FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NOVI ZAKON O ORUŽJU

+10
free rider
PJER
ivo
Fratt
maxina
Guybrush
Igsy
DoomsdayST
Sandman
Drvo
14 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by ivo 28.06.12 8:17

Dragi kolega Sendmen, nisam tako ni shvatio. Nego, ajmo dalje s osobnim iskustvima, zakoni se često dvojako i trojako tumače, recimo, g.Bajić je pravnik, ali je jurist i uvaženi g. Čeda Prodanović. Njih dvojica upravo ovih mjeseci sasvim suprotno tumače odredbe izvjesnog Zakona, a sudac, g Turudić, koji je po samoj definiciji iste struke, će odlučiti koji je u prezentaciji dokaza bio vještiji. Evo, ja zbog provjere jučer cio dan zivkam referadu za oružje PU Zagrebačke, ali su službenici izočni, ili zauzeti, pa provjeru još nisam obavio.

ivo
guru
guru

Broj postova : 3335
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by PJER 30.06.12 9:46

Pa možda bi ipak trebalo pogledati mentalitet , kulturu i navike ljudi koji žive u Švicarskoj
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by DoomsdayST 30.06.12 10:11

Nemoj puno gledat okolo, jer ako te zanima horror od zakonodavstva, baci oko na UK i regulaciju noževa, nošenja i sl...

O oružju kod njih ne triba ni pričat...

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by maxina 30.06.12 10:11

Svo oružje u mojoj kući je legalno (s papirima) i nemam problema s tim.
Nedavno sam se raspitao o zračnim puškama i iznenadila me je brzina i kalibri novih modela na tržištu!Još kada sam vidio da imaju i optiku!!
Došlo je do toga da zračne puške nisu više sportske-rekreativne zanimacije "za iza vikendice" već ozbiljnija priča.Zato razumijem zakonodavca da je to stavljeno u okvire.
Posjedujem sportski luk(40-tak funti) i razumijem da su i tetivna oružja preko 100 funti(libri) isto prebačeni u ozbiljniju kategoriju jer su to stvarno "zvijeri".

Mislim da nema bojazni za lukove i nama predrage noževe samo treba znati kako i gdje nositi i kako se ponašati s njima.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by PJER 30.06.12 10:13

maxina čista desetka... NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 304316
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by free rider 30.06.12 10:37

Vikingson---svaka čast na postu!

free rider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 73
Lokacija : baranja
Datum registracije : 20.04.2012

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by nix1909 30.06.12 11:42

Slazem se u potpunosti sa vikingsonom u vezi svega sto je napisano!
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by DoomsdayST 30.06.12 13:58

Slažem se prvi da u zakonima nije uvik sve logično, niti najbolje što bi moglo biti...

Ali ponavljam, čemu gledat u bivši Sovjetski Savez, pogledaj malo u bastion kapitalizma i 'slobode', Ujedinjeno Kraljevstvo, njihove zakone o oružju, noževima, te povremene gluposti tipa restrikcija uvedene na 'samurajske' mačeve... Vjerojatno jer se previše banaka orobi istima...

I u USA po državama ima takvih bedastoća u zakonima o recimo noženju noža da je to milina... Kod nas nije uopće pretjerano restriktivno... Zasad...

A i malo pozornije pročitat šta kolega Maxina piše o novim modelima zrakača, i ne komentirat ako nisi siguran... Jer kalibara sada i izlaznih brzina koje te puške postižu, nije bilo u 'moje' vrime... Diabolo, Slavija, Diana, CZ, koja austrijska ili njemačka šta bi 'rodijaci' donili, i to ti je to... Sad je to mrvicu drugačije...

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by PJER 30.06.12 15:09

ne aludira se da su građani RH divljaci.Pa u Americi čovjek može posjedovati tenk a ponegdje nećeš dobiti ni ribičku dozvolu.Svaka zemlja posjeduje svoje propise i zakone.Ne znam zašto bi nekome smetalo da mu je oružje pa ma kakvo bilo legalizirano.Ali smetaće onome tko ga ne drži spremljeno na zakonom propisan način, dostupno je djeci i događaju se gluposti.Reci mi Vikingson gdje bi tvome trebao pucati zračnom puškom, u vikendici, dvoru ili garaži.Daj malo proguglaj o zračnom oružju da vidiš koloko pizdarija ima na webu kod nas u Hrvatskoj.Želiš pucati.Pa mene je moj tata davno bio učlanio u streljački klub i bavio sam se streljaštvom 5 godina aktivno a onda rekreativno.Sada imam sina starog 17 godina i počeo se interesirati za oružje a imam ga legaliziranog.Ali vidi vraga.Nisam sa sinom otišao u šumu pucati već sam mu rekao ako ga interesira pucanje, učlaniću ga u streljački klub...baš pokvareno od mene...I da, kao dijete pucao sam sa karabitom,prerađivao zračnu pušku u malokalibarku i sl.No priznali mi ili ne reda treba biti radi onih koji stvaraju gluposti jer da su svi normalni pa ne bi trebalo zakona i propisa. NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 304316
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by puls 30.06.12 15:45

sve stoji,ali još važnije od svega je puniti državni proračun... NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 304316

Pa kad legaliziramo zračnice i samostrele,legalizirat (čitaj platit) ćemo lukove i noževe,zatim firesteele i sjekire,kasnije vjerojatno lonce i poklopce...

Nije to nikakva novost,još u srednjem vijeku je bio porez na prozore,pse...kasnije na šibice,duhan,upaljače...nije važno na što-samo nek lova kaplje NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 918564
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by PJER 30.06.12 16:02

kolega puls potpisujem i ovo ali realno neće se tu država obogatiti vjerujte mi NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 304316
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by puls 30.06.12 17:02

Vjerujem,ali trebao bi i njima netko to javiti NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986

Valjda se drže one "zrno po zrno pogača" pa ako bude dovoljno haračkih zakona...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sandman 30.06.12 22:53

Kolege,
zračno oružje nisu samo zračnce koje manje-više svaki 7-8 građanin RH ima kod kuće.
Postoji zračno oružje u kalibrima i snazi koje po probojnoj i zaustavnoj moći ne zaostaje za nekim pušćanim kalibrima, postoje zračne puške za lov, za obaranje krupne divljači i sl. - proguglajte malo, a i sa klasičnom zračnicom - domestikus vulgaris se može napraviti podosta štete pa i mogu nastati i smrtne posljedice ukoliko se neku osobu pogodi na određena mjesta, tako da one nisu posve bezopasne.
Gađanje vježbajte na za to predviđenim mjestima, na odgovarajuć način i nemojhte brkat gađanje i pucanje jer to su sasvim različiti pojmovi.

Što se tiće prava i slobode, a pa ljepi moji uz svako pravo i slobodu ide i odgovornost i obaveza. Svi se mi volimo busat u naša demokratska prava i slobode, a pritom zaboravljamo ili zanemarujemo obaveze i odgovornosti.
Što se tiće dozvole za držanje ili za držanje i nošenje oružja to je pravo koja se steće nekim sposobnostima (psihofizićke sposobnosti), znanjima (polaganje ispita, obuka, prva pomoć i sl), zasluga i odgovornost (ranije nekažnjavanje, prkršajno kazneno, uzorno ponašanje i životi sl.) povredom bilo kojih od ovih navedenih kriterija gubite PRAVO na dozvolu.
Za usporedbu ista stvar je i s vozačkom dozvolom, isto postoje kriteriji koji se moraju zadovoljit da bi stekli pravo na nju i koju isto tako gubite povredom nekih od tih kriterija...

Nemojte se upoređivat sa ponekim bližim ili daljim zemljama, jer je tamo potpuno drugačije zakonodavstvo i pogotovo u SAD-u i GB (običajno pravo), drugačiji je mentalni sklop, dugačiji su običaji, na drugačiji se naćin rješavaju stvari a i nije im prije ''nekoliko'' godina u dvorištu bio rat, pa im nije dio građana spremao-skrivao-zakapao brdo oružja, eksploziva i drugih pizdarija. Kod njih se ne može samo tako na crnjaka nabavit neka cijev kao na žalost kod nas nakon par pića u lokalnim birtijama (iako to na filmovima malo drugačuje prikazuju, ali valjda već znate da nije sve istina što se na filmu prikazuje) .
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by free rider 01.07.12 13:09

ja nikako ne razumijem ljude koji odobravaju i podržavaju ovakve stroge zakone i to pravdaju
time kako je negdje još gore! držanje pištolja u sefu a okvira i municije u drugom i takve gluposti! ova banana država svojim građanima brani naravno pravo na zaštitu doma i obitelji!
ne noževima na oprugu! ! ! ! zašto?????! ! ! jasno je da takve zakone donose objesni
i frustrifani polupolitičari . ..ali mi nisu jasni tipovi iz moje prve rečenice!
nemojte hodat pognute glave i raširenog š....ka! ! ! ! !

free rider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 73
Lokacija : baranja
Datum registracije : 20.04.2012

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by PJER 01.07.12 16:38

Sandman NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 304316 a štovani kolega free reader iskreno sa 17 godina neke stvari ćete drugačije percipirati nego sa 40 vjerujte mi....
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Fratt 01.07.12 17:15

Neznam gdje je problem u držanju municije i oružja odvojenim?
Zar bi trebali držati S&W ispod jastuka kao Sledge Hammer?

Ja volim oružje ali ne toliko da mi se djeca međusobno poubijaju samo da bi ja zadržao pravo na napunjen revolver i branjenje svog grunta.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by ivo 02.07.12 8:01

Fratt je napisao/la:... i branjenje svog grunta.

Vama je, uvaženi kolega Fret, za branjenje grunta dovoljno ostaviti pred ulazom načeti lagvić Vašeg legendarnog vina. Garantiram da će nakon kušanja istog, potencijalni razbojnici pobjeći glavom bez obzira, uz povremena zastajkivanja u žbunju, kako bi olakšali paklene muke izaizvane krvavom dijarejom NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 676815 .
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sandman 02.07.12 10:57

lol Ivo,
Fratt pa nije valjda tako? NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986

Dečki krivo razmišljate, jbga. odem sad off topic, da vam malko razjasnim oko obrane imovine oružjem, samo najosnovnije ...
kod nas, u RH, se ne smije oružjem branit grunt, kuća, imovina.
Oružje služi (u smislu obrane) jedino za obranu u krajnjoj nuždi i nužnoj obrani.(malo proućite Kazneni zakon - razlozi za isključenje krivnje, da sad ne naklapam previše oko toga, a da se o tome pisati.)

Imovina se kao takva smatra manjom vrijednosti od života osobe, pa makar to bila i osoba koja pokušava otuđiti ili ugroziti vašu imovinu na bilo koji naćin, i ne smijete ubiti da bi obranili guću, ngrunt, njivu i sl. ... npr. da bi obanili imovinu od provalnika kojeg ste u sred noći zatekli u kući.
Takvim postupkom ćete samo zavišti u zatvoru.

Kažem vam nemojte gledat američke filmove i povodit se tima. kod njih vrijede drugačiji zakoni...
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by free rider 02.07.12 11:09

pravo na zaštitu doma i obitelji.....ali vidim da se sa vama nemože! usput,ne gledam američke
filmove niti imam 17 godina

free rider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 73
Lokacija : baranja
Datum registracije : 20.04.2012

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Fratt 02.07.12 11:36

Ovim sluzbeno zavrsava nase prijateljstvo g. Ivo,uvreda preko koje se ne moze prijeci samo tako...nadam se da ce Vas pokositi trbusni tifus kao Milenu Dravic u "Neretvi".
Sto se tice mojeg vina,proglasavam moratorij na njega van moje kleti pa sad sami pokusajte obuzdati razularenu masu kojoj ce nedostajati na vasem trpuckom gruntu...


Inace,ovaj pro-libero zakon gdje ides u zatvor ako branis svoj dom i obitelj od mozebitnog provalnika/ubojice/Marsovca je glupost samo takva.Da se sumnjivcu u svakoj kuci stavi cijev pod nos dobro bi razmislio da ulazi nekome u posjed.
Neciji dom je zadnja linija sigurnosti i svetinja a onaj tko ulazi u njega da bi nekome oduzeo nesto materijalno ili cak zivot po meni automatski se odrice svojih osnovnih ljudskih prava i treba ga tretirati kao i opasnu zivotinju a to je onemoguciti ga,kako vec okolnosti dopustaju.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by ivo 02.07.12 11:52

Fratt je napisao/la:Ovim sluzbeno zavrsava nase prijateljstvo g. Ivo,uvreda preko koje se ne moze prijeci samo tako...nadam se da ce Vas pokositi trbusni tifus kao Milenu Dravic u "Neretvi".
Sto se tice mojeg vina,proglasavam moratorij na njega van moje kleti pa sad sami pokusajte obuzdati razularenu masu kojoj ce nedostajati na vasem trpuckom gruntu...


Inace,ovaj pro-libero zakon gdje ides u zatvor ako branis svoj dom i obitelj od mozebitnog provalnika/ubojice/Marsovca je glupost samo takva.Da se sumnjivcu u svakoj kuci stavi cijev pod nos dobro bi razmislio da ulazi nekome u posjed.
Neciji dom je zadnja linija sigurnosti i svetinja a onaj tko ulazi u njega da bi nekome oduzeo nesto materijalno ili cak zivot po meni automatski se odrice svojih osnovnih ljudskih prava i treba ga tretirati kao i opasnu zivotinju a to je onemoguciti ga,kako vec okolnosti dopustaju.

Cijenjeni kolega Fret !?! Zar postoji uvreda koja se ne bi dala oprati krvlju..., ili gemištom (ne Vašim, naravno) ?
Što se tiče Zakona, kolega Sendmen ga je samo prezentirao i tu se nema što dodati. Osim debata o njegovoj moralnosti, koje odvedu Bogznakud, evo kolega free rider zbog lapsusa calami ide ad hominem, a bez potrebe. Opet, je li "opravdano", "pravedno", ni sam ne znam kako bih se izrazio, zakonito svakako nije, ustrijeliti ko psa nekog nesretnog džankija koji vam je provalio u kuću tražeći zlatni lančić koji će sutra prodati za šut ? Pa se, (tu stvarno ne mislim na nikog ponaosob, uopćeno govorim), pritom pozivati na Stari zavjet, a istovremeno blebetat o Novozavjetnom milosrđu. Komplicirano, zajebano...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Fratt 02.07.12 12:05

Sto se tice provala,u mojem slucaju su ceste (konkretno,provaljuju mi barem jednom u 2 godine u vikendicu) a kako nema vece stete od materijalne (brava i koja boca rakije+konzerve) uredno prijavljujem provalu na policiju i osiguranje bez prevelikih tegoba...s druge strane da su mi provale u dom tako uzastopne i da jos imam neposredni kontakt sa uljezom razmislio bih o ili jacem sigurnosnom sustavu ili o drzanju oruzja kod kuce,siroti djanki,nekako ga ne zalim u momentu dok zakoracuje kroz prozor...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by ivo 02.07.12 12:21

Pa ja i držim oružje kod kuće, gdje bih drugdje ? No, teško bih se odlučio pucati u čovjeka, jako, jako teško. A eto, laprdamo hipotetički...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by PJER 02.07.12 12:23

free rider je napisao/la:pravo na zaštitu doma i obitelji.....ali vidim da se sa vama nemože! usput,ne gledam američke
filmove niti imam 17 godina

moja duboka isprika štovani kolega što vas tako podmladih
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by maxina 02.07.12 14:56

@ Sandman-ja sam govorio o novijim zračnim puškama kal 5,5 i 6,35 mm a o brzinama dijabole da ne pričam.
E-to za mene nije puška za koju ju je dosta biti punoljetan.
@Free rider
Malo se prejako pjeniš dok braniš svoje stajalište!Nema potrebe spominjati š.... ako se ne slažeš s nekim ili nečim!


Zadnja promjena: maxina; 02.07.12 23:58; ukupno mijenjano 1 put.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Fratt 02.07.12 15:13

Slažem se Maxina...gospon freerider,ne morate biti nekulturnjak u svojim godinama zato što je takav i kolega Ivo,ostarjelo mučko đubre na kvadrat. NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sandman 02.07.12 16:44

maxina
sve to stoji, ali i ti kalibri i sa tom snagom - brzinom mogu biti poprilično opasni u nepažljivim rukama, a sama punoljetnost ne garantira razvojnu zrelost ni vještinu i znanje, svijest o mogućim posljedicama a niti odgovornost. Punoljetnost je samo jedan od uvjeta.



Kolege ja sam samo komentirao obranu doma oružjem koja je ovdje spomenuta. Kao što već rekoh nemjerljivo veća vrijednost je ljudski život u usporedbi s imovinom, i nikakav vas zakon neće spasit odgovornosti ako nekog ranite ili ubijete braneći svoj dom ili imovinu. Tko si može uzeti to pravo da liši neku osobu života?, u ovom slućaju za što?, radi materijalnih vrijednosti: novca, zlata, hrane? (ćest je slućaj provala u vikendice - kao što je kolega prethodno napisao, šta ćete mu presuditii radi hrane i alkohola?)

Želim vas samo upozorii na pogrešku o tome što većina ljudi misli da smije i može.

Oružjem možete braniti jedino život, svoj ili tuđi i ništa više, i to pod strogo definiranim i određenim okolnostima, a o tome, već sam napisao, koga zanima, može pročitati u Kaznenom zakonu, i komentaru istoga. Rasprave oko toga tipa to nije ili je dobro, nije ili je pravedno i sl. su ovdje potpuno nepotrebne.

Opet vam kažem nemojte se uspoređivat sa amerima i njihovim zakonima zaštita imovine oružjem i sl., pa pola nas bi postreljali što se šećemo po tuđoj šumi, polju i sl. dok uživamo u prirodi, famozni američki trespassing, oni štite oružjem svoju imovinu od nedopuštenog prolaska i ulaska na nečije imanje, ne mora biti u pitanju niti zaštita kuće i imovine unutar kuće od kradljivca ili sl.
Pa sad, jel još uvijek mislite da je opravdano nekog nastrijelit zato što je prošetao šumom u privatnom vlasništvu, a gazda je malo mrzovoljan .... NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986


Možemo ovo razvuć u nedogled, to mi nije namjera, niti mi je namjera nekog nešto uvjeravati.
Uostalom ova rasprava u koju smo se ovako zdušno svi uvukli je potpuni odmak od početne teme i pitanja koje je postavio kolega.

Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by free rider 02.07.12 22:08

opet kolega sandman o gruntu i američkim filmovima! zamislimo situaciju: supruga je na godišnjici mature,gledaš tv i kunjaš! na katu su ti kćeri od 10 i 14 godina! starija je blage mentalne retardacije! išla je na wc i naletjela na dva provalnika! usljed svoga stanja preplašila se i napala nepoznate ljude! kako bi kao otac trebao postupit!??? užurbano zvati 112??? ili istrčati na ulicu i vikati vatra!?? kao što rekoh ,u RH nemaš pravo bit čovjek!

free rider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 73
Lokacija : baranja
Datum registracije : 20.04.2012

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sandman 03.07.12 0:19

Da.
Što se tiće primjera u postu prije, mislim da bi idealno rješenje bilo postreljat provalnike i onda odtić sa klincima na fiiiiini hambi u obližnji fast fud restač il još bolje, oboružat kćeri sa barem magijem 357, ono da se nađe pa nek rješe same situaciju, da se tata ne mora dizat od pive i TV-a bez nekog posbnog razloga jer to tako ide i u filmovima.

Da, na žalost, pokušao sam nešto obasnit primjerima jer svi se tako jako volite uspoređivat sa SAD - iskreno ne vidim razlog tome, daleko su oni od utopije i idealnog. Međutim vidim da sam ful i to grdo.
Sve si mislim da ću moć neke stvari prezentirat lakše primjerima, jer primjeri i usporedbe se lakše usvoje nego što se razumije sušti tekst zakona, razumijevat i tumačit zakone je teško, za to se studira godinama i potrebno je iskustvo. Što mislite da svako može tumaćit zakone, e pa jhebiga nije to tako.


Ne želm više trošit energiju na to, sve što sam mislio sam rekao.

Nemam namjeru UVJERAVAT ljude oko sebe da je nešto dobro ili loše, ili da se nešto smije ili ne smije, i opet otišli smo pre daleko u off.

Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by miles 03.07.12 0:38

Sandman je napisao/la:lol Ivo,
Fratt pa nije valjda tako? NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 747986

Dečki krivo razmišljate, jbga. odem sad off topic, da vam malko razjasnim oko obrane imovine oružjem, samo najosnovnije ...
kod nas, u RH, se ne smije oružjem branit grunt, kuća, imovina.
Oružje služi (u smislu obrane) jedino za obranu u krajnjoj nuždi i nužnoj obrani.(malo proućite Kazneni zakon - razlozi za isključenje krivnje, da sad ne naklapam previše oko toga, a da se o tome pisati.)

Imovina se kao takva smatra manjom vrijednosti od života osobe, pa makar to bila i osoba koja pokušava otuđiti ili ugroziti vašu imovinu na bilo koji naćin, i ne smijete ubiti da bi obranili guću, ngrunt, njivu i sl. ... npr. da bi obanili imovinu od provalnika kojeg ste u sred noći zatekli u kući.
Takvim postupkom ćete samo zavišti u zatvoru.

Kažem vam nemojte gledat američke filmove i povodit se tima. kod njih vrijede drugačiji zakoni...

Bolje zatvor nego grob.
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sandman 03.07.12 1:29

ko spominje grob, prića se o obrani imovine oruzjem a ne obrani života oružjem,
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NOVI ZAKON O ORUŽJU - Page 2 Empty Re: NOVI ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.