOBRU Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
BICIKLOM UZ DOBRU Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
BICIKLOM UZ DOBRU Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
BICIKLOM UZ DOBRU Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
BICIKLOM UZ DOBRU Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
BICIKLOM UZ DOBRU Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
BICIKLOM UZ DOBRU Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
BICIKLOM UZ DOBRU Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
BICIKLOM UZ DOBRU Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
BICIKLOM UZ DOBRU Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
BICIKLOM UZ DOBRU Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
BICIKLOM UZ DOBRU Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
BICIKLOM UZ DOBRU Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
BICIKLOM UZ DOBRU Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
BICIKLOM UZ DOBRU Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
BICIKLOM UZ DOBRU Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
BICIKLOM UZ DOBRU Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
BICIKLOM UZ DOBRU Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
BICIKLOM UZ DOBRU Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
BICIKLOM UZ DOBRU Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
BICIKLOM UZ DOBRU Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
BICIKLOM UZ DOBRU Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
BICIKLOM UZ DOBRU Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
BICIKLOM UZ DOBRU Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
BICIKLOM UZ DOBRU Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
BICIKLOM UZ DOBRU Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
BICIKLOM UZ DOBRU Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

BICIKLOM UZ DOBRU

+3
sgt bear
mali mačak
NAVIGATOR
7 posters

Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by NAVIGATOR 26.08.12 18:45

ovo ljeto sam veći dio vremena proveo sa svojom trogodišnjom kćeri no ipak sam uspio i nekoliko dobrih izleta odraditi. dosta sam toga i pofotkao tako da ću ih kroz jesen nastojati većinu nakucati i staviti fotke.
ovo su fotke i crtice sa lajt izleta od prije 2 vikenda kada smo se moja obitelj sa frendovima biciklima uputili tražiti neko lijepo kupalište na rijekama oko karlovca.
za početak odabrali smo rijeku dobru, a naše napredovanje i ukupni broj prijeđenih kilometara ovisit će o količini lijepih mjesta za kupanje i omjeru vremena koje ćemo provesti hladeći se u rijeci ili vrteći pedale po užarenom suncu.

u 9 sati smo se našli na tifonu na jankomiru i autima se uputili prema mjestu jaskovo nedaleko ozlja.
parkirali smo se na parkingu nekog lokalnog ugostiteljskog objekta uz samu dobru.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4390Medium

supruga jaši svog vjernog žuću, KTM-a a ja i kćer Nola 20 godina staru univegu.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4637Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4392Medium

Hađi i Valerija naši prijatelji, su cijelu mladost na sličnim izletima provodili vrlo spartanski no otkad im se rodio sin Svibor nekako su se odali komoditetu. na jedan takav izlet prošle su godine ponijeli ogroman šator, bazen, tuš, frižidere itd, itd. uglavnom toliko je toga bilo da smo se uz njih supruga ja i Nola osjećali ko siročići i ladice nam ispale od điđa i baldahina koje su sa sobom natrpali. ovaj me put Leonara(moja žena) nagovarala da im vratimo istom mjerom te da u auto utovaraimo veliki vrtni stol od tikovine i šest sklopivih fotelja. ipak nam uz bicikle u hondu to sve nije stalo no svejedno se prije pokreta ozbiljno razmišljalo što iz auta zaista sa sobom ponijeti.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4394Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4396Medium

za čas smo se spakirali i krećemo.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4400Medium

ono malo kuća na koje putem nailatimo vrlo su lijepo uređene.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4399Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4402Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4398Medium

te je subote bilo baš vruće i sparno, najavljivali su i neke popodnevne pljuskove no nakon skoro 2 mjeseca suše nismo prognozu shvatili ozbiljno.
vozimo se starom lujzijanom.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4403Medium

nije prošlo ni pola sata pedaliranja kad smo ugledali prvu lokaciju potencijalnog kupališta.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4406Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4417Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4410Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4420Medium

Hađi je već od početka ustrajao da želi isprobati svako pogodno mjesto za kupanje no nama ostalima se još nije dalo moćiti, vrijeme nepedaliranja koristili smo svaki za svoje gušte.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4426Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4428Medium

mene su klinci odma zahaltali da žele štapove za igru. nije mi bilo teško se u kratkim hlaćama probiti kroz koprive do obližnje vrbe i odrezat im nekoliko grana.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4432Medium

kao EDC na ovakvim izletima već više od pola godine nosim velku sebenzu. idealan nož za ovakve zadatke. ne samo da je klincima super kaj mi nije teško odrezati im štapove nego i ja u tome uživam.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4435Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4437Medium

i meni je štap uz nož kroz djetinjstvo bio omiljena igračka, čini se da se ipak od tog doba i nije baš puno toga promijenilo.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4443Medium

pedaliramo dalje a zrak oko nas je sve užareniji. u daljini gledamo autoput i kolone vozila koje puževom brzinom mile prem,a odredištima na jadranu. ja osobno izbjegavam jadran u 7 i 8 mjesecu, radije idem u 6 i 9tom.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4459Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4460Medium

suša je tolika da su polja mjesec dana pšre rano već sva žuta a jadni seljaci ubiru ono što sunce nije spržilo.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4462Medium

ipak ima koristi i od ovih betonskih blokova od autoputa, barem daju ugodnu hladnu sjenu.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4464Medium

ovo je ekipa

frendica Valerija

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4467Medium

frend Hađi i sin Svibi

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4469Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4471Medium

moja supruga Leonara koju sam natovario jer ja kao ne mogu tegliti i stvari jer vozim Nolu.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4472Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4476Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4477Medium

moja kćer Nola i ja.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4575Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4487Medium

nastavak za koji tren
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by NAVIGATOR 26.08.12 19:48

uvijek nam je kada bi se automobilom ili motorom autoputom odlučili krenuti u smjeru gorskog kotara, velebita ili mora, nakon duge rese bila nepoznanica dvorac koji bi ugledali s naše lijeve strane. nepoznanica ali ne dovoljna da bi se kasnije sjetili o tome raspitati ili ga posjetiti.
evo sada nam se biciklirajući pružila prilika vidjeti ga u živo i posjetiti.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4494Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4496Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4497Medium

jedini je problem bio što se dvorac nalazio na suprotnoj strani rijeke, a mi umjesto da smo mu sve bliže i bliže bili smo mu sve dalje i dalje.

no za tren smo ugledali spasonosni kameni most.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4500Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4405Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4501Medium

prelazimo most i dok pored nas klizi par u lexus kabrioletu mi pred sobom gledamo brijeg strm kao da vodi svetom petru u oblake.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4503Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4506Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4507Medium

cure kukaju a i mi bi muški al nas je sram pa s priljepcima od 20tak kila na zadnjim kotačima izdržljivost trošnih zupčanika dovodimo do krajnjih granica. na sreću uzbrdica je bila ipak kraća nego što smo pretpostavili pa za par minuta stižemo na vrata frankopanskog dvorca.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4511Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4512Medium

dvorac je stvarno krasan iako nema nikakvih sadržaja niti se ulaz naplaćuje ali se vidi na njemu da se dosta truda ulaže u njegovu restauraciju. da je ovo kojim slučajem grčka oplendrali bi vas 10 eura po osobi za ulaz u zdanje koje ovome nije ni do koljena.
penjemo se stubama do vrha kule. od tuda puca pogled na cijelo zdanje i zeleni krajolik koji ga okružuje.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4526Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4516Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4517Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4521Medium

moja je kćer sad u fazi princeza i vila i totalno se u živila u ulogu i proglasila dvorac svojim. morala mu je svaki kutak razgledati. mene su povremeno frazi hvatali kada bi radila nešto po mojim kriterijima za nju još opasno i na pamet su mi pali moji roditelji i strahovi koje sam im u velikoj količini priređivao kroz svojeodrastanje.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4529Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4530Medium

sa vjetrom u kosi jurimo niz strminu na kojoj smo prije pola sata znoj lili, prema kamenom mostu gdje smo ugledali još jednu odličnu kupalačku lokaciju.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4535Medium

parkiramo bicikle i pravac hladna dobra. rijeka je bila perfektno čista ali i ambijent u okolici je krasan. za sada na našoj ljestvici na ovome kružnom bicikliranju ova lokacija je uvjerljivo na prvome mjestu.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4533Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4546Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4547Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4548Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4550Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4552Medium

još četiri bitne stvari za naše kriterije a to je da za klince ima dovoljno plićine da se mogu igrati, da je ulaz u rijeku takav da samostalno mogu sići u vodu i izaći iz nje da struja nije odveć jaka ali i ne manje bitno da nije gužva. da nema brdo ljudi s suncobranima i luftićima oko nas(mrzim plaže), no ovdje na sreću bili smo potpuno sami.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4553Medium

nakon kupanca trebalo je nešto i prezalogajiti i povratiti malo energije.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4569Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4572Medium

lokacija nam se toliko svidjela da smo ostali puno duže nego smo planirali. pogled na sat i krećemo dalje. e sad jedna pametna onaj strmi brijeg do dvorca koji smo prije 2 sata penjali ispalo je da je to naš daljni put i da opet moramo tuda. cure su bile oduševljene BICIKLOM UZ DOBRU 564295

klipšemo po vrućini po uzbrdicama kao da smo u alpama. diže mi se prednji kotač od tereta Nole u sjedalici na zadnjem kotaču pa moram pedalirati stojećki nagnut prema naprijed. no tada se cijeli bicikl trese a elastični nosač sjedalice uđe u neku interferenciju i počne skakati ko luda. noli to izgleda paše i spava. budi se tek tu i tamo i onda povikne brže tata brže a meni znoj teće sa čela.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4592Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4591Medium

usponi nisu dugi no jako su strmi a visinske razlike velike.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4615Medium

na nizbrdicama jurimo ko ludi na jednoj stvarno lijepoj mi sine da nemam niti jednu fotku te jurnjave i u vožnji pri brzini od 50 na sat vozim jednom rukom a drugom vadim fotić i okidam samo jednu fotku, jer je dolazio oštar zavoj pa smo Nola i ja pjevali od straha i s obje ruke prionuli kočenju. uglavnom ovo je ta fotka i po meni je slučajno ispala odlično.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4579Medium

na uzbrdicama smo pre umorni da bi stali a na nizbrdicama ne želimo stati da ulovimo zamah za novu uzbrdicu no prolazimo pored svog bogatstva plodova koje preuranjena jesen pruža. jednoj jabuci koja se našla na vrhu brijega ipak nismo odoljeli.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4580Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4584Medium

na pamet mi pada jedna anegdota iz mojih ranijih biciklističkih putišestija kada sam biciklom išao na rab. sav gladan i žedan stao sam iza duge rese kod nekog kamenoloma zapravo koji kilometar ranije ispred jedne trošne kuće koja je imala jabuke na livadi uz cestu. čisto iz pristojnosti viknem ja i pitam jer si mogu jednu jabuku otkinuti, sve si mislim kad me ugledaju tak zmučenog možda me hladnom vodom ili gemištom ponude, no glas sa vrata kuće progovara, uzmi si jednu ali sa poda. malo mi je bilo to neobično a pogotovo jer su one na podu sve bile natrule i izgrižene od neke đukele koja im je na lancu tuda vrludala. ljutito sam odgovorio da gnoj s poda ne jedem i krenuo dalje.
sada kada smo ugledali ove jabuke poučen prijašnjim iskustvom nikoga ništa nisam pitao. nabrali smo nekoliko komada i krenuli dalje. bile su fantastično sočne.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4595Medium

prolazimo kroz lijepo održavana uređena sela no kratki smo s vremenom za rutu od tri rijeke koju smo si zacrtali i u potrazi smo za kraticom. e u takvim situacijama dobro nam je došao gps. najme cijelo smo se vrijeme orjentirali prema karti ali sad smo na neoznačenom odvojku i nismo sigurni jeli to onaj pravi od ponuđenih nekoliko koji svi završavaju kao slijepi makadamski puteljci u sred šume a samo jedan izbija ponovno na asvaltiranu cestu. da stvar bude gora na vrhu smo brda i svi piteljci vode strmo nizbrdo i u slučaju greške i kriviog odabira morali bi se vratiti natrag strmo uzbrdo.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4585Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4588Medium

nastavak za tren
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by mali mačak 26.08.12 20:09

Tamo u onom restoranu gdje ste se sparkirali ste trebali sjesti na terasi za zadnji stol sa pogledom na slapiće i naručiti smuđa BICIKLOM UZ DOBRU 747986
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by NAVIGATOR 26.08.12 20:46

nakon spoznaje da bi zaflaksali krivo ipak odlučujemo poslušati glas s neba(satelite) i vozimo još nekoliko kilometara do pravog skretanja i birtije breza gdje poslužuju antarktički hladno pivo za 10 kn.
i klincima je predah od vožnje dobro došao pa mogu mirno spavati bez drmusanja. friški zrak, aktivnost, fina papica naprave svoje pa moja Nola ima blaženi osmjeh na licu, sigurno je usnula neku priču o svom novom dvorcu iz bajke.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4600Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4604Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4607Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4609Medium

odjednom je zahladilo, nadvili su se crni oblaci a mi se požurili krenuti ako su ipak oni metereolozi s početka priče bili u pravu, a mi bez opreme za kišu. malo brže jurimo novoisplaniranom rutom a pogledi pucaju na oblaćno nebo i na medvednicu s jedne i klek s druge strane. točno smo bili na pola puta između te dvije planine.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4610Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4613Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4614Medium

na sreću ubrzo se nebo razvedrilo i ponovno je zatoplilo pa nastavljamo laganijim tempom. Svibor i dalje spava.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4616Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4620Medium

tko nije biciklist teško je zaz zamisliti koliko klinci u sjedalicama vole spavati. samo se lagano ljuljuškaju i što ih više drmusaš oni čvršće spavaju.
sada smo na suprotnoj strani dobre i pronalazimo još nekoliko zgodnih lokacija za kupanje no čak je i ortodoksni kupač Hađi odustao od nauma da se baš na svakome baci u vodu.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4628Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4626Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4634Medium

u popodnevnim satima stižemo na točku s koje smo krenuli. još samo treba prijeći trošni škripavi metalni most.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4630Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4633Medium

napravili smo rutu od oko 50km, nije baš neki biciklistički poduhvat ali nam je bilo fantastično. red vožnje pa kupanja pa opet vožnje i tako ode u arhivu još jedan lijepo iskorišten dan .

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4705Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4700Medium

na obližnjoj livadi nedaleko parkiranog auta još nam je preostalo počastit se kulinarskim delicijama koje smo si odlučili sami skuhati.
i nama odraslima ali i klincima je krulilo u želucima.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4651Medium

imali smo tri portabilna kuhala. na jednome se kuhao gulaš a na dva tijesto.
planiram već duže vremena napisati veliku recenziju kuhala i upaljača, radim na tim temama i testiram opremu već više od dvije godine.
no i ovaj je izlet bio proba za prošpancirati se sa nekim novim artiklima. upaljećem windmill clasic i pinki olighticim.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4694Medium

koristili smo nekoliko seta posuđa i različite plamenike pa je bilo problema jer se nije sve u isto vrijeme stiglo skuhati. najveći je problem bio sa esbitovim kuhalom na tablete koje se najprije moraju nastrugati da bi se korektno zapalile a onda gore relativno kratko i slabo u odnosu na ostala kuhala.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4642Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4645Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4648Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4650Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4674Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4675Medium

dok je voda na tablet kuhalu još bila mlaka na plinskom se mini primusu tijesto već skuhalo.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4664Medium

kroz godine isprobavanja najbolje mi je za ovakve ture esbit posuđe u kombinaciji sa primusovim mini plinskim kuhalom na kartuše. na koncu smo na njemu sve i skuhali jer je ovo tabletno odavno ostalo bez sape.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4681Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4689Medium

još su me klinci u intermecu ponovno zamolili da im nasjećem još štapova da imaju za doma, opet mi nije teško palo.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4707Medium

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4708Medium

pesto ala gienovese sa špagetima i staropramen hladan ko led mljac!

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4679Medium

i još malo odmora pa put kući. svima nam je bilo žao što nismo ponjeli i šatore pa planiranu rutu tri kalrovačke rijeke zaokružili u cijelosti no biti će još prilika.

BICIKLOM UZ DOBRU IMG_4696Medium

kraj!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by sgt bear 26.08.12 22:42

bravo, neko vrijeme si vidim prolazio kroz kraj mog djetinjstva. ja odrastao uz dobru... BICIKLOM UZ DOBRU 304316
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by NAVIGATOR 27.08.12 11:09

nekako mi je krajolik uvijek draži ako je u blizini neka rijeke ili jezero. a ovaj kraj obiluje vodama. općenito volim poluurbanu divljinu u okolici karlovca, imao si lijep i pitom ambijent za odrastanje
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by Bobo 27.08.12 11:16

Lijepa reportaža!
Podsjetilo me na dio putovanja kada sam prosle godine isao na more sa biciklom i prolazio i kampirao uz Dobru!
E i sta se tice primusovog kuhala, imao sam posudjeno to mini kuhalo, ali nigdje na Krku, tj u gradu Krku nisam mogao naci kartušu za njega! Jedino je bilo svugdje od campingaz-a i onih kartusa bez navoja tak da sam si tada kupio kuhalo na koje idu ove bez navoja! Malo je glomazno ali nisam tada imao izbora.
Dali je to inace slucaj da se tih kartusa za primus inace ne moze naci u obicnim ducanima?
Bobo
Bobo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 18.11.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by Wilddude10 27.08.12 14:33

Prekrasna reportaža!!

Wilddude10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 302
Godine : 27
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by NAVIGATOR 27.08.12 15:12

drago mi je ako su vam fotke i crtice s izleta zanimljivi, hvala!

Bobo
istina je da su kartuše kampingaza u hrvatskoj daleko dostupnije nego one na navoj, jer ih ima na svim benzinskim pumpama. primusove se mogu naći u hervisu, ponekad u intersportu i u dućanima iglu športa.
ja obično znam unaprijed koliko ću plina trebati pa opremu pa tako i potreben kartuše pripremim i nekoliko dana unaprijed.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by Nubilus 16.04.13 16:41

Znam da će me sada možda neki upucat zbog dizanja tema iz mrtvih ali odmaram, listam forum i vidim ovu reportažu, i ne mogu ne komentirat. BICIKLOM UZ DOBRU 747986
Navi odlična reportaža i odlično provedeno vrijeme sa obitelji i prijateljima. Da ne pričam da mi se sviđa i to šta je to u mom kraju. BICIKLOM UZ DOBRU 69343 Ima još dosta mjesta na našim rijekama posebice Kupi gdje je raj za klince za njihova uživanja što zbog plićaka što zbog temeperature vode.
Nubilus
Nubilus
bomber
bomber

Male
Broj postova : 188
Godine : 36
Lokacija : Karlovac/Generalski Stol
Datum registracije : 23.01.2013

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by Frenky 16.04.13 18:38

@navigator, jako lijepa reportaža.

uz izvrsne fotografije, naravno.

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by NAVIGATOR 17.04.13 17:38

veselim se uskoro ponovno jednom takvom pitomom višednevnom biciklističkom izletu u društvu obitelji i prijatelja.

Nubilus, Frenky drago mi je da su vam se i nakon toliko vremena izlet i fotke svidjeli.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLOM UZ DOBRU Empty Re: BICIKLOM UZ DOBRU

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.