FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najbolji pištolj za preživljavanje

+66
Simke
Fratt
sttomost
Ikarus
crotwar
zenomorf
robert
puls
Mad Max
zgzagi
divlji grab
glock
Bjesomar
palac
gibo
Mačak
Frenky
cutlass
DosSantos
Dukati
Andrej
Bekrija
pinco
Nahualli
WILLY
Jolender
Wild Wolf
Adept
WildChild
Marko
PRACKA
exkalibur10
NAVIGATOR
Petrinja Saker
sgt bear
Mraz
krtica
Samobaniran
zeleni
domac
Ri istra
LUKSA
maks1969
girdeaux
mastershooter45
elvin
Franco G
Stoney
robertino
Strider
Quanah
trkač
LEGION66
antun
Damir
( . Y . )
Antonio Antrić
ficovk
bushman
ggliga022
commando
mariobab
Dawor
Mladen
Ivan
Mshai
70 posters

Stranica 9 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 25.06.10 20:27

PRACKA je napisao/la:ma salio sam se ali ako stavrno ozb oces da nosis pistolj imam dve preporuke :

MAGNUM 357 jer je najrasprostanjeniji ima i sigurnosnu udarnu iglu to znaci ako ne nategnes potpuno okidac ili ti padne pistolj nece opaliti;

TETEJAC kalibra 7,62 jer se malo kvari takodje je rasprostranjen i vro malo odrzavanja je potrebo,pogodno za brirodu i otac mi je pricao da neki ljudi ga nisu cistili celog rata i da je cev vise licila na cunak nego na cev.

To su moji predlozi a i jedan i drugi pistolj su legalni,ubojiti i ima ih svugde da se kupe.

Gledaj, netko tko nešto nekome preporučuje trebao bi to činiti ako ima iskustva s time što preporučuje.

Ja pištolj (i revolver kalibra .357 magnum) nosim od 1982 godine. Promijenio sam ih jedno tridesetak, poprilično iz njih pucao i koristio ih u raznim prigodama, pa iz iskustva mogu nešto relevantno o tome reći i nešto preporučiti.

Činjenica je da je ovo forum koji govori o preživljavanju, no, ako nije riječ o preživljavanju pred TV ekranom ili preko vikenda u djedovom voćnjaku, onda je sasvim izvjesno da je za pravo i realno preživljavanje neophodno potrebno vatreno oružje, prvenstveno pištolj, dok se ne dođe do puške.

mastershooter45
lingua
lingua

Broj postova : 399
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WildChild 25.06.10 20:35

mastershooter45 je napisao/la:
PRACKA je napisao/la:ma salio sam se ali ako stavrno ozb oces da nosis pistolj imam dve preporuke :

MAGNUM 357 jer je najrasprostanjeniji ima i sigurnosnu udarnu iglu to znaci ako ne nategnes potpuno okidac ili ti padne pistolj nece opaliti;

TETEJAC kalibra 7,62 jer se malo kvari takodje je rasprostranjen i vro malo odrzavanja je potrebo,pogodno za brirodu i otac mi je pricao da neki ljudi ga nisu cistili celog rata i da je cev vise licila na cunak nego na cev.

To su moji predlozi a i jedan i drugi pistolj su legalni,ubojiti i ima ih svugde da se kupe.

Gledaj, netko tko nešto nekome preporučuje trebao bi to činiti ako ima iskustva s time što preporučuje.

Ja pištolj (i revolver kalibra .357 magnum) nosim od 1982 godine. Promijenio sam ih jedno tridesetak, poprilično iz njih pucao i koristio ih u raznim prigodama, pa iz iskustva mogu nešto relevantno o tome reći i nešto preporučiti.

Činjenica je da je ovo forum koji govori o preživljavanju, no, ako nije riječ o preživljavanju pred TV ekranom ili preko vikenda u djedovom voćnjaku, onda je sasvim izvjesno da je za pravo i realno preživljavanje neophodno potrebno vatreno oružje, prvenstveno pištolj, dok se ne dođe do puške.

prijatelju ti ga stvarno previse seres s tim pistoljima i koje kakvim hvaljenjem di si sta si i zasto si... i vatreno oruzje ti nije potrebno za prezivljavanje to sto ti ocito imas neki poremecaj pa spavas s pistoljem ispod jastuka ne zelim komentirat... a sta se tice prezivljavanja ispred ekrana upravo mi TI tak djelujes... daj napisi jedan post koji ima veze s necim da ne sadrzi rijeci PISTOLJ, JA SAM, JA IMAM itd... do sljedecg posta
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 25.06.10 20:40

Ovo je tema o pištoljima za preživljavanje.
Ako ti ne paše, nemoj je pratiti.
Što se tvojeg kućnog odgoja tiče, ne bih ga komentirao, pokazao si ga sam.
Uostalom, nisam uopće ni odgovarao tebi.
Ako imaš problema sa time što netko nešto bolje zna od tebe, to je također tvoj problem.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WildChild 25.06.10 20:59

mastershooter45 je napisao/la:Ovo je tema o pištoljima za preživljavanje.
Ako ti ne paše, nemoj je pratiti.
Što se tvojeg kućnog odgoja tiče, ne bih ga komentirao, pokazao si ga sam.
Uostalom, nisam uopće ni odgovarao tebi.
Ako imaš problema sa time što netko nešto bolje zna od tebe, to je također tvoj problem.

ma kakvi, dapače voli bi nest novo naucit sam to iz tvojih postava naucio nisam...

jer iz posta ja imam pistolj od 45-te imao ih 30ak i koristim u mnogim prigodama (volio bi znat koje su to prigode svadba,bozic,nova godina, jel mozda ratujes s nekim itd) istini za volje naucit nemozes nista... ja također nosim pistolj svaki dan (da vam se poshvalim naravno Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 469245) da je dio posla je da sam ocarn njime nisam ni malo da ga zelim ne zelim da mi treba netreba jer me niko ne napada, nije rat 91. ja fala Bogu daleko iza nas i da je potrebno imat pistolj ispod jastuka nije a definitivno ne za izlete u priodu i tzv sta bi bilo kad bi bilo situacije...
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by PRACKA 25.06.10 22:45

mastershooter45 ti si nosio magnum od 1982 tada se magnum lose izradjivao ali sada je kvalitetan i cenjen pistolj ,a WildChild jeste tetejac ima veliku probojnu moc onda TETEJAC 9mm kalibar
inace jeste upravu si MAGNUM 357 je oznaka za vrstu metka ali toliko je to zazivelo
MAGNUM 357 da ga svi u svetu znaju po tome inace on se valjda zove M-neki tamo zavisno od prizvodjaca

POSEBNO SE ZASTAVIN MAGNUM LOSE IZRADJIVAO ALI SADA SU TU KOMPOVI DA RESE PROBLEM!!!!


Zadnja promjena: PRACKA; 26.06.10 11:52; ukupno mijenjano 1 put.
PRACKA
PRACKA
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 33
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 30.04.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by PRACKA 25.06.10 22:50

lachBe STA CES GENECKO KLJUKANJE DA GA TAKO ZOVEM NOVI MINERALI NESTO MORA DA IZADJE KAO PROIZVOD OD TOGA !!!! !!!! !!!! Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 676815 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 865284
PRACKA
PRACKA
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 33
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 30.04.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WildChild 26.06.10 12:18

PRACKA je napisao/la:mastershooter45 ti si nosio magnum od 1982 tada se magnum lose izradjivao ali sada je kvalitetan i cenjen pistolj ,a WildChild jeste tetejac ima veliku probojnu moc onda TETEJAC 9mm kalibar
inace jeste upravu si MAGNUM 357 je oznaka za vrstu metka ali toliko je to zazivelo
MAGNUM 357 da ga svi u svetu znaju po tome inace on se valjda zove M-neki tamo zavisno od prizvodjaca

POSEBNO SE ZASTAVIN MAGNUM LOSE IZRADJIVAO ALI SADA SU TU KOMPOVI DA RESE PROBLEM!!!!

9mm isto nije neki stoping power moras gledat s te strane da survival pistolj neces korist za obranu od ljudi neg za vece zivine ko stu su mede, jeleni u sezoni paranja vuk eventualno, divlja svinja itd... drugo pistolj se ne koristi za survival jer je znatno slabiji od revolvera posto koristi dio bartnih plinova za trzaj cjevi, guranje zatvatrac i navlake u zadnji polozaj dok revolver sve izbacuje kroz cijev, znaci neki compact size revolver
ja da mogu birat ja bi uzeo taurus judge .45 koji takoder koristi i patrone sa sacmom

https://www.youtube.com/watch?v=9YQ8JCbs8ng
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Marko 26.06.10 12:38

e to je cudo kak vas ja nist ne razmem Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 747986
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by PRACKA 26.06.10 13:19

hhhmmmm....paaa nije mi nekako jednostavno mi se nesvidja prevelik mi je nekako a ako cemo vec aman KUPIMO SVI DESERIGLE KAL.50 i da se ne mucimo vise
PRACKA
PRACKA
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 33
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 30.04.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Wild Wolf 26.06.10 13:35

WildChild je napisao/la:
mastershooter45 je napisao/la:
PRACKA je napisao/la:ma salio sam se ali ako stavrno ozb oces da nosis pistolj imam dve preporuke :

MAGNUM 357 jer je najrasprostanjeniji ima i sigurnosnu udarnu iglu to znaci ako ne nategnes potpuno okidac ili ti padne pistolj nece opaliti;

TETEJAC kalibra 7,62 jer se malo kvari takodje je rasprostranjen i vro malo odrzavanja je potrebo,pogodno za brirodu i otac mi je pricao da neki ljudi ga nisu cistili celog rata i da je cev vise licila na cunak nego na cev.

To su moji predlozi a i jedan i drugi pistolj su legalni,ubojiti i ima ih svugde da se kupe.

Gledaj, netko tko nešto nekome preporučuje trebao bi to činiti ako ima iskustva s time što preporučuje.

Ja pištolj (i revolver kalibra .357 magnum) nosim od 1982 godine. Promijenio sam ih jedno tridesetak, poprilično iz njih pucao i koristio ih u raznim prigodama, pa iz iskustva mogu nešto relevantno o tome reći i nešto preporučiti.

Činjenica je da je ovo forum koji govori o preživljavanju, no, ako nije riječ o preživljavanju pred TV ekranom ili preko vikenda u djedovom voćnjaku, onda je sasvim izvjesno da je za pravo i realno preživljavanje neophodno potrebno vatreno oružje, prvenstveno pištolj, dok se ne dođe do puške.

prijatelju ti ga stvarno previse seres s tim pistoljima i koje kakvim hvaljenjem di si sta si i zasto si... i vatreno oruzje ti nije potrebno za prezivljavanje to sto ti ocito imas neki poremecaj pa spavas s pistoljem ispod jastuka ne zelim komentirat... a sta se tice prezivljavanja ispred ekrana upravo mi TI tak djelujes... daj napisi jedan post koji ima veze s necim da ne sadrzi rijeci PISTOLJ, JA SAM, JA IMAM itd... do sljedecg posta

a šta ga ocrni wildchild Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 747986 Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 747986
Wild Wolf
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 687
Godine : 37
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WildChild 26.06.10 14:51

PRACKA je napisao/la:hhhmmmm....paaa nije mi nekako jednostavno mi se nesvidja prevelik mi je nekako a ako cemo vec aman KUPIMO SVI DESERIGLE KAL.50 i da se ne mucimo vise

mislim po menij e opce glupo iznosit stavke i neke tehnicke podatke o opremi koja ja najboilja koji je noz najbolji itd jer smatram da je to sve stvar individualca tj korisnika oprema tak da svako ima svoje i po meni ak njemu to odgovara z njeg je to najbolje i nemozes to promjenit nicim Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 368870
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by PRACKA 26.06.10 16:38

e da se slozimo Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 368870
PRACKA
PRACKA
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 33
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 30.04.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Jolender 26.06.10 16:39

WildChild je napisao/la:
drugo pistolj se ne koristi za survival jer je znatno slabiji od revolvera posto koristi dio bartnih plinova za trzaj cjevi, guranje zatvatrac i navlake u zadnji polozaj dok revolver sve izbacuje kroz cijev,

WildChild pišeš masu gluposti, Ja nisam ni izbliza poznavaoc oruzja kao što je mastershooter45, ali tebe mogu pobiti argumentima u mnogim stvarima.
Pišeš da se kod revolvera svi barutni gasovi izbacuju kroz cijev. ako si tako uvjeren u to , ja ću donijeti magnum 44 a ti obuhvati rukama dio rvolvera gdje se sastavljaju bibanj i cijev pa tako ispali metak. Nakon takvog ispaljenja ću ti vjerovati šta pišeš.
I da. u svakoj vrsti pravog preživljavanja je uvijek opasnost od čovjeka (najveće zvijeri) ne od životinje.
Danas se proizvode pištolji u velikim kalibrima 45, 50 sa puno većim brojem metaka koje nose nego li je slučaj kod revolvera, pa je tako i moć takvog oružja veća. Dakle revolveri su već odavno izgubili bitku sa pištoljima to ti dokazuje činjenica da već odavno nema vojski ni policija koje duže revolvere.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WildChild 26.06.10 16:57

Jolender je napisao/la:
WildChild je napisao/la:
drugo pistolj se ne koristi za survival jer je znatno slabiji od revolvera posto koristi dio bartnih plinova za trzaj cjevi, guranje zatvatrac i navlake u zadnji polozaj dok revolver sve izbacuje kroz cijev,

WildChild pišeš masu gluposti, Ja nisam ni izbliza poznavaoc oruzja kao što je mastershooter45, ali tebe mogu pobiti argumentima u mnogim stvarima.
Pišeš da se kod revolvera svi barutni gasovi izbacuju kroz cijev. ako si tako uvjeren u to , ja ću donijeti magnum 44 a ti obuhvati rukama dio rvolvera gdje se sastavljaju bibanj i cijev pa tako ispali metak. Nakon takvog ispaljenja ću ti vjerovati šta pišeš.
I da. u svakoj vrsti pravog preživljavanja je uvijek opasnost od čovjeka (najveće zvijeri) ne od životinje.
Danas se proizvode pištolji u velikim kalibrima 45, 50 sa puno većim brojem metaka koje nose nego li je slučaj kod revolvera, pa je tako i moć takvog oružja veća. Dakle revolveri su već odavno izgubili bitku sa pištoljima to ti dokazuje činjenica da već odavno nema vojski ni policija koje duže revolvere.

sad se ti naso tu mlatarat idiotarijama svakako da izadje neki dio plinova ali neznatan naspram djela koji kod pistolja ode na repetiranje... drugo nemas blage veze o prezivljavanju zato kuš... pistolji prozvedeni u kalibru .50 .45 nisu subcompact size i svi su vecinom tezi od kile a oni koji nisu opet sadrze do 7 metaka te su opet slabiji od revolvera... sto pobija tvoje goposti koje pricas a za tebe imam isto sto i za mastera momci 44 godine i vise 91 JE PROSLA RAT JE GOTOV IZAĐITE IZ TIH FILMOVA I POCNITE ZIVJET NORMALNO... s tim ko kolko nosi oruzje ko je bio u rato i dr ne znaci da ste popili pamet svijeta mada vi mislite da vam niko nis ne moze... te price prebacite za birtijski stol s pivom i starim ratnim drugovima i ja cu rado doc i popricat sa svakim od vas jer to smatram dio svoje povijest i to me interesira...
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Jolender 26.06.10 17:28

Opet valjaš gluposti, kapacitet metaka HS-a i Glocka u kalibru 45 je 13 metaka. Ti pišeš sedam. Sila okidanja na revolverima je puno veća nego na pištoljima pa je sa tim narušena preciznost.
Ne pišem ovo radi tebe nego radi nekoga koga bi ti svojim glupostima eventualno mogao dovesti u zabludu.
Novi XDM u kalibru 45, to je pištolj za nošenje nije težak, polimer kućište, samo takav + domaći proizvod.
https://www.youtube.com/watch?v=xnfJ7sJe504
Lako bi mogao postati pištolj godine ove godine u Americi kao što je prošle godine bio isti samo u kalibru 9mm. Dečko dragi Ameri su prešli na pištolje a ti bi nas nazad na revolvere.
Kada je to zanemariva količina gasova koja izađe van kod revolvera onda stavi ruku onako kako sam ti napisao i opali. he he.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WildChild 26.06.10 17:38

Jolender je napisao/la:Opet valjaš gluposti, kapacitet metaka HS-a i Glocka u kalibru 45 je 13 metaka. Ti pišeš sedam. Sila okidanja na revolverima je puno veća nego na pištoljima pa je sa tim narušena preciznost.
Ne pišem ovo radi tebe nego radi nekoga koga bi ti svojim glupostima eventualno mogao dovesti u zabludu.
Novi XDM u kalibru 45, to je pištolj za nošenje nije težak, polimer kućište, samo takav + domaći proizvod.
https://www.youtube.com/watch?v=xnfJ7sJe504
Lako bi mogao postati pištolj godine ove godine u Americi kao što je prošle godine bio isti samo u kalibru 9mm. Dečko dragi Ameri su prešli na pištolje a ti bi nas nazad na revolvere.
Kada je to zanemariva količina gasova koja izađe van kod revolvera onda stavi ruku onako kako sam ti napisao i opali. he he.

ja se ispricav unaprijed sto ti moram vrijeđat al si blago retardiran jer uopce ne kuzis o cem se ovdje radi ovdje je bit survival i boravak u priodi a ne imat takticku masinu od 30 metaka i da XDM nije hrv proizvod neg hrv dizaj a proizvod americkog S.A. i da kakve su to gluposti sa silom okidanja mozda da na tvoj 44-ci iz kragujevca napravljeno 85 kupi novi revolvač pa pogledaj malo... i da za takve stvari imate forum oruzje.hr pa se tam napucavjte s pistoljima... ovaj topic je za mene zavrsen pa vi radite sta hocete
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WILLY 26.06.10 17:53

Jolender je napisao/la:Opet valjaš gluposti, kapacitet metaka HS-a i Glocka u kalibru 45 je 13 metaka. Ti pišeš sedam. Sila okidanja na revolverima je puno veća nego na pištoljima pa je sa tim narušena preciznost.
Ne pišem ovo radi tebe nego radi nekoga koga bi ti svojim glupostima eventualno mogao dovesti u zabludu.
Novi XDM u kalibru 45, to je pištolj za nošenje nije težak, polimer kućište, samo takav + domaći proizvod.
https://www.youtube.com/watch?v=xnfJ7sJe504
Lako bi mogao postati pištolj godine ove godine u Americi kao što je prošle godine bio isti samo u kalibru 9mm. Dečko dragi Ameri su prešli na pištolje a ti bi nas nazad na revolvere.
Kada je to zanemariva količina gasova koja izađe van kod revolvera onda stavi ruku onako kako sam ti napisao i opali. he he.




jeli ovaj xdm naš ili američki na njemu nema made in croatia
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Franco G 26.06.10 18:25

Žalosno je da mladi članovi nemaju ni malo odgoja i poštovanja prema starijima.

Još je žalosnije što moderatori (Nahualli?) ne reagiraju i ne upozore ili otjeraju ljude primitivnog ponašanja.

Divlje dijete, kakve su uopće tvoje kvalifikacije (credentials) da bi nastupao s visoka prema članovima (Sharpshooter at al.) koji su pokazali izuzetniu kompetentnost u tematikama oružja. Jesi li ti instruktor preživljavanja, inžinjer u proizvodnji oružja, sveučilišni profesor, student vojnih sudija, ...?

Vjerojatno nisšta od toga.

Stoga bi bilo pametno da odeš s ove tematike ako te ne zanima ili ti se čini suvišnom. Dosta je članova zainteresirano za tematiku - sada smo na trinaestoj stranici. Pusti nas na miru.

Ovo jest survival forum i samo budala može misliti da survival nema veze s oružjem. Svaki specijalac (a i običan vojnik) u vojsci uči survival a jasno je da je u ekstremnim uvjetima lakše preživjeti ako imate i vatreno oružje.
Može se, naravno, preživjeti i bez vatrenog oružja ali su šanse puno manje. U školi preživljavanja se i uči kako preživjeti samo s nožem ili s nožem + još ponešto.

Ako su neki članovi 40-godišnjaci bili u ratu (a imali su tada otprilike isto godina koliko i Divlje dijete) zar to nije prednost? Pogotovo ako su im savjeti uvijek profesionalni i uz savjet na krajnji oprez.

Franco

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Marko 26.06.10 18:45

mislim da bi WildChild trebao ipak malo pripaziti na rijecnik, mislim uredu je to sto se ne slazes s ostalim clanovima, ja se u to nist ne kuzim pa nit ne mogu suditi ko je u pravu, al kolege su ipak stariji i zavrijeđuju više postovanja.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by PRACKA 26.06.10 19:53

ajde da se ne svadjamo i ne postujemo jer jedno pravilo ce vaziti:pistolj je pistolj i svaki pistolj i divljac nezna cime je pogodjena
PRACKA
PRACKA
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 33
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 30.04.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Jolender 26.06.10 20:21

WILLY je napisao/la:
jeli ovaj xdm naš ili američki na njemu nema made in croatia

Ovaj video što sam stavio zaustavi na desetoj sekundi i vidjet ćeš da jasno na rukohvatu piše "made in croatia" https://www.youtube.com/watch?v=xnfJ7sJe504

Xdm se proizvodi u Karlovcu samo se prodaje u Americi pod firmom Springfield-armory. to je identičan pištolj HS-u XDM-u Možeš provjeriti na oficielnoj stranici http://www.springfield-armory.com/. Oni ne kriju da se najprodavaniji pištolj u Americi proizvodi u Hrvatskoj i to je jasno utisnuto na svakom promjerku na zatvaraču, rukohvatu i spremniku. Isti spremnik je i na HS-XDM-u gdje piše -SPRINGFIELD ARMORY HS PRODUKT KARLOVAC CROATIA- i nije mi bilo mrsko uslikati logo. Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Copyofsdc16369

Uploaded with ImageShack.us

To je ujedno i odgovor članu foruma pod nickom WildChild koji piše da XDM nije hrv proizvod neg hrv dizajn a proizvod americkog S.A. (opet glupost)

Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Jolender 26.06.10 21:02

Evo i jače slike sa neta, nisam ja neki fotograf.
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 84657072

Uploaded with ImageShack.us
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 17992714

Uploaded with ImageShack.us Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 747986
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WILLY 26.06.10 22:30

malo mi je lakše,pomislio sam da su naši opet prodali super proizvod da se drugi fale.mozgovi u hr su nezamjenjivi što se tiče naoružanja,samo da država razveže kesu i možemo izvoziti puno više naoružanja i vojne tehnike
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Jolender 27.06.10 9:08

Dakle da i ja dam svoj doprinos ovoj temi , za mene bi bio najbolji pištolj za preživljavanje novi HS XDM u cal. 45.

Lagan, velike vatrene moći a prihvatljive cijene , tj. najbolji odnos uloženo dobiveno.
Ja imam isti u cal. 9mm i momci iz Karlovca obećavaju doživotnu garanciju.
Dakle bilo šta da pukne oni mijenjaju o svom trošku ali takvu garanciju daju zato što je stvarno kvalitetan. Momci pucaju sa njim IPSC (praktično streljaštvo) i ispucaju po 30-40 hiljada metaka bez da ga ijednom očiste bez ikakvih zastoja. Poenta je u najsuvremenijoj konstrukciji kao i najboljim materijalima sa završnom površinskom zaštitom (monolit) čija tvrdoća se može porediti sa dijamantom.
Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Xdm45

Uploaded with ImageShack.us
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.06.10 11:03

WildChild je napisao/la:
mastershooter45 je napisao/la:Ovo je tema o pištoljima za preživljavanje.
Ako ti ne paše, nemoj je pratiti.
Što se tvojeg kućnog odgoja tiče, ne bih ga komentirao, pokazao si ga sam.
Uostalom, nisam uopće ni odgovarao tebi.
Ako imaš problema sa time što netko nešto bolje zna od tebe, to je također tvoj problem.

ma kakvi, dapače voli bi nest novo naucit sam to iz tvojih postava naucio nisam...

jer iz posta ja imam pistolj od 45-te imao ih 30ak i koristim u mnogim prigodama (volio bi znat koje su to prigode svadba,bozic,nova godina, jel mozda ratujes s nekim itd) istini za volje naucit nemozes nista... ja također nosim pistolj svaki dan (da vam se poshvalim naravno Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 469245) da je dio posla je da sam ocarn njime nisam ni malo da ga zelim ne zelim da mi treba netreba jer me niko ne napada, nije rat 91. ja fala Bogu daleko iza nas i da je potrebno imat pistolj ispod jastuka nije a definitivno ne za izlete u priodu i tzv sta bi bilo kad bi bilo situacije...

Ako nisi ništa naučio iz mojih postova, to je već TVOJ problem. Možda ne želiš nešto naučiti ili misliš da znaš više, pa ti nije potrebno?
Osobno uvijek volim naučiti nešto novo, ako imam od koga. Na ovom forumu ima ljudi od kojih se nešto novo može naučiti, ali ti nisi jedan od takvih.
U biti, niti sam tebi nešto rekao, niti sam te vrijeđao, pa je nejasno čemu to prostačko ophođenje?

Tvoj način komunikacije pokazuje TVOJU kulturu, a svadbe, božići i nove godine su očito jedine prigode u kojima TI koristiš oružje.
Naravno, sve su takve "prigode" protuzakonite, jer je zakonom točno propisano kada se i gdje oružje smije koristiti.
Oružje se, ako nisi znao, NE koristi samo u ratu, već u streljaštvu i lovu, a postoji i kolekcionarstvo.

Tvoj način razmišljanja o oružju je stereotipan način razmišljanja nekoga tko o oružju nema pojma i tko misli da je oružje nešto loše i zlo.

Nema lošeg i zločestog oružja, ali ima loših i zlih ljudi. A nijedan pištolj NIKADA nije SAM opalio. Uvijek je čovjek taj koji povlači okidač. Ili poteže nož. Ili kolac...
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.06.10 11:16

PRACKA je napisao/la:mastershooter45 ti si nosio magnum od 1982 tada se magnum lose izradjivao ali sada je kvalitetan i cenjen pistolj ,a WildChild jeste tetejac ima veliku probojnu moc onda TETEJAC 9mm kalibar
inace jeste upravu si MAGNUM 357 je oznaka za vrstu metka ali toliko je to zazivelo
MAGNUM 357 da ga svi u svetu znaju po tome inace on se valjda zove M-neki tamo zavisno od prizvodjaca

POSEBNO SE ZASTAVIN MAGNUM LOSE IZRADJIVAO ALI SADA SU TU KOMPOVI DA RESE PROBLEM!!!!

Gledaj, tvoje znanje o oružje nije niti rudimentarno, a nešto si od nekoga negdje načuo, pa onda to pokušavaš iznijeti kao činjenice, čime ispadaš neozbiljan.

Revolver u kalibru .357 magnum ( ne znam da li uopće razlikuješ pištolj od revolvera) proizvode mnoge tvornice oružja.

Ova na koju ti vjerojatno misliš je Crvena Zastava iz Kragujevca, ali ja nigdje nisam napisao da imam baš tu marku revolvera.

Imam Smith & Wesson, a to je jedan od najkvalitetnijih revolvera uopće.
No ti vjerojatno za to nisi ni čuo, a jedini pištolj za koji uopće znaš ti je "tetejac".

Čak i tu si u krivu, jer to na što ti misliš je pištolj M57 Crvena Zastava, a pravi TT je ruski Tokarev 33.

Da si malo pažljivije pročitao moje postove o oružju na ovom forumu, mogao si nešto naučiti, a ima i fotki za pogledati. I to ne fotki skinutih sa Googla, nego mojih fotki.
Nemam običaj pisati o nečemu što sam vidio na netu, kao mnogobrojni google majstori, ako o nečemu pišem, onda sam to osobno isprobao.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.06.10 11:34

Čitao sam postove po redu, pa sam kasnije pročitao bedastoće i nebuloze koje su neki ovdje iznijeli (google majstori, kako ih zovem).

Činjenica je da neke osobe ne mogu podnijeti da netko o nečemu zna više od njih pa ne mogu "prodavati" gluposti onima koji znaju još manje.

Ova tema je svakako interesantna, što pokazuje i broj hitova i stranica.
Ima članova koji to prate i iz toga nešto nauče.

Neki ljudi NIKADA ništa ne nauče. Pri tome su i bezobrazni i nekulturni, a kada nemaju argumenata, vrijeđaju, što na bilo kojem forumu ne bi smjelo biti dozvoljeno i tolerirano. To bi trebali rješavati moderatori, to im je, uostalom, posao. Postoje opomene i banovi, a ponekad ih se mora primijeniti.

Ima dosta tema u kojima kojekakvi klinci žele loviti lukom i strijelom, praćkom, zračnim puškama, zamkama i klopkama, a kada im se posta odgovarajući članak zakona koji to zabranjuje, onda se ljute i vrijeđaju.

Takve članke ne bi trebalo brisati, nego ostaviti, uz opasku moderatora i zaključati, eventualno, radi EDUKACIJE ostalih članova.

Ovo nije forum o oružju, nego o preživljavanju, no preživljavanje bez oružja je utopija i vrlo opasna glupost, koja bi nekoga mogla koštati.

Stoga se ovdje trudim podijeliti znanje i iskustvo sa svim onima kojima bi možda moglo zatrebati i koje to zanima. Naravno, za to NISAM plaćen, kao ni drugi koji postaju svoje teme, pa bi to onda trebalo cijeniti, a ne omalovažavati od kojekakvih klinaca koji o toj temi ne znaju ni mrve, a još i iznose neprovjerene glasine i nebuloze.

Razlog zbog kojem uvijek reagiram na takvo što je taj da to čitaju članovi koji o tome nemaju nikakvog znanja, pa bi mogli prihvatiti nekakvu nebulozu kao činjenicu i po njoj postupiti.

Moram upozoriti i na činjenicu da nisk ne znači ništa i da anonimnosti na netu NEMA: po IP adresi može se jednostavno ustanoviti tko je što pisao i pokucati mu na vrata (to, naravno, radi policija, ako utvrdi da za to ima razloga.

Stoga na svakom forumu koji spominje oružje, lov i slične aktivnosti treba paziti što se i kako piše, jer tko će odgovarati ako netko nešto pročita, po tome postupi, prekrši zakona a onda izjavi da je to pročitao na forumu preživljavanje?



Zadnja promjena: mastershooter45; 27.06.10 11:57; ukupno mijenjano 1 put.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by mastershooter45 27.06.10 11:50

Jolender je napisao/la:Dakle da i ja dam svoj doprinos ovoj temi , za mene bi bio najbolji pištolj za preživljavanje novi HS XDM u cal. 45.

Lagan, velike vatrene moći a prihvatljive cijene , tj. najbolji odnos uloženo dobiveno.
Ja imam isti u cal. 9mm i momci iz Karlovca obećavaju doživotnu garanciju.
Dakle bilo šta da pukne oni mijenjaju o svom trošku ali takvu garanciju daju zato što je stvarno kvalitetan. Momci pucaju sa njim IPSC (praktično streljaštvo) i ispucaju po 30-40 hiljada metaka bez da ga ijednom očiste bez ikakvih zastoja. Poenta je u najsuvremenijoj konstrukciji kao i najboljim materijalima sa završnom površinskom zaštitom (monolit) čija tvrdoća se može porediti sa dijamantom.

Svakako je i moja preporuka pištolj kalibra .45 ACP (11,43 mm), jer je to jedan od najboljih kalibara za samoobranu ikada napravljenih.
Ima većih i jačih kalibara, ali onda je i trzaj oružj jači, oružje je teže, preciznost slabija, a trajanje obuke puno duže.

HS PRODUKT iz Karlovca je domaća firma koja je ostvarila izvanredan uspjeh na američkom ( a time i svjetskom) tržištu.

Čak tri njihova pištolja proglašeni su pištoljem godine po izboru National Rifle Association) - HS 9 - 2003. godine, HS 45 - 2006. godine i HS XDM 9 2009. godine.

Taj pištolj prodaje se pod imenom SPRINGFIELD, (stara američka tvornica oružja), ali na svakom pištolju piše MADE IN CROATIA. I svaki je proizveden i izrađen u Hrvatskoj, po našim nacrtima.

Pištolj je prvi puta u RH predstavljen 15.9.2008. godine na IPSC natjecanju LEVEL II DELTA, a natjecatelji su mogli otpucati i jedan stage s tim pištoljem u kalibru .40 S&W, jer je prvo napravljen u tom kalibru. Godinu dana kasnije došao je i kalibar 9x19, a ove godine i kalibar .45ACP.


Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Leveliiiiiiipscdeltahsx

Uploaded with ImageShack.us
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Nahualli 27.06.10 13:22

Ja se ispričavam što me nije bilo na forumu kada je očito trebalo ali imam obaveza (na putu sam) i nije se urigiralo na vrijeme (vidim nisu ni modovi).
Uz to, da stvar bude bolja, trenutno imam goru internet vezu od dial up-a.
Ali mislim da ne treba odmah skakati na zadnje noge, jer urigiram čim sam u mogučnosti.

Iako primječujem da se vratilo na temu, svejedno ću se oglasiti na jučerašnju raspravu.

Koliko možemo primjetiti, tema o vatrenom oružju za preživljavanje na ovom forumu postoji i dozvoljena je od strane upravnog tima. Tako da mislim da se tu nebi trebalo više debatirati "pištolj ili ne?" nego držati se teme i raspravljati isključivo o temi.
Osim toga, nemojte si dopustiti da se rasprava svede na osobni nivo.
Za to imate privatne poruke.

Ako nekome ne paše tematika i/ili nije kompetentan za raspravu molim da se ne uključuje u temu i da je najjednostavnije zaobiđe.

Isto tako vas lijepo molim bez vrijeđanja i međusobnog nepristojnog odnošenja.

Svaki post koji sadrži bilo kakvu vrstu vrijeđanja i nepristojnom odnošenja prema drugim korisnicima biti će uklonjen ili editiran od strane upravnog tima, jer se takvo ponašanje kosi sa pravilima foruma i ometa normalnu odnosno konstruktivnu raspravu.

I još nešto, dragi mladi ljudi, ili kako da se konkretnije izrazim, oni koji nemaju 18+, ja zbilja ne znam što imate raditi na ovoj temi (osim čitati) ako zakonom nije dopušteno da posjedujete oružje.
Ovim putem molim maloljetne članove da se suzdrže od rasprave po pitanju oružja.
U protivnom, biti ćete opomenuti.
I koliko vam god bilo dosadno stavljanje zakona po nos, imajte razumijevanja da se tu radi o ozbiljnim stvarima koje su zakonom regulirane i koje nisu za zezanciju.
Ako ne paše, meni je zbilja žao, ali ovdje neću dopustiti da dovodim forum i korisnike u nepovoljan položaj, pa pod koju to cijenu bilo.

Tema je izrazito ozbiljna i ne priča se ovdje o igricama nego o vatrenom oružju.
Ako se nastavi (tj. vrati) u onom tonu biti ću primorana privremeno zaključati temu i djelovati u skladu sa pravilima i kako najbolje znam.

Dakle, tema je "najbolji pištolj za preživljavanje", držati se isključivo teme,
a ako imate neke međusobne netrepeljivosti, molim riješiti preko privatnih poruka.
U protivnom, kao što već rekoh, postovi će se ili brisati ili editirati,
u kompletu sa opomenom.

Hvala na razumjevanju.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by WILLY 27.06.10 14:32

mastershooter samo naprijed,ja volim oružje ,ali ga ne posjedujem .iz tvojih postova sam naučio mnogo.oružje je bitno za preživljavanje u svakom pogledu samo mi ne živimo u takvom okruženju,barem ne još.pito bi ja neke ljude bi li ušli u džunglu ili savanu bez pištolja ili puške,tu opasnost vreba na svakom koraku ili možda u nekom američkom predgrađu di su bande itd...samo nastavi ko ne voli ovu temu ne mora je ni čitat,a brate ni komentirat
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by pinco 27.06.10 14:54

WILLY je napisao/la:mastershooter samo naprijed,ja volim oružje ,ali ga ne posjedujem .iz tvojih postova sam naučio mnogo.oružje je bitno za preživljavanje u svakom pogledu samo mi ne živimo u takvom okruženju,barem ne još.pito bi ja neke ljude bi li ušli u džunglu ili savanu bez pištolja ili puške,tu opasnost vreba na svakom koraku ili možda u nekom američkom predgrađu di su bande itd...samo nastavi ko ne voli ovu temu ne mora je ni čitat,a brate ni komentirat

Tako je, ja isto ne posjedujem oružje, ali mi je gušt proćitat nešto pametno od onoga ko zna, posjedovat oružje je i velika odgovornost, i ja jednostavno nisan spreman prolazit te peripetije, niti iman vrimena odlazit u streljane i sl.
Ljudi tisućljećimma koristu oružje, kao oružje i oruđe, sve može poslužit kao oružje, ljudi svaki dan vozu auto, puno opasniju stvar nego da neko ka mastershooter ima kamion oružja doma. Sumljan da bi sebi neko ko ima dozvolu dopustija da bez nje ostane radi nepažnje ili gluposti.....
Kod nas u preživljavanju možda nije nužno imat oruže uz sebe, trenutno, ali nije sve pitomo i maleno ka kod nas, tako da je negdi i obavezno....., neznan zašto bi nekome vatreno oružje smetalo, a noževi, maćete, kukriji, satare, koplja, lukovi i strijele ne.....
Inaće u kriznin situacijama i nekoj katastrofi, nebi bilo loše imat nešto uza sebe.......
pinco
pinco
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 46
Lokacija : Seget
Datum registracije : 11.06.2010

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje - Page 9 Empty Re: Najbolji pištolj za preživljavanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.