FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

recepti puzevi zmija skakavci..........

+7
robert
deni126
sava sds
JillValentine
tonka
urbana_gorila
maxx
11 posters

Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by maxx 06.05.12 17:10

PRŽENI ŽABLJI BATACI
Zelene i sive zabe se ubijaju udarcem drvenim predmetom ili ubodom noža u glavu. Poslije ubijanja odrezati noge (batake) na mjestu gdje se spajaju sa trupom i svući sa njih kožu do prstiju, odrezati je sa prstima i baciti. Batake oprati, sačekati da se malo posuše, pa uvaljati u brašno i pržiti.
Napomena: žablji bataci se mogu upotrijebiti za pripremanje čorbi i drugih jela.

PRŽENA ILI PEČENA ZMIJA
Glavu zmije odsjeći, kožu oko vrata zavrnuti i povući ka repu. Oko vrata čvrsto vezati jedan kraj užeta, a drugi za granu drveta u visini prsiju čovjeka. Nastaviti sa svlačenjem kože do čmara i na tom mjestu je odrezati, zajedno sa utrobom koja pri povlačenju kože sama spada. Meso oprati, isjeći na komade, posoliti, pa zatim pržiti ili peći kao ribu.
Napomena: meso zmije se može koristiti i za pripremanje jela. Očišćena i oprana zmija se stavlja u ključalu vodu i kuha dok se meso počne odvajati od kostiju. Zatim se izvadi iz vode, meso pažljivo odvoji sa kostiju, isječe na komadiće i dodaje jelu.

PRIPREMANJE GUŠTERA
Guštera ubiti udarcem ili ubodom noža u glavu, a zatim odsjeći šape na prstima. Kožu odrezati odmah iza glave i na tom mjestu zavezati jedan kraj užeta, a drugi za granu drveta. Od zareza oko vrata rasiječe se koža uzdužno, po trbuhu do čmara, a od ove linije poprečno, prema zadnjim i prednjim nogama, pa se pomoću oštrog noža odvaja od tijela životinje sve dok repa. Pošto se rep lako kida, najlakše je krljušt oljuštiti prstima, pomoću noža. Iznutricu izvaditi, obrezati predio čmara, odrezati glavu i to odbaciti, a meso oprati, posoliti i pripremiti kao i ribu - na žaru, prženjem i kuhanjem.

PRIPREMANJE PUŽEVA
Od običnih puževa za ishranu se koriste samo stopalo (mišićni dio), a obavezno se izbacuje iznutrica. Pripremaju se na više načina: (1) pečeni na žaru u ljušturama (ljušture puževa se izbuše i onda peku, a poslije pečenja vadi se iz njih - izdvaja jestivi dio) i (2) kao jela od očišćenih puževa (ražnjići, paprikaš i za punjenje paprika i sarmi). Ako se puževi upotrebljavaju za pripremanje jela kao zamjena za svježe meso, treba obavezno da se dobro očiste (operu se, kuhaju se sa ljušturom oko 5 minuta, pa se odlije vrela voda i nalije hladna, zatim se vade iz ljušture i jestivi dio treba duže kuhati ili dinstati dok dobro ne omekša.
Oprani morski puževi (nanovi, priljepci, voljci i ostali puževi) stavljaju se u ključalu slatku ili morsku vodu i kuhaju 10 do 15 minuta, a poslije se vade iz kućišta, preliju uljem i jedu sa salatom od divljeg luka ili drugih jestivih biljaka.
Izvađeno meso puževa može se upotrijebiti i za pripremanje drugih jela na uobičajen način (čorba, paprikaš i sl.).
Napomena: priljepci (morski puževi) mogu da se jedu prijesni i to odvojeni nekim oštrim predmetom od ljušture.

PRIPREMANJE KORNJAČA
Od kornjača se, uglavnom, spremaju čorbe. Kornjači se prvo sjekirom odsjeku glava, noge i rep (stavljanjem jako zagrijanog predmeta na oklop primara se da ispruži glavu, noge i rep). Potom se kornjača stavi na žar, radi skidanja i rastavljanja oklopa i vađenja tijela. Pri tome se odbacuje iznutrica, a dobijeno meso se opere i isječe na komade. Meso se kuha u slanoj vodi dok ne omekša. Potom se ocjedi i dinsta na masti oko 15 minuta, doda se brašno i, kada porumeni, naliva se vodom (u kojoj je ranije kuhano meso), začini i kuha (čorba) još oko 20 minuta. Paprikaš se priprema na uobičajen način.

PRIPREMANJE ŠKOLJKI
Riječne i barske školjke se peku na žaru, roštilju ili ploči. Odabrane školjke se prethodno operu, nožem otvore, pa se polovine u kojima je meso stave na vruću metalnu ploču. Meso posoliti, začiniti biljem, dodati nekoliko kapi ulja i peći oko 10 minuta.
Morske školjke se kuhaju u ključaloj vodi 5-10 minuta. Poslije vađenja iz ljušture i soljenja (ako se kuhaju u slatkoj vodi) mogu se odmah jesti. Međutim, kada se upotrebljavaju za pripremanje drugih jela ne kuhaju se do kraja, već se izvađeni mesni dijelovi dodaju u jelo i tamo dokuhaju.

PRIPREMANJE MRAVLJIH JAJA, SKAKAVACA I POTKORNIH CRVA
Mravlja jaja se očiste, operu i ocijede. Prže se na vreloj masti (ulju) dok ne dobiju žutu boju, pri čemu se više puta promiješaju da ne zagore.
Napomena: zbog male količine pržena mravlja jaja se najkorisnije upotrebljavaju za začinjavanje jela (čorbe, riže, makarona i dr.). Mravlja jaja se koriste samo u krajnjoj nuždi, jer su mravi korisni i zaštićeni insekti.
Skakavci se stave na vrelu mast (ulje) i prže u poklopljenoj posudi dok ne porumene.
Potkorni crvi se pripremaju kao i mravlja jaja.

PRIPREMANJE VLASULJA, LIGNJI, HOBOTNICA I SIPA
Odmah poslije vađenja iz mora vlasulje se pranjem očiste od pijeska i mulja, posole i ostave u posudi da otpuste štetne materije. Nakon pola sata dobro se izmiješaju i stave na ravnu podlogu, da se ocijede i prosuše, a zatim ih treba uvaljati u brašno i pržiti na vreloj masti (ulju).
Lignje se raspore, izvadi im se kesica sa crnilom, kosti i zubi, operu se u vodi, isjeku na komadiće i prže na vreloj masti (ulju) oko 15 minuta.
Hobotnica se poslije ulova odmah ubije i udari nekoliko puta o kamen da bi omekšala. Potom se izvadi i odbacuje iznutrica, a hobotnica se kuha u neposoljenoj vodi oko 30 minuta, potom se posoli i začini uljem.
Sipa se opere, otvori sa donje strane i izvadi joj se iznutrica, crnilo i kost (sipovina). Ponovo se opere u nekoliko voda, ocijedi i peče na žaru oko 20 minuta. Ako se priprema prženjem, prethodno se isječe na manju parčad, pa prži na masti (ulju).

IZVOR internet nece link da se postavi

PRIJATNO UZIVAJTE recepti puzevi zmija skakavci.......... 86830 recepti puzevi zmija skakavci.......... 86830 recepti puzevi zmija skakavci.......... 86830 recepti puzevi zmija skakavci.......... 86830
maxx
maxx
bomber
bomber

Male
Broj postova : 161
Godine : 24
Lokacija : srbija novi sad
Datum registracije : 06.05.2012

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by urbana_gorila 06.05.12 17:49

Evo i moje dve lipe...

Puževe OBAVEZNO treba barem 24 sata izgladnit da izbace moguće toksine koje nose u sebi jer su puževi svejedi pa tako jedu i otrovne gljive i ostalo bilje koje za nas nije dobro...

Zmija se može ispeči i bez guljenja, samo se ubaci u vatru i njezina koža štiti meso da ne izgori, a speče se unutra (kao u pećnici..). Kad je meso gotovo zagorena koža se lako skine jer se odvoji od mesa.

Skakavci se mogu jesti i sirovi, kao i mravlja jaja...

Ličinke se mogu "iscjediti" (istisnuti iznutrice iz njih jer se one ne jedu) i ostaviti na kamenu na suncu da se posuše i onda se samelju i koriste kao dodatak jelima.

I tako...

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by tonka 06.05.12 22:48

ALLRIGHT, Pohvaljujem ovu temu, full mi je zanimljiva. al dajte mi recite kakvog su okusa ta mravlja jaja??? teško bih ih jela...
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by JillValentine 07.05.12 1:59

Zmiju sam probao i nije los ukus ali skakavci..To je vec previse recepti puzevi zmija skakavci.......... 747986
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by sava sds 09.05.12 16:23

bas ti je dobro posebo ovo za kornjacu , moramo probati puzeve recepti puzevi zmija skakavci.......... 481349 recepti puzevi zmija skakavci.......... 690498
sava sds
sava sds
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 26
Lokacija : Novi Sad
Datum registracije : 30.04.2012

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by deni126 09.05.12 17:25

Mravlja jaja imaju okus sličan pinjolama, i nisam nikad cuo da se pripremaju na neki način al eto:) Očito ide i to recepti puzevi zmija skakavci.......... 747986

deni126
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 32
Lokacija : pula
Datum registracije : 08.12.2010

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by tonka 10.05.12 10:12

ja znam da kornjačina krv može spasiti čovjeka koji umire od anemije.
skakavce bi rado kušala, al mravlja jaja neeeeeee, hvala!
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by JillValentine 11.05.12 13:48

Jedna velika bitnoca kod skakavaca koja je cini mi se izostavljena....Moraju se otkinuti krila...A Pod obavezno i noge....Kako imaju dlakave noge kod nekih osoba moze izazvati iritaciju ili zapaljenje crijeva.....Sto nije prijatno ni malo....
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by robert 11.05.12 18:11

Neznam kako je kod Vas ali u RH kornjace ( CANCARE ) su zakonom zasticene.
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by explode 12.05.12 8:46

urbana_gorila je napisao/la:Evo i moje dve lipe...

Puževe OBAVEZNO treba barem 24 sata izgladnit da izbace moguće toksine koje nose u sebi jer su puževi svejedi pa tako jedu i otrovne gljive i ostalo bilje koje za nas nije dobro...

Zmija se može ispeči i bez guljenja, samo se ubaci u vatru i njezina koža štiti meso da ne izgori, a speče se unutra (kao u pećnici..). Kad je meso gotovo zagorena koža se lako skine jer se odvoji od mesa.

Skakavci se mogu jesti i sirovi, kao i mravlja jaja...

Ličinke se mogu "iscjediti" (istisnuti iznutrice iz njih jer se one ne jedu) i ostaviti na kamenu na suncu da se posuše i onda se samelju i koriste kao dodatak jelima.

I tako...


jesi li siguran za skakavce? cini mi se da sam procitao da moraju da se termicki obradjuju zbog parazita. mada ... ne vidim kakve to parazite mogu da imaju skakavci koji jedu biljke.

pozz

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by JillValentine 13.05.12 1:40

explode je napisao/la:
urbana_gorila je napisao/la:Evo i moje dve lipe...

Puževe OBAVEZNO treba barem 24 sata izgladnit da izbace moguće toksine koje nose u sebi jer su puževi svejedi pa tako jedu i otrovne gljive i ostalo bilje koje za nas nije dobro...

Zmija se može ispeči i bez guljenja, samo se ubaci u vatru i njezina koža štiti meso da ne izgori, a speče se unutra (kao u pećnici..). Kad je meso gotovo zagorena koža se lako skine jer se odvoji od mesa.

Skakavci se mogu jesti i sirovi, kao i mravlja jaja...

Ličinke se mogu "iscjediti" (istisnuti iznutrice iz njih jer se one ne jedu) i ostaviti na kamenu na suncu da se posuše i onda se samelju i koriste kao dodatak jelima.

I tako...


jesi li siguran za skakavce? cini mi se da sam procitao da moraju da se termicki obradjuju zbog parazita. mada ... ne vidim kakve to parazite mogu da imaju skakavci koji jedu biljke.

pozz

Pa iMAJU....Tj...Mogu imati...sto je sigurno sigurno je...Treba njih pec
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by lepi 06.09.19 11:43

stara tema, ali, koliko vidim, jedina ovakva na forumu. po meni, apsolutno atraktivna i aktivna.

pošto bih volio da se tema oživi, par riječi samo...

iznio sam mišljenje jednom kolegi forumašu već, prelijepo je stalno učiti i biti otvorenog uma, ali nastojim birati kojemu gradivu se posvetiti. u temama koje se tiču svega u vezi boravka u prirodi, držim da je jako korisno dati prednost onomu što se odnosi na naše podneblje jer (karikiram), ali kolika je izvjesnost da ćemo se zateći sa Eskimima i u potrebi obrade tuljana za hranu i sl.

skakavci, zmije, mravi, ribe, školjke i sl. nešto su toliko dostupno pa i u situacijama nužde, ali toliko zanemareni. bio sam sretan kad sam našao ovu temu sa korisnim idejama i informacijama, volio bih ako je netko u međuvremenu stigao do nekih spoznaja ili ima osobno iskustvo da podijeli.

a sad što se tiče ranijih odgovora, ja sam također nalazio da se u skakavcima mogu nalaziti paraziti i da postoji jedna vrsta (na područnu južne ili jugoistočne Europe) koja se navodi kao nejestiva. paraziti se uklanjaju termičkom obradom, a većina opasnih dijelova se uklanja fizički povlačenjem glave za kojom (povezane su) izlaze iznutrice. potom se unutrašnjost koja je šuplja može dodatno očistiti nečim zgodnim (kao štapić) (posebno me zanimala priprema uz vatru ili na tavi što bih mogao probati na terenu). i da, uklanjaju se noge (ako je skakavac još živ, ovo olakšava "rukovanje") i krila zbog potencijalne opasnosti od neželjenih reakcija u crijevima, ali neki ljudi na njih ne reagiraju.

također kuriozitet jest da je navodno zdjelica skakavaca u pogledu proteina približna zdjelici nemasnog mesa.

da ne govorim da su relativno lako dostupni za nalaženje u slučaju da je to potrebno.
lepi
lepi
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 40
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 15.03.2019

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by marin_2411 08.09.19 23:14

Večer svima!

Poseban pozdrav bih uputio kolegi Lepom!

Koliko znam skakavci u sebi imaju parazite nešto u obliku usudim se reći riblje trihinele... Nekakvi mali crvi.. Doduše ne znam da li to ima svaki skakavac... Također, treba se pomalo posvetiti kao što je Lepi naveo i ribama.. Svaka riba je specifična.. Situacije koje nas mogu snaći mogu nam otvoriti oči... Tako npr. neki domorodci koriste bilje kako bi omamili ribu... Kod nas je to slučaj sa babuškom i cverglom.

Tu bih se također nadovezao na ovaj post.. Cvergl (cverglan) svojom veličinom seže od 100 g pa sve do 400-500 g.. Također sama babuška se može peči, zareže se i kosti se "ispeku", no može se koristiti za okrepljujuću juhu.. Također sam način čuvanja ribe (svi znamo da se riba lako pokvari), u prirodi ju možemo umotati u koprivu. Također neke veće ribe se mogu uhvatiti na štap ili zamkama... No o tome bi trebalo otvoriti posebnu temu..

Što se tiče ribolova na babušku i cvergla, mamci su gujavica i kruh.
marin_2411
marin_2411
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 28
Lokacija : Slavonski Brod, Hrvatska
Datum registracije : 18.07.2017

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by lepi 09.09.19 8:13

Kolega, obzirom da se tvoj post zaista u naravi nadovezuje na ideju ove teme i moga posta, smatram da bi bila visokovrijedna i ovakva tema (ako je nekad netko već nije otvorio recepti puzevi zmija skakavci.......... 747986 ).

(eto vidiš, meni je novost konzervacija u koprivi i omamljenje biljem (baš me zanima kako se to radi). neko prosvjetljenje sam doživio kad sam se zapitao, našavši se na lokaciji na terenu koji je u mom kraju - šta bih sad da nemam pojma gdje sam?! okruženje u kojemu svaki od nas boravi je živi obrazovni materijal i držim da otud treba krenuti)

iskreno, imam namjeru kušati makar skakavce uskoro i rado ću podijeliti iskustva (nekih 15ak dana nakon kušanja... dok budem siguran da sam OK recepti puzevi zmija skakavci.......... 368870 ).
lepi
lepi
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 40
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 15.03.2019

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by Delete 01.10.19 17:37

Zanimljiva tema. Skakavce bih volio probati. Inače po Levitskom zakonu iz Biblije dozvoljeno je jesti skakavce ali ne i svinjetinu i zečetinu.

"svinja, jer ima kopita rasječena, ali ne preživa: za vas je nečista."

"Onda zeca, jer on je doduše preživač, ali nema papaka razdvojenih - on vam mora biti nečist."

"Od svih tih krilatih kukaca što hodaju četveronoške možete jesti samo one koji imaju na svojim nožicama listove za skakutanje po zemlji." "Od njih možete jesti: svaku vrstu skakavaca, cvrčaka i zrikavaca."
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 29
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

recepti puzevi zmija skakavci.......... Empty Re: recepti puzevi zmija skakavci..........

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.