FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

bushcraft glazba

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
fero
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 34
Datum registracije : 25.01.2011

PostajNaslov: bushcraft glazba   19.03.12 1:26

pretražio sam pojam; "glazba" na forumu i nije bilo spomena. neki dan sam pogledao youtube uratke rusa(vjerujem da je to taj čovjek-rus aka poskok s foruma) i čuo jako dobru pjesmu hanka williamsa "a country boy can survive". čak, pjesma me je potaknula na kntemplaciju o filozofiji neoliberalizma i kapitalizma(realna asocijacija su emisije poput "petog dana" koje oživljavaju arhaična vremena 60-ih godina plačljive francuske koja nariče za pobijenim atlantikom-atomske i nuklearne bombe) i razmišljanja o realnosti u kojoj uvozimo uvedenice iz engleskog jezika i materijale(noževe, sjekire...) iz amerike, europe, azije... slušajući pjesmu sjetio sam se da sam sve o prirodi naučio od obitelji. pokojni dida me je učio o šumi dok sam bio mali kikac, a otac je usavršio to znanje analizirajući svaki detalj šume i tumačeći mi važnost šume u opstanku i egzistenciji naroda i mog (najbolji izraz je pleme) roda.
u sjećanje na pokojnog dida i veliku zahvalu ocu na detaljnom poučku preporučam glazbu Balfa Brothersa (original cajun music). filmofili među vama će prepoznati glazbu iz filma "the southern comfort". ako cajuni nisu dobri i reprezentativni primjerci buš plemena, ondak ne znam koji to jesu...
[Vrh] Go down

bushcraft glazba
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bushcraft na Dravi
» Bushcraft i njegovi očevi
» Buđenje prirode i bushcraft
» ZIMSKI BUSHCRAFT KAMP 2012
» RAB - postala je i bushcraft tema