FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ZAKON O ORUŽJU

+37
Mad Max
Mraz
nijoe
damjan
scout
Target
jratko30
Adept
bitmap
Antonio Antrić
LupusREBEL
Samobaniran
zeleni
NAVIGATOR
mastershooter45
Rapidus
WildChild
Stoney
senban
LEGION66
MI666999
zora
Stule
Strider
antun
ficovk
( . Y . )
sokol
Milan
spyder
LUKSA
mariobab
Mshai
Mladen
Dawor
Ivan
Stermotich
41 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Vatreno oružje neophodan je alat preživljavanja?

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty35%ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty 35% 
[ 97 ]
ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty65%ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty 65% 
[ 177 ]
 
Ukupno glasova : 274
 
 
Poll closed

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by zeleni 10.04.10 12:11

To majstore :bog: vatrena voda, vatra i vatreno nebo od zalaska sunca ZAKON O ORUŽJU - Page 3 704997

zeleni
lingua
lingua

Broj postova : 406
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by LupusREBEL 03.05.10 18:45

Postoje pravila koja su pisana i nepisana, sam policajac mora prosudit zašto nosiš nekipredmet i dali možeš ugroziti koga, sa sobom nosim uvjek mačetu, bajunetu, nož i kosir, ali nikad ne na remenu i javno dok nedođem pred šumu. Isto i sam i doživio kad sam išao na Bihaćki podzemni zrakoplovni kompeks Željava policajac me je zamolio da svu opremu za planinarenje koje imam po sebi skinem i spremim u ruksak,da nesablažnjujem ljude. I poslušao ga i nikom niš...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by LupusREBEL 03.05.10 18:51

...e sad, što nteko može smatrat oružje, pogotovo vatreno, nemojmo prelaziti iz tema kampiranja, planinaranje, speleologije, alpanizma itd u preživljavanje, čitavo vrijeme vidim da ste četir-pet tema pomješali u preživljavanje, naravno da mi za živno preživljavanje treba bilo koje oružje, najpoželjnije vatreno, izgubio sam se, ostao bez opreme, gladan, promrzo, prestravljen, jedina mi misao da preživim i dođem do civilizacije, naravno da mi treba vatreno oružje. Ne da opljačkam nekog, već da dam signal gdje sam, da ubijem kakvu živinu da je pojedem, da se osjećam sigurno...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Antonio Antrić 21.09.10 20:53

bio bih zahvalan za savjet...do sad sam imao dozvolu za držanje i nošenje oružja za samoodbranu( posjedujem zbrojovku 75, glock 17 i smith weson 686). Obzirom da mi je istekla dozvola ponovno sam zatražio za držanje i nošenje. Sad me pozivaju da dođem dati izjavu u skladu s tim upravnim postupkom zašto smatram da mi je život ugrožen.
Ono što mogu navesti to je da zbog prirode posla putujem duž cijele obale te da volim ići u divljinu. Svojevremeno sam da bih mogao dobiti dozvolu za nošenje oružja polagao i onda propisani ispit iz teorije i gađanja. Ipak ni malo nisam uvjeren da će to gospodu iz komisije zadovoljiti,,,

Antonio Antrić
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 65
Lokacija : Split
Datum registracije : 13.05.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by bitmap 21.01.11 14:10

antun je napisao/la:Rat je davno završio,vatreno oružje nije potrebno.
nije lijepo ni plašiti životinje petardama i drugim svarima osim u krajnjoj nuždi

Ne čini stvari koje ne želiš da tebi čine

upravo tako. dosta je vala oruzja, pogotovo kod nas... mi smo balkanci sirovine, odma podivljamo kad imamo vatreno oruzje, to se dalo vidjet kroz istoriju... posto zivim na moru, to bi bilo isto da idem u ribu sa bocama i harpunom... malo je bzv. kako god nam se cinilo da nema veze, ja nekako imam osjecaj da treba ipak ispostovat neke stvari... prim.out. malo lupetam, ali besmisleno mi je nekako i pricat na ovu temu, i ne mogu da vjerujem da ima ovoliki postotak ljudi koji misle da je oruzje pozeljno za prezivljavanje... nije ni noz, dok ga sam ne napravis, al ajde... ZAKON O ORUŽJU - Page 3 469245
bitmap
bitmap
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 37
Lokacija : Herceg Novi
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by mastershooter45 21.01.11 14:47

Postovi tipa "rat je završio pa oružje više nije potrebno" jasno pokazuju da je kultura uporabe i uopće znanja o vatrenom oružju na ovim prostorima izuzetno niska, tj. da je uopće nema.
Oružje se ne koristi samo u ratu već i u sportu.

I da: oružje je više nego potrebno za preživljavanje. Tko misli drugačije, grdno se vara. Obzirom da svatko ima pravo na svoje mišljenje, poštujem to, ali ako ti za preživljavanje treba nož a ti ga tek moraš napraviti (vjerojatno u takvoj situaciji čovjek sa sobom mora nositi kovačnicu i zalihu sirovine - sorry, to je više nego apsurdno), onda je kasno.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Adept 21.01.11 16:47

bitmap je napisao/la:
antun je napisao/la:Rat je davno završio,vatreno oružje nije potrebno.
nije lijepo ni plašiti životinje petardama i drugim svarima osim u krajnjoj nuždi

Ne čini stvari koje ne želiš da tebi čine

upravo tako. dosta je vala oruzja, pogotovo kod nas... mi smo balkanci sirovine, odma podivljamo kad imamo vatreno oruzje, to se dalo vidjet kroz istoriju... posto zivim na moru, to bi bilo isto da idem u ribu sa bocama i harpunom... malo je bzv. kako god nam se cinilo da nema veze, ja nekako imam osjecaj da treba ipak ispostovat neke stvari... prim.out. malo lupetam, ali besmisleno mi je nekako i pricat na ovu temu, i ne mogu da vjerujem da ima ovoliki postotak ljudi koji misle da je oruzje pozeljno za prezivljavanje... nije ni noz, dok ga sam ne napravis, al ajde... ZAKON O ORUŽJU - Page 3 469245

Inače se ne miješam u rasprave na način da odmah kažem kako se sa nečim u startu ne slažem, ali ovakvo što već dugo nisam pročitao - uistinu. I ne mogu se složiti sa tim! A što, molim lijepo, sa ljudima koji se bave raznim plemenitim športskim vještinama kojima je osnova vatreno oružje (a tu su ovdje, recimo, naše kolege mastershooter i navigator), što sa ljudima koji pasionirano skupljaju oružje...? Ovo je razmišljanje vrlo tipično za osobu koja o određenoj temi nema dovoljno znanja. Nitko ne traži da se vatreno oružje idealizira, ali negirati povezanost istog uz sam opstanak i evoluciju ljudske vrste od njenih davnih dana pa sve do dana današnjeg - e to je već, u najmanju ruku, nespojivo sa stvarnosti - poput izjave kako je rat završio pa vatreno oružje nije potrebno ZAKON O ORUŽJU - Page 3 374724
Kako je kolega mastershooter iznio - svatko ima svoje mišljenje...

A ovakve izjave poput one gore u crvenoj boji su i više nego van vremena, mjesta i bilo kojeg dobrog ukusa te ovim putem upozoravam forumaša koji je postao takvu izjavu da takve potcjenjivačke i uvredljive stavove više ne iznosi na ovome forumu jel se na to ne gleda blagonaklono i potenciranje istih će se sankcionirati sukladno pravilima!


Zadnja promjena: Adept; 21.01.11 17:39; ukupno mijenjano 3 put/a.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by jratko30 21.01.11 17:18

Ne mogu se složiti da je vatreno oružje neophodno za preživljavanje!
Pogledajte bushmane, amazonska plemena... većina ljudi u urbanim sredinama nema vatreno oruzje, svi žive

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Target 21.01.11 17:33

vatrenom oružju je osnovna namjena zaštita od drugih homo idioticusa. tko ugrožava bushmane i amazonska plemena? od svih zvijeri koje im mogu zaprijetiti se mogu sami obraniti svojim noževima, strijelama i kopljima jer su prilagođeni tom okolišu. kako bi izgledala njihova sudbina da se na njihovom teritoriju otkrije nafta? ako ne bi otišli milom otišli bi silom (vatrenim oružjem). a i za to imamo primjere u amazonskim prašumama zbog sječe drveća. na koji način su osvojene sve kolonije, rastjerani domoroci? vatrenim oružjem jer ga oni ne posjeduju i nemogu se obraniti kopljima i strijelama. većina ljudi u urbanim sredinama nema vatreno oružje jer smatra da će ih policija/vojska zaštititi. a oni ne šeću uokolo samo sa pendrecima. jednom se već dogodilo u hrvatskoj povijesti da je narod bio nenaoružan zbog stava u prijašnjem režimu pa znamo kako je to izgledalo. a ako ćemo malo i o teorijama urote, svaka vlada želi što slabije naoružan narod jer takav narod onda nemože nasilno svrgnuti korumpiranu vlast ili izvršiti revoluciju. vatreno oružje će biti nepotrebno onog trenutka kad cijeli svijet postane utopijsko društvo...
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by jratko30 21.01.11 17:51

Ne kažem da je nepotrebno, ali svakako nije neophodno.
Gle, ja isto volim oružje (nadam se jednom HS-u), volio bi da je zakon malo fleksibilniji...
ali da je neophodno...

Ni krevet nije neophodan, svejedno ga ljudi vole imat, tj. nije ga loše imati

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Target 21.01.11 17:55

okay, onda se slažemo. možda nam se jednog dana obojici ostvari želja za HS ZAKON O ORUŽJU - Page 3 469245
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by jratko30 21.01.11 18:00

nemam pojma što kaže Rohatinski... kod mene je kriza ZAKON O ORUŽJU - Page 3 747986

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by scout 21.01.11 18:18

nakon što je @mastershooter45 rekao ,a i @Adept ..nisam mislio dodavati ništa jer je bitno rečeno .I s svime se slažem od riječi do riječi.Ali ....ipak ,
@bitmap ,sugerirao bi da pročitaš ranije masterove post-ove o ovoj temi ,i mišljenja sam da se iz njih da puno naučiti!!Korisno bi bilo i ostalima ,prije nego se uopće upuste u raspravu o vatrenom oružju!
Uporaba vatrenog oružja danas je definirana zakonom koji je takav kakav jest, i o njemu se nemože raspravljati ,može ga se samo i jedino poštovati, u protivnom ....
U okviru zakona definirano je tko i kako ,i za što može posjedovati ..a tko može posjedovati i nositi vatreno oružje .
Osuđivanje od strane dijela populacije, dolazi upravo iz neznanja i predrasude, o ljudima koji se oružjem služe u sportu ,u lovu ,u drugoj precizno definiranoj potrebi .Upravo predrasude i neznanje, i dovode do poimanja oružja kao nečega namijenjenog isključivo lišavanju života bilo čega ili bilo koga .To je potpuno pogrešno .
Upravo svijest i educiranost kao i stalno i opetovano informiranje i učenje brišu epitet koji si naveo ,a ja neću ponoviti .
Vrhunski sportaši u streljaštvu (bilo kojoj podvrsti ovog sporta) su među najprisebnijim i najkoncetriranijm ljudima koje uopće možeš sresti .Svijest i odgovornost kojom pristupaju točno i s razlogom propisanoj proceduri uporabe većini je nažalost nepoznata .Nažalost
upravo zbog neprimjerenog stava i pomalo uskog gledanja tipa :''vidi pištolj'' (revolver ,puška) .Nesretni i nemili događaji nemaju apsolutno nikakve veze s ovakvim ljudima .Naprotiv ,ti ljudi u jako mnogo situacija svojim radom pomažu da do takvih događaja ne dođe .
Nijedno oružje koje je u osnovi komad metala ,drva ,stakla ,bilo čega.... nikad, samo od sebe, nije se podignulo i naciljalo ,te po vlastitom nahođenju krenulo u ''filmski pohod'' .
Nijedan nož ,revolver ,pištolj ..nije dobio sposobnost ''levitacije'' ni samodjelovanja po ''satri sve '' principu .Osnova svega je jednostavna :osobnost i educiranost u upotrebi bilo čega.
Reći na survival forumu kako ti na kraju krajeva ni nož nije potreban u ...,pa povuci paralelu .U stvarnoj situaciji koja nema ''uzorak'' nema predvidivost događanja ,nema obrazac opasnosti ili ugroze ,nema komoditet planiranja ,nema širinu internetske informacije što će se dogoditi, i na kakvu zapreku će sudbina staviti tvoj život ili život onih do kojih ti je stalo ,jeli pametno osuditi nešto o čemu se očito zna malo ili ništa .Da rat kao ''poguba ljudske naravi'' je odavno završio .Ljudi koji se bave vatrenim oružjem danas kao s sportom nemaju apsolutno nikakve ,ali nikakve veze s bilo kojom asocijacijom na nemilo događanje .Upravo suprotno !
Naravno kao i svak imaš pravo na svoje mišljenje ,i nije mi namjera
nikakvih ''fanatik'' fantast kompozicija .Oružje kojeg je na ovim prostorima, u masi ilegalnih komada ,sigurno jest potencijalna opasnost u svakodnevnici .Educirani ljudi ,ljudi koji se bave s velikim trudom tom problematikom- pomažu da u okviru informiranosti.. i bar temeljnih spoznaja ..se makne sve što je u rukama ili posjedu nestabilnih , i nekompetentnih osoba .
Jeli vatreno oružje ,u situaciji kad ti je ugrožen život ,kad je totalni kaos realnost a ne predpostavka ,kad je ispred tebe ne ''medo'' ili ''ptica'' nego baš onaj koji je svo to vrijeme imao ilegalnog '' ljubimca'' ,s desetak punjenja po bar 15 metaka- potrebno ,pa procijeni sam .
Ne događaju se katastrofe uvjek ''negdje drugo'' i survival nije samo opstanak u ,džungli ,šumi,pustinji .....itd itd .
Usput puno ljudi živi na moru i ide na ribu .Nevidim da se međusobno nešto ne podnose ''oni koji idu s bocama'' ,oni koji idu s mrežom ,i oni koji idu štapom i udicom .Nitko nikom ne smeta i sve OK .

..s poštovanjem i punim uvažavanjem drugog i drugačijeg ,


ZAKON O ORUŽJU - Page 3 393492



Zadnja promjena: scout; 21.01.11 20:40; ukupno mijenjano 1 put.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Adept 21.01.11 18:28

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 393492
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 20:05

nije glup zakon o oruzju nego je nevjerojatno debilna procedura izdavanja dozvole za drzanje istog u kuci.. ne mislim nositi pistolj okolo po cesti, ali mislim da bi svaka kuca trebala imati bar jedan HS kako kazu ratko i red target.. e sad ja ne mogu dobiti dozvolu ni za plasticni pistolj jer sam kao klinac od 17 godina (prije 11 godina) zatecen u drustvu u kojem se pusio joint hasisa ..i ja sam zbog toga okorjeli kriminalac koji je neuracunljiv i moze u svakom trenu puknuti i pobiti sve oko sebe ako mu se slucajno dozvoli drzanje pistolja u kuci... pa daj sad vi recite jel to normalan zakon?
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by nijoe 21.01.11 20:14

Pa sad Damjane, glup je kao prvo zakon prema kojem je uživanje kanabisa kazneno djelo.
nijoe
nijoe
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.05.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by mastershooter45 21.01.11 20:26

Damjan: to što si, kako kažeš, zatečen u društvu u kojem se pušio kanabis ne znači ništa. Ako si bio kažnjen radi toga, onda znači. No, čak i kaznene presude se brišu nakon određenog proteka vremena. I nakon toga se smatra da si OK.
Ne znam da li si podnio zahtjev za nabavu oružja i ako jesi, što su ti odgovorili.

Zakon prema kojem je uživanje droge kazneno djelo NIJE glup.
Droga je droga, bila lakša ili teža. S lakšima se počinje a onda se prelazi na teže. Lakše dileri obično podijele besplatno, dok ne navuku mušterije i dok te mušterije ne postanu ovisne. Onda cijena raste.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 20:51

@ nijoe ..slazem se
@mastershoters.. i alkohol je droga ali je legalna, znam puno obitelji koje je alkohol unistio ali neznam bas nikog kog je unistilo pusenje trave ili hasisa. glupani su oni koji pocnu s travom a zavrse na heroinu, ali vjeruj mi to nije pravilo... pusio sam puno puta poslje toga al evo ni nakon 11 godina nisam na dopu a vjeruj mi nikad ni necu biti. oni koji sa trave pređu na nesto teze su jednostavno jadnici, glupani i slabi karakteri.. ali opet mislim da je zakon prema kojem je uzivanje droge kazneno djelo iznimno glup.. jer uzivanje droge nema nikave veze sa dilanjem iste. dilere bi smjestio u zatvor jer stete drustvu, a korisnike bi pustio da rade sebi sta zele jer ipak ne rade to nikom drugom nego sebi ili bi im maksimalno dao prekrsajnu prijavu.. o thc-u se nemoze biti ovisan, dok se o nikotinu, alkoholu, heroinu i drugim tezim drogama itekako moze... vjeruj mi pusio sam travu do prije nekih 3 godine skoro svakodnevno.. prestao sam jedan dan bez ikakve krize, a cigarete sam probao ostaviti vec par puta i nisam uspio bas zbog nikotinske krize..
da se vratim temi..
zatrazio sam dozvolu za drzanje pistolja i glatko su me odbili zbog kaznene priajve za onaj ranije spomenuti joint..to po meni nije normalno, bilo bi mi normalno da sam osuden za neku kradu, provalu, nasilno ponasanje ili nesto slicno ali ovako zbog tog jointa stvarno nije u redu da mi se odbije dozvola za drzanje pistolja
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by nijoe 21.01.11 21:02

mastershooter45 je napisao/la:

Zakon prema kojem je uživanje droge kazneno djelo NIJE glup.
Droga je droga, bila lakša ili teža. S lakšima se počinje a onda se prelazi na teže. Lakše dileri obično podijele besplatno, dok ne navuku mušterije i dok te mušterije ne postanu ovisne. Onda cijena raste.

Ovo je OT ali moram odgovoriti na ovu izjavu pošto je potpuno promašena. Kao prvo, otkud državi pravo da određuje koje tvari smijem a koje ne smijem unositi u tijelo? Štetno je za mene? Hvala lijepo, ali nikotin i alkohol godišnje ubiju više nego kokain, heroin i sve ostale droge zajedno, pa su legalni.
Govotriti da uživanje lakih droga vodi obavezno ka težima je totalna izmišljotina, jer po toj logici je mlijeko gateway za alkohol.
Jedino što se postiglo kriminalizacijom je to da je država potpuno izgubila mogućnost kontrole nad tržištem, drugim riječima, 12-godišnjaku je lakše doći do droge nego do alkohola (u civiliziranim zemljama, naravno, kod nas bojim se još uvijek klinac može uzeti bocu žestice u trgovini, a da ga na blagajni ne pitaju ništa).
nijoe
nijoe
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.05.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 21:07

potpisujem sve od rijeci do rijeci
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Target 21.01.11 21:15

također potpisujem, kriminalizacijom smo samo dobili prekrcane zatvore zbog jointa-dva. ali što se tiče sintetičkih droga,kokaina i heroina za to definitivno treba pooštriti zakone, prvenstveno za dilere

EDIT


Zadnja promjena: Red target; 21.01.11 23:55; ukupno mijenjano 1 put.
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Mraz 21.01.11 21:24

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 806172
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 21:26

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 806172
zasto zakon o oruzju kaze da ja ne smijem drzat pistolj u kuci ako sam kaznjen zbog jointa a ne zbog provale, krade ili nasilnog ponasanja, tj. necega zbog ceg bi bilo normalno da mi se ne dopusti drzanje oruzja?
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by jratko30 21.01.11 21:32

Zato što joint mijenja stanje svijesti, kod svakog djeluje različito.... što znaš što će napušenjaku past na pamet ZAKON O ORUŽJU - Page 3 747986

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by nijoe 21.01.11 21:40

LOL!


Damjane, za zakon si ti kažnjavani prekršitelj i kao takav si izgubio odrđena prava.
Smiješ doduše nabaviti western revolver, pod uvjetom da ne koristi cjelovito streljivo.
nijoe
nijoe
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.05.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 21:47

ok ratko, tvoj odgovor ima smisla, al zasto onda pijanac moze dobiti dozvolu za drzanje pistolja...samo zato sto je alkohol legalan mjenjac stanja svijesti ZAKON O ORUŽJU - Page 3 448217

@nijoe: kakav je to zapadni revolver sa polovnim streljivom?
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by nijoe 21.01.11 21:56

To znači da ne koriste municiju koja se sastoji od metka, čahure i baruta, nego se prvo stavlja barut, pa olovna kuglica, i na kraju kapsle. Uglavnom se radi o replikama revolvera iz vremena američkog građanskog rata.
Ako je bilo dovoljno dobro za Buffalo Billa i Wesa Hardina, dobro je i za tebe.
nijoe
nijoe
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.05.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 21:58

i za to ne treba nikakva dozvola ili je to dozvoljeno kaznjavanim hasisarima ZAKON O ORUŽJU - Page 3 747986
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by nijoe 21.01.11 22:02

Ne treba dozvola, samo moraš obavijestiti organe da posjeduješ isto, tako da kad netko opljačka kladaru naoružan Colt Walkerom ne gube vrijeme nego da prvo 'apse tebe. ZAKON O ORUŽJU - Page 3 747986
nijoe
nijoe
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.05.2010

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Mad Max 21.01.11 22:03

Kod nas u Sloveniji otprilike je isti zakon i osobno mislim, da je oružje kao sredstvo potrebno državnim organima kako i sportašima i lovcima - da bi se obezbedile potrebe društva na najbolji način. Sve su ostale svrhe ne potrebne i radi nametanja volje nekom drugom živom biču koji to ne može odbijati ...
Kao ljudi - ljubitelji prirode u šumi za rekreacijsko kretanje mislim da nemamo valjane potrebe za vatrenim oružjem ...
















LP Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by damjan 21.01.11 22:07

nisma ni rekao da mi treba za po vani , nego za drzanje u kuci ..za obranu doma recimo..prije nego stignu organi reda i smire uljeze u mojoj kuci... a nebi zeni sigurno doma nametao volju sa pistoljem.. ionako bi mi ga izbila iz ruke i poslje bi dobio samo jos vece batine ZAKON O ORUŽJU - Page 3 368870
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ZAKON O ORUŽJU - Page 3 Empty Re: ZAKON O ORUŽJU

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.